Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73401) Littoral válasza 4Grider (#73395) üzenetére


Littoral
aktív tag

Az elsők között van mindig ez a mozzanat.

(#73402) Gallmix válasza Lauda (#73397) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Ezt sem fogom megérteni... még ha rejtett lenne...
Rengeteg eset van amikor vmilyen ismerős pl felhívott, nyilván nem ismertem a számot, mert nem volt a listában... elég sok gond tudna keletkezni, ha ilyeneket nem vennék fel, vagy tiltanék...

Külföldi előjelű hívásokat nem szoktam pl.
Egyikről kiderült, később hogy visszahívás volt (valid). A többi valószínűleg kamu... lehúzós visszahívós...

Van amikor én is utána nézek, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#73403) prozodus válasza Gallmix (#73402) üzenetére


prozodus
őstag

Sose értettem az ilyen paranoiákat...
Miért kell félni az ismeretlentől v a rejtettől???
Alap, h felveszem: Ki tudja, ki keres. Ezer éve nem látott ismerősök bukkannak fel néha. Akár külföldi számmal. V rejtettel.
Ha meg mégse nem ismerős, a csaló csak hadd fizessen.
Nehogymá egy felnőtt ember képtelen legyen pár pm-ben belül letenni v kinyomni egy hívást, ha az nem igazi... De fel se venni, az tök gáz, pláne ha többedszerre hív. Ha zaklatás, ott a tiltás.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#73404) zzola válasza prozodus (#73403) üzenetére


zzola
félisten

Én meg azt nem értem, hogy neked miért nem mindegy, ki mit vesz vel vagy mit nem?
Sokkal kissebb esélye annak, hogy egy 20 éve nem látott barát feltűnik telefonon, minthogy mondjuk valamelyik közösségi portálon megkeressen, rád írjon.
Te ha keresel egy ismerőst, biztos a telefonkönyvben keresed...

[ Szerkesztve ]

(#73405) pjen válasza zzola (#73404) üzenetére


pjen
félisten

Én is felveszek mindent amiről nem virit messziről, hogy csalás. Csak egy példa: felhívom a házi dokit és a nővér hív vissza mobilon. Szintereztettem egy állványt onnan is mobilon hívtak vissza, ismeretlen számon.

(#73406) MadMancs válasza prozodus (#73403) üzenetére


MadMancs
veterán

Mert miért kellene?
Ha valakinek olyan titkos az élete hogy titkolja a számát, én leszek olyan korrekt hogy titokban tartom a mondandoját is, de hogy biztosra menjek meg se hallgatom.

Tudod az a baj 99,9% ban marketingesek keresnek rejtetten.
Számmal érkező, de általam nem ismert számot természetesen felveszek. Bárki lehet.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#73407) Lauda válasza prozodus (#73403) üzenetére


Lauda
félisten

Alap, h felveszem: Ki tudja, ki keres. Ezer éve nem látott ismerősök bukkannak fel néha. Akár külföldi számmal. V rejtettel.

Én ezt nevezem egyfajta paranoiának. :D Felveszem, mert ki tudja mi van, vagy mi lesz.

Nem lesz semmi. Ha valaki meg akar találni, megtalál másként, aki meg nem, az nem is fontos. Ha kórházból/omsz-tól hívnak, mert rokon bajba került, azok el fognak érni. Hivatalos ügyekben pedig úgy is ajánlott/tértivevényes ajánlott levélben keresnek. Feleslegesnek tartom ezt túlpörögni.

#73404zzola Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#73408) pjen válasza Lauda (#73407) üzenetére


pjen
félisten

Biztos, hogy elfognak érni? Az Orczy árúházból már nem egyszer hívtak vissza mobilról, ismeretlen számról. Van egy magán eü intézmény az Örsön, párszor hivtam vezerékesen, szinte mindíg mobilon hív vissza.

(#73409) Lauda válasza pjen (#73408) üzenetére


Lauda
félisten

Igen. Ha számomra fontos ember kerül bajba, akkor el fognak érni.

(#73410) rgeorge válasza rgeorge (#73373) üzenetére


rgeorge
addikt

És ahogy sejtettem: ma megérkezett a következő számla, +1000 Ft e-Pack nem teljesítési díjjal. Úgy, hogy a számla érkeztekor fizettem az előzőt, csak a csodarendszerük nem tudta lekezelni. Nyilván arra fognak majd hivatkozni, hogy az összeg könyvelése jóval a határidő után történt, de én azért nem vagyok felelős.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#73411) Bl.Gyo. válasza prozodus (#73403) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Vagy olyan hív akit ismersz de véletlenül van rejtve a száma (valamit elallított), vagy más számról hív fel mert ő nem tud. Egy velem nemrég megesett példa:
Egy eltévedt embernek segítettem, aki kérte hadd hivja fel az ismerősét mert lemerült a teloja. Namost ebben az estben ugye az ismerősnek egy idegen szám jelent meg. Vagy ha én úgy döntök hogy ne lássa a számom akit hív akkor elrejtem. Ha ezért nem vette volna fel akkor a bajbajutott szarban marad. Na ezért kell felvenni mindent mert lehet egy szerettedel baxol ki.

[ Szerkesztve ]

(#73412) Gallmix válasza prozodus (#73403) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Egyszer nyomtam rá egy csaló számra, abban a pillanatban lerakta :DDD

Én szoktam rejtetten is hívni, mert több szám is van de csak ideiglenesen és elég ha egyet tudnak nem kel a többit. - abból is csak a bonyodalom volt amikor nem volt használva inaktív volt és ott kerestek volna...

#73404 zzola
Én voltam már így rákerestem a tudakozóban kiadta a számát felhívtam. "közösségi" oldallal az a gáz, hogy kitudja hova sorolja mikor látja az üzeneted...

Másrészről meg, ismerőstől is megkaphatja bárki a számod kereshet, munka, családi, baráti, ezernyi más okból.

aki így tiltogatja a számokat, annak valami háttér története, pszichológiai alapja biztos van.
pl zárkózott

[ Szerkesztve ]

(#73413) Gallmix válasza MadMancs (#73406) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Nekünk pl van rokon is aki a vezetékest nem tudja, vagy akarja átállítani, van más idősebb ismerős is, aki privát. Ott sem mind csaló, meg márketinges...

De marketinges hívott már fel kijelzett számmal is.

#73410 rgeorge
Írjál nekik panaszt részletesen tételesen leírva, jó eséllyel jóváírják utólag.

#73411 Bl.Gyo.
+1 Bármi történhet... azt gondolni "hogy elfog érni" elég naiv... és merész... ha beszűkíti vki a kört... nekem is volt már hasonló story.

[ Szerkesztve ]

(#73414) prozodus válasza Bl.Gyo. (#73411) üzenetére


prozodus
őstag

Jaja, hányszor volt, h szóltak, h ugye tudom, h nem látszik a számom, mert az a telefonom előszeretettel állította el magát újraindításkor :D

Az, h a nem főszámot is jobb rejteni néha, az is teljesen igaz. Szintén.

Aki fél a marketingesektől, vmit rosszul csinál :D
Nem mondom, h soha nem hívtak még, de nem jellemző. (De ha hívtak is, pillanatok alatt rövidre zártam.) Az viszont inkább igen, h régi/új ismerősök keresnek meg telón, és nem írásban. Magam is százszor inkább hívok, mint írok, főleg, ha csak a szám van meg régről.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#73415) Bl.Gyo. válasza prozodus (#73414) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

"Jaja, hányszor volt, h szóltak, h ugye tudom, h nem látszik a számom, mert az a telefonom előszeretettel állította el magát újraindításkor"

Ezen lehet segít az ha a szolgáltató oldalon aktiválod a hívószám kijelzését; Lehet alapból tiltva van ott de telefonon be lehet állítani kijelezze. Aztán újraindításnál a "szolgáltatói alapértelmezett"-re áll vissza ami ugye a tiltott opció ha Szolgáltónál tiltva van.
Csak egy ötlet.

(#73416) Bl.Gyo. válasza Gallmix (#73413) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

"+1 Bármi történhet... azt gondolni "hogy elfog érni" elég naiv... és merész... ha beszűkíti vki a kört... nekem is volt már hasonló story."

1x fog így baj történni ebből kifolyólag, aztán megtérül az illető. Hibáiból tanul az ember.

(#73417) Landsmann válasza Bl.Gyo. (#73415) üzenetére


Landsmann
addikt

Én is ezzel kínlódok.Minden újraindítás után a hálózati alapértelemzettre áll vissza. A Yettelnél alap a szám küldése, mégsem küldi el, az engedélyezésre kell állítani,úgy jó. Céges a kártya, úgyhogy beleszólásom nincs, ellenőrizni sem tudom hogy szolgáltatói oldalról mi a helyzet. De korábbi készülékkel nem volt ilyen gond, az mindig küldte a hívószámot.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#73418) Gallmix válasza Bl.Gyo. (#73415) üzenetére


Gallmix
aktív tag

ilyen esetem is volt, amikor direkt láthatóra lett állítva a szám, mégis mondták, hogy azért nem hívtak vissza mert nem látszott a szám, kiderült a szolgáltató rejtette - mobilnál.
Átállítottam a szolgáltatói oldalon azóta nincs gond. (előtte nem is feltételeztem, hogy rejti magától).

(#73419) Lauda válasza Bl.Gyo. (#73416) üzenetére


Lauda
félisten

1x fog így baj történni ebből kifolyólag, aztán megtérül az illető

Milyen baj történhet abból, ha nem tudnak elérni mobilon?

(#73420) pjen válasza Lauda (#73419) üzenetére


pjen
félisten

És abból, ha eltudnak érni?

(#73421) Lauda válasza pjen (#73420) üzenetére


Lauda
félisten

Abból semmi.

(#73422) pjen válasza Lauda (#73421) üzenetére


pjen
félisten

Pont ez az, ha hívnak felveszem. Egy mozdulat letenni, ha nem érdekel.

(#73423) Lauda válasza pjen (#73422) üzenetére


Lauda
félisten

Ha neked így a jó... ;)

Semmi problémát nem látok abban, hogy mások másként csinálják.

[ Szerkesztve ]

(#73424) rgeorge válasza rgeorge (#73410) üzenetére


rgeorge
addikt

Na erre varrjon gombot, aki tud. Ma 14:09-kor írtam meg a Vodafone-nak, hogy nem jogos az e-pack nem teljesítési díj. 15:54-kor érkezett a válasz: jóváírják az 1000 forintot a mai nappal. És tényleg, már az 1000 forinttal kevesebb összeg a befizetendő, sőt, még be is tudtam fizetni (app-ban).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#73425) asdf_ válasza Lauda (#73419) üzenetére


asdf_
veterán

Milyen baj történhet abból, ha nem tudnak elérni mobilon?

Nem elbúcsúzol valakitől, hanem már csak a sajnálattal közlöm hír el ér hozzád. (szándékosan sarkított extremitás, ám előfordulási esélye nem nulla)
De engem egyszer mondjuk a gondnok hívott fel, hogy lehet, hogy áztatok. Nem is tudtam, hogy GDPR ellenesen adatkezel. megvan neki a telefonszámom.

[ Szerkesztve ]

(#73426) prozodus válasza Bl.Gyo. (#73415) üzenetére


prozodus
őstag

Nem mindegyik szolgáltatónál lehet ám ezt állítgatni... De sose nem is érdekelt annyira :D
Az appban nincs benne ennek a lehetősége, amikor nagy ritkán bent jártam, úgy 5évente, nem jutott eszembe rákérdezni ilyenekre. Kb szerződéskorkötéskor voltam bent, meg mikor a puk kellett (nem, az sincs az appban benne, és mivel az eltelt évek alatt új személyim lett, előbb azt kellett felvezettetnem, akkor meg már elintéztem a pukot is helyben, amit telefonon is lehetne egyébként.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#73427) prozodus válasza asdf_ (#73425) üzenetére


prozodus
őstag

Nekem múlt már az életem olyanon, h felveszik-e akkor nekem a telefont... Könnyebben jöhet az, mint hinné néha az ember...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#73428) Nikaré


Nikaré
őstag

Ne lepődjetek meg, az app karbantartás alatt van.

(#73429) BoscoD55


BoscoD55
tag

Sziasztok,

nem igazan tudom, hogy melyik lenne a megfelelo topik, de mar jojozik a szemem a sok olvasastol, es a fulem is verzik az ugyfel referensek ellentmondo informacioitol.

A szitu az, hogy Szerdan utazom el, es meg a mai napon szerettem volna uj csomagba lepni a Vodanal (nekem a Go Midi boven eleg), de nem szuletett dontes, igy holnap muszaj leszek. Szoval keszulek vasarlassal egyutt tortenne meg: iPhone14 Plus.

A Yettelnel lenne lehetosegem ceges flottaba belepni, ott nyilvan a havidij sokkal kedvezobb lenne, sokkal jobb feltetelekkel, de nem tudtak pontosan megmondani, hogy most akkor ugyanugy husegidore vehetnek-e havi torlesztovel iPhonet. Plusz, lefedettseg es minden mas kerdesben sem feltetlen hallok jokat a Yettelrol.

Aki koruljarta mar a temat, hogy a harom szolgaltato kozul hol erdemes venni, az megosztana velem? Koszi!

:R

(#73430) Bl.Gyo. válasza prozodus (#73426) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

A PUK az appban valóban nincs benne (én nem találtam), de a weboldalon bejelentkezve meg található.

(#73431) prozodus válasza Bl.Gyo. (#73430) üzenetére


prozodus
őstag

Én ezt sose értettem, h miért nem lehet elérhető tenni az appban mindent, főleg ha az nem titkos, és főleg ha amúgyis elérhető a weben. Mikor pedig közben ők nyomatják mindig az appot, h azt használd, azt használd, ne a webet v az üfsz-ot...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#73432) cris78


cris78
őstag


Ok, hogy emelés, de ha most fizetnék elő, akkor is olcsóbb lenne.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#73433) 4Grider válasza cris78 (#73432) üzenetére


4Grider
nagyúr

A régi előfizetőkkel mindegyik szolgáltató így bánik, a törődés a friss húsnak jár...

(#73434) zzola válasza 4Grider (#73433) üzenetére


zzola
félisten

Vagy annak sem. :DDD :N

(#73435) kl122


kl122
tag

sziasztok!

olyannal már találkoztatok Vodafone hálózaton, hogy dual Volte Samsung készülékben ha a Vodafone SIMen megy az adatforgalom, de a másik SIM-re jön a hívás akkor utána nem áll vissza az adatforgalom (és a 4G kijelzés sem) a Vodafone SIM-en csak egy repülőmód után? Vajon mi okozhatja ezt?

Illetve az mitől lehet, hogy sok esetben bár aktív a 4G CA (látszik szervizmenüben) mégsincs 4G+ kijelzés?

(#73436) 4Grider válasza kl122 (#73435) üzenetére


4Grider
nagyúr

Samsungokon a 4G+-hoz még nem elégséges, hogy összefogj két frekvenciát, az összefogott frekik teljes sávszélességének és az alapsávnak el kell érnie egy adott sávszélességet. Talán ez 40/20 MHz, de majd utána olvasol. A másik jelenséggel még nem találkoztam S21-en...

(#73437) Gallmix


Gallmix
aktív tag

Ha már marketing...
vezetékes rejtett (nem szerepel nyilvánosan), be van jelölve, hogy nem kérek stb...
mégis jön ilyen hívás... néha...

nem mintha sokat zavarna...

(#73438) Lauda válasza Gallmix (#73437) üzenetére


Lauda
félisten

Program kever ki számokat, mobilon is fordult elő régebben, hogy így hívtak fel.

(#73439) Puma K


Puma K
veterán

Helló,

az alábbi számlázási-havidíj problémával találtuk szembe magunkat a Vodafone-nál...

Az UPC-nek 2005 óta voltunk ügyfelei. Vezetékes internet, tévé és telefon előfizetésünk volt náluk. 2017-ben lett 2 mobil előfizetés. Aztán ugye megvette az UPC-t a Vodafone és átkerültünk a Vodához...

A számlázás ahogy az UPC idején úgy a Vodafone-nál is külön volt. Azaz külön kaptunk számlát a 2 mobiltelefon előfizetésre (korlátlan telefon és mobilnet) és külön érkezett a vezetékes szolgáltatásoké (vezetékes internet, tévé és telefon).

A 2 korlátlan net és telefon mobil előfizetés kedvezménnyel 17.980 Ft-ba került.
A vezetékes szolgáltatások úgy mint 1000/40 net , DTV HD Plus és Nonstop S migra vezetékes telefon 6.990 Ft-ba került.

A kettő együtt 24.970 Ft.

A szerződésünk lejárt novemberben. Sajnos nem az én nevemen van a szolgáltatás így nem tudtam a telefonos lemondás-ajánlat lehetősséggel élni hanem bementünk személyesen az egyik üzletükbe...

Az üzletben adott ügyintézővel egyeztettünk, hogy nem akarunk többet fizetni és a jelenlegi csomagjaink megfelelőek. Abban maradtunk hogy marad minden a jelenlegi formájában és pár ezer Ft-ot le tud faragni az árból.

Az akkori állítása szerint a fent részletezett csomagok mennek tovább és mindezért 21-23 ezer Ft között fogjuk majd tovább fizetni. Ez is érdekes , hogy nem tudta pontosan megmondani... Meg kaptunk egy 10.000 Ft-os jóváírást.

Említette hogy lesz egy olyan számla a tört hónap miatt -amit mi is tudtunk már korábbról- amin magasabb összeg fog szerepelni. Meg is jött ez a tört számla 36.349 Ft-ról.

Viszont a héten jött egy újabb számla 29.864 Ft-ról.

Tegnap bementünk az üzletükbe, de az a ügyintéző akinél intéztük tavaly az előfizetéseinket nem volt bent. Másik ügyintézőhöz mentünk.

Részleteztük a problémát amire azt a választ kaptuk, hogy az adott ügyintéző nem tud állást foglalni az összegben tapasztalható eltérés miatt. Mikor megkérdeztük hogy mi különbség van Sanyi, Józsi, Mari és Anna között mikor ugyan abban a rendszerben dolgoznak ugyan annak a cégnek akkor mi ez a kavarás? Nem tudott választ adni.

De említette, hogy amúgy van egy 6.990 Ft-os túlfizetésünk (vezetékes szolgáltatás ára) amit NEKÜNK kell jelezni a Vodafone felé telefonon.

Ez után ismét megkérdeztem, hogy miért kellene most többet fizetnünk ha nem erről volt szó és mint láthatja korábban ezért a szolgáltatás csomagért korábban 24.970 Ft-ot fizettünk. Megint csak azt a választ kaptuk, hogy nem tud állást foglalni.

Magam részéről panaszt fogok tenni és a facebook oldalukon is kérdőre vonom őket.

A ti részetekről ki mit javasol merre érdemes tovább menni?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#73440) 4Grider válasza Puma K (#73439) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mi szerepel abban a szerződésben, amit aláírtál? A különbözetet reklamálhatod.

(#73441) bociusz


bociusz
aktív tag

A hétfői 3G lekapcsolás után (Vas, Zala, Baranya, Tolna és Somogy megye) van esetleg tapasztalata valakinek, hogy a teljes 3G hálózatot, vagy a Győr-Moson-Sopron megyei lekapcsoláshoz hasonlóan csak a B1-et állították le? A lefedettségi térkép egyelőre nem frissült.

[ Szerkesztve ]

(#73442) Diák66 válasza bociusz (#73441) üzenetére


Diák66
őstag

Hát az előző lekapcsolásokból is lett néhol visszakapcsolás, valahogy ez nekik nehezen megy. Sok lehet a 3G only ügyfelük. Mondjuk a Telekom a gyors lekapcsolással elüldözhette az ilyen lift távsegítségre, riasztó távfelügyeletre és egyéb más célokra használt GSM/UMTS modulos ügyfeleket és lehet a Yettel/Vodafone párosnál kötöttek ki a 4G LTE/NB-IoT/Cat-M modulok megvásárlása helyett. A Balatontól délre eső terület amúgy se volt az erősségük 4G-ben.

[ Szerkesztve ]

(#73443) Gallmix válasza Diák66 (#73442) üzenetére


Gallmix
aktív tag

nekik marad a 2g :D

(#73444) lasga


lasga
csendes tag

Tisztelt hozzáértők, mit lehet tudni, lesz VOWIFI a Vodánál?

(#73445) Landsmann válasza lasga (#73444) üzenetére


Landsmann
addikt

Állítólag tervezik.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#73446) pjen válasza lasga (#73444) üzenetére


pjen
félisten

VOWIFI nem azért kellett, mert a DIGI nek sokszor nem volt térereje? Lehet tévedek, nem használtam. A Vodának van térereje. Van más előnye is?

[ Szerkesztve ]

(#73447) lasga válasza pjen (#73446) üzenetére


lasga
csendes tag

Nálam különös jelentőséggel bír, mert a 4g térerő gyakorlatilag használhatatlan, viszont van wifi a házban.

(#73448) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Tegnap voltam bent Szegedi Ügyfélszolgálati Irodában, amit a MyVodafone appban nem tudtam megcsinálni (a +1 GB adatforgalom hozzáadása) ott helyben megoldották S kiderült a Jódolgok nekem (sem) jár már...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#73449) asdf_ válasza pjen (#73446) üzenetére


asdf_
veterán

Pince, csarnok, nem raknak ki minibázist, ilyen helyekre jól jöhet(ne).

(#73450) pjen válasza asdf_ (#73449) üzenetére


pjen
félisten

Köszi, ilyenekre gondoltam DIGI nél én is. Azt hittem ezt vodánál már leküzdötték. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.