Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73051) Lauda válasza Signum04 (#73050) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Ha a vodafone-nál sem ajánlják, akkor nyilván nem ajánlott. Igen, voltak vele problémák, keress rá a topikban, ha gondolod.

(#73052) Signum04 válasza Lauda (#73051) üzenetére


Signum04
tag

Vegigolvastam mar mindent ezzel kapcsolatban a topikban, de a szeptemberi oktoberi rendszerhiba ota senki nem panaszkodott. Gondoltam, hatha van aki tud segiteni, vagy van tapasztalata. Ha mindig mindent elhinnek amit az ertekesitok mondanak…

[ Szerkesztve ]

(#73053) Daffni2 válasza Signum04 (#73050) üzenetére


Daffni2
addikt

Tegnap cseréltem 15 perc múlva aktiválhattam a QR kóddal.

"Aki ad,az nyer"

(#73054) zzola válasza Signum04 (#73050) üzenetére


zzola
félisten

Én nem hallottam ilyen hibáról. Nálam tökéletesen teszi a dolgát...

(#73055) 4Grider válasza zzola (#73054) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én igen. Az enyém is egyszeri kód, ha leszedem a telefonról, mehetek be egy személyes ügyfélszolgálatra egy újért.

(#73056) Norbi27 válasza 4Grider (#73055) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Nem kell bemenni. Én is azt hittem mikor új telefont vettem. Az alkalmazáson belül Beállítások - Személyes beállítások SIM kártya beállítások - eSIM aktiválás

(#73057) 4Grider válasza Norbi27 (#73056) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az enyémmel be kell, mert hibás a qr kód, amit az inaktiváláskor kapok. (A legelején ügyfélszolgálaton generált kódról van szó.)
Most a kedvedért nem mutatom meg, mert egy darabig roamingolnom kell vele...

(#73058) Norbi27 válasza 4Grider (#73057) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Természetesen elhiszem, csak azért érdekes, mert én is az elejétől használom. Egy voda boltban aktiválták. Akkor ezek szerint még mindig hibás a rendszerük…

(#73059) Landsmann


Landsmann
addikt

B3-at nálunk még nem láttam. Az appot pár napja tettem fel,.de ilyen négyes fogatot még nem láttam a telefonon.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#73060) 4Grider válasza Norbi27 (#73058) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha hazaértem (talán másfél hét), akkor inaktiválom, és referálok a fejleményekről, mert azért még bennem is ott van a halvány remény, hogy ezek valamit képesek kijavítani.

(#73061) zzola válasza 4Grider (#73060) üzenetére


zzola
félisten

Kíváncsi vagyok, én nem tudok hibáról...

(#73062) Klara_


Klara_
őstag

Készülék cserénél - cseretelefon formanyomtatványon látom a régi készülék (Sony nem javítható, áraban kérhettem mást) adatit, és az újét - IMEI, típus, csere dátum; de azt nem, hogy az új készülék meddig garanciális. Azt mondták garanciajegyet nem adnak, a fenti nyomtatvánnyal tudok menni ha gond lenne, 2 év garancia van a csere napjától. Normális ez így, vagy verjem az asztalt egy garanciajegyért?

(#73063) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Tudna valaki linkelni nekem megfelelő ASZF doksit, és leírni a pontos ASZF paragrafust (számáot), hogy mit kell néznem feltöltősként, ha itthonról menne külföldre, külfödi számra SMS?

Keresem nézem, de nem értem. Ha hívásról van szó akkor az egyértelmű még táblázat is van, hogy kinek hova mannyi honnan, de ami SMS küldéses részek nem ennyire részletesek...
Ha jól gondolom, és a következő linkeltben a 152. oldal ami csak és kizárólag EUs és nem EU-s ként bontja, akkor bocsi... Ha nem akkor meg a helyesbítő infókért köszi! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#73064) zzola válasza ledgeri (#73063) üzenetére


zzola
félisten

Jól gondolod, EU és nem EU tagállam szerint vannak lebontva, de vannak országok, ahova EU díjért üzenhetsz, roamingolhatsz, pl. Svájc, de pl. Szerbiába már nem.

[Roaming] Ezen a linken tudsz keresni országra, felül ne felejtsd el átállítani feltöltősre...

(#73065) 4Grider válasza zzola (#73064) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem roamingolni akar, hanem nemzetközi hívást és sms küldést. A kettő két külön dolog, bár mostmár az EU irányú hívás is maximalizálva van, igaz nem olyan jó áron, mint a roaming.

[ Szerkesztve ]

(#73066) zzola válasza 4Grider (#73065) üzenetére


zzola
félisten

Igaz. :R

(#73067) Lauda válasza Signum04 (#73052) üzenetére


Lauda
félisten

Ha mindig mindent elhinnek amit az ertekesitok mondanak…

Szerintem jobban rálátnak, hogy mennyire problémás/jól működik bizonyos funkció. Persze azt neked kell eldönteni, mennyire szereted az orosz rulettet. :D

(#73068) Signum04 válasza Lauda (#73067) üzenetére


Signum04
tag

Azaz elkeserito, hogy 1,5 evvel a magyar bevezetes utan ez meg mindig orosz rulett…
Nem hiszem ha ezt a voda bedobja pl. nemetorszagban, hogy csinalunk neked esimet, ja bocs elbasztuk ugrott a szamod, akkor ezt ott barki lenyeli…
Igazabol nekem nem lesz melle masik sim, nem fog tudni mivel osszeakadni a halozat. Ha sikerul nekik legeneralni akkor elvileg mukodnie kellene.
Egyebkent, ha legeneralom az eSimet, onnantol az eredeti fizikai sim kuka es hasznalhatatlan? Vagy tud parhuzamosan futni? Vagy amelyik eppen aktiv az mukodik?

(#73069) MadMancs válasza Signum04 (#73068) üzenetére


MadMancs
veterán

Nana.
Volt már itt példa rá hogy és vadidegen előfizetésével akadt össze valakinek az eSIM. 😅

Nekem mondjuk hibátlanul működött béta időszaktól kezdve idén decemberig.

Onnantól hogy eSIM aktív fizikai kuka.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#73070) dchard válasza Landsmann (#73059) üzenetére


dchard
veterán

Vigyázzunk ezzel a képpel, mert megtévesztő lehet. Már egyszer szóbakerült, és akkor sem tudtuk eldönteni, hogy amikor ebben az app-ban azt látod, hogy "800+700+2100+1800", akkor ez azt jelenti, hogy a 4 frekit össze is fogja a telefon, vagy csak méri a 4 frekit, amiből mondjuk kettőt fog össze. Tekintve hogy a bal felső sarokban ott virít a "2CC" logó, én ebből arra következtetnék hogy csak 2 frekit fog össze. Különösen gyanús a 700+800 összefogás, mert alig van ilyen telefon a picaon...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73071) Gallmix


Gallmix
aktív tag

Erről a vodafone chat-ről tud vki vmit? (sms-ben jött videóval kiegészítve, pár hete, hónapja)

(#73072) yanna válasza dchard (#73070) üzenetére


yanna
őstag

Valóban úgy lehet, mert változik a 4cc, 3cc és 1800 ott a logó alatt. Bár yeti.

Bár ha csak az 1800 van a logó alatt, akkor a többi freki eltűnik a felsorolásból

[ Szerkesztve ]

(#73073) Landsmann


Landsmann
addikt

A kijelzés nem biztos hogy azt mutatja. Itt egy mostani kép
A kijelzésen 1800 van,.de a Vodafone-os kártyán van az adat, de az 800 MHz-en van. Az eldődleges, Telekom kártya.van 1800-on.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#73074) dchard válasza yanna (#73072) üzenetére


dchard
veterán

Érdekes, nálam Voda 2CC és 3CC mellett nem ír semmit a bal felső sarokban, de a Vodafone felirat mellett sem. Csak annyi van hogy 800, miközben NSG-n látom hogy hol 2CC van hol 3CC attól függően, hogy a 2100-at még mellé tudja-e nyomni. mondjuk nálunk 700 nincs.

Szóval a CA kijelzés (már ha egyáltalán az) biztosan nem stimmel.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73075) yanna válasza dchard (#73074) üzenetére


yanna
őstag

Talán az alkalmazás sem 100 %-os.

(#73076) ledgeri válasza zzola (#73064) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A linkelted kifejezetten írja, hogy: A x. zónában a lenti díjak érvényesek:

De mindegy, rendszer szinten nem lehet rejtetni telszámot SMS küldésnél, így a projekt ezen része bukott!
:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#73077) anglergab válasza dchard (#73070) üzenetére


anglergab
addikt

A megfelelő BW mezőben látszik, hogy valójában 2CA volt.
A B28 kiesik (a B20 miatt), azaz a B20 PCC mellett B3 vagy B1 az SCC. Ha mindkettő 10 MHz nála, akkor nehéz lesz kitalálni, hogy melyik.

(#73078) dchard válasza anglergab (#73077) üzenetére


dchard
veterán

1800-on már nem nagyon van 10MHz, de 2100-on még igen, szóval simán lehet 700+2100 vagy 800+2100, a lényeg hogy nem 4CC van az tuti :)

Lassan egy év eltelik mióta a refarm megvolt, de még mindig csak alig alig látni 1800@20MHz-et. Nehéz elhinni, hogy ahová megérte 2100-at is rakni, oda nem érte meg +5MHz licencet venni a Huától, hogy a zömében két CC-s klienseket jobban ki tudják szolgálni midband-en.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73079) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Valaki van aki ért a vodafon online rendelős felületéhez?
Én most csütörtökön rendeltem egy ASUS TUF laptopot. Kb félóráig volt készlet, el is kapkodtuk.
Viszont a rendeléseimnél, konkrétan 12 szer szerepel. Adok egy két screenshotot.
Azt írja, hogy sikertelen, pedig jött email róla és még a számlát is megkaptam.
Jelzem a boltban az Arénában nem tudtak rá semmit mondani, az online ügyfélszolgálat dettó...

és a felső sor nélkül még ez van bent 11 szer. Valami tipp?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#73080) kl122 válasza dchard (#73078) üzenetére


kl122
tag

nem tudod véletlenül, hogy itt a Vodánál is cserélik az RRUkat mint a másik kettőnél (és ha igen hogy néz ki az új) vagy ugyanazok a 7-8 éves típusok vannak használva a mai napig?

(#73081) dchard válasza kl122 (#73080) üzenetére


dchard
veterán

Pusztán elméleti síkon: akár kimenő teljesítmény, akár antenna ág, akár multi-RAT tekintetében elképzelhető a csere. Például a régebbi 1800 és 2100-as RRU-k is cserére szorulhatnak, adott esetben a CPRI-t is bővíteni szükséges, de hogy ezek egy részét korábban elvégezték-e az jó kérdés. Nyilván a nem létező 700MHz-es réteg szintén új RRU-t fog igényelni, a 3.5GHz-es réteg pedig mind AAU.

De azt tudni kell, hogy alapvetően a lényeg nem az RRU-ban, hanem a BBU-ban van. Az RRU-nál a kimenő teljesítmény, a multi-RAT, esetleg az ADC/DAC felbontása lehet korlátozó tényező, minden mást a BBU csinál ami kártya rendszerben bővíthető egy bizonyos határig.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73082) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !
Ebben a hónapban lejáró hűségidős előfizetésem, hogy tudom most lemondani ?
Telefonon ez müködik ?

kengyel

(#73083) zzola válasza kengyel (#73082) üzenetére


zzola
félisten

Igen, telefonon lehetséges. Megnézik, hogy kell-e kötbért fizetned, majd átkapcsolnak az ügyfélmegtartó csoporthoz...

(#73084) kengyel válasza zzola (#73083) üzenetére


kengyel
nagyúr

Valójában 21.- én fog lejárni, addig várok vele.
Köszönöm. :R

kengyel

(#73085) zzola válasza kengyel (#73084) üzenetére


zzola
félisten

Ha addig idén kézhez kapsz egy mobil számlát és olyan díjcsomagod van, ami pass-t tartalmaz, akkor kézhezvétel után azonnal felmondhatod - kötbérmentesen - a szerződésedet.

(#73086) kengyel válasza zzola (#73085) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez egy két éves Go Mini csomag, csak nem használtam. A legnagyobb Red van, az marad is. :)

kengyel

(#73087) azbest


azbest
félisten

Nektek is kiküldték a feltöltőkártyás adategyeztetés levelet ma reggel?

Gondolom valaki mellényúlt, mert nekem valamikor nyáron van az éves fordulónap.
Szép email a "null" feladóval :D

[ Szerkesztve ]

(#73088) Bl.Gyo. válasza azbest (#73087) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nekem nem.

(#73089) ledgeri válasza azbest (#73087) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha válaszolnál rá akkor kinek menne? (Nehogy halászós legyen...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#73090) Bferibörs válasza azbest (#73087) üzenetére


Bferibörs
addikt

Tudtommal sms- ben küldik. Nekem ott jött értesítés csak.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#73091) Caldera válasza ledgeri (#73089) üzenetére


Caldera
aktív tag

Én is kaptam, teljesen rendbe van a feladó, nem csak a "null"-t kellene látni.
no-reply.hu@vodafone.com

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#73092) prozodus válasza ledgeri (#73089) üzenetére


prozodus
őstag

Nem a feladót kell nézni, hanem a linket, ahova vinne.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#73093) vpanangin válasza zzola (#73085) üzenetére


vpanangin
senior tag

Ez vajon flottás csomagra is vonatkozik?

(#73094) zzola válasza vpanangin (#73093) üzenetére


zzola
félisten

Igen.

(#73095) vpanangin válasza zzola (#73094) üzenetére


vpanangin
senior tag

:R

(#73096) azbest válasza ledgeri (#73089) üzenetére


azbest
félisten

nem halászós, előző nyáron is ilyen béna leveleket küldtek.
null <no-reply.hu@vodafone.com>

Áh, azt hiszem megfejtettem. Mivel értesítés után időben megcsinálom, ezért mindig 3 hónappal előrébb jön a határidő...

Ja látom az ügyintézési felületen is:

Biztos így viccelnek április elsejével előre :D

Ha megcsinálom holnap, akkor még idén ősszel újra értesíteni fognak, a munkaszüneti napok miatt lehet decemberi lejárattal :))

[ Szerkesztve ]

(#73097) zzola válasza azbest (#73096) üzenetére


zzola
félisten

Nem jön 3 hónappal előrébb (de lényegében mégis). Lejárat előtt 90 nappal kapsz értesítést, hogy elvégezhető az adategyeztetés. Ha elvégzed, onnantól számítva 365 nap múlva kell újból. Ha te előbb elvégzed 3 hónappal, akkor buktad a 365 napot...
Nem kötelező az első napon egyeztetni.

[ Szerkesztve ]

(#73098) p.t.r


p.t.r
aktív tag

Egyenlegfeltöltés folyamatosan sikertelenre fut. Elég bosszantó. :U

(#73099) 4Grider válasza p.t.r (#73098) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem lehet, hogy bankkártya erős ügyfélhitelesítés probléma, amihez nem sok köze van a kártyaelfogadónak?

(#73100) p.t.r válasza 4Grider (#73099) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Végre sikerült. Applikációból, webről és icsekkből próbálgattam erste számláról. Eddig ilyen gondom nem volt. Ami érdekes volt, az az, hogy a legelső tranzakció alkalmával rendben feldobta a George a hitelesítési értesítőt, amit ujjlenyomattal nyugtáztam. Itt a Gerorge ki is írta a sikeres fizetést, viszont amikor visszairányított az app-ba na ott sikretelen volt. Kb fél órás szenvedés után icsekkből sikerült, ráadásul hitelesítés nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.