Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72301) 4Grider válasza polonic (#72300) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem kell extra hálózati eszköz több/sok 10000 vpn alagút fenntartásához?

(#72302) polonic válasza 4Grider (#72301) üzenetére


polonic
félisten

Konkrétan az IMS-re gondoltam.
De egyébként nem gondolnám, mert egy szolgáltatónak azért ezek bőven vannak.
És az IPsec is csak az untrusted vowifi-hez kell.

(#72303) zzola válasza endrúdí (#72298) üzenetére


zzola
félisten

Csend van.

(#72304) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Ugye ezelőtt említettem van egy régi számom aminek már hónapok óta meg kellett volna szűnnie, nem töltöttem, nem foglalkoztam vele, valami sms is jött még akkor hogy megszűnik. Egyenleget se tudom tölteni rajta hónapok óta nem engedi.
Ki van kapcsolva a teló amiben benne van, hivom, bemondja a hang hogy: ez a telefonszám nincs hozzarendelve egyetlen előfizetőhöz sem. Bekapcsolom a telót, hivom megint és kicsörög. Kikapcsolom, mondja: nincs hozzarendelve előfizetőhöz.
Hát ez érdekes, nagyon a két világ között ragadt ez a szám 😂

[ Szerkesztve ]

(#72305) szkaroly


szkaroly
senior tag

Feltöltőkártyával mennyiért hívható most egy brit szám?

Poco X3 Pro

(#72306) asdf_ válasza szkaroly (#72305) üzenetére


asdf_
veterán

76/perc

(#72307) kovacsmi_74 válasza szkaroly (#72305) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Ez nem lehet jó neked?

3 nap korlátlan beszéd

(#72308) Livius


Livius
őstag

Sziasztok,

Pár hete kötöttem egy internet előfizetést 1 év hűségre, és most az első számlához jött egy olyan már egyből, hogy a a fogyasztói árindex változása miatti díjkorrekciós mechanizmusra tekintettel a havidíj módosul, nyilván drágábbra mint eddig.

Ez mi? Már hiába van hűségidő, akkor változtatnak amikor akarnak, és közben még szerződés bontásra sincs ilyenkor lehetőség?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#72309) RoyalAirForc válasza Livius (#72308) üzenetére


RoyalAirForc
tag

Ez konkrétan az, amit leírtál... :U

(#72310) Lauda válasza Livius (#72308) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Véletlenül nem azt írják abban a számla mellé küldött tájékoztatóban, hogy januártól emelkedik a havidíj? A tavaly szeptember és idén augusztus vége közti árindex változást figyelembe véve emeli a havidíjakat január 1-től. Az árindex miatti változtatás lehetősége már eddig is bent volt az ászf-ben, legfeljebb nem alkalmazta a szolgáltató. Most, hogy rájuk tolták az extraprofitadót, az összes emelni fog.

[ Szerkesztve ]

(#72311) 4Grider válasza Lauda (#72310) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezzel csak az a baj, hogy az augusztusig figyelembe vett áremelkedést minimum aggályos egy ez után kötött határozott idejű szerződés esetén érvényesíteni.

(#72312) Lauda válasza 4Grider (#72311) üzenetére


Lauda
félisten

Ennek tudatában kötötte a szerződést.

(#72313) 4Grider válasza Lauda (#72312) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem életszerű ezt feltételezni, főleg ha szeptember elején ez nem volt kihirdetve. A szolgáltatóknak az aktuális költségeknek megfelelő díjcsomagokat kell az új szerződők számára felajánlani, nem pedig olyat, amit már éves infláció érint.

(#72314) Lauda válasza 4Grider (#72313) üzenetére


Lauda
félisten

Az árindex 1%-ot meghaladó emelkedése esetén alkalmazható díjemelés már tavaly is az ászf része volt. A jelenlegi, frissített korrekciós emelés részleteit pedig az augusztus 8-tól hatályos összes ászf tartalmazza.

Idén januárban is emelhetett volna a cég, csak nem éltek vele.

[ Szerkesztve ]

(#72315) 4Grider válasza Lauda (#72314) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a kérdező augusztus 8 után fizetett elő, akkor nem szóltam. Nevetséges lenne ilyen havidíjak és percdíjak mellett 1-2% infláció esetén emelni.

(#72316) Lauda válasza 4Grider (#72315) üzenetére


Lauda
félisten

Azt írta, hogy pár hete szerződött. Az infláció a mnb legutóbbi jelentése szerint 13,5-14,5%.

(#72317) 4Grider válasza Lauda (#72316) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tisztában vagyok vele. A fogyasztóbarát megoldás viszont az lenne, ha az új előfizetők eleve drágább csomagokra fizetnének elő, és legalább az első hűséges évben békén hagynák őket.

[ Szerkesztve ]

(#72318) Lauda válasza 4Grider (#72317) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tud előfizetni a drágább csomagra, mert a csomag majd januárban drágul. :) Aki az emelés után fizet elő, az már az emelt áron kapja. Az árindexes emelésről egyébként tájékoztatják az ügyfelet, nekem is elmondták a telefonban és csak úgy hosszabbítottak, ha elfogadtad.

Amúgy ez nem vodafone jellegzetesség. A telekomnál most kötöttem szerződést, januártól az is emelkedik a hűségidősöknek is.

[ Szerkesztve ]

(#72319) madagaszkar


madagaszkar
tag

Üdv!
4 db Flottás előfizetésem van és ma a My Vodafone alkalmazásba belépve azt tapasztaltam, hogy a drágább előfizetéshez van egy díjmentesen aktíválható 1 Gb-os internet kiegészítő opció, a kisebb csomaghoz pedig egy ugyanilyen, de 2 Gb-os opció. Továbbá mindkettőhöz egy 300 Mb-os automatikus plusz adat opció, amit aktíválni lehet, ár nélkül, ami szintén ingyenes opciónak tűnik, mivel ár emellett sem szerepel. Találkozott más is ezzel a lehetőséggel vagy valamilyen hiba lehet? Így ismeretlenül nem akarom aktíválni, nehogy esetleg kiszámlázzanak egy nagyobb összeget a következő hónapban.
Arra is gondoltam, hogy a pass csomagok megszünése miatt korrigálják esetleg az előfizetőket ezzekkel az ingyenes plusz adatokkal.



[ Szerkesztve ]

(#72320) gabor9991 válasza madagaszkar (#72319) üzenetére


gabor9991
őstag

1GB nálam is ingyenes az appban, aktiváláskor valami hobakódot dob fel így nem lehet aktiválni
Ma már nálam is 2GB lenne ingyen de az sem aktiválható :D
Az ingyenes 300MB is megvan nálam is.

[ Szerkesztve ]

(#72321) #70086736 válasza gabor9991 (#72320) üzenetére


#70086736
törölt tag

Az 1 és 2 GB a passok megszűnése miatt van. Azok kapják, akik hűségidőt hosszabítanak, vagy új szerződést kötnek.

(#72322) gabor9991 válasza #70086736 (#72321) üzenetére


gabor9991
őstag

Akkor ennek nálam nem kellett volna megjelennie mert lejárt a hűségem, nem hosszabbítottam a flotta basic csomagban pedig pass nem volt.
De mindkét előfizetésnél ott van és egyiknél sem aktiválható.

(#72323) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,

Vodafone Tuti 100 díjcsomagban vagyok és aktiváltam 3x5 gb netet (havonta megújuló). Mivel az otthoni internet előfizum is a Vodánál van, így jogosult vagyok '10 ft-os hálózaton belüli percdíj opció' aktiválására is. Ha ezt aktiválom, akkor nem írja felül a már kifizetett 3x5 gb netes csomagom? :B Egyáltalán engedi két ilyen opció együttes aktiválását és használatát a Voda?

[ Szerkesztve ]

meg

(#72324) #70086736 válasza gabor9991 (#72322) üzenetére


#70086736
törölt tag

Nálam sem kellett volna, mégis megjelent.
Ha belépsz a voda webes felületén a flottás felületre, ott írja, hogy miért van az 1 ill. 2 GB.
Valószínűleg központilag hozzácsapták mindenkinek a myvodafoneban ezt a ficsőrt, függetlenül hogy jogosult vagy rá, vagy sem. Vagy másképp mondva, nem szűrték le a felhasználókat, hogy csak az arra jogosultaknak jelenjen meg.

(#72325) gabor9991 válasza #70086736 (#72324) üzenetére


gabor9991
őstag

Írtam nekik emailben hogy köszönettel elfogadnám a díjmentes 2GB+300MB adatot ami az appban megjelent, csak nem tudom bekapcsolni, kapcsolják már be nekem .
Kíváncsi leszek a válaszra. :D

(#72326) dchard


dchard
veterán

Nálam flottában passok helyett megjelent egy ingyenes 2GB/hó, rányomtam, fel is aktiválta sikeresen, meg is jelent az extra 2gb adat a számlálón.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72327) 4Grider válasza peugeotmate (#72323) üzenetére


4Grider
nagyúr

A két opciónak semmi köze nincs egymáshoz.

(#72328) Debilon válasza dchard (#72326) üzenetére


Debilon
addikt

Hmm, nekem is ott van, de ha aktivalnam akkor hiba üzenet

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#72329) Kevin8997


Kevin8997
tag

Passok a flottas csomagokbol is ki lesznek vezetve ?

(#72330) 4Grider válasza Kevin8997 (#72329) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miért lennének kivételek a flották?

(#72331) Lauda válasza Kevin8997 (#72329) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs összefüggés a flották és a megszüntetés oka között.

(#72332) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Hali, talán jó helyen kérdezem meg, és elnézést ha nem vágom a témát.
Van a Vodánál a kártyás tarifa csomag, a tuti100as. Arra volnék kíváncsi hogy ott van e sebesség korlát?
HA hozzá kiegészítőnek meg rendelném az 500gbyteos opcióját
Annál van letoltési korlát? Akkor is 10/10 volna a le és a feltoltési sebességem?
ő róla lenn szó:
500 GB adat7 990 Ft
30 napig felhasználható egyszeri 500 GB adat (belföldön, ebből 24 GB az EU-ban is)
Ha nem lenne sebesség korlát, akkor esténként leszedném gyorsba ami kel.
Ha nem így van, elnézést. Koszi előre is. :)

[ Szerkesztve ]

(#72333) tatabike


tatabike
őstag

Sziasztok,

3 országot járok, 3 országban használom a telómat, valami full Red van rajta. Itthon, szlovákoknál és a cseheknél. Van, hogy naponta többször is határt lépek. Nem tudom, mi az oka, hogy egy szlovák->cseh határlépésnél kb. 2 perc alattt vált a teló országot/szolgáltatót, cseh->szlovák már 10 perc, szlovák->magyar van hogy fél óra (ez nagyon nehezen megy), magyar->szlovák is 10-20 perc, de volt már fél óra is. Mitől lehet ez?

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#72334) Luna73 válasza Debilon (#72328) üzenetére


Luna73
tag

Az nem lehet ,h a plusz adatot csak az tudja aktiválni,akinek élő a hűségideje?

(#72335) dchard válasza Luna73 (#72334) üzenetére


dchard
veterán

Régen nincs hűségidőm, és csak mobilom van a vodánál, más szolgáltatásom nincs.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72336) 4Grider válasza Marcsello31 (#72332) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs. Nekem most Tutival 64/24 Mbps 3 frekvencia összefogásával. Cat4-es eszközzel ettől sokkal kevesebb lehet, 5G-t tudó eszközökkel akár több is. Maga a Tuti ugyan nem 5G képes, de az 5G-s eszközök akár 4-5 db 4G frekvenciát is összefognak...

(#72337) Marcsello31 válasza 4Grider (#72336) üzenetére


Marcsello31
őstag

Üdv! Láttam a korábbi hozzászólásod is, sokat segítettèl a döntèsben.
Mivel a toronyra szabad a rá látásom, Bánatomra nem a telekom vagy a yettel è.
Tudom nem olcsó ez. De Ha nálam is jönne 60megával. pont elèg.
Cseles amit írsz. De gondolom egy b535-232 bőven jó ide.
Mivel a rálátás adott. Nem torrentre kell. Egyszerű konzolra kène.
Ha volna vezetèkesünk nem foglalkoztatna a dolog.
kösziba helpet! :)

(#72338) balint355


balint355
aktív tag

Sziasztok!

Próbált valaki mostanában meglévő feltöltőkártyás SIM-et eSIM-re váltani (és esetleg sikerrel is járt)? Ma tettem egy kísérletet a Westend ügyfélszolgálatnál, ahol mindenféle belső rendszerhiba és egyéb üzenetek elhárítása után kapott az ügyfélszolgálatos egy olyat, amivel már nem tudott mit kezdeni: a rendszerük szerint "nincs készleten eSIM" :))

Ezen persze csak mosolyogni tudtunk, és így maradt nálam a fizikai SIM egyelőre. Járt így más is mostanában, vagy csak pillanatnyi zavar lehetett a rendszerben, és érdemes a napokban újra próbálkozni? :)

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#72339) peugeotmate válasza 4Grider (#72327) üzenetére


peugeotmate
őstag

köszi, sima volt!

anno volt gondom két adatcsomag aktiválásával: az egyik felülírta a másikat és úgy semmi értelme nem volt.. :C

meg

(#72340) csernak75 válasza Marcsello31 (#72337) üzenetére


csernak75
senior tag

Szia. Az a baj hogy a B535 csak 2 frekvenciát tud összefogni. B818 alá új beszerzésnél nem szabadna menni ha fontos a sebesség.

(#72341) Marcsello31 válasza csernak75 (#72340) üzenetére


Marcsello31
őstag

hali. Akkor melyik modem volna a jó?! akkor elsőkènt kène egy okos lte modem.
Ha nem.titja a konzolt a voda mobil. kb egy teljes játèk 50giga. az 500,,gigabyteos csomaggal
órákat spórolva tudnám letölteni. Míg a jelenlegi netünkel egèsz nap.

[ Szerkesztve ]

(#72342) Marcsello31 válasza Marcsello31 (#72341) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szerintetek melyik volna a jó a listában?
[link] :)) volna egy 5g képes modem de az yetteles sajnos.

(#72343) 4Grider válasza Marcsello31 (#72342) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csernak75 két hozzászólással ezelőtt leírta, hogy B818 alá ne menj. A listádban szerepelt B818-as...

(#72344) dchard válasza csernak75 (#72340) üzenetére


dchard
veterán

Ráadásul ha nagyon vidékre kell neki, ahol csak 7-800MHz van, akkor még arra is figyelni kéne, hogy ezt a kettőt tudja összefogni, amiből alig van még a high end routerek között is...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72345) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Hát sajnos nagyon vidèk. Város szèlèn nagyon. Erre gondoltatok amúgy?
b818-263?!
Egyedül a voda a kivètel mèg telefonon is teljes a 4g.

[ Szerkesztve ]

(#72346) Marcsello31 válasza Marcsello31 (#72345) üzenetére


Marcsello31
őstag

Gondolom ő volna a nyerő akkor:
Huawei B818 4G LTE Cat19 WiFi router, 2.4-5GHz, 1600Mbps

Sztem ez a maximum.

(#72347) csernak75 válasza Marcsello31 (#72346) üzenetére


csernak75
senior tag

Igen 4G eszközök közül ez a legjobb. Ettől több 4G sávot csak a fullos 5G routerek tudnak összefogni.

(#72348) Marcsello31 válasza csernak75 (#72347) üzenetére


Marcsello31
őstag

Rendben, akkor maradok ennél a típusnál, Csak az ára nem tettszik, viszont akkor elképzelhető, hogy 100mbtes letoltésem is lehetne vele. :Y

(#72349) dchard válasza Marcsello31 (#72348) üzenetére


dchard
veterán

"elképzelhető, hogy 100mbtes letoltésem is lehetne vele"

Ja, ha éjszaka van, össze tudja fogni a 7+800-at, és senki, de senki nem hazsnálja a kiszolgáló állomást, és 256QAM-mal tud működni mind a két vivő. Na akkor lesz 100megabited :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72350) Marcsello31 válasza dchard (#72349) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hm. Koszi a tanácsod, Akkor ennyi, megvan a befutó.
Gondolom ha nem lenne legális nem hagynák, Én igazából éjszaka toltenék, megkímélve a tobbieket nappal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.