Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72201) vpanangin


vpanangin
senior tag

Megjött a havi számla. A végén 5 oldalas részletes tájékoztató van a 2023.01.01-től érvényes új árakkal, valamint több más változás részletezésével.

(#72202) zzola válasza vpanangin (#72201) üzenetére


zzola
félisten

Emelnek szépen....

(#72203) Livius


Livius
őstag

Sziasztok,

Egy Vodafone SIM függő iPhone 7 függetlenítésének mi a menete? A telefonhoz volt régebben előfizetés az egyik családtagnak, ez már ré lejárt. Úgy tudom ez után díjmentesen a szolgáltató függetleníteni tudja, ezt a Vodafone-nál milyen formában lehet intézni, és utána technikailag mi lesz a mente az iPhone 7 készüléken ennek?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#72204) Kbali válasza Livius (#72203) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azon előfizetés tulajdonosa kérheti ingyenesen a függetlenítést, amire vették a telefont.
Valaki más 10e Ft-ért kérheti.
Jelzés után más teendő nincs, nem érkezik elvileg külön jelzés. Beraksz egy másik szolgáltatós kártyát és működni fog.

(#72205) endrúdí válasza Kevin8997 (#72198) üzenetére


endrúdí
csendes tag

Szerintem ugyanaz lesz vele mint a Digivel. Megmarad jelen állapotában, karbantartásra/javításra költenek, fejlődés nem lesz. Megváltozik a management és konzerválják a pillanatot.

(#72206) Kevin8997 válasza endrúdí (#72205) üzenetére


Kevin8997
tag

Vhol írták, hogy a tornyokat és egyéb infrastruktúrát nem adják el, azt bérelheti majd az új tulaj. Ebből így a semmit fogják megvenni ? Érdekes lesz.

(#72207) trec12 válasza Kevin8997 (#72206) üzenetére


trec12
addikt

Persze sokan azt mondják eldöntött tény a Voda megvétele de tudtommal még nem írtak alá semmi véglegeset....

(#72208) Lauda válasza Kevin8997 (#72206) üzenetére


Lauda
félisten

Azt nem is tudja eladni, mivel nincs neki egy ideje.

Egy olyan társaságot vásárolna meg a kormány és a 4iG, amelyben nincsenek
eszközök, nincs benne adótorony, kábelek stb., csak adósság.
Az eszközöket ugyanis jóval korábban mind kiszervezte a Vodafone – nem
Magyarországon, hanem egész Európában – egy külön cégbe (úgy hívják Vantage
Towers), amit majd a tőzsdére visz.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#72209) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Van innen onnan :D

[ Szerkesztve ]

(#72210) brumicica


brumicica
tag

Véletlenül csináltam az USA-ban 5,28 MByte adatforgalmat (dual SIM készülék, a másik SIM-en volt a világ csomag). Ez legalább 40 euróba fájna, mert a roaming limit 80%-ánál jött a figyelmeztető SMS, akkor észrevettem, hogy hülye voltam. Reklamáltam, hogy me maxima culpa, lehet, hogy szerencsém lesz? Vagy még jöhet a következő hónapban a feketeleves a T-mobile USA-tól? Járt már így valaki? Mi az a Z8?


[ Szerkesztve ]

(#72211) Bl.Gyo. válasza brumicica (#72210) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Z8

[ Szerkesztve ]

(#72212) brumicica válasza Bl.Gyo. (#72211) üzenetére


brumicica
tag

Köszi, valóban. Viszont akkor ha a Z8-ban 31.4 Ft-ba kerül 1 Mbyte, akkor miért jött SMS, hogy a 19 ezres roaming limitet mindjárt elérem?

(#72213) prozodus válasza brumicica (#72210) üzenetére


prozodus
őstag

"Hány éves vagy, királyfi?"

Ha szerencséd van, kapsz méltányosságit, de előbb tisztázni kéne, mennyi az annyi, h mire jelzett az sms...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#72214) brumicica válasza prozodus (#72213) üzenetére


brumicica
tag

Sajnos nem egyértelmű, mennyi az annyi, mást írnak az üdvözlő SMS-ben és mást a honlapon, 10-szeres a differencia. Közel 6 MB-ot használtam véletlen.

(#72215) 4Grider válasza brumicica (#72214) üzenetére


4Grider
nagyúr

Minden szolgáltató az ászf-je alapján köteles működni, minden többi dokumentum és felület csak tájékoztató jellegű lehet.

(#72216) Lackooo84 válasza brumicica (#72214) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

3k/MB?? Nooooormáliiiis?? Ez rablás.

The Truth is out there...

(#72217) 4Grider válasza Lackooo84 (#72216) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az, de nem újdonság. Nagyjából az EU-s roaming díjak szolgáltatókra kényszerítése óta ez a rendszer, sőt Szerbiában, Boszniában, Macedóniában vagy Ukrajnában is sok 10000 Ft-ba kerül 1 GB netezés.

(#72218) Lackooo84 válasza 4Grider (#72217) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát az még enyhén szólva mindig jobb ajánlat, mint a 3 millió ft/GB.... Ilyen meg mernek engedni maguknak, és még nem rakta őket seggbe egy hatóság se??

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#72219) 4Grider válasza Lackooo84 (#72218) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt elírták. Az ÁSZF-ben 31.4 Ft / MB szerepel.

(#72220) zzola


zzola
félisten

Érdekesség, hogy a 3G lefedettségi térképen még látszik, de elvileg október 10-én 4 megyében lekapcsolták a 3G-t! Ezt meg tudja erősíteni valaki?
Az érintett megyék: Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Veszprém, Fejér.

[ Szerkesztve ]

(#72221) prsq


prsq
tag

Meddig van még karbantartás (web és app) ma?

(#72222) zzola válasza #70086736 (#72177) üzenetére


zzola
félisten

9.39%-kal meg fognak emelkedni a havidíjak 2023.január 2-től.

(#72223) dchard válasza zzola (#72220) üzenetére


dchard
veterán

Van ehhez valami forrás? Én sehol nem találok erről hírt, bár a nyakmat nem törtem ki a keresésben :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72224) zzola válasza dchard (#72223) üzenetére


zzola
félisten

Persze. [link]
Illetve elvétve lehetett látni színes nyomtatott értesítőt is....

[ Szerkesztve ]

(#72225) dchard válasza zzola (#72224) üzenetére


dchard
veterán

Ha vége a karbantartásnak, ránézek. Az is lehet, hogy addigra frissül a térkép is, bár vasárnap lévén erre azért nem vennék mérget :-)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72226) Diák66 válasza zzola (#72220) üzenetére


Diák66
őstag

Veszprém - GYMS - Komárom-Esztergom megye határán vagyok, itt van 3G 900 MHz-en. Viszont - bár nem nézegetem sűrűn a 3G-t - gyanús volt mostanság a dolog, de kedden megyek Veszprémbe, megnézem. Zircen az AH-s tornyon szerintem a 2100 MHz-es 3G-ből 4G lett.

(#72227) Gallmix válasza prsq (#72221) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Azt nem tudom, de hajnalban Barangolóba ment át a telefon, és jött egy sms is, hogy az ön országában... Később helyre állt... valószínűleg vmi hálózati dolog lehet...

Ma meg látom karbantartás van az oldalon is... vmin nagyon dolgoznak most...

Mondjuk nem biztos, hogy az ünnepek ideje a legjobb időzítés...

(#72228) endrúdí válasza prsq (#72221) üzenetére


endrúdí
csendes tag

Tavaly nyár óta karbantartás van náluk :D Úgy látszik hozzájuk az IT részleghez tényleg minden hülyét felvesznek. Ott a helyem, egyedül fel tudok telepíteni egy Windowst, szóval eléggé benne vagyok az ájtíben. Náluk az sem gond, ha a rendszer miatt kimaradnak hónapok a számlázásban....

(#72229) Nikaré válasza dchard (#72225) üzenetére


Nikaré
őstag

Még mindig karbantartás van!
:U

(#72230) dchard válasza Nikaré (#72229) üzenetére


dchard
veterán

Azt látom.

Viszont a hír igaz, valóban lenyomták a 4 megyét 3G-ügyileg.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72231) #70086736 válasza Nikaré (#72229) üzenetére


#70086736
törölt tag

(#72232) Lauda válasza zzola (#72224) üzenetére


Lauda
félisten

Ehhez tudniuk kellene a 2022-es inflációt, amit nyilván nem tudnak, hiszen jövőre adja ki a ksh.

(#72233) zzola


zzola
félisten

[Vodafone One Vond össze otthoni és mobil szolgáltatásaidat]

Új szolgáltatási kedvezmények!

[ Szerkesztve ]

(#72234) zzola


zzola
félisten

ÁSZF-ből kivették a You kedvezményeket?

(#72235) Diák66 válasza dchard (#72230) üzenetére


Diák66
őstag

Ház ez első ránézésre csak a 2100 MHz-et érintette. 900 MHz 3G maradt.

A 2022. októberi lekapcsolásban érintett települések: Abda, Ács, Ágfalva, Agyagosszergény, Ajka, Almásfüzitő, Ásványráró, Bábolna, Badacsonytomaj, Bajót, Balatonalmádi, Balatonfüred, Balatonkenese, Baracska, Bőny, Börcs, Csákvár, Csopak, Csorna, Devecser, Dorog, Dunaalmás, Dunakiliti, Dunasziget, Dunaújváros, Enying, Ercsi, Esztergom, Etyek, Felcsút, Fertőd, Fertőrákos, Fertőszentmiklós, Fertőszéplak, Gárdony, Gönyű, Győr, Győrladamér, Győrszemere, Győrújbarát, Halászi, Hédervár, Hegyeshalom, Hegykő, Ikrény, Jánossomorja, Kapolcs, Kápolnásnyék, Kapuvár, Károlyháza, Kesztölc, Kisigmánd, Komárom, Lábatlan, Lébény, Levél, Lövő, Máriakálnok, Martonvásár, Mihályi, Mocsa, Mór, Mosonmagyaróvár, Nagycenk, Nagyigmánd, Nagyszentjános, Nemesvámos, Nyergesújfalu, Nyúl, Örvényes, Öttevény, Pákozd, Pannonhalma, Pápa, Pinnye, Polgárdi, Rácalmás, Röjtökmuzsaj, Sóly, Sopron, Sopronkövesd, Sümeg, Süttő, Szárföld, Székesfehérvár, Szentgál, Tapolca, Tarján, Tát, Tata, Tatabánya, Tét, Tihany, Tokodaltáró, Töltéstava, Újkér, Vámosszabadi, Velence, Veszprém, Zirc.

(#72236) dchard válasza Diák66 (#72235) üzenetére


dchard
veterán

Hát, hogy Hegykőn nem volt soha 2100 abban majdnem biztos vagyok (templom toronyban van U900), és azt írják érintett.

De ha te ott valami megye határ környékén vagy, U900 átszivárghat ám elég messziről is.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72237) Diák66 válasza dchard (#72236) üzenetére


Diák66
őstag

A Bakonyszentkirályi adótorony megy ( 4 km) 900 MHz-en, az biztos. De szerdáig Veszprém - Győr között majd megnézem mi maradt, vagy nem maradt.

(#72238) dchard válasza Diák66 (#72237) üzenetére


dchard
veterán

Még a végén kiderül, hogy csak a 2100-at csapták le. Ez megmagyarázná miért nem látszik semmi változás a lefedettségi térképen :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72239) Diák66 válasza dchard (#72238) üzenetére


Diák66
őstag

Amúgy hegykő:

A lefedettségi térképük sosincs a helyzet magaslatán. A változásokat lassan követi. Hol megjelenik rajta, ami még nincs is, hol pedig van, de mégsincs rajta, vagy fordítva.

(#72240) dchard válasza Diák66 (#72239) üzenetére


dchard
veterán

Én nem hinnék el mindent a cellmapper-nek. ;)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72241) Diák66 válasza dchard (#72240) üzenetére


Diák66
őstag

Mindegy is, ahogy a hivatalos település listájuk írja, nem az egész megyét érintette a lekapcsolás. De a 3G már kevés embert érdekel, mert max. a 3G only-s és a régi 4G-s telefonoknál lesz visszaesés 2G-re.

(#72242) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Jól megszivatott a hétvégi weboldal karbantartás...

Még a múlt héten kaptam az email-t, hogy prepaid kártyám adategyeztessem.
Mivel ez a kártya a lakásriasztóban van, így a webes adategyeztetés kiesik, mert hiába küld ellenőrző sms-t a központ, azzal a riasztó semmit sem csinál.
Kivenni, és bevinni személyesen meg azért nem opció, mert ha már kivettem, akkor minek vigyem el otthonról (riasztó nélkül hagyva a lakást) illetve akkor már bele is tehetem egy otthon lévő mobilba, és csinálhatom az online egyeztetést...

Szóval, gondoltam, akkor majd 7végén.

Kivettem a SIM-et, lépek be a weboldalra, és karbantartás...

Pár felmenőt elsoroltam, mert nem rémlett, hogy értesítettek volna a hétvégi (legalábbis a vasárnapi) leállásról.

Kövi 7végén újrapróbálom :) Hátha akkor nem lesz meglepi karbantartás, de legalábbis a SIM kivétel előtt felnézek az oldalra...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#72243) zzola válasza mrlujoak (#72242) üzenetére


zzola
félisten

Telefonon is lehet egyeztetni...

(#72244) mrlujoak válasza zzola (#72243) üzenetére


mrlujoak
veterán

Igen, rémlett, hogy régebben ment telefonon is, nade kinek van kedve ott lógni a telefonon hosszúsokpercet hallgatva a kapcsolózenét...

Emellett direkt figyelve, hagyatkoztam az email szövegére, amiben csak az online felület, vagy az üzleteik kerültek említésre.

Ezt kifejezetten figyeltem.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#72245) zzola válasza mrlujoak (#72244) üzenetére


zzola
félisten

:DDD

(#72246) ggabor02 válasza mrlujoak (#72242) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Jelen pillanatban a Vodafone az egyetlen szolgáltató, ahol elvégezhető a webes adategyeztetés a kártya kiszerelése nélkül. Múlt év végéig a Telekomnál is ment, de akkor a hibbantak megszüntették.
Állítsd be a Vodafone fiókodban a kapcsolattartói telefonszámodat a saját (bármilyen szolgáltatónál működő) telefonszámra. Arra küldi ki az sms-t, nem a riasztóban levő telefonszámra. Nekem is a céges Telekomos kártya száma van megadva kapcsolattartói számnak, fél perc alatt megcsinálom az egyeztetést a riasztós, valamint egyéb kártyákon.

(#72247) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok! A cégünknél üzemel 9db Vodafone minibázis, hogy legyen térerő a gyárban. Ami fura, hogy havonta kb ugyanazon a napokon ledobja a láncot és nem tud visszacsatlakozni a vodafone-hoz. Annyit tudni kell, hogy esténként le vannak kapcsolva a készülékek időkapcsolóval, reggel pedig vissza. Az okozhat gondot, hogy 1 IP-ről próbálkozik csatlakozni ez a sok eszköz és esetleg valami tiltólistára kerülünk pár napra emiatt?

Most ugyan ez a helyzet. Egy eszközt kipróbáltunk otthon, más ip-ről, de ott sem talált hálózatot.

Köszönöm,üdv: István

(#72248) zzola


zzola
félisten

1500GB?

(#72249) 4Grider válasza pityaa23 (#72247) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálunk egy Lucent pikocella üzemel és mivel több, mint fél óra hogy hálózatra álljon, eszünk ágában sincs időkapcsolózni őket. Esetleg eggyel megpróbáljátok a folyamatos üzemmódot?

(#72250) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Meghajlás...Puszi...Taps....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.