Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72701) Bl.Gyo. válasza Nikaré (#72699) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ha jól emlékszem 5 nap.

(#72702) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Èrdekes. Nekem is egèsznap B1en van a Voda 4g.
Majd este 10 körül B20ra váltott.

(#72703) Lauda válasza Daffni2 (#72700) üzenetére


Lauda
félisten

Pontosan. Két év alatt ki is fizeti a telefonkedvezményt.

(#72704) dchard válasza Marcsello31 (#72702) üzenetére


dchard
veterán

Semmi érdekes nincs benne. Ahol a magsabb frekik (B3, B1, B7) elérhetőek ott jellemzően ezek priorizáltak. Ha elég jó hozzá az RSRP, persze. Az ok prózai: jellemzően nagyobb sávszélesség érhető el, kevesebb ügyfél, kevésbé torlódik tőle a B20. Ez minden szolgáltatóra igaz természetesen: igyekeznek magas frekin tartani az előfizetőket, amíg a lefedettség engedi.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72705) Marcsello31


Marcsello31
őstag

HM.Akkor számomra nem sok jelentősège van. Köszi a választ. :)

(#72706) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Vodafone térerő probléma áll fenn BP 17. kerület családi házban. 2 szint. Mit és hogyan szükséges elhelyezni vajon? Konkrét terméket tudtok ajánlani?
A jelerősítő telepítése a többi szolgáltató elérését rontja esetleg? Pl. Yettel?
Mire érdemes figyelni?

Köszönettel, zsoltip

(#72707) zzola válasza zsoltip (#72706) üzenetére


zzola
félisten

Szolgáltató tud adni minibázist, ha meg tudod őket győzni lefedettségi panaszoddal.

(#72708) viktorhu válasza peter6334 (#72694) üzenetére


viktorhu
veterán

A vodánál nem a készülékre lehet jó kedvezményeket kapni, hanem a havidíjra ügyfélmegtartó csomaggal, ami egy ilyen régi előfizetésnél bőven több lenne annál, mint amit máshol a készülékre adnak.

(#72709) zzola


zzola
félisten

Flottásoknak van különleges készülék ajánlat, előfizetés hosszabbítással. Üzletben és 1270-en lehet rákérdezni.

(#72710) manoarc


manoarc
senior tag

Sziasztok!
Az alap red a 10mbit letöltési korláttal mennyire használható hotspotolva pc-re ?
Letölteni nem szoktam , csak youtube ,online jatekok , bongeszes.
Pár éve még 8mbit kábeles netünk volt ami emlékeim szerint még éppen a használhatóság határán mozgott.

{。^◕‿◕^。}

(#72711) Bl.Gyo. válasza manoarc (#72710) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Attól függ youtubeot milyen felbontásban nézed. Egy 480p-vel elmenne de lehet 720 is, 1080al már akadozna szerintem. Online játék meg böngészésre teljesen jó, használtam a netemet amikor 10mbit-el ment cella terhelés miatt és gond nélkül elég volt az is alap dolgokra.

(#72712) Marcsello31 válasza manoarc (#72710) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia elégnek kellene lennie, nekem is volt olyan kábeles netem ami max 2mega letöltésü volt, persze nem a mostani években, még régen,
Filmet youtubeot kodi alatt gond nélkül néztem, persze határokon belül, 10mega az már az a rés ami már majdnem mindenre jó. Amit észre vettem az 500gbyteos net csomagomban,hogy óránként engem ledobott a hálózatról, majd vissza rakott, de ezt sima letöltésnél csinálta, nem mentem soha 10mega alá. Hétvégén kicsit belassul 30mega köré, normális esetben nálunk a Voda 100mega letöltést ad.
De ez nem a korlátlan csomag.
Tesztelésre kellett. B20 és B1 között váltogatott a telefonom.

(#72713) zzola


zzola
félisten

Akinek Apple készüléke van és nem frissített még iOS 16-ra, nekik lehetnek hálózati problémáik, pl.: internet elérési, hanghívást érintő problémák.

[ Szerkesztve ]

(#72714) Bl.Gyo. válasza Marcsello31 (#72712) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Letöltésnél óránként ledob: ez egy régi ismert hiba vagy szándékos nem tudom. És igazából GB-onként dob le ha elérte azt (1gb, 2gb, 3gb...).

(#72715) Marcsello31 válasza Bl.Gyo. (#72714) üzenetére


Marcsello31
őstag

Igazad van, minden 1es gbyte elérése után ledob. Pedig kifizettem az 500gbyteos csomagot ,így nem az lehet a gond hogy én kalózkodok, akkor valszeg, automatizálva van a dolog, mert utána újra megy.

(#72716) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok! Van valakinek infoja arról mikorra lövi le a voda teljesen a 3G hálózatot?

(#72717) manoarc válasza Bl.Gyo. (#72714) üzenetére


manoarc
senior tag

Köszi a válaszokat.
Ezt a ledobást vajon az Infinity csomagnál is csinálja ?

{。^◕‿◕^。}

(#72718) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.

Ma vettem az aprón egy telefont ,a számlát emailben küldték.
Úgy hírdették ,hogy egy összegben kifizetett ,nem előfizetéses ,de a számlán szerintem nem az van.
Tudnátok segíteni értelmezni ,hogy ez most ki lett e fizetve ,vagy sem ?

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#72719) snooze válasza Spancho (#72718) üzenetére


snooze
veterán

.

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#72720) zzola válasza Spancho (#72718) üzenetére


zzola
félisten

Részletre vették, ott van a részlet összege és ott a részletfizetési megállapodás száma is.

(#72721) 4Grider válasza Spancho (#72718) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én sem lennék nyugodt ezek után...

(#72722) Gallmix válasza Spancho (#72718) üzenetére


Gallmix
aktív tag

miért jó apróról venni ilyesmit? :F

Múltkor nem jött meg a jó dolgok, utána kérdeztem kaptam kárpótlásul 1 gb-ot (ha jól rémlik a duplája lehetett annak ami elveszett). Vannak pozitív esetek :)

Korábban is történt ilyesmi vagy 1 éve akkor nem adtak semmit... ez ügyintézőn is múlik úgy látszik... (bár a jelenlegi elvileg látszott a rendszerben, a múltkori nem, képernyő képet meg nem készítettem akkor).

Hosszabb idő után kipróbáltam, ma 100 mb-ot adott, 12-éig érvényes.
(itt vki kérdezte ad-e még vmit).

[ Szerkesztve ]

(#72723) Lackooo84 válasza Spancho (#72718) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Átqrtak, mint sz*rt a palánkon....

The Truth is out there...

(#72724) prozodus válasza Spancho (#72718) üzenetére


prozodus
őstag

Képernyőkép a hirdetésről, és azonnal panasz, ha nem tetszik. Ráadásul netes vásárlás, vissza is adhatod, nem?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#72725) Pawaja79 válasza prozodus (#72724) üzenetére


Pawaja79
kezdő

Hardveraprón magánszemélytől használt termék vásárlása esetén is van 14 nap elállás vagy mi :F :DDD

iPhone 14 Pro Max 128 GB eladó! Részletek Privát Üzenetben!

(#72726) MadMancs válasza Spancho (#72718) üzenetére


MadMancs
veterán

Részletre vette az biztos. Azt meg csak havidíjas előfizetéssel tud.
A részletfizetési szerződés is igazolja.
De tegyük fel az összes részletet befizette. a telefon akkor is tiltható telefonszámla nem fizetés esetén, mivel a listaár és a kedvezményes ár közötti különbözet nem lett kifizetve (nem is kell egyébként ha rendben fizeti a 2 éves hűség alatt a számlákat).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#72727) Spancho


Spancho
őstag

Azt mondta , hogy ő se tudta ,hogy ez előfizus ,mert egy rokonáé aki állítja ,hogy ki lett fizetve.
Régi tag negatív értékelés nélkül szóval nem tűnt átverésnek.
Azt ígérte ma visszautalja a pénzt ,aztán ő is visszaadja a telefont a tulajnak ,és bemennek a vodába kideríteni ,hogy mi van...
Mindenről megvan a screen ,de ha ma visszaküldi ,akkor nincs gond.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#72728) zzola válasza Spancho (#72727) üzenetére


zzola
félisten

Ha odaadja a legutolsó havi számlát - teljes egészében - ott látszik, hogy mennyi van még vissza a részletből. De ettől függetlenül aggályos egy ilyen készülékbe befektetni, amíg hűségidő részét képezi.

[ Szerkesztve ]

(#72729) Lauda válasza Spancho (#72727) üzenetére


Lauda
félisten

Mindegy, hogy mit mond. Amíg a hűségidő tart, addig minden gond nélkül kukázzák az imei-t, ha a telefonhoz kapcsoló előfizetéssel probléma adódna.

(#72730) Spancho


Spancho
őstag

Visszautalta a pénzt :)
Korrekt tag ,valószínüleg akkor nem figyelt eléggé amikor megvette ,vagy megkapta eladásra a telefont.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#72731) zzola válasza Spancho (#72730) üzenetére


zzola
félisten

Szerencsére.

(#72732) Nikaré válasza Spancho (#72730) üzenetére


Nikaré
őstag

Ennyi!
Tényleg korrekt!
Mindig így járjunk és járjunk el mi is!

(#72733) Nikaré


Nikaré
őstag

Srácok!
Most jönnek ki a számlák az összevonás után. Vodafone One.
Nálam három előfizetés lett összevonva, de...
1. A három előfizetésből megmaradt egy számlafizető azonosító amit a megjegyzésrovatba kell írni!! (csak ezt az egyet az összevonás után)
2. A banki számlaszám megváltozott!!!
Figyeljetek, ellenőrizzétek le a számlaértesítőt e változások miatt.

Ezt beírom a másik Vodafone topikba is.

[ Szerkesztve ]

(#72734) zzola válasza Nikaré (#72733) üzenetére


zzola
félisten

Én nem látom, hogy a számlaszám megváltozott volna....

(#72735) Nikaré válasza zzola (#72734) üzenetére


Nikaré
őstag

Gondoltam, hogy lesz ilyen.
Megnéztem a mobil befizetéses szla. számot és az otthonit és az utolsó nyolcas sorban változtattak nekem az összeshez képest :U Lehet a három előfizetés plusz a vezetékes sok volt a rendszernek, nem tudom.
Mindegy én átírtam gyorsan a banki utalásos rendszeremben, hogy ezzel már ne kelljen foglalkoznom.
A számlafizető azonosítód sem változott?

(#72736) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Mától hosszabbíthatok szerződést. Jelenleg Flotta Net Special díjcsomagom van. Voda korlátlan + 100 perc ingyen. Felette 5 Ft/perc és 15 GB net. 3.000 Ft/hó.
A beszéd részével meg vagyok elégedve, az árat sem sokallom, viszont a net kevés. Lehet ezen valamit alkudozni még, hogy több netet adjanak? Akár kicsit drágábban is.
Ill. Valamilyen 5g opció sem ártana, akár fizetősen. Még az egy napra bekapcsolható is elég lenne
Szívesen maradnék, ha ajánlanak valami elfogadhatót, de a Yettel KÜF flotta is szóba jött
Mik a tapasztalatok mostanában?

(#72737) trec12 válasza Norbi27 (#72736) üzenetére


trec12
addikt

Van olyan flotta csomagjuk most is amiben 25 GB + korlátlan beszéd van de az ca. 5e de az 5G nincsen benne tudtommal. Meg nem tudhatjuk, hogy neked felajánlják-e?
Ha nem kapsz jó ajánlatot akkor az utolsó előtti mondatodban - én úgy vélem ár-érték arányban - leírtad a legjobb megoldást. ;)

[ Szerkesztve ]

(#72738) Caldera válasza trec12 (#72737) üzenetére


Caldera
aktív tag

Be kell lépni az online felületre, ott a szerződés hosszabbítás lehetősége, ahol lehet válogatni a flottában lévő tarifákból. Ha valamelyik megfelel akkor nem kell alkudozni, hogy felajánlják-e.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#72739) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Tényleg, másnál is az van, hogy minden 1es gbytenál ledob a hálózatról? Mindegy hogy mit csinálok vele, direkt figyelem, és tényleg, gigabyteoként offline van egyszer, majd visszacsatlakozik új ipcímmel. Mindegy, kicsit zümmög aztán megy újra.
gondolom ez is egy menedzsmentes hálózatos automatice biszbasz.

(#72740) Joker88 válasza Spancho (#72718) üzenetére


Joker88
őstag

a következő oldalon lenne a lényeg..
valami ilyesminek kellene ott szerepelnie :


szerk1.: látom,időközben megoldódott.. :R

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#72741) doczyus


doczyus
csendes tag

Tisztelt Fórumtagok!

Érdeklődni szeretnék, hogy Budaörs - BP VII. ker- Kecskemét - Kiskunfélegyháza - Szeged környékén, tapasztalatok szerint, a Vodafone hogy áll az 5G hálózatokkal?
A nemrég módosított előfizetésem szerint, tudok rá csatlakozni.
Pár hete Kiskunfélegyháza északi részén, Szeged Szőreghez közeli területein felcsatlakozott a rltelefonom 5G-s hálózatra. Aztán kB 2-3 hete vettem észre, hogy gyakorlatilag sehol nem mutat a telefon 5G-s hálózatot. Végül telepítettem 1-2 hálózat monitorozó alkalmazást, de azok is mindenhol 4G vagy +4G, néhol 3G vagy 2G hálózatot mutattak, 5G-t sehol sem.
Telefon beállításait természetesen ellenőriztem.
Soft reset, hálózati beállítások visszaállítása,, Hard reset, ezeken már túl vagyok.
Vodafone SIM kártya cserén is túl vagyok.
A telefon egyébként egy Samsung Note 20 ultra, Vodafone-nál vásárolt.
Nemrég kapott Android frissítést a készülék. Android 13 / One UI 5. Gyanúsan, ahhoz köthető az érdekesség, de a Samsung fórumain nem jeleztek hasonló problémát más felhasználók.

Jó lenne végére járni, hogy a készülékben vagy a szolgáltatónál van a hiba, nem havi 2ezer a kapcsolódó előfizetés....

Minden építő jellegű hozzászólást előre is nagy tisztelettel köszönök!

(#72742) kisputyin válasza doczyus (#72741) üzenetére


kisputyin
csendes tag

Hasonló problémával küzdök én is. Samsung S20 ultra telóm van. Én többnyire Kazincbarcikán használom Red infinity world+előfizetéssel. Nekem viszont kiírja,hogy 5 G hálózaton vagyok,de a sebesség csak 10-30 mb/s körül van. A Vodafonnal már augusztus óta levelezgetek,meg hívogatom is őket, de semmi előrelépés. A válasz mindig,csak annyi,hogy fejlesztik a hálózatot. Hiába mondom nekik,hogy pont ezért léptem át nagyobb tarifacsomagba, meg ezért vásároltam náluk 5 G képes telefont, nem igazán érdekli őket. Felvetettem nekik,hogy most 5000 ft-al többet fizetek a semmiért, de hiába. Mondtam nekik,hogy a lefedettség térképen miért nem tüntetik fel,hogy az igazából nem is 5 G csak valamiféle 4G hálózat. A válasz mindig az fejlesztik a hálózatot. Sőt még januártól az általuk nevezett díjkorrekciónak köszönhető,még 1500 ft-al többet is kell majd fizetnem. Eszem megáll tőlük!

(#72743) 4Grider válasza kisputyin (#72742) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez a nyúlfarknyi sávszélességű 700 MHz-es 5G (ami a 4G-vel DSS) az 5G NSA legalja. Ettől ott várj többet, ahol rajtad kívül más nem nagyon használja. A voda ezzel csak gyors 5G-nek látszó lefedettséget ért el, de ez nem alkalmas a mobilnet előfizetők harmadának kiszolgálására sem. Nem véletlen, hogy a többséget nem engedik rá.

(#72744) eami válasza kisputyin (#72742) üzenetére


eami
addikt

azért előtte utána néztél mi egyáltalán az 5G? meg úgy általában itthon mit jelent?

(#72745) kisputyin


kisputyin
csendes tag

Mezei emberként, úgy értelmezem,sőt úgy is reklámozza, hogy minimum 200 mb sebességem de akár 1Gb - es sebességem is lehet. Ha meg nem így van akkor nincs semmi értelme az 5G nek.

(#72746) 4Grider válasza eami (#72744) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak ennél a szolgáltatónál néhány MHz-nyi 700 MHz-es sáv az 5G NSA alapja. Van, ahol annyi N78 van mögötte, hogy néha 1 Gbps felett is lehet mérni úgy, hogy ott a feltöltősök is használhatják. Az más kérdés, hogy a bázisállomástól 1 km-re már nem látsz belőle semmit, tehát lefedettséget az meg nem tud, igazából csak városi környezetben lehet vele közel tökéletes kültéri lefedettséget összehozni. Szóval jelen pillanatban vagy sok felhasználónak elegendő sávszélesség van, VAGY nagy területek lefedése a vodáéhoz hasonló megoldással.

(#72747) 4Grider válasza kisputyin (#72745) üzenetére


4Grider
nagyúr

A minimum 200 Mbps-ot garantáltan nem írhatják, a 700 MHz-es hálójuk azt nem tudná, csak néhány előfizető erejéig.
Az akár 1 Gbps pedig nem az 5G NSA lefedettségi területük 90%-át jelentő 700 MHz-re vonatkozik...

(#72748) kisputyin


kisputyin
csendes tag

Még erősebb hálózati kapacitás
Oszd meg a felejthetetlen pillanatokat nagyobb rendezvényeken, zsúfolt helyeken is.

Még jobb minőség
Indíts valósághű videóhívásokat HD minőségben és nézz videókat 4K felbontásban.
Szupergyors letöltés
Tölts le filmeket, sorozatokat, zenéket, alkalmazásokat pillanatokon belül.

Alacsony válaszidő
Élvezd az online játékokat akadozás nélkül vagy az élő közvetítéseket mintha te is ott lennél. A vodafone oldaláról kimásolva! Én ezek miatt váltottam nagyobb csomagra.

(#72749) kisputyin


kisputyin
csendes tag

Mert nekem ez úgy jön le pl. hogy rendelek egy kábelszolgáltatótál 100 db tv csatornát,de csak 10- et adnak,de fizetni meg 100 - ért fizetek. Vagy veszek egy új autót és csak 10 -el tudok menni a 100 helyett. És majd valamikor 1-2 év múlva orvosolja a problémámat.

(#72750) 4Grider válasza kisputyin (#72748) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezt marketingnek hívják.
És többnyire igazak az állításai 10-30 Mbps mellett is. Ugyan nem írja, hogy máshol ettől a 4G sokkal jobb, de ahol sokkal jobb, ott általában az 5G is ettől sokkal jobb szokott lenni. Szóval ahol a 4G terhelt, ott ne várd, hogy a vele osztozkodó 5G NSA klasszisokkal jobb lesz.
Szerk.:
Nem rendeltél minimum 200 Mbps-os netet, mert ilyen Magyarországon nem létezik, így a voda sem írt le ilyet az oldalán. Csak azt, hogy gyorsabb az 5G, mint a 4G (adott helyen) és ez igaz is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.