Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73901) dchard válasza Diák66 (#73900) üzenetére


dchard
veterán

Ne kezdd te is :DDD

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73902) Marcsello31 válasza dchard (#73901) üzenetére


Marcsello31
őstag

Úgy szeretnék már egy jó megfizethető adat csomagot a Vodánál mondjuk 6800ftért korlátlan adat opcióval és egy Vodás pólóval. ;]

(#73903) simpley válasza Diák66 (#73900) üzenetére


simpley
őstag

Bakonszeg településen is 3G only van jelenleg :D

signed by simpley.

(#73904) simpley válasza simpley (#73903) üzenetére


simpley
őstag

jól látja mindenki, 2G sincs!

signed by simpley.

(#73905) dchard válasza Marcsello31 (#73902) üzenetére


dchard
veterán

Én is szeretnék egy piros Ferrari-t korlátlan MOL kártyával, de nem agitálok itt senkit a vágyaimmal :DDD

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73906) zelikocc válasza Diák66 (#73900) üzenetére


zelikocc
senior tag

Ez a jó kérdés.
Páran azt gondolják itt, hogy egyből B8 LTE-t kapcsolnak a helyére, ez átmeneti megoldásnak valóban logikus lenne, de majd meglátjuk mit mutat a gyakorlat.

Kiváncsi voltam, rászántam kb negyed órát és átbogarásztam a lefedettségi térképet: 50db települést számoltam össze országosan ahol biztosan nincs 4G, csak 3G, úgy hogy van ott bázisállomás.

Ha tovább nézelődök, biztosan lett volna még sok, de nem volt már türelmem többet keresni.
Összeírtam a település neveket is, hogy utána is ellenőrizni tudjam.
Bár kérdeztem már kíváncsiságból itt, hogy mondjanak olyan helyet ahol a 3G lekapcsolás miatt a Telekomnak/Yettelnek nincs 4G csak 2G, (mivel sokan őket panaszolták itt) de azóta sem írt senki, pedig tényleg kiváncsi lennék rá.

(#73907) MadMancs válasza zelikocc (#73906) üzenetére


MadMancs
veterán

Bár kérdeztem már kíváncsiságból itt, hogy mondjanak olyan helyet ahol a 3G lekapcsolás miatt a Telekomnak/Yettelnek nincs 4G csak 2G, (mivel sokan őket panaszolták itt) de azóta sem írt senki, pedig tényleg kiváncsi lennék rá.

Telekom. Indulj el székesfehérvárról 81-es majd 13-as úton Komárom irányában.
Elég gyakori az E betű (3G lekapcs előtt azért legalább H+ volt). Míg Voda pl vígan 4G.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#73908) dchard válasza zelikocc (#73906) üzenetére


dchard
veterán

"Páran azt gondolják itt, hogy egyből B8 LTE-t kapcsolnak a helyére"

Páran azt szajkózzák itt, hogy a 3G lekapcsolás után csak 2G lesz, de konkrét példát még egyet sem sikerült mutatni ahol ez történt. És senki nem mondja, hogy egyből B8 lesz, mert a helyek nagyobbik részén B20 lesz, ahogyan azt is kifjetettük, hogy miért nem éri meg B8-asítani, hacsak nem valóban kis forgalmú az állomás. Közben ezerrel bővül a 700-as hálózat kifejezetten vidéken, amit a lefedettségi térképen elég jól nyomon lehet követni, nyilván ott, ahol ezt a forgalmi igény indokolja. Szokolyán, ami egy pici zsákfalu, is 800 indult és még megy mellett az U900 is. Három-négy hete indult, korábban csak U900 volt, és ezt sem B8-asították.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73909) Marcsello31 válasza dchard (#73905) üzenetére


Marcsello31
őstag

;] . Vajon tényleg létezik a korlátlan mol kártya?! Mér pont Ferrari? Az tudtommal szereti a kátyúkat. lol.

(#73910) zelikocc válasza dchard (#73908) üzenetére


zelikocc
senior tag

Ez rendben van, én is tudok olyan falut ahol eddig csak 3G volt és pár hónapja lett B20.
De gondolod, hogy kb egy hónap alatt 50+ településen B8 vagy B20 lesz?
Én csak örülnék neki, ha így lenne.

MadMancs:
Köszi a példát.
Viszont én úgy látom (a cellmapper szerint) az érintett útvonalon a Yettel jobb mint a Vodafone - vagy legalábbis semmiképpen nem rosszabb (pl. Csépen nincs is tornya a vodának, a többi helyen meg nagyjából azonos helyen vannak a tornyok) - (A Telekom térképén újabban nem jelennek meg a Yettel B20 tornyai, így a Yettelt kell nézni alapnak)

(#73911) dchard válasza zelikocc (#73910) üzenetére


dchard
veterán

"De gondolod, hogy kb egy hónap alatt 50+ településen B8 vagy B20 lesz?"

Biztosan nem egy hónap alatt, lassan egy éve megy a felkészülés a 3G lekapcsolásra. Megy a BBU upgrade, RRU upgrade, antenna upgrade. Ráadásul pár éve vannak dual és triple RRU-k is (700+800, 700+900, 800+900, 7+8+900), tehát költség és statika szemontjából is egyre kevezőbb több sávos renszert építeni vidéken is. A CA probléma, de az a telefon gyártóknál pattog, nem a szolgáltatónál, lassan jönnek olyan telók amik tudnak legalább két 1GHz alatti sávot is összefogni. Sok helyen indult B20, ott is ahol én sem számítottam rá...

A márciusi időpont érdekes lesz, hogy az U900-at is kollektíven lelövik-e, ha nem, akkor marad idő arra, hogy a még be nem tömött lukakat kezeljék. Ha meg lelövik, akkor látni fogjuk, hogy hol keletkeztek lukak :)

Marcsello31:

Zsocának biztos van, mintha a METESZ bizniszből nem lenne elég pénze megtankolni a kocsit... ;]

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73912) anglergab válasza dchard (#73911) üzenetére


anglergab
addikt

A B8-nak milyen a fedése az U8-hoz képest? Azonos sávszélen, azonos teljesítményen.

(#73913) dchard válasza anglergab (#73912) üzenetére


dchard
veterán

A freki azonos, tehát a terjedési feltételek azonosak. Viszont az LTE RS boost-tal biztosan tud nagyobbat fedni. Az uplink coding is jobb, tehát még ha azt feltételezzük, hogy nem érzkenyebbek a újabb RRU-k, valószínűleg uplink-ben is lesz egy kis plusz. DL-ben egyértelmű nyereség lesz a sokal jobb MIMO miatt, lesz 64QAM uplink 256QAM DL, ezek mind növelik a kapacitást, nyilván a mértéke ennek a helyszíntől függ. Plusz LTE-n van egy csomó olyan funkció, ami DSP technikával javítja a rendszer hatékonyságát (pl IRC, interference coloring). És nem beszéltünk arról, hogy ha régebbi RRU-t cserélnek, lehet a power is nagyobb lesz, amiből gazdálkozhatnak, az újabb RRU-k érzékenysége is javulhatott.

Szerintem összességében pozitív a mérleg, de hogy rosszabb nem lesz ettől az ellátás, az egészen bizonyos.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73914) Landsmann


Landsmann
addikt

Érdekes módon,.2-es SiM helyről megy a Vodafone Csavegés szolgáltatása. Eddig csak az 1-es Telekom SIM-ről ment. Na, most meg fordítva. Telekomról nem megy, Vodafone-ról meg igen. Telekomról akkor sem, ha a 2-es Vodafone SIM-et letiltom. Lehet a Telekomnál fennforgások vannak?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#73915) simpley válasza Landsmann (#73914) üzenetére


simpley
őstag

kifejtenéd bővebben ezt a Csevegés szolgáltatást? Mi lenne ez?

signed by simpley.

(#73916) Landsmann válasza simpley (#73915) üzenetére


Landsmann
addikt

A Messages üzenet küldő, ami alapból a telefonokban van. RCS üzenet küldő.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#73917) simpley válasza Landsmann (#73916) üzenetére


simpley
őstag

:R így már értem. Esetleg megpróbálhatod 1 sim-el, úgy hogy a vodás helyére teszed a telekomos sim-et. Ha így sem megy, több mint valószínű szolgáltatói hiba lesz (már ha a konfigurációs beállítások jók a mobilon)

signed by simpley.

(#73918) Landsmann válasza simpley (#73917) üzenetére


Landsmann
addikt

Érdekes, ugyanúgy van minden beállítva mint korábban. Nincs beszédre alapértelmezett SIM kiváladztva. Ekkor a 2-es Vodafone kártya aktív. Ha beállítom elsődlegesnek a Telekomot, akkor az lesz aktív. Nem régen frissült au app,.szerintem ott variáltak el valamit. Az app leírása is tartalmazza, hogy egyelőre csak az egyik kártyán hadználható ha két kártya van a telefonban.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#73919) pjen válasza Landsmann (#73916) üzenetére


pjen
félisten

Nem ez szűnik meg a hónap végén?

(#73920) kovacsmi_74 válasza Landsmann (#73916) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

A Messages beállításainál meg kell adni a telefonszámot. Ez két kártya esetén nem okoz gondot?

(#73921) simpley válasza pjen (#73919) üzenetére


simpley
őstag

a vodánál de

signed by simpley.

(#73922) Landsmann válasza kovacsmi_74 (#73920) üzenetére


Landsmann
addikt

Nem, mert csak az egyiket kínálja fel mindkettőt nem. A korábbiakhoz képest most a Vodafoneos kártya aktív, eddig meg a Telekomos volt au. 2 napja frissült az app.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#73923) zzola válasza simpley (#73921) üzenetére


zzola
félisten

(#73924) asdf_ válasza zzola (#73923) üzenetére


asdf_
veterán

Megspórolva egy fölösleges klikket mindenkinek:

Sajnálattal jelentjük be, hogy a Vodafone RCS Chat véget ér, és a szolgáltatás megszűnik. A következő hetekben az összes RCS-ügyfélnél fokozatosan megszüntetjük a szolgáltatást, március 31-ig bezárólag.

Ennyire kell az SMS pénz? :U

[ Szerkesztve ]

(#73925) zzola válasza asdf_ (#73924) üzenetére


zzola
félisten

Ezt miből sikerült "megfejteni"?

(#73926) asdf_ válasza zzola (#73925) üzenetére


asdf_
veterán

Kb. két verzió lehet, vagy kell az SMS pénz, vagy sokat kér a Google (ha egyáltalán kér). Mondj bármi más reális indokot.

(#73927) zzola válasza asdf_ (#73926) üzenetére


zzola
félisten

Rendszer és kompatibilitási problémák pl.

(#73928) zelikocc válasza asdf_ (#73926) üzenetére


zelikocc
senior tag

A Diginél nincs RCS. Egységesítik a két rendszert az összeolvadáshoz ;] (poén)

(#73929) polonic válasza asdf_ (#73926) üzenetére


polonic
félisten

A reális indok, hogy a vodafone többé nem vodafone. Így nem tudja használni tovább a voda rcs szolgáltatását.
A voda rcs saját szervereken ment, akárcsak a telekomnál dt rcs néven.
Egyébként ki kell próbálni, hogy a Google féle messages alkalmazásban lehet-e aktiválni az rcs-t.
Telekomnál pl a samsung üzenet app a dt félét használja, messages app a Google félét. Mindkettő működik.

(#73930) asdf_ válasza polonic (#73929) üzenetére


asdf_
veterán

Nem lehet, talán tegnap írtam, hogy készülékcserénél nekem elveszett és így most már sejtem, hogy az új telefonra miért nem aktiválták.
De attól hogy nem Vodafone, még használhatnák, ugyanúgy x ideig, mint bármi mást, aztán ha már akkora nagy hatalmas világtelekom cég az új tulaj, szépen átmigrálhatná az ügyfeleket a saját szolgáltatásába. Kiesésmentesen.

(#73931) polonic válasza asdf_ (#73930) üzenetére


polonic
félisten

Az érdekes. Az pedig a jibe szervereket használja. Akkor lehet, oda is kell valami szolgáltatói engedélyezés, nem tudom, hogy működjön a google féle rcs.
Egyébként készülékscserénél a régi készüléken kikapcsoltad és utána meg próbáltad az újon be?
A felvetés meg jogos. Használták x ideig, 1 hónap. :D

(#73932) simpley válasza dchard (#73881) üzenetére


simpley
őstag

a toronnyal volt valószínű a probléma vagy időközben aktiválódott, most reggel már 4G-n ment a hívás..

signed by simpley.

(#73933) dchard válasza simpley (#73932) üzenetére


dchard
veterán

A tornyot nyugodtan ki lehet zárni, inkább porvisioning hibának tűnik a dolog. De örülök neki, ha megjavult.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73934) simpley válasza dchard (#73933) üzenetére


simpley
őstag

lehet, vagy a harmadik opció hogy feldolgozták az emailem, bár ezt kötve hinném... Mondjuk más tornyon vagyok most már..

signed by simpley.

(#73935) asdf_ válasza polonic (#73931) üzenetére


asdf_
veterán

Nem jelentkeztem ki (csak utólag), nem tudtam, hogy kell, feltételeztem, van olyan okos a rendszer, hogy követi a SIM-et. Bekapcsolni meg nem tudom, fentről érkezik az áldás, hogy használhatom, én nem tudom force-olni, hogy ide nekem az rcs-t.
Az x hónapnál meg azért többre gondoltam, mennyi ideg ment a upc-s tv anno, meg a horizon boxozás? Na, valami olyasmire.

(#73936) MadMancs válasza zelikocc (#73928) üzenetére


MadMancs
veterán

Méghozzá rossz poén. ;] Diginél van RCS 😁

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#73937) simpley válasza MadMancs (#73936) üzenetére


simpley
őstag

nem csak vót? :D ;]

signed by simpley.

(#73938) zelikocc válasza simpley (#73937) üzenetére


zelikocc
senior tag

A Romanian Cable System az már csak volt :D

(#73939) Diák66 válasza dchard (#73901) üzenetére


Diák66
őstag

Amúgy arra számítok, hogy Bakonybél hasonlóan Dudarhoz az U900 mellé kap B8 LTE900-at. Ott is AH torony van. A linkelt képen látható csodatelefon mellé járt 2 free SIM is. Ha nagyon érdekel majd a a változás akkor beaktiválom. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#73940) tomtom9


tomtom9
tag

Sziasztok!

2022.06 ota nem vagyok vodafon ugyfel. Atjottem a yettelhez. Elotte minden honapban fizettuk a szamlat amikor megerkezett online.
na most jott egy sms ami azt irja h kb 25.000ft tartozasom van mert utolso 3 honapban nem fizettem. Kozben banki papirral tudom bizonyitani h megtortentek. Illetve ha lett volna tartozas akkor nem engedtek volna szamhordozassal szolgaltatot valtani…
kozben az is kiderult h a mai napon ezt a 25.000ft levontak a mar lezart vodafonos egyenlegemrol es igy kelletkezett a hiany…
azt mondjart h azert mert valamikor 2021.12 honapban volt egy teves konyveles a szamlamra es azt vontak vissza…

na ilyenkor mi a teendo?

(#73941) 4Grider válasza tomtom9 (#73940) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk azzal kezdenék, hogy megnézném az elmúlt egy év számláit. Addig mindenki azt mond, amit akar...

(#73942) Plug Life válasza dchard (#73889) üzenetére


Plug Life
senior tag

Nekem a VoLTE Provisioned be van kapcsolva itt, de nincs VoLTE kapcsoló a SIM beállításoknál, míg ugyanabban a telefonban a Telekom SIM-nél ott van 😂

(#73943) dchard válasza Plug Life (#73942) üzenetére


dchard
veterán

Ez lehet telefon gyártó függő is. Mostanában előfordul, hogy VoLTE logo sincs, csak az IMS státusból lehet minden kétséget kizáróan megállapítani, hogy van VoLTE és működik is.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73944) Plug Life válasza dchard (#73943) üzenetére


Plug Life
senior tag

Hát én onnan állapítom meg kétséget kizáróan, hogy nekem nem megy Vodafonon, hogy a 4G jelzés átvált semmire, azaz 2G beszédre híváskor...

(#73945) dchard válasza Plug Life (#73944) üzenetére


dchard
veterán

Sokszor megbeszéltük már, hogy mi a teendő: ÜFSZ felhív, és VoLTE-t bekapcsoltat, utána telefon ellenőrzése, hogy hogyan lehet aktiválni a VoLTE-t. Ha az adott telefon az adott szolgáltató VoLTE profiljával nem rendelkezik (azután sem indul el a VoLTE, hogy a szolgáltató azt aktiválta), akkor is jellemzően van mód a VoLTE kényszerített elindítására, ami gyártó/telefon függő (sok esetben kód, vagy rejtett menüben aktiválható). A működés ellenőrzésére nyilván jó módszer, ha hívás közben is 4G-n marad a telefon, de az IMS státusból akkor is látszik, ha nem indítasz hívást.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73946) Landsmann válasza dchard (#73945) üzenetére


Landsmann
addikt

Pont hétvégén volt egy ismerősömnek készülékcsere. (nem szolgáltatótól lett vásárolva) SIM-et is cserélni kellett, mert azok még nem nano SIM-ek voltak. Felhívtam a 1270-et, hogy VoLTE képes készülékben automatikusan aktiválódik-e a szolgáltatás, vagy szükséges a kézi bekapcsolás? Azt válaszolta, az új SIM-eken már aktiválva van. Mondjuk arra nem tértünk ki, hogy maga a szolgáltatási háttér a régi, mert csak kártya csere lett, nem új előfizetés. De pár perc alatt mindkét kártyára aktiválta a szolgáltatást és működik is.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#73947) dchard válasza Landsmann (#73946) üzenetére


dchard
veterán

Itt fogalmi probléma van. A SIM-en semmi nincs aktiválva, az a SIM mögött lévő háttér rendszereken keresztül képeződik le. Ha az előfizetés régi, akkor simán megtörténhet, hogy SIM csere után sem aktiválódik magától, nem egy eset volt itt is, ahol kézzel kellett aktiválni. Pár hónapja még olyan is volt, akinek a telefonja auto-prov képes volt, és mégsem mászott rá fel a VoLTE, maradt az ÜFSZ általi aktiválás. Persze félre ne érts: örülök ha neked működött, ez lenne a normális. De nem mindenki ilyen szerencsés :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73948) Landsmann válasza dchard (#73947) üzenetére


Landsmann
addikt

Nem, éppen azt írtam, hogy kézzel kellett aktiválni, mivel korábbi meglévő előfizetés volt. Az ügyintéző mondta, hogy az új kártyákon aktiválva van. Valószínűleg ő sem fogalmazott pontosan, inkább úgy kellett volna, hogy új előfizetéseken alapból aktív.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#73949) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Egyre korábban kezdik...

(#73950) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha most veszek egy feltöltőkártyás telót a vodafone nal
az szolgáltató függő lesz ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.