Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73852) gabor9991 válasza dchard (#73850) üzenetére


gabor9991
őstag

Teljesen vidék, B20/28 és a 3G van most is [4903] de ha bekapcsolják az új antenna már ugyanott lesz ahol a [60601 ] van.
Környéken lett B1/3/20/28 a bővítés után, B8 viszont nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#73855) dchard válasza gabor9991 (#73852) üzenetére


dchard
veterán

"Környéken lett B1/3/20/28 a bővítés után"

A két három nagyobb településen. Amit linkeltél, ott nem.

Ahol van B20/B28 ott nem lesz B8. Hacsak nem ha majd egyszer tényleg eldöntik, hogy lelövik az U900-at és indítanka helyette LTE-t de abban sem lesz köszönet, mert CA-zni nem fgod tudni őket. Már a B20/B28 CA-t is úgy kell vadászni, olyan készüléket ami tud 3CA-t 1Ghz alatt, meg még nem láttam.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73856) kl122 válasza dchard (#73844) üzenetére


kl122
tag

Ha megengeded, ez még mindig jobb megoldás, mint amit a Telekom csinált, hogy ész és fejlesztés nélkül lelőtte a 3G-t és azóta rengeteg helyen - nem csak eldugott helyekről van szó - csak EDGE van, ami aztán semmire nem használható. Szóval inkább hagyják meg az U900at mint hogy itt is 4G hiányában csak EDGE legyen.

(#73857) zelikocc válasza kl122 (#73856) üzenetére


zelikocc
senior tag

Tudnál írni ilyen helyeket?
Csak kíváncsiságból, semmi kötekedés. Én még nem láttam ilyet, bár nem is mozgok sokat a Dunától nyugatra.

(#73858) anglergab válasza kl122 (#73856) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, a 2G sokkal jobban terjed a kis sávszélessége miatt (200 kHz). A legkisebb használt 4G sávszélesség (5-10 MHz) is sokkal nagyobb ennél. Nem beszélve a két Té B20 megosztásáról, ami tovább csökkenti a lefedettséget, mert a 20 MHz rosszabbul terjed mint a 10 MHz azonos teljesítmény mellett. Mint ahogy a 3G fixen 5 MHz is sokkal jobban terjed, mint a 4G jellemző legkisebb sávszélen (10 MHz).
De majd dchard pontosítja ;) mivel abban nem vagyok biztos hogy azonosak-e a teljesítmények (2G vs. 3G vs. 4G az egyes bandokon illetve a szolgáltatók között).

[ Szerkesztve ]

(#73859) dchard válasza anglergab (#73858) üzenetére


dchard
veterán

A hullámterjedés az adott frekvenciától függ, nem a sávszélességtől. Például a 900MHz (B8) jobban tejed mint az 1800MHz (B3). Ami a 2G-t kiemeli az az, hogy ha teszem azt a TRX 40wattos, és a 2G rendszer időosztásos működésű, ezért ebből az következik, hogy minden egyes timeslot esetén ki tud tolni 40wattot. Míg ugyanez 3G/4G esetén a komplett modulált sávszélesség között oszlik meg, ráadásul nem egyenlő arányban, mivel komplex modulációról beszélünk, számos speciális csatornával. Tehát a modern rádiós technikában sem frekvenciában sem időben nem homogén a PSD (a teljesítmény adott sávszélwsségen történő megoszlása). Például 4G-n ahhoz, hogy "lefedettséget" érzékeljen az telefon, kell PSS, SSS (szinkronizációs csatornák), PBCH (elsődleges boardcast csatorna), és RS. Ez egyik sem "hasznos" adat, "pazaroljuk" rá a power-t, de mivel csak keskeny sávban, viszonylag rövid ideig adjuk őket egy rádiós keret ideje alatt, így ez a veszteség nem számottevő. Nem úgy az RS, ami folyamatosan megy akkor is ha nincs forgalom, térben és időben is "széles". És akkor még jön hozzá a PDSCH, ami aztán távolság, ütemezési döntés, QoS, és főleg forgalmi igény függvénye.

Ha nagyon nagyon leegyszerűsítjük, akkor lehet azt mondani, hogy ugyanaz a 40watt 10MHz-ne több felé oszlik, mint 5MHz-en, de ettől alapvetően nem a lefedettség lesz kisebb, hanem az a teljesítmény, amit a hasznos adat átküldésére lehet felhasználni. Ráadásul az arányok konfigurűlhatók (RS boost), például ha adott helyen a lefedettség fontos, akkor kiemelik az RS (több power jut rá), de kevesebb lesz PDSCH-n.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73860) bociusz válasza zzola (#73845) üzenetére


bociusz
aktív tag

Most került ki a lekapcsolós aloldalra is: “2023. március 13-án Budapesten és Pest vármegye településein kapcsoljuk le a 3G-hálózatot, majd március 27. és április 10. között az ország maradék területein.”

(#73861) zzola válasza bociusz (#73860) üzenetére


zzola
félisten

Igen, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#73862) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Kaptam a szamlabol valami sávos kedvezményt, kicsit több mint 3000forintot. Ez eddig nem volt. Mi ez, erre most minden hónapban lehet számítani, vagy egyszeri alkalom volt?

(#73863) Nikaré válasza Grande Ale (#73862) üzenetére


Nikaré
őstag

Otthoni csomag "One" biztosít ilyen sávos kedvezményeket.

(#73864) zzola válasza Grande Ale (#73862) üzenetére


zzola
félisten

Igen. Ha a szolgáltatásaid havidíja bruttó 14500 - 40000 forint közé esik, akkor 20% a kedvezmény, ha 40000- felett van, akkor 30% a kedvezmény.
Nem kell, hogy legyen vezetékes szolgáltatásod, a sávos kedvezmény bizonyos mobil díjcsomagoknál is biztosított.

Pl. 2db. Red Free+ előfizetéssel már megkapod a 20% kedvezményt.

[ Szerkesztve ]

(#73865) simpley válasza zzola (#73831) üzenetére


simpley
őstag

július 1.-ig biztos, akkor szokták az új roaming szerződéseket kötni..

signed by simpley.

(#73866) Grande Ale válasza zzola (#73864) üzenetére


Grande Ale
őstag

Csak mobil flottam van, öt számmal. Ez jónak hangzik, mi történt ezekkel, hogy mernek kedvezményt adni?

(#73867) zzola válasza Grande Ale (#73866) üzenetére


zzola
félisten

Eddig volt kedvezmény, csak máshogy számolták...

(#73868) simpley válasza dchard (#73806) üzenetére


simpley
őstag

nekem avultságra való tekintettel nem aktiválták. (7-8 éves lehet a sim) úgyhogy előtte kell kérjek újat.

ez a fajta van még nekem:

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#73869) Soulfly842 válasza bociusz (#73860) üzenetére


Soulfly842
addikt

Úgy, hogy 2-3 évvel ezelőttig ismertem mindhárom hálózatot némiképpen belülről: A vodánál azért szerintem lesznek bajok a 3g lekapcsolásával... De ne legyen úgy... ;]

(nem tudom, hogy azóta mennyit változott)

(#73870) MadMancs válasza Soulfly842 (#73869) üzenetére


MadMancs
veterán

Eddig amerre én jártok 3G (teljes) lekapcsolasnak csak pozitív hozománya volt. Mi településünk és környéke volt tavaj májusban az első, cserébe B20 LTE mellé jött B1, B3 , B28,
Ebből van ahol N28 5G DSS, van ahol B1 + B20 + B3 CA, De sok helyen ahol előtte nem volt 4G hálózat, bekapcsolták B8 LTE.
Szóval inkább fejlődés volt mint visszalépés.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#73871) dchard válasza Soulfly842 (#73869) üzenetére


dchard
veterán

Már elnézést kérek, de olyan nagyon nem láthattál bele, ha ezt gondolod.

A legrosszabb scenárió az, hogy U900 5MHz helyett L900 lesz ugyancsak 5MHz-ben. És még itt is, az OFDM jobb MIMO-t fog jelenteni, RS boost-tal még akár további coverage is nyerhető, lesz tisztességes VoLTE, és a torlódást is jobban kezeli az LTE mint a 3G. Ráadásul itt is lehet még egyszer (egy messzi-messzi galaxisban...) esély a 10MHz-re, ha egyszer lecsökken annyira a 2G forgalom, hogy vissza merik húzni.

De tisztán látszik, hogy ez is nagyon kevés helyen valósul meg, a minimum programnak inkább a B20 10MHz tűnik főleg a vidéken sokat járok tapasztalata alapján. De sok helyen épül B28 is, amit elég jól nyomon lehet követni a lefedettségi térképen is.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73872) Soulfly842 válasza dchard (#73871) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nekem elsősorban kelet-mo-i tapasztalataim voltak, s a vodás ügyfelek/más szolgáltatóra áttérők nagyon panaszkodtak a térerőre (Hajdú-Bihar, Szabolcs) egyes esetekben megyeszékhelyen is, de a megyeszékhelyektől keletebbre kisebb településeken, vagy városon kívül kiváltképp. Sokan illették szép jelzőkkel - nekem csak ez maradt meg :D Persze, ez nem országos látlelet, hanem egy régió.

[ Szerkesztve ]

(#73873) zelikocc válasza Soulfly842 (#73872) üzenetére


zelikocc
senior tag

Nekem is a középső és keleti országrészből vannak a negatív tapasztalataim (nagyon sok 4G nélküli bázisállomás) és én is csak azt látom hogy jelenleg is tömegesen térnek át másik szolgáltatóra a vodások..
Nem tudom a Dunától nyugatra milyen, mert arra ritkábban járok, de lehet abban valami, hogy akik ennyire védik itt a vodát azok többnyire a nyugati országrészben mozognak.

(#73874) dchard válasza Soulfly842 (#73872) üzenetére


dchard
veterán

Namost te a 3G lekapcsolásra írtad, hogy lesznek bajok, én erre válaszoltam, amire te válaszoltál, hogy általában lefedettségi problémák vannak (nem derül ki, hogy kifejezetten mondjuk 4G-n, vagy általában nem lehet telefonálni, szar a hangminőség vagy mik ezek a tömeges panaszok, némi részlet talán segítene ezt megvilágítani). Ha abból indulok ki, hogy ezeken a részeken mennyi a torony megosztás, nehéz elképzelni, hogy ugyanarról a toronyról, ugyanazzal a rádiós technológiával lényegesen eltérő lefedettséget vagy minőséget tudna elérni bármelyik szolgáltató is a többihez képest. Nyilván vannak olyan különbségek, hogy valamelyik szolgáltató így szektorizál, a másik meg amúgy, de ettől tömgesen és általánosságban nagy különbségek nem várhatók. Nyilván tudok én is szar helyet mondani, akár Buda prominens részein is, ahol a milliárdos villa előtt recseg-ropog a VoLTE kültéren, de nem ezt emelem ki, mert nem ez a jellemző.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73875) endrúdí


endrúdí
csendes tag

Amikor lekapcsolják a 3G-t, 13.-án, azonnal bekapcsolnak valami mást helyette? Ezt úgy kell elképzelni, hogy frissítenek firmware-t a huawei cuccon a toronyban és onnantól mást sugároz? Vagy valami kártyát ki kell cserélniük egyesével?

(#73876) dchard válasza endrúdí (#73875) üzenetére


dchard
veterán

Szerintem kevés olyan hely van, ahol legalább BBU kártya bővítést (ezzel együtt licenszt is), és/vagy RRU bővítést vagy cserét ne kéne csinálni, tehát nem hiszem hogy gombnyomásra tud menni a site-ok nagy részén. Gondold meg: ha a BBU kártya és az RRU-k is LTE képesek lennének, már most is LTE-t tolnának rajta nem 3G-t :)

A fokozatosság elve fog megvalósuli, addig biztosan nem lövik le a 3G-t, amíg nincs kész a szükséges bővítés/csere az átállásra. Az sem véletlen, hogy a már lekapcsolt 8 megye nagyján még mindig megy az U900.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73877) Soulfly842 válasza dchard (#73874) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az okát nem tudom, hogy miért csinálsz szinte egzisztenciális kérdést ebből. Ezen a területen gondok vannak a lefedettséggel, ÉK (Hajdú, Szabolcs, Borsod) régióba sok helyen nincs lefedettség, vagy szeszélyes. A beltéri lefedettség gyak. a kültérinek felelt meg 2-3 éve, azóta a lefedettségi térképen releváns változást nem látok. Emlékszel a Voda egykori marketing kommunikációjára...? A legszélesebben lefedett..stb... 3G-vel, a 4g lefedettségét itt azóta se orvosolta teljesen, ezért írtam, hogy a 3g lefedettséggel gondok lehetnek (feltételes mód)

Buda és Pest, avagy Pest megye - értelemszerűen minden szereplőnek frekventált, ott nincsenek lényegi differenciák, mint az azon kívül eső részeken Így volt ez már a 4G indulásakor is, amikor mindenki sos kompenzált (igen, azt is belülről láttam), az igazi, lényegi eltérések elsősorban nem ott realizálódnak.

Alapjában véve az utóbbi időkben csak T-s kártyám volt (már a céges is) (Telekomnál ugyebár az átállás már lezajlott), de még ezzel is tapasztaltam differenciákat, lényegeseket... túrázások alatt kiváltképp, ahol eddig volt legalább 3G ott most semmi nincs (van, ahol még gyengébb is lett a 4G az átállások után, mint előtte volt). Nem tudom elképzelni mindezek mellett, hogy ebben a régióban, ahol a Voda lényegesen rosszabbul szerepelt, hogy jobban sikerülne nekik ez az átállás. Mindezek alapján is írtam: hogy lehetnek gondok.

[ Szerkesztve ]

(#73878) simpley válasza simpley (#73868) üzenetére


simpley
őstag

cseréltettem sim-et majd a 1270-en aktiváltattam de még mindig 3G-n megy a hívás. Tipp?

signed by simpley.

(#73879) dchard válasza simpley (#73878) üzenetére


dchard
veterán

És az ügyfélszolgálattal aktiváltattad a VoLTE-t ezen az új kártyán? Ha igen, akkor marad a telefon. Meg kell nézni, hogy engedélyezve van-e a telefonon, illetve hogy az adott szolgáltató VoLTE profilja támogatott-e. Különböző telefonoknál eltérő lehet a módszer, például Xiaomi telefonoknál van kód arra, hogy akkor is működjön a VoLTE, ha a telefon az adott szolgáltató VoLTE profilját nem támogatja valamiért. A legtöbb telefon itteni fórumos topikjában vannak ezzel kapcsolatban részletek és tapasztalatok.

Extrém esetben megtörténhet, hogy a 4G lefedettség olyan szar, hogy a telefon VoLTE mellett is lemegy 3G-re, mert az U900 lefedettség lényegesen jobb. De ilyenkor is ellenőrizhető, hogy amúgy a telefon VoLTE képessége működik-e.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73880) simpley válasza dchard (#73879) üzenetére


simpley
őstag

igen, ott.
iPhone 11 a telóm, korábban használtam már az 1. generációs SE-n is a VoLTE-t csak akkor tiltattuk mert instabil volt, pl voda-telekom hívás nem épült fel, vagy engem nem tudtak elérni csak voda-voda irányból.. A 11 egyébként szerepel a VoLTE-s támogatási listán, ezt a VoLTE-s topikban ellenőríztem.
[link] 4901-es tornyon lehetek jelenleg... (amúgy a lefedettségi térkép szerint már 5G-nk is van, de ugye ez mellékes dolog jelenleg.. )

signed by simpley.

(#73881) dchard válasza simpley (#73880) üzenetére


dchard
veterán

"A 11 egyébként szerepel a VoLTE-s támogatási listán, ezt a VoLTE-s topikban ellenőríztem. "

Nem lehet, hogy csak egy bizonyos SW verziótól és neked még egy régebbi van fent? A beállításokat rendesen átnézted? Sosem volt almám, így ebben nem tudok segíteni.

Próba képpen a kártyát árakni másik telefonba és ha ott megy a VoLTE, akkor tuti a telefon körül lesz valami. Így ki tudod szűrni hol lehet a hiba.

Említett tornyon van 800, tehát VoLTE is kell hogy legyen. Ha LTE700 képes a telefonod, akkor tudsz profitálni az "5G"-ből is.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73882) simpley válasza dchard (#73881) üzenetére


simpley
őstag

Galaxy A50-ben teszteltem, ott sem ment.. :( Leváltott H+-ra tehát most már biztos hogy voda oldalon a baj.

signed by simpley.

(#73883) dchard válasza simpley (#73882) üzenetére


dchard
veterán

ÜFSZ felhív, és kifejezetten kérni a VoLTE aktiválást. Külön jelezd, hogy ne rakjanak auto provision-be, hanem aktiválják fel kézzel ott rögtön.

Az, hogy az alkalmazásban 2023-ban még mindig nem lehet ellenőrizni, hogy aktív-e a VoLTE, az meg egyszerűen nevetséges.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73884) simpley válasza dchard (#73883) üzenetére


simpley
őstag

az auto provision automata aktivációt jelent? Mert olvastam már valahol, ennek okán én kifejezetten az azonnali aktiválást kértem

signed by simpley.

(#73885) dchard válasza simpley (#73884) üzenetére


dchard
veterán

Igen az auto provision azt jelenti, hogy a VoLTE sajnos még mindig nem aktív minden kártyán, és a rendszer ellenőrzi, hogy az adott készülék VoLTE képes-e (a voda szerint, IMEI range alapján), és ez alapján aktivál kvázi magától. Szerintem pont az iPhone-oknál működnie kéne, de ezek szerint lehet még gebasz a rendszerben. Az Iphone 11 a Voda listája szerint is VoLTE támogatott amúgy? Akárhogy is, ha felhívod őket, fel ell hogy aktiválják maguktól, de ha klön jelzed, hogy auto provval nem ment, akkor fel kéne aktiválniuk kézzel, azonnal.

Nekem sem ment magától, telefonálnom kellett. Először Mi8 Lite-ban használtam, nem volt hivatalosan támogatott, aminek az volt a következménye, hogy ment a VolTE szépen, de a kimenő SMS-ek nem mentek el. A bejövők megjöttek. (a VoLTE mögötti IMS az üzenetküldésért is felel, nem csak a hívásokért). MOstani Mi 11 lite 5G NE-t már nem kellett hekkelni, gyárilag tudta, és mivel a Voda volte profilja ebben már benne volt, így az üzenetküldés is megoldódott.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73886) simpley válasza dchard (#73885) üzenetére


simpley
őstag

aha, értem. Nem klón. :) Egyenesen az apple.com-ról van Az hogy a voda listája szerint támogatott-e nem tudom, de az apple-oldalán fel van tüntetve a voda, mint szolgáltató VoLTE támogatottként. Ha jól tudom 6-tól felfele minden alma támogatott az apple részéről. Van esetleg egy hivatalos listája a vodának? Én nem találtam..

találtam egy olyat hogy:

VoLTE setup

APN
user name
pw

üres ide kell valami?

(értem a kérdést. másik részről ugyebár mostanában elég jellemző az hogy bizonyos boltok akár 30-40% olcsóbban árulják a mobilokat s aztán kiderül róla hogy nem európai modell, így nem tudják javítani ha garizásra kerülne.. volt is egy ilyen eset az egyik haveromnak ő tanult belőle.. )

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#73887) dchard válasza simpley (#73886) üzenetére


dchard
veterán

Semmi ilyesmi nem merült fel bennem. Ha klón vagy lopott lenne, akkor a hálózathoz sem csatlakozna. User és pass biztosan nem kell, az APN neve általában: ims. De az is igaz, hogy ezt jellemzően nem tudod és nem is kell szerkszteni, mert ezek benne vannak a készülékben (nem hozzáférhető helyen). Jellemzően csak egy kapcsoló szokott lenni, hogy VoLTE bekapcs, vagy kikapcs. és kész :)

Ha visszarakod a Samsung A50-ben, akkor a *#*#4636#*#* után kiválasztod a SIM-et (ha több SIM slot van benne), majd alul a további beállítások között (általában három pötty) az IMS státusnál tudod ellenőrizni, hogy mi a gond. Nyilván az A50-en is először meg kell nézni, hogy a VoLTE ki/bekapcsoló gomb be van-e álítva. Iphone-on foggalmam nincs hogyan lehet ezt ellenőrizni, Androidon elég egyszerű. Ha bemásolod ide, akkor megnézzük.

Ha minden működne, akkor ezt kéne látnod:

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73888) simpley válasza dchard (#73887) üzenetére


simpley
őstag

Not registrated-et ír.

signed by simpley.

(#73889) dchard válasza simpley (#73888) üzenetére


dchard
veterán

És ez a rész hogy néz ki? A kapcsolókra gondolok.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73890) simpley


simpley
őstag

átállítottam közben a nyelvet magyarra mert droidon belül el vagyok veszve :D

signed by simpley.

(#73891) simpley válasza dchard (#73889) üzenetére


simpley
őstag

nem működött a kód,

signed by simpley.

(#73892) zelikocc válasza simpley (#73891) üzenetére


zelikocc
senior tag

iPhone-ok az iPhone 6-ig visszamenőleg támogatják a VoLTE-t, 2015-től a 6s-től már gyárilag kibontva a dobozból.
Bárhol legyél a világon, menni fog. Nincsenek régiós hülyeségek mint droidon.
Szóval ha iPhone-ról és VoLTE-ről van szó, akkor 100% hogy nem a telefonban van a hiba.

Egyetlen egy kapcsoló van (HA van, sok szolgáltató elrejti, hogy ne tudd kikapcsolni) a Beállítások - Mobilhálózat - az adott SIM kártya - Hang és adatok menüpont alatt.
Ha ez be van kapcsolva, a telefon részéről mennie kell.

(#73893) simpley válasza zelikocc (#73892) üzenetére


simpley
őstag

:R írok egy mailt a vodának, hátha elvégzik a beálítást..

signed by simpley.

(#73894) anglergab válasza simpley (#73893) üzenetére


anglergab
addikt

Ha hivatalosan Voda HU VoLTE-képes készülékbe teszed pár napig a SIM-et, akkor aktiválódnia kéne automatikusan hálózat oldalon.
Szerintem ezt kimeríti a telefonod.
Innentől az történhetett, hogy a tiltásod összeveszett az aktiválással hálózat oldalon.
Ez a gond a tiltással, hogy anno lehet érdemes volt feltenni, de elfelejtődik és azóta fejlődik a hálózat, cserélődik a telefon, azaz már nincs akadálya a VoLTE-nak, mindkét fél jól járna vele, de nem lesz az előfizető VoLTE-sítva soha... Onnantól pedig akármilyen jó nála a 4G, 5G, illetve a telefonja, mégis CS-en fog telefonálni...

[ Szerkesztve ]

(#73895) simpley válasza anglergab (#73894) üzenetére


simpley
őstag

írtam nekik, hátha beállítják…

signed by simpley.

(#73896) asdf_ válasza anglergab (#73894) üzenetére


asdf_
veterán

Csak ebben az a jó, hogy lelövik a 3G-t, én nyilván betelefonálok, hogy ugyan, kapcsolják már be a Volte-t, a vonal másik felén meg azt fogják mondani, hogy neeeeeem, mert az ő listája szerint (az életben nem forgalmazott e cég ilyen telefont) nem támogatott a készülékem, így nem kapcsolja be.

Kapcsolódó kérdés, készülékcserénél leesett az RCS (sms chat) az előfizetésről, ügyfélszolgálat tud gombot nyomi, hogy kényszerítve ráküldi megint?

(#73897) anglergab válasza asdf_ (#73896) üzenetére


anglergab
addikt

Szerintem bekapcsolnák. Max. azt mondod, hogy vodás Samsung Galaxy S8-ban van/lesz használva :)

(#73898) simpley válasza anglergab (#73894) üzenetére


simpley
őstag

ebben a listában úgy néz ki támogatott.. Van amúgy a vodának saját listája? Mert nem találtam eddig… [link]

signed by simpley.

(#73899) zelikocc


zelikocc
senior tag

Eszerint értelmezve először a 2100 MHz-et lövik le, majd végső lépésként az U900-at is.

(#73900) Diák66 válasza zelikocc (#73899) üzenetére


Diák66
őstag

Bár már nincs Vodám, de akkor pl.: Bakonybél 2G Only lesz? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.