Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72151) Oldman2 válasza Caldera (#72148) üzenetére


Oldman2
veterán

A képen olvasható, hogy a következő számlán jóváírják.

(#72152) mrlujoak válasza [-HERO-] (#72147) üzenetére


mrlujoak
veterán

Egy biztosítási eseményem volt eddig a vodával, az teljesen korrektül lezajlott.
Még egy Sony Xperia XA1 modellt vettem tőlük pár éve, készülékbiztosítással.
Egy óvatlan pillanatban rátérdeltem, és eltörött a kijelzője. Én hibám volt, otthon történt, nem volt semmi kizáró ok a biztosítási feltételek okán, 10E forint volt akkor az önrész.

A kapott számla alapján többe volt a javítás (új kijelző, új akku, új ház) mint a készülék akkori értéke, de megcsinálták. Korrektül. Azután anyuékhoz került a mobil.

Meglepően hamar elkészült. Ok, másodtelefonnak használtam, de gyorsan elkészült.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#72153) ruti


ruti
Közösségépítő

sziasztok,
csak lányom vodás a családban, ezért nincs rálátásom a történésekre, és utánaguglizva sem találtam érdemi infót a bajomról:
"Go" előfizuban 6 GB adatja+social pass volt eddig, tegnap jött az üzenet, hogy minden adatkerete lefogyott. Nyilván nem használ el social appokon kívül 6 GB-át egy hónapban, tört hónapban még úgy se...
Benéztem a honlapra, és már nem is hirdetik a "Go"-k mellé a social pass-t.
Kérdéseim:
megszünt a social pass?
meglévő szerződésben, értesítés nélkül hogyan stoppolhatják?
ez melyik apróbetűs részben van?
köszi előre is

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#72154) Caldera válasza ruti (#72153) üzenetére


Caldera
aktív tag

A nyáron a social pass-okért kapott büntetést a Voda. [link]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#72155) ruti válasza Caldera (#72154) üzenetére


ruti
Közösségépítő

köszönöm,
azt értem, hogy félrevezető volt a "korlátlanságra" való utalás, kompenzáltak is.
De most úgy látom, már nem is létezik ez a kiegészítő csomag náluk. Előzőek nyomán el is törölték?

Tehát ha határozott idejű szerződést hosszabbítok, ez már nem lesz benne?
Tudom, hívjam fel őket, de az 40 perc várakozás...

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#72156) 4Grider válasza ruti (#72155) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jellemzően határozott idejű szerződést olyan csomagokra köthetsz, amik még nem lettek lezárva. Hosszabbításnál is csak az aktív csomagok közül választhatsz, mert a lezártra nem köthetsz újabb szerződést.

(#72157) [-HERO-] válasza mrlujoak (#72152) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Köszönöm az infót, akkor lehet belevágok! :R

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#72158) #70086736 válasza ruti (#72155) üzenetére


#70086736
törölt tag

Tavasszal kötöttem szerződést, benne vannak a social pass-os dolgok.
Vodás felületen (app, vagy web) látszik is, hogy aktív a szolgáltatás.
Szóval: hacsak nem a napokban lett megújítva a szerződés, akkor a régi feltételek szerint továbbra is aktívnak kell lennie nálatok is a social pass-oknak. A szeptember előtt szerződött ügyfelek alól még nem rántották ki a "social pass-okat"

ászf 344 oldal
"Az Európai Parlament és a Tanács nyílt internet-hozzáféréssel és az EU-n belüli szabályozott hírközlési szolgáltatásokra vonatkozó kiskereskedelmi díjakkal kapcsolatos intézkedések meghozataláról, továbbá a 2002/22/EK irányelv és az 531/2012/EU rendelet módosításáról szóló 2015/2120. számú rendelete (a továbbiakban: TSM rendelet) 3. cikk (3) bekezdésében foglalt rendelkezések és a hatósági elvárások értelmében a Vodafone Pass szolgáltatás igénybevételének lehetőségét a Szolgáltatónak legfeljebb 2023. március 30-ig áll módjában biztosítani. A Vodafone Pass szolgáltatás kivezetésére 2023. március 1. és 30. napja között fokozatosan kerül sor akként, hogy az Előfizetői Szerződés szerinti díjcsomag részét képező Vodafone Pass szolgáltatás igénybevételi lehetősége 2023. március 30. napján (a technikai megvalósíthatóság függvényében 0.00-24.00 óra közötti időpontban) szűnik meg, a külön opcióként igénybe vett Vodafone Pass szolgáltatás kivezetésére pedig az érintett Előfizetői Szerződés - 2023. március 30. napját megelőző utolsó - számlázárásával kerül sor."

(#72159) bohoc71 válasza #70086736 (#72158) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Nekem régi a szerződésem,hűségidő sincs már rá,a social pass benne van. Augusztustól mégis fogy az adatkeret,ha az arckönyvet nézegetem. A beépített videók indulása ki van lőve,tehát az mem fogyaszthatná. Ügyfélszolgálat szerint minden rendben... :W

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#72160) mukibuci válasza bohoc71 (#72159) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

standardnet-es APNt használod?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#72161) bohoc71 válasza mukibuci (#72160) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Igen,szerintem mióta megvan a kártya sem nyúltam a beállításokhoz.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#72162) HoaryFox válasza bohoc71 (#72161) üzenetére


HoaryFox
őstag

A standardnet-et tuti valaki létrehozta, ugyanis az nem a default APN, hanem az internet.vodafone.net. És a Pass-okhoz az utóbbi kell, hogy ne fogyassza az adatot.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#72163) mukibuci válasza bohoc71 (#72161) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

akkor valóban minden rendben van ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#72164) ruti válasza #70086736 (#72158) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Caldera, utu, 4Grider - köszönöm a válaszokat :R
-
munkahelyem Telekomos flottájának ajánlatában találtam most egy x GB adat + "egyes közösségi médiák használata ingyen" csomagot, de lehetséges, hogy Telekomnál is megszűnik/vagy már meg is szűnt a "Social Pass" ? (nem tudom náluk hogy nevezik, de honlapjukon tény, hogy nem találok rá utalást)

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#72165) viktorhu válasza ruti (#72153) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem úgy voltak ezek a social passok, hogy beágyazott tartalmat (pl. youtube videók) nem tartalmazták? A messenger / whatsapp meg másik passban volt, szóval a videóhivások sem voltak benne a social passban. Egyedül abban segített, ha pl. útközben fotókat akart feltölteni a Facebookra.

Egy ilyen dokumentumot találtam még, a leírásokra mutató google találatok már nem nyílnak meg. Eszerint a connect pass volt az üzenetküldő alkalmazásoké:

https://www.vodafone.hu/static/sajto/kozlemenyek/20171116-2.pdf

ÁSZF-ben még biztosan meglesz a pontosabb leírás.

(#72166) ruti válasza viktorhu (#72165) üzenetére


ruti
Közösségépítő

jogos a pontosítás, Connect Pass-a van (volt) a lányomnak
-
közben beugrottam a T-be, kivártam az egy órát, míg az egyetlen ügyintéző a 8 ablakból magához rendelt,
így megválaszolhatom a saját kérdésemet:
náluk is kivezették Lakosságiból a social pass-t,
de Vállalatiban egyelőre marad. Természetesen nem mondták meg, meddig.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#72167) viktorhu válasza ruti (#72166) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem pontosítani akartalak, csak arra gondoltam, hogy ha social pass volt és mondjuk sokat videotelefonált, akkor érthető a keret elfogyása. Connect pass esetén viszont a fordítottja lehet, pl. facebook videók, youtube, tiktok, vagy akár csak sok fotó / videó megosztása facebookon. Még amikor kisebb adatkeretem volt, egyszer a feleségem egy utazáskor egy este elhasználta nekem azzal, hogy átküldözgette magának a telefonomról az aznapi fotóimat, és nem nézte meg előtte, hogy nem csatlakoztam a hotel wifijére :)

Szerintem a telekomos social pass sem sokat fog segíteni ezen, ha jól emlékszem, ott is elég komoly korlátozások voltak, hogy mi minden nem számít bele.

(#72168) MadMancs válasza viktorhu (#72165) üzenetére


MadMancs
veterán

Voda volt az egyetlen szolgáltató ahol IM appok esetén a hang és videóhívás se fogyasztotta adatketetet connect pass estén. . Többinél ezek már nem tartoztak bele semmilyen pass csomagba.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#72169) ruti válasza MadMancs (#72168) üzenetére


ruti
Közösségépítő

köszönöm, ezeket jó tudni!
át kell beszélni a gyerekekkel a szokásaikat, mert nagyon nem szeretnék hanghívásból és adatból is korlátlanra előfizetni... :N

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#72170) kukoricalee


kukoricalee
csendes tag

Üdvözlök mindenkit ! érdeklődnék, hogy tudja-e valaki hogy a szerződéshosszabbítás hibáját mikor javitja ki a vodafone ? Esetleg van itt valaki akinek megoldották, ha igen hogy ? Nekem 1 hete ígérgetik a javítást , 1270 -1401- üzlet - műszakisok probálkoztak felvinni. "váratlan hiba" mindenkinél. Előfizetésekkel nincs gond, tartozás nincs.

(#72171) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Feltöltőkártyás esimet hol tudok venni? Webshopban nem találom. Biztos én vagyok a béna vagy nem :) (Csak a vodanál van feltöltőkártyás esim?)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#72172) eami válasza nyikszi (#72171) üzenetére


eami
addikt

sajnos csak személyesen lehet.

(#72173) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Vodás céges simem van, sajnos nem férek hozzá olyanokhoz, mint MyVodafone app, vagy ügyfélbiztonsági jelszó.
Hogy lehetne tájékozódni, mennyi netem van havonta és hol tartok?
Próbáltam a NET szót küldeni a 1751-re, de nem jött válasz.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#72174) MadMancs válasza rasotamas (#72173) üzenetére


MadMancs
veterán

Flottakezelőtől kérj korlátozott hozzáférést az előfizetésedhez. Ő küldeni fog egy meghívót amivel létrehozod a saját my voda fiókod az általa beallított jogokkal (adat és beszédforgalom mindenképpen működni fog).
Más megoldás nincs.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#72175) rasotamas válasza MadMancs (#72174) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi!

https://tinyurl.com/rasoapro

(#72176) nyikszi válasza eami (#72172) üzenetére


nyikszi
őstag

Köszönöm :R

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#72177) #70086736


#70086736
törölt tag

Árak, 2023.01.01 [link]

(#72178) pjen válasza #70086736 (#72177) üzenetére


pjen
félisten

Ezek lista árak, rengeteg indokkal kaphatsz kedvezményt.

(#72179) rgeorge válasza rgeorge (#72053) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez egyre viccesebb. Mai állapot (emlékeztetőül: 6000 forintos előleg (többcélú utalvány), 3990 havidíj, múlt hónapban kezdték felhasználni):
Weboldal:

Android app:

Külön vicc az appban a fizetési határidő.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#72180) simpley válasza rgeorge (#72179) üzenetére


simpley
őstag

nekem iPhone-on ír aug 9.-et 0ft lejárt tartozásnak.. :D

signed by simpley.

(#72181) rgeorge válasza simpley (#72180) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez a 2022.06.14 annak a 6000 Ft-os számlának volt a fizetési határideje, amit a szerződéskötéskor kellett fizetni. Azaz ha él a szerződés, akkor az ki van egyenlítve. Most is mutatja felkiáltójellel az app mint lejárt számla, fizethetném is ki a 0 forintot... Gondolom majd ha összeérnek a befizetések, akkor ezt is rendezettnek tekintik, de ez egy akkora káosz. Ha nem lenne app-om, nem tudtam volna kifizetni a mostani számlát. Magán a számlán egyébként sehol sem szerepel ez a 1980 Ft, csak a 3990 havidíj.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#72182) Joker88


Joker88
őstag

nekem most kopp-kopp normális számla van,normális határidővel :D

viszont :

februárban jár le a hűség.. Lehet-e új SIM kártyát kérni (akár ingyen ;] ) , a mostani 8 éves, mert már 5G-s telefonokat nézegetek,és félek attól hogy nem kezeli megfelelően a SIM kártyát a telefon.. ( neten,fórumokon nagyon sok ilyenféle bejegyzés olvasható..)

In loving memory of Garrett Lockhart

(#72183) urobee


urobee
tag

Sziasztok!

Nemrég váltottam számhordozással Vodafonera. Sajnos nem tudok egyszerre telefonálni és internetezni (vagy a net lassú ilyenkor, vagy a vonal szakadozik). Korábbi szolgáltatómnál nem volt ez a probléma. Ez csak valami beállítás/szolgáltatás hiánya, vagy ez valóban így működik a Vodánál? :F

(#72184) zzola válasza urobee (#72183) üzenetére


zzola
félisten

Nem aktív a VoLTE.
1270-et fel kellene hívni, ellenőrizze le az ügyintéző, hogy aktív-e a szolgáltatás, ha nem, akkor kapcsolja ki/be és próba (telefon újraindítás után).
Milyen készülék?

[ Szerkesztve ]

(#72185) urobee válasza zzola (#72184) üzenetére


urobee
tag

Köszönöm a gyors választ, megpróbálom az ügyfélszolgálatot mindenképp.
Honor 20 a készülék.

(#72186) 4Grider válasza Joker88 (#72182) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha jól rémlik, nyolc éve még nem volt nano sim, tehát csak vastagabb kártya volt. Vastagabb kártyát pedig nem tehetsz nano simet kezelő eszközökbe, mert azok vékonyabb sim-re vannak kialakítva, ergo beleszorulhat. Tehát kötelesek ingyen cserélni, ha ott a régi sim. Ha pedig felajánlják a körbevágást, akkor kérj tőlük papírt, miszerint vállalják a beszorult sim-es új készülék szervizköltségét...

(#72187) dchard válasza 4Grider (#72186) üzenetére


dchard
veterán

Érdekes, a SIM kártyákat leíró szabvány szerint a mini, micro és nano SIM-ek vastagsága teljesen megegyezik, kizárólag az alapterületükben van eltérés, ami a fizikai méreteket illeti. Beszorult SIM-et én még csak user error miatt láttam, vagy azért mert a SIM-et szarul vágták körbe. De ez nem egy vastagság probléma az biztos.

A SIM kompatibilitással kapcsolatban: ha a 4G hálózaton megfelelően működik, akkor 5G-n is működni fog, olyan nincs, hogy egy telefon "nem kezel" bizonyos SIM kártyákat. A kártyák telefon és hálózat felé néző interfészei szabványosak (a belső felépítésük nem, de az már az ügyfelet nem érinti).

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72188) #70086736 válasza dchard (#72187) üzenetére


#70086736
törölt tag

[link]
Micro 0,76 mm
Nano 0,67 mm

(#72189) dchard válasza #70086736 (#72188) üzenetére


dchard
veterán

A poén kedvéért előkaptam egy bontatlan SIM-et, fogtam a tolómérőt, beleraktam külön a nano SIM-et, aztán a mikro-részt, majd a mini-részt, és egyik között sincs mérhető különbség, közel 0.1mm-nyi meg főleg nincs. De rákérdezek majd a SIM vendorunknál. Mondjuk a jó minőségű vágóval készített régi mini-SIM kivágások teljesen hibátlanul működnek a nano foglalatokban legalább is nálam, valószínűleg a SIM slot tűrései ennél a méretkülönbségnél nagyobbak, esetleg segítenek a rugós érintkezők is valamennyit.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72190) prozodus válasza dchard (#72189) üzenetére


prozodus
őstag

Pont nem jól csináltad, egyáltalán nem így kellett volna mérni!
Igazi microsimet vegyél elő, régit...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#72191) Caldera válasza dchard (#72189) üzenetére


Caldera
aktív tag

Miért volna különbség? Az egész SIM a nanosim vastagságára van gyártva. Vékonyabb SIM nem okoz gondot vastagabb foglalatba, fordítva már nem igaz.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#72192) dchard válasza Caldera (#72191) üzenetére


dchard
veterán

Már hogyne okozhatna: ha az a mondás, hogy ez a 0,09mm különbség a két kártya típus között okozhat beszorulást, akkor a kisebb kártya a nagyobb foglalatban meg okozhat kontakt problémát. A Wikis hivatkozásban meg az van, hogy kizárólag a 4FF (nano) kártya a vékonyabb, akkor a 3FF és 2FF keretknek vastagabbnak kéne lennie. Nyilván a gyártásnál ez soha nem fog megtörténni, de ha már itt a szabványról vitatkozunk, akkor a beszoruláson kívül van még egyéb aspektus is. Valószínűleg az egyszerű megfejtés az, hogy a foglalatok tűrése bőven nagyobb annál, mint hogy ez a 0,09mm különbség bármelyik irányba is problémát okozzon.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72193) pitiless válasza dchard (#72192) üzenetére


pitiless
senior tag

Lumia 735-nél a vágott kártya elkezdte szépen feltolni a foglalat széleit. Voda üzletben nem akarták cserélni a kártyát, mondván körbe vágja. 2 mm után mondtam neki, hogy ha folytatja, akkor nyugodtan kifizetheti a telefont... Inkább adott egy rendes nano simet.

(#72194) dchard válasza pitiless (#72193) üzenetére


dchard
veterán

Mondjuk hogy a shopban egy ilyen esetben minek szájkaratéznak azt végképp nem értem. Gondolom ott volt a teló és látszott hogy nem fér bele. Főleg ha monduk megnézik és az elmúlt években nem volt az ügyfélnél SIM csere. Holland KPN a mai napig körbevág egyébként, de az biztos hogy ha az ügyfél jelzi hogy nem fér bele, akkor szó nélkül cserélik... Nálam frankón belemegy a Xiaomi Mi8 Lite-ba és a Mi11 Lite 5G NE-be isa körbevágott kártya, de ezek szerint vannak olyan készülékek, amikbe nem fér bele. Jó tudni.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72195) pitiless válasza dchard (#72194) üzenetére


pitiless
senior tag

A 735-ös levehető hátlapos, cserélhetős akkus példány még (2014-ben vettem). És a SIM foglalat az a rugós verzió, amibe belecsúsztatod a kártyát. Azóta nagyon kevés olyan telefonnal találkoztam, ami ne unibody kialakítású lenne.

(#72196) #70086736 válasza dchard (#72194) üzenetére


#70086736
törölt tag

Nokia 515 DS: egyik foglalat rugós. Levágták a kártyát, bedugtam, aztán amikor megnyomtam, hogy a rugó "bobja ki" a sim-et, bennmaradt. És nem a körbevágott résszel volt a baj, mert miután boltban levágták, itthon 100-as csiszolóvászonnal még finomítottam rajta, mielőtt beletoltam volna a sim-et a készülékbe.

(#72197) pjen válasza #70086736 (#72196) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, hogy legalább 400 as csiszoló kellett volna.

(#72198) Kevin8997


Kevin8997
tag

Mit gondoltok sokat fog romlani a szolgáltatás a tulajdonosváltást követően ? Vagy lassú döglődés lesz ? Most tudnék váltani és semmi bajom nem volt a vodával de félek, hogy leromlik minden gyorsan.

(#72199) zzola válasza Kevin8997 (#72198) üzenetére


zzola
félisten

Ezt még isten sem tudja....

(#72200) prozodus válasza #70086736 (#72196) üzenetére


prozodus
őstag

Nekem a tabletbe ragadt bele a sim... Haver kiszedte végül, de úgy, h a sim látta kárát...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.