Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) TomPack válasza gabor9991 (#39085) üzenetére


TomPack
őstag

Parkolni tudok vitamax egyenlegből, gondolom akkor a pàlyamatrica is megy!

(#39102) gabor9991 válasza TomPack (#39101) üzenetére


gabor9991
őstag

Megy, mukibuci linkelte is, hogyan lehet online vásárolni.
Sayuar pedig már kétszer is vásárolt idén, gondolom még most is lehet.

(#39103) Diák66


Diák66
őstag

Frissült a lefedettségi térképük.

(#39104) H.Istvan25 válasza trec12 (#39099) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ez így van, régóta tudjuk. Nincs verseny azért van ez. 10-15 éve még nem volt olyan drága Magyarország mert a többi országban is hasonló árak voltak. Csak sok helyen akkoriban indultak új szolgáltatók, amik letörték az árakat. Ha 2004-ben a TELE2 megkapta volna a 3G licenszet amire pályázott, akkor itthon se ez lenne. Vagy ha a Digi 2008-ban vagy 2012-ben. De még ha a 2014-es frekvencia aukción lett volna biztosítva egy új szolgáltató számára elég frekvencia, az is változtathatott volna a helyzeten. Azok az országok lettek igazán olcsók, ahova be tudott lépni a kétezres években egy új szolgáltató. Ez volt Ausztriában (Drei), Horvátországban (TELE2), Lengyelországban (Play), Olaszországban (Tre), Romániában (Cosmote, Zapp, Digi), Angliában (Three) és még elég sok országban.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#39105) Zsocy155 válasza H.Istvan25 (#39104) üzenetére


Zsocy155
őstag

Nálunk is van 3 nagy szolgáltató. Egyformán drága. Nekem eszembe jutott a "kartell" szó. De lehet, hogy sok krimit nézek.

(#39106) H.Istvan25 válasza Zsocy155 (#39105) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ha lett volna egy negyedik, az sokat javithatott volna a helyzeten

Huawei Mate 9

(#39107) asdf_ válasza Zsocy155 (#39105) üzenetére


asdf_
veterán

Kartell, ugyanmar, hova gondolsz... Kialakult piaci egyensulyi ar, az bizony :D

(#39108) Zsocy155 válasza H.Istvan25 (#39106) üzenetére


Zsocy155
őstag

Az tuti, de sajnos ez nem várható.

asdf_: :C

(#39109) trec12 válasza H.Istvan25 (#39106) üzenetére


trec12
addikt

A Digi Mobil talán elindul lassan-lassan. Hogy mire megy nem tudni. Bizakodjunk.

(#39110) hbala válasza Sayuar (#39096) üzenetére


hbala
aktív tag

Itthon hozzá lehet jutni valahogy egy ilyen kártyához?

(#39111) szijartg


szijartg
senior tag

Most hogy van ez az új EU-s roaming?
Ha átmegy a határon akkor kell EU napijegyet venni vagy ez megszűnt?

(#39112) 4Grider válasza szijartg (#39111) üzenetére


4Grider
nagyúr

Milyen díjcsomagban vagy?

(#39113) szijartg válasza 4Grider (#39112) üzenetére


szijartg
senior tag

Nem tudtam milyenben van anyám, és inkább felhívtam a "red asszisztensem" és felvilágosított :C

(#39114) viktorhu válasza H.Istvan25 (#39104) üzenetére


viktorhu
veterán

A piacnyitás nem történt meg nálunk, nem annyira a frekvenciákon múlik a dolog. Nyugaton a nagy szolgáltatókat kötelezik, hogy költségalapú referenciaajánlat árai alapján a virtuális szolgáltatók használhassák a hálózatukat. Nincs ártárgyalás, nem dobhatják ki őket, ha olcsón elhalásszák a vevőiket, miközben az ő infrastruktúrájukon roamingolnak, szóval nem marad más a nagy szolgáltatóknak, mint beszállni az árversenybe.

Szóval ha ott adnának mondjuk 50 forintért egy percet a végfelhasználóknak, miközben a hatóság mondjuk 6 forintot ismer el költségként, akkor jelentkezik egy virtuális operátor, megveszi tőlük 6 forintért a perceket, és eladja 15-ért a saját vevőinek, miközben nem kellett egyetlen tornyot sem felállítania - a nagyot meg otthagyják a vevői, ha nem viszi le ő is az árait. Nálunk semmi nem kényszeríti arra a T-ket, hogy egy ilyenbe belemenjenek.

Néhány nagy között könnyen lesz "egyensúlyi ár", de ha a "kis ügyesek" kihasználhatnák a túl nagy árrés adta lehetőségeket, hamar lenne hamar kemény verseny.

(#39115) H.Istvan25 válasza viktorhu (#39114) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ez is igaz, de az igazi árversenyt mindenhol egy saját hálóval rendelkező szolgáltató generálta. A Németeknél is lementek az árak a virtuális szolgáltatók miatt, de nem annyira mint sok helyen

Huawei Mate 9

(#39116) Bozek válasza Zsocy155 (#39105) üzenetére


Bozek
nagyúr

(#39117) Daffni2 válasza viktorhu (#39114) üzenetére


Daffni2
addikt

Azért egy 80 milliós piacot ne hasonlítsunk össze 10 millióssal.

Az adó és egyéb terhekről nem beszélve.

Lehetne 4. szolgáltató,csak az a kérdés érdemes lenne e komolyan belevágni,milyen költséggel és megtérüléssel számolható,mennyi idő alatt.
A haszonról nem beszélve.

Nagyon agresszív árpolitikával mennyi új ügyfelet tudna elhalászni? 1 milliót?

"Aki ad,az nyer"

(#39118) eami válasza Daffni2 (#39117) üzenetére


eami
addikt

Vodának se úgy jött össze anno a mostani előfizetői bázis hogy ugyanannyiért kínálta a szolgáltatásait.... sőt... amikor én a pannongsmnél 6500 forintot fizettem 100MB netért akkor pl korlátlant adott ;)

(#39119) H.Istvan25 válasza Daffni2 (#39117) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

A fele ekkora Horvátországban elég szép versenyt csinált a Tele2, Szlovákiában pedig az O2. De a szerb és macedón Vip és az osztrák Drei is 20% fölöti részesedést szedett össze. Lengyelországban pedig a negyediknek induló Play jelenleg a második legnagyobb szolgáltató.

Huawei Mate 9

(#39120) DrBubo77


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Azt nézem, ha neten indítok a Vodafone-nál számhordozást, akkor legkorábban 7 nappal későbbi időpontot lehet kiválasztani. Személyesen lehet előbbi időpontot kiválasztani?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#39121) Sayuar válasza DrBubo77 (#39120) üzenetére


Sayuar
őstag

általában 2 munkanap

(#39122) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Olyan kérdésem lenne ,hogy tarifacsomagot évente hányszor tudok módosítani? Vagy csak a 2 év hűség lejárta után tudok módosítani?Ha új tarifacsomagba váltok újra indul a 2 év ?

[ Szerkesztve ]

(#39123) asdf_ válasza Franky2Ster (#39122) üzenetére


asdf_
veterán

Folfele altalaban szoktak engedni a valtast a szolgaltatok ujabb huseg vallalasaval (kedvezmenyes keszuleket termeszetesen nem vehetsz a valtaskor, ha ket even belul tettel mar ilyet), a lefele valtas pedig csak kotber elleneben tortenhet, ami rettenetritkan megeros tortenet.

[ Szerkesztve ]

(#39124) DrBubo77 válasza asdf_ (#39123) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Ha tarifára nem vállalt hűséget, akkor szerintem lefelé is válthat.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#39125) Daffni2 válasza Franky2Ster (#39122) üzenetére


Daffni2
addikt

Határozott idejű szerződés esetében,ha még nem telt el 21 hónap,magasabb havidíjú tarifára válthatsz újabb hűség nélkül.

"Aki ad,az nyer"

(#39126) bul07


bul07
nagyúr

Tudnátok nekem linkelni a MobilNet M-re vonatkozó ÁSZF Díjszabást, kerestem de sehogy nem találtan meg

Mert most jár le a 2év(vagy már lejárt) és azt nézném meg hogy hova változik a fizetendő összeg, mert a Kiegészítő információkba ezt olvasom:
A 2 éves, határozott idejű szerződés lejártával a csomag havidíja a mindenkori ÁSZF Díjszabás melléklete szerinti, határozatlan idejű szerződéssel elérhető havidíjra változik.

Ha felmondanám szerintetek a MiFi router vissza kell adnom vagy az marad nálam.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#39127) trec12


trec12
addikt

Még a korábbi frekvenciákkal sem kezdett semmit, de újra pályázik a DIGI

Na és a Vodafone is pályázik, ők ketten.

[ Szerkesztve ]

(#39128) mukibuci válasza bul07 (#39126) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

sajnos mindig nagyon eldugják az ilyen információkat: vodafone.hu/aszf -> díjszabás -> keresőbe beírod, amit tudni szeretnél. egyébként 4990

a telefont 2 évente mindig visszaadod?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#39129) bul07 válasza mukibuci (#39128) üzenetére


bul07
nagyúr

Köszönöm

Az szép ha 5e Ft lesz
Én úgy voltam vele hogy a szolgáltatóé az eszköz , mint a rendes vezetékes nettnél
Akkor ezek szerint el is adhatom ha nekem már nem kell

Ha erre hószabitok akkor 4e Ft havonta, lehet akkor már jobban megérné HomeNet.

Az a kütyü amit adnak a HomeNet-hetz mekkora? Egy laptop táskába elfér?

Bár lehet hogy elég lesz a MobilNet L, alszok még rá

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#39130) mukibuci válasza bul07 (#39129) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

maga a kütyü befér a laptoptáskába, de a hozzá tartozó generátor már nem valószinu

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#39131) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Ha a kereskedelmi forgalomból kikerült a csomagom és már több éve ez a csomagom van akkor idővel kötelezhetnek rá ,hogy lépjek be egy másik csomagba vagy megszüntethetik a jelenlegi csomagomat ?

(#39132) asdf_ válasza Franky2Ster (#39131) üzenetére


asdf_
veterán

Igen. A Telenornal olyan is van, hogy erre a kivezetett csomagra mar nem irhatsz ala huseget, igy a keszulekvasarlas huseggel nem lehetseges.

(#39133) mukibuci válasza Franky2Ster (#39131) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

amikor kivezetik, akkor igen :K

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#39134) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Köszönöm!

Lenne még egy másik kérdésem Vodafone Go+ csomagnál ha lejár a 2 év hűség akkor ott mennyire változik a havi díj?

(#39135) mukibuci válasza Franky2Ster (#39134) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

[link], 5790

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#39136) chester99


chester99
aktív tag

Sziasztok!

Elég jó kondíciókkal át tudnék jönni a céges flottába, a kérdésem az lenne, nem találtam róla infót (lehet béna vagyok) telefont részletfizetéssel szeretném elhozni, van e rá lehetőség vagy csak egy összegben?

(#39137) mukibuci válasza chester99 (#39136) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

vannak flották, ahol igen és vannak olyanok is, ahol nem

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#39138) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Családon belül egy lakcímen van két Go+ előfizetés ezt valahogyan meg lehet oldani ,hogy megkapjuk a Family kedvezményt ?

(#39139) DrBubo77 válasza chester99 (#39136) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

A Mobil flották témában találsz "publikus" flottákat. A Vodafone-osokból van a legtöbb. A tapasztalatokról, részletekről is tudsz érdeklődni a topikban.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#39140) mukibuci válasza Franky2Ster (#39138) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

amint egy előfizetője lesz a két számnak.

DrBubo77: szvsz nem egy random flottába szeretne menni, szóval biztosan sokat tudnak majd ott segíteni :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#39141) DrBubo77 válasza mukibuci (#39140) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Igazad van :D

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#39142) bul07


bul07
nagyúr

Már majdnem hosszabbítottam az internetre, de gondoltam élő szóban is rákérdezek még egy két dologra
És elhadarta hogy nullára lassítják ha elfogy az adat keret tehát kikapcsolják, nem lassítják hanem vége vegyek plusz adatott

Kérlek erősítsétek meg hogy tényleg így van
Mert ha ez ma a vodafone akkor én lépek tőlük

Így se volt hú de jó lassított nettel böngészni de hogy teljesen letiltsák :F

Nem felháborodás csak nagyon meglepő ez a fajta hozzáláss :((

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#39143) mukibuci válasza bul07 (#39142) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

homenet-nél lassítanak csak

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#39144) DrBubo77 válasza bul07 (#39142) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Sajnos itt a legtöbb tarifánál kikapcsolják a netet, ha elfogy a keret.
Másutt legalább csak lassítják.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#39145) asdf_ válasza DrBubo77 (#39144) üzenetére


asdf_
veterán

Másutt legalább csak lassítják.
Vagy epp ugyanugy leallitjak. :U

(#39146) szemesi69 válasza mukibuci (#39143) üzenetére


szemesi69
addikt

Régebbi go+ van nekem, ott még lassítás van, amíg le nem jár a hűségidőm. A 2015 június 1 előtti előfizetéseknél még van lassítás, aki utána kötötte ott már nincs. Viszont olyan szintű a lassítás, hogy szinte használhatatlan. [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#39147) bul07 válasza mukibuci (#39143) üzenetére


bul07
nagyúr

Végül is nekem az is jó lenne

Bár ahogy olvasom az én R206-os eszközömmel nem lehetne használni azt a simkártyát amit a homenet-hez adnak
Én ha jól olvasom :
Nem rendeltetésszerű használat esetén a Vodafone fenntartja magának a jogot, hogy előzetes értesítést követően korlátozza vagy megszüntesse a szolgáltatást vagy az előfizetést a Hang+Adat Alaptarifára váltsa.

Gondolom ez pont arra vonatkozik hogy én a simkártyát átpattintanám egy MiFi routerbe

Na erre még majd rákérdezzek telefonon

(#39145) asdf_

[link] 3490Ft alatt
A benne foglalt adatmennyiség felhasználása után legfeljebb 128 kbit/s le- és feltöltési sebességgel mobilinternetezhetsz tovább a fordulónapig, túlforgalmazási díj nélkül.
Ez is több mint a semmi
Ezt néztem ki ha tényleg úgy alakulna

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#39148) mukibuci válasza szemesi69 (#39146) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

jó neked, nekem meg 100 plus-om van és nincs benne internet

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#39149) Daffni2 válasza bul07 (#39147) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem tudod használni az R209 eszközbe a SIM kártyát.

DrBubo77

Másutt is a legtöbb díjcsomagnál leállítják.

Nincs ingyen sör,az étteremben sem,ha elfogy a söröd,vehetsz még egyet.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#39150) eami válasza bul07 (#39142) üzenetére


eami
addikt

nem azon kell meglepődni hogy miért nincs ingyen, hanem hogy miért nem nagyobb a keret alapból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.