Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66901) rob210 válasza polonic (#66897) üzenetére


rob210
Topikgazda

28e a TRW dbja szerintem azért az nem olyan iszonyat drága.
;)
26e az ATE.
CSapággyal ABS gyűrűvel, azaz csak leveszed felteszed.
Más típusoknál az üres tárcsa db ja kerül ennyibe.
:C

Renault power

(#66902) baluka6 válasza #89309696 (#66896) üzenetére


baluka6
aktív tag

Szerintem nem szükséges minden vezérlés cserénél. Azért ajánlott, mert nem tudod, hogy az előző tulaj milyen olajjal használta az autót és mikor cserélte azt, mivel általában az olajtól megy tönkre. Ha megveszed az autót, kicseréled vezérléssel együtt, odafigyelsz az olajcserére és minőségre, akkor elmegy ez is sokat.

(#66903) salieri. válasza rob210 (#66900) üzenetére


salieri.
őstag

Nekem fosta az első okoskerekem az olajat :)
Honnan érdemes beszerezni az okoskereket?
Lehet teszek ajánlatot a kékre.

(#66904) rob210 válasza salieri. (#66903) üzenetére


rob210
Topikgazda

Amit a bardiban kapsz az legalább eredeti és garanciális.
De e-bay ről is érdemes lehet.
Sokan ott veszik.

Renault power

(#66905) polonic válasza rob210 (#66901) üzenetére


polonic
félisten

Nem az, főleg ha TRW. Betétek még egy 10-es, igaz?
Egyébként mostanában TRW-t ajánlasz vagy még mindig jó a Zimmermann is?

(#66906) rob210 válasza polonic (#66905) üzenetére


rob210
Topikgazda

Jó a zimmermann az sose volt rossz:)
Zimmermann, ATE, TRW, Bosch ban még sose csalódtam.

Renault power

(#66907) salieri. válasza rob210 (#66904) üzenetére


salieri.
őstag

Ebay-en esetleg valami eladót tudsz ajánlani ?
polonic: ferodo , delphi ?
Nekem TRW van a meganon nagyon harap.

(#66908) rob210 válasza salieri. (#66907) üzenetére


rob210
Topikgazda

Delphi kerülendő, a ferodóból, meg csak a prémiumot.

Renault power

(#66909) femiki


femiki
tag

rob210! Az üzemanyag szívó ágon, a szűrő előtt, apró gombostű fejnyi légbuborékok jönnek. Valahol falsot szív, de ott nem kéne az üzemanyagnak is megjelenni?! Vagy már a tankban lévő csövön is tud falsot szívni? Lehet ilyen csövet venni, ami a tanktól a hasa alatt megy előre? 1,5 dci Kangoo 2004 év.

(#66910) rob210 válasza femiki (#66909) üzenetére


rob210
Topikgazda

Le kéne vákumozni a rendszert. :D
Abból rögtön kiderül, hogy mi a baj.

Ki kéne próbálni azt is , hogy nem habzik-e az üzemanyag.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#66911) polonic válasza rob210 (#66906) üzenetére


polonic
félisten

Rendben!

Ha a fékolajat cseréli az ember, akkor a kuplungnál is van leeresztő vhol? Mert gondolom két körön van a folyadék külön a kuplungnak és a féknek. Kuplungnál is kell akkor légteleníteni. Az nehéz?

(#66912) salieri. válasza rob210 (#66908) üzenetére


salieri.
őstag

1.2. Clio alja névre írva

(#66913) femiki válasza rob210 (#66910) üzenetére


femiki
tag

A vákumozást még megtudom oldani, de melyik szakaszt? A tankot hogy zárom le hogy ne szívjon levegőt? És hogy próbálom hogy habzik-e, és ez miért jó/rossz?

(#66914) diablo1984 válasza salieri. (#66912) üzenetére


diablo1984
veterán

az átírás is vagy 60-80 ezer ennél, nem?

(#66915) salieri. válasza diablo1984 (#66914) üzenetére


salieri.
őstag

Igen 75 ezer.de sok dolgot kell rajta csinálni első körben, amit én is észrevettem,a többi által linkelt GT elvileg költségmentes.

(#66916) atosan válasza salieri. (#66912) üzenetére


atosan
addikt

Sok balesetmenteset

Maine coon

(#66917) Bass válasza rob210 (#66900) üzenetére


Bass
addikt

Szia én gyári renault dobozost vettem(1 hónapja van benne) és delphi volt bele csomagolva akkor ez most tényleg ilyen lutri?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#66918) salieri. válasza atosan (#66916) üzenetére


salieri.
őstag

Nem vettem meg ,hezitálok,bár a gt ahogy nézem fogyaszt is rendesen:)

(#66919) rob210 válasza polonic (#66911) üzenetére


rob210
Topikgazda

Otthon nem biztis, hogy megcsinálod, ha nincs segítő

Renault power

(#66920) rob210 válasza femiki (#66913) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha vákumozod akkor kiderül, hol szív levegőt.
Nem kehet benne buborék, érdemes lehet a tankot kinyitni az úszóházat kivenni és megnézni me a helyzet ott?

Renault power

(#66921) rob210 válasza Bass (#66917) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha francia akkor nem ha angol akkor igen..
Azok ioari hulladékok. Sajnos ez van.

Renault power

(#66922) Bass válasza rob210 (#66921) üzenetére


Bass
addikt

Hát az már passz de megkeresem a dobozát talán meg van,ekkora eltérést minőségben hogy engedhetnek meg?

Találkoztál már olyan problémával hogy sógor 2008-s 1.4 98le-s megane 2-je időnként gondol egyet és menet közben mint ha eltűnne az erő,mint ha nem kapna anyagot,majd néhány mp után ismét minden oké. Ez bent lehet a hibatárolóba? Kevés a km (110e)nem leharcolt kocsi.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#66923) #89309696 válasza rob210 (#66899) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ja hogy nem az okoskerékkel van a baj, hanem az olajjal. Én azt hittem, hogy csere után rendes olajjal is bedöglik 5 év után, mert az szégyen lenne. De ezek szerint jó olajjal nem mennek tönkre.
Egyébként nyomaték/teljesítménygörbén látszik valami pozitív hatása ennek az okoskeréknek vagy csak dísznek van berakva? Ha jól olvastam ezekben ami van még nagyon gyerekjáték módon tudja csak eltolni a szívótengelyt.

(#66924) rob210 válasza Bass (#66922) üzenetére


rob210
Topikgazda

Meg kéne nézni, hogy a vákumcső rendben van-e.
Sziszegő hangot nem hall ilyenkor?

Renault power

(#66925) sesztakbence


sesztakbence
tag

Sziasztok Renault-osok!

Márciusig hajtottam egy 1.5 dCi Scenic II-t, aztán kaptam egy visszautasíthatatlan ajánlatot, és átültem egy Superb-be. Napi szinten kb 60-70 km-t mentem vele, soha nem volt vele bajom. 225-nél olajat cseréltem, kiolvastattam a hibatárolót, semmilyen hibakód nem volt benne. Eldöntöttem, hogy eladom, bevittem egy kereskedőhöz. Beszámolták nyomott áron, 226.000-et épphogy elhagytam, mikor kiszálltam az autóból. Eladta a kereskedés a kocsimat, 226090 km-el, majd hívott a jelenlegi tulaj, hogy megállt alatta a kocsi. Ez nekem nagyon fura, mivel nem hogy Injection Fault, de még Check Injection hibát sem dobott az autó,(mikor dobott, cseréltünk turbo középrészt) ha adta volna, nyilván nem viszem oda. Eladás napján nyilván Németországban 80-150-re padlógázas gyorsítást is kipróbáltam, minden hiba nélkül sikerült is. Kérdésem a következők:

1. Létezik hogy az eladás után kb 40 km után az autó megálljon a jelenlegi tulaj alatt? Tény, hogy nem adtam át sok gázolajjal a kereskedésnek a kocsit (kb 200 kmre elegendővel) és a tulaj a saját bevallása alapján 90-el vette át, és még legalább 40-et ment vele, de gondolom egy 15 éves Common Rail rendszernek sokat nem használ, ha 2-3 liter gázolajat keringetnek körbe...

2. Lehet attól a hirtelen halál, hogy benzint tankoltak?

3. Perrel fenyegetőznek, ti mit tennétek? Bemérették a 4 porlasztót, kopott elvileg az összes, magas a résolaj. Felajánlottam, hogy kifizetem az általuk már kifizetett 4 bontott jegyzőkönyves porlasztót (100.000 Ft). Ők elvileg kedden mennek ügyvédhez. Mondta, hogy beméreti a magasnyomásút is, és ha az is kopott, azt is cseréli, aztán az ügyvéd megmondja, hogyan kell megállapodni. Szerintetek?

Én úgy tudom, hogyha egy alkatrészt kicserélt, akkor utána már nincs követelése. Hogy működik ez? Nagyon zavaros ez az egész történet nekem, attól tartok, sikerült egy igazi hülyét kifognom, aki elhiszi, hogy egy 15 éves autót az előző tulajdonosa fél évig karban tart neki...

[ Szerkesztve ]

(#66926) forceberg válasza sesztakbence (#66925) üzenetére


forceberg
veterán

Hát ez nehéz ügy, mert akár arra is gondolhatnak, hogy eladásra össze lett szögelve az autó.
+ injection faultra megoldásnak én turbó középrész cserét még nem hallottam...
GO szűrőt kicserélték?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#66927) sesztakbence válasza forceberg (#66926) üzenetére


sesztakbence
tag

200-nál volt nagygázra check injection hibám. Turbo középrész csere lett a vége, először geo tiszítással próbálkoztunk. Szívócső nyomás alacsony hibám volt,

(#66928) sesztakbence


sesztakbence
tag

Soha az életben nem volt Injection Fault hibám,sőt a turbó középrész csere után teljesen hiba mentes volt a kocsim...Vegyesben még télen se evett 5 liter felett, mindig OMV vagy Shell kúton tankoltam, 10.000 km-enként egyszer vagy kétszer kapott Maxxmotiont vagy V-Powert.

[ Szerkesztve ]

(#66929) LamerGyuri válasza sesztakbence (#66925) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

:Y
Mit fizetsz ki? Mi van? Miért?
Beadtad, beszámolták, a kereskedő meg elboltolta, nyilván haszonnal. Kinek a nevén volt az autó, amikor ő megvette? Ez is olyan "ingatlankereskedő" módon lett eladva? Kereskedő lenyúlja a részét, de a neve nem szerepel sehol?

Erősen hasonlít a Totalcaron bemutatott átverős autóvásárláshoz. Vevő fizet, aztán hazafelé "megáll" az autó, majd fenyegető hangnemmel pénzt követel vissza.

Eladtad? El. Akkor hétfőn első utad az okmányiroda, átíratni, aztán következő állomás egy ügyvéd.

Ne hagyd már magad bepalizni ember.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#66930) forceberg válasza LamerGyuri (#66929) üzenetére


forceberg
veterán

Tényleg, az a cikk... az 1.5dCi meg erre amúgy épp jó alany, mert szinte bármilyen vizes lepedőt rá lehet húzni :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#66931) #89309696 válasza sesztakbence (#66925) üzenetére


#89309696
törölt tag

Menj át az autós topikba ott van egy jogilag jártas ember.

(#66932) sesztakbence válasza LamerGyuri (#66929) üzenetére


sesztakbence
tag

Kereskedő neve sehol nem szerepel az adásvételin. Az én nevem van rajta.

Van egy olyan rész, ami rá lett pecsételve az "Az eladó a vevőt a gépkocsi műszaki állapotáról(esetleges) sérüléseiről részletesen tájékoztatta, aki ezt tudomásul vette" hogy:

"Az eladó és a vevő kijelentik, hogy a továbbiakban a gépjárműben előforduló mindennemű hibáért egymással szemben semmiféle követeléssel nem él. A gépjármű állapotáról a vevő tájékoztatva lett, a vételár ennek tükrében lett megállapítva"

A vételár az adásvételin ki van húzva, és kp van beírva.

Ennyi van az adásvételin.

(#66933) Bass válasza rob210 (#66924) üzenetére


Bass
addikt

Semmi hang nincs de holnap ránézek s csőre(fék van rendesen),ma mentem vele hát nem lenne jó ha egy előzésnél játszaná el. Nagyon durva jelenség.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#66934) atosan válasza sesztakbence (#66932) üzenetére


atosan
addikt

Ha jól értelmezem, akkor a Te neved van feltüntetve, mint eladó. Szerintem ebben az idézetben benne van a lényeg, amiből kiindulhatsz:
"Az eladó és a vevő kijelentik, hogy a továbbiakban a gépjárműben előforduló mindennemű hibáért egymással szemben semmiféle követeléssel nem él. A gépjármű állapotáról a vevő tájékoztatva lett, a vételár ennek tükrében lett megállapítva"

Maine coon

(#66935) LamerGyuri válasza sesztakbence (#66932) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

A vételárról, amit kaptál, van valami papírod? Ha igen, akkor én a vevő következő jelentkezésekor elmondanám neki, hogy hétfőn jogi útra tereled a dolgot, mert a papírokban világosan le van írva minden. "Hozomra" bemondott hibás alkatrész(ek)? Amit nem is láttál még? Haggyukmáá'...
Szedd elő az esetleges számlákat, szervizpapírokat az autóról, ha tényleg eldurvulna a dolog; bár ezt kétlem.

Az autós topik meglátogatása, ha tényleg van ott egy jogban jártas személy, ajánlott. Mert azzal pl. nem vagyok tisztában, hogy autóvásárlásnál ilyen esetben létezik-e elállás; ha igen, ki veszi vissza az autót, és mennyiért.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#66936) #89309696 válasza LamerGyuri (#66935) üzenetére


#89309696
törölt tag

Sajnos a tag aki jártas ebben az most pont pihenőre lett rakva, mert volt egy kis balhé a topikban, de privátot tud neki írni ugyanúgy.

Egyébként az adásvételin lévő sorok amit mindig ajánlanak ráírni, hogy az autó át lett nézve és az adásvétel után nincs visszacsinálás meg reklamálás, az rajta van a papíron és ez már önmagában elég szerintem. Meg eleve, ha a vevő akarja feljelenteni akkor a vevőnek kell bizonyítania, hogy az autó rossz volt. Ezt sem fogja tudni bizonyítani, mivel nem volt rossz.
Keresni kell mindenesetre egy ügyvédet is, de én úgy látom duplán is be van védve ezzel úgyhogy nem lesz gondja. Egyébként szerintem palimadarat akarnak fogni azért vergődnek ennyire, hogy az eladót berángassák pénzzel. Vagy ennyire buták hozzá és egyből feljelentéssel fenyegetőznek, mert azt hitték egy kétszázezret futott autóban nem mehet tönkre semmi.

[ Szerkesztve ]

(#66937) forceberg válasza #89309696 (#66936) üzenetére


forceberg
veterán

"Az eladó és a vevő kijelentik, hogy a továbbiakban a gépjárműben előforduló mindennemű hibáért egymással szemben semmiféle követeléssel nem él. A gépjármű állapotáról a vevő tájékoztatva lett, a vételár ennek tükrében lett megállapítva"
Ebbe akár beleköthetnek, mármint, hogy nem megfelelően lettek tájékoztatva.
Szóval itt nem az van leírva, hogy a vevő nézte át...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#66938) #89309696 válasza forceberg (#66937) üzenetére


#89309696
törölt tag

Jah igen, hülye formaiság. Ezért ajánlott egy ügyvéd ilyenkor. De szerintem mivel bizonyítani nem tudják, hogy az autó rossz volt és el lett hallgatva ezért eleve esélytelen lesz az ügy felőlük.

Vicces az egész amúgy, 10+ éves autó 200+ ezer Km-rel és csodát várnak tőle. Mondom vagy palimadarat keresnek vagy szimplán hülyék. Nem szabad hagyni nekik, ilyenből van épp elég az országban.

[ Szerkesztve ]

(#66939) rob210 válasza sesztakbence (#66925) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szia.
Ez igazság szerint nem renautos téma, hane jogi.
De és ellenben, tedd a szívedre a kezed és annak alapján döntsd el, hogy mi legyen.
Elkövetted a leges leg alapabb hibát!
Autót nem adunk el úgy, hogy a kereskedő nem megveszi csak bizományban átveszi!
Nem tudom meddig volt a kereskedésben a kocsi, de az, hogy ott mi történt, azt tudod?
Sajnos nagyon sokk nepper, eljátsza azt, hogy a hibátlan kocsiból épít egy pár kilométeres időzített bombát.
A hibátlan alkatrész megy eladásra, mert a porlasztók és a nagynyomású sem olcsó.
Ő dörzsöli a markát ti meg szétkapjátok egymást.
A vevőt irányítsd az eladó azaz a kereskedő felé.
Valamint tanuld meg, soha a büdös életben eladott autóra nem vállalunk garanciát.
Ha tiszta a lelkiismereted, akkor ne állj bele a szivatásba, mert nagyon csúnya összeget fogsz rálocsolni.

A pereskedés meg a békéltető testületnél kezdődik.
De én oda már kereskedőt is becitáltatnám.
:R

Renault power

(#66940) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Tesómék Thaliája most ilyet produkál gázadáskor. Alapjáraton nem adja ki ezt a hangot csak gázadáskor.
Mi lehet a hiba szerintetek? Én kipufogóra tippelek.

Video:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#66941) #89309696 válasza SG3rg0 (#66940) üzenetére


#89309696
törölt tag

Rezonáltat valamit a kipuff.

(#66942) Imrush777


Imrush777
újonc

Sziasztok!
Megane 2 PH1 1.6 b autóm váltójában szeretnék olajat cserélni. A váltó JH3-142 , Elf Tranself NFJ 75W-80, 2.8 l olaj kell bele ha jól tudom? Betöltés a képen nyíllal jelölt helyen kell hogy történjen? A szintet hogy ellenőrzöm? Válaszotok előre is köszönöm!

(#66943) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Ezt ráztam ki a 1,5 éve vásárolt fényszóróból. Ez lenne a foncsor ami veri a fényt a projektor felé? Akkor ezért nem látok mostanában.
Először osram night breaker volt benne, aztán ahogy azok kiégtek belekerült az osram night breaker laser, de ekkor már érezhetően sokkal rosszabb volt a világításom. A bithegy nem volt benne :N , azt csak a méret miatt tettem oda.

[ Szerkesztve ]

(#66944) rob210 válasza SG3rg0 (#66940) üzenetére


rob210
Topikgazda

Vagy a hővédőlemezt kéne vissuarakni a helyére, vagy kipufogótartó bak valamelyike engedett el.

Renault power

(#66945) rob210 válasza Imrush777 (#66942) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem nagyon nem.
Az alján a váltónak van egy négyszögkulcs leeresztő csavar és az oldalán a doblemez felől egy pillangó csavar az a feltöltő és szintező is egyben.

Renault power

(#66946) rob210 válasza kisgyerek85 (#66943) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ihen a felgőzölt réteg gyönyörűen lepattogott.

Renault power

(#66947) Benir8 válasza SG3rg0 (#66940) üzenetére


Benir8
senior tag

Nézd a hátsó kipufogó dobot, nem-e lyukas, csörgethet benne a fém darabok.

(#66948) kisgyerek85 válasza rob210 (#66946) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Szoval ennyit er az olcso marka. Tyc/Depo.?

(#66949) diablo1984 válasza kisgyerek85 (#66948) üzenetére


diablo1984
veterán

Vagy a nagy teljesítmènyű izzók így ègetik szèt a lámpa belsejèt...

(#66950) Gombinyó


Gombinyó
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.