Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66551) #89309696 válasza rob210 (#66550) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ok, akkor megnyugodtam. Most nagyon boldog vagyok, hogy megcsináltam a kocsit és a kocsi is jól érzi magát. :DDD

(#66552) Kornelius07 válasza forceberg (#66548) üzenetére


Kornelius07
csendes tag

Holnap tudok csak képet feltenni, mert ma nincs otthon. Szép eredmény!

(#66553) Kornelius07 válasza rob210 (#66549) üzenetére


Kornelius07
csendes tag

Ilyen zsír spray van itthon, ez is lítiumos. mannol.hu/index.php?route=product/product&pr

(#66554) Kornelius07 válasza Kornelius07 (#66553) üzenetére


Kornelius07
csendes tag

Ahogy nézem, nem működik a link. Mannol 8121 zsír spray.

(#66555) polonic


polonic
félisten

Ez a start-stop rendszer szerintem hülye.

Elfelejtettem kilőni most. Indítás után kb 1-2 percet járt mire piroshoz értem, simán leállítota a 7 fokban.
Elvileg ugye figyel sok paramétert, motor melegedését is. Na ilyenkor minden a motor, csak nem meleg...

(#66556) Kornelius07 válasza forceberg (#66548) üzenetére


Kornelius07
csendes tag

(#66557) Kornelius07 válasza Kornelius07 (#66556) üzenetére


Kornelius07
csendes tag

Elmondás alapján már nem az igazi a fénye. A projektor tisztítható?

(#66558) Mukucs


Mukucs
senior tag

Srácok!

Ennek a csőnek a neve a gégecső? Ha igen, hol tudok ilyet kapni kettes Cliohoz? Egyszerűen nem találok sehol.

(#66559) Bass válasza Mukucs (#66558) üzenetére


Bass
addikt

Szia levegő szívócső (7700274072) de a gyári 17e körül van . Mérd le pontosan és kapni szövetes porszívó csövet vagy szellőzéstechnikai boltban is van többrétegű ,a végén bontó. Elhagytad?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#66560) #89309696 válasza Bass (#66559) üzenetére


#89309696
törölt tag

Vagy elporladt. Én műanyag gégecsövet vettem, de jó rá a kék színű intercooler cső is.

(#66561) Josi válasza Mukucs (#66558) üzenetére


Josi
aktív tag

Bárdi, Unix univerzális alu levegőcső.
Esetleg légtechnikai boltban is megnézheted.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#66562) Mukucs válasza Bass (#66559) üzenetére


Mukucs
senior tag

Kösz srácok!

Ki volt repedve, a szerelőm meg levette, de nem finomkodva, mondván, h kap ilyen alucsövet, de rájött, h az egyik fele ovál míg a másik kerek. De holnap a tudtára adom, h rá kell azt tenni szépen.. :DDD

(#66563) Bass válasza Mukucs (#66562) üzenetére


Bass
addikt

Nem kötekedésből de igen sajnos az egyik kerek a másik ovál és itt jön a gond,én is próbáltam alu csövet de nem sokáig bírta ,folyton kirepedt a végénél. Mindenképp szövetes lenne a jó illetve ha még meg van a régi és tényleg csak ki van repedve kapni olyan ragacsos bandázs szalagot amivel be tudod tekerni akár az egészet és többé nem lesz baja,ismerősöm scenicét azzal javítottuk,ugyan már eladta de szerintem még azzal megy a kocsi.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#66564) P.Peter


P.Peter
újonc

Sziasztok!

Tegnapi naptól az autó jobb oldalából süvítő hang hallatszik. 2004 renault megane 2
Ahogy melegszik a motor, és nagyob fordulaton pörgetem úgy egyre kevésbé hallani.

Mitől lehet ez a hang? köszi előre is

(#66565) ΞΔGLΞ válasza Kornelius07 (#66557) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A projektor az nem koszolódik, de ha szeretnél új lámpát megszégyenítő burát, akkor lefényképezem, hogy mit kell venni, ezt a sok lámpabuzifelújítószarságot (ami nem igazán tartós és véd is) meg felejtsd el.

(#66566) ΞΔGLΞ válasza polonic (#66555) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egy okot mondjon valaki, hogy a start-stop-nak mi az előnye?
Én a lageszon diaggal kilövettem, a többi autómon meg szerencsére a fedélzetin alapból kikapcsolható (volt).

(#66567) forceberg válasza ΞΔGLΞ (#66566) üzenetére


forceberg
veterán

A városi fogyasztást lehet vele csökkenteni...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#66568) atosan válasza ΞΔGLΞ (#66565) üzenetére


atosan
addikt

Szia
Engem érdekelne mit kell venni. Gondolom Megane 1/2-re is alkalmazható.

Maine coon

(#66569) Nordik válasza P.Peter (#66564) üzenetére


Nordik
őstag

Nekem is volt ilyen múltkor. Nem értettem mi az, elmentem egy kicsit elkentem a száját azóta nem hallani. :D

(#66570) ΞΔGLΞ válasza forceberg (#66567) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha valakinek fontosabb emiatt az a kevés km, akkor oké, de az autó beindítását én mindig előtérbe helyeztem, vagyis a legritkábban megtenni. Sokszor volt, hogy ház előtt sem állítottam le, ha pár percre ugrottam csak haza valamiért.
Talán ez is közrejátszott abban, hogy minden hiba nélkül elment 600 ezret, de ezt a Robimesterék biztosan jobban vágják,hogy van/volt-e köze hozzá. Erről jut eszembe, a lagesz túl van 600 ezren amit úgy egyébként a tegnapi nap elcsesztem, fel voltam készülve rá, hogy felveszem ezt a pillanatot. Mire észbekaptam már 600058 kilométert mutatott az óra. Nem kicsit voltam pipa, de teljesen elfeledkeztem róla egy hülye félórás telefon miatt a pályán.

(#66571) Gombinyó válasza ΞΔGLΞ (#66566) üzenetére


Gombinyó
őstag

Kevesebb szart pufogsz ki a pirosnál. Talán. Meg javíthat az átlagfogyasztáson :F
Én is kiíratnám a francba. Mikor egy hetet járkáltunk az új cla mercivel az is folyamatosan leállította a dízel motort, pedig még közel se volt üzemi hőfokon. :(

(#66572) ΞΔGLΞ válasza atosan (#66568) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem is tavaly valamikor durván így kezdett el kinézni már a lámpa, már épp meg akartam rendelni az újakat, amikor egy barom meghúzta az autót és elmentem keresni karckiszedőt. Ismerős kihozta ezt, ez kiszedi...mondta. Jóvan, majd hiszem, ha látom, minden eltüntetett. Akkor mondta, hogy lámpaburákkal csodákat művel.

Szóval, ezt keresd. 3X 10 perc után /lámpánként jó erősen megdörgölve ezzel sonax szivaccsal, majd áttörlöd és felfényesíted...
Tehát, kb 5-6 percig ezzel a szerrel, majd a másik 4-5 perc fényesítés legyen, a lámpáim azóta is így néznek ki, pedig gondolhatod, hogy tartós 200-240 közti sebességeknél mi jóságot kaphattak az évek alatt, meg a folyamatos napfény etc...



[ Szerkesztve ]

(#66573) polonic válasza ΞΔGLΞ (#66570) üzenetére


polonic
félisten

Én is így vagyok. Minél kevesebb indítással terhelni a rendszert.

Ez a lámpás ötlet meg majd nekem is jól jön. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#66574) rob210 válasza Gombinyó (#66571) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hidd el nekem parasztvakítás indításnál amíg minden elektromos cucc magáhoztér sokkal több károsanyagot puffog ki, mint ha folyamatosan ketyeg.
A hengerek pedig sokkal előbb oválosodnak ki a sok indítástól, már ha tudid, hogy ez mit takar.
Az aksit is beterheli, én nem látom értelmét.

Renault power

(#66575) ΞΔGLΞ válasza atosan (#66568) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az előzmények, előtte és utána, az egyik képen még ez a cucc is felfedezhető a tükröződésben...

előtte

utána

[ Szerkesztve ]

(#66576) ΞΔGLΞ válasza polonic (#66573) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nincs mit.

Tényleg brutális ez a cucc, pedig én már sok mindent próbáltam, de ez nagyon ott van.
Én, Pécsett a Gáspárnál (ő ismerősöm) vettem, nem tudom, hol lehet még ilyet kapni, gondolom nem olyan ritka cucc, hogy csak nála. Ha jól emlékszem 3000 körül volt az ára...talán.

[link]

közben meg is találtam...

paszták...

[ Szerkesztve ]

(#66577) forceberg válasza ΞΔGLΞ (#66575) üzenetére


forceberg
veterán

Ez nem a lámpabura :D

Viszont a bura mellett a projektor is tud mattulni/koszolódni a lencse és a tükör is.
Nem néztem, hogy zárt-e, de ha pl. az égő hőtermelése miatt szellőztetett, akkor simán beporosodhat.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#66578) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, megane 3 1,6 16v -be lehet valahogy egy kis plusz erőt szerelni? hiába huzom ki jól bemelegitett motornál 5-6000ig dombon felfele kb halott. Mostanában mintha lustább lenne az autó, mintha morcosabb is lenne a hangja, azt vettem még észre 1-2x mikor elvettem a gázt, folyamat irta a fedélzeti kijelzo hogy 2-3 litert fogyaszt guruláskor

(#66579) ΞΔGLΞ válasza forceberg (#66577) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

He? :)
Mert erről volt szó, azért raktam be.
Arról nincs képem, hogy a lámpa, hogy nézett ki, de úgy, vagy rondábban, mint Kornelius-nak.

(#66580) Vidori válasza Bass (#66563) üzenetére


Vidori
aktív tag

Szia! Én is ilyet használtam: [link]
ÉS ilyen lett:

[ Szerkesztve ]

(#66581) molnarpeter válasza forceberg (#66577) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mondjuk 5-10 között megcsinálják párban profi gépi polírral is, plusz rá egy kerámia, hogy tartósabb legyen.

(#66582) atosan válasza ΞΔGLΞ (#66572) üzenetére


atosan
addikt

Köszi,
Letekintem majd.

Maine coon

(#66583) rob210 válasza gergo5991 (#66578) üzenetére


rob210
Topikgazda

Fojtószelep takarítás levegőcsövek átnézése.
Nem tudim olajcsere mikor volt, de a használt olajtól is tud zajosodni.

Renault power

(#66584) forceberg válasza ΞΔGLΞ (#66579) üzenetére


forceberg
veterán

Ő a lámpáról kérdezett, ha nem hagytam ki valamelyik hsz-ét.
Az ajtó karcot csak políroztad, más művelet nem volt?

Kedvenc témánk, a csapnivaló gázolaj: most fogy ki a MOL Plus végre, de egy zsák egérxart szedetnék velük össze a finomító padlásáról...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#66585) polonic válasza forceberg (#66584) üzenetére


polonic
félisten

Ezt én már tavaly tapasztaltam és azóta nem is tankolok.

Nekem érdekes módon az OMV maxxmotion vált be. Tavaly decembertől csak azt tankolok már.

[ Szerkesztve ]

(#66586) Mukucs


Mukucs
senior tag

Elment a Cliomban az rádió, 4 jegyű kódot kér. Ki kell hozzá venni a helyéről, megnézni a PreCode-ot és az alapján generálni egyet?

Thx!

[ Szerkesztve ]

(#66587) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Öcsémtől kép érkezett...a mocsok :DDD

Mukucs: igen.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#66588) ΞΔGLΞ válasza forceberg (#66584) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én hoztam fel a témát a 66572-ben, hogy már vettem volna az új lámpákat, de amikor összekarcolták az autót, ezzel azt is így felújítottam. Ezért került be az, ami.

(#66589) Kornelius07 válasza ΞΔGLΞ (#66572) üzenetére


Kornelius07
csendes tag

Köszönöm! Ki fogom próbálni.

(#66590) #89309696 válasza LamerGyuri (#66587) üzenetére


#89309696
törölt tag

Legalább tudná leírni helyesen az autó márkáját.

(#66591) Gombinyó válasza LamerGyuri (#66587) üzenetére


Gombinyó
őstag

:DDD :C

(#66592) rob210 válasza LamerGyuri (#66587) üzenetére


rob210
Topikgazda

Kb. 5 éve kering a neten ez a kép.
Poénnak nem rossz, de sok más autós topikban szent képként kezelik. :(

Renault power

(#66593) Xantomas válasza Mukucs (#66586) üzenetére


Xantomas
őstag

Gondolom már késő, de úgy kapcsold be, hogy nyomod egyszerre az 1 és 5 gombokat, majd közben a bekapcsológombot. Ekkor kiírja a precode-ot. M2-ben, a tunerlistnél legalábbis így van, azt nem írtad, hogy melyik clio, melyik rádiója.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#66594) #89309696 válasza rob210 (#66592) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ennek örülni kell. Amíg az emberekben a francia autók szarok, addig mi olcsón tudjuk venni.

Mentem egy karikát a kicsikével, 70 Km körül, nagyon szépen megy.

(#66595) forceberg válasza polonic (#66585) üzenetére


forceberg
veterán

Megyek a VIF-fel együtt és Smart Ósant nyomok bele :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#66596) Mukucs


Mukucs
senior tag

Itt mi található, a műanyag alatt?

Ha kinyitom a géptetőt, bal fent. Valami k#rva idegesítő ciripelő hangot ad gyujtásnál már. Ötlet? :U :R

(#66597) LamerGyuri válasza Mukucs (#66596) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ha kikapcsolod a szellőztető ventillátort, akkor is? Ha igen, akkor a külső-belső levegő csapóajtó motorkája elromlott, ha nem, akkor a venti megevett valamit vagy csapágyas.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#66598) mycso válasza Kornelius07 (#66557) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia, a projektor lencséje tud koszolódni, az izzó lyukánk benyúlva, pl. fültisztító pálcával meg lehet pucolni.

Valahol megane vagy lagunaklubon van a műveletről kép/videó, ha megtalálom berakom.

Illetve mattulni is tud, főleg ha valami nem odavaló izzó kerül bele, azzal nem lehet mit kezdeni.
Ha a bura alatt retkelődne be valahogy, annak esélytelen a tisztítása, de odaem is szabadna kosznak bejutni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#66599) mdav88


mdav88
senior tag

Lengokar csere eseten vissza szabad tenni a hatso csavart alulrol?(laguna)

(#66600) rob210 válasza mdav88 (#66599) üzenetére


rob210
Topikgazda

Előírás szerint nem, de ha teszel rá menetrögzítőt nen lesz belőle baj, láttam már párat aminél úgy volt.

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.