Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67251) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Levett negatív akksisaruval óra alatt 0.2V-ot csökkent az akksi feszültése 12.36-ról 12.15-re. Az úgz rendben van? Azt olvastam valahol, hogz az kb kuka. Igaz ez? Mehetek panaszkodni, hogy visszskapjam az árát?
Köszi előre is :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#67252) rob210 válasza GrooveHero (#67251) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha sehol nem testelt le és nincs fogyasztó rajta akkor cellazárlatós nagy valószínűséggel.
De ezt kivett aksival kéne tesztelni.
Ha akkor is esik a delej akkor cserés vagy gariba vagy, önköltségen. ;)

Renault power

(#67253) rob210 válasza polonic (#67249) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mi a gond?

Renault power

(#67254) polonic válasza rob210 (#67253) üzenetére


polonic
félisten

Nincsen gond. Legalábbis én nem tapasztalok semmit.
Egy rendes átnézetést szeretnék. Esetleg olaj és gázcsere. Mert ez még nem volt szerintem.

Meg ha esetleg baj lesz, akkor tudjam, majd hova kell menni.

(#67255) rob210 válasza polonic (#67254) üzenetére


rob210
Topikgazda

Érd szultán klíma, ha mondod, hogy a renault mágus küldött és a Viktort keresed, pozitív élményekkel távozol.

Renault power

(#67256) shifty! válasza rob210 (#67253) üzenetére


shifty!
senior tag

Ha tudom mi a gond, tudsz klímást? :DDD

Szerk, közben látom hogy írtad az infót. Hála érte, bejelentkezek hozzájuk.

Valahol ereszt a rendszer, kb nincs benne gáz, hiába próbáltak rátölteni a legutóbbi szerelésnél, mondta a srác hogy valahol elengedi a munkaközeget...

[ Szerkesztve ]

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#67257) polonic válasza rob210 (#67255) üzenetére


polonic
félisten

Köszönöm!

Mostantól hívhatlak akkor Renault mágusnak? :DD

(#67258) GrooveHero válasza rob210 (#67252) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszönöm :R

Nem volt rajta fogyasztó elvileg. A töltést viszont felveszi, 2000-es fordulaton 15.15V-ot kap a generátortól, az talán kicsit túl sok is. Inkább azt mondanám, hogy nem tudja tartani a töltést.
Korábban azt hittem, hogy valami parazita dolog szívja az akksit lezárás után. Szerintem majd ma kiveszem és megnézem úgy is. Vezetés után ha egyből megmérem, kiveszem és mondjuk 20 órűt állni hagyom, akkor az ad helyes eredményt?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#67259) rob210 válasza GrooveHero (#67258) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen a 20 óra elég lehet főleg ilyen mértékű, egy órás esés esetén.
A 15,15 viszont baromi sok, nyugodtan kezdj el keresni valakit aki felújítja a generátorod, mert a fesszab tuti, hogy halott rajta, de lehet más is.
Sőt az is elképzelhető, hogy az vágta taccsra az aksit.
Azaz ne tegyél bele új aksit amíg a 13.5 - 14.5 közötti eredményt nem tudja a generátor.
:U

Renault power

(#67260) rob210 válasza polonic (#67257) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem ezt csak ő akasztotta rám, mert van egy automata váltós scenicje még az egyes PH II és tacekból megmondtam neki, hogy miért tilt le a váltó pár kilométer megtétele után. ;)
De itt PH-n már van egy mágus és én nem is akarok mágiázni én csak javítok :)
:R

Renault power

(#67261) benvolio válasza rob210 (#67247) üzenetére


benvolio
őstag

Ne is mond! Mi már vettünk egy utódot, de még megvan a boci is. Megérezte a végét, ennek lelke van! :) Az igaz, hogy elhanyagoltam, mert váltót is cseréltünk benne év végén, mert ba@tam rá, hogy folyik az olaj, most meg az elektromosság szívat, még nem találtam szakit aki megnézze illetve elég korrodált már a küszöb. Jó lett volna még párszor piacra menni vele árulni, de vagy bontóba fogom vinni vagy óccon meghirdetem, nem tudom még mit fogok csinálni vele. :( Nagyon szeretjük és tényleg kiszolgált, de ez a vége elég ráfizetős. :((

(#67262) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#67263) LamerGyuri válasza mycso (#67262) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Mibe került mindez?

Imponáló a nyomatékugrás. Bírni fogják a kapcsolódó elemek?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#67264) mycso válasza LamerGyuri (#67263) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Vannak itt a topikban, akiknek erősebbre van írva és működik. Ésszel használva, bírnia kell (már ha ezt lehet ésszel :)) )

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#67265) ΞΔGLΞ válasza mycso (#67264) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha érezni fogod a segged alatt a "tolóerőt", akkor ezt nem lehet ésszel...szerintem... Vagy csak lájtosan lépsz oda neki, akkor felesleges ekkora nyomaték bele. Amúgy nem lesz semmi baja, nyugodtan (le)tolhadtod a sok mazsolát előled. :) 470nm 210LE, ez kicsit furcsa nekem. A LE ekkora nm-nél 220 felett kellene legyen, bár azok mérő padok sem betonbiztos mérésűek, ezt is aláírom.

Én 1 éve mérettem meg újra 3 év után és semmit nem veszített. 474nm, 223LE

Na, gratula! :)

[ Szerkesztve ]

(#67266) M@rdel


M@rdel
őstag

Sziasztok,

Melyik most a legjobbnak tartott motorolaj egy 1.4 8v K7J -be?
Régebben a Motul 8100 X-cess 5W-40 -ről olvastam jókat, van most ennél ajánlottabb?
Kipróbálnák valami újat a gyári Elf után.

(#67267) femiki


femiki
tag

Tudna nekem valaki segiteni abban, hogyan tudom lenullázni a szerviz számlálót? Most ért nullára, és világit a "service" felirat. Próbáltam a km.órán levő gombot nyomni és ráadtam a gyújtást, de semmi, próbáltam a jobb bajuszkapcsoló végén lévő gombot nyomni és gyújtást adni, de ez sem segitett. 2006-os kangoo 1,2 16V
Valaki?

(#67268) rob210 válasza femiki (#67267) üzenetére


rob210
Topikgazda

Pedig akkor te nem csináltad jól a folyamatot.
Ráadod a gyújtást.
Elkezded nyomkodni a bajuszkapcsolón (jobb) a kis gombot és addig nyomkodod amíg az olajhoz nem érsz, ott hosszan nyomod amíg elkezd villogni a kijelző, majd nyomod tovább amíg le nem nullázódik.

Renault power

(#67269) femiki válasza rob210 (#67268) üzenetére


femiki
tag

Oké, igy már sikerült, köszönöm! :R
Csak ez az első ilyen autóm, és még nem csináltam. :B

(#67270) atosan


atosan
addikt

Hali,
Egy valamivel nem nagyon tudok megbékélni a Megane 1/2 kombimon. Mégpedig hogy nincs az az alapvető napi kilóméter számláló. Még a kisebb kategóriákban is alap az ilyen, nem értem.

Maine coon

(#67271) femiki


femiki
tag

Másik kérdésem, ennél a kocsinál, a váltó oldalán a dekninél folyik az olaj. Ezt könnyen lelehet venni, vagy esetleg van benne csapágy? Itt csak a tömitést kell cserélni? Onnan folyhat az olaj?

(#67272) #89309696 válasza atosan (#67270) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ablaktörlő bajuszkapcsolót ha nyomkodod akkor ott van valami hasonló menüpont, de ha nullázom akkor nullázza a fogyasztást is és minden más számlálót is stb. úgyhogy én se használom.

(#67273) atosan válasza #89309696 (#67272) üzenetére


atosan
addikt

Nálam semmi reakció a gomb nyomkodásra :U

Maine coon

(#67274) #89309696 válasza atosan (#67273) üzenetére


#89309696
törölt tag

Akkor alacsonyabb felszereltséged van. Nekem expression van, ez majdnem a teteje.

(#67275) atosan válasza #89309696 (#67274) üzenetére


atosan
addikt

Azzal semmi baj, csak eddig amilyen autókkal találkoztam, alap volt a napi számláló. Mármint a legalja felszereltségben is. Majd megszokom, asszem.
Kézikönyv nélkül honnan lehet megtudni milyen felszereltségű és abban mik találhatók?

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#67276) atosan válasza atosan (#67275) üzenetére


atosan
addikt

Ja, ami lemaradt. A kesztyűtartóban nekem Expression van, de akár kesztyűtartót is cserélhettek valamikor. Hátul nincs elektromos ablak.

Maine coon

(#67277) #89309696 válasza atosan (#67276) üzenetére


#89309696
törölt tag

Pedig abban a felszereltségben benne van. Lehet a gomb nem jó akkor. Vagy valóban kimaradt belőle a fedcomp, a Renault rengetegszer módosított a felszereltségi szinteken és nem igazán lehet követni.

(#67278) tresh válasza eTrade (#67237) üzenetére


tresh
addikt

Szép teljesítmény,de azért tegyük hozzá hogy a korábbi rekord (Honda) nem azonos feltételekkel futotta a kört. Ettől függetlenül gyönyörűen húzta magát a pályán a gép. :R

mycso: szép kis görbe :)

[ Szerkesztve ]

(#67279) rob210 válasza atosan (#67273) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor azt már buherálta valaki.
De ha 16 szelepes a vas, akkor veszel bontóban egy bajuszkapcsolót és kicseréled.
Onnantól látsz mindent napi számlálót, pillanatnyi fogyit. Etc. Etc.

Renault power

(#67280) atosan válasza rob210 (#67279) üzenetére


atosan
addikt

Hm, csak ennyi lenne? Igen, 16 szelepes K4M. Biztató. Lehet akkor a bajuszkapcsoló volt cserélve? Mire figyeljek a választásnál? Nehéz lebontani? 405-ös pögin már cseréltem, de az vagy 20 éve volt :R

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#67281) Benir8 válasza M@rdel (#67266) üzenetére


Benir8
senior tag

Hogy ha lehet csak is ELF olajat tennék bele. Az enyémben 1.6 8v, 10w40 van benne, ez a gyári előírása.

[ Szerkesztve ]

(#67282) Mukucs


Mukucs
senior tag

Srácok! Clio 2 csipogócseréhez le kell szedni az egész felső műszerfalat? Vagy azon kívül mást is?

Köszi! :R

(#67283) Atti777 válasza femiki (#67271) üzenetére


Atti777
senior tag

3 csavar tartja a fedelet, és egy nagy O gyűrű a tömítés.
Én kiszedett váltónál cseréltem, úgy nem volt nehéz, beszerelve nem tudom mennyire lehet hozzáférni.
Csapágy nincs benne, egy kis olajcső nyúlik be a tengely végébe.
O gyűrűt a Bárdinál találtam, de vettem egy lemezfedelt is a ZSU-nál, mert marha rozsdás volt. Eredetileg csak le akartam festeni, de mikor elkezdtem tisztítani, nagy lapokban vált le róla a rozsda és féltem hogy esetleg hamarosan átlyukad.

Путин, иди нахуй!

(#67284) #89309696 válasza rob210 (#67279) üzenetére


#89309696
törölt tag

Amúgy megtaláltam egy 2002-es prospektust, ott voltak felsorolva a kombi felszereltségei és motorválasztéka, és csak az 1.9 dci-vel lehetett venni akkor dízelbe. Innen rémlett, hogy nem volt dti belőle, viszont persze ettől függetlenül 2002 előtt lehetett az előző két évben dti is belőle, de a legvégső szériában már nem árulták velük. Az enyém is az utolsó darabok közül való.

(#67285) rob210 válasza atosan (#67280) üzenetére


rob210
Topikgazda

A lebontás nem nehéz, áramtalanítás után le kell venni a kormányt és alatta van kb. 30 perc kicserélni.
A választás sem nehéz olyan kell amiben működik a gomb.
A fedcomp ugyan az a két autónál, mármint ami mutatja meg ami nem.

Renault power

(#67286) rob210 válasza #89309696 (#67284) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ok így már értem.
Igen 2001 ben kijött a dci és onnantól már csak a raktárkisöprés erejéig volt beszerelve a dti, meg a dt, a dt fogyott el előbb.
2002 ben már csak a dci volt ezzel nem is vitatkozom.
Csak így már teljes a kép, amit elsőre leírtál az csak egy kis kiragadott rész volt, a teljes történetből. ;)

Renault power

(#67287) eTrade válasza atosan (#67270) üzenetére


eTrade
tag

Nem minden felszereltség tudja az pillanatnyi és átlagfogyasztást de a napi megtett km tudja. Az óracsoportban van egy pöcök (lent, a közepén), azt nyomd meg, azzal lehet mérni/nullázni.

(#67288) rob210 válasza eTrade (#67287) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hidd el tudja, csak a kormánykapcsolót kell kicserélni.
Erre akkor jöttünk rá amikor diaggal élőafatot néztünk egy kábelköteghibás alizé nél.
Kicseréltük a kapcsolót és onnantól mindent mutatott.
Azóta több ilyen upgrade is kikerült a kezeim közül.

Renault power

(#67289) atosan válasza eTrade (#67287) üzenetére


atosan
addikt

Annak a pöcöknek estem neki elsőnek. Nálam csak ennyi. Mármint ott a pöcök, csak a képen nem látszik.

Majd egy bajuszkapcsoló megoldja :D
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#67290) eTrade válasza rob210 (#67288) üzenetére


eTrade
tag

Azt nem tudtam, hogy csupán a bajuszkapcsoló a difi, viszont a napi km számláló anélkül is van/működik.

Jó lett volna nekem anno egy ilyen upgrade a régi 1.4 16v Mégane 1-esemen, hogy tudjam mennyit evett százon, mert a jelenlegi Megane 3 1.6 16v volt hogy 5.8-at kért... igaz ez nyáron volt, klíma nélkül, ráérősen vezetve és azóta sem sikerült megismételni. :D

atosan: Ez elég fura, lehet hogy valaki tényleg megbuherálta.

[ Szerkesztve ]

(#67291) rob210 válasza atosan (#67289) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ahha na a te esetedben ott az óracsoporttal is baj van.
Próbáld ki légyszíves, hogy megnyomod a gombot a bajuszkapcsoló végén és úgy adod rá a gyújtást.
Ha akkor sem jelenik meg semmi ott alul ahol a napit mutatná, akkor neked lehet, hogy a kijelző van lehalva nem is a kapcsoló.
:R

Renault power

(#67292) femiki válasza Atti777 (#67283) üzenetére


femiki
tag

Köszönöm! :R
Mennyi volt ez a fedél? Vagy esetleg van valami cikkszámod hozzá? Most kérdeztem a ZSU-t, de csak rendelésre, csak eredeti lenne, és árat sem tudtak mondani. Menjek be (100km) alváz szerint megnézik, kifizetem előre, aztán valamikor megjön... :F

[ Szerkesztve ]

(#67293) eTrade válasza rob210 (#67291) üzenetére


eTrade
tag

Emlékezetem szerint ennél a felszereltségnél a bajuszkapcsoló végén nincsen semmi gomb. De szerintem is az óracsoport lehet a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#67294) atosan válasza rob210 (#67291) üzenetére


atosan
addikt

Semmi sajnos. 3-5 másodpercig nyomva tartottam még gyújtás ráadás után, de ugyan az.
eTrade van rajta gomb.

Maine coon

(#67295) rob210 válasza femiki (#67271) üzenetére


rob210
Topikgazda

A neve váltófedél.
Cikszáma: 7700722801 jb1 es váltó esetén.
Ugyan ez van a II-es cliocon is.

Renault power

(#67296) rob210 válasza atosan (#67294) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az öntetszt végigment?
Azaz a mutatók szépen fel le mozogtak teljes tartományban?

Renault power

(#67297) femiki válasza rob210 (#67295) üzenetére


femiki
tag

Köszönöm! :R

(#67298) Atti777 válasza femiki (#67292) üzenetére


Atti777
senior tag

Ez volt az

Catcar-on meg tudod nézni

Путин, иди нахуй!

(#67299) atosan válasza rob210 (#67296) üzenetére


atosan
addikt

Láttam arról régebben videót, de semmi ilyesmi nem történt. Gyújtásrádás után tovább kéne tartanom a gombot? Nem történhet semmi galiba? Gondoltam levideózom, de a vitrinben hagytam a harmadik kezem :)

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#67300) Mukucs válasza Mukucs (#67282) üzenetére


Mukucs
senior tag

Valaki erre? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.