Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) SZATA


SZATA
senior tag

Hi!

Alig indult ma este a Cliom. Már vasárnap jelentkeztek az első jelek, de ma durvább lett.

Tekeri rendesen, de nem akarja elkapni. Vasárnap másodszorra indult el egy pár másodperc tekerés után, ma harmadszorra és hosszabb tekerés után. Hétfőn és ma délelőtt is többször simán indult és vasárnap előtt sem csinált még ilyet.
Májusban volt motorolaj, szűrő, szíj csere + ellenőrzés, gyertya hézag állítás.

Mi lehet a baja? (Clio II ph2 1.2 16V)

(#12052) Laraxior válasza SZATA (#12051) üzenetére


Laraxior
titán

főtengely jeladó esetlegesen.
Velem is eljátszotta kétszer a Laguna. Másodszorra kikapták a csatlakozót, aztán odaforrasztották a picsába. Méganenál felsőholtponti jeladó is lehet, bár nem tudom hogy a kettő nem egy és ugyanaz-e. De ez is Renault betegség, ahogy a trafó :K
idegesítő jelenség az biztos. munkatársam pölö félévente befújja WD40-el, mert neki is volt ilyen gondja, kézzel hozzá lehet férni, max a levegőszűrőt kell lekapni.
de én síkhülye vagyok az autókhoz, csak jelzem, hogy találkoztam már ilyen problémával :B

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12053) SZATA válasza Laraxior (#12052) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi a tippet, meglátjuk. Hátha lesz más tipp is aki megerősíti vagy megcáfolja. Célszerű vmi rönós szakit (Zoltán?!) megkeresni, vagy átlagos szerelő is megteszi.

(#12054) Laraxior válasza SZATA (#12053) üzenetére


Laraxior
titán

Én a legközelebbihez "vittem" toltam át :D Szerencsémre mindkét alkalommal a munkahelyemen halt le, onnan meg csak 100m a szerelőm, aki nem only Renault, hanem bármi, de az egész cég autóit hozzá visszük, megbízható, fasza szerelő, most is nála van vezérléscserén.
Laptop megmondja a mi a baja pikkpakk. Az meg bármelyik autószerelőnek van :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12055) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Sok szó esett mostanság dacia-renault párhuzammal kapcsolatban, erre ma mit látok:

...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#12056) AMD Power válasza mycso (#12055) üzenetére


AMD Power
titán

Az szép....

Mondjuk sok helyen csak ezzel a szép jellel lehet őket eladni.. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12057) AMD Power


AMD Power
titán

Az ember azt hinné,hogy a Lotus segít majd be és nem a Caterham.

A Caterham nyújtana segítséget a Renault Alpine fejlesztésében és gyártásában

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12058) FerNandor


FerNandor
őstag

itt a német dacia reklám :DDD mondjuk már régóta nem vetítik.
státuszszimbólum azoknak, akiknek nem kell státuszszimbólum :D
[link]

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#12059) tresh


tresh
addikt

Tegnap ismét rácsodálkoztam milyen extrák vannak a kocsimba :B ha eső van és megy az első ablaktörlőlapátom majd épp tolattam be az autó pedig automatikusan bekapcsolta a hátsó törlő lapátom hogy szépen kilássak:) kicsit meglepődtem azt hittem én kapcsoltam be véletlen de nem.. kicsit fura hogy ilyen cuccok vannak benne 98-as létére :)

szerk: bár ma reggel az én f_szságom miatt lemerült az aksi bika kábel nem volt asszonyéknál szal elbattyogtam a kútra potom 5 ropiért vettem(kb 500ftér) pedig otthon vagy 4 db is van sebaj :))

[ Szerkesztve ]

(#12060) rob210 válasza tresh (#12059) üzenetére


rob210
Topikgazda

azt tudod , hogy sebesség érzékelős is az ablaktörlőd?
egyébként ez a tolató törlés mindegyik megane-ban alapfelszereltség.:-)
némely 19 es is így jött már ki.

Renault power

(#12061) tresh válasza rob210 (#12060) üzenetére


tresh
addikt

Azt tudtam igen de azért szerintem ezek hasznos kis apróságok ami azért meglepő egy ilyen kategóriába pl egy 3 v. 4 -es golfba nem hiszem hogy van/volt ilyen :) Minden esetre meglepődtem mert okos ötlet :)

szerk: ráraktam meló helyen a srácoknál a töltőre az aksit hát a jó indulat volt már csak benne ;] remélem azért 6 óráig csak fel tölt egy db-ig aztán majd otthon estére felrakom ;)

[ Szerkesztve ]

(#12062) AMD Power


AMD Power
titán

Közös turbómotort fejleszt a Daimler és a Renault-Nissan

Végre egy jó hír! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12063) tresh válasza AMD Power (#12062) üzenetére


tresh
addikt

Én egy váltó fejlesztésnek is örülnék (japános minőségbe ) :U

(#12064) FerNandor válasza tresh (#12063) üzenetére


FerNandor
őstag

ami nekem van 6 sebességes az asszem nissan/japán. :K

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#12065) tresh válasza FerNandor (#12064) üzenetére


tresh
addikt

Igen az faternak is az van de azért messze nem olyan mint a régi nissan váltok :))

[ Szerkesztve ]

(#12066) _NCT


_NCT
őstag

Megane II-nél 1.6 és 1.4 között van hatalmas nagy érezhető különbség? Dinamikus előzésre gondolok itt pl, városban nem is annyira száguldozok, de városon kívül jó lenne, ha 110-nél még húzna szépen. 1.4-esek sokkal gyakoribbak mint 1.6-os.

(#12067) FRENK1988 válasza _NCT (#12066) üzenetére


FRENK1988
veterán

ha veszel akkor inkább 1.6

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12068) tresh válasza _NCT (#12066) üzenetére


tresh
addikt

Nem elkeserítés képen de azért 110 ről semelyik 1.6os se fog szépen húzni :) Mármint ha arra gondolsz hogy rálépsz a gázra és megugrik az max egy 1.9 td nek megy..ekkor a tempóhoz nyomaték kell ami a benzinesek többségébe nem igen van :) De az tény hogy az 1.4 es nél azért jóval könnyebben ugrik meg ekkora tempónál. :B

(#12069) _NCT válasza tresh (#12068) üzenetére


_NCT
őstag

Nem akarom én hogy ugráljon, elég ha megvan a dinamizmus. Mondok egy példát, családban 1.2 TCE 100 lovas Clio Grandtour 110-nél még egész szépen húz 4-ben 130-ig.

Igazából ehhez képest lennék kíváncsi az 1.4 teljesítményére akár. Sajnos használtautó vásárlásnál nemhiszem h megengedik h megnézzem hogy és mit megy a gép :D

(#12070) AMD Power válasza _NCT (#12066) üzenetére


AMD Power
titán

Van nem is kicsi. Nem is lóerőben hanem inkább nyomatékban. A fogyasztása is ugyan annyi lesz mint az 1.4-nek ha nem kevesebb. Mondjuk ez a pilótától függ. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12071) _NCT válasza AMD Power (#12070) üzenetére


_NCT
őstag

Nyomatékban 30Nm a különbség papíron.... Nem tudtam, hogy ez ennyit számít :)

(#12072) AMD Power válasza _NCT (#12071) üzenetére


AMD Power
titán

20%? Az nagyon sok....

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12073) rob210 válasza _NCT (#12071) üzenetére


rob210
Topikgazda

hát pedig de 30 nyúlmókus istentelen sokat tesz a latba egy komojabb előzés során.
szóval a voksomat én is az 1.6 mellett tenném le, főleg ha sok ilyen 110-es tempölesz használat során.

Renault power

(#12074) _NCT válasza rob210 (#12073) üzenetére


_NCT
őstag

Döntöen varos lesz,de hosszutavon kell az auto,szoval nem art ha van benne tartalek,nem 1 hetre veszem. Nemtom 940es autobol mennyit engednek, de hetvegen megnezem azt a bezs belsöst. Ha 880ert odaadjak elhozom. Remelem nem veszik meg elolem megint...

Minden 1.6 mellett szol,ahogy neztem nem eszik sokkal tobbet mint az 1.4. 7.5 a varosi asszem...

[ Szerkesztve ]

(#12075) nat válasza SZATA (#11964) üzenetére


nat
senior tag

sikerült
akkumulátor volt,tegnapra teljesen besz@rt
ha gyári akkor ilyen a tied is

[ Szerkesztve ]

(#12076) AMD Power válasza rob210 (#12073) üzenetére


AMD Power
titán

Szinte minden az 1.6 mellett szól .

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12077) FerNandor válasza tresh (#12065) üzenetére


FerNandor
őstag

én sajnos nem tudom, azok milyenek, de ez a váltó nekem k*rvára tetszik. baromi kicsi úton jár, ha ránézel, alig lehet megmondani, hogy 4-ben van vagy 3-ban és nagyon jó passzentosan veszi be a sebességeket, kb becuppan és abszolút nem lehet rajta érezni semmi, tehát, ha elveszem a gázt, nem ugrál stb. áll mint a horgonyzott vasrúd :D:D
ezt a mi clionk után mondom (jc5-ös váltó) meg a thalia 65lovas dci-t is ismerem.

most másra kell az összes pénzem, de jövöre lecserélem majd a váltóban is az olajat. lehet, hogy akkor jobb lesz még ettöl is.

ma kicsit megkergettem (kell kiégetni a kormot, ugye :DDD ) nagyon tud menni ;]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#12078) tresh válasza FerNandor (#12077) üzenetére


tresh
addikt

nem azt mondtam hogy rossz sőt.. ;) csak volt a csaladba egy 99-es nissan primera na annak a valtója etalon volt ( 5 gangos 1.6 16 v).neha meg kell kergetni az csak jot tesz ;))

(#12079) rob210 válasza tresh (#12078) üzenetére


rob210
Topikgazda

Lenne egy kérdésem uram.

Mivel ebben a témában nem vagyok járatos.
Ha eltérek a gyári NGK BCP5ES es gyertyától, és nagyobb hőértékűt veszek bele, ami ugye jobban elvezeti a hőt és így kevésbé tud beégni, annak milyen mellékhatásai lehetnek?

Aztán majd elmondom mi a gondom:)

Renault power

(#12080) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Sziasztok!
Volt egy éredekes problémám,amire nem talltam választ,mégpedig az hogy ha esőben megyek utána nehezen vagy egyáltalán nem indul az autó.Biztos voltam benne hogy valami beázik,csak nem tudtam mi.Hétvégén kiégett a vezetőoldali fényszoróizzóm,ki kelett cserélni.Ismeretem már a műveletet,az anyós oldalit már cseréltem.Szóval a kereket kitekertem,keresem a müanyag ajtót de hopp nincsen,sőt a lámpán lévő műanyag izzótakaró dugó sincs! Kicseréltem az izzót és duck tape ragasztószalaggal alapsan leragasztottam a lyukat a doblemezen.Azóta már mentem esőben és semmi baj sincs az indítással.
Voltam bontóban,kaptam a lámpára való izzófedő dugót,de a doblemezben lévő leszedhető ajtót nem kaptam :( A bontós szerint ez egy elég kelendő dolog,ha ujonnan rendelném meg szalonban akkor kb 12ezer lenne,csak az ajtó!!!
Na szóval egy ilyen múanyag ajtóra lenne szükségem,a balosra azaz a vezető oldalira.
Nem tudna valaki ilyet?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#12081) tresh válasza rob210 (#12079) üzenetére


tresh
addikt

Hát ha jól tudom az az optimális ha a középelektróda szigetelőcsúcsának hőmérséklete 500 és 850 °C között van, és elvileg minden gyártó az adott motortípushoz "fejleszti", ajánl meg egy adott típust. Én semmi kép nem tennék magasabb hő elvezetéssel bíró gyertyát a szak irodalom szerint se ajánlatos, ez egy nagyon jó leírás. Mi lenne a probléma forrása? Mert lehet nem a gyertyákkal van a gond :)

Ghandi: hát én csak a bontó opciót tudom mondani és várni ha nem akarsz a kereskedésnek egy vagyont ott hagyni.. vagy esetleg Hasznaltauton fent lévő bontásra kínált darabból kialkudni :)

[ Szerkesztve ]

(#12082) zsizsef válasza Ghandi (#12080) üzenetére


zsizsef
senior tag

12ezer?
Én M2-höz vadászok gumisapkát, ami a tankolási ajtó belsejében van. U.gy. nincs belőle, szalonban 20000 felett van az ára! :(((

(#12083) mycso válasza _NCT (#12074) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Most néztem a hahun azt a bézst, amit linkeltél. Elég pofásan néz ki, no meg digit klíma, gyári alukerék, tempomat, félbőr, stb. .... nekem bejön.

Ghandi: vaterán volt nemrég bal első dobbetét első része, ajtóstul, valami 3k körül adták.
Vagy komplett utángyártott dobbetétet tudsz venni, valami 4-5k körül (én így tettem, bár nekem a gyári szét volt verve kissé, így kapóra jött).
Egyébként nagyon nehéz találni valóban.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#12084) SZATA válasza nat (#12075) üzenetére


SZATA
senior tag

Az a lényeg kiderült mi a gond, most már okosabbak vagyunk ezzel is. Biztos érzékelte, h csökken az akkufeszültség és vmi "szabotázsnak" gondolhatta.

Én holnap viszem a Cliot szervizbe a nem indulás miatt, ami szerencsére azóta nem jött elő.

Az ablaktörlős dolgon én is meglepődtem tegnap, pedig előtte nap olvastam pont. A sebességérzékelős az autó sebességét érzékeli és ahhoz mérten állít (mint a rádió)? Ez alapfunkció, vagy csak opcionális mert a könyvből nem derült ki egyértelműen. Az esőérzékelő az egy másik extra?

(#12085) tresh válasza SZATA (#12084) üzenetére


tresh
addikt

A sebesség függő: az adott tempódhoz állítja a lapátok sebességét pl bekapcsolod egyes fokozatba és haladsz majd ha megállsz jóval ritkában töröl felezi az időt. Az eső érzékelős pedig a szélvédőn lévő eső cseppekre kapcsolja be automatikusan a törlőlapátokat. Előbbi nem tudom hogy opciós e de az esőérékelős az mindenképp az illetve gondolom a legmagasabb felszereltségeknél már alap :)

(#12086) FRENK1988 válasza mycso (#12083) üzenetére


FRENK1988
veterán

mint az ajtóra való diszlécet...

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12087) AMD Power válasza mycso (#12083) üzenetére


AMD Power
titán

MMA87 már vehetne végre egy autót. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12088) tresh válasza AMD Power (#12087) üzenetére


tresh
addikt

Türelem rózsát terem akarom mondani megane-t ;]

(#12089) AMD Power


AMD Power
titán

A régi Fluence eleje jobb volt. Ezt is ugyan úgy eltolták mint a Koleos elejét.

Videón a frissített Renault Fluence

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12090) FRENK1988 válasza AMD Power (#12089) üzenetére


FRENK1988
veterán

nekem személy szerint bejött a Koleos

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12091) AMD Power válasza FRENK1988 (#12090) üzenetére


AMD Power
titán

Az első kiadás nekem is.

De ez az új nagyon semmilyen, jellegtelen lett.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12092) tresh válasza AMD Power (#12091) üzenetére


tresh
addikt

Nekem ez az első kiadás kicsit a ph 2 -es senicre emlékeztet a második kicsit nissanos :)

(#12093) AMD Power válasza tresh (#12092) üzenetére


AMD Power
titán

A második olyan semmilyen... ugyan ez a Fluence-nél is. Az leső nagyon vagány volt. Most ez az új.... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12094) tresh válasza AMD Power (#12093) üzenetére


tresh
addikt

Kövezz meg de nekem ez az új Fluence jobban tetszik :B

(#12095) tresh válasza tresh (#12094) üzenetére


tresh
addikt

rob: egy pár kérdés hátha van ötlet esetleg tapasztalat:)

Lényeg megane 1 ph2 be van gyönyörű bőr varrott 3 küllős kormány.. kérdés az lenne a légzsák csati illetve vezérlő megegyezhető lehet e?

A másik hogy a ph2 hátsó lámpája ha jól néztem csak kinézetbe változott,szóval elvileg azt gond nélkül tudnám cserélni( a régin jobb hátsón van egy 2-3 cm repedés és feltételezem hogy ez őszi idő nem fog tetszeni neki és ha már cserélem ph2 jét tenném bele :) )

(#12096) rob210 válasza tresh (#12081) üzenetére


rob210
Topikgazda

konkrétan az volt a bajom, hogy a gyári értékű gyertya be volt égve, amikor mértük a kompressziót.
ezért tettem bele a nagyobb hőértékűt.
ezzel viszont jobban kell pörgetni, nem jelentősen, de kb. 100/percel.

Renault power

(#12097) Laraxior


Laraxior
titán

Nem tudnátok nekem rákeresni a szelepfedél tömítésre? Istennek nem találok sehol az én motoromhoz, csak másik motorkódhoz, vagy egész szelepfedelet veszek egy vagyonért :W
L7X 731 a motorkódom :B
Unix, Bárdinál néztem.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12098) tresh válasza rob210 (#12096) üzenetére


tresh
addikt

Haza megyek és megnézem nekem pontosan melyik van.. mikor gyertyák voltak ? szelephézagok rendbe voltak ?

(#12099) tresh válasza Laraxior (#12097) üzenetére


tresh
addikt

nálad a szelepfedél tömítés pasztával van megoldva ha jól látom [link]

(#12100) Laraxior válasza tresh (#12099) üzenetére


Laraxior
titán

Érdekes :D Akkor nem tudom mit akartak egész szelepfedelet cseréltetni velem, ami 4x26k lenne :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.