Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) Szplöttyy válasza tresh (#12250) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Nővéremnek volt egy Clio II 1.2 16V-je, amig TK-ra nem tört, azt Görögből hozták, órájában valami ~60ezer volt, de ismerőstől, tehát tudok hogy valójában ~180ezer körül volt benne, a lényeg, hogy a motortérben az alumium alkatrészek olyan szinten el voltak oxidálódva, hogy az hihetetlen. Az itthoniak is, de ez brutálisan. Aztán mondták hogy ott a sós levegő jót tesz neki.

Smoke & Torque

(#12252) AMD Power válasza tresh (#12250) üzenetére


AMD Power
titán

Az az érdekes,hogy 2008-ban 180e vettem a Cliot (93 1.9D). 2011 januárjában 190e adtam el. Ma meg már szinte ennyiért normális 1.9D Cliot nem is kapni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12253) tresh válasza Szplöttyy (#12251) üzenetére


tresh
addikt

Igen. sajnos törött autóknál ez az első jel hogy az is "elmászik" benne ami alapból sohase kéne.. ettől függetlenül az 1.4 energy motors clio-kat bárkinek merem ajánlani mert aki nem pályázik éjjel nappal annak kiváló autó lehet, olcsó fent tartása van nem az üzemanyagra gondolok konkrétan, barátomnak is volt ilyen gépe nagy VW fanatikus volt majd cserélt erre miután átült a 2-es golfból az enyémbe azóta is azzal jár már 245ezer km van benne de hibátlanul megy alatta és mondta is amíg ki nem rohad belőle az ülés vele együtt addig marad :)

AMD Power: sajnos a gazdasági helyzet végett mindenki kisebb autót és olcsót keres így a piac ezeknek az árait emeli nem kicsit ... ezért van az hogy egy felső közép kategóriás autót 1,5 millió körül megkapsz míg egy ilyen kis zsebrakétát 2szere áron mint amit érne erre van kereslet ezt veszik ezen keresnek...

[ Szerkesztve ]

(#12254) AMD Power válasza tresh (#12253) üzenetére


AMD Power
titán

Hol használtad? Városban főleg? Mennyivel jártál el vele?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12255) FerNandor válasza qdak (#12248) üzenetére


FerNandor
őstag

ha nincs kód, bemész a renaulthoz forgalmival, személyivel és megmondják 1 perc alatt.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#12256) tresh válasza AMD Power (#12254) üzenetére


tresh
addikt

Nagy átlag városban volt ha tapostam lenyelte a 7,5 litert (kamu az aki azt mondja 5 literrel rohangál vele) de normális használattal 6 liter volt az átlag. Teszem hozzá ha tapostam akkor ment is :)) Okoztam vele meglepetéseket vele egy kategóriás 1.4 es gépeket nagyon ott lehet hagyni, meg kockáztatom hogy jobban ugrott mint a megane-om.. lehet hogy a 900Kg tömeg is közre játszik.. hely ügyileg 4 főnek kényelmes volt még mögöttem is pedig én 190cm vagyok...viszont nekem nem volt szervóm benne de még így is jól manőverezhető gép volt....fékcsöveket nem árt rézre cserélni egy jó szaki pár ezresért legyártja és akkor örök darab lesz (nálam az is megadta magát hála a sós löttyinek és az időnek) de a motor mint a svájci óra úgy ketyegett (NGK gyertya, minőségi olaj ennyi kellett neki) , azóta is csak egy ilyen autó volt ami ezt tudta méghozzá egy 1.6 16v-s seat cordoba sportline 100pacis ( ha nem lett volna a hátulja rommá törve már rég nálam lenne pedig nem vagyok német párti) de ez a két autó volt amit öröm volt vezetni és hallani hogy duruzsol a motor :)

(#12257) AMD Power válasza tresh (#12256) üzenetére


AMD Power
titán

Ezek a számok teljesen jók. Mit nem adnék én is a Classicba azért az 1.6 16v mociért. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12258) vasipeti


vasipeti
csendes tag

Új kulcsházak!
Törött, kopott, esetleg eladás előtt új állapotú kulcsot szeretne vagy egy pótkulcsot, a hirdetésben kínált kulcsházakkal könnyedén megoldható. Csupán szét kell pattintani a régi kulcsházat, kivenni a benne lévő chipet és áttenni az új házba.
Bármilyen fajta autóhoz kínálok kulcsházakat. Jó minőségű utángyártott termékek, ami szervizben 30-40000 forint, itt töredéke.
Az árak márkától függnek. Magát a kulcs részt, ami a zárba megy kulcsosnál kell kimaratni.
Bármilyen típus, bicska, hagyományos, kártyás kulcsházak.
Szállítási idő kb.: ~25 munkanap (+/- 10 nap, változó)
Postaköltség: 690 ft
Zalaegerszegen személyesen átvehető.
(Rendeléskor esetleg egy képet mellékelj a régi kulcsodról mert az autóknak van régebbi modelljei és a kulcsok is eltérnek szériánként általában.)
Email: seagulldom@hotmail.com
Néhány ár példának:
! Peugeot 106/206/205/306/405: 4990 ft
! Toyota Corolla/Yaris st.: 6990 ft
! Opel Astra/Vectra/Corsa/Tigra/Meriva: 7990 ft
! Skoda Octavia: 9990 ft

(#12259) rob210 válasza vasipeti (#12258) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezt te most minden autós topikba betetted? :(((

Renault power

(#12260) Szplöttyy válasza rob210 (#12259) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

De be ám :DDD

Smoke & Torque

(#12261) AMD Power válasza rob210 (#12259) üzenetére


AMD Power
titán

Ez így nem lesz egy jó reklám. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12262) rob210 válasza AMD Power (#12261) üzenetére


rob210
Topikgazda

Sok barátot fog így szerezni, de az is lehet kitiltatják, nálam vehemensebb emberek.
Mert még off-ba se sikerült tenni.

Renault power

(#12263) Szplöttyy válasza rob210 (#12262) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Majd ha beszarik a kulcsod, majd verheted a fejed a falba! :W

:DDD :DDD

Smoke & Torque

(#12264) vasipeti válasza rob210 (#12262) üzenetére


vasipeti
csendes tag

Ne haragudj ha ezzel nagy szívfájdalmat okoztam. Felőlem törölhetik az adminok a hsz.-t de gondoltam itt érdekelhet egy-két embert.

(#12265) tresh válasza vasipeti (#12264) üzenetére


tresh
addikt

Akkor ne árakat írj hanem hogy keressenek ha kell pübe és dobj fel egy hirdetést apróra..mellesleg ha gonosz lennék mondanám hogy m1 ph1 megane hoz kell infrás kulcsház :P ;]

(#12266) Szplöttyy válasza vasipeti (#12264) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

[link]

Smoke & Torque

(#12267) tresh


tresh
addikt

huh mit találtam ez kellene nekem :B

(#12268) rob210 válasza vasipeti (#12264) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha megnézed az aláírásom akkor tudni fogod mi az ami szabályos, és mi az ami nem.
A hirdetések nem a szakmai és egyéb topikokba valók.
De mindegy...

Renault power

(#12269) rob210 válasza tresh (#12267) üzenetére


rob210
Topikgazda

Lenne eszed megkergetni a lovakat mi?
Na ez biztos az a gép amivel sok jaszkari gyereknek lehetne meglepetést okozni:)

Renault power

(#12270) AMD Power válasza tresh (#12267) üzenetére


AMD Power
titán

Én találtam 300ekörnyékén ilyeneket ,mondjuk azok 1.6 16v voltak. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12271) tresh válasza rob210 (#12269) üzenetére


tresh
addikt

Hát őszintén ez itthon állhatna második autónak amit csak hétvégén kergetek meg megvenném főleg ha csak akkor kéne rá fizetnem az "adókat" szép hazánkba ha használom is tuti itt állna, mióta kipróbáltam nem bírok magammal, de érdekes volt hogy olyan erő van benne hogy nem nyomtam neki amikor vezetem másodszorra mert tudtam hogy ha meg kell indulni nem kell aggódni nem fog cserben hagyni :)

fogyasztás mérő picit ki akad de valamit valamiért :U

AMD Power: azt is elfogadnám ph2 es szériából de nagyon ritka a szép és jó állapotú :(

[ Szerkesztve ]

(#12272) Josi


Josi
aktív tag

Használtautó:
Nézzétek meg ezt:
Használt autó

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#12273) Josi


Josi
aktív tag

És most olvassátok el hozzá a sztorit:

Sziasztok!

Tegnap elindultam, hogy megvegyem álmaim Zafiráját.
Gyári CNG üzeműt keresek.
Ezt néztem ki magamnak.
Megnéztem az autót. Tetszik. Belső újszerű, külső majdnem hibátlan, motortér jól néz ki.
Úgy döntöttem megveszem, de még azért leellenőriztetem az OPEL szervízben.
Az alvázszámot bediktáltam telefonon.
Opeles válasz:
-évjárat stimmel
-szín stimmel
-német piacra készült
-utolsó szervíz: 2012.06.19
Eddig jól hangzik!!

-km óra állás utolsó szervíznél: 465201 km?????
-az eladás napjától 2012.06.19-ig két-három hetente volt szervízben, olajcserén
-2011.09.06-án 269736 km-nél komplett váltócsere
-stb
-stb
Végigszervizelt autó.
Taxi volt szegény Zafi, és sosem hült ki a kipufogója.
Természetesen nem vettem meg.
A szervizelés listáját átküldték e-mailben.
50 oldal!!!!!
Ezzel az autóval valaki még nagyon ráb...ik!!

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#12274) tresh válasza Josi (#12273) üzenetére


tresh
addikt

Hát erre csak azt tudom mondani utána kell járni mindennek ha már ennyi modern technikai lehetőség van rá...és nem lesz meglepetést aki meg km és csicsa alapján vesz kocsit úgy is megveszi ez nem kérdés és nem fogja érdekelni..:)

(#12275) mycso válasza Josi (#12273) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Mondjuk, az utolsó mondattal nem értek egyet, hiszen leírta, hogy szervizelve volt korrektül és minden cserélve volt, ami elkopott, megfeküdt benne.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#12276) Ghandi válasza mycso (#12275) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Hááááát csak olyan fél igazságot mondott el.
Én amikor autót vettem akkor persze hogy az olcsóbbat akartam,de rájöttem hogy nem érdemes.Volt ahol pont egy ilyen volt,le is irták a hirdetésbe hogy 10000Km van a motorban de azért mert fél éve volt cserélve,ugyanis taxiként üzemelt és aki meg akarja venni az ezt vegye figelembe.Szerintem igy a legkorrektebb.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#12277) AMD Power válasza tresh (#12271) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk alig láttam ilyet....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12278) tresh válasza AMD Power (#12277) üzenetére


tresh
addikt

Igen ritka de akad , nekem egy ilyen 1.9dci be is nagyon megfelelő lenne :) szerintem gyönyörű :B

(#12279) AMD Power válasza tresh (#12278) üzenetére


AMD Power
titán

És az 1.9DTi? Azok milyenek?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12280) Kornel válasza Josi (#12273) üzenetére


Kornel
veterán

jóval olcsóbban még korrekt vétel is lehet, hiszem folyamatosan szervizelve volt.

(#12281) tresh válasza AMD Power (#12279) üzenetére


tresh
addikt

Azok is nagyon jó motorok elektronikus adagolósak, viszont azok nagyon ritkák én is egy kettőt találok néha de el is viszik ami olyan :)

(#12282) qdak


qdak
addikt

meg 1 kerdes, megane 2000 vmennyibol az uj formaju, a radio kiszedo, az a 2 db U betu alaku ban van vmi trukk a vegen vagy megfelelo drottal, csavar huzoval hejettesitheto?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#12283) tresh válasza qdak (#12282) üzenetére


tresh
addikt

természetesen csak óvatosan kell hozzányúlni ;)

(#12284) qdak válasza tresh (#12283) üzenetére


qdak
addikt

aze' vacakolok enyit mer a f'o'nokee'
koszii :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#12285) tresh válasza qdak (#12284) üzenetére


tresh
addikt

akkor tényleg óvatosan nehogy elugorjon a prémium ;]

(#12286) rob210 válasza AMD Power (#12277) üzenetére


rob210
Topikgazda

kollégámnak egy az egyben ilyenje van 1.6 os.
:R

Renault power

(#12287) AMD Power válasza rob210 (#12286) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon baba.... :K

Ez milyen jó árban van...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12288) rob210 válasza AMD Power (#12287) üzenetére


rob210
Topikgazda

az ulesei bejonnek a tobbi nem kene.

Renault power

(#12289) AMD Power válasza rob210 (#12288) üzenetére


AMD Power
titán

Mert dízel mi?:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12290) tresh válasza AMD Power (#12287) üzenetére


tresh
addikt

Villiams ill rs clio kormánya van benne és ülései kicsit már alakítottak rajta :P meg a bal ajtót kicsit megigazították :U

[ Szerkesztve ]

(#12291) SocketA


SocketA
aktív tag

Sracok!

Ez a Megane II-es valto tenyleg ilyen, hogy neha ragad, nem lehet betenni fokozatba, maskor meg teljesen konnyeden jar? Lehet ezzel valamit kezdeni? Lehet, hogy rossz fajta valtoolaj van benne? Meg egyesbe mindenkinek hangos a valto, vagy csak nekem?

(#12292) AMD Power válasza SocketA (#12291) üzenetére


AMD Power
titán

Egy váltóolaj csere biztos ne fog ártani neki. Főleg,hogy nálunk Mo-n nem divat ezt cserélni. Nálam pl alap ha "új" autót veszek.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12293) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Lenne egy kérdésem!

Megane II 1.6 16 v 2003 3 ajtós, az autó és ha kiállok a kertből, leállítom, amíg bezárok és újraindítom, akkor ez elég nehezen megy, már egy kicsit hűvösebb időben is.

Egyébként elsőre elindul normálisan, csak a rövid leállítás után indul sokára.

Felső holtponti jeladó kicserélve, új gyújtótrafók, ha elindul egyenletes az alapjárat, és nem is fullad le.

Több mint 5 éve van nálam és mindig ilyen volt, ritkán azért elég gyorsan elindul másodjára is.

Válaszaitokat előre is köszönöm :R

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#12294) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Ti milyen időközönként cseréltek olajat? Én most vettem 1 hete a Megane-t.. 1.4 V16 és úgy gondoltam most olajat cserélek rajta. Milyen olajat ajánlotok? Mennyibe fog kerülni? Ilyenkor gondolom szűrőt is kellene cserélni.

Üdv: Csabee.

(#12295) rob210 válasza Johnny001 (#12293) üzenetére


rob210
Topikgazda

Egyik renault, sem szereti, ha beindítod és utána kis idő múlva leállítod, majd újra elindítod, a gépkönyvében is benne van, hogy ne használja rövid távokra, a sokszori újraindítás, károsíthatja a katalizátort és az indító motort.
Persze ezek csak a gyári okosságok, ami a gépkönyvben van, de nekem se szereti ha egymás után rövid időközönként indítgatom.
Igaz nekem mindig indul.

A hiba forrást nem tudom.
:R
Az AC-t és a gyújtás rendszert kéne átnézni, valami ott lehet.

Renault power

(#12296) rob210 válasza Csabee. (#12294) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én évi 2X cserélek.
Xado olajat használok, mert nagyon meghálálja a gép.
A 97' es meganom gyári kompresszió értékekkel rendelkezik. (ez nekem elég bizonyíték volt)

Egyébként van aki az ELF-et ajánlja én nekem az rohadtul nem vált be.
Van aki castrolra esküszik, én azt ki se próbáltam.
A haver meganjába Liqui Molyt tettünk, elégedett vele.

Szóval az hogy milyen márkát raksz egyéni döntéseden alapul.
A minőség az meg a pénztárcádon.
Ha sok a hideg indítás minél kisebb legyen az első szám, ha rallyzol, azaz pörgeted a motort sokat akkor a második szám minél nagyobb legyen.

Az átlag felhasználó 10W40-et vagy 5W40-et használ.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#12297) zsizsef válasza qdak (#12282) üzenetére


zsizsef
senior tag

4 db 65-ös szeggel kivehető :K

(#12298) AMD Power válasza Csabee. (#12294) üzenetére


AMD Power
titán

Én vagy évente 1x vagy ilyen 12-13e persze km után. Ez persze benzines autónál. Dízelnél 10e km.

Én személy szerint Castrolt használok. De a Rob210 által ajánlott Xado-ról is csak jót halottam. Mondjuk én azt mondom neked ,hogy nagyjából mind1. Ami a aránylag normális minőségű gyártó annak az olaja nem lehet rossz, feltéve ha megfelel a gyártói előírásoknak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12299) Csabee. válasza rob210 (#12296) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi. Ez a Xado tetszik. Én is ilyet veszek akkor. Mennyit kell vennem ebből? [link]

Én nem pörgetem a motort.. :)

Üdv: Csabee.

(#12300) tresh válasza Csabee. (#12299) üzenetére


tresh
addikt

Amennyi olajat ír az adott motorhoz plusz a szűrő amennyit még felvesz max 1-2 dl, szűrőből meg csak manfiltert vegyél az tökéletes :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.