Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) rob210 válasza Reaper04 (#12399) üzenetére


rob210
Topikgazda

majdnem minden renaulton ilyen kis pici olajszűrő van.
én is megijedtem elöszőr, hogy valami nem oké nem akartam elhinni, hogy ekkora kell rá:)

Renault power

(#12402) Reaper04 válasza rob210 (#12401) üzenetére


Reaper04
aktív tag

huh, akkor jó :D Megnyugodtam.
Holnap lecserélem az olajat, meg a szűrőt.

Mivel a legegyszerűbb le és feltekerni, meghúzni a szűrőt? Nincs sajna itthon speckó szerszám.

(#12403) FRENK1988 válasza Reaper04 (#12399) üzenetére


FRENK1988
veterán

Akkora kell hogy legyen:)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12404) tresh válasza AMD Power (#12398) üzenetére


tresh
addikt

Nekem ez tetszik főleg hogy a régi hátulját meg tartották nekem ez közelebb álla szívemhez nagyon bejön főleg ebben a színben pedig nem nagyon komálom a "vöröset" de ez egy gyöngyszem, főleg ha egy 2.0 dci vel szerelt változat lenne ;]

(#12405) vallas válasza AMD Power (#12398) üzenetére


vallas
senior tag

És akkor majd egy kis baleset után lehet új orrot faragni a régi clioknak is.... :)

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#12406) AMD Power válasza tresh (#12404) üzenetére


AMD Power
titán

Ugyan annyi pénzért egy 19 nekem is jobban kéne mint egy Clio. Mondjuk az 59 lovas szóba sem jöhetne,

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12407) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztk!
Jó árban van szerintetek egy Gates vezérműszíj szett (pumpa nélkül) 28e Ft ért?
Mindenhol 30 felett találok bőven ... ez meg ennyi. Felhívtam őket, ennyibe kerül, ahhoz a típushoz ami nekem van.
Pumpa hozzá, graf márkájú, +12e Ft-ért.

Érdemes, vagy inkább vigyázzak?
Náluk néztem

(#12408) tresh válasza Reaper04 (#12407) üzenetére


tresh
addikt

Ismerem őket sokat vásárlok náluk korrektek és nem utolsó sorban értenek is hozzá...én ajánlom őket. Az áraik meg nagyon jók sőt ;)

(#12409) FerNandor válasza Reaper04 (#12407) üzenetére


FerNandor
őstag

[link]
az mondjuk durva, hogy 1.5dci k9k-hoz 32000ft a vízpumpa + vezérmüszíjszett Gates szíjjal. 1.6 16V-hez meg 40 meg 44ezer.. :Y
és eddig mindig azt hallottam, hogy a benzinesnek mennyivel olcsóbb a szervíze...

én is mindjárt megyek vezérlésre, a vízpumpa + szíjszett 27000Ft volt, lesz majd még váltóolaj, hütövíz, fékolaj meg hosszbordásszíj. majd beírom a végén, hogy mennyi lett. + munkadíj.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#12410) AMD Power válasza FerNandor (#12409) üzenetére


AMD Power
titán

Sok tényleg.... nekem vízpumpával és szereléssel együtt 37e.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12411) Reaper04 válasza FerNandor (#12409) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Hát... jah.
Rákérdeztem szerelőnél mennyi lenne a vezérlés csere munka díja, 15-20 pénz.
Ez is reálisnak mondható, ugye? :F

Kicseréltem közben az olajat, hú érezhető a különbség :) :R

(#12412) FerNandor válasza Reaper04 (#12411) üzenetére


FerNandor
őstag

nekem itt a szerelö 10 ezret mondott a munkadíjra, de akkor még nem mondtam a váltóolajat, így szerintem 12ezer lesz max.

olajcserére: milyen külöbséget érzel?? rég volt már lecserélve?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#12413) Reaper04 válasza FerNandor (#12412) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Hát akkor megkérdezek mást is szervízdíjjal kapcsolatban, mert lehet tényleg sok egy kicsit.

Különbség. Elméletileg az előtt lett lecserélve, hogy megvettem. (kétlem)
Az olajszint ugyan rendben volt, most mikor leengedtem... hát.
Marha híg volt, másrészt meg fekete.

Lehet hogy csak bebeszélem magamnak, de érzek változást. :)
Mobil1 -et vettem bele.

(#12414) tresh válasza Reaper04 (#12413) üzenetére


tresh
addikt

Nem rossz indulatúan de a változás max abba merülhet ki hogy a motor hangja "kellemesebb". :B Természetesen ha rég volt olaj csere változik sok minden de abból te annyira érezhetően nem veszel észre semmit csak a motor hálálja meg ;)

[ Szerkesztve ]

(#12415) mycso válasza Reaper04 (#12411) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Renaultokon olyan 10-15k körül cserélnek komplett vezérlést, vezérlés a hozzá való görgőkkel-feszítőkkel, hosszbordás, vízpumpa, hűtőfolyadék...eddig én mindenhol ilyen árakat hallottam.

(#12412) FerNandor: olajcserénél, ahogy pont előttem írta tresh, az legjobb, ha semmit nem érzel (nálam így is szokott lenni), ha már olajcsere után valami nagy változást érzel, akkor ott baj van pl.: nagyon régi az olaj ami benne volt.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#12416) Reaper04 válasza tresh (#12414) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Akkor marha régi olaj volt bent... Nincs olyan régóta nálam a boci, mikor vettem mutatta a papírt hogy cserélte az előző tulaj.
Utólag belegondolva... én is tudtam volna csinálni olyan papírt.... + elvittem volna egy autószerelő ismerősömhöz, hogy: "Te figyu nyomjál ide egy pecsétet, hogy megcsináltad"

Ezentúl én fogom cserélni az olajat. Nem érhet meglepetés. :)
Ha nagyon fekete és híg az olaj, akkor az már koros darab, nemde?

szerk:
Lehet tényleg csak beképzelem ám :D

[ Szerkesztve ]

(#12417) tresh válasza Reaper04 (#12416) üzenetére


tresh
addikt

Ez sok mindentől lehetséges a lényeg hogy mostantól gondosan időben cseréld és meghálálja a gép ;)

(#12418) FRENK1988 válasza tresh (#12417) üzenetére


FRENK1988
veterán

évente vagy legalább 10-12k km után

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12419) AMD Power


AMD Power
titán

Azt néztem,hogy egy normálisabb M1 1.4 8v vagy 1.6 8v ilyen 350e körül vannak. Átírassál, kötelező szervizzel egy 500e megállna a dolog.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12420) rob210


rob210
Topikgazda

Na urak most kérdezek, mert kíváncsi vagyok, nektek mi a véleményetek.

Haver ugyan ilyen megane-ja, mint az enyém, érdekes jelenséget produkál.

Egy napig áll a kocsi, ezután indításkor elkezd zakatolni.

Na szakik szerintetek szelep, kenés, vagy főtengely?

Ha már egyszer meg volt forgatva, utána nem zakatol, indul simán.
:C

Renault power

(#12421) FRENK1988 válasza rob210 (#12420) üzenetére


FRENK1988
veterán

benyapumpa?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12422) rob210 válasza FRENK1988 (#12421) üzenetére


rob210
Topikgazda

:F ezt fejtsd ki légyszives, mert nem értem, hogy jön ide?
:R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#12423) AMD Power válasza rob210 (#12420) üzenetére


AMD Power
titán

Rákérdeztem.... majd írok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12424) lajo válasza AMD Power (#12389) üzenetére


lajo
senior tag

Nagy, jól pakolható, el lehet benne férni. Van egy a családban, a rozsdával van a legnagyobb gondja, mással nem nagyon. Én 1.4 energy alá nem adnám, mert ha többen ülnek benne kamiont előzni már nem feltétlenül sima ügy. A miénkben nincs szervó, azt javasolnám bele, esetleg nem tudom, hogy volt-e ezekben, de az állítható ülést és/vagy kormányt szintén. (És 5 ajtósban)

[ Szerkesztve ]

(#12425) tresh válasza AMD Power (#12419) üzenetére


tresh
addikt

Ha érdekel az enyémet megmutathatom hogy milyen mert még mindig gondolkozok a cseréjén nem azért mert rossz hanem mert kicsit erősebbet szeretnék :)

lajo: az enyémbe szervó,ülés/kormány magasság állítás is van+derék támasztást is állíthatsz :)

rob210: én a szelep beállítást lehetőségét kizárnám lehet az se árt de ha az rosszul van beállítva akkor a motor hangja továbbra is "zakatolna", így láthatatlanba elég nehéz mondani bármit is rá..Esetleg főtengely csapágyak lehetnek míg nem kapnak megfelelő fordulatot és az olaj nem úgy éri őket..de csak tipp főleg ha van benne rendesen km.

[ Szerkesztve ]

(#12426) csoky21


csoky21
csendes tag

Sziasztok

A 94-es Renault 19-emben tegnap kiégett az utolsó izzó is a műszerfalban, még mielőtt szétszedném és kicserélném az izzókat, valaki tud nekem segíteni, hogy milyen típusú izzót érdemes bele rakni ?

Köszi

(#12427) FRENK1988 válasza rob210 (#12422) üzenetére


FRENK1988
veterán

azt irtad zakatol első inditásra. Na lehet nem ad rendes benzint vagy fellevegősiti. De már másodikra elmulik ez a hang is. Ezért következtettem erre.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12428) tresh válasza csoky21 (#12426) üzenetére


tresh
addikt

sima rizsszem izzó kell bele :)

(#12429) lajo válasza tresh (#12425) üzenetére


lajo
senior tag

Nekünk egyik sincs és magas embereknek így nehéz beállítani az ülést, mert amikor a lábnak deréknak jó, a kormány már messze van. Ezért javasoltam. :)

(#12430) AMD Power válasza tresh (#12425) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon jó fej vagy köszi de míg megvan a Polo addig nem akarom izgatni magamat... ;)

Gyönyörű éjszakánk volt. Gyógyszertől allergiás rohamot kapott a párom. Kocsival padló gázon ügyelet,utána Honvéd kórház. Hála Istennek nem történt komolyabb probléma a gyors ellátás miatt. Ilyenkor adok hálát az autónak! Életmentő lehet...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12431) rob210 válasza FRENK1988 (#12427) üzenetére


rob210
Topikgazda

Lehet lesz abban valami amit mondasz, mert azóta csinálja, hogy lecserélte az injektort.
Na majd megnézem, van itthon egy cseredarabom.

Renault power

(#12432) tresh


tresh
addikt

[link] ebben a tesztben a motor táblázat megér egy misét :)) egyre jobb 900cm3-s turbo motor végén vissza térünk a kispolákhoz :)

(#12433) AMD Power válasza tresh (#12432) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem az életben nem kéne ezzel a 900-as mocival.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12434) tresh válasza AMD Power (#12433) üzenetére


tresh
addikt

Nekem se :) inkább egyen 8-9 litert de rendes 2.0 16v 150 LE motor legyen benne turbó nélkül :)

(#12435) AMD Power válasza tresh (#12434) üzenetére


AMD Power
titán

Mondjuk nekem ez így ebben a formában elég is lenne vagy 8-10 évre:

Clio Grandtour Trend & Style 1,2T 100LE Fekete gyémánt

4 légzsák,ABS, ESP, ASR, Automata klímaberendezés, automata fényszóró felkapcsolás és esőérzékelős ablaktörlők.

Listaár
4 110 000 Ft
Kedvezmény:
- 750 000 Ft
Akciós ár:
3 360 000 Ft

:R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12436) benvolio


benvolio
őstag

Túl van a bocim /Megane I./ hátsó fékcső cserén. Képzeljétek, hogy a csövön ahol a hátsó hídnál fut, amit nem is látni, rá van húzva egy 10cm-es gumis-szövetes "harisnya". Hogy minek nem tudom, mert semmi plusz igénybevétel nincs ott mint ahogy a kocsi alatt végig fut. Itt a harisnya alatt öregedett el a cső és lassan szivárgott belőle a fékolaj. Ha nem lenne rajta szerintem nem adta volna meg magát a cső, mert máshol semmi nyoma nem volt öregedésnek. Röviden ennyi.
Üdv!

(#12437) tresh válasza benvolio (#12436) üzenetére


tresh
addikt

Hát nem feltétlenül a védő cső lehet csak az oka :) Viszont ha már cserélném én is csak is réz cső mehetne a helyére az bírja a strapát de ettől függetlenül a kosz piszok végett vissza tenném azt a védő csövet :)

AMD Power: Nem tudom velem van a baj de én ezekkel az 0.9- 1.4 es turbó motorokkal nem tudok megbarátkozni kicsit túl vannak fényezve.egy 1.8T is elég kényes gép pedig ott van "anyag/méret" még is kétszer annyi gondoskodást igényel mint a sima. Ezek a motorok max 150ezer km és kuka ebbe biztos vagyok..idővel tuti kiforrnak de annak tudatába hogy ma már mennyiség és nem minőség van sose lesz ilyenem kivéve ha nem céges autónak kapok egy ilyet...jelenleg nálam az 1.6 16v vagy 1.9dci játszik :)

(#12438) AMD Power: ebbe már szerintem gyengus az 1.6 benya terén, kb egy 2 literes mocival mondanám azt rá hogy ideális diesel fronton is hasonlóan 1.9 vagy 2.0 dci :)

[ Szerkesztve ]

(#12438) AMD Power


AMD Power
titán

Ideális családi egyterű olcsón - Renault Scénic használtteszt
Renault Scénic 1.6 Monaco, 2005 - használtteszt

Eltudnám viselni... :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12439) benvolio válasza tresh (#12437) üzenetére


benvolio
őstag

Hát azt a védőcsövet nem tudod visszatenni, mert az gyárilag rá van gyógyítva. De szerintem akkor is felesleges rá. Rézcső van már rajta, alvázvédővel lefújva, ez így már örök élet lesz remélem. ;)

(#12440) tresh válasza benvolio (#12439) üzenetére


tresh
addikt

Az lesz ;)

(#12441) tresh válasza tresh (#12440) üzenetére


tresh
addikt

Bocsi lecsúsztam a szerk. időről ezt lesd meg AMD Power ez a vesztem...na egy ilyenbe szívesen csücsülnék és ez tudna meglepetést okozni a bmw-s kollégáknak a német autópályán is. Kollégámnak is ez a céges autója és nagyon meg van elégedve vele igaz hogy normális használatba városba 10 liter az átlag de cserébe nagyon megy :)

[ Szerkesztve ]

(#12442) AMD Power válasza tresh (#12441) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon király. Ez már az álomautó kategória nálam.....

Bár ez Nekem már feleslegesen erős.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12443) tresh válasza AMD Power (#12442) üzenetére


tresh
addikt

Szerintem is gyönyörű édesapámnak ettől újabb van nekem az annyira már nem tetszik de ez evvel a hasított bőr belsővel evvel a motorral tényleg hibátlan van benne erő ha kell de normál használatra a családnak egy tökéletes autó 4 fő nagyon kényelmesen elfér benne, amikor franciába voltunk 2400KM oda meg vissza is ennyi egyszer se éreztem azt hogy kicsi nyomorgok fáj a lábam vagy bármi nagyon kényelmes volt :) Persze nem istenítem mert van jobb és hasonló is csak nem ezen az áron ennyiért ez a gép ajándék :))

ui: AMD akkor neked 1.8 16v kell ;] :C

(#12444) AMD Power válasza tresh (#12443) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem egy ilyen is elég lenne. :)

RENAULT MEGANE Classic 1.6 RT

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12445) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok lenne egy kérdésem.
Van egy Renault Megane 1,4 16v 2000 es bocim. Újabban olyat csinál hogy állok a piros lámpánál egyszer csak az alapjárat leesik szinte a 0 ra majd hirtelen gázt ad ekkor felmegy 2000 ig majd tartja az alapjáratot.
Tehát majdnem lefullad ekkor már kivillan a motor stop mintha lefulladt volna.
Sajnos nem függ össze semmivel ha meleg ha hideg a motor eljátssza ezt.
Volt valakinek hasonló tapasztalata illetve valaki tudja mitől lehet ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#12446) rob210 válasza AMD Power (#12444) üzenetére


rob210
Topikgazda

Barátom, ezt az autót messzire kerüld el, még megnézni se szabad.
Én voltam a Sárgarózsa utcai autóbontóba, mert az inkább bontó, mint autókereskedés.
Messzire kerülje el mindenki.

Hihetetlen kóklerek vannak ott, igazi nepperek, ők tényleg azok.
:R

Renault power

(#12447) rob210 válasza kisninja (#12445) üzenetére


rob210
Topikgazda

Elszállt az alapjárati motorod.
A haverom megane-ján pont most cseréltem ki, igaz neki az 1-es van, de ugyan ezt produkálta.
Annyi a különbség, hogy máshogy néz ki a motor.
Neki még ez a fajta van.
Neked meg már ez a fajta.

Renault power

(#12448) kisninja válasza rob210 (#12447) üzenetére


kisninja
őstag

Kb mennyibe kerül ?
Ott találom a légszűrő után nem ? :D

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#12449) benvolio


benvolio
őstag

Ha indításkor megáll pillanatokra az önindító akkor felújításra szorul gondolom vagy okozhatja más ezt a hibát?
Üdv!

(#12450) kisninja válasza benvolio (#12449) üzenetére


kisninja
őstag

Nekem ez akkor jött elő mikor az akkum haldoklott igaz ekkor a fesz leesett 8v ra és nullázodott a km számláló is. :D de elindult.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.