Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

( #12844 ) Laraxior: majd valamikor a hátsókban is ki akarom cserélni, akkor csinálok képeket, egyébként csak a megfelelő izzó/led kell hozzá, egy kis kézügyesség, meg forrasztó páka.

( #12845 ) Josi: én ott nem találom, meg amikor kellett volna akkor sem találtam róla sehol, semmit (az első kettőben ki is szakítottam a nyákról a fémszálat)

( #12846 ) FerNandor: már régebben sokszor lett említve egy PH-s renault tali, egyszer tényleg össze kellene hozni egy ilyet.

( #12848 ) MMA87: á, igazábol nem is mertem volna vakon megvenni a -6ost (pedig így utólag belegondolva jobb lett volna, bár ott már illett volna a gátlókat is cserélni), no meg ez volt jó árban.
nekem bejön ez a fehér belső világítás, no meg természetesen állítható a fényerő. Maxra húzva, este mondjuk ki sem látok az autóbol :)
Amiket beraktam az ablakemelő kapcsolóiba SMD ledeket, azoknak viszont picit erős a fénye, de mondjuk még éppen az sem zavaró.
Fateroméknak a ph2 M1-ben sárga (narancs) a belső világítás, az is elég jól néz ki, de nekem a fehér jobban bejön.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#12852) FRENK1988 válasza tresh (#12828) üzenetére


FRENK1988
veterán

itt meg is forgatják:)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12853) AMD Power


AMD Power
titán

Jót tett neki a frissítés! Renault Mégane TCe teszt
Renault Mégane 1.2 TCe Dynamique teszt

Szép... :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12854) giigz válasza AMD Power (#12853) üzenetére


giigz
veterán

Elfogadnám... :K

(#12855) FRENK1988 válasza AMD Power (#12853) üzenetére


FRENK1988
veterán

votman:)
http://prohardver.hu/tema/nagy_renault_topic/hsz_12806-12806.html

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12856) giigz


giigz
veterán

Na akkor már csak egyet kell aludni. :)) Most sorozatozok egyet, holnap kelek 8-kor, és megnézzük a tulajjal az autót... :)

(#12857) Josi válasza mycso (#12851) üzenetére


Josi
aktív tag

Bocsi, a Techforumban van:
Mégane I ablakemelő kapcsoló - izzó csere

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#12858) _NCT


_NCT
őstag

Ilyen hibakódolvasót használ valaki Clio/Megane-hoz?

(#12859) tresh válasza _NCT (#12858) üzenetére


tresh
addikt

Valaki M2 -höz vett ha jól emlékszem :) De mivel univerzális cucc, lesz sok minden amit nem tud kiolvasni :)

(#12860) gabx76 válasza _NCT (#12858) üzenetére


gabx76
senior tag

Nekem van, eddig szerencsére csak kétszer kellett használni. (M2-2003)

Szerk.: Hogy mit tud kiolvasni, csak a szoftvertől függ. Hibakódot szinte bármelyikkel ki tudsz olvasni és törölni.

[ Szerkesztve ]

(#12861) tresh válasza gabx76 (#12860) üzenetére


tresh
addikt

Hát ebben én kételkedem hiába van gyári sw ami mindnet kiír részletesen ha a hardveres rész nem támogatja azokat az opciókat..pözsö,rönyó fronton is van tapasztalat hogy csak a gyári tudta pontosan diagolni a probléma forrását. Ettől függetlenül nem rossz csak nem mindig elegendő..saját vélemény

(#12862) _NCT válasza gabx76 (#12860) üzenetére


_NCT
őstag

Az már nagyjából elég is lenne. Az ilyen légzsákok, abs stb kiolvasására durvább árban adják a diagnosztikát :D

(#12863) AMD Power válasza giigz (#12854) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem ami nagyon tetszik a belseje. Letisztult,átlátható. Elviselném.;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12864) _NCT


_NCT
őstag

Lehet hülye kérdés, de motorszám és rendszám alapján le lehet kérdezni az autó szervizelését bármelyik Renault márkakereskedésben? Vagy csak ott, ahol az autót szervizelték? Ezek az adatok kzp-i adatbázisban vannak, nem?

(#12865) tresh válasza _NCT (#12864) üzenetére


tresh
addikt

alvázszám + motor szám alapján igen ha márka szervizbe hordták

(#12866) _NCT válasza tresh (#12865) üzenetére


_NCT
őstag

Köszi! :R

(#12867) tresh válasza _NCT (#12866) üzenetére


tresh
addikt

Amúgy kontrollnak is jó dolog ez mert ha gari időig rendszeresen vitték szervizbe látszik majd az éves futása az autónak és abból könnyen ki lehet matekozni hogy kb reális e a km- benne :)

(#12868) _NCT válasza tresh (#12867) üzenetére


_NCT
őstag

Jaja, valami hasonlót szeretnék majd. Az NKH-s 2 hetes dolog túl hosszú, ez azért valamivel gyorsabb. Manapság a szervizkönyvet is úgy gyártják mint a meséskönyvet...

(#12869) giigz


giigz
veterán

Na kipróbáltam az ótót. :D Minden okés vele, annyi az összes probléma, hogy egy kicsit nyikorog a fék fékezéskor, nem tudom mit jelenthet ez. Egyébként meg működik minden, megy szépen. :)

Eredetvizsgára is elvittük, megvolt az is, aztán okmányirodában kértem egy időpontot az átírásra, hétfőn délelőtt lesz esedékes. :)

(#12870) FerNandor válasza giigz (#12869) üzenetére


FerNandor
őstag

akkor megvan az autó?
gratula! nekem is nyikorog a fék (MII GT) enyhe fékezéskor :D, de nem baj, legalább hallják, hogy jövök :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#12871) mycso válasza FerNandor (#12870) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

+1, nekem is. :DDD
Sok függ a betét, tárcsa minőségétől/anyagának tulajdonságától (pl. keményebbek hajlamosabbak nyikorogni)
Meg, akár a por is okozhatja.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#12872) FerNandor válasza mycso (#12871) üzenetére


FerNandor
őstag

de egyébként nem tudom, hogy a tárcsán nyikorog a betét vagy ahogy a betét mozog, mert azt hiszem az is tud nyikorogni. de nem is érdekel :DD jó ez így, nálam úgyis sokáig tartanak a betétek, most volt nagyszervíz, fékolajcsere stb, nem mostanában megy szerelöhöz :) ja, de a felsö motortartót kell majd kicserélni hamarosan (ahogy meghozzák)

24-én megyünk németoba, már nagyon várom, hogyan fogunk hasítani a 6 sebességgel :) és milyen fogyasztással :DD :DD amúgy kurvajól fogyaszt. szerintem úgy fogunk odaérni/megfordulni, mint a Clióval (4.0-4.1-es átlaggal)

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#12873) giigz válasza FerNandor (#12870) üzenetére


giigz
veterán

Köszi, de még nincs nálam, még nincs kifizetve. Majd az átíráskor lesz kifizetve, meg átadva a kulcs, kocsi :)

(#12874) FerNandor válasza giigz (#12873) üzenetére


FerNandor
őstag

ezt nem értem :DDD
nem úgy szokták átírni, hogy már meg van véve + az eredetvizsga is így szokott lenni? :) vagy újabban ez fordítva megy?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#12875) giigz válasza FerNandor (#12874) üzenetére


giigz
veterán

Eredetvizsga megvolt, most jönne az átírás-kifizetés, de ez majd hétfőn lesz meg. Lehet máshogy is csinálni, de így minden meglesz a maga idejében. :)

[ Szerkesztve ]

(#12876) Josi válasza giigz (#12875) üzenetére


Josi
aktív tag

Ha át van irva, én már biztos nem fizetnék. :)
A normál menet:
Adásvételi megirása, kifizetés.
Utána lehet menni az ocsmányirodába átiratni.
Ha 2 hétig nincs időpont, akkor mi van?

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#12877) giigz válasza Josi (#12876) üzenetére


giigz
veterán

Ja, megírjuk az adásvételit, aztán meg átíratom az okmányirodában. És a biztosítás? Ilyenkor a kocsival az okmányiroda után már hazamehetek, vagy mi van? :D

(#12878) gabx76 válasza giigz (#12877) üzenetére


gabx76
senior tag

A biztosítást - tudomásom szerint - az adás-vétel napján (de legkésőbb 24 órán belül) meg kell kötnöd.

(#12879) FerNandor válasza gabx76 (#12878) üzenetére


FerNandor
őstag

lehet pár nap is, csak akkor fedetlenségi díjat kell fizetni.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#12880) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Lehet az asszonnyal kiprobaljuk az uj cliot:) remelem egy normalis motorral lehet majd kiprobalni

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12881) tresh válasza giigz (#12877) üzenetére


tresh
addikt

vétel időpontjába neten keresztül megcsinálod és már használhatod is ;)

(#12882) rob210 válasza FRENK1988 (#12880) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nyilt nap vagy próba vezetés?

Renault power

(#12883) AMD Power válasza FRENK1988 (#12880) üzenetére


AMD Power
titán

FB te is olvastad a Renault Magyarország oldalán ?;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12884) ratyus1


ratyus1
csendes tag

Kedves Topilakók!

Az alábbiakra kérnék tanácsot, van egy 2002-es évjáratú Renault Thália 1,4 8 szelepes autóm első tulajdonos vagyok, idáig nagyon megvagyok elégedve vele, de most fűtőradiátort kellett cserélni mert egy picit szivárgott, eredeti fűtőradiátort rakott bele a szerelő, a fűtésem első osztályú nem fogy a fagyállóm se de állandóan kuruttyol a rendszer kb 3000-es fordulatig, visszavittem a szerelőhöz aszt mondta, hogy többször légtelenítsem a rendszert de ugyan azt csinálja, a kiegyenlítő tartályba nem jön fel buborék, tiszta a fagyálló is nem habosodik, eredeti francia fagyállóval lett feltöltve, szivárgás sehol sincs, tanácsot szeretnék kérni, hogy hogy tudnám megoldani ezt a problémát, válaszokat előre is köszönöm.

ratyus1

(#12885) tresh válasza ratyus1 (#12884) üzenetére


tresh
addikt

Valahol levegős a rendszer vagy levegőt szív be..ezt látni kéne mit csinál üzem melegen :)

(#12886) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
2003-mas 1.6 16v megane ii-be milyen fényszóró izzót kell venni?
Én H7-re emléxem, de az egyik műhelybe H1-et mondtak, mondván új a foglalata :F

Gyári xenonom van, auto magasság állítással.
Melyik kell akkor H1 vagy H7?
+ ha gyárilag xenonnal szerelt, tehetek bele halogént? Nem lesz neki baja?
Xenont szeretnék, csak érdeklődtem, hogy ezt is tudjam :)

[ Szerkesztve ]

(#12887) ratyus1 válasza tresh (#12885) üzenetére


ratyus1
csendes tag

Üzem melegen sem látni sehol szivárgást, a termosztát tökéletesen működik, a kiegyenlítő tartály is tökéletesen zár, hol szívhat fars levegőt esetleg mit tanácsolsz a légtelenítéshez.

(#12888) Reaper04 válasza Reaper04 (#12886) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Közben nézegettem, és belezavarodtam... :F
Az én lámpám is így né ki: Katt
Ez akkor a gyári xenon?
Mert néztem a könyvében, hogy ezt a fajtát nem kéne itthon csinálni, hanem szervizben...
Vagy itthon is lehet, csak parasztvakítás?

Mert van ez a fajta ... akkor ez a sima halogénes?

(#12889) rob210 válasza ratyus1 (#12887) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha szembe állsz a géppel, van rajta két légtelenítő is.

A rendszer légtelenítése a következő képpen zajlik.
Beindítod a motort felkapcsolod a lámpát(nem tudom miért de előbb bemelegszik a motor,gondolom terhelés:) )
Utána a hűtő radiátoron kicsavarod az anyos oldali felső csonknál azt a fekete műanyag zárdugót (légtelenítőt) de nem teljesen csak meglazítod. Utána a termosztát házhoz vezető hajlított gumi csővön van egy 10 es csavar fej, azt is meglazítod, nem kicsavarod csak meglazítod.
Amikor nem buborékosan jön a víz ezeken a nyílásokon, hanem folyamatosan víz szivárog, kész vagy és onnantól nem lesz bugyorgás, és a fűtésed is jobb lesz.

Renault power

(#12890) rob210


rob210
Topikgazda

Srácok hol lehet kapni motorház tető borítást?
Illetve miből lehetne csinálni ha nem lehet kapni?
Mert ugye tűzálló hővédő anyag kell, no meg az se baj ha a zajt is fogja kicsit:)

Renault power

(#12891) tresh válasza rob210 (#12889) üzenetére


tresh
addikt

Pontosan így :))

(#12892) mycso válasza Reaper04 (#12888) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha a PH1-es a megane2-d és projektoros a lámpa, akkor az valóban gyárilag xenonos lámpatest, tehát amit az első képen linkeltél.
A második képen a sima mezei halogén lámpatest látható.
A projektoros lámpa + halogén = sz@r, tehát semmiképp sem akarj bele halogént rakni, illetve nem is tudnál, hiszen a csatlakozód a xenon izzóhoz való, ahhoz alakítja át a feszültséget is.

Tudtommal H7 a tompított és H1 a távolsági izzó xenon és halogén esetén is a megane2-nél. A távolságid az neked is mezei halogén H1.

Valamelyik könyv valóban azt írja, hogy csak szervízben, bár lehet otthon is:

A kerékjárati ívben kell a szerelőajtót kipattintani, majd ott felnyúlni és bent lecsavarni a lámpa kupakját, leszedni az izzóról a csatlakozót, kiszedni az izzót, majd ugyan ez visszafele. Létezik bepattintós-mágneses izzó és a hagyományos (amikor ilyen U-alakú dróttal szorítod be).
Ja a kereket ki kell tekerni, hogy odaférj....

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#12893) ratyus1 válasza rob210 (#12889) üzenetére


ratyus1
csendes tag

Szia!

Az én hűtőmön nem találok légtelenítő dugót.

üdv.

(#12894) rob210 válasza ratyus1 (#12893) üzenetére


rob210
Topikgazda

Tudnál pár képet feltenni.
Mert lenni kell annak, csak lehet a tiédre máshova tették.
3 féle kivitellel találkoztam már sajnos én is:(
pedig ugyan az a 8V-s motor:)

Renault power

(#12895) ratyus1 válasza rob210 (#12894) üzenetére


ratyus1
csendes tag

Köszi holnap lefotózom és felteszem a képeket.

üdv.

(#12896) rob210 válasza ratyus1 (#12895) üzenetére


rob210
Topikgazda

így néz ki a motortered vagy így.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#12897) tresh


tresh
addikt

rob egy gyors kérdés a motor hőfok vissza jelződ, üzem melegen ált. hol áll stabilan 90 en vagy alatta ?:)

[ Szerkesztve ]

(#12898) ratyus1 válasza rob210 (#12896) üzenetére


ratyus1
csendes tag

Igy néz ki a motor.

[ Szerkesztve ]

(#12899) giigz


giigz
veterán

Szóval visszatérve a féknek a nyikorgásához, akkor baj, vagy sem? Rosszabb a fékhatás miatta?

(#12900) Josi válasza giigz (#12899) üzenetére


Josi
aktív tag

Ha fog rendesen nincs baj, csak zavaró.
Szoktak ajánlani ellene rézpasztát, vagy más tipusú fékbetéteket.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.