Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) csab2 válasza pike1 (#7650) üzenetére


csab2
veterán

Legjobb tudomásom szerint a Telenor is bevezette a kaució intézményét, vagyis előleget kérhetnek előfizetéses telefon vásárlásnál. Kérhetnek, tehát nem biztos, hogy kérnek is. Azonban ha új Telenor ügyfél vagy, akkor szerintem igen nagy a valószínűsége, hogy kérnek előleget, ha már egyszer bevezették. Nekem nincs ilyen tapasztalatom, de a T-nél már régóta van kaució, és olyanokat olvastam a fórumokon, hogy teljesen random szerűen kérnek. Magyarul nem lehet megmondani, hogy mennyit fognak kérni. Szerintem a Telenornál is hasonló képpen lehet, de az a biztos ha megpróbálod.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#7652) kano válasza darvinya (#7648) üzenetére


kano
nagyúr

Persze, hogy nem híresztelik meg nem is az. Konkrétan egy kalap kaki a mobilnetjük. Kb. 1 hónapig használtam Telenor netet, az eredmény: Down: max 1,5 Mb (de inkább 0,5Mb-0,7 Mb) Up: max. 0,5Mb Budapest belvárosában. 2 hónapja T-t használok: Down: max. 5,5 Mb (de stabilan tudja a 3 Mb körülit) Up: 1 Mb körüli.
És egyébként helyesírásilag "a net letöltés..."

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7653) krystman válasza zoli62 (#7639) üzenetére


krystman
őstag

Hogy a fenébe lehet ilyennel visszaélni? Nem értem. :F

(#7654) krystman válasza gyiku (#7646) üzenetére


krystman
őstag

Én az Online felületről beszéltem! Tudom, hogy 900ft a váltás! Egyébként ez is tiszta hülyeség, hogy 900ft egy csomagváltás. Ilyenért nem is kellene pénzt kérni, vagy csak nagyon minimálisat.

(#7655) Davidoff91 válasza Prien (#7641) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Hidd el Prien, nem (csak) az én bűnöm a dolog. Mindig mikor oda jutok, hogy akkor most megveszem A Telefont, a drága Telenor keresztbehúzza a számításaimat. December vége óta gondolkodok telefonvásárláson, mostmár előbb utóbb csak lesz valami.;) Viszont megtanultam a Telenornak hála nagyon türelmesnek lenni.:D Bevallom időnként elbizonytalanodtam, hogy milyen telefonr vegyek, de beláttam, hogy amit az LG művel a 2X-el az vicc, a 3D pedig tényleg olyan érdekesre sikeredett. Mintha lassú lenne vagy nem tudom, plusz hiányzik belőle az fm rádió, amit én mondjuk reggelente szoktam hallgatni suliba menet, meg szerintem ebben az árkategóriában ez megengedhetetlen dolog. Egy szó, mint száz SGS2-t fogok venni...valamikor...:D Most a legújabb ötletem az, hogy veszek átmenetileg egy Samsung i8910 Omnia HD-t, azt a telefont imádtam anno, de olyan drága volt, hogy akkor nem volt még rá pénzem. Aztán majd ha lejjebb megy az SGS2 ára, akkor átváltok arra. Ez még csak egy terv, jelen pillanatban is átgondolás alatt van.:D

[ Szerkesztve ]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#7656) Tutu7030 válasza kano (#7652) üzenetére


Tutu7030
veterán


Most mértem pakson.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7657) darvinya


darvinya
titán

"net letöltés" csak rövidítve s nem angolul, és egy trükkös be állítás.
Mint írtam proxy server sz@r, mert minnél többen vannak rajta annál lassabb.
Ezért hasz nálom a net-t.
A telefon vásárlást egy évre fel függesztenénk akkor bizony hírtelen esne mindenek az ára és más készülékeket dobnának be.
Az elég érdekes, hogy az SE tefonokat 4 hónappal ezelőtt kérdeztem kéteszolgáltatótól(T,T).
Akkor még azt sem tudták isszák vagy eszik.
Most küldött nekem egy spanyol internetes cég akarok-e Xperia Neo-t(230€ kiszállítással!!) mai deviz árfolyamon számolva ez kb. 62eFt.
Na ez az amiről beszéltem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7658) zoli62 válasza krystman (#7653) üzenetére


zoli62
addikt

Voltak például dolgozói díjcsomagok, és át is lehetett váltani rájuk, aztán a Telenor csak később vette észre, hogy az előfizető olyan tarifacsomagot használ, amire nem jogosult. :)

(#7659) #51634688


#51634688
törölt tag

Opera Mini böngészés (Opera Mini 6.0 verzióig)...
Neharagudjatok de én androidra csak 6.1et találok.:@ ez az átb@szás vagy béna vagyok? :B

(#7660) GrandeP válasza #51634688 (#7659) üzenetére


GrandeP
őstag

Androidra firefoxot raknék! :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#7661) #51634688 válasza GrandeP (#7660) üzenetére


#51634688
törölt tag

De akkó telenorná' nincs ingyen böngészés nem?:O

(#7662) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok.

Bnőm hűségideje már igen régen lejárt Telenornál, mégis náluk maradt. Én törzsgyökeres T-s vagyok, maximálisan megelégedve mindennel.

Most beruháznék neki egy okostelre, valami normális netcsomaggal (min 1 gb) és mivel igen sok kapcsolata Telenoros, így elsősorban náluk néznék szét.
Viszont meglepődve tapasztaltam, hogy szánalmasan gyenge előfizetéses konstrukcióik vannak...

Ha mégis lenne valami korrektnek tűnő alternatíva, akkor ott a készülékválasztékot korlátozzák, lásd Red Bull Mobile...

Okostarifacsomagban a 180-ast néztük, de ugyanennyiért a T-nél 20 perccel több lebeszélhetőség van olcsóbb percdíjakért (ráadásul most olvasom, hogy még azt is szétbontják hogy 90 szolgáltatón belül 90 szolgáltatón kívül :F ) és jelentősen, 820 mb-tal több a netcsomag, amit szinte biztos, hogy ki is használna. Magamból kiindulva tudom, hogy okostelefonnal a 180 mb igenis kevés...

A készülékek áráról már ne is beszéljünk... A Samsung Omnia 7-et néztem ki, ennek 85 lenne az ára az említett 180-as csomaggal 2 év hűséggel. Ezt a készüléket függetlenül, újonnan 70-ért árulják :F :F .

Szóval most vagy én nézek valamit nagyon rosszul, vagy egyszerűen belekényszerítenek a váltásba.... Sokkal jobb ár/érték arányú a szolgáltatás T-nél.

[ Szerkesztve ]

(#7663) Qru válasza q13579 (#7662) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos jól látod. Sipric át a T-mobil-hoz. A Telenor ennyit tud. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#7664) tomp válasza #51634688 (#7659) üzenetére


tomp
félisten

Na igen. Ez az igazi sz..ás. Megkérdeztem őket, hogy mikor lesz korlátlan a 6.1-el is. A válasz: nem tudják!!!!!!
Mindjárt elküldöm a 6.0-át.

(#7665) darvinya válasza tomp (#7664) üzenetére


darvinya
titán

Világosítsatok már fel.
Mi az, hogy Opera mini függő a korlátlan net?
Szerintem amit valasztottál csomagban azt tudod kihasználni.
Alapból a Telenor háromféle adat kapcsolatott épít ki a telefonba.
1. Pannon MMS
2. Pannon Net GPRS
3. Pannon W@P
Az 1-es és a 3-as az proxy serve-es.
A 2-es nem proxy-s.
A telefonba belehet állítani, hogy elsődlegesen melyiket használja?Utánna az Opera miniben is lehet állítani, hogy http:// vagy socket net kapcslatot használja.
Android ennyire buta op rendszer?!

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7666) #51634688 válasza darvinya (#7665) üzenetére


#51634688
törölt tag

gondolom látszanak a rendszerben a böngészőinformációk..nem ?:U :B
(nemvagyok biztos benne..)

[ Szerkesztve ]

(#7667) #51634688 válasza tomp (#7664) üzenetére


#51634688
törölt tag

nem találom a kilépés gombot ott alul.? task killer-el tudom csak lelőni?:OO

(#7668) darvinya válasza #51634688 (#7666) üzenetére


darvinya
titán

Az már teljes káosz ingyen net!!!?
Az Opera minivel???!!
Az persze nem függ az adatforgalomtól és a net előfizetéstől.
Hísz amit adaforgalommal jár azért mindig kell fizetni.
Talán annak idején lehetett az sms ingyen használni ameddig rá nem jöttek a szolgáltatok és utanna pénzt kértek érte.
S mit látok a rendszerben?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7669) tomp válasza #51634688 (#7667) üzenetére


tomp
félisten

Igen. Csak ott.

Én sem értette hogy 6.1-el miér nem korlátlan. Opera mobileal sem az.

(#7670) Rickazoid válasza tomp (#7669) üzenetére


Rickazoid
addikt

Korábban itt írták nekem, hogy az Opera Mini 6 csak ajánlott, minden böngészővel ingyenes, csak nyitottak a kérdések, mert még az ügyintézők sem tudják, hogy hogyan ellenőrzik és mit tekintenek ingyenesnek, nem multimédiára készült weboldalba ágyazott Flash vagy HTML5 az-e, stb.
Ezek szerint ez nem igaz és mégis csak Opera Mini 6-ig van ingyen? Mert akkor bojkottálni kell az Okostarifa csomagokat, hisz átverés és megtévesztés (bár szerintem mindenhogy az) az egész, ellentmondásos információkkal teletűzdelve.
"A tarifacsomagok korlátlan internetböngészést és e-mailezést foglalnak magukban a mobilodon, valamint csatolt fájlok küldését és megtekintését beföldön (illetve Opera Mini böngészőn keresztüli adatforgalmat Opera Mini 6. 0 verzióig), mely nem számít bele a havidíjban foglalt adatforgalomba, és nem kerül további lassításra a havidíjban foglalt adatforgalom felhasználását követően sem."
Ennek a mondatnak a jelentése a következő: az általuk böngészésnek tekintett, konkrétan nem (illetve túl tágan, hiányosan) definiált adatforgalom típusa ingyenes, illetve minden lehetséges adatforgalom Opera Mini 6.0-ig szintén ingyenes.
Ha ez nem igaz, akkor a fogyasztóvédelemhez kell fordulni. Sőt, már a böngészés hiányos és ellentmondásos definíciója miatt is érdemes lenne jelenteni a dolgot + amit ebben a témában korábban mások leírtak, hogy ingyenes csatolmányok, csak mégsem.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#7671) csab2 válasza Davidoff91 (#7655) üzenetére


csab2
veterán

Ezzel a stratégiával csak az a gond szerintem, hogy mire lejjebb megy az ára az SGS2-nek, addigra már kijön egy csomó még királyabb telefon és akkor meg már az kellene, de mire leesik az áruk, megint jönnek jobb telefonok, stb.

q13579
Sajnos ez a helyzet! Szerintem is sokkal jobb tarifák vannak a T-nél, sőt lehet, hogy a V-nél is, csak azt nem néztem. Csak az a rohadt hűség!!! :(
Pedig már nem egyszer megfogadtam, hogy nem írok többet alá hűséget! :(

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#7672) csab2 válasza Rickazoid (#7670) üzenetére


csab2
veterán

"A tarifacsomagok korlátlan internetböngészést és e-mailezést foglalnak magukban a mobilodon, valamint csatolt fájlok küldését és megtekintését beföldön (illetve Opera Mini böngészőn keresztüli adatforgalmat Opera Mini 6. 0 verzióig), mely nem számít bele a havidíjban foglalt adatforgalomba, és nem kerül további lassításra a havidíjban foglalt adatforgalom felhasználását követően sem."

Na most ha a Telenor is úgy értelmezi az "illetve" szó jelentését, ahogyan azt valójában értelmezni kell (és ez sajnos egyáltalán nem biztos), akkor nincsen probléma: a telefon böngészőjével történő böngészés ÉS az Opera Minivel történő böngészés "ingyenes", természetesen a megkötések figyelembe vételével.

Azt viszont nem értem, hogy a Telenor miért és hogyan különböztetné meg, hogy egy okostelefonon milyen böngészőt használ valaki?

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#7673) tomp válasza Rickazoid (#7670) üzenetére


tomp
félisten

Android gyári böngészőjével és opera mini 6.0-val korlátlan. Opera mobile, mini 6.1, dolphin, skyfire böngészőkkel már nem.
Email csatolmány lehet egy gigás is. Korlátlan.

(#7674) club1 válasza csab2 (#7672) üzenetére


club1
veterán

Az Opera Mini-k egy (talán izlandi vagy ír) ip cím tartományból kapják a tömörített adattartalmat. Ezt az ip cím tartományt pedig ismeri a Telenor. Gondolom ez változott 6.0 felett.
Indíts el egy Mini-t meg a gyári böngészőt vagy Opera Mobile-t a telefonodon, és mind a kettőn hívd le a http://whatismyipaddress.com oldalt.

(#7675) tomp válasza club1 (#7674) üzenetére


tomp
félisten

Mini 6.0 izlandi ip-n megy. Mobile viszont telenoroson.

(#7676) darvinya


darvinya
titán

Most már értem miről beszélünk.
"Mobiladat VPN
Mi az az APN?
Az APN (Access Point Name) az adott csomagkapcsolt mobil adatátviteli (továbbiakban GPRS) szolgáltatáshoz tartozó egyedi hálózat elérési pont azonosítója.
A SIM kártyák ezen hozzáférési ponton keresztül kapcsolódhatnak a kiválasztott egyedi hálózati szegmenshez.
Mi az a Mobil-Mobil APN?
Egy olyan egyedi GPRS elérési pont, amelyben a SIM kártyák a mobil adathálózatokon keresztül, kizárólag egymás között tudnak kommunikálni. Az ilyen APN teljesen szeparált mind a többi egyedi és publikus APN forgalmától, mind az Internet forgalmától, az adott egyedi elérési ponton kívüli kommunikációra tehát nincs mód.
Feljelentkezés egy APN- re
Az egyes SIM kártyák ún. GPRS autentikáció után tudnak fellépni az adott APN-re .
Ennek során a hálózat csak azt a SIM kártyát engedi be az adott APN-be , amelynek az adott szolgáltatáshoz joga van (vagyis a szolgáltatás SIM- hez való megrendelése szükséges) .
Az APN-en belül a további kapcsolástechnikai korlátozások nincsenek. IP cím kiosztás Az IP alapú kommunikáció előre fixen kiosztott IP címeken keresztül történik a mobil-mobil APN-en belül.
Az APN-re történő feljelentkezéskor az adott SIM kártya minden esetben a neki előre kijelölt IP címet kapja meg a hálózattól és az APN-en belüli többi SIM kártyát is ennek a kijelölésnek megfelelően címezheti.
A kiosztott IP címek minden esetben privát címek, amelyek kizárólag az APN-en belüli kommunikáció során használhatóak. Adatmennyiség
A mindenkori egyedi és publikus tarifacsomagoknak megfelelő adatmennyiségek, illetve ezeknek megfelelő számlázás érvényes az APN-en belüli forgalmak esetén.
Sávszélesség
Az egyedi APN-en belüli adatkommunikáció során, a hálózat és a modem által együttesen támogatott legmagasabb átviteli sebesség (vagyis az egyedi APN-ben elérhető sávszélesség nem tér el a hálózatban egyébként elérhető sávszélességtől).
Díjak
A szolgáltatást minden esetben az egyedi igények figyelembe vételével alakítjuk ki.
A szolgáltatásunkkal kapcsolatos információk tájékoztató jellegűek. Amennyiben szeretne többet megtudni az igénybevétel feltételeivel kapcsolatban, vagy még részletesebb információra van szüksége, érdeklődjön ügyfélmenedzserénél! Részletes információt talál még a szolgáltatásleírásaink alapját képező, mindenkor érvényes Általános Szerződési Feltételeinkben és Díjszabásunkban."
"** A tarifacsomagok korlátlan internetböngészést és e-mailezést foglalnak magukban a mobilodon , valamint csatolt fájlok küldését és megtekintését beföldön (illetve Opera Mini böngészőn keresztüli adatforgalmat Opera Mini 6. 0 verzióig) , mely nem számít bele a havidíjban foglalt adatforgalomba, és nem kerül további lassításra a havidíjban foglalt adatforgalom felhasználását követően sem.
A tarifacsomagban foglalt adatforgalom kizárólag online APN-en keresztül vehető igénybe.
Elérhető sávszélesség kiemelt forgalomtípus esetén: letöltés 1 Mbit/ s, feltöltés: 256 kbit/ s. A havidíjban foglalt adatforgalom belföldön a Telenor hálózatán belül használható fel. A felhasználást követően az adatforgalmazás forgalmi díja belföldön 0 Ft."
Na az értelmezés rossz.
Mint ahogy régen írtam az APN nem más annak idején a WAP.
A regi tipusú sim káryákon volt.
Most pedig APN a neve.
Azt hogyan tudják ezt mérni?
Hát egyszerű a fix proxy server!Tehát igaz így nem kezdünk mondatott, de...mindent látnak hogy mit töltőgetünk vagyis egy hekker előtt írsz üzenetett.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7677) club1 válasza darvinya (#7676) üzenetére


club1
veterán

Igen, egy ISP-nél elég sok minden látható, több eszköz is lehet a felhasználók forgalmának monitorozására. Ezt még ráadásul több jogszabály is kötelezővé teszi nekik. Ettől még nem hekkerek.
De persze van a bűnöző és nem bűnöző felhasználók kezében is több lehetőség ez ellen védekezni...

(#7678) darvinya


darvinya
titán

Ma beszéltem a Telenoros Technikai munkatársal.
Beszélgetés alatt minduntalanul azt akarta, hogy cseréljem le a sim-emet.
Most eset le, hogy miért miközben kiírtam az idézetet.
Mivel nekem régi a sim-em nem tudnak rám látni.
És ezért van a korlátozott időszkban max. 120Kb le 80Kb fel töltésem.
Átlagban kiszámolva 73Kb/35Kb netem.

club1
A hekker szót ne szó szerint értsd.
Ez azt jelenti, hogy így tudják meg mikor kell korlátozni.
Pontosan van leírva a tarifa feltételeiben a internet használatra vonakozóan.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7679) csab2 válasza club1 (#7674) üzenetére


csab2
veterán

A Minit értem, az eleve más elven működik, hiszen előbb az Opera szerverei megfelelő formátumúra tömörítik az oldalt, és úgy küldik le a telefonomra.
Én arra gondoltam, hogy azt honnan tudja a Telenor, hogy én a telefonom gyári beépített böngészőjét használom, vagy egy utólag feltelepített böngészőt (nem a Minit)?
Miért nem mindegy az a Telenornak, hogy én a gyári böngészőt használom vagy egy másikat (kivéve a Mini)? Nem tök mindegy?

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#7680) darvinya válasza csab2 (#7679) üzenetére


darvinya
titán

Csab2

Akkor érthetően leírom, ha még mindig nem tíszta.
Az teljesen mindegy, hogy milyen bőngészőt használsz mert úgy is rajtuk keresztül megy minden.
A lap meghívása>szolgáltató proxy server>felügyelő>a nagy internet hálózat>felügyelő>bőngésző.

A bőngeszők(Opera mini, Opera mobil, Iris, IExplorer, Google, Firefox, Minimo) egyedileg fel ismerhetően hívják és fogaják az adat csomagokat és ezt látja a felügyelő s persze a tartalmat is.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7681) csab2 válasza darvinya (#7680) üzenetére


csab2
veterán

Még mindig nincs válasz a kérdésemre: miért nem tök mindegy a Telenornak, hogy adott adatmennyiség a beépített böngészőn vagy egy másik böngészőn keresztül forgalmazódik (Minin kívül természetesen)? Az ő hálózatát ugyanúgy terheli. Ilyen szempontból nincs különbség a böngészők között. 1MB az Opera Mobile, IE, Firefox, stb. használatával is 1MB.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#7682) club1 válasza darvinya (#7678) üzenetére


club1
veterán

Valamit nagyon felreertelmezel. Nekem 13 eves sim kartya van az okostelefonomban es termeszetesen apn-en keresztul netezek, hogyan mashogyan?

(#7683) bandigno


bandigno
senior tag

to csab2:

ha még mindig nem tiszta, akkor azért, mert az opera sokkal jobban tömörít, kevesebb az adatforgalom, kvázi több "sávszél" marad másnak, amíg te megnézel egy lapot! 1mb opera mini kb sok oldal, mással kevesebb oldal! ezért :)

[ Szerkesztve ]

(#7684) csab2 válasza bandigno (#7683) üzenetére


csab2
veterán

Remélem ezt nem nekem írtad!

Szerk.:
Most látom, hogy mégis. :(((
Mondd, te nem olvasod a hsz-eket? Világosan leírtam, hogy a Mini kivételével, mert az egyértelmű. DE! Az miért nem mindegy a Telenornak, hogy a beépített böngészőt használom (Andorid, WP7, stb. beépített böngészőjét) vagy egy feltelepített másik böngészőt (nem a Minit)?

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#7685) Vicoo


Vicoo
senior tag

Ez a korlátozás , miszerint csak az OM 6.0 ig korlátlan a forgalom ,minden csomagra vonatkozik?

(#7686) club1 válasza csab2 (#7681) üzenetére


club1
veterán

En a felvetesedet nem ertem. Hol van az leirva, hogy mondjuk az opera mobile bongeszovel vegzett bongeszes nem korlatlan? Amit ide beideztetek, nekem abbol az derul csak ki, hogy a minit csak 6.0-ig szeretik... Gondolom utana van valami okossag a miniben, amit mar nem tud figyelni a szolgaltato, es igy egyeb adatforgalomnak latszik.

(#7687) darvinya válasza club1 (#7682) üzenetére


darvinya
titán

Club1
Temelyikre csalakozól?W@P(proxy server-re fix IP-vel)
Mert én pont ezt tiltom és nem engedem ezen a netet.
Net GPRS(proxy server dinamikus IP-vel) használom így mindig más az kiosztásom.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7688) club1 válasza darvinya (#7687) üzenetére


club1
veterán

Amit te Net GPRS-nek hívsz, azt használom én is, mivel wap-on már jó pár dolog nem műkszik az okostelefonon. A net GPRS pedig a net nevű ap-n keresztül működik, azaz az apn=net.

(#7689) tomp


tomp
félisten

A lényeg: gyárival és opera mini 6.0-ig korlátlan.
Csak tudnám, hogy mi a különbség opera mobile és a gyári között adatforgalom szempontjából...
Pár napja lekorlátozták a multimédia sebességemet mivel elfogyott a keret. Gyárival továbbra is gyors volt. Mobile alatt viszont kemény 32kbit volt.

[ Szerkesztve ]

(#7690) darvinya válasza club1 (#7688) üzenetére


darvinya
titán

Én azért kérdeztem, hogy nelyiket használod.
Mert akkor münkődik az Okos tarifaban ingyen net ha proxy server fix IP-vel.
Más különben a dinamikus IP-t nehezen követik és csak az adat forgalmi mennyiséget néznek.

Mint idéztem ha valaki figyemessen elolvasta volna.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7691) csab2 válasza club1 (#7686) üzenetére


csab2
veterán

Hát ez az! Én is ezt nem értem. Csak valaki írta, hogy a más böngészövel történö netezés már nem az ingyenes kategóriába tartozik. Erre reagáltam.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#7692) bostone


bostone
addikt

Lehet nem is jó helyen teszem fel a kérdést, de egy próbát megér.

Az egyik szolgáltatónál pár hónapja előfizetésre váltottam (két év hűség, két év tarifamegtartás) és részletre elhoztam egy készüléket. A készülék elvileg "okostelefon" kategóriába tartozik, "csak" időnként telefonálni nem lehet vele. Ez egyébként, mint kiderült típushiba. Vártam, hogy a következő frissítés orvosolja ezt az aprócska problémát, de az hónapról hónapra tolódik, egyre későbbi időpontra. Mivel buktam volna a garanciát, ezért nem éltem egyéb házi barkács megoldásokkal.

A kérdésem a következő és kérdezem ezt úgy, hogy még valójában nem jártam hivatalosan sehol utána:

Változtathatok a szerződésen, ha a bizonyost egyszerűen visszaviszem és nem szeretnék másikat helyette?

A célom az lenne, hogy az eddig befizetett összeget a telefonszámla terhére egyenlítsék ki a későbbiekben és a tarifamegtartást töröljék, illetve a hűségidőt csökkentsék egy évre.

(#7693) flash-


flash-
veterán

22-én,23-án nem volt valami karbantartás a telenornál?

ugyanis a telefonom automatikus időbeállitásra van állitva.
22-n éjszaka fél 12 kor még jó időt mutatott.23án reggel meg már 3 órát késett a telefonom órája.
ez jól gondolom hogy a szolgáltató hibája lehet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7694) sssz válasza bostone (#7692) üzenetére


sssz
őstag

szerintem erre semmi esélyed nincsen. max vidd vissza gariba a telefont és vagy megcsinálják vagy ha nem tudják felajánlják hogy választhatsz másik telefont.

azért azt leirnád melyik telo volt az? csak hogy mások ne fussanak bele ebbe a hibába.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#7695) bostone válasza sssz (#7694) üzenetére


bostone
addikt

Az LG Optimus 2X-ről van szó.

(#7696) sssz válasza bostone (#7695) üzenetére


sssz
őstag

igen, valoban tipus hiba. már rengeteg helyröl hallottam ezt ezzel a telefonnal kapcsolatban. szerintem vidd vissza és gariztasd.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#7697) csab2 válasza bostone (#7692) üzenetére


csab2
veterán

Erről szerintem ne is álmodj!
A telefont kell gariztatni és kész. Ha meg garanciálisan nem javítják, akkor így jártál. :(

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#7698) bostone válasza csab2 (#7697) üzenetére


bostone
addikt

Abban az esetben is, ha a típushibáról van szó? Ahogy olvasom a fórumokon a garanciás javítás sem orvosolja a gondokat, vagyis amíg nem születik meg egy ténylegesen használható szoftververzió. Más gyártó készülékére sem lehet cserélni, egy kedvezőbb árfekvésűre?

(#7699) Rickazoid válasza bostone (#7698) üzenetére


Rickazoid
addikt

Menj be és próbáld meg, hátha, de számítani nem érdemes rá, hogy sikerül. A szolgáltatók egyébként miért vállalnának felelősséget egy típushibáért? Szerződést ugye te nem módosíthatsz egyoldalúan, csak ők, de erre nincs kötelezettségük, ahogy arra sem, hogy típushibákról tájékoztatást adjanak, valószínűleg nem is néznek utána ilyesminek egyáltalán.
Ha szoftveres eredetű a gond, de nincs frissebb szoftver, amire frissíteni tudják és nem is tudják megmondani, hogy lesz-e és mikor, akkor szerintem hagyd a garanciát, sokat úgysem ér és a tényleges garancia a szolgáltatóknál úgyis csak 1 év, ráadásul általában úgyis beázásra vagy leejtésre fognak mindent (tapasztaltam már olyat, hogy zavaros képet megjelenítő kamerával akartam garanciáztatni, bent alaplapcserét javasoltak, de beázás(!) miatt annyit kértek volna a javításért, mint a telefon listaára, aztán amikor szétszedték, volt ott egy kis por, amit lefújatva működött minden. Illesztési hézagok ugye.), tegyél fel tehát másik vagy custom ROM-ot végső esetben.
De ha nem szoftveres a gond, akkor javítaniuk vagy cserélniük kell, egyiket muszáj megtenniük nem szoftveres típushiba esetén.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#7700) darvinya válasza bostone (#7698) üzenetére


darvinya
titán

A tipus hibákról csak azt todom mondani ez az a tétel amit a fogyasztóvédelmi felügyelet kedvel.
Elöbb gari szerviz és ha nincs javulás akkor fogy.véd. és akkor lehet a kérésedet teljesíteni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.