Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) Dominic1


Dominic1
csendes tag

Ma felhívott a Telenoros nő, azt mondta hogy kezesnek csak 26 éven aluli emberke lehet, és így lehetek Djuiceos, VAGY 26 éven felüli, de akkor csak a havidíj lenne havi 8000Ft, hát kösz nem.

Közben a szűk családi kör kiokosított, holnap felveszek egy A-hitelt az Otp-nél, és úgy veszem meg a telefont, így a saját nevemen lessz, és semilyen kezes nem kell, feltéve ha adnak annyi hitelt.

(#7802) csab2 válasza Dominic1 (#7798) üzenetére


csab2
veterán

Bocs, én nem jót néztem: az új elöfizetés vásárlásához szükséges dokumentumokat linkeltem be. Mondjuk naívan azt hittem, hogy a kettö megegyezik.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#7803) csab2 válasza smallcurrant (#7796) üzenetére


csab2
veterán

Kifizeted a telefon vételárát ott helyben. Utána havonta fizeted a havidíjat meg a telefon részletét ha részletre vetted. Ennyi. Természetesen a tarifacsomagtól függöen fizetsz az SMS-ekért, MMS-ekért, videóhívásért, beszélgetésért, adatforgalomért. Mi nem világos ezen?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#7804) smallcurrant válasza csab2 (#7803) üzenetére


smallcurrant
tag

most már minden oké, köszi!

(#7805) icons


icons
addikt

Üdv!

Telenoros vagyok, feltöltőkártyás és T-mobile-ra szeretnék váltani. Az egyetlen gond, hogy kb 8000Ft van a kártyámon és ezt nem szeretném elveszteni.

A családban van előfizetéses Telenoros, és másik feltltőkártyás is. Valahogy meg lehetne oldani, hogy ne vesszen kárba ez a 8000Ft.

A gond ott lenne, hogy a számot tovább szeretném használni a T-mobile-os számként.

Köszi!

(#7806) adriano18


adriano18
tag

Ha netshop-ba rendelem meg a mobilt az semmiben nem különbözik mintha személyesen a boltba venném meg? Mármint a tartozékait illetően

És ha nincs készleten az a mobil akkor kb. mennyi idő szokott lenni hogy leküldjék nekem?

(#7807) jozsi252 válasza adriano18 (#7806) üzenetére


jozsi252
veterán

Ugyanazok a dolgok vannak benne, illetve onnan raktárról jön a központból, így ha van raktáron ott akkor pár nap maximum szerintem, mi is rendeltünk úgy és kijött gyorsan. Illetve sokszor netshop-ba még van 5% kedvezmény is.

Más

Mióta van hogy csak felsőkategóriás tarifával lehet részletre venni telefont? sgs 2 - pl alapatarifa 600-al lehet minimum részletre venni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#7808) club1 válasza icons (#7805) üzenetére


club1
veterán

Nem tudok ilyen lehetőségről, tehát le kell telefonálni a 8e Ft-ot ha nem akarod, hogy kárba vesszen.

(#7809) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Szakarodik a Telenor hálózata nálam hónapok óta.. Jah és meglepő módon iPhone tulaj vagyok... a mobilnet amúgy sem volt olyan gyors mint a T-mobile-nál, de egyre többet eldobja a hálózatot.

Üdv: Csabee.

(#7810) Dominic1 válasza csab2 (#7802) üzenetére


Dominic1
csendes tag

No problem.
Közben ma elmentem az OTPhez, a hölgy elkezdtett gépelni, kérdezgette az adatokat, és aztán vidáman közölte hogy nem kaphatok hitelt, mivel a munkahelyemen még próbaidős vagyok :W :W

(#7811) Prien válasza Dominic1 (#7810) üzenetére


Prien
addikt

Ez teljesen természetes,hogy hitelt csak normál munkaviszonyra lehet igényelni, ezért is kérnek munkáltatói igazolást. Milyen készüléket vennél?

A kevés is több a semminél.

(#7812) mrlujoak válasza Csabee. (#7809) üzenetére


mrlujoak
veterán

Uhh...
Épp most olvastam egy másik portálon, hogy még mindig nem jó az iPhone-ok számára a Telenor hálózati elérése...
Nem úgy volt hogy kedden már rendezik?!
Egy ismerősöm volt, aki panaszkodott, akkor még figyeltem, de hogy 2 nappal később is vannak "süket" modellek a hálózatban... :Y

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#7813) Csabee. válasza mrlujoak (#7812) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Igen én is olvastam több helyen, hihetetlen hogy mit művelnek.. minek ez a szupergyors net is hogy ha az iPhone tulajdonosok nem tudják kihasználni?

Üdv: Csabee.

(#7814) jozsi252


jozsi252
veterán

Egyenlőre most valaki tapasztal valamit a hipernettel kapcsolatban? mert nekem pesten ugyanúgy a max 3 megabit környéke. Vagy még nincs aktiválva?

iPhone 13 Pro Max

(#7815) mrlujoak válasza Csabee. (#7813) üzenetére


mrlujoak
veterán

Az a baj, hogy nem csak a netet, egyáltalán a hálózatot nem tudják használni...
Mint kicsit jobban visszaolvasgattam a témával kapcsolatban, kiderült, hogy az IMEI ellenőrzéskor dobja le némely iPhone-t a hálózatról a Telenor, így sajnos a készülék telefonként nem üzemel.

Többeket arról informált a Telenor, hogy az iPhone-juk IMEI száma nemzetközi tiltólistán van, és ezért nem engedi fel a hálózatra.
A furcsa az, hogy eleve több iPhone tulaj érzékeli a hibát, természetesen egyik sem lopott/tiltott modellel...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#7816) zoli62 válasza mrlujoak (#7815) üzenetére


zoli62
addikt

Érdemes erről olvasni a Telenor Facebook oldalát.

(#7817) tomp


tomp
félisten

Azért az imei tiltólistára nem kerül fel a teló csak úgy. Van annak oka. Ezáltal nem a telenor a hibás.

(#7818) mrlujoak válasza tomp (#7817) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nade ennyi, és hirtelen csak a Telenornál? :U

Százával tiltott ki hálózatáról iPhone-okat a Telenor

zoli62:
Jah, olvasom...
Ez a szösszenet is onnan van:

" restore után kiírta a telefon, hogy "unlocked" és utána is minden probléma nélkül az összes kártyával működött (eddig). Az első tulajdonos én vagyok és az apple oldalán teljesen rendben van a készülék, regisztrált, garanciális stb."

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#7819) zoli62 válasza tomp (#7817) üzenetére


zoli62
addikt

Főleg akkor, ha hivatalosan bevizsgáált gyárilag független készülékek is a listára kerülhetnek, amit amúgy kézzel írnak.

(#7820) alba-regia


alba-regia
aktív tag

Tarifacsomag módosítása kapcsán voltam ma a Telenornál. A korábban részletezett, régi kártyákkal tapasztalható esetleges problémákra (net, stb.) rákérdezve az ügyintéző kicserélte a tizenéves SIM kártyámat újra (díjmentesen, akadékoskodás nélkül).

(#7821) Davidoff91


Davidoff91
aktív tag

Na ez megint csak a Telenornál fordulhat elő. Kezdenek annyira szánalmasak lenni, még jó, hogy végül úgy döntöttem, már nem írok alá hozzájuk 2 év hűséget, így bármikor leléphetek tőlük...:U Egyébként meg megértem azt, aki trükközve vesz iPhone-t, Steve papi a kampós orrával pofátlanul sokat kér a telefonért, én sem lennék hajlandó annyit fizetni érte, met nem ér annyit, inkább más forrás után néznék (más kérdés, hogy sose vennék iPhone-t). Ez a hozzáállás meg, hogy az előfizető hibás, bizonyítsa be, hogy az ő telefonja eredeti...Méltán beleillik a Telenor új arculatába, amire annyira büszkék, csúszómászó gerinctelen legalja bagázs...

[ Szerkesztve ]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#7822) zoli62 válasza mrlujoak (#7818) üzenetére


zoli62
addikt

Hát jah. De nincs egységes kommunikáció az ügyben a Telenor részéről. Ez se használ a cég arculatának, jó hírének.

(#7823) tomp válasza zoli62 (#7819) üzenetére


tomp
félisten

Akkor irány a telenor és megkérdezni, hogy miért került fel a listára. Illetve vinni a hivatalos alma papírt.

(#7824) zoli62 válasza alba-regia (#7820) üzenetére


zoli62
addikt

Ez nem jófejkedés a részükről, hanem alap, már jó pár éve postán küldve lecserélték a régi kártyákat díjmentesen.

(#7825) zoli62 válasza tomp (#7823) üzenetére


zoli62
addikt

Igen, ez az eljárás. Plusz az esetleges károsultaknak egységesen összefogva a felettes hatóságnál a kötbérigényt bejelenteni.

(#7826) darvinya


darvinya
titán

Annyit tudok hozzá szólni net témában, hogy itt a 11. ker-ben kb. egy héttel ezelőttig 7Mb-es volt.
Utánna meg!?Hát egy jó kérdés!!
Olyan mintha ZTE(mint kiépítő egy forum társ infoja) egyszerűen összeomlott és most takarítják romokat.

Az IPhones gond csak sajnálni tudom őket.
Egy állhír melyben az alma küldte szét az eu-i szolgátatóknak a ő álltaluk lopotnak tartott telefonok IMEI számaikat, mert a telefonok Amerikából és Ázsiából származik.Mivel az adat vedelmi okokból csak tiltani lehet.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7827) David75


David75
őstag

Kezdem magamat örültnek érezni. flexi plus-om van 3 hete kb. ZTE mf190 modemmel.

Eddig összesen 1gb adatforgalmam volt a maximális 10-böl. Sms se érkezett lassításról. A telenor lefedettségi listája alapján a hsdpa területén vagyok. A speedtest.net-el a mai napig max 0,5 mbps-t mértem. Ami még mindig nem teljesen volt korrekt mert 20kbyte/s-nél gyorsabban nem nagyon jöttek le a dolgok viszont a mai napon a telenor oldalán mértem a letöltési sebességet link ott 2,5mbps-t mért és azóta már a speedtest is annyit mér. Ezzel szemben ha le akarok valamit tölteni mondjuk torrenten vagy akár a zune.net-ről a zune player-t akkor is marad a körülbelül max 20kbyte/sec.

Mi a franc van?

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#7828) Dominic1 válasza Prien (#7811) üzenetére


Dominic1
csendes tag

SE Neo, kb azóta akarom megvenni mióta elkészült az első kémfotó, de egyben nem tudom kifizetni, részletben meg ugye megintcsak nem tudom, így bukta a dolog, új teló után kell nézzek.

(#7829) sssz válasza Dominic1 (#7828) üzenetére


sssz
őstag

dehát meddig vagy még próbaidőn? nem lenne egyszerűbb várni kicsit és akkor vagy összegyűlik több pénzed vagy letelik a próbaidőd és tudsz felvenni hitelt vagy akár addig találhatsz kezest is.
ahogy telik az idő, a teló meg csak olcsóbb lesz:)

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#7830) krystman


krystman
őstag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy elektronikus számla van megrendelve nekem, és egy részletes lista is van. Viszont egy olyan gondom van, hogy a részletes listán a telefonszámok utolsó két száma csillagozva van. Viszont nekem olyan , vagy úgy kellene, hogy teljesen ki lenne írva végig. Nem tudjátok, hogy ez miért van? Mert így nem igazán jó nekem!
A másik. Nekem már letelt a Klikk szolgáltatás, és már az első havidíjat is levonta, és vicces, de 60MB-nál küldte a Telenor, hogy elfogyott a havi keretem. Direkt fordulónapkor nulláztam le a számlálót a telóba, és pont 60MB-nál küldte az sms-t. Elég fura.

(#7831) Dominic1 válasza sssz (#7829) üzenetére


Dominic1
csendes tag

Próbaidő még pont 2 hónap, egybe biztos hogy nem tudnám kifizetni. Kezes 26éven aluli nem hiszem hogy lenne, szóval, ez így szívás.

(#7832) sssz válasza Dominic1 (#7831) üzenetére


sssz
őstag

két hónap nem a világ. addig még a pannon is lentebb viszi az árát. csak ezért szerintem ne keress másik készüléket, mert ha erre vágytál, akkor a másik úgyse lesz jó. várd ki inkább.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#7833) Dominic1 válasza sssz (#7832) üzenetére


Dominic1
csendes tag

nem tudom mi lessz, lehet hogy inkább veszek egy olcsó telefont, akár használtat, és inkább elkezdek gyüjteni a jogsira. de ez a pannonos történet egy kicsit kiakasztott :D

(#7834) Landsmann válasza krystman (#7830) üzenetére


Landsmann
addikt

Adatvédelmi okokból van kicsillagozva az utolsó két szám. (elég hülye indok, dehát ilyen a törvény) Hívdd fel az ügyfélszolgálatot, ahol szóbeli nyilatkozatot tehetsz arról, hogy az adatvédelmi szabályoknak megfelelően használod fel az adatokat. Utána teljes egészében látod a számokat. Nekem is így van.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#7835) Cloud_s


Cloud_s
aktív tag

Korábban már felmerült, hogy pár embernek itt (nekem is) néha annak ellenére nem elérhető a telefonja, hogy látszólag a hálózaton van és a térerő is megfelelő.

Rájöttem, hogy a problémát lehet reprodukálni, ha 1 órás beszélgetés után bomlik a vonal.
Így csináltam egy kis tesztet: egy másik telefonba rakva a kártyát már nem csinálta.
Viszont ami durva: a problémás telefonba T-mobile kártyát rakva azzal sem csinálta! :F

Valakinek van valami ötlete, hogy mi is lehet ez az egész? Nem kompatibilis a telefon a szolgáltatóval? Várható, hogy elmúlik rövidesen (Debrecen)?

(#7836) krystman válasza Landsmann (#7834) üzenetére


krystman
őstag

Köszönöm! Akkor valószínű ez lesz amit mondtál! És ezt meg csinálom majd.

(#7837) krystman válasza Cloud_s (#7835) üzenetére


krystman
őstag

Ez érdekes. De utánna valószínű azért tudtad újra elérni, mert ki-be volt kapcsolva a tel, meg másik telefonba is lett téve. Ilyenkor elérhető lesz újra! Amúgy nem tudom mi a fene okozza ezt!

(#7838) club1 válasza Cloud_s (#7835) üzenetére


club1
veterán

Mondjuk nekem logikus, hogy ha a telefonodat blokkolja (hálózati konfigurációs hiba okán) a szolgáltató, akkor egy ki-bekapcsolás után megjavul (függetlenül attól, hogy közben kártyát cserélsz-e benne).

(#7839) David75


David75
őstag

Up.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#7840) club1 válasza David75 (#7839) üzenetére


club1
veterán

Torrenttel a Telenornál? Ezen az agyonszabályozott hálózaton?

(#7841) darvinya


darvinya
titán

Mi az ami nincs a Telenornak?
Talán ésszerű adathálozata!Es ne talántán normális lenne a rendszer!Vagy az elcse...t profitorientált tulajok a hibásak?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7842) csab2 válasza krystman (#7830) üzenetére


csab2
veterán

A telefon adatszámlálója és a szolgáltató mérése között jelentős különbségek mutatkoznak. Ez az én tapasztalatom is.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#7843) zoli62 válasza csab2 (#7842) üzenetére


zoli62
addikt

Nálam is jelentős különbség van.

(#7844) egykori válasza egykori (#7775) üzenetére


egykori
őstag

Na, elkészült már a rendszer, mert már 4-5 napja minden reggel tudja a telefonom, hogy hanyadika van. :DDD

(#7845) darvinya válasza egykori (#7844) üzenetére


darvinya
titán

Ez egy nagy tévedésed.
Magyarán szólva vissza állították a régi rendszert.
Ezt honnét tudom!?
A visszahívott technikusi kolléga elmonda nekem( mivel emlitettem neki ezt a problémát), hogy az újrendszer nem képes idő és dátum, cellainfo sync szolgáltatásra.
Ergo amit írtam, állítják vissza a régi rendszert mert az új teljesen összeomlott és csak a romokat takarítják.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7846) svili válasza darvinya (#7845) üzenetére


svili
tag

Akkor emiatt gyengélkedett a mobilnet - egyébként Balatonszemesen a kormányüdülőtől pár háznyira nincsen 3g csak EDGE, de az elmúlt napokban szinte használhatatlanul lassú volt, még Opera Minivel is..
Természetesen az üf. szerint van az említett címen is 3g - a kertben egy helyen néha bejön 1-2 percre a jel.. viszont már a nyitott verandán csak EDGE van. Ez nem is lenne gond csak ne lassuljon be a gprs szintjére, vagy alá..

P.S.: Samsung Galaxy S telefonom van, gyári Froyo-val.

A "csoda" ZTE rendszer egyelőre gyengén muzsikál (már ha egyáltalàn "megszólal"...)

[ Szerkesztve ]

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#7847) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok.

Nagyon agyalunk, hogy szolgáltatót váltunk telenorrol pannonra, viszont ez attól függ, hogy 5000 Ft körüli előfizetéssel melyiknél van jobb csomag.

Most pannonnál vannak ugye ezek az okostelefon csomagok, amiket egyelőre nem tudok hova tenni. Mit jelent az, hogy korlátlan böngészés és multimédia tartalom külön?? Mert ugye ha így nézzük az a 180 mbyte már megint más. Igaz, hogy a T-mobile 1 gb forgalmat ad, de ugye ebbe beleszámít a netböngészés is (ha jól tudom persze...).

Barátnőmé lenne az előfizetés, ő sokat böngészne, de pl youtube videokat is rendszeresen nézne. Vagy egyéb dolgokra is használná a netet alkalmazásoktól függően.

Tehát kérdezném, hogy mi a véleményetek ezekről a tarifákról, jobb-e ettől pl a T-mobile ikon tarifája, vagy arányaiban jobban megéri a Telenornál az előfizetés.

(#7848) darvinya válasza q13579 (#7847) üzenetére


darvinya
titán

Elsőre nem eset le!
Telenorról Pannonra mivel a kettő úgyan az.

Egy info: Mobil hálozaton tölteni (torrent, strimmedia, stb... ami közvetlen adatcserevel jár ) adatokat minden szolgáltató lassítja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7849) q13579 válasza darvinya (#7848) üzenetére


q13579
senior tag

BOCS. Javítok. Telenorról T-mobile-ra.

Csak ugye most nézem, hogy 5.000 Ft-os havidíjért a T-mobile-nál olyan csomag van, amiben 200 perc van akárhova, 50 sms + 500 mb net.

Míg pannonnál 180 perc (megszabva, hogy hova), nincs sms és csak 150 mb net. Ami elsőre kevésnek tűnik, de ha ehhez hozzáveszem, hogy a böngészés ingyenes, akkor már lehet, hogy jobban járok, mint a T-mobile-lal.

Kérdés, hogy mit értünk ingyenes böngészés alatt. Gondolom csak bizonyos böngészővel bonyolított forgalmat... Ha viszont már külön applikációval szeretnénk mondjuk híreket gyűjteni és listáztatni, akkor már máris "multimédiaként" kezeli és nincs benne az ingyenes keretbe? Vagy pl, ha időjárás programon keresztül nézzük meg a jelentést. Gondolom ez sem számít bele az "ingyenes" kategóriába...

Szóval nem egyszerű különbséget tenni.

(#7850) Davidoff91 válasza q13579 (#7847) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Nézd, ha jót akarsz magadnak és hallgatsz rám, ne gyere a Telenorhoz... Ha csak nincs valami óriási problémád a T-mobilelal maradj ott. Az okostarifák borzasztóak, rohadt nagy átverés, a Telenor hozzáállása is erősen kifogásolható, mondom ezt 8 éve hűséges előfizetőként..

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.