Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) club1 válasza darvinya (#7845) üzenetére


club1
veterán

Ez természetesen nem igaz, az új rendszeren kevesebb gond van mint az előző több beszállító által toldozott rendszeren, tehát folyamatosan megy az átállás az új rendszerre (és nem vissza).

(#7852) club1 válasza Davidoff91 (#7850) üzenetére


club1
veterán

Nem is akart. A rózsaszínekhez készül...

(#7853) tomp


tomp
félisten

Akinek okostarifája van, az jövőhéten kap egy ingyenes androidos navigációt. Indul a google maps navigation. A gmaps meg korlátlan. :-)

(#7854) Zolesz007


Zolesz007
őstag

Én is ezeken a szerencsétlen okostarifákon variálok, ha tovább osztom a netet oksotelóról tabletre akkor az böngészés vagy nem? Ez pl nekem érdekes. Meg látom, hogy más böngészővel megint nem ugyanaz a helyzet... Nem szeretnék állandóan ugyfélszolgálatot hivogatni, hogy b@... meg,... meg ha a média keretből töltök akkor a sebesség már nincs lekorlátozva ugye?
Mobilkvartett 150-hez képest még így is 20mb-al jobban járok. (SMS,MMS-t bebukom de annyit nem is küldök már)
A hívásmegosztásra meg már megvan, hogy hogyan mérjem a külön 90 perceket. (mondjuk sztem nem etikus manapság ez a hálón belül meg kívül dolog, pl mivan ha valaki 70-es de mondjuk telenor-os honnan tudjam előre, ki melyik szolgáltatóhoz tartozik? Mármár joghézagnak mondanám.)

[ Szerkesztve ]

Fold 5

(#7855) svili válasza club1 (#7851) üzenetére


svili
tag

"folyamatosan megy az átállás az új rendszerre (és nem vissza)."

Szép dolog ez a kincstári optimizmus... :K

Kíváncsian várom, hogy mikor lesz végre 3g az előző hozzászólásomban említett helyszínen.. Vagy ugyanúgy "lyukak" lesznek a hálózaton,mint régen.. :F

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#7856) Davidoff91 válasza club1 (#7852) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Igen, csak én az első hozzászólására reagáltam, ami elég zavaros volt, a korrigálást nem olvastam.:)

tomp: Folyamatos netkapcsolat melett lesz ingyenes navigáció vagy pedig nem kell net sem, ergo, mint a Nokiánál? Megmondom őszintén mindkét formában érdekel a dolog, nemrég szereztem be a drága "kis" Samsung Galaxy S2-m.:D

[ Szerkesztve ]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#7857) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Nocsak nocsak...

Mégsem volt indokolt sok iPhone "tiltása"?
Vagy hirtelen a "lopott" mobil legalizálódott?!

Újra van hálózat a Telenoros iPhone-okon!

Újra élnek a letiltott telenoros mobilok?

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#7858) Davidoff91 válasza mrlujoak (#7857) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Érdekes irományok...Az baj kezdek már ott tartani, hogy nem hiszem el a Telenornak az IMEI szám duplikációs dolgot...Ez egy jól hangzó mese is lehet akár, amivel védik a saját hátsójukat, és megint az előfizető lehet a gonosz....Persze utóbbi feltételes mód.

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#7859) mrlujoak válasza Davidoff91 (#7858) üzenetére


mrlujoak
veterán

Eléggé sok fals dolgot kommunkiált...
Minden legális - ám mégis ideiglenes tiltott - iPhone tulajnak javaslom, hogy a telefon számlájával együtt ballagjon be a helyi rendőrségre, és tegye meg feljelentést a Telenor ellen.

Ugyebár éljen az ártatlanság vélelme... :W

A telenor ráadásul - ha jól látom - törölt minden, iPhone-ok tiltásával, nem működésével kapcsolatos bejegyzést a FaceBookos oldaláról, ami nem kicsit bicskanyitogató viselkedés...

Az utolsó bejegyzés szerdai, majd azt már csak a tegnapi követi... Pedig pont csütörtökön született jópár hozzászólást is generáló bejegyzés...

Kínos ez a Telenornak, és kínosan hallgat is róla...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#7860) darvinya


darvinya
titán

IPones vagy IpoNEs
Az Alma szeretne többet kicsikarni az amúgyis méregdrága sz@...-ért.
Annyi apps. kell hozzá műnködjön rendesen.
Meg néztem egy dobozból kivett Szifont4-et.
Bekapcsolás után élből az internet, de pehje volt nem tudott csatlakozni.
Kb. 15 percig még kikapcsolni sem tudtam annyi hiba üzenet jött fel.
Na ez után a boltossal közlöm, hogy ne sz@...rakodjon a vecsomagolássadobja egyből a kukába.
Milyen adat forgalmat generálhat min. 5Gb/hó!!?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7861) q13579 válasza Davidoff91 (#7850) üzenetére


q13579
senior tag

Szia.

Épp ezaz. Telenorról szeretnék T-re váltani, csak az okostelefon csomagok miatt hezitálok még mindig.

(#7862) tomp válasza Davidoff91 (#7856) üzenetére


tomp
félisten

Folyamatos kell neki. Bár ha előre letöltöd a térképet, akkor csak a tervezéshez kell net.

Ez egy jó pont az okostarifánál. Korlátlan gmaps :-) Van amikor fél órán keresztül nézelődök. Az idő alatt sok megát leszed. De korlátlan.

(#7863) club1 válasza svili (#7855) üzenetére


club1
veterán

Természetesen a lyukak maradnak, csak az átmérőjük csökken. 2.1 GHz-en képtelenség totális lefedettséget nyújtani.

(#7864) q13579 válasza darvinya (#7860) üzenetére


q13579
senior tag

Hali.

Ez azért teljesen nem igaz. Én 1 éve használok egyet (3gs) és maximálisan követhető az adatforgalom egy kicsi applikációval. Magától alig generál forgalmat, teljesen elenyésző. Az 1 gb-ot eddig egyszer sem használtam fel, pedig dolgoztatom a készüléket.

Abban viszont egyetértünk, hogy túlárazott a készülék, de hozzátartozik a valósághoz, hogy maximálisan tökéletes arra, amire ki lett találva.

(#7865) darvinya válasza q13579 (#7864) üzenetére


darvinya
titán

Én nem IPhones 3-ról beszéltem, hanem a 4-ről!!
És ez egy nagy külömbség!

club

Nem tudom, hogy neked ez előre lépés.
De számomra inkább hátra lépés.
Ahol lakom ott 2 hónapja megtörtént az átállás és azóta csak a bajvan.
Nincs time, date, cellinfo sync.
Az adatkapcsolatról nem is szolók, mert sz@..r.
Eddig stabilan volt 3G(tel-re), HSDPA-HSUPA Nem HSDPA+(internetre), EDGE(tel-re, internetre), és volt time, date, cellinfo sync mellyel minden megvolt könnyítve.
Magától beállítot mindent.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7866) egykori válasza darvinya (#7845) üzenetére


egykori
őstag

Tényleg tévedés és csalódás, de legalább most jól működik a telcsi.

(#7867) club1 válasza darvinya (#7865) üzenetére


club1
veterán

Ne haragudj - lehet az én hibám - de a hozzászólásodból alig értek valamit. :F
Amit értek: időszinkron és cellainfó. Mindkettőt biztosan támogatja a ZTE rendszere, gondolom ennek bekapcsolása a finomhangolás időszakában lesz, ha nem kapcsolják őket be, az a Telenor HU spórolása/hozzá nem értése miatt lehet csak. Gondolom ez a project (év) végéig kiderül...
Ha jól értem: Az hogy eddig volt nálad 3G és most nincs, simán lehet amiatt, hogy valaki sikeresen sírt a környékeden, és a lefedettségedet biztosító cellán az antennát átállították a sírónak kedvezően.

(#7868) Hydrascope


Hydrascope
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám, Pannon/Telenor mobilnetem van, és eddig mindig tudtam róla smst küldeni, azonban vagy 1 hónapja azt írja ki, hogy az sms küldése meghiúsult. Mi lehet a probléma? Access point? Köszi

(#7869) darvinya válasza club1 (#7867) üzenetére


darvinya
titán

Akkor te nyelvezeteden idő, dátum és cella információ szinkronizációt a ZTE hálózat(HSDPA+) NEM TÁMOGATJA.
Csak régi hálozat támogatja az idő, dátum és cella információ szinkronizálást, mely esetenként HSDPA vagy HSUPA, EDGE, GPRS.
Nálam Hipenet-ig HSDPA és HSUPA, EDGE volt stabil és lejött az idő stb... .
Most meg semmi és néha HSDPA+ helyett csak GPRS-EDGE szagatva.
Tegnap előtt vettem észre, hogy vissza van kapcsolva régi hálózat egy része.

2G GPRS
2.5G EDGE
3G UTMS
3.5G HSDPA, HSUPA
3.75(3.7)G HSDPA+(HSDPA+HSUPA)
4G LTE

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7870) mrlujoak válasza darvinya (#7869) üzenetére


mrlujoak
veterán

"2G GPRS
2.5G EDGE"

erre módosítanám:

2,5G GPRS
2.75G EDGE ;)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#7871) darvinya válasza mrlujoak (#7870) üzenetére


darvinya
titán

Ha már a kiíráson vagy kiakadva te is rosszul írtad ki.
-link- itt táblázatban részletes beltartalommal

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7872) mrlujoak válasza darvinya (#7871) üzenetére


mrlujoak
veterán

??
Én csupán a 2-2,5 és 2,75G-t javítottam, mert az fix. A többinél már vannak megjelölésbeni egyet nem értések, de amit javítottam, az az.
Ergo parttalan vita lehet belőle.
Olasd el: [link]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#7873) adriano18


adriano18
tag

ha az androidot frissitem akkor nem veszik el a garancia a telenornál? és ha pl. elbaszok valamit akkor a javitásáért fizetni kell nem?

(#7874) dnelb


dnelb
veterán

Valahogy lelehet tiltani teljesen a mobilnetet? Magyarul még az alap 10kb/13Ft se működjön, ne tudjon kapcsolódni rá a telefon. Köszi :R

(#7875) Tutu7030 válasza dnelb (#7874) üzenetére


Tutu7030
veterán

Írd át az apn-t.
APN: horse fuck
:DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7876) Prien válasza dnelb (#7874) üzenetére


Prien
addikt

Milyen telefonod van? Mert okostelóra számtalan progi van, pl. APN ON-OFF, de legegyszerűbb,ha központilag letiltatod a SIM-ről a net hozzáférést.

A kevés is több a semminél.

(#7877) dnelb válasza Prien (#7876) üzenetére


dnelb
veterán

SE X8 2.3.5 el. Igen az érdekelne hogy tudom letiltani a simről. Webes ügyfélszolgálatnál nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#7878) dnelb válasza Tutu7030 (#7875) üzenetére


dnelb
veterán

Átírtam ;] . De ettől független új romnál felmászhat. Amig nem jövök rá hogy kell a simen tiltatni, marad a sim kártya kikapás :))

(#7879) darvinya válasza dnelb (#7878) üzenetére


darvinya
titán

Az új Rom-on is töröld vagy írd át az APN-t, de figyelj arra ne legyen automatikus helyreállítás amikor ki-be kapcsolod a telefont.

UI:simen csak Vodasok tudják tiltani Telenor-ost nem, és alap lesz(Net Start).

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7880) dnelb válasza darvinya (#7879) üzenetére


dnelb
veterán

Hiába írom át, mert mikor felrakom és bekapcsolom még mielőtt állítgathatnám felpattan . De nem valószínű hogy nagyon telepítgetni fogok, mert már minden működik a 2.3.5ben, de rom telepítésen kívül is lehet bármi.. UI: szomorú :(

(#7881) nggabi válasza dnelb (#7880) üzenetére


nggabi
nagyúr

ha felhívod a 1220at kikapcsolják neked a netstartot. sajnos a telenor onlineon (sztem direkt) nem tudod lekapcsolni...

és valóban ha új romot raksz fel magától fel fog menni a netre, kb 20-30ftot használ el jó esetben mire ki tudod kapcsolni...

"szenyor dzsíííí"

(#7882) jozsi252 válasza adriano18 (#7873) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha a kiesen keresztül frissítesz akkor nem veszik el a garid, ha viszont frissítés közbe ( kies ) valami gond adódik áramszünet gép leáll kékhalál bármi, és a telefont nemtudod bekapcsolni akkor az nem garanciális hiba már, így akkor neked kell állni hogy helyrehozzák. Bár nem olyan egyszerű elcseszni ha műkődik a down meg recovery mód, de azért frissítés közben nem nagyon próbálkoznék leállással hiába működik a fent említett dolog.

iPhone 13 Pro Max

(#7883) darvinya válasza dnelb (#7880) üzenetére


darvinya
titán

Ez sajnos a Google Android hibája mivel elvileg nem kapcsolhatod ki teljesen a net-et.
Ha nem tud adatot küldeni az Android egy idő után behal és furán kezd viselkedni.
Az automatikus újra APN beallítás váltó lehetőséget azt hiszem 2.2.xx után már kiszedték.
Pontosan amit leírtam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7884) adriano18 válasza jozsi252 (#7882) üzenetére


adriano18
tag

köszi, am a marketről nem lehet letölteni az adott telefonhoz frissitéseket? nem androidra célzok hanem pl. most adtak ki xperia család frissitést azt nem lehet leszedni marketről?

(#7885) jozsi252 válasza adriano18 (#7884) üzenetére


jozsi252
veterán

Attól függ milyen frissítésre gondolsz, romfrissítést nem, de adott programokhoz tudsz leszedni frissítést.

iPhone 13 Pro Max

(#7886) adriano18 válasza jozsi252 (#7885) üzenetére


adriano18
tag

[link]

ilyent, irja wifin keresztül is lehet azt hogy? ugyan ugy letölteni és elinditani?

(#7887) jozsi252 válasza adriano18 (#7886) üzenetére


jozsi252
veterán

Arra tudok tippelni hogy telóba ami van beépített updater az frissíti le a telefont az említett wifin vagy hálózaton keresztül. Bár ha jóltudom akkor sok telót pl csak programon keresztül lehet, illetve szerintem az biztonságosabb is, mert mivan ha a wifivel lesz valami? ottis lehet áramszünet és akkor lőttek a letöltésnek vagy ha épp elmegy térerő stb.

Jobban preferálom programon keresztül frissíteni + ups. és az a biztos.

iPhone 13 Pro Max

(#7888) darvinya válasza jozsi252 (#7887) üzenetére


darvinya
titán

A programon keresztül törtenő frissités elavult technologia.
Gondolj bele a Google felhőre!!
Egy új Android már nem egyben levő OS!
Elsőre küld egy azonósítót a felhőbe ahol összeállítja a frissíteni kivánt tartományt.
Utánna elkezdi letőlteni, ha az egész meg érkezett, akkor kezdi átírni az előzőt ez észrevehető.
SE külön app-ok és függetlenek az os-től.
Ezeket jobb letőlteni SD-re és utánna frissiteni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7889) jozsi252 válasza darvinya (#7888) üzenetére


jozsi252
veterán

Én most magára a rom frissítésre értem az updatet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#7890) darvinya válasza jozsi252 (#7889) üzenetére


darvinya
titán

Szerinted én mit írtam le?

Rom egy alap amit kapsz elöszőr!

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7891) jozsi252 válasza darvinya (#7890) üzenetére


jozsi252
veterán

"SE külön app-ok és függetlenek az os-től." azthittem hogy előző soraid is az appok frissítésére írtad.

De mostmár rájöttem h nem :W

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#7892) Zolii44


Zolii44
tag

Hali. Van a Telenornál ez a Klikk szolgáltatás. Megrendeltem, és hogy tudnám lemondani???

(#7893) jozsi252 válasza Zolii44 (#7892) üzenetére


jozsi252
veterán

Szerintem legegyszerűbb ha felhívod a 1220 at

iPhone 13 Pro Max

(#7894) dnelb válasza Zolii44 (#7892) üzenetére


dnelb
veterán

Webes ügyfélszolgálat, szolgáltatások, megkeresed és törlés gomb. Én így csináltam.

(#7895) Zolii44 válasza dnelb (#7894) üzenetére


Zolii44
tag

Tudnál adni esetleg egy elérési linket?

(#7896) dnelb válasza Zolii44 (#7895) üzenetére


dnelb
veterán

(#7897) Zolii44 válasza dnelb (#7896) üzenetére


Zolii44
tag

köszi.

(#7898) Ramius


Ramius
őstag

Üdv. Keresgélve a topicban sikerült kihámozni, hogy a sim kártya cseréje ingyenes. Oké, de hogy működik ez? Bemegyek és 5 perc alatt kész? Mentést csinájak a telefonszámaimról?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#7899) Qru válasza Ramius (#7898) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ingyenes. Besétálsz és kicserélik (ha jól emlékszem évi 1x ingyenes csak). Ha van rajta vmi adat (számok, sms) ők megcsinálják ott helyben a mentés és ráteszik az új sim-re.
Nekem így csinálták, sima kis kártyaolvasóba be, lementette ami rajta vol, újat be arra átlőtte és kész.

#nincsbennetarcsi

(#7900) Ramius válasza Qru (#7899) üzenetére


Ramius
őstag

Simán beleférek az évi 1 alkalomba most, nekem még a régi piros-zöld, pannon gsm feliratú sim kártya van :D
Köszi a választ.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.