Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) darvinya válasza Freny1 (#8649) üzenetére


darvinya
titán

Igen, de nem pontosan ilyen mivel Praktumos vagyok.
Nekem 1 éven keresztül minimummal feltöltöttem, akkor 2,2.5x fizettek az egyelegemre korlátok nélkül.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8652) Varszegig válasza Tutu7030 (#8650) üzenetére


Varszegig
veterán

1x én is kaptam. A titkos számomat belerakták az országos telefonkönyvbe. Nem kicist lettem ideges, amikor mindenféle idióta elkezdett hívogatni. Sűrű elnézések közepette 1 havi díjamat elengedték. (Akkor még pannon volt...)
Most megint kaptam egy hónapot, miután megkifogásoltam, hogy nem tudnak törthónapra számlázni, majd 20 napig nem kaptam még annyi választ sem, hogy kapjam be, szépen elküldtem az ügyet az NMHH-nak, 2 napra rá, már válaszolt a telenor, hogy inkább elengedik az utolsó havi előfizetési díjamat :DDD (Felteszem, nem tudnának törthavi számlát csinálni, de ezt a felügyelet nem fogadná el válasznak, ezért inkább többet adnak, és még ők látszanak jófiúnak.)

[ Szerkesztve ]

(#8653) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy a hálózatban van-e a baj, vagy a telefonommal, de egy jóideje eldobálja a kapcsolatot, semmi hálózat csak vészhívás, és vissza se csatlakozik. Próbálom manual módban, úgyse talál semmit. Ha viszont kikapcsolom a telót és vissza, akkor talál, néha 3G-t is. Mivel a telóm már 2 éves (omnia HD) és eddig sose volt ilyen, gondoltam a pannonnál vannak gondok. De ilyen sokáig?? :F
Más is tapasztalt ilyet?

jah a lényeg lemaradt... mindezt Budapest belváros, a legkülönfélébb helyeken bárhol, ahol éppen rájön...

[ Szerkesztve ]

(#8654) bandigno válasza #89874944 (#8653) üzenetére


bandigno
senior tag

esetleg SIM csere? milyen idős a kártya? próbáld ki a telefont egy másik pannonos simmel, és ha azzal jó, akkor megvan a ludas!

(#8655) Prien válasza Freny1 (#8649) üzenetére


Prien
addikt

Végre valami bíztató ügyfél-kezelési hír! :)

Geli: mostanában az SGS II is dobálja a netet, olyankor a net ki-be kapcsolása szokott segíteni vagy Edge-ről 3G-re váltás. Ezt én még az új rendszerre állásnak tudom be. Ha ez sem segít, akkor a sim kártyád nézesd meg, frissítés vagy csere.

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#8656) jozsi252


jozsi252
veterán

Nekem mostanában dobja a netet vagy nemtudom mi van. Sima SGS-em van bekapcsolom a netet megnyitom böngészőt és semmi kiírja azt mint amikor nincs netem és úgy akarok böngészni szóval az oldal nemjön be. és 2-3szor kell próbálkoznom mire jólesz, telenor hiba lehet ez?

iPhone 13 Pro Max

(#8657) Tutu7030 válasza jozsi252 (#8656) üzenetére


Tutu7030
veterán

Szintén zenész(és telenor). :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#8658) jozsi252 válasza Tutu7030 (#8657) üzenetére


jozsi252
veterán

Mióta bejött ez a hipernet ezis azóta van

iPhone 13 Pro Max

(#8659) tomp


tomp
félisten

Mintha egyre többször menne normális sebességen a net. :-)

Ami tetszik: 3G 4/0 térerőnél is akadàsmentes a hanghívás. Ezt a régi háló alatt nem mondhatom el. :-)

(#8660) Gondos222


Gondos222
csendes tag

http://www.shopmania.hu/telekommunikacio-mobil-telefon-tartozekok/p-magneses-antenna-jelerosito-zte-mf668-mf631-usb-modemhez-11-db-11485289

Ez jó lenne egy MF 680 as mibilnet modemhez ?

2 KM re van elérhető gyorsaság itthon csak EDGE van .

Választ előre is köszönöm !!

Bocsi nem tudom hova kell írnom :(

(#8661) Gondos222


Gondos222
csendes tag

Bocsi véletlen volt

[ Szerkesztve ]

(#8662) csab2


csab2
veterán

Az október 31-től érvényes ÁSZF szerint a Telenor egy csomó LEZÁRT tarifacsomagnál emelést hajt végre!!!
UNDORÍTÓ és GUSZTUSTALAN!!!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#8663) club1 válasza csab2 (#8662) üzenetére


club1
veterán

Annyira ez nem meglepő. A lezárt csomagokat is sokan használják, az ő pénzük is évről évre egyre kevesebbet ér, továbbá a szolgáltatók a különadókra is csak az ügyfeleiktől tudják beszedni azt a plusz pénzt... Vagy növeljék tovább az eltartottak (munkanélküliek) számát inkább?

(#8664) Prien válasza club1 (#8663) üzenetére


Prien
addikt

Na, azért szobrot ne állítsunk nekik mindjárt? :F Van nyereség ott bőven, így is ahol tudják, ott húzzák le az ügyfeleket. Véleményem szerint az előfizetéses csomagok forint alapúak,nem deviza,(meg persze nem is hitel, hanem vásárolt szolgáltatás) így aztán a kutyát nem érdekli, hogy pár év alatt mennyit romlott a forint.
Úgyhogy ez egy újabb lehúzás lesz, ha tényleg bekövetkezik.

A kevés is több a semminél.

(#8665) dltpwnz


dltpwnz
aktív tag

Üdv,klikknél ugye kapok 100 megát/hó..Namármost 2 hete megvan a teló kb 1 hete volt rajta 20 mega de közbe resetelni kellett a telefont szal nem látom..Azóta tuti felhasználtam de nem lassitották be a netet. Volt már valakinek ilyen szerencséje ?:D

[ Szerkesztve ]

(#8666) club1 válasza dltpwnz (#8665) üzenetére


club1
veterán

Persze, a pannon hol így, hol úgy korlátoz...

(#8667) dltpwnz válasza club1 (#8666) üzenetére


dltpwnz
aktív tag

Király :D

(#8668) club1 válasza Prien (#8664) üzenetére


club1
veterán

A gondolatmeneted több ponton sántít. Egyrészt ma már nincs 3.6-as kenyér, azaz ha csak Ft-ban gondolkodsz, akkor is emelkedik évről-évre a költséged. Ha pl. a dolgozóid reálbér emelkedést akarnak, akkor a pénzromlás értékénél jobban... De egyik szolgáltatónk sem mentes rengeteg EUR vagy CHF alapú hiteltől, azaz ott is jóval infláció feletti a költséged emelkedése. A rájuk kivetett különadó pedig nem veszi figyelembe a költségek emelkedését, mivel az árbevétel x %-ára utazik. Azaz x+y %-al kell emelni a bevételeket, hogy azonos nyereség vagy kisebb veszteség (lásd Vodafone) jöjjön ki.

(#8669) csab2 válasza club1 (#8663) üzenetére


csab2
veterán

Egy lezárt csomagon módosítani véleményem szerint erősen inkorrekt eljárás. Akkor szüntessék be a csomagot és a felhasználók válasszanak újat maguknak.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#8670) club1 válasza csab2 (#8669) üzenetére


club1
veterán

Szerintem meg sokkal inkorrektebb, ha megszüntetnek egy csomagot.
Sokan valószínűleg azért maradtak azokban, mert valamilyen okból megéri nekik. Ha majd nem fogja, ők másik csomagot választanak. A másik fele pedig a lusta/nemtörődöm kategória, aki csak akkor fog csomagot váltani, ha már feltűnően sokat fog fizetni.

(#8671) krystman válasza club1 (#8670) üzenetére


krystman
őstag

Hát én még nem találkoztam olyannal, hogy megszüntettek volna valami csomagot, ha nem inkább lezárták.

(#8672) krystman válasza dltpwnz (#8665) üzenetére


krystman
őstag

Van ilyen! Én nekem is a Kikk megy, és már több mint 280MB-ot használtam el a teló szerint, de tegnap kíváncsiságból le kértem, hogy mennyit használtam el, és valami 25MB ment el szerintük. Szóval fura tényleg.

(#8673) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok!

Féloff, de jobb helyet egyelőre nem tudok a kérdésnek:

Márciusban felhívtam a telenor ügyfélszolgálatot, miszeirnt egy használt telenoros készüléket szeretnék vásárolni. Kérdésem az volt hogy feketelistás-e, illetve kerülhet-e arra díjnemfizetés esetén.
Mivel mindkettőre nemleges választ kaptam, megvettem a telefont.

Gondolom sejtitek, hogy tegnap délutántól feketelistára került a készülék.

1, Telenornál nem én vagyok a tulajdonosa, így nem tehetek semmit
2, Nem érem el az eladót
3, Nincs adásvételim
4, Fél éve használom a készüléket, nokia központi szervízben is volt időközben, elég nonszensz lenne most kapni egy bejelentést miszerint lopott - de ha mégis, mégis mi a fenét tehetek?
5, Miután a telenor látja(?) hogy bő fél éve én használom ezt a készüléket, és én pedig 10éve vagyok megbízható ügyfelük; akkor most az teljesen okés hogy engem szivatnak az eladó valamilyen hülyesége miatt? :(

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8674) Prien válasza club1 (#8668) üzenetére


Prien
addikt

A kenyér nem jó hasonlat,ott alapanyag van, munkadíj,üzemanyag...Itt ez egy virtuális szolgáltatás,amit ugyanúgy kapok,mint egy éve. Aláírtunk egy szerződést, nehogy már a 30 ft-os sms 40 legyen,mert nekik hitelük van. Tarifahűség szerintem rájuk is vonatkozik,ha szerződve vagyunk. Persze emelhetnek, de akkor jogom van bontási díj nélkül megszüntetni a szerződést. Vagy nem? :)

A kevés is több a semminél.

(#8675) tomp


tomp
félisten

Jövőre lemegy a 3G a metróba is! Már várom.

(#8676) darvinya válasza Prien (#8674) üzenetére


darvinya
titán

Nem tudom miért agitálsz a kenyér hasonlattal.
Persze a virtuális szolgáltatás ez így szószerint nem igaz.
Egyszerűen áramszámlat nem ismersz, mert áram nélkül nincs adótornyok.
Ez volt az egyik.
A többi a kiépítés karbantartás és még sorolhatnám...

Abba senki nem gondolt, ha saját cégéről lenne szó bíztos nem így írna.
Én megértem öket egy bízonyos határig!!!

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8677) Prien válasza darvinya (#8676) üzenetére


Prien
addikt

Majd meglátjuk, mi lesz. Még az is lehet,hogy semmi. :U

A kevés is több a semminél.

(#8678) csab2 válasza Prien (#8677) üzenetére


csab2
veterán

Fent van az új ÁSZF. Szóval 31-től áremelés lesz, erre mérget vehetsz!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#8679) Prien válasza csab2 (#8678) üzenetére


Prien
addikt

Hát, átolvastam a közleményeket, sehol nem látni,hogy pl. a mobilkvartett csomagért többet kell perkálni. Be tudnád másolni? Köszi.

A kevés is több a semminél.

(#8680) negyven2


negyven2
veterán

Olyan problémáról hallottatok-e már, hogy a készülék nem csatlakozik fel a hálózatra, folyton eldobálja azt. Persze nem ennyire egyszerűen. A flottás kártyám (Telenor) tegnap óta olyat csinált, hogy egyszerűen még az alap GSM hálózatról is ledobja magát. Van úgy hogy órákig nincs Telenor hálózat. Ha van akkor meg szinte minimális, telefonálni se lehet rajta, mobilnet sincs. Ez még betudható lenne hálózatfejlesztésnek. De! A másik Telenoros telefonomban lévő kártya (praktikumos) gond nélkül fent van a hálón sőt még net is van rajta (öcsém djuice-osa szintén). Itt lehetne gyanakodni a készülékre, viszont ha a készülékembe beleteszem, vagy a másik vagy öcsém kártyáját, azzal szintén van hálózat és van net is. Ha a flottás kártyámat teszem bele a másik ill. öcsém készülékében ugyanezt produkálja. Vodafone-nal szintén megy a telefonom (egy Omnia 7).

Ismerősnek aki szintén flottás (egy Telenor One Touch) kártyája van nála is előjött most ez a hiba, viszont a másik flottás száma (ugyan az a "cég") működik. hasonló dolgokat nála is kipróbáltunk (telefoncsere, kártyacsere).

Először kártyahibára gyanakodtam de aztán ezt mivel mással is van ilyen kizártnak tartóm.

Valaki találkozott már ilyennel?
Szerintetek lehet ilyen, hogy egyes kártyáknál vacakol másnál meg nem?

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#8681) club1 válasza negyven2 (#8680) üzenetére


club1
veterán

Csak egy lehetséges magyarázat:
Volt a napokban egy szoftverfrissítés, ami hipergyorssá tette az összekapcsolást. (Hálón belül ill. vezetékes irányba 1 másodpercen belüli lett.) Ezt viszont elég sok mobil/sim kártya kombó nem csípi, főleg a lassabb procikkal rendelkező telefonok.
Első körben kérj egy sim kártya cserét. (Mikori a sim kártyád?)

[ Szerkesztve ]

(#8682) negyven2 válasza club1 (#8681) üzenetére


negyven2
veterán

2008 karácsonya környékén lett igényelve. Ismerösömnek pedig most augustusban a másik.
Mit értesz lassú proci alatt?

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#8683) tomp


tomp
félisten

Engem nagyon zavar, hogy sokszor instabil a net. Azaz megy szépen 3-6mbit között, majd megzuhan 0,3 alá. Csak az segít, ha lecsatlakozok a hálózatról pár mp-re.

De mind1. A teljes szeptemberi számlát jóváírják. :-D

[ Szerkesztve ]

(#8684) Landsmann válasza Prien (#8674) üzenetére


Landsmann
addikt

Ez is olyan, mint az egyoldalú szerződés módosítás. Végülis az. Mikor az ember megköti a szerződést, akkor a felek megállapodnak valamiben. Ha a szolgáltatónak jogában áll évközben díjat emelni, mert nőttek a költségei, akkor ugyanilyen jogon nekem is jogomban állna díjat csökkentetni, mert mondjuk munkanélküli lettem, vagy kevesebbet keresek. Ezeket a díjemeléseket akkor tudnám elfogadni, ha azoknak, akiknek hűségszerződése van, a hűségidő lejártáig nem emelhetnék a díjakat. Persze erre mondhatnák, hogy kedvezmeénnyel adták a készüléket. Na, ebbe a kedvezménybe ne menjünk bele, mert sok esetben többe kerül mint függetlenül megvenni máshol. De a lényeg, csinálhatnának olyan opciót, hogy akinek nincs készülék miatt hűségszerződése, az vállalhatna (mondjuk 2 év) és akkor ezen idő alatt nem változtathatnák a szerződés megkötésének időpontjában lévő megrendelt szolgáltatások és percdíjak árait. Persze az ügyfél részéről sem lenne femondható, mert akkor kötbért kellene fizetni. Ez csak egy példa, de el lehetne rajta gondolkodni.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#8685) csab2 válasza Prien (#8679) üzenetére


csab2
veterán

Én nem beszéltem a Mobilkvartett csomagokról.
Itt szépen fel vannak sorolva azok a csomagok, amiken változtatni fognak.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#8686) tomp


tomp
félisten

hmm
6,3Mbit/s egy galaxy minivel. Nem rosz. :-)

(#8687) Something_


Something_
őstag

Üdv!

Már megint mókolnak valamit? :W

Fix 8-10 helyett ez van most, 100 ms-el :W :W :W
Jelerősség 18as szokott lenni, most 8-as. Hipernet21..

(#8688) TiMoN válasza csab2 (#8685) üzenetére


TiMoN
senior tag

Dejó. Épp ma beszéltem a telenorral 1 ügyintézővel. Ott Ő ezt nem mondta.
Pannon 150 em van + 50mb internet és váltani szeretnék okos tarifa 180 ra. De nem mondta hogy meg fog nőni a pannon 150 havi díja. Akkor már megéri váltani sztem. Poén, hogy eddig nem volt 900ft tarifacsomag váltásra most van (előfizunál). Vicces.

-TiMoN-

(#8689) tomp válasza Something_ (#8687) üzenetére


tomp
félisten

Nem már megint. Még mindig!

(#8690) Gondos222


Gondos222
csendes tag

MF 680 as mibilnet modemem van.

2 KM re van elérhető gyorsaság itthon csak EDGE van .

Választ előre is köszönöm !!

Van valami megoldás ne csak EDGE legyen elérhető ?

(#8691) club1 válasza Gondos222 (#8690) üzenetére


club1
veterán

Kertben sem találsz UMTS-t? Ha nem, akkor iszonyat kicsi az esélyed nagyobb sebességre, főleg ennél a cégnél (marha kicsi hatósugarúak az umts celláik). Esetleg egy kis gagyizást ki lehet próbálni: Valami lavórszerű közepébe rögzíted az usb modemet és a cella felé pozícionálod. Van akinek egész jól bejött.
Amivel még biztathatlak: Az új ZTE cellák még nagyrészt optimalizálás előtt/alatt vannak, ha antennát is cseréltek hozzájuk akkor lehet, hogy növelni fogják az UMTS hálózat lefedettségét. De egyelőre még alapabb problémákkal küzdenek, így ha nem írtál alá hűséget a mobilnetre, próbálj meg másik szolgáltatót is megnézni, mit tudnak nálad...

(#8692) Gondos222 válasza club1 (#8691) üzenetére


Gondos222
csendes tag

Aham az a baj hogy mindnél kicsi és ez volt a legjobb igy alá írtam már a hűségnyilatkozatot . :W

Ezen a modemen van külső antenna csatlakozó is az nem jó semmire ?

(#8693) krystman


krystman
őstag

Nem tudom, de letelt a 100MB keretem. És a 32kbites rádiók is össze vissza szakadoznak. Ilyen előtte nem volt egyszer sem. Lehetséges az, hogy nem is 32kbitre korlátoztak le ha nem kisebbre?

(#8694) dltpwnz válasza krystman (#8693) üzenetére


dltpwnz
aktív tag

Nekemis lekorlátozták és néztem 15kb/sec volt a sebesség...(500as pingel)

[ Szerkesztve ]

(#8695) dltpwnz


dltpwnz
aktív tag

WCDMA-n 100megás a net :D GSM en pedig 15kbites érdekes.. :D (magától mindig gsm re rakja ha ujrainditom a telefont ezért hittem azt hogy lekorlátozták ..)

[ Szerkesztve ]

(#8696) dltpwnz


dltpwnz
aktív tag

Estére buta vagyok már nem 100mega hanem 100kb/sec 2g hálózaton..:D

(#8697) club1 válasza Gondos222 (#8692) üzenetére


club1
veterán

Ha találsz hozzá valamilyen irányított karakterisztikájú (pl. yagi) aktív antennát jó lehet, egyszerű körsugárzós antennát azonan szerintem meg se próbáld ha az udvaron sincs semmi jel.

(#8698) jozsi252


jozsi252
veterán

Az lenne a gondom hogy akarok előfizuval venni készüléket, viszont fél év még minimum mire lejár a hűségem, ( 2 év összesen ) hogylehetne megoldani hogy vegyek szerintetek? nincs ilyenre telenornál lehetőség hogy x összegért elállnak a 2 évtől és a vásárlástól fogva újraindul vagy bármi olyan megoldás érdekel ami lehetővé teszi hogy vásároljak készüléket.

iPhone 13 Pro Max

(#8699) Gondos222 válasza jozsi252 (#8698) üzenetére


Gondos222
csendes tag

Menyél be kérdezd meg nekem olyan mintha azt mondták volna hogy fél évvel a lejárás ellőt lehet újra kötni hűséget de nem vagyok biztos benne .

(#8700) jozsi252 válasza Gondos222 (#8699) üzenetére


jozsi252
veterán

19 hónap lejárta után lehet, de nekem még azelött is van fél évem : S szóval 13 hónapos a készülék

iPhone 13 Pro Max

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.