Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61751) Dave™ válasza Ear001 (#61742) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez elméletben jól hangzik, de eddig a nyitott AT-k 53mm-es driverrel voltak és nem dúskáltak mélyben, az R70X az első, aminek ütős és dús mélyei vannak, annak ellenére hogy ez csak 45mm-es.

(#61752) ribizly válasza #01758976 (#61750) üzenetére


ribizly
veterán

Nem volt szerencsés a szóhasználat valóban. :U
Inkább úgy kellenne mondani, hogy elfedi, gyengíti, kioltja vagy torzítja. Gondolom. De akkor, ha ez így van ki lehetne mondani, hogy a HD600-tól jobb a HD650 és az R70X is. De ezt mégsem állítja igazából kb senki. :N

De ha már itt tartunk:
Az SMSL SAP8 elég egy R70X-nek vagy egy HD650-nek?

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#61753) fattyu válasza ribizly (#61752) üzenetére


fattyu
veterán

de én igen részemről hd650 jobb mint a 600

persze egy jó vintage planar mégjobb (sansui ss100 hp1 hok 80-2 ilyenek)

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#61754) ribizly válasza fattyu (#61753) üzenetére


ribizly
veterán

És le tudod írni, hogy miért? :U Komolyan érdekel.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#61755) Dave™ válasza ribizly (#61752) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ízlésfüggő, szerintem nem lehet objektíven igazságot tenni. Az biztos hogy mindhárom megéri az árát és nincsenek nagyon távol egymástól. A HD650-nek szinte biztosan nem elég, a HD600 talán kevésbé válogatós, az R70X dettó. Hallgasd meg őket ha teheted vagy olvasgass még róluk.

(#61756) fattyu válasza ribizly (#61754) üzenetére


fattyu
veterán

600 al nincs sok tapasztalatom. 650em van.
ami nekem megmaradt hogy bármennyire is egyívású a két fejes a 600 kevésbé háklis arra hogy atomerőmű erősítője legyen. ergó viszonylag nem olyan 100% ideális rendszerről is megmutatja amit tud. a hd650nek meg kell a tökéletes sor. na ez az amit nagyon kevesen adtak találtak meg hozzá ezért az van a fejekben hogy nem is jobb nem is éri az árát.

érted. szarabb sorról jobban szól a 600. aki meg elétette a 650nek azt amiről már tényleg kifutja magát akkora marginális kisebbség a neten hogy elveszik.

SZERINTEM

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#61757) emiki6 válasza ribizly (#61752) üzenetére


emiki6
veterán

Nyilván, a kiemelt tartományt jobban hallod, mint azt ahol alig szól... :D

Amúgy a HD650 számomra nagyobb élmény volt, mint a HD600. (Számomra)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61758) Sinesol válasza fattyu (#61756) üzenetére


Sinesol
veterán

Ezzel meg az lehet a probléma, hogy ha olyan háklis a rendszerre, akkor lehet jobb eredményt kapunk egy magasabb kategóriás, de kevésbé háklis fejessel, ami mellé még egy vagyont sem kell költeni az ideális rendszerre és ugyanott vagyunk talán olcsóbban is. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#61759) fattyu válasza Sinesol (#61758) üzenetére


fattyu
veterán

nem vagyont kell költeni a hd650re. csak megtalálni amivel szépen fut...

nem feltétlen ugyanaz a kettő

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#61760) ferzoli válasza fattyu (#61759) üzenetére


ferzoli
Ármester

Mi lenne az a hozzá illő lánc, amivel szépen fut?

(#61761) emiki6


emiki6
veterán

Tudnátok ajánlani valamit a driver elé, ami meggátolja a haj és egyéb dolgok bejutását, de nem vagy csak minimálisan befolyásolja a hangot? Szivacson kívül valami más esetleg? :D (nem akarok elé szivacsot se nagyon tenni)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61762) fericske válasza emiki6 (#61761) üzenetére


fericske
addikt

Egy vékony réteg finom papírzsepiből pl.

(#61763) Dorien


Dorien
veterán

AKG K550 MkII

Huhh, ez valami k******tt jó cucc anyagminőség, design, kényelem és hang szempontjából is. Nem tudom, hogy az MkI milyen volt, de a Sense V1-ről hajtva ebben van bőven mély, eszembe nem jutna még azon emelni EQ-val. A szokásos -3dB @ 7kHz ezen is segített, de enélkül is teljesen hallgatható. Nagyon kiegyensúlyozottnak érzem, ahogy a DT770 Edition 32 ohm-ot és a HE350 Focuspad A-t is. Ez is amolyan finom V karakter, amit nagyon szeretek. Zenei stílusra eléggé mindenevő, nekem egyelőre Joe Satriani gitárzenéje tetszik a legjobban rajta. Zárthoz képest piszok jó tér és a hangszigetelés is csillagos 5-ös. A hatalmas párnák nagyon puhák, a fejpánt valami brutális nagyra kihúzható. (Én 4-es álláson használom a max. 12 helyett.) Ezen a 40k-s áron részemről erősen ajánlott vétel: [link]

Joe Satriani - Super Colossal (full album)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#61764) Sinesol válasza emiki6 (#61761) üzenetére


Sinesol
veterán

Valami vékony tüll, géz, lenvászon?
Vagy esetleg van ilyen szúnyoghálószerű, vékony fém háló, az talán mégjobban átengedi a levegőt/hangokat..

[ Szerkesztve ]

(#61765) Spíler válasza Dorien (#61763) üzenetére


Spíler
őstag

Ahhoz képest,hogy 5-6 hónapja még megesküdtél,hogy csak nyitottat veszel elég szépen beleálltál a zártakba. ;]
Gratulálok. :)

(#61761) emiki6

Géz,szúnyogháló?

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#61766) Dorien válasza Spíler (#61765) üzenetére


Dorien
veterán

A K612 Pro-t már feldobtam apróra, de lehet, hogy a DT770 Edition 32 ohm is megy, annyira tetszik most a K550 MkII... :) A HE350 a Focuspad A párnákkal nagyon baba, az marad nyitottnak.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#61767) emiki6


emiki6
veterán

Az ötleteket köszönöm, megnézem melyik milyen lehet. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61768) Dorien


Dorien
veterán

K550 Update
Ha valaki később akar venni AKG K550 MkIII-at, az már lecsatolható kábeles lesz, ez az egyetlen különbség az MkII-vel szemben:

Basszus: Ha valaki nem elégedett vele, akkor erősen rá kell nyomkodni a fülek köré a párnát, hogy egy kis vákuum jöjjön létre és az arc felőli részre kell a végén jobban rányomni. Ez pár +dB-t is jelenthet a mélyek szempontjából. Szemüvegesek próba nélkül ne ezt a fejest válasszák, mert a szemüvegszáraknál könnyen elszökik a basszus és könnyen a többször felhozott vékony, magasba húzó hangzás lehet a végeredmény. Ha rendesen szigetel körbe, akkor minden lesz, csak nem mélyszegény... :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#61769) emiki6 válasza Dorien (#61768) üzenetére


emiki6
veterán

Az a helyzet, hogy a fostexnél is túl sokat számít, hogy odaszorítom e vagy sem, bár ott a fül-driver távolság miatt, nem a szigetelés miatt.

Szerintetek lapítsam a 1540 párnát vagy van valami puhító eljárás?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61770) Spíler válasza emiki6 (#61769) üzenetére


Spíler
őstag

Pár hétre éjszakánként tedd rá a dobozára,vagy valamire,kifog az lapulni szerintem.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#61771) darvinya válasza emiki6 (#61761) üzenetére


darvinya
titán

Krepp papír fajta.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#61772) Bukk900 válasza Dorien (#61763) üzenetére


Bukk900
őstag

A K550 nekem is tetszett a Musiland, Sense V1 láncról. Ha ment volna telefonról, lehet, hogy ma is meglenne...

(#61773) #56474624 válasza Dorien (#61766) üzenetére


#56474624
törölt tag

Arra a 770 Editionre csak egy jó műbőrpárna kell (pl. edt770s). ;)

(#61774) Spíler


Spíler
őstag

Ne felejtsétek.... ;)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#61775) SecRS


SecRS
tag

Véleményetek szerint, ha jelenleg van egy PreSonus AudioBox USB külső interfészem (2x XLR), amit használok rögzítésre is stb., az mennyire kielégítő külső hangkártyaként egy fejhallgató számára (jack kimeneten) zenehallgatásra? Erősen érződik a hangerő különbség és a tisztaság az integrált hangkártyával szemben, de mennyire számít zenehallgatásilag megfelelőnek a cucc otthoni mezei használatra? :) Lenne-e drasztikusan érzékelhető különbség egy fejhallgató erősítő és e között? :) Előre is köszönöm a választ. :R

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#61776) s4tch válasza SecRS (#61775) üzenetére


s4tch
veterán

Nekem van egy ilyen, gitárt szoktam bele dugni. Fejes erősítő gyanánt elég gyenge. Egyébként nagyon jó cucc, de pont a fejes része nulla.

(#61777) SecRS válasza s4tch (#61776) üzenetére


SecRS
tag

Ahh... annyira sejtettem, hogy nem úszom meg, hogy egy huszadik kütyüt kelljen vennem. :D
Olcsóbb kategóriában mik a javallott fejhallgató erősítők/DAC stb.? (Már ha létezik erősítőben olcsóbb kategória). :D

U.i.: Szörnyű amúgy, hogy egy minőségi cuccnál ilyenre nem figyelnek, akármilyen harmadrangú része is a jack-kimenet. Még az a szerencse, hogy lényegében ingyen kaptam egy zenész jóbarátomtól és emiatt nem kell most idegesnek lennem. :))

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#61778) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Sziasztok!

Tudtok esetleg a régi Sennheiser HD 439-hez hangminőségben és árban (-30k) nagyon hasonló fejhallgatót ajánlani, aminek cserélhető/mosható a párnája?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#61779) s4tch válasza SecRS (#61777) üzenetére


s4tch
veterán

Hasonló célt szolgál, és sokkal jobb hangú a Focusrite Scarlett Solo. Ezzel van tapasztalat, a topikban találsz róla visszajelzéseket. Ha a felépítése megfelel, esetleg cseréld le rá a Presonust. Stúdiózó arcok el fogják vinni az Audioboxot; nekem kettő volt egy ideig belőle, úgy emlékszem, 1-2 hét alatt vitték el, mikor meghirdettem a fölösleges példányt.

(#61780) Dorien válasza Spíler (#61774) üzenetére


Dorien
veterán

Jaja! :D

Besenyő Pista bácsi és az óraátállítás

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#61781) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok! Egy 2 éves, ~250 órát futott, de jó állapotú R70x szerintetek mennyiért érné meg?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#61782) Dave™ válasza ribizly (#61781) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azt nem tudom, én 70-ért vettem, ha ez segít.

(#61783) ribizly válasza Dave™ (#61782) üzenetére


ribizly
veterán

Milyen paraméterekkel (kor, állapot, futott órák száma)?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#61784) Roxkex válasza Roxkex (#61718) üzenetére


Roxkex
senior tag

Nos. Első körben HD 662 EVO tulajok felé szolnék. Vagy aki volt tulaja ennek (az egyébként fasza!) fejesnek :)
Ugye csütörtökön vettem meg a fejhallgatót. Superlux HD 662 EVO. Tetszik a fejes, a hangja még kicsit szokatlan. Jelenleg bejáratás alatt áll! Továbbá esténként direkt felrakom valamire, hogy egy kicsit a szorosságából engedjen.
Továbbá a kérdésem az az volna, hogy ez a fejhallgató mennyit fog engedni a későbbiek során a szorosságából ? (Vagy esetleg valami ötlet arra, hogy ezt meggyorsítsam ? :\)
Sajna nyomja a fülemet egy idő után.
Nyilván valóan nem a párnák nyomják a nagy fülemet hanem a belső műanyag, mert nagyobbacska a fülem :\ És ez nagyon rá szorul. Amikor megvettem akkor felpróbáltam de akkor még nyilván nem derült ki rögtön mert kb 30perc 1óra után kezdem érezni. :\
Ezért eléggé a felé hajlok, hogy elállok a vásárlástól valahogy. (Habár nem rendeltem meg neten :\ Hanem telefonon felhívtam őket és érte mentem .. De elvileg van ez a 3 munkanapos dolog :) )
Ha meg nem sikerül akkor :\ Ez van :(
(Invotone HD 2000 az határozottan lazább is volt már a kezdetekkor) Alapvetően az viszont tetszik, hogy nagyon jól szűri a zajokat , talán jobb is egy kicsit mint az invo volt.

Sajnálom ha nagyon nagy blődséget kérdezek :(

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#61785) fericske válasza Roxkex (#61784) üzenetére


fericske
addikt

Fémpántos, nyugodtan tágíthatod, nem fog eltörni.
Viszont ne a fülkagylós részt fogd közben, mert az reccsenhet valahol.
Kétkézzel a pánt közepénél hüvelykujjal, szépen.

(#61786) Roxkex válasza fericske (#61785) üzenetére


Roxkex
senior tag

Rendben, köszi a tippet !
Tehát akkor csak azt a 2 fémpántot fogjam és jobbra meg balra húzva valahogy ? :\ (Nem igazán értem a gondolat menetedet de aztán lehet, hogy amiatt hogy késő van :\)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#61787) Spíler válasza Roxkex (#61786) üzenetére


Spíler
őstag

A tágítás előtt a bőrpántot csavarozd ki különben kifog szakadni.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#61788) Bodz


Bodz
Topikgazda

Obravo HRIB-3 és HAMT-3-ról tudtok valamit?

[ Szerkesztve ]

(#61789) Dave™ válasza ribizly (#61783) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az állapota újszerű volt, a korát nem tudom de bő két éves maga a modell is tehát túl sok nem lehetett, a "futott órák száma" meg teljesen mindegy, ha az állapota jó (ez a 250 óra is amit írtál valami haraütésszerű érték lehet, túl sok jelentőséget nem tulajdonítanék neki). Itthon vettem, AVX-ről.

(#61790) pendre54 válasza Dave™ (#61789) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nos, hogy segítsünk a kollégának az R70X-et illetően, 2015 októberi vásárlás volt, de itt az eredeti hirdetésem linkje, vannak fotók, meg lehet nézni, hogy miként nézett is ki. :) [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#61791) Bodz válasza ribizly (#61781) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kb. 70-ért tudsz venni az Amazontól garral, visszaküldés lehetőségével. Ebből indulj ki! :) És innentől nem fogtok megegyezni az eladóval. :D

[ Szerkesztve ]

(#61792) Dave™ válasza pendre54 (#61790) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szuper, köszönöm a kiegészítést :) Még a fólia is rajta volt az oldalán a típusjelzésen, szóval ez tényleg kiváló állapotú darab volt, azóta is megelégedéssel használom, köszönöm!

(#61793) ribizly válasza Bodz (#61791) üzenetére


ribizly
veterán

THX. Akkor ez így tárgytalanná válik.

Azért nem annyira egyszerű ez a kérdés és persze nem lett könnyebb sem. :D
A HD600 vs HD650 vs HD660S sem éppen egy egyszerű eset, de ebbe ugye beleszalad az R70x, ami akkor így valahova a HD600 és a HD650 közé eshet hangban, ahol talán a HD660S is (meg ahogy néztem megjelent egy HD800S is, de az egy teljesen más tészta) van, de árban azt a HD650-el tették egy szintre.
Igazából a HD600 / R70x marad még így is a cél, mert azt gondolom, hogy elsőre már ezek is akkora pluszt adnak, amitől eldobom az agyam és elvileg nem kell akkor vennem most nagy hirtelen másik AMP-ot sem. :D

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#61794) #01758976 válasza ribizly (#61793) üzenetére


#01758976
törölt tag

Szerintem meg, vegyél Hifiman 400s-t, ha már nyitott kell.

(#61795) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Az mitől lehet hogy mikor beállítom a hangszórókat alapértelmezettre a jobb oldali kis zöld sáv maxon ugrál(youtube közben) ,de ahogy mondjuk pörgetek a számban vagy állítom a hangerőt visszavesz ebből a sávból és halkabb lesz az egész?

Köszi!

(#61796) ribizly válasza #01758976 (#61794) üzenetére


ribizly
veterán

Ah. Come'on! :D
Valaki el tudná helyezni a Hifiman 400s-t is Hifiman 400i-t a Sennheiser HD600/650/660S és az Audio-Technica ATH-R70X térképen?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#61797) fericske válasza Roxkex (#61786) üzenetére


fericske
addikt

Hüvelykujjaddal rátámasztasz középen és elkezdesz vasat hajlítani. Nincs ott ördöngősség semmi.

(#61798) Bodz válasza ribizly (#61796) üzenetére


Bodz
Topikgazda

El. De milyen szempontok alapján?

(#61799) ribizly válasza Bodz (#61798) üzenetére


ribizly
veterán

Részletesség, tér, mélyek, sebesség, hajthatóság, anyaghasználat, hangkép. :)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#61800) ferzoli válasza Bodz (#61798) üzenetére


ferzoli
Ármester

Hozzávehetjük az AKG K712 Pro-t még? :D
Kintről ez is 70e körül mozog...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.