Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32401) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Szerintetek melyiket?
HD 681 EVO
vs
AKG K77

A tudomány a valóság költészete!

(#32402) szentkuti11 válasza Vesa (#32401) üzenetére


szentkuti11
addikt

Én inkább a Superluxot venném.

(#32403) fattyu válasza kurion (#32400) üzenetére


fattyu
veterán

most írtad le azokat a dolgokat amiért be is került a tökéletesen felejtős halmazba

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#32404) PuMbA válasza Szucsluki (#32394) üzenetére


PuMbA
titán

Invotone HD2000 :)

(#32405) Szucsluki


Szucsluki
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Tegnap írtam egy rövid tanácskérő bejegyzést hordozható fejhallgató ügyben. Kicsit basszusosabb modellt vártam. Az alább említett két termék közül melyiket válasszam szerintetek:

1. Maxell Retro DJ

2. AKG K518

Válaszaitokat előre is köszönöm! :DD

(#32406) AGE-T


AGE-T
senior tag

Mai nap tanulsága:

V-Moda m100 - Nagyon sötét hangkép, szinte semmi nem volt számomra a helyén. Jól néz ki. Különösebben nem kényelmes.
AiAiAi TMA-1 - Sennheiser HD25 ellenfeleként szokták emlegetni. Lehet fel kell frissítenem az emlékeimet a HD25-el kapcsolatban, de szerintem a seni nyomába se ér. Mélyek mindenhol, semmi magas, elég torz hangképű fejes. És baromira nyomta a fejem. Műanyag mindenhol, bár ez a HD25-re is érvényes.
Oppo Pm-1 - Hasonlít karakterben az LCD2-höz. Rá volt kötve saját OPPO erősítőjére, amivel valahogy szólt. Magasai nem igazán voltak, vagy tere szűkebbnek tűnt az LCD2-höz képest. Anyaghasználatban egész jó, és könnyű fejes. Vizuálisan egész kellemes holmi. Meghallgatóznám saját forrásról. Árát egyértelműen nem éri meg, inkább Audeze.

Sennheiser Momentum in-ear: Egész jó füles, kellemes anyaghasználat. De úgy eltúlozták benne a mélyeket, hogy hallgathatatlan lett számomra.

Genelec hangfalak még mindig nagyon ott vannak. Eldöntöttem, kell egy pár!

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#32407) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

AKG K271 MKII milyen ársávban lehet ajánlott? Nézegettem a korábbi hsz-eket, kicsit vegyes a kép róla.

:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#32408) Exodius


Exodius
őstag

Skacok!

Meddig vámoltatnak amazon-on? Csak mert 20K az 500X-ért átkozottul jó üzlet..:O

(#32409) kemcso válasza Exodius (#32408) üzenetére


kemcso
Ármester

(#32410) Exodius válasza kemcso (#32409) üzenetére


Exodius
őstag

Kösz....és hogy számolom ki a 27%-ot?

(#32411) szentkuti11 válasza Exodius (#32410) üzenetére


szentkuti11
addikt

Körülbelül 5-6k-t számolj rá, még úgy is bőven megéri.

(#32412) Exodius válasza szentkuti11 (#32411) üzenetére


Exodius
őstag

Hát az itthoni 55 helyett egyértelműen. :O

(#32413) torma1981 válasza Exodius (#32412) üzenetére


torma1981
veterán

Én is nagyon filózok rajta. 30k alatt marad simán az ember. Itthon meg min 50k. :D Nagyon jó ár.

(#32414) korpicschess válasza torma1981 (#32413) üzenetére


korpicschess
veterán

Valakinek van ezzel tapasztalata, valóban ingyenes a szállítás?

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#32415) szentkuti11 válasza korpicschess (#32414) üzenetére


szentkuti11
addikt

$3.80 a szállítás.

(#32416) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Kedves doktor barátomnál voltam délelőtt és sikeresen több időt tudtam fektetni az AKG K812-be. Mellette elbeszélgettünk egy kicsit Mike Oldfield bácsi munkásságáról illetve a mostani kedvence a Piano Guys-ról no esett még egy kevés szó ilyen olyan zenéről is, de én többségében a nyitott K812 fejesen át hallgattam a mondatait 2 szám közti szünetben...
A hallgatózáshoz csakis a jól ismert Sony PHA-1 + Ipod volt a társam (ipod csak digit forrásként volt jelen). Hát mit ne mondjak a PHA-1 minden hibáját előhozta a K812. Amikor azt írták pár helyen hogy a 812 baromi részletes (Legutóbbról nekem is ez maradt meg róla) akkor nem hazudtak, viszont amikor azt írták hogy sokáig hallgatható akkor igen... Sok benne a magas, tényleg sok! (DT990Pro/250Ohm mércéjével mérve is, de itt nem csak sok mint a superluxokban hanem részletes is precíz is szellős is, de sajna sok...)
A tere a fejesnek nagyon öblös sokszor nem tudtam megmondani hogy az a szerencsétlen csellós éppen a horizont melyik szegletéből zenél... De én szeretem ezt a nagy teret mégis a K812 fura öblös terét nem bírtam 1 - 1.5 óra alatt megszokni.
Legalább 10 számot végig hallgattam vele. És azt kell mondjam válogatós fejes. Azok a számok amik kevésbé erősek magasban és kis színpadosok azok nagyon jók, de bármi nemű elektronikusat senki ne akarjon a K812-re erőszakolni mert akkor nagyon megbánja hogy kinőttek a fülei a fejéből...
Érdekessége a fejesnek még hogy a közepe telis tele van részletekkel olyan érzésem volt mint a HD800 közepével. Nagyon ott van nagyon részletes nagyon szuper de mégse hangsúlyos valahogy mély és az istenverte magas előtérben van.
A mélye a fejesnek korrekt azt kell mondjam pipa! De számomra nem tudott többet az ott nálam levő DT770Limited600ohmnál. A DT mélyebbre is ment de minőségben is ott volt ahol az AKG.

Sorry folks thats it for today! :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32417) kemcso válasza Exodius (#32410) üzenetére


kemcso
Ármester

Öööö ezt ugye nem komolyan kérded? :U Ha mégis, akkor az ára szorozva 0,27-el, de nyugodtan szorozhatod 0,3-al is :))

(#32418) szakibá...


szakibá...
senior tag

Az én mai "élményem" a Marshall Monitor volt, ami nagyon pofás és praktikusan hordozható darab, de a hangja ingyen se kéne. Az igaz, hogy elfelejtettem kivenni belőle a Treble Filter-t, de szerintem ez sem javíthatott volna rajta annyit. Pedig nem is olcsó.
Viszont hallottam az új ATH-MSR7-et, nagyon kellemes első benyomásaim lettek. Pofára az MDR-1R stílusát követi, kényelmes és mivel közvetlenül a Marshall után hallottam, a hangja felüdülés volt. Ha az árát nézem, nem biztos, hogy megéri dupla árért a Sony-hoz képest. Jó volna egymás mellett hallani a kettőt.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#32419) krichd1 válasza vodkaboy22 (#32416) üzenetére


krichd1
addikt

Így leírtak alapján akár lehetne K702 is. Arcba nyomulós magas hangon szerintem jobb DAC+erősítővel lehet kontrollálni. Erre a vékonyka össze-vissza terű hangra nekem se tud ráállni a fülem, bár nekem Dt770 hangjára sem.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#32420) RetepNyaraB válasza szakibá... (#32418) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Csak varj mig idekerül Kammercsik es meglatja mit irkalsz a liebling-Marshallrol :DD
(amugy en se szerettem es kenyelmetlen is volt)

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32421) szakibá... válasza RetepNyaraB (#32420) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ő a Majort kedveli, ez a Monitor volt.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#32422) Dorien válasza torma1981 (#32413) üzenetére


Dorien
veterán

Itthon az AD500X a Mall.hu-nál a legolcsóbb, 41k. [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#32423) RetepNyaraB válasza szakibá... (#32421) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

aha kevertem, igazad van :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32424) vodkaboy22 válasza krichd1 (#32419) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Az én limited dt770-emet hallottad? Más mint a legtöbb dt770, azoknak a legtöbb hibáit orvosolja. :K

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32425) krichd1 válasza vodkaboy22 (#32424) üzenetére


krichd1
addikt

Tiéd melyik limited edition a sok közül ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#32426) Bodz válasza krichd1 (#32425) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Manufaktur az övé.

(#32427) korpicschess válasza szentkuti11 (#32415) üzenetére


korpicschess
veterán

Szerintem az is csak USA-ba, ahogy az A500X-nel meg free, de az USA-ba.

AKG K271-re valaki?

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#32428) Vesa válasza szentkuti11 (#32402) üzenetére


Vesa
veterán

Thanks!

A tudomány a valóság költészete!

(#32429) vodkaboy22 válasza krichd1 (#32425) üzenetére


vodkaboy22
addikt

600Ohm-os limited edition (edition kinézet, de T1-es párna vagy hasonló egyedi.)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32430) krichd1 válasza vodkaboy22 (#32429) üzenetére


krichd1
addikt

Ilyet nem.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#32431) .DLL válasza krichd1 (#32419) üzenetére


.DLL
veterán

Csak kíváncsiságból, mik azok amik bejönnnek számodra? (kettőről már tudok: Nad HP50, Digitech Pro Monitor)

(P.H.)

(#32432) krichd1 válasza .DLL (#32431) üzenetére


krichd1
addikt

Nem sok. Legtöbb fejhallgatóval a magas hangok problémásak nekem, illetve az összességében túl vékony hangzás. Vagy kiemel nagyon egy szűk tartományban, vagy torz, éles, vagy csak szimplán sok, esetleg ezeknek a különböző kombinációi. A "parasztvakítós", túl transzparens, "álrészletezős" fejhallgatókat alapból nem szeretem. Tehát nem sok típus marad, még úgy is, hogy veszem a fáradságot kipróbálni egy típust többször, többféle rendszeren. Tetszene például az LCD3, ha nem lenne olyan nehéz, kényelmetlen és nem szólna ki nagyon. Volt egy nagyon régi Dt880 is ami tetszett, de pontos típusát, évjáratát nem tudom. Majdnem tetszik az újabb fajta HD600 is.
Remélem jó lesz az új Oppo PM-3 is. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#32433) zatom válasza krichd1 (#32432) üzenetére


zatom
tag

Akkor neked tetszene a nagyon regi DT990-em.
Gyere fejestalira, hallgasd meg!

(#32434) Exodius válasza zatom (#32433) üzenetére


Exodius
őstag

Fejestali mikor lesz?

(#32435) #16820480 válasza vodkaboy22 (#32416) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az öblös tér a gumiabroncs "párnák" miatt van, ha kicsit rálapítod a fejedre, akkor megszűnik a barlang hatás, és jobb hangja lesz, de ugye ez nem tipikusan az a hordási mód, ami sokáig kényelmes. Esetleg lehet, hogy valami más párnával jobb hangja lenne.

(#32436) #71562240 válasza szakibá... (#32421) üzenetére


#71562240
törölt tag

És a Monitor tetszene nekem? Értsd: kérlek részletezd, milyen volt számodra?

R'N'B mostanában mindent összekever. Úgy látszik, öregszik.

[ Szerkesztve ]

(#32437) Freeman007 válasza Exodius (#32434) üzenetére


Freeman007
aktív tag

November 8.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#32438) #71562240 válasza RetepNyaraB (#32423) üzenetére


#71562240
törölt tag

De ha már R'N'B vicc, komolyra fordítom, és itt is megjegyzem, Jack Bruce odavan.

(#32439) RetepNyaraB válasza #71562240 (#32438) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mar csak Lassukez tartja a frontot :(((

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32440) vodkaboy22 válasza #16820480 (#32435) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hát azért egy 350 000ft-os fejestől nem azt várom el hogy fejemre paszírozva adjon jó hangot... :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32441) RetepNyaraB válasza Freeman007 (#32437) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ezt nem hiszem el. Evek ota elsö alkalom, h otthon vagyok es aznap koncertem van, nyilvan föprobaval a talalkozo idejen :W :W :Y :((( :O

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32442) Ati1979 válasza RetepNyaraB (#32441) üzenetére


Ati1979
veterán

:(

(#32443) Ati1979


Ati1979
veterán

Ak120 vs Ak240

OFF, de belinkelem ide is, mert ezt a topicot többen olvassák mint az mp3-asat.
Hátha valakit érdekel. :))

(#32444) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli fejhallgatót szeretnék vásárolni, nagymamámnak kizárólag normál TV -zés céljából. Keretösszeg ~20.000 Ft. Nagyot hal ezért lehetőleg hangosabb kivitel érdekelne.

Circumaural kialakítás, lehetőleg nyitott legyen, és hosszútávon is kényelmes. Tudom hogy kevés a tapasztalat, mivel zenére nem nagyon ajánlottak, de ha esetleg lenne tapasztalat valamelyik konkrét típussal szívesen venném :)

Én vagyok M3nyus!

(#32445) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Kezd aktuálissá válni a vásárlás, ha minden jól megy, jövőhéten rendelek fejhallgatót. A kérdésem annyi lenne, hogy 10e Ft-os árkategóriában még mindig a Superlux HD681 Evo számít bestbuynak zenehallgatásra, azon belül is 99,99% metálra?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#32446) #71562240 válasza Ati1979 (#32443) üzenetére


#71562240
törölt tag

Köszi, hasznos.
Egyúttal szomorú, hogy ennyi pénzt kell kiadni valamire, ami részben annak a bizonyítéka, hogy továbbra sincsenek csodák, analóg erősítőfokozatban továbbra sem lehet helyettesíteni technológiai varázslatokkal a méretet. Még fej-/fülhallgatóhoz sem. (Egyelőre?)

(#32445) kovy29 Az egyik best buynak.

[ Szerkesztve ]

(#32447) Ati1979 válasza #71562240 (#32446) üzenetére


Ati1979
veterán

Igazából elég jól használható nehezebben hajtható fejesekkel is. :)
Addig jó amíg nem hallja az ember az adott fejest, minőségi fejes erősítővel. Nálam ez már megtörtént sajnos. :)
Csodák tényleg nincsenek. A méret még mindig nagy korlátja a rendes fejhallgató erősítő beépítésének.

(#32448) Bjørgersson válasza #71562240 (#32446) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Van esetleg más, amivel jobban járnék?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#32449) Ravel


Ravel
újonc

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Superlux hd 669-ről?
Előre is köszönöm az infókat!

(#32450) #71562240 válasza Bjørgersson (#32448) üzenetére


#71562240
törölt tag

HAMA HK-3040
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Hogy te mivel jársz jobban, arról te tudsz meggyőződni, kipróbálással, amire azért Debrecenben van valamennyi lehetőség. Nincs recept, nincs legjobb. Metált is mindenki másképp szereti hallgatni. Nyilván az ajánlólistá(k)ból válogatva van a legnagyobb esélyed számodra megfelelőt találni, de még számodra se lesz egy best buy.
Az egyik nyilván az EVO. Feltehetőleg nem lősz vele mellé, mert még nem sokan szidták. De nézegesd a többi ajánlottat is. Az itteni ajánlólistához én mindenképpen hozzáajánlom az AKG K511-et is. Metálra is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.