Hirdetés

2019. október 24., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-09-16 13:24:17

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#5951) Zol33 válasza dh66e (#5950) üzenetére

Zol33
(tag)

Igen az lett a vége, sikerült kiszedni, utána már kiadta a tálcát gond nélkül. :)

(#5952) dh66e válasza Zol33 (#5951) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Szuper! :C

(#5953) dh66e

dh66e
(Topikgazda)

Srácok!

Akinek régebbi lejátszója van és a you tube-ot használ azoknak jó hír.
Van újra 1920x1080-as lejátszás az utolsó yt verzió óta (v6.7.7) ,és az eddig nem lejátszható videókat is megeszi már.
A yt plugin beállításaiban a videó minősége opciónál válaszd az
"1080 MPEG-DASH to hls" lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#5954) ginola válasza dh66e (#5953) üzenetére

ginola
(őstag)

Dune 102-re is igaz ez, honnan telepíthetem ezt a verziót fel?

(#5955) dh66e válasza ginola (#5954) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Ezt nem tudom H1-en jól működik.
You tube letöltés.

(#5956) nfsu17 válasza dh66e (#5953) üzenetére

nfsu17
(addikt)

megpróbáljuk egy 303D-n hamarosan.
mit is kell tenni?
magától fog frissülni? :D
látom, csak érdekel, hogy várjak-e esetleg a frissülésre, vagy tegyem fel ezt...mert most nincs benne sd kari

[ Szerkesztve ]

(#5957) nfsu17 válasza nfsu17 (#5956) üzenetére

nfsu17
(addikt)

a gyári még nem frissül...
letöltve ezt, szépen működik.
de 1080p továbbra sincs a beállításban, csak 720p.
viszont néhány videó 720p-nek sem tűnik.
pl.
vagy
ez meg csak bufferel 1%-on, és nem akar menni.
de ez legyen most a legkisebb gond, egyelőre megy(eget). :R
köszi.

(#5958) dh66e válasza nfsu17 (#5957) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Lehetnek problémák más lejátszókon,ezt nem tudom.
Pedig ott kéne lennie a beállításokban.
Nálam így néz ki.

Amiket linkeltél mind megy,a minőség meg olyan amilyen, az első videónak eleve fura a felbontása is.1920x812 ír ki a dune a bit ráta is nagyon változó 4Mbit/s a legnagyobb átlag kettő ha van.
A jazzmegazos :DDD 1920x1080 megy.

Az utsó valóban kuka a dune számára.Na akkor jó tudni hogy van még amit nem szeret. :(((

[ Szerkesztve ]

(#5959) nfsu17 válasza dh66e (#5958) üzenetére

nfsu17
(addikt)

ott nekem 720 a max, ahol neked 1080 van

(#5960) dh66e válasza nfsu17 (#5959) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Ok másnak is van ilyen gondja.
Nézzük sorjában aztán összerakom fejben a dolgokat.
Kodekek legyenek telepítve,a legújjabb (37-es verzió) illetve R11-es fw legyen,tehát a legutolsó stable amit kiadott a Dune.

Előfordulhat hogy teljes reset kell a Dunere és friss rendszermemória tehát a régit törölni kell.Ezután pedig lehet felrakni a szúz you tube plugint.
Ezek a végső lehetőségek szóval nem feltétlen ezzel kell kezdeni.
Lássuk mi a helyzet.

(#5961) dh66e

dh66e
(Topikgazda)

(#5962) RZozo

RZozo
(tag)

Érdeklődni szeretnék azoknál, akik használják, ismerik a Dune HD Solo 4K médialejátszót, hogy a Base változat mennyire jó vétel 75k-ért.
Mennyire kiforrott, bug mentes a firmware?
DVB-C tuner mennyire jól használható benne a Digi kábeltévé adásaihoz. EPG mennyire jó? Időzített felvétel beállítható-e?
Felvétel milyen formátumban történik, küldhető-e a hálózaton keresztül NAS-ra vagy csak belső HDD/SSD-re rögzít?
DVB-C tunerrel rendelkező felvevőt tervezek venni, egyúttal a nagyon megbízható Dune HD Smart D1 lejátszómat cserélném modernebbre, de vajon érdemes-e?
Összességében évek óta elégedett vagyok a Smart D1 lejátszóval, teszi a dolgát hibátlanul, de ha lenne egy méltó utód, amelyik DVB-C tunerrel is rendelkezik, úgy két kütyüt váltanék ki eggyel.
Köszönettel várom a véleményeket a Dune HD Solo 4K készülékről. :R

[ Szerkesztve ]

(#5963) vasszarvas

vasszarvas
(tag)

Sziasztok,

Linuxos a letöltőgépem qbittorrenttel, és gyönyörűen működik a megosztás, minden gép a hálózaton látja a megosztást, de a DUNE Hdtv101 jelszót kér. Sokat kipróbáltam, de nem jutok megoldásra. Mit tegyek? Mit állítsak?

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#5964) Laszlo733 válasza vasszarvas (#5963) üzenetére

Laszlo733
(aktív tag)

A router felhasználó nevével és jelszavával próbáltad már?

(#5965) kezo0

kezo0
(őstag)

Juhéj, teljesen váratlanul, már-már a semmiből érkezett egy betának minősített, de szokás szerint hibátlanul működő új firmware (190919_0242_r11) a Duo BASE 4K-mra, minek következtében végre ismét magyar címek és borítók jelennek meg a jukebox-ban. :)
Őszintén szólva nem hittem, hogy jön még valaha frissítés erre a modellre, mivel az utolsó fw már több mint 2 éves volt.

[ Szerkesztve ]

"Beam me up, Scotty! There's no sign of intelligent life down here...”

(#5966) Laszlo733 válasza kezo0 (#5965) üzenetére

Laszlo733
(aktív tag)

Jött Beta frissítés a Dune HD Base 3D - re is két év után :)

(#5967) dh66e válasza Laszlo733 (#5966) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

A 101-en kívül minden modellre kb.

(#5968) kokokka válasza dh66e (#5967) üzenetére

kokokka
(senior tag)

Úgy néz ki, próbálják nem elaprózni a Firmware kiadásokat. Sajnos sokmindent nem árul el a gyári leírás....

(#5969) dh66e válasza kokokka (#5968) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Beállításokban találtam egy két változást (3D mélység álítás pl.) Reggel amikor ránéztem.

(#5970) kezo0 válasza kezo0 (#5965) üzenetére

kezo0
(őstag)

Dune fórumban ennyit írnak: [link]

(#5971) gyeniko válasza dh66e (#5967) üzenetére

gyeniko
(őstag)

A 102-esem az interneten nem látja a frissítést.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#5972) kezo0 válasza gyeniko (#5971) üzenetére

kezo0
(őstag)

A beállításokban engedélyezve van, hogy a beta verziókat is mutassa?

(#5973) gyeniko válasza kezo0 (#5972) üzenetére

gyeniko
(őstag)

Igen. Mindjárt megnézem a HD MAX-ot is.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#5974) gyeniko válasza gyeniko (#5973) üzenetére

gyeniko
(őstag)

A HD MAX frissített.

(#5975) BBéci

BBéci
(félisten)

Hőn szeretett Base 3.0 lejátszóm meghülyült, a menüben össze vissza ugrál, a nagy nehezen elindított filmből lejátszik 10-15 másodpercet, majd visszaugrik az elejére.
Akinek van ötlete arra, hogy mitől lehet és javítható-e, az mesélje el!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#5976) koncsik válasza BBéci (#5975) üzenetére

koncsik
(addikt)

Firmware frissítéssel/újrarakással próbáltad rendbe tenni? Akár azzal, ami rajta van, hátha... (Nekem segített a Smart-nál ideig-óráig, de lehet, hogy érdemes másikat (keveset használtat) keresni).

(#5977) dh66e válasza BBéci (#5975) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

1 percre áramtalanítsd ha ez nem segít rakd vissza gyárira.

(#5978) BBéci

BBéci
(félisten)

Áramtalanítással kezdtem, nem segített.
Firmware-ből valami 5-6 éves van rajta, nem frissítettem.
Másikat nem keresgélek, mert ki tudja, mennyit nyüstölték. Az enyém kifejezetten megkímélt, sokszor 6-8-10 napig nem kapcsoljuk be.
Amennyiben hardveres baja van, megjavíttatom, a Totel-nél értenek hozzá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#5979) dh66e válasza BBéci (#5978) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Akkor még egyet próbálj meg,rendszer memóriát és flash memóriát töröld (Beállítások-Egyéb-Rendszermemória).
Azt mondjuk még mindig nem értem hogy legalább a B9-es fw-t miért nem teszed fel 30mp az egész mindened megmarad nem kell semmit állítgatnod .
Az R11-et nem ajánlom mert abban már vannak változtatások és te röghöz kötött vagy nem akarlak felborítani a megszokott rendszereddel. :DDD

(#5980) BBéci válasza dh66e (#5979) üzenetére

BBéci
(félisten)

Pontosan én sem értem, hogy miért nem frissítettem. Egyrészt, mert baromi lusta vagyok és nem éreztem semmi hiányt, élveztem a filmeket. Azt sem tudom, hogyan kell. Amikor a Panasonic plazmán üzenet jelent meg, hogy van új firmware, leokéztam és ment magától.

(#5981) dh66e válasza BBéci (#5980) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Csak Neked csak Most! :)
Beállítások-Egyéb-Firmware frissítések.

Itt rákattintasz az Elérhető frissítések keresése opcióra.Kilistázza az összes eddig megjelent fw-t.
Továbbá ha kiválasztod az igen opciót a Frissítések automatikus keresése lehetőséget akkor pont úgy fog viselkedni legközelebb mint a pana tévédnél csak leokézod és csinálja.
Persze net kell hozzá ezt ne felejtsd, ha nincs akkor letöltöd az fw-t egy penre és arról eteted meg a dune-t.
Ugyanitt ha Nem-et választasz a Beta verziók kihagyása résznél akkor a beta verziókat is letölti automatikusan.Ilyen a a legutolsó idei r11 is.
Hajrá! :K

(#5982) BBéci válasza dh66e (#5981) üzenetére

BBéci
(félisten)

Úgy nem fog menni, mert nincs és soha nem volt netkapcsolata a lejátszónak.
Fél órája keresem a másfél-két éve letöltött firmware-t, de nem találom. :(

(#5983) dh66e válasza BBéci (#5982) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Minek csináltam az összefoglalót? :DDD
[link]
Letöltöd amelyik tettszik, felmásolod egy pen gyökerébe és mehet fel a dune-re.

(#5984) BBéci válasza dh66e (#5983) üzenetére

BBéci
(félisten)

Köszi!
Egy hete VLS tápegységes Prime van nálam kölcsönben, egyértelműen jobb a képe és a hangja is, mint a Base-nek. Olcsón megvehetném, de az is legalább 6-7 éves, tehát időzített bomba. Inkább vadásznék egy Base 3D-re, azok valamivel fiatalabbak.

(#5985) kezo0

kezo0
(őstag)

Mit lehet tenni, ha a Dune jukebox-a nem hajlandó felismerni egy nemrég megjelent, sokak által várt, népszerű, közismert filmet sem a címe (többféle írásmódban leírva), sem az IMDB-azonosítója alapján? Vagy rossz filmcímeket akar hozzá társítani, vagy azt mondja az IMDB id alapján, hogy nem talál filmet.
Ilyenkor manuálisan miért nem lehet bevinni legalább a helyes címet a jukeboxba?

(#5986) kezo0 válasza kezo0 (#5985) üzenetére

kezo0
(őstag)

Hm, látom, nehezet kérdeztem.
Egyébként erről a filmről van szó, ezt nem tudja beazonosítani a jukebox semmilyen módszerrel: [link]
Mindezt egy Duo BASE 4K-n, amit magyar nyelvűre állítva használok.

(#5987) bava

bava
(csendes tag)

Korábban Solo Lite-om volt, most lettem egy Max 4K tulajdonosa és a régebbi lejátszóhoz képest egy dolgot nem találok. A beállításokon belül a lejátszás/nyelv menüben be lehetett állítani az elindított film alapértelmezett audio nyelvét és, ha több nyelv volt a filmen, akkor automatikusan azzal indította el, függetlenül, hogy hanyadik volt a sorban az adott nyelv. Most nem látok ilyen lehetőséget és minden elindításnál ki kell keresgetni a kívánt nyelvet.

Illetve a forced feliratot sem ismeri fel, vagy bekapcsolom beállításokban, hogy indítsa el a feliratot, akkor a sorban az első feliratot mindig elindítja (akkor is azt, ha nem az a forced), vagy kikapcsolom ezt a funkciót és akkor nem indít el feliratot még akkor sem, ha a forced megjelöléssel el van látva.
A kérdésem, hogy, ha valakinek van esetleg korábbi firmware-el tapasztalata, ez eddig sem működött, vagy érdemes visszaállítani valamelyikre? Az előző Dune lejátszómnál volt, hogy inkább régebbi firmware-el használtam, mert abban voltak jobban működtek, számomra fontos funkciók. Köszönöm!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.