Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) MrTwister válasza Tibusz00 (#9847) üzenetére


MrTwister
őstag

"Az online letöltés nem működik."
Emiatt nem megy szerintem: [link] Idézem: " Az online feliratkeresés és letöltés is jól működik(Pro One 8K Plus-nál ugye), amivel a többi modellnek most éppen gondjai vannak az OpenSubtitles.org változtatása miatt (de ez a firmware már tartalmazza a megoldást)."
"Minden Realtek-es modellhez egyszerre lesz majd frissítés, ennyi bizonyos. De lassan aktuális szerintem. Megpróbálom megtudni, mi a terv." Ez a javítás előbb-utóbb jön gondolom az Androidos modellekre is... :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#9852) Tibusz00 válasza Csabi1984 (#9850) üzenetére


Tibusz00
tag

Mint MrTwister írta az online feliratletöltés nem működik.
Megnézem ezt az elnevezést. Köszi az ötletet.

MrTwister :R

[ Szerkesztve ]

(#9853) Beni2360 válasza Tibusz00 (#9849) üzenetére


Beni2360
félisten

Az OpenSubtitles.com-nál már a sima reg nem elég, elöfizetönek, támogatónak kell lenni. Az .org oldal működik de a fejlesztőnek át kell írnia az elérési procedúrát. Marad az srt letőltés és a bemásolása. Én az egész feliratot a fö mappába másolom és lejátszáskor felirat keresése opcióval oda navigálok és nem kell át nevezném őket.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9854) Tibusz00 válasza Beni2360 (#9853) üzenetére


Tibusz00
tag

Köszi a Te módszeredet is kipróbálom.

Csabi1984: A Te átnevezős módszered teljesen jó működik! :R
Legtöbbször VLC-t vagy MPC-BE használok. Azokat nem érdekli a fájl neve.

(#9855) Csabi1984 válasza Tibusz00 (#9854) üzenetére


Csabi1984
addikt

:C

(#9856) péjé válasza Beni2360 (#9853) üzenetére


péjé
őstag

Én úgy vettem észre hogy napi limitet vezetett be az OpenSubtitles.com, ha jól néztem napi 5 feliratot enged letölteni utána kiírja hogy elértem a limitet (CE-ben).

(#9857) Beni2360 válasza péjé (#9856) üzenetére


Beni2360
félisten

Én letöltöttem egyenként az egész évad 20 feliratot de egyben zipp formában nem engedte.
Ez lehet a boxoknál ami miatt nem engedi. Pl a zidoo letölti, gondolom fizetnek valamit.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9858) bejglee


bejglee
csendes tag

Sziasztok,
Nekem jelenleg egy Popcorn lejátszóm van, de szeretném lecserélni.
Melyik Dune-t javasoljátok, amibe belső HDD-t lehet tenni és torrent kliense is van?
Ja és Netfix-et is bírja.

[ Szerkesztve ]

(#9859) Beni2360 válasza Beni2360 (#9857) üzenetére


Beni2360
félisten

Most írták, hogy a Zidoo sem tölti le a feliratokat.:W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9860) slesoma


slesoma
csendes tag

Sziasztok új vagyok a Dune világban vettem egy Dune Hd Realbox 4K, probálok olvasgatni infot összeszedni de elég nehéz sok az info ... Következőkben tudnátok segiteni ...

Nagyon zavaró sötétben a kék led, nem lehet kikapcsolni menüben nem találtam, valami plugin esetleg... Angol oldalon azt olvastam nincs rá megoldás. Max szétszedem és jöhet a fekete filc :D

Másik probléma kényelmetlenség, Omv szerveről játszom le a médiát, eddig a Tv Plex média szervert használtam ami automatikusan frisitette magát ha egy új film került a mappába, a Dunen manuálisan újra kell inditanom a Jukebox Mappa kezelésénél a szkennelést, hogy az új tartalmak megjelenjenek.

Nincs erre valami megoldás hogy ha a mappa tartalma megváltozott új fájl jött létre automatikusan szkennelje be a Jukebox, ezt a Plex média szerver ügyesen megoldja...

Köszönöm hogy elolvastad . . :R

(#9861) kokokka válasza slesoma (#9860) üzenetére


kokokka
őstag

A Zidoo tudja, a Dune (úgy tudom) nem. A HD Pro 4K volt nekem, az biztosan nem tudta.

(#9862) slesoma válasza kokokka (#9861) üzenetére


slesoma
csendes tag

Értem, akkor marad a manuális szkennelés ... ki lehet bírni, de kényelmesebb lenne ha automatán frissítené a tartalmakat ...

(#9863) BBéci válasza slesoma (#9860) üzenetére


BBéci
titán

Amikor oylan tesztkészüléket kapok, aminek zavaró a LED-je, ráragasztok egy darabka szigetelőszalagot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9864) oszkarfincs


oszkarfincs
aktív tag

Felraktam a Corelecet ez alapján a leírás alapján.

- Semmilyen hang nem jön ki az eszközből, pedig próbáltam mindenféle kimenetet állítani a Kodi beállításokban. Se a tv-re, se az erősítőre, még GUI hang sem.
- A távirányító nem működik. A Coreelec bluetooth menüben elvileg megtalálta B25 néven és csatlakozott hozzá, de mégsem csinál semmit.

Mit javasoltok?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9865) MrTwister válasza oszkarfincs (#9864) üzenetére


MrTwister
őstag

A távirányító CE alatt csak infrán megy állítólag, töröld a Bt párosítást és próbád infrán, előtte ezt a fájlt a CE pendrájv /storage/.config/ mappájába kell rakni, mondjuk nálam Sambán keresztül ez Configfiles mappaként látszik, újraindítás után mennie kell.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#9866) balazs8907


balazs8907
tag

Sziasztok! Jelenleg egy Dune HD Real Vision 4K (2021) modellel rendelkezem, de megtetszett a Dune HD Homatics Box R 4K Plus eszköz. Érdemes lenne cserélnem?

(#9867) mikrofon válasza oszkarfincs (#9864) üzenetére


mikrofon
addikt

Itt sokkal több infót fogsz találni és kapni ezzel kapcsolatban:
[link]

(#9868) mikrofon válasza balazs8907 (#9866) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha elégedett vagy vele szerintem még nem. Most van béta tesztfázisban az új FW, ami már A12 lesz. Azt szerintem érdemes megvárni.
Miért cserélnéd?

[ Szerkesztve ]

(#9869) ricsik válasza mikrofon (#9868) üzenetére


ricsik
őstag

Dune HD Real Vision 4K-ra feltettem a legújabb bétát, de nekem nagyon nem tetszik a legújabb film közben feljövő alsó menüsor...
Remélem választható lesz a régi, vagy megyek vissza a tavalyi bétára.

(#9870) Ablakos


Ablakos
őstag

Dune HD Real Vision 4K + távirányítója valamelyike döglődik. :F A hibajelenség, hogy nem reagál az eszköz (többször véglegesen újraindításig), sokszor a párosításból eltűnik az irányító. Az irányító még ilyenkor is bőszen villogtatja a piros ledjét nyomkodásra.
Az android alkalmazással helyrehozom a kapcsolatot és úgy tűnik minden megjavult, de hamarosan kezdi előről.
Most melyik lehet a ludas? Hatezerért vegyek egy új irányítót, de lehet hogy a doboz nem 100-as.

(#9871) mikrofon válasza ricsik (#9869) üzenetére


mikrofon
addikt

Te a Dune lejátszó alkalmazásra gondolsz vagy magára a firmware-re?
Én az utóbbira.
Magát a Dune app-ot nem ismerem, nem használom.

(#9872) P1eTr0 válasza ricsik (#9869) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Én is épp akartam írni erről az újításról. Én egyelőre szokom, de amikor rájöttem, hogy valami "nem a régi" :D :D

Az eredeti megoldás nekem jobban tetszett, ugyanakkor ez sem feltétlen rossz, de valami még nem kerek vele (még én sem jöttem rá).

Egyébként ezen az "optikai" tuning változáson kívül lehet tudni, pontosan mit módosítottak?

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#9873) ricsik válasza mikrofon (#9871) üzenetére


ricsik
őstag

Az új FW hozott új Dune Appot, ami ebben a lejátszóban integrálva van, de persze el lehet térni tőle, de én nem teszem, nekem tökéletesen megfelel(t) eddig.

P1eTr0:
Én régi témával használom, ha jól olvastam az új kinézetet csiszolták, tehát én nem vettem észre változást az említett sávon kívül. Értem a koncepciót, hogy a sávról most már minden fontosabb funkció egyből elérhető, de nekem nagyon nem tetszik :)

(#9874) mikrofon válasza ricsik (#9873) üzenetére


mikrofon
addikt

Mi az FW verziószáma?

(#9875) ricsik válasza mikrofon (#9874) üzenetére


ricsik
őstag

Version "240123_0207_r22" (BETA version)
Az eggyel korábbi : Version "230929_0206_r21" (BETA version)

(#9876) TéSanci


TéSanci
friss újonc

Sziasztok! Tanácsot kérnék média lejátszókról. Jelenleg X96 android TV. boxot használok, filmezésre és zenehallgatásra saját anyagokkal. Semmi stream. A zenét Neutron music playerrel külső USB>DAC - kal hallgatom. Sajnos a box 32bites, így nem tudom kihasználni a Neutron 64bit - es mintavételezését. Működik valamelyik 6magos 64bites Dunén ez a Neutron 64bit - es opció? Ha valaki használ ilyet, elmondaná? Melyik típus vagy melyik ajánlott? Előre is köszönöm!

(#9877) blakey válasza TéSanci (#9876) üzenetére


blakey
titán

Melyik X96-os boxod van és melyik FW-rel?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9878) TéSanci válasza blakey (#9877) üzenetére


TéSanci
friss újonc

X96 max + ultra S905X4 CPU - val /NeverHood-os/. Nincs vele semmi gond csak nem 64bites.Ezért nézegetem a Dune lejátszóit de nem vagyok biztos a dologban, abban sem hogy a Neutron fut e rajta normálisan /az apk érintő képernyőre van optimalizálva/. Az X96-on fut szépen minden, de nem 64biten. Több külföldi oldalon sem találtam konkrét utalást. /lehet hogy rossz helyen kerestem / Csak nem akarok pénzt kidobni feleslegesen mert ahogy nézem használtan is 60 - 80 ezer a régebbi Dunék 6 maggal.

(#9879) blakey válasza TéSanci (#9878) üzenetére


blakey
titán

Képes voltál tőle venni és ennyiért? Azon a boxon a CoreELEC lenne a te "barátod" (Amlogic topik), Kodi alól megfelelően működne a DAC.
Android alatt normálisan működik az USB-DAC? Android TV alatt nekem nem működik a DAC USB-n keresztül, csak optikaival, de lehet, hogy valamit nem vettem észre, CoreELEC alatt hibátlanul teszi a dolgát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9880) TéSanci válasza blakey (#9879) üzenetére


TéSanci
friss újonc

Hát sajna ez van. Nálam /X 96 Android Tv11/ ment az UAPP és Neutron MP is, ezek ki tudják kerülni az Android korlátozásait közvetlen USB hozzáféréssel. Felismeri a Topping Dac-ot. De a 64bites mintavételezését nem tudja / bírja ez a SOC az X96-on. Azért gondoltam egy normális ,,dedikált" média lejátszóra. De köszönöm válaszod :R !!! Majd még körül nézek. Üdv

(#9881) blakey válasza TéSanci (#9880) üzenetére


blakey
titán

SD kártyára feltelepíted a CoreELEC-et és valószínűleg minden problémád megoldódik. Amlogic topik összefoglalóját olvasd el.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9882) TéSanci válasza blakey (#9881) üzenetére


TéSanci
friss újonc

OK köszönöm 👍!!!

(#9883) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
Dune Homatics boxon ha a Dune appon nézek filmet és BT-n keresztül fülessel hallgatom nagyon csúszik a hang. Megpróbáltam az sp/dif kimenetre tenni egy BT transzmittert de nem tudom megszólaltani, hiába kapcsolom be ezt a hangkimenetet.
CE-n simán működik ez, mit kell még beállítani ATV-n h menjen ez a kimenet? köszi

(#9884) still2


still2
tag

Sziasztok,
A Dune HD távirányítón a POP UP MENU gomb funkciója megváltozott. Most már csak a hangsávot lehet változtatni. Régebben itt is lehetett feliratot keresni, változtatni. Vissza lehet ezt valahogy hozni?

(#9885) djnice


djnice
veterán

Új 8K modell első képminőség tesztjeim: [link]

(#9886) access_denied


access_denied
senior tag

Sziasztok!
Nagyon nem ismerem a Dune lejátszókat, egy ősrégi Mede8er lejátszót használok jelenleg. Amit megszerettem benne az a Yadis, mellyel magyar nyelvű információs oldalakat készítettem. A Yadis about és folder képeket helyez a film mappájába, és ezt jeleníti meg listázáskor. A Yadisban van Dune mód is, ezt nem ismerem.

Kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e a Yadist használni Dune lejátszókhoz, illetve van-e magyar nyelvű információs lehetőség a Dune lejátszókhoz?

Melyik a nem zsebbe nyúlós recommended lejátszó, maximum 4K felbontásig? NAS-on vannak a filmjeim, ha jól sejtem akkor nem szempont a HDD bővíthetőség. Általában 720 felbontást használok a tévé távolsága és a tévé mérete miatt nincs szükség nagyobb felbontásra.

Nem tudom mit hagytam ki... előre is köszönöm a választ, válaszokat.

(#9887) Gaben50


Gaben50
csendes újonc

Sziasztok, a Real vision 4k modelre várható esetleg andriod update?

(#9888) still2


still2
tag

Sziasztok,
Egy film tájékoztatójában szerepel hogy magyar forced felirattal rendelkezik. A feliratkezelőben látom is azonban a filmben már nem jelenik meg a szöveg. Beállítási probléma?

(#9889) stemplar07 válasza djnice (#9885) üzenetére


stemplar07
őstag

168? khhhmm

(#9890) djnice válasza stemplar07 (#9889) üzenetére


djnice
veterán

Természetesen nem ér ennyit, de még mindig olcsóbb mint a klónja ami 800 EUR…

(#9891) stemplar07 válasza djnice (#9890) üzenetére


stemplar07
őstag

mire gondolsz ? melyik ,.. Zidoo ? engem az zavar csupán, hogy a vagy a Streaming, vagy pedig a kép/hang szenved csorbát... , de bele nyugodtam már, megvárom tényleg lesz-e változás az ATV 12 től

(#9892) djnice válasza stemplar07 (#9891) üzenetére


djnice
veterán

[link] A volt (csaló) Zappiti bagázs csinálja.

(#9893) blakey válasza stemplar07 (#9891) üzenetére


blakey
titán

Jelenleg mi a problémád? Mit szeretnél, hogy jobb legyen?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9894) stemplar07 válasza blakey (#9893) üzenetére


stemplar07
őstag

Dune HD Premier 4K Pro-- dts:X-DTS, HDMA -sima DTS-kén értelmezi , a FLAC már nem érdekel, hogy akad a számok elején,(Wiim Pro+ Topping D70S MQA, kiváltotta..sokkal jobb is az egész így) végül is csak ennyi, de ha már 9.1 a hangrendszer, .... ezt leszámítva el vagyok vele, linuxot nem mókolok rá, nincs türelmem, ahogy a Kodihoz sem brrr..

(#9895) blakey válasza stemplar07 (#9894) üzenetére


blakey
titán

Dune HD Premier 4K Pro-- dts:X-DTS, HDMA -sima DTS-kén értelmezi - ATV12 alatt ez jó lesz.
a FLAC már nem érdekel - pedig érdekelhetne, mert javítaniuk kéne. Kodit használok, ott nincs gondom. Megnézem a Dune app esetében nálam miként játssza le a mostani fw-rel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9896) mikrofon válasza blakey (#9895) üzenetére


mikrofon
addikt

DuneHD Homatics-hoz van már béta A12 FW?

(#9897) blakey válasza stemplar07 (#9894) üzenetére


blakey
titán

Meghallgattam néhány FLAC-ot a Dune appal, nálam nincs probléma, hibátlanul működik. Optikain megy ki a hang egy Loxjie D30 DAC-ba.

#9896 mikrofon
Tesztelőknek biztos. Ha a Homatics verzió leokézva, akkor a Dune is megkapja, ellenőrzi, hozzáigazítja a dolgokat és mehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9898) stemplar07 válasza blakey (#9897) üzenetére


stemplar07
őstag

köszi, bár az új FW óta nem próbáltam, de én HDMi-n próbáltam anno ..ott akadt
..az ATV 12-t mikorra ígérik ?

(#9899) Tuto válasza ricsik (#9869) üzenetére


Tuto
tag

A felirattal is vannak gondok, ha nem a legújjabb fw van fenn.
A fw meg függ attól milyen készüléked van, a visionra újabb van a pro ra régebbi fw

(#9900) Tuto válasza still2 (#9888) üzenetére


Tuto
tag

a feliratkezelőbe beállításba nézd meg, és utána a feliat gombbal elő tudod hívni, és be vagy kikapcsolni

(#9901) Tuto válasza still2 (#9884) üzenetére


Tuto
tag

a távirányító gomb beállításoknál tudod változtatni melyikkel mit csináljon, ott én is szoktam állítgatni, mert 1-1 fw nél vannak módosítások

(#9902) still2 válasza Tuto (#9901) üzenetére


still2
tag

Köszönöm! :R

(#9903) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Nektek az új (240123_0207_r22) firmware-el nincs bajook? Dune HD Pro Vision 4K Solo-m van, felpakoltam tegnap előtt a firmware-t, azóta random nem indít el filmeket, most az előbb kapcsolom be a lejátszót, az összes film képe szét van esve a 'médialejátszójában' s nem is indulnak el. Most scannelem újra a teljes HDD-t, remélem nem baszta el a gyűjteményt. Ja, meg mindemellett még akadozik is a menü, van hogy beragad minden, majd egyszer csak megugrik minden bepótolva a korábbi távgomb lenyomásokat.
Sztem ha marad a hiba, rakom vissza a korábbi firmware-t. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#9904) wolfman válasza wolfman (#9903) üzenetére


wolfman
veterán

Na akartam már korábba is linkelni, de itt van kép a problémáról:

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#9905) ricsik válasza wolfman (#9904) üzenetére


ricsik
őstag

Nekem a Real Vision 4k is csinálta ezt a kép szétesőst. Ezen kívül belefutottam egy csomó szövegbe, ami angol maradt, illetve az új lejátszás közben előjövő "bar" sem tetszett.
Visszatettem az egyel régebbi bétát, újra helyreállt a béke.

(#9906) Downsampling válasza ricsik (#9905) üzenetére


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

Mivel sem újonnan, sem használtan nem lehet kapni Dune HD Pro 4k II és Dune HD Real Vision 4K Pro-t, így azt kérdezném, hogy ezt a tudást melyik újabb modell tudja?
Nem kell több, amit ők tudtak, sem hangban, sem képben.
Melyek az utódjaik?

Köszönöm :R

(#9907) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Dune Homatics "Dune felület" alatt mi a helyes beállítás, hogy a frekvencia váltás jó legyen?
Állandó
Valamennyi képfrekvencia
Valamennyi képfrekvencia, dupla sebesség preferálva
Kivéve 24p
Kivéve 24p, dupla sebesség preferálva

(#9908) Valkűr válasza Downsampling (#9906) üzenetére


Valkűr
őstag

itt a kisteso:
https://lejatszo.hu/?t=dune-hd-premier-4k-pro

vagy a nagyobb, bár nagyon hiányolom a 2 HDMI, akinek nem 4K az erősitője.
https://lejatszo.hu/?t=dune-hd-pro-one-8k-plus

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#9909) blakey válasza Csabi1984 (#9907) üzenetére


blakey
titán

Amelyik szimpatikus.
"Valamennyi képfrekvencia, dupla sebesség preferálva"

#9908 Valkűr
A Dune HD Premier 4K Pro egy Homatics, 99,9%-ban ugyanaz. Ha megfelel a Dune HD Homatics, akkor felesleges plusz pénzt adni a Premier 4K Pro-ért.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9910) Valkűr válasza blakey (#9909) üzenetére


Valkűr
őstag

Hát ha nem kell kijelző es lemezfiók akkor igen…Amugy a processzorok végen a K vagy J jelölés mire utal, mert a Homatics K-val jelölt emez meg S905X4-J

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#9911) blakey válasza Valkűr (#9910) üzenetére


blakey
titán

Az S905X-J esetében van analóg kimenet, az S905X-K esetében nincs, ez az újabb lapka. Homatics is volt S905X-J-vel szerelt, eleinte olyanok voltak, néhány hónappal később jelentek meg a "K" verziók.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9912) Csabi1984 válasza blakey (#9909) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)

(#9913) blakey válasza Valkűr (#9910) üzenetére


blakey
titán

Egyébként a kijelzőnek semmi haszna, ugyanis kizárólag a Dune apk aktíválható és csak azzal működik, fényereje nem szabályozható, tehát jobb kikapcsolva hagyni. Amúgy az eszköz Homatics-nak is "adja" magát, még a névjegye is az, valamint a led vezérlés is benne van, ami csak a Homaticson működik, a Premier 4K Pron haszontalan, ezeket jeleztem a fejlesztőknek, kíváncsi vagyok, hogy mit reagálnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9914) blakey válasza Csabi1984 (#9912) üzenetére


blakey
titán

A 240123_0207-es verzión haszontalan, nem fog fps-t váltani, legalábbis az infó szerint nem és a Bug Tracker is "elindul" a háttérben, a szeptemberi kiadással jól működik. Ezt most fogom elküldeni a fejlesztőknek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9915) Csabi1984 válasza blakey (#9914) üzenetére


Csabi1984
addikt

:R

(#9916) hotibi


hotibi
aktív tag

üdv a fórumlakóknak!

A lenti két lejátszó közül melyiket válasszam?
real visiont a TV-m nem tudja.

dune hd pro 4k plus ii
dune hd real vision 4k

köszönöm szépen a tanácsokat!

(#9917) koncsik válasza hotibi (#9916) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Gondolom a Dolby Visiont nem tudja a TV ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9918) hotibi válasza koncsik (#9917) üzenetére


hotibi
aktív tag

Igen bocs :W

(#9919) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
ezt tesztelte már vki?
Homatics box R 4K plus ATV12.... [link]

[ Szerkesztve ]

(#9920) blakey válasza péjé (#9919) üzenetére


blakey
titán

Többen is. Még nem hibátlan, de a PCM probléma (nálam SPDIF-en) a Homatics oldalán már javítva, nemsokára jön az FW és meglátjuk, utána gondolom a Dune is megkapja. Az ATV11-nél jobb, már van AFR és minden hangformátum működik HDMI-n.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9921) péjé válasza blakey (#9920) üzenetére


péjé
őstag

Az spdif-et használom, akkor megvárom a köv fw-t.

(#9922) oszkarfincs válasza blakey (#9920) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Ez a PCM probléma csak akkor jelentkezik, ha a mediaplayer decodeolja PCM-be? Sima passthrough esetén jó? Kimondottan azért frissítenék, hogy jobb, többféle hangformátum jöjjön ki hdmi-n.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9923) blakey válasza oszkarfincs (#9922) üzenetére


blakey
titán

Ez a PCM probléma csak akkor jelentkezik, ha a mediaplayer decodeolja PCM-be? - Nem, ez egy olyan probléma, amit a Homatics-szal úgy tűnik, hogy sikerült megoldani, a lényege az, hogy egy olyan eszközön, ami csak PCM-et fogad, erős, sistergő hang hallható az adott hangerőn, tehát botrányos és nagyon zavaró, friss telepítésnél ez "mellbevágó" tud lenni. Az ATV12-vel tovább romlott, újraindítás után is előjött, akkor is, ha előtte PCM volt a beállított formátum, egy lejátszás indítása már helyre rakta. a Homatics egy ideig nem értette és kb. senki nem találta a hibát, de végre, nagyjából 1 év után, sikerült megérteniük és nekik is sikerült valahogy reprodukálni, így állítólag a megoldás is megvan, még nem kaptam meg a FW-t, de hamarosan az is meglesz és ha jó, akkor nincs gond. AVR-en vagy olyan eszközön, ami fogad minimum DD vagy DTS hangot ez a hiba nem jön elő. PCM-be dekódolás is jó, ha már elindult a lejátszás, én is használom a DAC-kal, de oda kell figyelnem, ha netán újraindítanám az eszközt, hogy ne legyen feltekerve a hangerő.
Sima passthrough esetén jó? - ha már elindítottad a lejátszást és utána nem nagyon indítod újra az eszközt, akkor minden jónak tűnik, nincs ilyen zavaró hiba. Apró, halk hangok néha előjönnek az átváltás miatt, de az nem olyan zavaró.
Kimondottan azért frissítenék, hogy jobb, többféle hangformátum jöjjön ki hdmi-n. - minden hangformátum "kijön", felteheted, ha tesztelni, próbálkozni akarsz, de hamarosan lesz ennél jobb FW is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.