Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33032) Isual


Isual
veterán

Na csak megcsináltam to whom it might concern... :U
(A múltkori bevilágításos, glow-s témához)

NEC SpectraView 231 (4xCCFL - NEC EA231WMi szinte identikus volt, nyilván az egy egyszerűbb elektronikával, de ugyanezzel a H-IPS panellel)

Bevilágítás:

(Minimum Br. kontrasztvesztés nélkül - 7.5%, Uniformity lvl 2 - kb 20 cd/m2)

(15% - kb 30 cd/m2, ennyin használom matt sötétben, ritkán veszem lejjebb)

(55% - kb 120 cd/m2 - ezért tűnik soknak videón a 2410 glow-ja, bevilágítása)

(95% - kb 180 cd/m2)

Megjegyezném, hogy képen erősebbnek hat, főleg a két alacsony fényerős fotó, élőben 7.5%-nál totál bevilágításmentes, 15%-nál is csak 5-10s múlva látja a szem, ha már kicsit szokta a tiszta fekete képernyőt. Mivel ritka az ilyen rendes használat mellett, ezért ez is mentesnek tekinthető, mint ahogy bármely Br. értéknél, ha a környezeti fényviszonyoknak megfelelően állítjuk a fényerőt, tehát nappal 55%-on sincs és erős napsütésben 100%-on se látható bevilágítás.

Glow:

(Balról - mérsékelt, egy hajszálnyi kékes beütés talán)

(Jobbról - érdekes módon jóval kifejezettebb, szokásos szürkés glow)

A monitor megvétele előtt a fejlesztés alapjául szolgáló NEC EA231WMi-t használtam, amin hasonló mértékű volt ez a két jelenség (újonnan 100-110k körül lehetett kapni, véleményem szerint a vala elém került legjobb monitor ár/képminőség arányban), tehát fel voltam készülve, hogy itt is meglesz a 4 sarki csóvás bevilágítás. Jobb felül, szélen van egy minimális szivárgás (bleeding), de ezt csak nagyon szőrszálhasogató és teljesen életszerűtlen módon lehet fülön csípni. :)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.