Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) Throme válasza jeni (#19749) üzenetére


Throme
veterán

Te nem olvastad ezt: (#19745) Tin_Shield ?
kb 11 gépet kérdezett végig, úgy hogy nem is néz utána.
szvsz feleslegesen írtál ennyit, valamint megkapta a 2 választ....

#19750) schawo: :K Te még figyelsz ilyen későn is?

[ Szerkesztve ]

(#19752) jeni válasza Throme (#19751) üzenetére


jeni
félisten

nem szoktam korán lefeküdni,gondoltam egy utsó informális segítséget még megérdemelhet

(#19753) schawo válasza Throme (#19751) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19754) jjeahh válasza jeni (#19752) üzenetére


jjeahh
nagyúr

rosszul gondoltad, kompakt topikban legalább 2 oldalon át tömtük a fejét 0 eredménnyel, sztem el sem olvasta, vagy nem tom :U itt is a regényhsz-k után sacc pakk mindjárt csak úgy bejelenti, hogy ő inkább valami Samsung WB2200F-et akar, mert megnézte és nagyon profi :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19755) jeni válasza jjeahh (#19754) üzenetére


jeni
félisten

épen tegnap néztem az egyik boltban,hogy most akciós a Samsung NX-200 gép
tudása alapján nagyon tetszik,de egy dologban kételkedem benne,hogy mekkora esély van arra,hogy későbbiek folyamán olcsóbban hozzá lehessen jutni más komp. obikhoz vagyis az obi park még nem olyan széles elterjedt lévén friss beugró a piacon?
nagyon jó szenzor van benne szinte azonos méretű mint a DSRL vázakban található,bár egy 16MP is elég lett volna benne. tudása lekörözi az adott ár kategóriájában levőket.
Nem olyan elterjedt ebben a formátumban mint a Canon,Olympus,Pentax és Nikon amelyekhez 30-40- éve kapható és gyárt objektíveket?

(#19756) Lassú Víz válasza jeni (#19749) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A MILC nem DSLR, az EVF viszont kereső. Egy jobb kompakton, ultrazoom vagy bridge gépen van vakusín.
A szenzorméret nem azonos a felbontással. Az NX200-ban is APS-C van mint a legtöbb DSLR-ben

schawo: +1 :)

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19757) jjeahh válasza jeni (#19755) üzenetére


jjeahh
nagyúr

azért van pár jó obi rá, csak nem tom ezekből mi kapható MO-n...a szenzor ugyan aps-c de azok közül talán egyik leggyengébb, a jpeg motorról nem sok jót olvastam, a raw fájlok meg néhány teszt szerint hatalmas méretűek. a váz anyagminősége sztem elég gáz, de van akit ez nem zavar...ha kiforrott obiparkal rendelkező rendszert akarsz, akkor mft. samsung-ot én csak akkor vennék, ha nagyon olcsóért szórnák, és ha a samu obipark kielégítené az igényeimet...jó, azért egy nx30-nak még örvendenék is rendesen :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19758) fi:zi'k válasza schawo (#19750) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha nagyon ráerőlteted, akkor végül is lehet az. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19759) Wa2x_ válasza schawo (#19753) üzenetére


Wa2x_
veterán

;] :DDD

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19760) ricsiv92


ricsiv92
tag

Sziasztok!
Pár hónapja elkezdtem a motorozásaimat rögzíteni lelkes amatőrként egy Drift HD Ghost akciókamerával és nagyon tetszik a dolog, mikor a sok felvételt összevágom egy hangulatos montázs videóvá. Látva néhány DSLR-el rögzített videó minőségét, arra gondoltam, hogy kipróbálnám ezt a dolgot is. Amikor nem éppen az 'onboard' felvétel megy, hanem leszállunk, táj/többiek/motorok stb. videózásához beszereznék egy ilyen eszközt. Létezik erre valamilyen aránylag olcsó alternatíva, hogy kipróbáljam magam ebben a dologban is? (Természetesen széles látószögű objektívvel, akár használt is)
Előre is hálásan köszönöm a segítőknek! :)

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#19761) Colonel993 válasza ricsiv92 (#19760) üzenetére


Colonel993
senior tag

Canon 600-650-700D / Nikon D5100

Használtan is találsz mindből tucat halomra :))

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19762) jjeahh válasza ricsiv92 (#19760) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mynnire széleslátó, mennyire komoly videóra, mekkora a keret? ha belefér talán 600d kit + magic lantern, esetleg egy sigma 10-20? nem tom ezek az obik mennyire használhatóak mf módban

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19763) Stauffenberg válasza Colonel993 (#19761) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én a Nikon D5100-at lehúznám a listáról. Nikonból inkább az ennél újabb modellek ajánlottak videóra, azoknál meg jóval olcsóbbak az említett Canon vázak. Egyébként egészen a Canon EOS 550D idejébe is vissza lehet menni, mert videóban semmivel sem rosszabb, mint a ma kapható friss modell. Persze csak ha nem zavaró a kihajtogatható kijelző hiánya.

(#19764) Colonel993 válasza Stauffenberg (#19763) üzenetére


Colonel993
senior tag

Én pont erre mentem rá... mármint a kijelzőre...
Ha valaki komolyabban csak videózásra nyúzza a tükröst annak a kihajtható LCD konkrétan kötelező, egy idő után sok-sok helyzetben hiányolni fogja ha nem lenne... én is hiányolom mikor pl alacsony fekvésű makrókat akarok lőni (helyette fetrenghetek a porban :DDD )

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19765) Stauffenberg válasza Colonel993 (#19764) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy cseppet sem vitatom a hasznosságát, de a mai napig legnépszerűbb videós gépek a Canon EOS 5D Mark II és Mark III egyike sem rendelkezik kihajtható kijelzővel. Lehet élni nélküle. Egyébként lehet használni külső monitorokat is (erre akár egy okostelefon vagy táblagép is befogható).

Amúgy én is inkább a 600D-t ajánlanám, vagy még inkább egy újabbat (pl: 650D) amatőr videóra. Az érintőképernyő nagyon jól tud jönni ha egy vázon nincs elég fizikai kezelőszerv és a Canon belépő gépein nincs. De ugye pénz beszél. :)

[ Szerkesztve ]

(#19766) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#19762) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

GH?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19767) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#19766) üzenetére


jjeahh
nagyúr

igaz :D és ott van evf is, hackelni sem kell..de egy uwa rá, ha nem elég az ekv. 24mm kwa drága...kérdés, hogy mennyire kell "nagyot lásson" a cucc

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19768) ricsiv92 válasza Colonel993 (#19761) üzenetére


ricsiv92
tag

Hálásan köszönöm mindenkinek a választ. Utánanéztem és a 600D valóban egy nagyon barátságos szerkezetnek tűnik. Egyenlőre majd megnézem élőben valahol a 600D kit-et, mert annyira elég a keret. :) Ha bejön, majd jöhet a gyűjtögetés a további dolgokra.

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#19769) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#19767) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

hát...ekv. 28-ról indulna olcsón, de akkor meg ottvan szintén a 600D kitobi, ami ugyanezt adja.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19770) Colonel993 válasza ricsiv92 (#19768) üzenetére


Colonel993
senior tag

Media Mark-ban mindig van kihelyezve belőle...

Ott megtudod taperászni, a többi említett társával együtt általában, vagy legalább is amit itten felsorakoztattunk

Stauffenberg:
Kééérlek :))
Az már erősen más kategória...
Aki 5D mark akárhányast vesz és persze videózásra az már venni fog hozzá külsővázat meg külső monitort meg minden ilyen NINJA cuccot... és persze hogy nem kell az kihajtható kijelző, mert az plusz kényes pont; megtöri a rendszer "Unibody" jellegét
Vagy legalább is sejtem, hogy egy origami kijelzővel könnyebb fennakadni valamin és leszakítani azt... mint beépítettel...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19771) Stauffenberg válasza Colonel993 (#19770) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na most aki szokott 5D Mark III-al videózni, úgy mondom, hogy meglepődnél mennyien nem használunk külső monitort. Sokszor egyszerűen nincs szükség rá. Inkább válltámaszt használunk a legsűrűbben és így amúgy is a látóteredben marad mindig a kijelző. A többi kamera stabilizáló eszközzel is ez a helyzet az esetek 95%-ban, legjobb példa erre az statív, amit amúgy ritkán helyezel annyira alacsony/magas állásba, hogy ne lásd a kijelzőt.

Persze ha van rá módja, hogy kihajtható kijelzős gépet vegyen, akkor tegyen így, tényleg könnyít a videós életén (főleg ha nem akar venni 7"-10" körüli külső monitort). De ha használt gépek között nézelődik, akkor a régebbi modell árán simán megspórolhatja egy fényerős fixnek az árát is. Ez is szempont lehet.

Amúgy a beépített kijelzőt nem azért kerülik ebben a kategóriában, hogy ne akadjon fent mindenen, még csak nem is a tartóssága miatt, hanem az időjárásállóság miatt. Az 5D Mark III a fixált LCD-vel sokkal tovább bírja szitáló esőben meg fagyos hóesésben, mint a 700D vagy 70D. Nem beszélve a mínuszokról, ha mondjuk kiviszed a gépet -15°C-ban, akkor ott már megeshet, hogy egyszerűen eltörik a forgató mechanizmus vagy sérülnek a benne futó kábelek.

(#19772) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Gondolkodom azon, hogy a régi DSLR szettemről átváltok MILC-re.
(videó, tükörhang hiánya, előkép, stb.)
Két opció közül szeretnék álasztani hosszú távra:
- Fujifilm
- Olympus

Első a nagyobb képérzékelő miatt tetszik, a másodikhoz pedig sokkal szélesebb a választék objektívekből, ha jól gondolom.
A szívem a Fuji-hoz húz, de sajna nem tudom, hogy az objektív választék felérhet-e a mikro-négyharmadéval.

Tudnátok pár érvet mondani egyik és másik mellett vagy ellen?
Hosszú távra szeretnék rendszerbe fektetni, ezért nem mindegy, hogy melyik.
Egyelőre csak ez a két márka / rendszer jön szóba.

Kössz!

ui.: Visszaolvastam a topikban a keresővel, de nem találtam választa kérdésemre, csak anniyt, hogy a Fuji drága. Csak nem tudom, hogy mihez képest és megéri-e a felárat.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19773) Stauffenberg válasza Bici (#19772) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én Fujifilm user vagyok már pár hónapja. Nagyon szeretem, általában RAW + JPEG módban lövöldözök, de 99%-ban annyira jó ránézni a gépből kieső (SOOC) JPEG-re, hogy egyszerűen eddig egy-két kivételtől eltekintve nem kellett RAW-hoz nyúlnom. Ezt nagyon kedvelem a Fuji gépeiben. Ilyen téren az Olympus sem rossz, náluk is fantasztikus a gép JPEG motorja.

A Fujifilm objektívek tényleg drágák, igaz cserébe világklasszis darabok. Szerintem vess egy pillantást (ekvivalens gyújtótávolság alapján) a két rendszerre. A Micro 4/3-hoz előbb találsz olcsóbban üvegeket. A Fujifilm X rendszer nagyon szépen, következetesen van felépítve, kezdve a legfontosabb gyújtótávolságú fixekkel és ők felülről építkeznek, azaz most főleg a professzionális darabok jönnek egymást érve.

Viszont ha videózni akarsz, akkor a Fujifilm kiesik. Nem csak minőségében rossz a videója, hanem a manuális expozíciót is nélkülözi. Viccnek jó, másra nem. :) Az Olympus sem erős videóban, azt sem ajánlom erre a célra. Gyakorlatilag ők ketten azok a MILC piacon akik semennyire sem veszik komolyan a videózást.

Inkább akkor egy Panasonic ha már amúgy is Micro 4/3 rendszerben gondolkozol. Egy GX7 olyan váz amivel én is szívesen kibékülnék ha MFT-re váltanék. Bár nem mondtál árat, hogy mennyit szánsz rá. Panáék nem csak MILC szinten az egyik legjobb videósok, hanem úgy amúgy is. Jó mondjuk a GX nem egy GH sorozat, így például mikrofon bemenet nem lesz, de ez az egyetlen (és viszonylag könnyen áthidalható) hiányosság ami egy amatőr videóst érdekelhet.

Szerk: Még a Sony ugrik be, szintén APS-C, de fotó és videó módban is jók. Az új A6000 elég meggyőzőre sikerült. Náluk alapvetően azzal van gond, hogy eléggé össze-vissza az objektív kínálat, azért a fontosabb darabokkal el van már látva, de azért vannak hiányosságok bőven.

[ Szerkesztve ]

(#19774) jjeahh válasza Bici (#19772) üzenetére


jjeahh
nagyúr

melyik olympus és melyik fujira gondoltál konkrétan?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19775) HollyBoni válasza Bici (#19772) üzenetére


HollyBoni
veterán

Egy kis észrevétel, legtöbb MILC-ben ugyanúgy van redőnyzár mint DSLR-ben, itt is van hang, gép válogatja melyik mekkorát csattan. Pl az én GH1-em ami egy elég öreg modell nagyobbat csattan, hangosabb mint egy D5100. Legalábbis az én tesztjeim alapján. :) Újabb modellek jobbak, GX7-et próbálgattam ahol öröm lenyomni az expógombot olyan jó hangja van a zárnak, és halk is. Sokban már van elektronikus zár is ami teljesen hangtalan, de ennek vannak hátrányai.

(#19776) Stauffenberg válasza HollyBoni (#19775) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az én Fujim nem halk, bár nagyon kellemes csengése van neki. Nagyjából olyan mint egy DSLR silent üzemmódban, egy tükörfelcsapásnyival halkabb. Bár a hanghordozása kicsit fémesebb, mint a régi Leica gépeknek.

A Sony gépei szoktak általában hangosak lenni, azok még a szomszéd háztömb galambjait is elüldözik. :)

(#19777) .mf válasza Colonel993 (#19770) üzenetére


.mf
veterán

"Aki 5D mark akárhányast vesz és persze videózásra az már venni fog hozzá külsővázat meg külső monitort meg minden ilyen NINJA cuccot... és persze hogy nem kell az kihajtható kijelző, mert az plusz kényes pont; megtöri a rendszer "Unibody" jellegét"

"külsőváz", "unibody"... csak egymás mellé dobálsz néhány jól hangzó random szót?

Bici: na ja, a millió dolláros kérdés. Én is sokat vaciláltam ezen...
Szvsz: mindkettő kiváló, egyik sem rossz választás.

XE1-et röviden fogtam kézben és használtam, de EM5-öm lett. Nálam a méret és tömeg (mivel motorral, bringával, gyalog szoktam kirándulni járni, illetve szeretek utazgatni), gyorsabb működés és vázstabi volt, amik miatt az EM5 mellett döntöttem; na meg nekem sokkal jobban is tetszik a váz... Képminőségre pedig ez se rossz.
Kb. így tudnám összefoglalni:

Fuji:
+ alacsony zaj,
+ jó jpg,
+ kiváló üvegek, fix és zoom is (a 18-55-höz hasonlót mai napig hiányolok m4/3-ból)
+ masszív, csupafém, van rekesz-gyűrű
- lassú AF, EVF is lagzik mint a zállat
- néhol magasabb ár
- néhány hülye megoldás (auto-iso vs záridő; fix tárcsa-funkciók)
- szűkebb obipark
- nagyobb, nehezebb váz és obik
- kicsi használtpiac

Oly:
+ jó jpg
+ jó vázstabi az OMD-kben
+ gyors AF, EVF, általános működés
+ részletesen személyre szabható, paraméterezhető
+ kisebb, könyebb rendszer
+ nagy obi-kínálat, vannak szintén kiváló fixek, néhány elég jó áron (20, 45)
+ nagyobb és élénkebb használtpiac
- kisebb szenzor, több zaj
- újabban az obik egyre drágábbak
- obiknál több műanyag, nincs rekeszgyűrű (kiv. 2 új Leica)
- éles / kicsit is fényerősebb alapobi csak drágán van (12-35, 12-40)
- először személyre szabni kínszenvedés

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19778) HollyBoni válasza Colonel993 (#19770) üzenetére


HollyBoni
veterán

Uh, ez fájt. :W :(

Szerintem ide is kéne olyan mint a beárazos topikokban "ármester" rang. Csak az szóljon hozzá akinek van egy kis tudása, tapasztalata is. Néha elég nagy hülyeségeket lehet olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#19779) Colonel993


Colonel993
senior tag

...

hagyjuk... nem értek Ti annyit :DDD

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19780) Bici válasza Stauffenberg (#19773) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a részletes választ! :R

A leírtak alapján így inkább a MFT irányába hajlok, és valószínűlag a Panákat fogom jobban megnézni.
Azért nem írtam árat, mert még nem tudom, hogy mennyit akarok rá költeni. Ha most olcsóbb vázat is veszek, később akkor is vehetek jobbat, anélkül, hogy az obikat le kéne cserélnem. Ezért akartam első körben rendszert választani csak, és nem konkrét típust.

(#19775) HollyBoni: Köszi az infót. Nem tudtam, hogy ezeknak is van hangjuk, de szerencsére nem ez az első szempont. :)

(#19777) .mf: Neked is köszi a szép összehasonlítást! Ezzel is megerősítetted, hogy a mikro négyharmad irányába induljak. Főleg az élénkebb használt-piac és nagyobb obi választék miatt.
A kicsit több zajt túlélem, most is 4/3-os gépem van (E-500).

:R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19781) jjeahh válasza Bici (#19780) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az E-500 zajszintjénél azért bármelyik 16 megapixeles mft lapka jobban fog teljesíteni ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19782) polgcsabi


polgcsabi
aktív tag

Üdv!
Szerintetek mélyket válasszam?
E-PM2 + 14-42mm + 40-150mm (EZ-M1442 II R + EZ-M4015 R)
vagy a
Nex-3-at?

(#19783) Bici válasza jjeahh (#19781) üzenetére


Bici
félisten

Ezt őszintén remélem. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19784) jjeahh válasza polgcsabi (#19782) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gondolom nex-3n-ről van szó. Ha később fejlesztenéd az obiparkod valszeg oly-val jobban jársz, de ha elég neked a kitobi tartománya, fényereje, és nem akarsz később fejleszteni, max egy fix 50-esre, akkor nex jobb választás lehet...annyit még megemlítenék, hogy nex-en nincs rendes vakupapucs
Amúgy ilyen pici gépeknél én absz nem értem a dupla zumm kit-eket, ezeknek a mini cuccoknak az igazi előnye palacsintákkal, illetve kis fixekkel mutatkozik meg :F

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19785) Tin_Shield válasza polgcsabi (#19782) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Attól függ mit szeretnél a géppel.
Ha inkább fotóznál, ha a későbbiekben érdekelnek a kicsi fényerős - fix - gyújtótávolságú üvegek, ha szereted a tetszetős jpg képeket, és ha a gép a fogáspróbán is átmegy akkor PM2.
Ha régi manuális üvegeket használnál - az Oly-n is lehet, de nincs fókuszpíking - ha ha nem zavar kisebb és gyengébb objektív választék, ha az Olympus-tól jobb videóra vágysz akkor NEX. De ha komolyabban érdekel a videózás akkor nem a NEX3 lesz a te géped, feljebb kell lépni a NEX5/a5000 felé.

(#19786) Stauffenberg válasza .mf (#19777) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért hozzá kell tenni, hogy a mai friss Fujifilm vázak sokat fejlődtek AF sebességben és EVF-ben. Az X-T1 például sokak szerint a piac legjobb EVF-ét kapta.

Pár nap múlva kapok kölcsön egy ilyen vázat egy hétre, majd beszámolok róla.

+1: Az X-E2 is közel ilyen jó EVF-et és AF rendszert kapott.

Szóval feljődik szépen a rendszer, objektívekből szinte már minden igényre van valami, talán csak a madárfotósok nem kaptak még 230mm-nél hosszabbat. Nyilván az még nagy feketelyuk, hogy bár van olcsó váz (X-A1), de alacsony árfekvésű objektívek még csak elvétve.

(#19787) .mf válasza Stauffenberg (#19786) üzenetére


.mf
veterán

Szívből remélem, hogy fejlődik, mert amúgy szimpatikus a rendszer, de nemrég írta vagy talán mondta egy meeten asszem talán Freddy (neki EM5-je és asszem X100-asa is volt), hogy kipróbálta, de neki csalódás volt, mert "világ leggyorsabb" szöveg ellenére még annak az EVF-je is lagzik, és AF-ben is arrébb van még az EM5 szintjétől gyorsaságban.
Mindenesetre az XT1 már egy más árkategória. Ami elérhető árban van (XE1), az nem egy sebességbajnok, finoman fogalmazva :)

Pár éve rebesgettek valami pár éven belül érkező forradalmi újítást Fuji vagy Fuji-Panától, remélem majd valamikor materializálódik :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19788) MC Pite válasza Bici (#19772) üzenetére


MC Pite
veterán

EVF kell-e? Milyen gyutávok kellenek, mit akarsz fényképezni?
Melyik fuji/oly? Pl X-A1 16-50 plusz 27mm-es duplakit 185ért korrekt ajánlat.

Fuji és Oly produkálja a legjobb jpg-ket - cserébe olynál az evf-es vázak kezdődnek igen drágán, fujinál az obikat mérik átlagnál többért; igaz, a kinti nagy árleszállításoknak lassan itthon is el kell indulniuk mert igen vicces helyzetek fognak (megint) kialakulni különben - 150-250$ mínuszt nehogymár ne lássunk viszont.

.mf: Freddy kicsit sarkítva fogalmaz helyenként, néha csak azért, hátha valaki (pl én) ugrok-e rá. Akit érdekel, rákeres hogy elég gyors-e; az ilyen 'használhatatlanul lassú' urban legendeket meg aki elsőre minden nélkül elhiszi bármiről, megérdemli. (Beleértve eos m is, ott is hihetetlennek tűnt, de hát igen, az olyan.)
Valamit félreérthettél... Van egy X20asa, okés. Világ leggyorsab fókuszát (ezt legalább 3 gyártó hirdeti, de inkább 5) az X-E2 plusz a 14mm-es fix kombóval mérték (mondjuk bullshit ilyen mérésekkel reklámozni), Freddy E1-et próbált, és az elmondása alapján elég sok csokiban fogadnék hogy korai (tényleg a mai állapotoknál lassabb) fw-el.
Az meg hogy mit kínál 240ért... szerintem elég korrekt. Ennyiből mit kapsz másutt(milcre gondolok elsősorban)? Gyorsabb vázat, ami nem tud ilyen állóképeket, sokkal gyengébb üveggel.(off)

Fuji és Pana is új szenzoron dolgozik. Előbbi az EXR és SR szenzorokat mixeli az X-Transal és még egyet csavar rajta; pana meg új anyagból építkezik ami sokkal érzékenyebb lesz. Mindkettő ígéretes, bár közeljövőben én a fujiét várom - vszínű az X-Pro2 (2015) lesz az első ezzel a szenzorral.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19789) Freddy76 válasza .mf (#19787) üzenetére


Freddy76
addikt

Arn írta korábban, hogy próbálta MM-en (persze nem itt, ő Salzburgban él) egymás után az em5-öt és az XT-1-et, és az XT-1 neki szaggatósnak, darabosnak tűnt. Életemben nem láttam XE-2-őt vagy XT-1-et élőben, ergo nem is próbáltam őket.

XE-1 volt számomra lassú, és az volt az új fw-vel is. Lassabb, mint az x20, amivel komoly bajom nincs. XE-2 a tesztek/videók alapján bejönne, de kicsit sokban állna meg a rendszer, annyit nekem nem ér. Most amúgy fuji x20 a főgép itthon, külső vakuval, és lövöm a tekercseket az Olympus OM-4Ti slr-rel... Persze ez kicsit drágább, de amikor az ember 1.4-es obival manuálozik, korlátozott nyersanyaggal, az megtanítja a türelemre és a komponálásra...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19790) .mf válasza MC Pite (#19788) üzenetére


.mf
veterán

Akkor tévedtem, Arn volt, aki XT1-et próbált nemrégiben, és EM5-öse van (volt?).
Az egyik meeten mutattad az XE1-esed, amin akkor már frissített fw volt, úgyhogy azt nem csak kételkedés nélkül elhittem, hanem én is láttam saját szememmel, hogy amint megmozdítottad, az EVF fps-e durván leesett és elég nagy késéssel érte csak utol a gépet. EM5-tel eddig sosem volt ilyen, még ennél sokkal rosszabb fényviszonyok között sem. Kezet a szívre: gondolom nem véletlenül cserélted le az XE1-et 2-re. Masszív vas, jó képminőség, alacsony zaj, jó üvegek, de: azért valljuk be, hogy lagzik és lassú. Korrekt, sőt, képileg nagyon is jó gép, de ettől még megvannak a maga gyengéi.

Az Oly EM10 most jelent meg, az XE1-et pedig most váltották le, tehát ez nem lenne épp fair összehasonlítás. Az XE2 400k.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19791) polgcsabi válasza Tin_Shield (#19785) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Csak annyit szeretnék, hogy ha lenyomom az exponáló gombot akkor csinál 1 normális képet (nem túlexponált, nem homályos és nem tököl fél órát a fókusszal) legfőképpen beltéri fotózásra videózásra kellene! Nem vagyok nagy fotós csak átlag felhasználó! Igaz 2003-ban vettem 1 fuji s602 zoom-ot az 10 évet bírt jó kis gép volt! Aztán vettem 1 foss canon sx150-et. Ennyit erről. Szóval venni akarok 1 gépet ami fényképez de aránylag kicsi legyen!! Kb 100-130k-t szánok rá! Nagyon nem akarok elszállni tudnám mit kellene venni de hát a zs az apró de fontos tényező.

(#19792) Lassú Víz válasza polgcsabi (#19791) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Egy lehetséges versenyző: Olympus PM2 DZK Bár videóban az Olympus nem erős.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19793) Stauffenberg válasza polgcsabi (#19791) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Csak annyit szeretnék, hogy ha lenyomom az exponáló gombot akkor csinál 1 normális képet"

Erre mondják, hogy érdemes megtanulni helyesen exponálni. Még akkor is ha alapvetően a gépre hagyod a feladat nagy részét, sokan még a fénymérőt sem tudják helyesen használni. Nem baj ha egy laikus amatőr nem akar kilépni az automata módok biztonságából, de tudni kell miért ront el a gép egy expozíciót.

A gép aligha tudja helyetted kitalálni a helyes expozíciót ha rossz utasítást kap (pl: kiértékelő helyett spot mérésre kellene állítani, az Auto ISO limit nem megfelelő, stb). A rossz expozíció 95%-ban user error.

(#19794) MC Pite válasza .mf (#19790) üzenetére


MC Pite
veterán

Jogos, azzal sose is vádoltam hogy gyors :). A váltás egyik oka volt a sebességnövekedés is, de zavarni nem zavart a sebessége (max annyi hogy elég kevés fény és zéró kontraszt esetén már játszani kellett hogy találjon fókuszt, igaz ez ritka, főleg hogy ilyenkor nem a fényerős fix van fent - ill kiderült hogy af-cben talál ilyenkor 99%ban, bármennyire nem logikus). Amikor már szaggat a kereső, olyankor már a középkategória alatti tükrösök keresőjében sem sokat láttam, én ennyiből jobban szeretem az evf-eket.

Ha jól értettem a fenti tulajdonságokat az E1-ről írtad, ezért mondtam hogy abban az árban nem nagyon van hasonló - persze, amíg még egyáltalán kapni.
E2 árában már nagyobb a mozgástér - bár akkor sem egyszerű. Egy EM10 a 2,8as zoommal pár dologban jobb, van amiben nem, kicsit alma-körte, már árban is... Talán sony játszhat hasonló árban (obi itt megint más liga), vagy tükrös. De hát nem _kell_ hasonlítgatni valamihez, csak hozzá vagyunk szokva :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19795) Tin_Shield válasza polgcsabi (#19791) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"legfőképpen beltéri fotózásra videózásra kellene"!

A videózás miatt a Sony vonalon indulj el, az Olympus ebben gyenge, a NEX-3N is jobb videóban, beltéri fotókra kb. hasonlóak. De én azt gondolom érdemes még hozzá tenni egy keveset, a legkisebb NEX meglehetősen butított a nagyobb tesókhoz képest, 144e-ért láttam az árgépen NEX-5R kitet.
És a beltéri fotók miatt megéri már most elkezdeni gondolkodni valami fényerősebb megoldásban. Szóba jöhetnek filléres manuális objektívek adapterrel, van néhány 3rd party, és persze Sony. És Zeiss is :)

(#19796) .mf válasza Tin_Shield (#19795) üzenetére


.mf
veterán

"Szóba jöhetnek filléres manuális objektívek adapterrel"

:N Egy "full-auto, csak nyomom és sikerüljön jól!" júzernél?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19797) Freddy76 válasza Bici (#19772) üzenetére


Freddy76
addikt

A dilemmád ismerős, én is átéltem. Használtam dslr után fél évig olympus e-m5-öt, majd újra dslr-t egy évig. Aztán elegem lett a méretéből és a nyűgjeiből, és eladtam. Most pár hónapja egy fuji x20-at használok, és filmmel bohóckodom, de fogok venni előbb-utóbb valami tükörnélkülit.

.mf jól összefoglalta a fuji és az m4/3 közötti különbséget. Nekem személyes benyomásaim hasonlók voltak. A fujinál van egy kell faktor, jól néznek ki, frankó a kezelés, jópofa azokat a retró tárcsákat tekergetni. A képminőség nagyon jó (még ha figyelembe vesszük az "iso csalást", akkor is), az obik kivétel nélkül zseniálisak. Az x-e1 nálam kiesett, még az új fw-vel is. Lagzott kevés fényben nagyon (az e-m5 nem, az ennél sokkal folyamatosabb), és lassú is. Nem csak az af, általában komótosnak tűnt a gép. Aki tájképezik, turistáskodik, beállított képeket fotóz, annak persze tökéletes, de nekem van egy nyílként suhanó 2,5 éves leányom, oda azért kell a harapós fókusz. Az x-e2 már jó lenne. Ha az én fotózási szokásaimat nézem, a 18-55 kitobival és a 27/2.8-cal ellennék. Ez így 540.000 forint, ha itthon veszem, újonnan, garival...

A másik opció a most megjelent olympus om-d e-m10. Kisebb, mint a fuji, ez előnye. Az x-e2, amint írtam, már elég gyors, de az e-m10 gyorsabb - mindegy, hogy elég-e az x-e2 sebessége, az nem hátrány, ha gyorsabb. A képminőség itt is nagyon jó, nem annyira jó, mint a fujié, de szerintem a fuji előnyei iso 1600 felett kezdenek jönni, de az e-m10 is használható 3200-ig, megfelelő utómunkával nekem a 6400 is okés volt 10X15 nyomatokra. Tehát a képminőségben van hátránya, de átlagos használat mellett az e-m10 is elég mindenre. Óriási előnye az oly-nak a bitang jó stabija, ami álló témánál pont megfog annyit, hogy pl. egy esti tájképnél nyersz annyi záridőt, hogy kompenzálod a fuji iso előnyét (vagyis pl. iso 3200 helyett használhatsz jóval alacsonyabb értéket, mivel a záridőt tudod növelni). A jpg-k mindkét gép esetében jók, a fuji jpg-it szokás dícsérni, de nekem legalább ennyire bejönnek az oly-k jpg-i (ha oly dslr-d volt, tudod, miről beszélek). Az oly raw-jait talán jobban támogatják a feldolgozó progik, bár ezt csak hallomásból tudom, fuji rawokkal tapasztalatom nincs. Az e-m10-re most egy elég ütős szettet álmodtam meg: e-m10 + 14-42 (kitzoom, nem killer, de rohangálni jó) + 25/1.8 + 45/1.8. Most, ha figyelembe veszem az olympus mintabolt bárki számára elérhető kedvezményeit, ez a szett megvan 385.000 forintból.

Szóval nálam az e-m10 a befutó. Ha nem érdekelne a pénz, akkor lehet, hogy gondolkodnék a fujin, de ez a 160.000 forint pont elég lökés az oly felé, pláne, hogy érdemi hátrányt nem szenved.

Te a panát írtad. Nos, nekem a panák nem tetszenek. Ennek a legfőbb oka: csak. Nem tudom miért, de nem tetszenek... A jpg-ik nem ütik meg az oly/fuji szintet, ez tuti. Persze ha videózni akarsz komolyabban, a pana jobb választás a fentieknél.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19798) Tin_Shield válasza .mf (#19796) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Jogos :)
Úgyis rájön előbb-utóbb, hogy a beltérre a legtöbbször kevés a kitobi "fényereje", gondoltam jó előre felkészíteni milyen lehetőségek vannak, de akkor nála az első opció kihúzható...

(#19799) Bici válasza Freddy76 (#19797) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a részletes leírást!
Megerősítetted a m4/3 melletti döntésemet.

Mivel még nem tudom én sem, hogy melyik vázat szeretném megvenni, így sokat nézelődöm e téren.

Jelenleg van egy Pana kiskompaktom és egy Oly E-500 szettem. Az Oly-t imádom, minden téren, csak hiányzik a videó.
A Pana számomra utálatos kis jószág (kezelés, színek, zajszűrés, sz*r fókusz, makró, stb.), de a videója szuper - a kategóriájához képest.
Ezekből viszont nem mertem következtetni a mostani MILC-ek tulajdonságaira. Érdekes, hogy neked is ez a véleményed. :)

Sajna, a videó nekem fontos, mert elég gyakran van rá szükségem.
Kár, hogy a Sony nem gyárt m4/3-os gépet, mert arról szoktak jókat írni. :D

Még valami mindenkinek: Ha egy adapterrel M42-es obikat akarok hazsnálni m4/3-os MILC gépen, akkor az mennyire viseli meg a bajonettet mechanikailag? Gondolom, a MILC obik könnyebbek a régi M42-eseknél. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19800) Lassú Víz válasza Bici (#19799) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ne aggódj, az E-M1-en már lógott 50-200 adapterrel :)

Egyébként, ha van 4/3-os pro obid, akkor E-M1, ha csak kitek akkor obi miatt nem érdemes azt választani.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.