Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sony A7/r kapcsán pro-kontra?
Azt tudom, hogy van a fényszivárgás a bajonettnél (van már javított verzió?), kevés még a natív obi, de adapterezve már rendben van.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19702) schawo válasza fi:zi'k (#19701) üzenetére


schawo
titán

lenan vett A7-et.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19703) fi:zi'k válasza schawo (#19702) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És úgy általánosságban?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19704) lalyoska


lalyoska
tag

Sziasztok! Kérlek segítsetek!
Komolyabban szeretnék a fotózásba belevágni, így mindenképp tükörreflexes gépet azeretnék, de azért azok közül az egyszerűbbet. Kérdésem, hogy egy alap tükrös is szebb képeket készít, mint mondjuk egy Nikon P520, vagy egy 70-80 ezres kompakt gép? Mindenképp megéri a tükröset választani?
Én egy Canon EOS 1100 gépet néztem ki. A kérdésem hogy a tükrösöknél az objektíven múlik a dolog, hogy milyenek a képek? Én egy 18-55mm ISII objektívvel venném, 95.000-ért. Ez mennyire jó választás?
Nagyon köszi aki segít! :)

(#19705) Tin_Shield válasza lalyoska (#19704) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"Kérdésem, hogy egy alap tükrös is szebb képeket készít, mint mondjuk egy Nikon P520, vagy egy 70-80 ezres kompakt gép?"

Egy dolgot nem árt észben tartani, a képet a fotós készíti, a gép csak rögzíti. De hogy a kérdésedre is válaszoljak, azonos fotóst, azonos (és megfelelő) tudást, és azonos körülményeket feltételezve a válasz igen, szebb képeket készít. Azt azért nem árt tudni, hogy egy cserélhető objektíves gép némileg magasabb fotós ismeretet és tapasztalatot "követel", mint egy kompakt.
Szóval hajrá, de ha eleinte nem jönnek a "szebb képek", akkor sem kell elkeseredni, hanem tanulni és gyakorolni.

"Mindenképp megéri a tükröset választani?"

Nem feltétlenül, az un. MILC (tükörnélküli) gépek képminőségben ugyanott vannak. Más előnyökkel és más hátrányokkal

"A kérdésem hogy a tükrösöknél az objektíven múlik a dolog, hogy milyenek a képek? Én egy 18-55mm ISII objektívvel venném, 95.000-ért. Ez mennyire jó választás?"

Az objektíven is, és a gépvázon is. De 90%-ban a fotóson :)
A 18-55 ISII semmi extrát nem tud, de egy elfogadható minőségű kitobjektív, tapasztalatot szerezni, megtanulni fotózni teljesen megfelelő. Az 1100D belépő DSLR, kezdésnek ez is rendben van, szerintem az ár/érték aránya is oké.

(#19706) lalyoska


lalyoska
tag

És erről a Sony ILCE 3000K +18-55mm gépről lehet tudni valamit? Használ valaki ilyet?
Szerintetek ez jó vétel?
LINK: http://www.digitcam.hu/Cserelheto-objektives-tukor-nelkuli/Sony-ILCE-3000K-18-55mm-25614-p25614.html

(#19707) Tin_Shield válasza lalyoska (#19706) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez a gép szerintem értelmetlen, egyesíti magában a DSLR és a MILC gépek hátrányait azok előnyei nélkül. Ha már Sony akkor ezért az árért inkább egy NEX-3N kit.

(#19708) lalyoska


lalyoska
tag

A DSLR közül még a Nikon D3200 tetszik nagyon ez jelenleg 130 körül van, erről a gépről mik a véleményeitek?

(#19709) lalyoska


lalyoska
tag

Bocsi többet már nem kérdezek, de ez a Canon gép kompakt vagy cserélhető objektíves??
A cserélhető objektívesek mennyire érik meg az árukat?

LINK: http://www.edigital.hu/Cserelheto_objektives_kompakt_(MILC)_fenykepezogep/Canon_EOS_M_fenykepezogep_ezust_+_18-55mm_IS_objektiv_+_90EX_vaku-p403734.html?bid=&partner=10002

Ilyet ti vennétek?
Köszi előre is!

(#19710) jeni válasza lalyoska (#19708) üzenetére


jeni
félisten

annyiért akár egy Pentax gépet is érdemes nézned,kategóriájában jobbak a Pentax vázak,azonos pénz értéken többet nyújtanak
Bármely Pentax kompatibilis objektived stabilizált lesz.
Amúgy a Nikon D3200 is jó váz de ha tudsz inkább a Nikon D5100 vedd,mint kifutó modellt
használd a Link -re katt a szerkesztéshez,könnyebb lenne minden olvasónak

[link] korábban írták,hogy a Canon-M az lassú AF-al rendelkezik. Ebben a MILC kategóriájában az Olympus olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#19711) Tin_Shield válasza lalyoska (#19709) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez cserélhető objektíves és kompakt :)
Amúgy ezzel a géppel a Canon finoman szólva is felejthetőt alkotott a cserélhető objektíves gépek között, - a Pentax Q-t leszámítva - bármelyik versenytárs MILC értelmesebb választás. Szerintem.

(#19712) Stauffenberg válasza lalyoska (#19709) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Inkább egy Sony NEX-3N, mint a Canon EOS M. Egyetlen hátránya, hogy külső vakut semmilyen módon nem használhatsz vele (leszámítva a wireless villantós módot ami olyan amilyen), de minden más téren megeszi reggelire a Canon gépét.

(#19713) Fujis2950


Fujis2950
tag

Létezik ekkora árengedmény? Kissé elcsodálkoztam. De ha valaki most vásárol, ezek jó vételek nemigaz?
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19714) jeni válasza Fujis2950 (#19713) üzenetére


jeni
félisten

az Olyt láttam 100000 Ft-ért kirakva,nagyon rémlik,hogy az volt a pulton KIT-ben hirdetve
Árkád MM bolt

[ Szerkesztve ]

(#19715) schawo válasza Fujis2950 (#19713) üzenetére


schawo
titán

Az Oly PM2 duplakit tényleg nagyon jó ajánlat. A M5 kit viszont egyáltalán nem, jóval olcsóbban is meg lehet kapni máshol.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19716) Stauffenberg válasza schawo (#19715) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem beszélve arról, hogy jön az E-M10, ami szerintem sokaknak már bőven elég és még olcsóbb is.

Ha nem tavaly karácsony előtt orientálódtam volna új rendszer irányába, akkor most ez a váz lenne a kiszemeltem. :)

(#19717) Fujis2950 válasza schawo (#19715) üzenetére


Fujis2950
tag

hát ennyiért megérné. megdobhatna valaki vele simán. nem ellenkeznék. Egyébként nekem is egyre jobban tetszik a retro vonal.

(#19718) tDr1v3r válasza lalyoska (#19708) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem ez van, viszont (marhára kezdőként, megjegyzem) két dolog fáj: az egyik az hogy nincs külön gomb a fénymérés állítgatására (néhány szituációban jól jönne), a másik meg hogy nincs benne autofókuszhoz motor (ez meg a manuális objektívekhez kéne).

Ezeken kívül elég patent kis váz szerintem, az 1100D-nél sokkal minőségibb műanyagból készült, a kompaktsága is jól jön sokszor és Nikon-hoz képest szép videókat vesz fel (ez ugye Canon-nak szokott jobban menni leginkább).

Használt gép nem játszik? Mert akkor esetleg rákukkanthatnál a Nikon D90-re vagy esetleg a D7000-re (bár ezutóbbinak nem tudom hogy miképp megy az ára mostanság), ezek nagyon jó vázak, kb. mindent tudnak ami kell egy amatőrnek hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19719) MC Pite válasza fi:zi'k (#19703) üzenetére


MC Pite
veterán

Jónak jó. Mit vársz tőle (hogy pont ez ff-el, kevés natív obival; más, több obival ellátott rendszer helyett)?
Amúgy R vagy sima? Vannak (nagyon) penge manuál ff üvegeid már, azokhoz vennéd?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19720) fi:zi'k válasza tDr1v3r (#19718) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Fókuszmotor manuál üveghez?! :F Az én szótáramban a manuál azt jelenti, hogy nincs AF. :U

(#19719) MC Pite
Bár nekem is tetszik, ezt most egy ismerősöm kérdezte.
Amiket írtam, azokat elmondtam neki is. Kicsit amúgy furcsán tekintek az egészre. Ott van egy FF MILC és egyrészt nincs igazán ütős obi natívan, meg ami van, az is nagy batár.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19721) csimpekve


csimpekve
tag

Sziasztok!

MILC gép vásárlásán gondolkodom. Eddig Panasonic FZ5-öt használtam. Amit szeretnék (és aminek az FZ5 nem igazán felelt meg) az a gyengébb fényviszonyok melletti fotózás lehetősége vaku nélkül, illetve a nagyobb látószög. Ez utóbbi ugye a MILC-nél objektívtől függ, tehát megoldódik. A másikra is szerintem megoldás a MILC a nagyobb képérzékelő méret miatt (meg persze az objektívek miatt is, de most maradjunk csak a képérzékelőnél). Azonban a MILC gépek adatlapjait nézegetve láttam, hogy a képérzékelő mérete nagyon tág határok között mozog. Mivel engem a pixelszám hidegen hagy, (bőven elég volt az 5Mpix is) érdemes a szempontjaimat figyelembe véve nagyobb érzékelővel rendelkező gépet választani? Egyáltalán mennyire függ össze az érzékelő méret és a gyengébb fényviszonyok melletti fotózás lehetősége? A képzajra/képminőségre milyen hatással van az érzékelő mérete?

www.csiro.hu

(#19722) tDr1v3r válasza fi:zi'k (#19720) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Rosszul írtam, olyan objektív amibe nincs fókuszmotor szerelve de AF-képes ha a vázba szerelt motor meghajtja.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19723) jjeahh válasza csimpekve (#19721) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a pana látószögénél egy milc kitobival is nagyobb látószöget ad. a gyenge fény elég tág fogalom, mennyire tekernéd fel az iso-t max? fényerős fix obikat is használnál a későbbiekben? stabi is besegít ha van. ami a régi gépednek gyengefény, azzal lehet, hogy egy bármilyen mai milc még vígan elvan...az érzékelő ha nagyobb, sok esetben jobban teljesít magas érzékenységen, de azért ez nem ilyen egyszerű..a canon meg a samsung aps-c lapkáit pl. elvileg lekörözi egy mai mft lapka magas érzékenységen, legalábbis raw-ban...de ha jpeg-ben fotóznál akkor még árnyaltabb a téma, ugyanis pl. a fuji jpeg motorja, zajszűrése brutáljó, sokak szerint jpegben az x-a1 teljesít a legjobban magas érzékenységen az aps-c gépek közül...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19724) fi:zi'k válasza tDr1v3r (#19722) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Gondoltam, hogy ilyesmi lesz, csak nem voltam benne biztos. :)
Egyébként meg ezért is jó a Pentax. :DDD

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19725) csimpekve válasza jjeahh (#19723) üzenetére


csimpekve
tag

Az ISO-t addig engedném el, amíg nem ad nagy képzajt, de ez egyénfüggő, mondjuk az FZ5-öt leginkább fix 100-on hagytam, de max 200-ig mentem el. Persze ezek sem összehasonlíthatóak a két kategória miatt. (Ott ha jól emlékszem 400 a max, de még azt sem használtam itt meg a csillagos ég.)
Egyelőre leginkább a kitobival használnám, de nem kizárt a későbbiekben a fix nagylátószögek használata.
Leginkább jpegben fotóznék. Ja, és mivel nincs és nem is lesz videokamerám, ezért ezzel rögzítenék mozgóképet is.

[ Szerkesztve ]

www.csiro.hu

(#19726) Tin_Shield válasza csimpekve (#19721) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"Egyáltalán mennyire függ össze az érzékelő méret és a gyengébb fényviszonyok melletti fotózás lehetősége?"

Azonos gyártástechnológiát feltételezve a nagyobb érzékelő a jobb. De pl a Sony és a legújabb Panasonic m43 szenzorok a kisebb méret ellenére kb azt tudják mint a Canon vagy a Samsung APS-C lapkák. Szóval méret mellett attól is függ ki gyártja a szenzort. Meg attól is milyen trükköt vet még be gyártó (egyedi színszűrő, zajszűrés a nyers fájlban, jpg motor minősége stb)

"A képzajra/képminőségre milyen hatással van az érzékelő mérete?"

Nagy. Ám ha zajosságot nem is, a képminőséget simán hazavághatja egy gyengébb rajzú objektív, szóval nem elég csak az érzékelő méretét nézni, az egész rendszert kell.

(#19727) Tin_Shield válasza csimpekve (#19725) üzenetére


Tin_Shield
őstag

800-ig biztosan - de akár 1600-ig, helyesen exponálva - a legrégebbi m43-os gépek a 12 megás panasonic lapkával, vagy a Nikon1 is vállalható képminőséget tud, simán hozza az FZ-k ISO 200-át. Az újabb szenzoros m43-os vázak, a Sony Nex-ek, vagy a Fuji gépei 3200-ig, vagy ha muszáj akár 6400-ig is elengedhetők.
Ha videóznál akkor a Panasonic (egyes gépei) és a komolyabb NEX gépek vannak elől, az Olympus és a Fuji meg a sor végén. Jpgben pedig a Fuji és az Olympus (újabb gépei) vannak a sor elején.

(#19728) jjeahh válasza csimpekve (#19725) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha helyesen exponálsz, ahogy Tin_Shield is írta, akkor sztem neked elég bármelyik régi szenzoros olympus panasonic is, vagy akár a nikon 1-es sorozat...később bővítenéd az obiparkod, vagy csak kitobiban gondolkozol? mekkora is a kereted? csak új vagy használt is játszik?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19729) Fujis2950


Fujis2950
tag

CANON
EOS 100D-t ki használ? tapasztalatok?

(#19730) Tin_Shield válasza Fujis2950 (#19729) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Annak gépnek amúgy mi értelme van? Ha DSLR felől nézzük akkor nincs rajta fogás, ez pedig a tükrösre tervezett objektívek méreteit és súlyát ismerve nem árt. Kicsi gépnek viszont ormótlan nagy, sokkal inkább egy MILC és az arra tervezett kicsi és könnyű objektívek.

[ Szerkesztve ]

(#19731) Fujis2950 válasza Tin_Shield (#19730) üzenetére


Fujis2950
tag

csak kérdeztem.... :DDD

(#19732) Tin_Shield válasza Fujis2950 (#19731) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én is :) Nem tudom mi volt ezzel géppel a canon célja...

(#19733) Fujis2950 válasza Tin_Shield (#19732) üzenetére


Fujis2950
tag

hát lehet kissé kompaktabb kialakítást akartak. Ahogy nézem az eos m se egy nagy durranás.

(#19734) Tin_Shield válasza Fujis2950 (#19733) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Na de egy DSLR-nél a tükörakna-bajonett-kereső szentháromság meghatározza a méretet, csak a markolati részen lehet spórolni, ennek meg semmi értelme, csak olyan gnóm lesz belőle mint a 100D. Inkább az EOS-M-be ölték volna azt a pénzt, lehet értelmesebb gép kerekedett volna ki belőle

[ Szerkesztve ]

(#19735) sideburns válasza jjeahh (#19723) üzenetére


sideburns
aktív tag

"a canon meg a samsung aps-c lapkáit pl. elvileg lekörözi egy mai mft lapka magas érzékenységen, legalábbis raw-ban..."

Tudom, hogy divat fikázni a Samsungot, de azért nézzünk már utána, mielőtt elragadtatjuk magunkat...
http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Panasonic-Lumix-DMC-GX7-versus-Olympus-PEN-E-P5-versus-Samsung-NX-300___901_883_851
(Tudom, a DxOmarkot is divat fikázni...)
Nüansznyi, gyakorlatban felfedezhetetlen a különbség a Samsung javára, nem akarom királlyá koronázni, de azért a "lekörözés" esete nem nagyon áll meg. A Samsung ráadásul 2013 januári, a többiek ennél újabbak.

[ Szerkesztve ]

(#19736) Fujis2950 válasza Tin_Shield (#19734) üzenetére


Fujis2950
tag

van itt más gnóm gép is, pl az új sony milc meg dlsr se vagyok a akárhányasa.

(#19737) csimpekve válasza jjeahh (#19728) üzenetére


csimpekve
tag

Első körben a kitobi lenne, de később szeretnék egy fix nagylátószögűt, vagy esetleg majd egy makrót is. 130-nál több nincs rá. Használtban nem gondolkodtam, de akár lehet az is. Panasonic G5 mennyire felelne meg nekem? Az FZ5 - a hiányosságait leszámítva, amelyek a kategóriájából adódtak - nekem bejött nem volt gondom az EVF-el sem és gondolom a mostaniak sokkal jobbak. Sok olyan részletet vélek felfedezni a G5-ben, ami megvolt az FZ5-ben is.

www.csiro.hu

(#19738) Tin_Shield válasza csimpekve (#19737) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A G5 nagyon korrekt gép, az újabb generációs panák közül való, a jpg motor is kifejezetten emészthető képeket alakot. Ha kérdéseid vannak látogass át ide, néhányan használnak ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#19739) MC Pite válasza Tin_Shield (#19738) üzenetére


MC Pite
veterán

+1

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19740) Lassú Víz válasza csimpekve (#19737) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Jó lesz. A kihajtható LCD-je jobb makróra mint a csak dönthető. Objektívekből csak a Panákkal lesz stabilizátorod, de ott sincs mindben. Ebből a szempontból az OM-D lenne a jobb, de az túl van kereten. AF, videó egyértelműen Pana felé billen, jpg pedig az Oly felé. Meg kell barátkoznod a raw feldolgozással vagy a Pana színeivel.
A G5 kifutó, G6 az aktuális. Ne kérdezd tőlem miben jobb. MFT fórumban keresd Studit, volt mindkettője, a G5-öt adta el.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19741) jjeahh válasza sideburns (#19735) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ok, tényleg igazad van, bár itt most alsó kategóriás gépekről van szó, és azok között (dxo szerint legalábbis) az e-pm2 a legjobbak között van magas iso-ban, bár ekkora különbségek sztem végülis elhanyagolhatóak, többet számít majd a jpeg motor.

Tin_Shield: +1, csimpekve a sok hasonló részletet gondolom külsőségekre érted, mindkettő kalapács design elvet követi, és evf van bennük, viszont a két kereső legalább gondolom annyira különbözik mint ovf az evf-től, ugyanez érvényes az egész technikára, kezelésre, szenzorra is :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19742) xXxian válasza Tin_Shield (#19732) üzenetére


xXxian
senior tag

Biztos valami DSLR-t a nőknek! - mozgalom :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#19743) Studi válasza xXxian (#19742) üzenetére


Studi
addikt

A Pentax vezetésével! :D

(#19744) lalyoska


lalyoska
tag

Sziasztok!
Kérlek ne akadjatok ki a kérdésemtől, de most látom hogy a MM-ban 90ért már van DSLR Canon EOS 1100D 18-55 IS II KIT obival. Alapszintű, amatőr természetfotózáshoz, nyaralásokhoz, kirándulásokhoz ez milyen választás?
Hogy értik azt a DSLR-nél hogy az objektívet állandóan cserélgetni kell? Ugyanezzel az objektívvel amit adnak hozzá most, azzal nem mindenhol tudok fotózni?
Csúcskompakt éri meg jobban vagy egy alap DSLR?
Köszi aki eligazít és segít, és nem kapja fel a vizet, hogy ilyet merek kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#19745) Tin_Shield válasza lalyoska (#19744) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ne trollkodd már szét ezt is, mint a kompaktos topikot, ha egy mód van rá.

(#19746) lalyoska


lalyoska
tag

Ha valaki válaszol erre a 2-3 kérdésre, megígérem többet nem is láttok!

(#19747) Colonel993 válasza lalyoska (#19746) üzenetére


Colonel993
senior tag

Vedd meg.... szelfizésre és társai ez is jó... SŐŐŐT..
Ha ügyes vagy, akkor veszel még hozzá olcsón egy valamilyen Alap telezoom-ot... és max azt cserélgeted oda-vissza a "ZÚÚÚM" Igényedtől függően

Vagy vegyél egy Csúcs Bridge gépet, ahol nem kell cserélgetned obit, de a képminőségben kompromisszumot kell kötnöd a kényelemért !

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19748) schawo válasza lalyoska (#19744) üzenetére


schawo
titán

Nem mai gyerek, sosem volt a legjobb váz, de kilencvenért nem rossz vétel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19749) jeni válasza lalyoska (#19744) üzenetére


jeni
félisten

Üdv

Ahogy kiveszem az írásodból nem tudod,hogy mit is szeretnél venni. :K
A DSLR az egy viszonylag nehéz gép és nem igazán strandra van kitalálva,vagy kirándulásra nyakadban lógva.
A MILC is DSLR de annyi a különbség,hogy abban nincs mozgó tükör,lapos a váz ,keskenyebb,EVF vagyis az LCD kijelzőn látsz mindent,magyarul kereső nincs ezekben benne
Mindkettő cserélhető obis,vagyis lehetőleg pormentes helyen kell cserélned obit,ha távolról szeretnéd lefényképezni pl.:az Eiffel tornyot,vagy a repülő gólyákat. Ahhoz TELE obi kell.
Az Ultrazoom és a kompakt gépek előnye az egybe gyúrtság,nincs további pénzbeli kiadás,sem vakúra sem objektívekre,ellenben a fotózás szabadsága,a manuál állítások tárháza ezekben kevés,kevesebb,korlátozott( kivéve a 300000 Ft gépekben vagy afelettiek),vagyis a kreativitás kevésbé van jelen ezekben.

Nem kell cserélgetni állandóan a DSLR vázakban az objektívet,de van mikor az alap objektív az akkori fotózásra kevés,nem elégséges,pl.:tájkép(ek)

GYORSTALPALÓ

[ Szerkesztve ]

(#19750) schawo válasza jeni (#19749) üzenetére


schawo
titán

vagy átnézeti kereső van benne vagy EVF vagyis az LCD kijelzőn látsz mindent,magyarul kereső nincs ezekben benne.

Vak vezet világtalant :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.