Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) fungeld


fungeld
aktív tag

Szóval akkor 414ekv. vagyis full frame esetén kell ekkora, Canon 600D-ben viszont APS-C szenzor van, ezért osztani kell 1,6-tal, így kijön a 258, amit HollyBoni is írt. Így már okés?

(#19147) schawo Nem szeretnék madarat fotózni, azt csak példának írtam. Az érdekelt, hogy a mostani géphez képest milyen lesz a nagyítás a kitobival. Az elsődleges cél a makrózás.

Canonhoz milyen árban vannak a makró objektívek a többi gyártóhoz képest?

(#19152) m3ss: A sigma,tamron és a canon között mi a különbség? Árban, minőségben melyik jobb?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#19152) m3ss válasza fungeld (#19145) üzenetére


m3ss
veterán

canon v nikon? passz. valszeg egyikkel sem jarsz rosszul. nikonbol szerintem olyan vazat vegyel amiben van motor (d80, d90, d7000, d7100...), mert sok makroobi fokuszmotor nelkuli.

szerintem arkulonbseg nem nagyon van, bar ha nem fokuszmotoros vazat nezel nikonnal akkor sztem kicsit olcsobb lesz a canon szett. 50 1.8 II is olcsobb mint az 1.8g, igaz szarabb is. na meg ha nem akarsz 3rd party uvegekkel (sigma, tamron) makrozni akkor canonnak van sajat uvege hasznaltan 90e korul, mig nikonnal sztem nincs ilyen...

kb ezekben gondolkodnek:
100e alatt:
tamron 90, sigma 105, canon 100
100e felett meg sigma 150, canon 100 L, nikon 105 vr

barmit is veszel probald ki hogy pontos-e a fokusz a vazaddal...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19153) schawo válasza fungeld (#19151) üzenetére


schawo
titán

Bocs, de vakvágányon haladsz teljes gőzzel előre.

A zoomnak, a telefotózásnnak semmi köze a nagyításhoz és a makróhoz. Írd már le mit akarsz képelni pontosan.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19154) fungeld válasza schawo (#19153) üzenetére


fungeld
aktív tag

Na akkor leegyszerűsítve. Kíváncsi voltam, hogy egy tárgy max nagyítással a mostani géppel készült képen lesz nagyobb vagy a 600D+kitobival készített képen. A makrózás már teljesen más téma.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#19155) jjeahh válasza Tikakukac (#19149) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez újan egy tízessel több, használtan meg ez vagy hasonló modellek garival is kifoghatók, 450d elég öreg már

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19156) schawo válasza fungeld (#19154) üzenetére


schawo
titán

Amikor egy hagyományos, nem közeli (makró) képet készítesz, akkor ott gyújtótávolságot, ekvivalens gyújtótávolságot vagy látószöget adunk meg, nagyítást semmiképpen, az ilyenkor nem értelmezhető fogalom.

Nagyítást makrófotózás során adunk meg, de annak meg semmi köze a gyújtótávolsághoz, azt milliméterből közvetlenül nem számítható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19157) Tin_Shield válasza m3ss (#19152) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"mig nikonnal sztem nincs ilyen..."

A Nikon 40-es makrója újonnan is belefér (~70e), használtan a régebbi 60 és 105 vagy a 85VR.

(#19158) m3ss válasza Tin_Shield (#19157) üzenetére


m3ss
veterán

"A Nikon 40-es makrója újonnan is belefér (~70e)"
azt en hanyagolnam, tul rovid lesz rovarokhoz. 75e-ert mar sigma 105 is van.

"használtan a régebbi 60 és 105 vagy a 85VR."
105-bol van D-s verzio? nem is tudtam. sose lattam meg.
85 vr? ezt is most hallom eloszor :B

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19159) A Zéé válasza m3ss (#19158) üzenetére


A Zéé
addikt

pedig vannak :)
105/2.8 D, 85/3.5 VR Bár utóbbi csak DX.

Just a simple Lineman...

(#19160) Tikakukac válasza jjeahh (#19155) üzenetére


Tikakukac
titán

Hmm, lassan MILC-eket is nézni kéne... nem túl buták ezek ekkora nagy obival mégis kis kompakt hátsóval? Elég esetlennek tűnnek, mondjuk árban is szépek meg kell hagyni...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19161) Tin_Shield válasza m3ss (#19158) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A makrózás technikai oldalról közelítve hálás dolog, nincs is talán rossz makró objektív, gyakorlatilag bárki találhat a pénztárcájának megfelelőt, lehet bátran a 3rd party gyártók kínálatából is válogatni, sőt a manuális fókusztól sem kell félni Live View esetén.

(#19162) HollyBoni válasza Tikakukac (#19160) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nagyon olcsón lehet használt vázakat venni, elég sokszor ki lehet fogni olcsóbban fiatalabb MILC-et mint DSLR-t. Van belőlük nagyobb, keresős is, nem csak kompakt szerű. Az obik viszont drágábbak mint Canikon gépekre.

(#19163) joco73


joco73
csendes tag

Sziasztok. Tudna valaki Nyíregyházán vagy Debrecenben olyan üzletet,ahol ki lehetne próbálni vagy csak legalább megfogdosni egy Pentax K-500 -ast és egy Panasonic G3K-T? Ilyen gépeket élőben még nem találtam sehol,a Nyíregyházi MM-ben sem.

(#19164) Tikakukac válasza HollyBoni (#19162) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha ehhez is úgy értenék, minta notikhoz, akkor 2 nap alatt lekenném az egészet. Tekintve, hogy van fotózós ismerős is tonnaszám, praktikusan tőlük kéne lekérdezni pontosan mit vegyek, de olyanok, mint én a gépekben, tehát ha veszel, akkor vegyél olyat ami üt. Szóval ők obiban kezdtek ilyen 80k+-al, mondom akkor menjetek a frászba, 300k alatt gépet nem kaptok akkor soha többet :DDD

DSLR-t azért néztem, mert valahogy ott mind humánusan néznek ki, nincs meg ez a karácsonyfa üzemmódos rárakunk ezt meg azt érzés. De meggyőzhető vagyok, ha írtok listát mit keressek típusra, kiforgatom a netet. De árban tényleg plafonozni akarom a 70 ropit, nem hozza vissza sem a meló amire kell, sem az esetleges csodaképek amiket lövök vele.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19165) DemonDani válasza fungeld (#19154) üzenetére


DemonDani
addikt

leegyszerűsítve:
soha a bűnbánatos életbe nem tudsz majd olyan messzire "zoomoló" dSLR-re pénzt összeharácsolni, mint amennyit a mostani C kategóriás kompakt géped tud. Ha neked nagyon fontos, hogy a holdat is le tudd fotózni poszter méretben, akkor hagyd a fenébe azt hogy neked DSLR kell, és vegyél valamilyen újabb Ultrazoom kompaktot.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19166) HollyBoni válasza DemonDani (#19165) üzenetére


HollyBoni
veterán

Azért croppos vázon ~250mm nem olyan sok.

[ Szerkesztve ]

(#19167) jjeahh válasza Tikakukac (#19164) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem olvass utánna pár helyen mi a különbség milc-ek vs dslr-ek között, nincs olyan, hogy ez jobb vagy az jobb, ha meg csak "komolyságra" vágysz, akkor vehetsz egy bazinagy szuperzumm kompaktot is, oszt a képminőséget toszhatod...ha a lehető legjobb gépet akarod megvenni, akkor az igényeid alapján választasz, ha meg csak komoly fotósnak akarsz kinézni, akkor valami 1000d a tuti, egy kuka kitobival, oszt a legtöbb haver is elégedett lesz sztem :P
ha már szóba jött, főbb milc-dslr különbségek: milc-ekben nincs tükör, kisebb a bázistáv, ezért kisebb az egész gép, objektívek, ezért lv vagy evf az elterjedt, ovf nem igazán, aminek az előnye: evf-ben kb. azt látod amit a végső képen is, tehát ha fehéregyensúlyt, bármit állítasz, az látszik a keresőben is...hátrány: eszi az akksit, ugyanúgy mint a kijelző. milc-ekben az alsó szegmensekben csak kontraszt af van, a nikon 1-et leszámítva, ami sportfotóra nem jó cserébe nincs back-front focus...vagyis, fontold meg, kell-e pdaf, ovf vagy evf, esetleg elég az élőkép, fontos-e a kis súly-méret, illetve később bővítenéd-e az obiparkod, és milyen irányba. itt van pár gép, amiket érdemes átnézned + az elmúlt hetekben láttam olcsóért pana g3-at, g5-öt is :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19168) muci


muci
tag

Hali. Hol van olcsón pana gép ?

(#19169) schawo válasza muci (#19168) üzenetére


schawo
titán

árgép, hardverapró, index 4/3 adok-veszek

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19170) jjeahh válasza schawo (#19169) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+ ebay :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19171) Tikakukac válasza jjeahh (#19167) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem vagizni kell, leírtam mi a célom. Nem kell 2 tucat obi, nem fontos egy rakat más paraméter sem. Ultrazoomnak főleg nuku értelme, olvass jobban ;)

Már közben priviben notis-fotós kollegával kisakkoztuk, hogy D3100 lesz valszeg a végeredmény egy alap obival esetleg egy kicsit komolyabbal, de nem feltétlen :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19172) fury71 válasza joco73 (#19163) üzenetére


fury71
aktív tag

Az MM nem forgalmaz mostanában Pentaxot.
Én debreceni vagyok, de én sem tudtam még megnézni a K500-at élőben, az E-digital forgalmazza csak ott meg nincs készleten.
Talán a [TENNO fotonál] érdemes még próbálkozni, de Nyíregyházán nem tudom milyen fotós üzletek vannak.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#19173) m3ss


m3ss
veterán

100e ft-ig bezarolag milyen milcet tudtok ajanlani? obival egyutt kellene, vmi zoom sztem.
holgy ismeros venne maganak, en meg lebeszeltem az 1100d+18-55-rol, milyen mar ;] :P nem nagyon akar belemerulni a fotozasba, obikat sem nagyon tervez...legalabb belefer a noi taskaba, mindig nala lesz...

epl3-at nezegettunk, sony nex5, pana g3? uj v hasznalt? johetnek tippek, mas gep is...fogalmam sincs az emlegetettek megerik-e. vakupapucs v popupflash sem lenne hatrany...

fujit hanyagoljuk pls, nalam ellenkezo reakciokat valt ki az agressziv marketing ;]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19174) TayRol válasza m3ss (#19173) üzenetére


TayRol
veterán

nagyon megkímét pana g3 + 14-45. használtan.

(#19175) m3ss válasza TayRol (#19174) üzenetére


m3ss
veterán

mennyi a realis aruk? g3 gondolom 50-55e kornyeke? 14-45?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19176) m3ss válasza m3ss (#19175) üzenetére


m3ss
veterán

idokozben kiderult csak uj jatszik. es a kinezet is prioritast elvez :DDD
NIKON 1 S1 + 11-27,5mm-et nezegetnek, meg Sony Alpha NEX-3NL + 16-50mm.
sonyval mi a baj? legalabb van benne meretes szenzor is :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19177) TayRol válasza m3ss (#19175) üzenetére


TayRol
veterán

40, nagyonmax 45e, de akkor minden tartozéka meglegyen, és ennek megfelelő állapottal rendelkezzen.

sonyval egy a baj: nincs hozzá elfogadható objektív.

[ Szerkesztve ]

(#19178) Stauffenberg válasza m3ss (#19176) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

NEX-3N eléggé jó gép ennyi pénzért, főleg ha nem nagyon merülne bele a mélyvízbe. Vázról vezérelhető a palacsinta zoom, jó minőségű szenzort kapott, videóban sem gyenge ha néha ráfanyalodna. Ezek közül ez a legkorrektebb. Minőségben nem világklasszis a Sony 16-50mm palacsinta, de amatőr "nem akar belemerülni" fotósnak bőségesen elég lehet.

(#19179) TayRol válasza Stauffenberg (#19178) üzenetére


TayRol
veterán

Mondjuk ez jogos.

(#19180) schawo válasza m3ss (#19176) üzenetére


schawo
titán

Ha marad a kitobinál, akkor a NEX a nyerő.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19181) HEAHEA


HEAHEA
tag

Sziasztok! Van egy Canon PS A520-as fényképezőgép, amit helyett szeretnék egy általános családi használatra szánt gépet, amelynek a kompaktokhoz képest jobb a képminősége és videóban sem kell szégyenkeznie. CSOK-ra éhezem,ezért a kiszemeltem egy Nikon V1-es. A kérdésem a következő : A csatlakozatható vakuhoz ezt írjákSB-N5, illetve a mikrofonhoz ezt: ME-1 Csak ezekkel kompatibilis, vagy lehet hozzá olcsóbb, de azért mégis elfogadható minőségű vakut, illetve mikrofont csatlakoztatni?

[ Szerkesztve ]

(#19182) m3ss


m3ss
veterán

ty, nex3 lett vegul. asszem meg is tapicskolom ma :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19183) Colonel993


Colonel993
senior tag

Halihó

Nem tudom, hogy ez olyan topik-e amiben vissza kell keresni / fórumozni vagy egy kérdezz felelek segélykérő (én az utóbbit tippeltem meg így elsőre, de azért bele-bele olvasgattam pár oldalba)

Szeretnék a közeljövőben Tükröst vételezni, Bridge vonalról teljesen átállni...
Főbb használati köre a gépnek ugyan az mint a többi fanatikus kattintgatónak, szeretném viszont látni a képen azt amit elképzeltem/lefotóztam... ehhez kell a "némi" képérzékelő méret többlet
Alapvetően 50mm-es meg egy max 200mm-ig (ny)gyújtózkodó Obim lenne, lábzoomot alkalmaznék mert komoly fényerős Obikra biztos nem lesz pénzem.
Elsődleges elképzelésem egy Canon 600D volt, Kit obival (mert az minden kezdőnek jó dolog, hát még ha ért is hozzá :)) )
Van-e esetleg olcsóbb, jobb ár/arány szempontú gép haladó vonalra?
gondolom itt is vannak bevált dolgok mint minden hobbinál...

Elsődlegesen fotózáson és nem a kamerázáson van a hangsúly...
Szeretek/szeretnék HDR-ben fotózni, TimeLaps sorozatokat csinálni, sorozatképeket lőni (tehát 4-5 kép/mp nem árt ha tud a gép)

Szerk.: alapvetően vigyáznék rá, nem gyaláznám agyon... tehát még az sem gáz, ha a megszokottnál több műanyagot tartalmazna mind a váz és/vagy obi
Főként manuálisan szeretek fókuszálni, autofókuszt ritkán használok, oda se létfontosságú a pillanatgyorsaság (de azért ne 2mp-ig gondolkodjon egy állításon :) )

Előre is köszönöm a segítőszándékú hozzászólásokat ! :R

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19184) Wa2x_ válasza Colonel993 (#19183) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nikon D5100
Pentax K-500, K-30

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19185) jjeahh válasza Colonel993 (#19183) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a fényerős obikkal kell lábzummolnod, a sötét zummokkal meg zümmöghetsz :D és vannak olcsó fényerős fix-ek is.
miért a canonnal szemezel? az pont videóban jó..kereső fontos? méret-súly? milyen témára kattognál? timelapse-hez nem ártana elektronikus zár sztem

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19186) Colonel993 válasza jjeahh (#19185) üzenetére


Colonel993
senior tag

Mindenek előtt ---- > :))

Másodszorra nekifutva;
Kereső elég fontos... tükrös lévén, azt akarom látni amit az Obim lát... nem egy EVF-en keresztül lesni ami már jóval odébb van, vagy estefelé már szimplán Diavetítés..
A Canon olyan szimpi... (tudom, mondogatták, hogy "Nikon vagyok hülye vagyok" gépek inkább vannak fotózásra kitalálva mint a Canon ami a film iparban mozog) de ettől függetlenül nem kizárt más gyártó, pl Pentax (mert őket is régről még szeretem) emiatt is kértem segítséget itten.
Méret, Súly Egy és mindegy... inkább legyen dögnehéz de ne maradjak le Megapixelben (e-penis) se képérzékelőben se semmiben és főként nem akarok amiatt fizetni pluszban mert ez a gép 20 dekával könnyebb.
A témák alapvetően elég vegyesek, emiatt is mondtam, hogy kb amit a hobbifotós réteg megszokott örökíteni azt én is egész biztos... egyedül tán embereket nem szeretek annyira fotózni...
Állatok, tájkép, Művészi dolgok annál inkább... szeretem a színeket és a kontrasztokat, a sok részletet és azok élességét (bár ez már inkább Obi függő lesz mint vas)

Remélem tudtam egy kicsit részletesebb képet adnom magamról :B

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19187) jjeahh válasza Colonel993 (#19186) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem nézz bele egy jó evf-be, meg fogsz lepődni...abban, hogy azt látod amit az obi lát max annyi előny van, hogy természetesebb képet látsz, és nem eszi az akksit, minden másban jobb egy mai evf ;) és ne márka alapján ítélj... olyan nincs hogy a pentax jó, a mittoménmi gáz, az a jó gép, ami megfelel az igényeidnek...amúgy én is d5100-ra szavaznék, de ajánlom, hogy ásd bele magad picit tesztekbe stb, illetve menj és tapogasd meg őket :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19188) Colonel993 válasza jjeahh (#19187) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ne érts félre... tudom én, hogy név alapján nem lehet leírni a dolgokat a manapság (lásd; Edge szériás ThinkPad-nek hazudott Lenovo gépek)
De alap esetben bántja az egómat ha Nikont kellene forgatnom a kezemben, de ezt egyből félre tudom rakni ha ésszerű érveket kapok arra, hogy miért AZT !
Nagyon sok teszten átrágtam magam, és a Media Markt-ban is már nagyon szemeznek velem a BiztiBoy-ok, hogy hetente visszatérek taperászni a gépeket, de mégis csak nálam okosabbakat volna illdomos nyaggatnom :R
Valahogy nem tudom rábeszélni magam az elektromos keresőre, sokat nézegettem már őket, nem hiszem, hogy jobbak lennének a tükrösnél.
Szeretem a valós képet, sőőt így a manuál fókuszálás is inkább életképes, illetve van hogy EVF-el szerelt gépek drágábbak kategóriájukban mint a tükrösek...

Amm mik ezek az egekbe rívó és persze valóban hasznos előnyök EVF-el, ellentétben a pentaprizmával?

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19189) jjeahh válasza Colonel993 (#19188) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Szeretem a valós képet, sőőt így a manuál fókuszálás is inkább életképes, illetve van hogy EVF-el szerelt gépek drágábbak kategóriájukban mint a tükrösek...
Amm mik ezek az egekbe rívó és persze valóban hasznos előnyök EVF-el, ellentétben a pentaprizmával?"

ha neked az ovf szimpi, akkor olyan gépet válassz, amiben az van, egyértelmű..de ha már kérded: a manuál fókuszálás evf-ben sokkal könnyebb, mivel az olcsó gépekben is akkora vagy nagyobb evf van mint a full frame dslr-ekben, és bele tudsz nagyítani a képbe, különböző fókuszsegédekről nem is szólva...én személy szerint eddig semmilyen digit ovf-ben nem tudtam rendesem manuálozni...
további evf előnyök: nincs szükség tükörmechanikára ezáltal kisebb lehet a váz, mindig 100%-os lefedést kapsz, gyenge fényben, ahol ovf-ben már majdnem semmit nem látsz, az evf még elfogadható, használható képet ad, sokkal több infó kitehető rá, mint ovf-re, pl élő hisztogramm, sőt ha fehéregyensúlyt állítasz is közvetlenül látod az eredményt...fejből most ennyi

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19190) Colonel993 válasza jjeahh (#19189) üzenetére


Colonel993
senior tag

De ezzel szemben lassabb... nem a "valós kép"
Ha egy 2Mach-al hasító gépet kell lekattintanom EVF-en az már erősen kihívás... érzésre bőven elé kell tartanom, stb... és az elsütés pillanatában is már a nálam látott képhez képest is előtte van a téma valójában..
Persze nem lehetetlen de attól még bőven Copás kategória nekem.
A felsoroltak mindegyikével, azaz ellentétes hátrányával Tükrösön megtudok barátkozni... sőőőt a kolléga előző 5100-asával már bőszen szemezgetek (megint, mert Ő is volt feltételes esélyes... csak hát Nikon :)) )

Tehát a lényeg; a valós képet látnom fénysebességre azonosan nekem létszükséges!

Plussz ami kimaradt: A kihajtható mindenfelé csukható LCD igen előnyös, mert ha kelleni fog akkor biztos, hogy NAGYON

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19191) HollyBoni válasza Colonel993 (#19190) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ááá inkább semmi, nem kezdek bele, felesleges. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19192) sideburns válasza Colonel993 (#19190) üzenetére


sideburns
aktív tag

"Főként manuálisan szeretek fókuszálni, autofókuszt ritkán használok, oda se létfontosságú a pillanatgyorsaság...Állatok, tájkép, Művészi dolgok..."

majd írod hogy "Ha egy 2Mach-al hasító gépet kell lekattintanom EVF-en az már erősen kihívás... Tehát a lényeg; a valós képet látnom fénysebességre azonosan nekem létszükséges!"

Plusz egy szavazat az EVF-re meg a kihajthatós LCD-re meg úgy általában a MILCekre.
De előbb azért találd ki mit akarsz.

Ha attól érzed magad jobban, hogy Canont veszel, akkor vedd azt.

(#19193) Byk01 válasza Colonel993 (#19190) üzenetére


Byk01
senior tag

A gép kioldási késése sokkal nagyobb probléma lesz, mint az, hogy EVF-ed van, vagy OVF-ed.
Képminőségre a Nikon vázak verik a Canonokat. Azonban megfizethető objektívekben lehet, hogy valamivel jobb a Canon. A váz anyaghasználatában szerintem megint a Nikon a jobb (legalábbis én nem szívesen fogdosok Canon vázat, ha nem muszáj)

A tekergethető LCD ugye nem a repülőkhöz kell, mert azt nagyon gyorsan felejtsd el (max. akkor ne, ha videóznád őket).

Egyébként nem tudom, mi bajod van a Nikonnal, mint márkával, nem egy noname, sehol nem látott, gagyit gyártó cég, a történelme kicsit messzebb nyúlik vissza, mint a Canoné (hogy mást ne mondjak, az első Canon gépnek Nikon keresője és objektívje volt).
Ezt nem győzködésnek szántam, csak egy kis ismeretterjesztésnek, meg ha mégis a Nikont választod, akkor megnyugtatásnak, hogy nem valami sz.rt vettél.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#19194) Colonel993 válasza sideburns (#19192) üzenetére


Colonel993
senior tag

:C

Szeretnék olyan fagyit is ami tartja magát helyettem illetve olyan fórumot is ahol nincs egy troll se...
Mesékben nem hiszek, de alternatívákban igen...
Gondoltam a terjedelmesre nyúzott (és kért) igény listámból csak kijön egy aranyközép út.
Ez persze össze is jött, ezúton is köszönöm jjeahh és Wa2x_ kollégának a segítőkész hozzáállását ! De még véletlenül sem neked :R

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19195) Colonel993 válasza Byk01 (#19193) üzenetére


Colonel993
senior tag

Kérlek ne essetek már nekem Nikonosok ! :DDD
Ugyan olyan tisztben tartom Őket is mint bármely komolyabb gyártót !
Szimplán mindenkinek van favoritja, pl nekem a Sony, de Ők még nem raktak le olyan ár/arány szempontút az asztalra, hogy merjek dönteni felé...
Nem kell a mókázós halvány szarkasztikus kétértelmű mondataim egyből mellre szívni :R
Nikonos gyerek leszek én is, a kihajtható LCD meg olyan helyzetben fog kelleni aminél nem tudok rátcuppanni a keresőre, mert sajna ilyen is van mint nyilvánvaló... de ez még véletlenül sem a következő Repülőnapon lesz.
Gyanúsabb egy esetleges feltámaszott igen alacsonyan lévő makrózás, vagy mélyebb barlang részletbe való beleséskor illetve Videózás...

Másik nagy előny, hogy fordítva is betudom csukni az LCD-t és ezt nem fogom összekarcolni pár hónap alatt !

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19196) Byk01 válasza Colonel993 (#19195) üzenetére


Byk01
senior tag

Nekem nem állt szándékomban támadni téged azért, mert egy fénymásolót előrébb teszel, mint egy fényképezőt :P
Csak fura volt a korábbi nagy elutasítás a Nikon felé, ezért kérdeztem rá.

Egyébként, ha fontos a telézés (és a repülők fotózásánál az), akkor a Sony (és a Pentax) a szenzoreltolásos stabilizátorával nem az igazi megoldás, a Canon és a Nikon lencsemozgatásosa hatékonyabb ezen a téren.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#19197) schawo válasza Colonel993 (#19183) üzenetére


schawo
titán

A 600D egy olyan gép, amivel elégedett leszel. Nincs tragikus hibája, el lehet vele lenni. Vedd nyugodtan.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19198) Colonel993 válasza Byk01 (#19196) üzenetére


Colonel993
senior tag

Tulajdonképp amiatt van bennem egy kis kétes érzet ha Nikon kerül szóba, mert mint a legtöbb multi... Ő is eljátszotta már párszor a vevői hülyítést a Márkára megalapozott bizalommal élve; kicsit spóroltak ebből-kicsit spóroltak abból... a végén meg kaptál egy szar gépet elég tekintélyes összegért na meg persze a hideg zuhanyt mikor rájössz miért volt agyon hájpolva valami egy reklámban :)

A Canon legalább tartja azt a "kávéfőző" szintet :)
Bár én nagyon kiestem 4 éve a tükrösök képéből... most szeretnék újra fotózni, nem csak kattintgatni... de majdnem a 0-ról indulok...

Amm a Pentax K500 és Nikon D5100 között tart a filózás de a Nikon felé hajlok inkább...persze erre is alszok még pár éjszakát mire 100% lesz

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19199) HollyBoni válasza Colonel993 (#19198) üzenetére


HollyBoni
veterán

A Canon a belépő gépeiben 1000 éve nem fejleszt új szenzort, a 650 és 700D között egy módválasztó tárcsa a különbség.

Ja és nem Nikon fanboy troll vagyok, Pana gépem van.

[ Szerkesztve ]

(#19200) Byk01 válasza Colonel993 (#19198) üzenetére


Byk01
senior tag

Az én szememben pl a Canonnak az a játéka, hogy az 550D után kiadtak még 3 vázat anélkül, hogy a szenzort fejlesztették volna. Mindig raktak bele valami kicsi újat, de képminőségben egy fikarcnyi előrelépés nem történt.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.