Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) xXxian


xXxian
senior tag

Skacok; ha valaki jó videót is szeretne mi is most a bestbuy MILC? Valamelyik Pana?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#20602) rbalint88 válasza xXxian (#20601) üzenetére


rbalint88
addikt

GH4K

(#20603) xXxian válasza rbalint88 (#20602) üzenetére


xXxian
senior tag

ment pr :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#20604) .: JuSzT :. válasza xXxian (#20601) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

vagy a G6. 100e ért nagyon sok jó tulajdonsága van.

jó markolat
jó evf
szemérzékelő
wifi
e-shutter
elég jó szenzor
tiltes LCD
panoráma
hdr.

[ Szerkesztve ]

(#20605) #22145024 válasza .: JuSzT :. (#20604) üzenetére


#22145024
törölt tag

G6 és GH3 közt (azonos ársávon belül) van bármi értelmes, ha csak a képminőség a fontos videóra a hozzáadott kitobival együtt? Valamelyik sony APS-C-s esetleg?

(#20606) xXxian válasza .: JuSzT :. (#20604) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszi mindkettőtöknek!

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#20607) Mr.Csizmás válasza #22145024 (#20605) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a legújabb NEX5 (R?), legalábbis papíron meg műszakilag f*sza, egész addig amíg kézbe nem veszed, talán egy ólommal kiöntött cigarettatárcához hasonlít :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20608) #22145024 válasza Mr.Csizmás (#20607) üzenetére


#22145024
törölt tag

Megértem maximálisan, akinél az ergonómia súlyozottan vesz részt a véleményalkotásban, de jelen helyzetben engem tényleg csak a kimenete érdekel. :D
A kihajtható kijelző, ami nálam még nyom a latba, de az sem perdöntő.
Amúgy a feljeszthetőség sem szempont nálam, mert az alapkit -amit szándékozok venni- lehet hogy "rendszeridegen hurcolászós/másodgépként" végzi egy későbbi GH4 mellett, így még a kompatibilitásról is lemondok a rövidtávú célom elérése érdekében.

szerk:
mondjuk egy ilyen NEX5 kétlencsés kittel többre mennék képileg (video), mint egy G6-tal?

[ Szerkesztve ]

(#20609) tsyl válasza DamonJay (#20599) üzenetére


tsyl
aktív tag

Köszi! Akkor azért nem találtam a neten:)

17 éve a PH-n....

(#20610) Mr.Csizmás válasza #22145024 (#20608) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

á, inkább G6, vagy GH2 használtan. kérdés mennyire vagy kiszámolva.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20611) .: JuSzT :. válasza #22145024 (#20608) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha másodgépnek tervezed, annak tökéletes a G6, nem ér meg videózás szempontjából annyi felárat a GH3.

(#20612) #22145024 válasza Mr.Csizmás (#20610) üzenetére


#22145024
törölt tag

A 800EUR-os NEX5 dupla-kit még beleférhet összegileg. (Vagy bármi szimpla-kit kb 1000EUR-ig, ha érezhető az ugrás a G6-hoz képest)
GH2 a second hand miatt esik ki: csak újat tudok venni. A GH3-nál meg csak a váz 800EUR és ahol tudok vásárolni ott nem is tartják raktáron sajna, pedig az lenne a favorit.

(#20613) legiaap


legiaap
nagyúr

Sziasztok. Meg szeretném venni életem első fényképezőjét.
Egyelőre csak családi pillanatok megörökítésére, hobbifotózásra használnám.
Kinéztem a Nikon 1 J4-et. Mi a véleményetek róla?
Ilyen áron hasonló tudással van még esetleg jobb választás?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#20614) ccs2929 válasza legiaap (#20613) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!
Mibe kerüle egy ilyen masina? Mert így hirtelen rákerestem, és csak dupla kitben láttam ~230e ft-ért, annyiért bőven van választék. :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#20615) Tin_Shield válasza legiaap (#20613) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Kérdés az, hogy miben legyen jobb?
Van olyan jellemző amiben nincs jobb mint a Nikon, ilyen pl.: az AF, záridő, sorozat.
Rendszerszinten, képminőségben, kezelhetőségeben stb van jobb.
Mire szeretnéd felhasználni?. Van-e az általános fotózáson túl speciálisabb igényed pl.: makró, video, telézés, portré stb? És a legfontosabb, mekkora a keret?

[ Szerkesztve ]

(#20616) legiaap válasza ccs2929 (#20614) üzenetére


legiaap
nagyúr

500 font, hát olyan 180.000 körüli

Tin_Shield: Makrókra, tájképekre, low light is érdekel hosszú záridővel.
Jó lenne nem lenne túl nagy a gép, legyen benne wifi. Hirtelen ezek jutottak eszembe. Minőségi anyagokból legyen kialakítva. Ennek a nikonnak nagyon tetszik a minimalista design-ja.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#20617) schawo válasza #22145024 (#20612) üzenetére


schawo
titán

A G6 kukkere, fotós autofókusza és videós képminősége is nagyszerű, én inkább az venném.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20618) Tin_Shield válasza legiaap (#20616) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Panasonic GM1
Pici méret, fémház, nagyon jó a kitobjektív. Pluszban ott vannak még az általános m43 előnyök: elterjedt és kiforrott a rendszer, vannak jó minőségű és relatív megfizethető objektívek, viszonylag nagy a használt piac. Egyedül a hosszú záridős képességében nem vagyok biztos, régebben volt ezzel a Panasonic gépeknek nyűgjük, de azt hiszem sokat fejlődtek az új szenzoraik (amúgy Nikon 1 nem egy lólájt bajnok)
Tájképekre jó a kitobjektív, gyenge fényekhez egy Pana 20 f1.7, jön egy picike teleobjektív is, makróra vannak dedikált objektívek, de megfelelő közgyűrűvel szinte bármi felrakható, a régi "filléres" darabok is.

[ Szerkesztve ]

(#20619) tsyl


tsyl
aktív tag

használt Pentax K10D DA 18-55 mm/F3,5-5,6 AL -nem mai gép, de ahogy olvasgatom a teszteket talán még most is megállja a helyét. Kérdezném, hogy reális-e 58k érte?

17 éve a PH-n....

(#20620) Tin_Shield válasza tsyl (#20619) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Hát nagyon nem mai darab :)
Tanulni persze ez is jó. Mint ahogy az 1100D is jó lett volna. Vagy ahogy Olympus E-PL3 is vagy Samsung NX kit is.
Nem ismerem ezt a boltot, ha bemered őket vállalni akkor ez a kit szerintem elég jó vétel lehet. (és ha a szín sem zavar, szerintem jól néz ki barnában)

[ Szerkesztve ]

(#20621) tsyl válasza Tin_Shield (#20620) üzenetére


tsyl
aktív tag

:R nagyon jó!!

17 éve a PH-n....

(#20622) cselt válasza rbalint88 (#20594) üzenetére


cselt
senior tag

Én elsősorban valami kicsi, könnyen hordozható gépet keresnék. Így a GX1 marad a felsoroltak közül. Ezt viszont sajna nem sokan akarják eladni. Egy hirdetést találtam, ahol csak a váz lenne 110, illetve van egy ahol 85 lenne a gép obival, de azon valami nagyobb méretű 14-42-es obi van (H-FS014042 LUMIX G VARIO 14-42mm 3,5-5,6 ASPH.MEGA O.I.S.), nem tudom az milyen lehet.

(#20623) TayRol válasza cselt (#20622) üzenetére


TayRol
veterán

hejj, most ment egy 50e-ért, a micros topicból. azt is tessék olvasni, ha ilyen rendszer felé tendálsz.

(#20624) Tin_Shield válasza cselt (#20622) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ki kell próbálni, mert előfordul gázosabb darab ebből a kitobiból. Amúgy bőven használható, szerintem jobb mint a PZ-s, és használni is kényelmesebb. És a valóságban ez is elég kicsike :)

(#20625) cselt válasza TayRol (#20623) üzenetére


cselt
senior tag

Ejj bakker olvasom, de most le vagyok maradva 170 hsz-el mert nem volt időm fórumozni :(((

(#20626) TayRol válasza cselt (#20625) üzenetére


TayRol
veterán

irányjelzős m43-as adok-veszek fórumot is nézegesd.

(#20627) rbalint88 válasza cselt (#20622) üzenetére


rbalint88
addikt

Aha, tegnap adtam el :) Jövő héten jön a következő.

(#20628) cselt válasza rbalint88 (#20627) üzenetére


cselt
senior tag

A következő eladó GX-1? Nagykered van talán? :D

(#20629) rbalint88 válasza cselt (#20628) üzenetére


rbalint88
addikt

Van az a pénz ;) Nincs nagyker, azért ment az előző, mert jött ez. Kettő gép nyilván felesleges, így kiárultam mindent (GX1, E-P2, 17/2,8), most lesz megint GX1 és egy 20/1,7 obi hozzá.

(#20630) Stauffenberg válasza tsyl (#20619) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az a K10D persze simán jó lehet még manapság is tanulgatni, de ennyit nem ér. Alig drágábban mennek Pentax K200D dupla kitek amikhez még egy rendszervaku is megcsíphető. Én is ilyesmit készülök majd eladni a közeljövőben.

Nem rossz egy ilyen K10D alapkit szett sem, de ennyit nem ér.

(#20631) tsyl válasza Stauffenberg (#20630) üzenetére


tsyl
aktív tag

Köszönöm!

17 éve a PH-n....

(#20632) tsyl


tsyl
aktív tag

Munka után bementem a MM-be, gondolván hátha van és kézbe foghatom kipróbálásra a G3 Lumixot...egy kedves eladó rögtön sietett felém segítőkészen. Mikor kimondtam a Panasonic szót összeszűkült a szeme és közölte ezt a márkát sajnos nem forgalmazzuk. A kérdésemre, hogy miért?-az volt a válasz nem tudják honnan beszerezni....nos ez nekem jó egy nagy csalódás volt...:(
De kézbe foghattam és kipróbálhattam a Canon sx50-et, (113k), Nikon Coolpix P520-at(94k), Nikon Coolpix 530 (105k) és az Oly XZ2-t (85k)...ami szomorú: hogy, mindegyik tetszett...:(

[ Szerkesztve ]

17 éve a PH-n....

(#20633) jjeahh válasza tsyl (#20632) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hú, akkor most mi kéne neked, szuperzúm, csúcskompakt, mft, vagy dslr? :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20634) Stauffenberg válasza tsyl (#20632) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az MM töketlen idióták társasága. Pentaxot sem forgalmaznak. Hogy miért azt nem tudom, egy időben (az anyacég tulajdonosváltása alatt) nem volt itthon hivatalos képviselet, de azóta már van megint, erre sem lehet fogni.

Na meg az eladóik...

Múltkor SOS kellett fotót előhívnom és az ünnepek miatt egy környékbeli labor sem tudta volna már megcsinálni. Amíg vártam a fotókra nyomkodtam a kirakott gépeket. Jött is okoskodni az egyik, akkora marhaságokat mondott, hogy megkértem forduljon meg és sétáljon el. Nézett rám hülyén, aztán köszönés nélkül elment... :D

(#20635) tsyl válasza jjeahh (#20633) üzenetére


tsyl
aktív tag

már én sem tudom...
...csak a mókus fülét tudjam úgy lekapni, hogy háta mögött a toboz a fenyőn már homályos legyen:)
(vagy a szöcskét mikor kacsint rám a szemével...)

Annyit olvastam, annyit telefonáltam, annyit megtudtam már az elmúlt pár napban, hogy lehet megelégednék az első "Szmena M8-as" gépemmel is már :)

17 éve a PH-n....

(#20636) Tin_Shield válasza tsyl (#20632) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A G3 már kifutott modell, még itt-ott van belőle. Amit linkeltem az bolt is ilyen "visszamaradt" de új gépet ad ennyiért, legalábbis a honlapjuk szerint. De hangsúlyozom: sosem vettem tőlük semmit, nem is érdeklődtem náluk semmi után, nem tudok arra válaszolni mennyire korrektek, az aurkereso.hu oldalról találtam oda.
Az MM kínálata nem feltétlen mérvadó, de ettől függetlenül igaz, hogy a Panasonic Mo. finoman szólva sincs a helyzet magaslatán. Sajnos nincs egyedül, a Pentax is hasonló cipőben jár kis hazánkban.
Elhiszem, hogy mind tetszett, de ezek közül a kompaktok közül jó szívvel csak az Olympus XZ2 ajánlható.

(#20637) Lassú Víz válasza tsyl (#20635) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"csak a mókus fülét tudjam úgy lekapni, hogy háta mögött a toboz a fenyőn már homályos legyen"

Kb. 400-600-as f4 tele FF vázon, 2-3 m-ről fotózva. Nem lehet, hogy reálisabb igényeket fogalmazol meg? Az sem lehetetlen amit írtál, csak kb. Máté Bence szintű felszerelés, megfigyelő hely és idő kell hozzá.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20638) tsyl válasza Lassú Víz (#20637) üzenetére


tsyl
aktív tag

Na jó, lehet kicsit túloztam...:) De ettől még nagyon szeretném. Kell lenni egy célkitűzésnek...

17 éve a PH-n....

(#20639) #22145024 válasza schawo (#20617) üzenetére


#22145024
törölt tag

de videóban jobb G6, mint a NEX5?

(#20640) Tin_Shield válasza #22145024 (#20639) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az eosHD szerint igen.
Videós tapasztalat hiányában hajlandó vagyok elhinni nekik, de majd valaki hozzáértőbb megcáfol vagy megerősít.

[ Szerkesztve ]

(#20641) #22145024 válasza Tin_Shield (#20640) üzenetére


#22145024
törölt tag

"In short, this is the best 1080/60p you can get for the money."
Köszi, meg vagyok győzve! :K

(#20642) Stauffenberg válasza #22145024 (#20639) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen. A Sony videója sem rossz, de a G6 részletgazdagabb rendes megvilágítás mellett. Egyedül kevés fény/magas ISO mellett érezhető a Sony előnye.

(#20643) #22145024 válasza Stauffenberg (#20642) üzenetére


#22145024
törölt tag

köszi! Műfénynél lényeges csak a képminősége, a többi esetben tudomásul veszem, hogy olyan, amilyen. (öccáz ojró körül nem várok csodát a váztól...)
Jelenleg a 14-140-nel, ill. a 14-42+45-150-el is árulják. Melyikkel érdemesebb megvenni, ha riport jellegű felvételhez kell? (nem lesz rommá-variózva, snittenként minden átélezve csak ha mondjuk a 14-42-nek ilyen célra természetesebb a képvilága, akkor inkább azzal venném, nem a megazoommal.
Meg van egészen szép felárral 14-42 X-VARIO. Ez mit jelent konkrétan? Képminőségben is jelentkezik, vagy csak a kezelhetősége kényelmesebb?

(#20644) Stauffenberg válasza #22145024 (#20643) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A PZ 14-42 X VARIO előnye pont videónál jön ki (na meg kompaktabb is), mivel ahogy a nevében is van, rendelkezik egy vario ("zoom") billenőkapcsolóval. Riport jellegű videózáshoz pont ez az ideálisabb, bár a jóég tudja, hogy parfokális felépítésű-e (ha igen, akkor zoom után nem mászik el a fókusz, ez szinte alapkövetelmény bármelyik broadcast területen használt objektív esetében, de ugye ezt a darabot nem oda szánták).

A képminőségéről nem tudok nyilatkozni, nem ismerem, de van itt elég hardcore MFT arc akik rögtön megmondják. :)

[ Szerkesztve ]

(#20645) schawo válasza Stauffenberg (#20644) üzenetére


schawo
titán

Fotózás közben a kidugott ormánya miatt a zárszerkezet könnyen berázza, de ez a probléma nem releváns videó alatt. Jobb kitobis minőséget hoz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20646) Tin_Shield válasza #22145024 (#20643) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A saját - állóképes - próbám alapján a 14-42II hangyányit jobb azonos gyutávon mint a 14-140II. A 45-150-hez nem volt szerencsém, de egyöntetűen minden teszt jól sikerült kit telének mondja
Az árán kívül szvsz minden a 14-140II mellett szól. Gyakorlatilag akkora mint a 45-150 és csak egy fél teavajjal nehezebb. A leírások szerint parfokális felépítésű (egyesek szerint near parfocal, vagy electronically controlled parfocal), bár ezt a Panasonic hivatalosan nem erősítette meg úgy tudom.
A 45-150 helyett van villanyzúmos 45-175 tele is, ezt is parfokális felépítésűnek mondják akik próbálták.

(#20647) #22145024


#22145024
törölt tag

Urak, köszönöm mindenkinek a segítségét!
Szerintem akkor lesz egy G6 ezzel a 14-42 x-varióval, meg lehet lövök mellé egy "sima" telét is.
De talán inkább egy makrót kellene beújítani az alapzoom mellé, merthogy többé-kevésbé termékfotóra is használnám. Bár ez inkább csak dokumentálás, semmint valódi értelemben vett termékfotó.

Egyébként amit olvastam tesztet, ott egyértelműen jobbnak titulálták az x-variót, viszont szerintük nem volt parfokális

[ Szerkesztve ]

(#20648) taky023


taky023
tag

Sziasztok!

Egyre jobban kezdem rászánni magam egy DSLR vásárlására, hogy leválthassam a jelenleg használt SX130-as kompakt gépemet.

Jelenleg már leszűkült a kör három masinára, méghozzá három különböző gyártó gépére, ezek pedig a következőek:
-Canon 600D
-Nikon D3200
-Pentax K-30

Mindegyik mellett szólnak pro/kontra érvek, a képminőség a tesztképek alapján (Flickr-n nézegettem őket) hasonló mindegyiküknél, de nyilván én a kompaktos előéletemmel nem tudom olyan szinten megítélni a főbb paramétereket, mint olyanok, akik már gyakorlott fotósoknak mondhatják magukat.

Olyan egyszerű kérdésem lenne, hogy ti melyiket ajánlanátok nekem, amennyiben a főbb fotós témáim (jelenleg) a következőek:
-épületek, tájak
-autók, akár verseny közben is (pl. nemrég a WTCC-n fotózgattam, de jó pár kép elmosódott lett, nagyon kompromisszumos dolog lett volna, hogy csak úgy tudtam volna a záridőt kisebbre állítani, hogy az ISO-t feltekerjem, amitől persze iszonyat szemcsés lett a kép)
-tervezem: portré
-tervezem: 55-300mm-es objektív vásárlása a 18-55-es KIT mellé

Előre is köszönöm szépen a tanácsaitokat! :) :R

(#20649) jjeahh válasza taky023 (#20648) üzenetére


jjeahh
nagyúr

telezumm téren nem tom hogy áll, de ezek közül minden másban sztem a Pentax K-30 magasan a legjobb

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20650) faki_ válasza jjeahh (#20649) üzenetére


faki_
senior tag

Használtan 55-60e Ft, kategóriájában ez a legjobb Pentaxra. Az olcsóbb Tamron, Sigma 70-300-ak már 25-30e Ft körül megkaphatók.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.