Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) schawo válasza Byk01 (#19200) üzenetére


schawo
titán

Ugyanezt a játékot a Panasonic is eljátszotta: GF1, GF2, GF3, GF5 mind ugyanazzal a szenzorral, amikor közben a magasabb kategóriás gépeik már 3x cseréltek szenzort.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19202) andris1602 válasza Colonel993 (#19198) üzenetére


andris1602
aktív tag

Ha belenézel a K-500 keresőjébe, tapasztalni fogod, hogy jobb mint a d5100-é, de írtad feljebb, h kell a kihajtható kijelző, akk a nikon. (szvsz a pentaxnak jobb a kezelhetősége)

(#19203) Larry303 válasza Colonel993 (#19198) üzenetére


Larry303
addikt

miért nem indulsz el üveg irányból? szvsz fontosabb
a felsorolt vázak közül egyikkel sem tudsz nagyon mellélőni

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#19204) jjeahh válasza Colonel993 (#19198) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"A Canon legalább tartja azt a "kávéfőző" szintet"

nem vagyok én sem nikon fan, olympus-om van, de a canonnal pont ez az egyik baj..400 vagy 450d óta nem tudom, hogy ugyanazt a szenzort pakolják-e az xxxd gépekbe, de az biztos, hogy képminőségben azóta semmit nem fejlődött..a másik nagy gond a fura anyagminőség, én az xxxd, 1xxxd sorozattól sikítok, de a 60d-től is ahányszor kézbeveszem elmegy a kedvem a fotózástól, mindentől... :DDD persze szubjektív, hogy téged zavarnak-e a hibái, ha nem, jól elleszel vele ;)
a kukucskát meg nagyon alaposan gondold át, én pl annyira képtelen vagyok ovf-el élni, hogy inkább komponálok a kijelzőn dslr-en is, annak ellenére, hogy sokkal lassabb az af :DDD persze ez megint szubjektív...forgatható kijelzőről meg annyit, hogy sztem nagyon ritka amikor oldalról fotóznál, akkor jól jöhet, illetve behajtod, és védve van, de én pl. jobban szeretem a kihajthatót, mivel azzal lehet felülről komponálni (99%-ban én így fotózok) úgy, hogy közben nem lóg ki oldalra, nem akad bele a nyakpántba meg mindenbe, mint a forgatható
de ezek mind olyan dolgok, amiket csak használattal lehet eldönteni, hogy téged zavarnak-e, vagy elvagy velük, sztem próbálj összehasonlítani valahol egy pana g5, g6-ot nikon-t, pentaxot, és canon-t, tapogasd meg jól mind, less bele a keresőbe stb. :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19205) Lassú Víz válasza jjeahh (#19204) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hát, ha neked ennyire nem jön be az OVF akkor az EVF sem lesz a barátod. Ha jól értem a 60D-vel AF képes objektíveket használsz. Leszámítva a béka- és madár perspektívát meg a makrózást azért nálam inkább a kereső dominál és nem az LCD.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19206) jjeahh válasza Lassú Víz (#19205) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ízlés, igény kérdése..60d-vel manuálokat is használok, keresőben azok használhatatlanok, a 60d ovf-je kisebb mint egy mai evf, ráadásul nagyon zavar, hogy nem azt látom amilyen a végső kép lesz, és sosem tudom megszokni, hogy nem látom a teljes képet, csak annak a kilencvenvalahány százalékát..evf-et miért ne szeretném, ha ugyanaz vagy jobb mint a kijelző, csak erős fényben is látható? persze ovf-et is meg tudnám szokni, ha akkorák lennének a maiak is, mint a régi filmes vázakban lévők, mf segéddel :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19207) Lassú Víz válasza jjeahh (#19206) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Valami ilyesmit akartam írni Colonel993-nak is. :) Manuális éllességállítás OVF-fel talán utoljára akkor sikerült pontosra amikor a filmes Yashican törőékes mattüvegen műveltem. Csak aztán láttam, hogy egy EVF-es gép felől jön, ezért elég tudatosnak látszik az OVF-et akarok elhatározása.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19208) jjeahh válasza Lassú Víz (#19207) üzenetére


jjeahh
nagyúr

valamit lehet, hogy elnéztem, mindjárt visszaolvasok, de ha evf-es kompakt felől jön az nem ugyanaz mint a mai evf-ek, itthon nekem is van valami fuji bridge-m, valami botrányos a keresője... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19209) schawo válasza jjeahh (#19208) üzenetére


schawo
titán

Nekem is van evf kompaktom, haha.:))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19210) muci válasza jjeahh (#19208) üzenetére


muci
tag

Hali. Azért már visszavehetnél magadból egy kicsit. Annyi lehetetlen, hozzáértést köhögsz ide a fórumba, és a fő témád a kutya és egy 40 kilós nő. Azt nem akarom kritizálni. Párszor már figyelmeztettek az ömlengésedeiért, de szellemi értemességed nem terjed odáig, hogy megértsed. A csúcs pedig az, amikor a Ph tulajdonossal vitába szállsz. Na ennyit.

(#19211) schawo válasza muci (#19210) üzenetére


schawo
titán

Ma reggelre tényleg mindenki beszívott?

Nehogy már egy gyári ph-s sérthetetlen, tévedhetetlen, vitán felülálló legyen, legyen bárkiről is szó.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19212) jjeahh válasza muci (#19210) üzenetére


jjeahh
nagyúr

már bocs, de mindig odaírom, hogy szerintem, és szubjektív, vitába szállni meg bárkivel lehet...légyszi cáfolj is meg valamit ne csak kötekedj...soha életemben nem láttalak itt, csak szúrkálódni kár volt beszólj..ezt most sértésnek veszem
ui: itt nem emlékszem, hogy bármire is figyelmeztettél volna, amire amúgy sincs jogod a kvázi-tag rangoddal...nem te vagy véletlenül, aki hülye fenyegető emailekkel bombáz? :U

schawo: nem tom, de tényleg vad, asszem jobb ha elhúzok, amíg nyugszanak a kedélyek :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19213) DemonDani


DemonDani
addikt

Hmm. Most, hogy felmerült az alábbiakban ez a K-500, valóban vonzó kütyü.
600D-hez mérten ez mit tud? Számokból ugye nem sok derül ki de gyorsabb a K500, ez azonban mit sem ér, ha nem szebbek a képek...

Meg ehhez, az alap obik gondolom húzósabbak minden esetben, gondolok itt egy fix nagy fényerejűre, meg esetleg egy közepes telére 200 mm mjuk és egy kis makrós pl 100 mm?
Sigma gyárt hozzá, talán az megmenti ilyen tekintetben? Sajnos obik terén még nem látom át túlságosan a dolgot, de a Canonhoz ahogy nézem, úgy általában vannak jó áron a fenti trió tagjai.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19214) Stauffenberg válasza DemonDani (#19213) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A K-500-ban lévő szenzor minden paraméterben túlteljesít a Canon konkurensen. De nem csak ebben, hanem kezelőszervekben és a jóval nagyobb és fényesebb (100% fedésű) keresőben is messze a Canon meg Nikon konkurens modellek fölé lő.

A Pentaxhoz vannak bőséggel 3rd party üvegek, így Sigma, Tamron, stb akad szép számmal.

Egyetlen hátránya, hogy videó minőségben gyenge, ebben a Canon és a Nikon mérföldekkel jobbat és többet nyújt. Csak azért teszem hozzá, mert nem emlékszem mit írtál a videózás fontosságáról. Ha csak fotózni akarsz, akkor a K-500 egy kiváló váz, de nézz rá előbb az objektív kínálatra is, lehet az visszabillenti a mérleget a Canon/Nikon irányába. Alapvetően van Pentaxra is minden csak eltérő árakban (ahogy Canon meg Nikon esetében is találunk olyan objektíveket amik meg pont ott drágábbak, ezért nincs örök szabály erre, neked kell tudnod milyen üvegekre van szükséged).

[ Szerkesztve ]

(#19215) DemonDani válasza Stauffenberg (#19214) üzenetére


DemonDani
addikt

Hát igen néztem tesztvideókat és a gány majdnem dicséret. :( Nagyon sajnálom, pedig tényleg tetszetős lenne és a Sigma üvegei között is látok olyasmiket, amik megfelelnének (noha egyébként drágábbak mint a Canonhoz - 50mm f1.8-at meg 50mm macrot néztem)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19216) Colonel993 válasza Stauffenberg (#19214) üzenetére


Colonel993
senior tag

Pentax K500 vs Nikon D5100 álláspontban azzal megtűzve a célokat, hogy;
-Képminőség / képzaj
-ISO érzékenység emelése a használható értékig (bár ez nem létfontosságú)
-Kereső használhatósága
(Fotózás 80%-ban... nagyon elenyésző a videó rész)
Ki volna a Győztes?

-Obik terén meg első körben Kit Obi ami 55mm-ig bőven jó de az zoom-os legyen
-Másodlagos obinak meg elég 200mm ami lehet nem zoomos is...
(Persze ezt is lehet variálni mert D5100 kitobiban van 18-105mm-es lencse és ehhez is vennék az utóbbi körüli telét)

Az ár itt is fontos

Én személy szerint azt vettem észre, hogy a D5100 szebb képeket Lő mint a K500, ami ellenben tud 6kép/mp -et lőni.
Illetve olcsóbbnak láttam az obikat D5100-hoz.

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19217) xXxian válasza DemonDani (#19215) üzenetére


xXxian
senior tag

Mondjuk megnéznék egy ilyen budget obi összehasonlító tesztet (pl. 18-55 vagy épp 50mm) Nikon / Canon / Pentax esetében. Drágább a Pentax 50. De jobb is? Vagy csak elérő árpolitika?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#19218) Stauffenberg válasza Colonel993 (#19216) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A K-500 és a D5100 ugyan arra az alapra építkezik, mind a kettőben egy 16 megapixeles Sony gyártmányú szenzor van, szóval ami képminőségben kijön különbség, az főleg a feldolgozásnak köszönhető. A gépből kieső JPEG-et csak akkor érdemes figyelembe venni, ha az tényleg tud valami... sajnos ezek egyikében sem kiemelkedő a JPEG motor. RAW-ból hívott fotókat érdemes összemérni, de őszintén szólva ezen a szinten (amatőr, hobbi felhasználás) ennek ekkora feneket keríteni baromira felesleges.

Viszont ami számíthat: A keresője sokkal sokkal jobban használható a Pentaxnak. Csak tedd egymás mellé a két gépet, nézz bele a Nikonba, majd nézz bele a Pentaxba és elolvadsz tőle, hogy mennyivel nagyobb, fényesebb és persze az sem elhanyagolható, hogy teljesen fedi azt ami a fotón is rajta lesz. Kezelőszervekben is jobban áll, hálás tud lenni a dupla vezérlőtárcsa.

A videóra nem tudok újat mondani, előbb fejtettem ki. Ez az egyetlen gyengesége a K-500-nak. Nézz tesztvideókat. A D5100 sem nagy eresztés videóban, de azért a Pentaxnál sokkal jobb.

(#19217) xXxian: A Canon 50mm f/1.8 II 30.000 Ft alatti árához képest mi nem drága? A Pentax objektíve 50k, de a Nikontól, Sony-tól meg senki mástól sem kapsz ennél olcsóbban, csak a Canon ennyire olcsó (ebben, de nézd meg mondjuk a 35mm-es üvegeit). Laikusnak soknak tűnik a 28k vs 50k közötti különbség, de valójában mindkettő egy alsó kategóriás, belépő szintű, olcsó fix objektív, erre nem nehéz rájönni ha megnézed a jobban megmunkált, fém, esetleg időjárásálló, haladó/professzionális üvegek árait. A Canon hatalmas mennyiséget gyárt évente az 50mm f/1.8 II-ből, sőt akár azt is meg merem kockáztatni hogy gyakorlatilag értékelhető haszon nélkül árulja, hogy többeket csábítson a rendszer használatára.

[ Szerkesztve ]

(#19219) DemonDani válasza xXxian (#19217) üzenetére


DemonDani
addikt

Igazából szerintem a kereslet sokat segít Canon és Nikon azért tudja olcsóbban adni véleményem szerint egy kicsivel, mert 10-szer annyi fogy mint pl Pentax 50 mm-es fixből. (ok megelőztek ;] de legalább jól gondoltam)

Nyilván itt fentebb lépve már megvan az is, hogy esetleg jobb a minősége, de ennyire alapon nem hiszem. Viszont ott a Tamron, ahol már azért sok esetben a képminőség is rosszabb. Pl a budget 300 mm-es ágyú nagyon messze áll minden más alap 300 mm-estől, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19220) xXxian válasza Stauffenberg (#19218) üzenetére


xXxian
senior tag

Hát, 28k vs. 50k majdnem 100% difi. Épp azt mondtom hogy Canon / Nikon olcsóbb, Pentax drágább s az érdekelne indololja-e ezt minőségbeli eltérés is, vagy csak pusztán a volumen?

(a 35mm-es 2.4-ről ami szintén plasztik, budget obi pl. igen jókat írtak. Kérdés miket írnak ehhez képest egy 100+ k-s fixről) :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#19221) Stauffenberg válasza xXxian (#19220) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Persze, majdnem 100% differencia, de akkor hasonlítsuk a 300-400 ezres objektívekkel is össze amiket Full Frame-re szokás venni. Onnan nézve lófing a különbség köztük. Ezért mondtam, hogy ezek mind budget, olcsó objektívek. A Canon az egyetlen ami ennyire olcsó, a többi gyártó szintén 50-60k körül adja az olcsóbb 50mm-es fényerős fixet.

A Canon-nál meg árnyaljuk a helyzetet. Ha igazi (ekvivalens) 50mm-re van szükséged, akkor a legolcsóbb megoldás Canon gyári üvegek esetében az EF 35mm f/2 ami igencsak csúnyán 170k körül van és 24 évvel ezelőtt dobták piacra. Ezzel szemben a többi gyártó ugyancsak 50-60k körül kínál fényerős 35mm-es fixet is.

Ezért nem lehet egyetlen egy objektív alapján azt mondani, hogy a Canon olcsóbb. Ha valakinek csak egyetlen fényerős "portré" üvegre van szüksége (ekv. 75mm, kistele), akkor persze adja magát a Canon, de szerintem a legtöbben nem állnának meg itt.

Amúgy a Canon és Pentax objektívei is jók (az 50mm f/1.8-ra értve), minőségben nem gondolom, hogy van akkora különbség ami egy amatőr, kezdő fotóst túlságosan izgatna. A kettőt fej-fej mellett még nem mértem össze soha, de mindkettőt ismerem. Mindkettő jó. Ilyen szempontból nem indokolja semmi a Pentaxnál a "felárat", de fordítva ülsz a lovon. Nem a Pentax, Nikon, Sony, stb a túl drága, hanem a Canon adja pofátlanul olcsón a sajátját.

[ Szerkesztve ]

(#19222) hemaka


hemaka
nagyúr

Aki esetleg Samsung MILC-eket(vagy bármilyen más Samsung fényképezőt) akar venni, a Médiában ma este 8 és 10 között 25%-kal olcsóbban teheti meg. ;) (Ha van cetelem hitelkártya, akkor 35%)

[ Szerkesztve ]

(#19223) Colonel993


Colonel993
senior tag

Pentax K-30 és K-500 között a lényegi ár differencia csak az "időjárás állóság" miatt van?
1-1 Extra Tele obis a kitobin kívül pakkot néztem ki edigital-on.
Külfödi teszteket és adatokat egymásra vetettem de számomra ez legfőbb különbség.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19224) jjeahh válasza schawo (#19211) üzenetére


jjeahh
nagyúr

no visszatérek, látom nyugi van :DDD szerintem a szokásos "figyelmeztető" troll lehetett, vagy vmi hasonló

(#19223) Colonel993: k500-ban úgy tudom nincs fókuszvisszajelzés a keresőben, vagy valami ilyesmi

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19225) DemonDani válasza jjeahh (#19224) üzenetére


DemonDani
addikt

Biztosan nincs a K500-ban, pont az imént néztem egy tesztet és ott volt a negatívumok között.

Más

Canon EFS 55-250mm f4-5.6 IS II-nél jobb/költséghatékonyabb tele obi létezik Canonra? (100k alatt) Sigma és társai is játszik - bár a lentiek miatt a Tamront kerülném, hacsak nincs már valami friss termékük, ami jó is.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19226) xXxian válasza DemonDani (#19225) üzenetére


xXxian
senior tag

Nem tudom pontosan mire gondoltok.

MF mellett, van hangjelzés, ha a tárgy fókuszba kerül. Van vizuális is (f. peaking) LV módban.

Azt viszont, hogy a 11 AF mezőből melyik aktív valóban nem látod. Szerintem túl lehet élni a fícsör nélkül.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#19227) Colonel993


Colonel993
senior tag

Ismét bosszantom a fórumlakókat;
EZEN ajánlat korrektnek mondható úgy, hogy az Obikat itt PH-n vásárolom be? (nagyrészben Kitobiknak megfelelőt)
Vagy inkább érdemsebb Pakkban rááldozni többet?

Fehér szín remélem nem lesz cinkes, nagyon tetszik... 1-2 Pentax gépen viszont volt felületi és színszórás a burkolati elemek között... remélem ezen nincs...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19228) Wa2x_ válasza Colonel993 (#19227) üzenetére


Wa2x_
veterán

Innen vegyél Pentaxot, itt a legolcsóbb!

Plusz egy ezresért kapsz hozzá 18-55 DAL kitobit.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19229) Colonel993 válasza Wa2x_ (#19228) üzenetére


Colonel993
senior tag

Köszönöm szépen ! :R

Bár itt újra megkörnyékez a Nikon D5100

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19230) TayRol válasza Wa2x_ (#19228) üzenetére


TayRol
veterán

a kitobis ár elég jó!

(#19231) xXxian válasza TayRol (#19230) üzenetére


xXxian
senior tag

Nekem ez egy nagy dilemma volt. Ha nem vízálló az obi (azzal is van kit-ben, persze nem ennyiért), akkor minek a K-30? (Úgy értem úgysem veszed elő, mert az obi nem vízálló) Így lett K-500. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#19232) Byk01 válasza Wa2x_ (#19228) üzenetére


Byk01
senior tag

ITT se több.

Konkrétan annyi az ára, mint a linkel váznak obi nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#19233) Stauffenberg válasza Wa2x_ (#19228) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mielőtt megveszi érdeklődje meg, hogy milyen garancia van rá. Ha bolti, akkor azt lehúzhatja a WC-n. Csak azért mondom, mert itt 2 évet adnak, holott a Fotoplusban (ez a Pentax hivatalos magyarországi márkaképviselete) csak 1 év jár. Szóval nekem gyanús, hogy szürkeimport cucc.

Én inkább venném 1 év gyártói garanciával, mint 2 év bizonytalan boltival. Ezek a szürkeimport webshopok úgy tűnnek el és bukkannak fel újra, mint a gomba.

(#19232) Byk01: +1 az edigital 100% gyártói garanciát ad.

[ Szerkesztve ]

(#19234) Wa2x_ válasza Byk01 (#19232) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ja ez nem, de a többi igen. Általánosan olcsóbb a digitalko, szinte minden márkában.

(#19233) Stauffenberg: Már megérdeklődtem, 1 év hivatalos Pentax + 1 év bolti.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19235) Tikakukac


Tikakukac
titán

500D Canon, D5000 és D3100 Nikon az itt a kérdés.

Köbö 70 ropiból alap obival megvan mindegyik ahogy kinyomoztam a használt piacot. Nekem köbö hasonlónak tűnnek, kisebb videós eltérést néztem csak itt ott. Melyiket hajtsam meg?
Továbbá: expo számokat mennyire szeressem nézni? Sokat én nem fogok beletolni, de jó lenne ha azért nem reckíroznánk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19236) DemonDani válasza Stauffenberg (#19233) üzenetére


DemonDani
addikt

digitalko nagyon megbízható és sok-sok éve működik zavartalanul

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19237) Wa2x_ válasza DemonDani (#19236) üzenetére


Wa2x_
veterán

+1

Egyik (ha nem a) legkorrektebb webshop! :K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19238) Stauffenberg válasza Tikakukac (#19235) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"expo számokat mennyire szeressem nézni?"

Ezeknek a gépeknek a zár élettartama kb 100.000 ciklusra van megadva. Persze ez is olyan, mint a laptop akkuja, ettől pozitív és negatív irányban is bőségesen eltérhet.

Szerintem ha ilyen idős gépet nézel és van benne 20.000-25.000 expó az nem számít rossz eredménynek. Ha kevesebb az persze jobb.

De hát ugye ez egy olyan szám ami önmagában nem sokat mond. Használt autóból is kifoghatsz valós 100 ezret futottat gatya állapotban, meg olyan ami fél millánál többet gyalogolt és még mindig patent és az is lesz a következő fél millión.

(#19239) Tikakukac válasza Stauffenberg (#19238) üzenetére


Tikakukac
titán

10-15k a max amiket néztem, akkor jól gondoltam.

Nyilván állapotot veszünk, nem km órát, csak valamihez kellett viszonyítani.

Gépek közül melyiket mondod jobbnak? Van egy bordó D3100 az megfogott, egy nem komor fekete használati tárgy, na az jó. De van feketében is, a többi meg nyilván áll ugyanúgy, azokról sem olvastam sok rosszat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19240) Colonel993


Colonel993
senior tag

Ezt a "Nem vízáló az Obi emiatt inkább K500-at veszek" nemértem...
Okés, a K30 időjárás.. esső álló meg kicsit nyúzható... és valamivel jobb is mint a K500 gondolom a WR obik azt takarják hogy azok is Water Resist félék mint a váz, de szerintem csak amiatt mert a gyári sima obi nem WR nem sokkal marad le egy kis esőben.. plussz az obinak elég könnyű egy kis nejlon "esőkabátot" csinálni

Gyermekded félelmeim az egész felé arra visznek, hogy új gépet vegyek amin gari is van... mennyire értelmes dolog ez? használtban gondolom jobb árakat fogok ki... csak ott nem feltétlen lesz hova vinnem a gépet HA baj van, illetve nem tudom mennyire lehet ezekkel baj (persze saját hibámon kívül esők)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19241) Larry303 válasza Colonel993 (#19240) üzenetére


Larry303
addikt

használt de még élő garral? :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#19242) Colonel993 válasza Larry303 (#19241) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ebből sajnos nem találtam még... de igen ez lenne a legjobb alternatíva

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19243) xXxian válasza Colonel993 (#19240) üzenetére


xXxian
senior tag

Ha már idézel idézz pontosan. ;)

ÉN azt gondolkodtam, ha K-30-at vennék azt csak a WR obival. Mert nem láttam értelmét, hogy csak a rendszer egy(es) eleme(i) legyen(ek) vízálló(k).

Ha pedig az obi nem vízálló, akkor elég mellé a K-500. Ez egyébként azt hiszem van amiben jobb mint a K-30 (tán ISO?), viszont valóban kevésbé strapagép.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#19244) Wa2x_ válasza xXxian (#19243) üzenetére


Wa2x_
veterán

Annyiban jobb, hogy 51600-ig lehet emelni az ISO-t, K-30 esetén ez csak 12800, viszont a K-30 zajmentesebb magasabb ISO mellett.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19245) xXxian válasza Wa2x_ (#19244) üzenetére


xXxian
senior tag

Akkor jól emlékeztem. :) Papíron jobb.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#19246) Larry303 válasza xXxian (#19243) üzenetére


Larry303
addikt

kíváncsi lennék azért a teljes időjárásállóság mit takar, és a user mennyire használja ki...
d7k ha jól emlékszek nem volt "teljesen" zárt a 16-85 főleg nem...ennek ellenére, eső, hóesés, full köd -pára (érstd egész éjszaka egy úszó stégen szeptemberben amikor kb 2m nem látsz) soha semmi gondja nem volt.
ami gondolom necces lehet, egy homokviharban zoomolni, de ezen és a locsogó-szakadó esőn kívül nem tudom milyen körülmény lehet amit ezek a "nem időjárás álló" gépek nem bírnak...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#19247) Wa2x_ válasza Larry303 (#19246) üzenetére


Wa2x_
veterán

Víz és homok teszt ;]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19248) xXxian válasza Wa2x_ (#19247) üzenetére


xXxian
senior tag

Há' ez szép és jó, de ahogy Larry írta az lenne érdekes, ha közben a gombok is nyomkodva lennének + focus + kis zoom, oda-vissza

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#19249) Colonel993


Colonel993
senior tag

Kár hogy a K500 nincs szép fehérben (nyáron kevésbé is szívná meg magát a napból mint a fekete)
Nehezen találok egyszerűbb videós teszteket K500-ról... K30-ról viszont van Pixinfo-s magyar teszt is...
Most tulajdonképp már tényleg ezen két gép között áll a dilemma mert a D5100-ról remekül meggyőzött a kereső milyensége.
Alap esetben én nem hiszem, hogy vízfüggönyben vagy homokviharban fotóznék, se nem kell majd zuhany alatt pucolni a gépet. de a K30 formaterve és úgy eleve igényessége és szín választása nagyon csábít... mégis tudom, hogy egy K500 elég lenne nekem gondolom, mert kb egy és ugyan azok.

Akinek van gyakorlati tapasztalata a 2 géppel az tudna egy verdiktet sorolni a kettő között?
Hátha már végre abbahagyom a gyerekes fejkapkodásom a gépek között és megállapodok egyiknél...

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19250) xXxian válasza Colonel993 (#19249) üzenetére


xXxian
senior tag

A taperolós rész egyébként már megvolt? 5100-nál gondolom igen, ha átnéztél a gépen, Pentax viszont nem sok helyen van.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.