Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) atirag válasza schawo (#19950) üzenetére


atirag
őstag

Dehogy akarom. Csak azt gondoltam ez mutat valamit a gépről. Főleg mert mondjuk a párom biztos csak automatán fogja használni.

(#19952) Stauffenberg válasza atirag (#19951) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na jó, de automata módból is többféle van. Gondolj a jobb automata váltós autókra, ahol van sport mód, városi mód, autópálya mód, mindegyik eltérően van hangolva. A fényképezőgép is ilyen. A záridő vagy rekesz prioritásos mód is félig automata, de két különböző megközelítés. A full automata módoknál is be lehet programozni arra, hogy inkább az érzékenységet tartsa alacsonyan vagy inkább a záridőt a lehető leggyorsabban, ez megint két különböző megközelítési mód.

Szóval van különbség automata és automata között csupán az alapján is, hogy a fotós mire kéri.

(#19953) atirag válasza Stauffenberg (#19952) üzenetére


atirag
őstag

Egy olympus e-pm2-őt és E-PL3-at egy sony nex 3 NLB-t é segy canon eos M-et néztem. Ezek nagyjából egy árban vannak. Melyik amit érdemesesbb megvenni?

(#19954) schawo válasza atirag (#19953) üzenetére


schawo
titán

PM2
NEX3

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19955) jjeahh válasza atirag (#19953) üzenetére


jjeahh
nagyúr

dióhéjban:
pm2: jó szenzor, nagy obipark
pl3: régi szenzor, ugyanolyan nagy obipark
nex3n: brutáljó szenzor, gyenge obipark
eos-m: ne vedd :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19956) atirag válasza jjeahh (#19955) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm . Kinéztem egy nex3n-t 75ezerért . Igazából egy olyan obit akarok csak hozzá ami nagyobb mint a 18-55. Mit jelent az ,hogy gyenge obipark? Miért nincs hozzá? Más a méret vagy nem gyártanak hozzá?

(#19957) jjeahh válasza atirag (#19956) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az olcsóbb üvegekből talán csak az 50/1.8 igazán ütős, de az sem épp pici, ami jó az meg nagyon drága ha jól tudom

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19958) Tin_Shield válasza atirag (#19956) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A NEX-3N kitben 75e? Mert akkor jó ár, de csak a váz nem ér annyit szerintem.
A NEX-3N-hez a 16-50 palacsintazúm a kitobi. Képminőségre semmi extra, de elég széles a nagylátó végén és használaton kívül kicsire összecsukódik. A 18-55 nagyobb NEX-ek kitobjektívje (volt?), valamivel jobban rajzol, ám jóval testesebb darab.

A nagyobb obi esetén teleobjektívre gondolsz vagy nagyobb fényerőre? Teleobjektív esetén felejtsd el a NEX vonalat, egy idétlenül nagy és fényerőtlen tele van, ami ráadásul még vacakul is rajzol.
A gyenge obipark azt jelenti hogy viszonylag kevés típus létezik és azok sem a legjobb minőségűek és/vagy nagyon drágák. Fényerős objektívben azért jobb helyzet, van Sony, van Sigma (és Zeiss is, ha bírja pénztárcád :) )

Ha teleobjektívet is szeretnél a kitzúm mellé akkor jobban jársz ezzel vagy ezzel.
Fényerős objektívvel is könnyebb a m43-os gépeket bővíteni. De nincs ingyen ebéd, az Olympus videóban van alaposan lemaradva Sony mögött...

[ Szerkesztve ]

(#19959) atirag válasza Tin_Shield (#19958) üzenetére


atirag
őstag

Igen kitben annyi. És igen teleobjektívre gondoltam.
Pm2-őt néztem a mediaban a gyári obival 99900ft.

[ Szerkesztve ]

(#19960) Tin_Shield válasza atirag (#19959) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Akkor válaszd a PM2-t teleobjektívvel 130-ért, vagy a PL5-öt 150-ért. Ha belefér jobban jársz ha most a duplakitet veszed, utólag jóval drágább a teleobjektív. Képminőségben egyébként nincs különbség a két gép között csak a szolgáltatásokban.
Ha az Olympus Mintaboltban veszed váltsd ki hozzá a klubtagságit, egy évig ingyenes, és utána egy csomó mindenre jó (leginkább persze árkedvezményre :) )

[ Szerkesztve ]

(#19961) .: JuSzT :. válasza atirag (#19959) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nekem egész jó áron van teleobjektívem eladó. ^^ :)

(#19962) Tikakukac


Tikakukac
titán

Mai nappal elment a D5100 a háztól, 2 hét alatt tudtam vele foglalkozni 4 órát, akkor sokat mondtam, ez a gép nekem sok ennyi hobbi és egyéb mellé.
Tehát egy egyszerűbb gép kell amit kevésbé kell babusgatni és kisebb, minimális fogás azért legyen rajta. Átfogásban ez a 18-105 vastagon lefedte volna az igényeimet végül, eköré kéne valami MILC, vagy hasonló gép. Esetleg kompakt-bridge, akkor zúzok a másik topikba, ha az jobb. Keretben 100k körül jó lenne maradni, használt játszik, sőt. Köszi again :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19963) Tin_Shield válasza Tikakukac (#19962) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A 18-105-nek megfelelő objektív sajnos nincs (még) egyik MILC-re sem. Vagy kisebb (3x) van, cca ekv. 24-70/28-85 átfogással, vagy nagyobb (10x) ekv. 28-300 körüliek. Ha beérnéd a 3x átfogással több lehetőség is lenne 100e körül.
(Kompaktból több is (nagyjából) a 18-105-höz hasonló átfogású optikát kapott, 100 e körül/alatt van pl a Canon G15, Fujifilm X10, Olympus XZ2)

[ Szerkesztve ]

(#19964) Tikakukac válasza Tin_Shield (#19963) üzenetére


Tikakukac
titán

Brutál zoom annyira nem fontos, inkább közelre kattognak a gépek nálam, nagy ritkán repülne kintebb az az obi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19965) .: JuSzT :. válasza Tikakukac (#19964) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

100 ért szinte újonnan tudsz szerezni egy Olympus E-pl5 +14-42 kitet, 3 év garival, Sony szenzorral, jó stabival, kihajtható kijelzővel, és némi fogása is van.

(#19966) TayRol válasza .: JuSzT :. (#19965) üzenetére


TayRol
veterán

sőt, ugyebár ehhez kereső is van!!

(#19967) .: JuSzT :. válasza TayRol (#19966) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Főleg.

(#19968) Tin_Shield válasza Tikakukac (#19964) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(#19965) .: JuSzT :. ajánlása bestbuy szerintem ennyiért.
(ha inkább a DSLR formát részesítenéd előnyben akkor használt Panasonic G5 70-75e körül megy mostanában, és hozzá egy kitobi 30e körül)
Új Sony NEX-3N, Olympus E-PM2, vagy valamelyik Nikon 1 kit férne bele a keretbe.
Van még Samsung NX is de azokat nem ismerem, és van még Canon EOS-M is, de azt meg nem ajánlom :)

(#19969) ati3x válasza Tikakukac (#19964) üzenetére


ati3x
senior tag

Olympus xz2. Problem solved. :)

(#19970) Tikakukac válasza .: JuSzT :. (#19965) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy jó tipp jöhetne, 100k körül 3 év garival erre, nekem nem nagyon akaródzik csak azért jóval magasabban találni.

TayRol: 2 érdeklődő van előttem, az a gép kb. már elkelt gyakoraltilag.

Tin_Shield: Ezeket is nézem :R

ati3x: Ez is tetszetős, megnézem majd, itt flash dugdosás sem kell :K

E-PL5 eddig mindent visz, megvan benne kb. minden feature ami nekem kell és mocskos jó képeket lő.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19971) Mr.Csizmás válasza Tikakukac (#19970) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

130 az epm2 duplakit - epl5 szenzor, csak kevesebb gombos.

sőt, ha megveszed előtte a klubkártyát, akkor a mínusz 15%-al 118492 ft-ot kellene csak fizetned a kártya+duplakitért.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19972) Tin_Shield válasza Mr.Csizmás (#19971) üzenetére


Tin_Shield
őstag

+1
(a dönthető LCD-t is nélkülözni kell)
simán be lehet vinni 100e alá, ha nem kell a teleobjektív. 35e körül megy a használtpiacon, csak fekete legyen az obi, az ezüstre kisebb a kereslet. Ha nem akarsz ezzel bajlódni az MM-ben, a Fókusz Fotónál stb 100e körül van a szimpla E-PM2 kit

(#19973) TayRol válasza Mr.Csizmás (#19971) üzenetére


TayRol
veterán

és mennyi most az epl5 duplakit kártyával? 125e körül asszem. az is baromi jó vétel.

(#19974) Tikakukac


Tikakukac
titán

Újfent köszi mindenkinek.

TayRol: Annyiért az elgé baráti, merrefelé van?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19975) Mr.Csizmás válasza Tikakukac (#19974) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

oly mintabót.

@napszemüveges tehén: 100-hoz akartam közelíteni az úrnak :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19976) Tin_Shield válasza Tin_Shield (#19972) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A klubkártyával, - és a teleobjektívet eladva - még az E-PL5 is kijöhet 100e körül, vadiújan, 3 év garival és egy hátizsákkal.
(de venni kell bármilyen Olympus cuccot, hogy lehessen igényelni a kártyát, akár egy ilyet)

[ Szerkesztve ]

(#19977) Tikakukac válasza Tin_Shield (#19976) üzenetére


Tikakukac
titán

Kollegával épp ezt boltoljuk, neki kéne nagy obi nekem gép, és akkor win-win :K Csak a gépet kell tényleg lemókázni, hogy ez bejön-e. Mert ez már a D5100-el is eljátszottam, hogy nem rossz-nem rossz, de nagy és bonyolult, de a fogását már megszoktam és bejött. Ez meg kicsi és talán egyszerűbb, cserébe sokkal kompaktosabb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19978) TayRol válasza Tikakukac (#19977) üzenetére


TayRol
veterán

jó az az EPL5, nagyon pöpec, ennyiért újonnan szuper áron van. ha valaki megveszi a teleobit akkor meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#19979) Kokuszkocka


Kokuszkocka
csendes tag

D90 illetve d7000-en gondolkozom szerintetek mennyi shutter countnal eri meg megvenni oket?

(#19980) Tin_Shield válasza TayRol (#19978) üzenetére


Tin_Shield
őstag

El kell menni, kézbevenni - ha ezen megbukik nincs mit tenni -, ha átmegy a fogáspróbán, akkor a klubkártyával egy napra ingyen el is hozhatod tesztelni (feltéve hogy van tesztpéldányuk, le kell velük bótolni)

(#19981) Tin_Shield válasza Kokuszkocka (#19979) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Attól függ Te mennyire akarod gyilkolni? Normál felhasználásra én simán meg mernék venni 20-30 ezer expós közepes Nikont, ha egyébként rendben van.

(#19982) Tikakukac válasza TayRol (#19978) üzenetére


Tikakukac
titán

Na ja, elég csufi a cucc. 300m-re van tőlem a bolt, szóval nem lesz nagy nehézség beugrani hozzájuk :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19983) Lassú Víz válasza Tikakukac (#19982) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Vidd el egy hétre próbára. 40 ezer kaució és más költsége nincs. www.teddprobara.hu

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19984) Tikakukac válasza Lassú Víz (#19983) üzenetére


Tikakukac
titán

Hoztam én D5100-et is próbára 2.5 hétre, 0 forintos bukóval adtam el 2 nap alatt, sőt, maradt egy mocskos jó állvány is tarcsiban :) Meglátjuk, gondolom ők is pénzből élnek és tudnak rám szánni 1 órát, hogy egy hüyle infóst is rendbe rakjanak, hogy mit vegyen :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19985) HollyBoni válasza Lassú Víz (#19983) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez most pontosan hogy működik? Olvasgattam a szabályzatot de nem teljesen tiszta. Fizetek 40 ezer kaukciót, és lehet vinni egy gépet és egy obit?

(#19986) TayRol válasza HollyBoni (#19985) üzenetére


TayRol
veterán

igen. 7 napra.

(#19987) HollyBoni válasza TayRol (#19986) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az zsíííííír! :Y EM5+9-18-at szívesen bepróbálnám. :))

(#19988) jjeahh


jjeahh
nagyúr

nem ide :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19989) HollyBoni válasza jjeahh (#19988) üzenetére


HollyBoni
veterán

Biztos hogy ez ide akart jönni? :DDD

(#19990) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na voltam és sikerült bányászni egyet tapicskolásra meg átbeszéltük az élet nagy problémát is. Kevésbé macsó meg minden, mint egy DSLR, de cserébe ettől nem szakad ki a kezem és tényleg pikk-pakk műkszik minden. Nyilván kicsit fura, hogy negyed annyi anyagért adsz ki ugyanannyi pénzt, de ez így jóval logikusabbnak tűnik. Meg ugye nincs tükörrel való parajelenség és adják a 3 év garit. Plusz első tulaj. Jó lesz ez :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19991) jjeahh válasza Tikakukac (#19990) üzenetére


jjeahh
nagyúr

oly-ról van szó? mer' akkor ez: "kicsit fura, hogy negyed annyi anyagért adsz ki ugyanannyi pénzt" nem épp igaz :)) sztem az e-pl5-ben is több az "anyag" mint a belépő-haladó dslr-ek többségében...macsó helyett meg egy bőrtokkal majd érezheted hipszternek magad akár :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19992) Tikakukac válasza jjeahh (#19991) üzenetére


Tikakukac
titán

Jaja, E-PL5, egyszerűen más nem éri meg, jelenlegi akció a muki szerint is verhetetlen, hasonlót is nehezen tud, és valóban, a cuccosok így kiadnának egy 200k-t ami karival 128k-ért azért nem rossz.
Bruttó súlyban azért nem, a D5100 azért elég combos volt obistól ennek duplája, arányosra méretezve nyilván az egy szappantartó volt ofc :B
Hipszterkedést kihagynám, én koromhoz képest mindig is inkább erősen konzervatív voltam-külsőleg legalábbis, meg zenében is meg sok másban is. De ez a gép rendben lesz, ezt már sejtettem ott is, hogy igen. Készlet meg véges, szóval ma döntünk, szervezünk, aztán veszünk tempóban :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19993) jjeahh válasza Tikakukac (#19992) üzenetére


jjeahh
nagyúr

majd beszámolhatsz róla akár mft topikban, én személyes tapasztalatokat is legalább annyira szívesen olvasok, mint teszteket :P ez a kis pen nekem is nagyon tetszik, ha addig nem lesz panám, majd ötvenér' használtan lecsapok rá :DDD sztem nagyon vonzó minőségi kis zsebcucc kívül-belül

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19994) TayRol válasza Tikakukac (#19992) üzenetére


TayRol
veterán

van aki rendelkezik kártyával? tud valaki segíteni?

(#19995) Tikakukac válasza jjeahh (#19993) üzenetére


Tikakukac
titán

Majd valami kis egyszerűt összedobok.Van tesztkörnyezetem, tudnék olyat rittyenteni ihaj-de nem fénygépből, ehhez hülye vagyok :B

TayRol: Van pár lehetőség. Kiküldtem a posztot a fotós levlistánkra meg átpasszoltam fotós cimbinek is nézze meg mit tud tenni, hátha van, de az is lehet nem kell a nagyobb obi és akkor egyből megveszi fórumtárs akinek kártyája is van. Vagy bekérek valakit akinek van kártyája valamelyik fotós topikból. Van lehetőség, itt inkább azt kell megszülni, kell-e majd nekem az a nagy zoom. Az aprós gép úgyis úszott ez szinte tuti, plusz a színe nem akar bemenni a fejembe. Ez még így belefér, úgyis 5 évente veszek új bolti cuccokat :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19996) Stauffenberg válasza Tikakukac (#19992) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na de pont itt jön ki egy MILC előnye, fele vagy akár negyede is lehet a tömege a felszerelésnek, közben meg nem kell a minőségről lemondanod. Ami persze csak féligazság, lehet belefutni olyan igényekbe ahova inkább DSLR kell. Akinek viszont egy ilyen PL5 szintű MILC is megfelel az többé nem akar tökröst. :)

A kolléga meg úgy értette, hogy egy PL5 több fémet látott, mint egy D5100. Na meg elsősorban nem a gép méretét fizeted meg, hanem a benne lévő technológiát.

(#19997) Tikakukac válasza Stauffenberg (#19996) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyilván van az az igény, de nekem a menük végigfutása is brutális volt. Nyilván ez is egy mesterség, hogy valaki mindent atomra állít, mint egy órásmester. De ez nekem nem jó, mire eljutnék odáig, fel is dobnám a pacskert, az én hobbim teljesen más, én hegesztek-fúrok-faragok-gépet kencsálok meg a notikat bubusgatom, nomeg meg tolom a progot. És ezeket kell megörökíteni meg a sok marhulást. Szóval tükrös gép nálam offline, kb. végleg, 0 forintos tanulópénznél soha ne legyen rosszabb ;]

Én is gondoltam mire értette, de a fizikai kiterjedés is egyfajta dopping. Laborban nekünk is mutattak madzagot meg fél centis chipet, hogy na ez most annyit ér, mint az életetek :B Ez ilyen. Jó lesz ez, ha meg nem, akkor is marad, más egyszerűen nincs sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19998) erzol válasza Tikakukac (#19997) üzenetére


erzol
őstag

Ha kell klubkártyás segítség, dobj egy privit. + én is pl5-öt használok karácsony óta. Talán tudnék egy-két szót makogni róla.Monduj nekem csak a két kit obin kívül csak manuális obikra futotta eddig, ergo ezekkel van egy kis tapasztalatom. Na meg a gép egy pm1 után nekem sokkal jobban bejött. Van egy táskányi bisz-baszom is hozzá, ha valami érdeklne. (aki-asahi bőrborítás, kínai csoda bőrtok, stb...)

[ Szerkesztve ]

(#19999) jjeahh válasza Tikakukac (#19997) üzenetére


jjeahh
nagyúr

na az oly menüben pont el fogsz tévedni, egyszerűen feneketlen + elég kusza is...kb. két éve van oly-m, és most is találok benne eddig nem látott dolgokat néha :DDD de szerencsére elég egyszer nagyjából végigzongorázni, oszt ami fontos azt eléred a gyorsmenüből is...ellenben mégis igazad van, egy ilyen kis cuccal neked valszeg könnyebb lesz az életed :) pici, könnyű, nem muszáj külön táskát venni neki, ha amúgy is hordasz magaddal valami tatyót a többi cucc mellett elfér, és automata módban, jpegben jobb, mint egy dslr...ha kedveled a fixeket, és később be is szerzel kettőt-hármat akkor még jobb, ugyanis ezekkel jön ki ennek a rendszernek az igazi előnye :) pl. egy e-pl5 pana 20-al valszeg verhetetlen ha képminőség-méret arányt nézzük...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20000) Tikakukac válasza erzol (#19998) üzenetére


Tikakukac
titán

Köszi, írok is :K

jjeahh: Én alapvetően káosz párti vagyok, ha egyszer egy sémát ráhúzol valamire, máris tök egyszerű lesz, a menü legyen a legnagyobb gondom, ha a főbb dolgok elöl vannak okés, pana kompaktomban is vannak olyan menük amiket 4-5 év alatt sem láttam, mert hát na, ez ilyen :B Tatyót meg vettem már hozzá, mármint a dslr-hez, kibontottam, csomagolom is vissza megy apróra, ez van ;]
Ehhez amit adnak az mondjuk elég nagy, tele obis tartóval, de ahhoz nekem nagyon meg kell ütnöm magam, hogy ebbe több pénzt áldozzak. Egyszerűen hobbi szinten dolgokat fényképezni nem nagyon akaródzik, én szeretek fizikailag alkotni, nekem ez a mániám :B De nyilván ha kell valami még mindig rá lehet kattintani egy akármit.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.