Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) fi:zi'k válasza Lassú Víz (#19098) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A fizikai méretnek mi köze van a Mpixelhez? Utóbbinak pedig a MILC-hez? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19102) Lassú Víz válasza fi:zi'k (#19101) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem ez volt a mondandóm lényege. Ő egy olyan profi (fotózásból élő) fotós, aki szívesen váltana MILC-re, és a képekkel szembeni követelményt (kb. 4 Mpixel) tudná is vele teljesíteni, de nem teheti.

Egyébként igazad van, ott a D4s meg a Nokia Lumia valahány. Utóbbiaban többször annyi pixel mint az előbbiben.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19103) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Milyen legalább APS-C szenzoros kompakt tükör nélküli gépek vannak?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19104) Lassú Víz válasza fi:zi'k (#19103) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Teljesség igénye nélkül:

Sony NEX, R1, A7
Fuji X (nem mind)
Canon EOS-M (inkább szidva mint dicsérve)
Pentax K-01
Ricoh GR

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19105) TayRol válasza Lassú Víz (#19104) üzenetére


TayRol
veterán

Samsung?

(#19106) p_adam válasza TayRol (#19105) üzenetére


p_adam
addikt

+ Leica X2 & X Vario ;)

(#19107) Lassú Víz válasza p_adam (#19106) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Páran csak összedobjuk a kínálatot. :)
+ Sigma DP Merrill
+ van valami Hasselblad ruhába öltöztetett NEX is

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19108) DemonDani


DemonDani
addikt

Teleobiból csak olyat érdemes választani, amiben van képstabi?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19109) p_adam válasza DemonDani (#19108) üzenetére


p_adam
addikt

Nem feltétlen, attól függ mihez és milyen körülmények között használod, pl. mozgáshoz fontosabb az hogy fényerős legyen (és ne legyen mosott a képe ha teljesen nyitott a rekesz), mert ezzel (is) érhető el magasabb zársebesség, ami ezt képes megállítani (és egyben a bemozdulás esélyét is csökkenti).

De az olcsóbb teleobjektívek ált. nem olyan fényerősek, tehát ott többet segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#19110) Lassú Víz válasza DemonDani (#19108) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Röviden igen.

Bővebben attól függ. Van olyan állvány ami megoldja. Különösen lessátras fotózásnál. De kézből jó ha van. A keresőben sem ugrál a kép és ha a téma engedi tudsz lassabb záridőt, alacsonyabb iso-t használni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19111) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

érdekes kérdést kaptam:

fullframe, költséghatékonyan (és digitálisan, mielőtt megdobátok orwo tekercsekkel)

5d2, sony a7 jutott eszembe....mi illik legjobban a költséghatékonyra? obi, stb. másodrangú kérdés. :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19112) fi:zi'k válasza Mr.Csizmás (#19111) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Miért kell FF, ha az obi másodlagos? Oké, hogy nagy a szenzor, de ha vmi fosch üveget tesz elé, akkor megette a fene az egészet.
Egyébként meg vegyen A7-et, hogy hizlalja majd a használtpiacot. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19113) Mr.Csizmás válasza fi:zi'k (#19112) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

most a váz a kérdés, utána lehet rá obit rakni. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19114) p_adam válasza Mr.Csizmás (#19113) üzenetére


p_adam
addikt

Ez sajnos inkább fordítva kell hogy működjön, ha valaki 0-ról indul, a FF-el kapcsolatos első kérdés: van-e keret a hozzávaló objektívekhez? Egyébként sok értelme nincs.
Ilyen szempontból egyébként a Sony A850/900-at sem kell elvetni ha a videó nem fontos, mert bele van építve a stabilizálás és vannak régebbi olcsó Minolta objektívek amik elég jók hozzá (csak pl. az AF nem lesz túl halk).

Egyébként inkább 6D mint 5DMk2 ha újról (v. újszerűről) beszélünk mert bár butított, de fejlettebb az AF, könnyebb, kisebb, magasabb ISO, stb.

(#19115) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#19111) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a7+helios ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19116) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#19111) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha 5Dmk2-re van keret, akkor erősen javallott. Sokat ügyködtem vele (meg mostanában az 5Dmk3-al), nagyon szeretem. Használt piac eléggé bőséges, lehet venni jó áron objektíveket.

Az előttem elhangzott Sony Alpha tipphez is odatennék +1-et. Ismerek egy magyar fotóriportert aki a megmaradt Konica Minolta objektívek miatt ment rá erre a vonalra, most egy Alpha A99-et hajt a régi Konica üvegeivel. Szerintem ennél olcsóbban FF digitálisat nem nagyon lehet kihozni.

(#19117) Stauffenberg válasza Stauffenberg (#19116) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Szerintem ennél olcsóbban FF digitálisat nem nagyon lehet kihozni."

Itt persze nem az A99-re gondolok, hanem régebbi FF Alpha vázakra. Ha az A7-re megy rá, akkor arra veszett drágák lesznek az üvegek (jóformán csak Zeiss van), kivéve ha megelégszik a manuálissal focus peaking mellett.

(#19118) Mr.Csizmás válasza p_adam (#19114) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+Stauffenberg

6D-ben nem kell a wifi, gps, meg stb. lomok. :N a sony A FF-ek hogy elérhetőek árban/állapotban?

szerk.: akkor módosítsuk költséghatékonyan kitobi/kis kit telezoom (vagy fix) opcióra.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19119) p_adam válasza Mr.Csizmás (#19118) üzenetére


p_adam
addikt

Ez a videó elég jó ötleteket ad [link]

Valamiért itthon sokkal lassabban esnek az árak, de ebay-ről már elég jó áron lehet szerezni a vázat, az olcsóbb optikák itthon is elérhetők.

(#19120) DemonDani


DemonDani
addikt

Visszább olvasgattam, és az már világos, hogy a 700D és a 650D full ugyanaz csak konzumer szeméttel megtoldották a 700D-t.

Azonban a 600D és a 650D között a Digic5 miatt vannak sebesség beli különbségek, és úgy tudom, hogy a videója is jobb a 650D-nek, erre azonban nem találtam kézzel fogható bizonyítékot. Az érdekelne, hogy tudtok e valamilyen tesztet ahol a a T4i meg a T3i van egymásnak eresztve, és vannak videós képkivágások is, ahol lehetne látni a dolgot?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19121) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#19117) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

D600/610 vs A7-ről mit gondoltok? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19122) fi:zi'k válasza Mr.Csizmás (#19121) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha D600, akkor későbbi szériás legyen, hogy ne legyen gond az olaj.

Tegnap láttam egy kb. féléves A7-et 1080 EUR-ért. Még én is elgondolkoztam rajta.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19123) HollyBoni válasza DemonDani (#19120) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mennyire számít neked a videó? 600D-re van Magic Lantern, 650D-re még csak béta, én már csak ezért is a 600D-t venném.

Bár ha tényleg számít a videó én elkerülném a Canon szuperlágy képét. ;]

(#19124) Mr.Csizmás válasza fi:zi'k (#19122) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

na az viszont tökély lenne, adoptált M42 üvegekkel, focus peakinggel.

köszönöm, nincs több kérdésem :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19125) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#19124) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én inkább a rangefinder üvegeket szemezem újabban, kár, hogy nem esett le már az elején, mennyivel kisebbek az adapterek, illetve üvegek is. a juppikról jókat mondanak, egész obiparkot lehetne kiépíteni belőle :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19126) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#19125) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

mire is gondolsz pontosan? :B M39, és tsa?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19127) Stauffenberg válasza fi:zi'k (#19122) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A D600 esetében már nem gond az "olaj" (ami amúgy zárszerkezet reszelék lesz). Már kijött (hosszú szenvedés, mutyizás, hallgatás, sunnyogás után), hogy cserélik a teljes zárszerkezetet az összes D600 példányon akár még garancia lejárta után is. [link]

Az A7-ről (meg A7r-ről) meg most derült ki, hogy csúnyán beszivárog a fény az objektív bajonettnél. :)

(#19120) DemonDani: 600D és 650D ugyan az, csak utóbbinak már érintőképernyős LCD-je van (ami amúgy jópofa, én nagyon csíptem mikor egy hétig nálam volt). Egy Digic processzor váltástól még nem kell jelentős változást remélned, ha eléd lenne téve a két gép, akkor semmi különbséget nem éreznél a működési sebességben és a képminőségben sem. Ha nem kell az érintőképernyő, akkor viheted a 600D-t is.

[ Szerkesztve ]

(#19128) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#19126) üzenetére


jjeahh
nagyúr

aha, ekkora egy jupi 3 vagy jupi 9 pl. adaperezve..ehhez képest egy átlagos m42 obi adapterrel elég böhömnagy. igaz drágábbak, mint a legolcsóbb m42 meg om üvegek, de csak annyival, hogy nekem tuti lesz egy jupi 3-am és egy 9-em legalább m39 bajonettel :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19129) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sony A58 vaku-mizéria:
Rájöttem, hogy akármit állítgatok, akkor sem villantja el az új gép a stúdióvakukat olyan szinkronban, mint a Minolta teszi.

Nem rendszervakuval, hanem mindkét gép beépített vakujával próbálkozom, mindkettő ADI-flash módban van, semmi trükk, mégis néha összejön, néha nem.

És már nem tudom, mit kellene állítanom, a Sony összes vakumódját végigpróbáltam, lassú szinkron, hátsó szinkron, wireless is, de sehogy sem akar egyszerre sülni, ahogy kellene.

Pedig végre úgy néz ki, működne az elérhetetlen álomnak hitt tornaterem fotózás is, mert egy db stúdióvakut felszereltem az egyik bordásfalra, kb. 2.5m magasra, a mennyzetre irányítottam (15m megközíltőleg) és ISO 400-on 1/80-nal mennek az éles, fényes képek F8 fölött is akár.

Ilyet eddig a rendszervakuval sem tudtam elérni, még telibe vakuzva sem.
Most végre itt a lehetőség, és lehet szenvedni, mert a Sony vagy jól villant, vagy nem. (kb. 5-2szer sikerül szinkronban villantania). A Minolta viszont AF-ben kb. meghalt, manuálisan fókuszálni meg sporteseményt esélytelen.
(még a Sony focus-peakingjével sem egyszerű)

Meg vagyok lőve.
Valami wireless távkioldó fog kelleni a stúdiórendszerhez, akkor talán megoldódik.
(az igazi persze a Minoltára szerelt 3600 HSD rendszervaku, egészen hátrahajtva, az nagyon szép derített képeket eredményez, de megeszi a fene, ha nem tudok rendesen fókuszálni vele)

(#19130) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#19127) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

erről a fényszivárgásról mit lehet tudni? :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19131) HollyBoni válasza Mr.Csizmás (#19130) üzenetére


HollyBoni
veterán

(#19132) ccs2929 válasza HagaNRG (#19129) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Próbálj meg informálódni a vaku topicban, *Ropi* lehet tud segíteni, de írd le milyen géped van, milyen stúdióvaku, stb, hátha valakinek van ötlete, esetleg a rádiós kioldó megoldást jelenthet, de sajna nekem ebben sincs tapasztalatom, meg azt nem tudom, hogy ehhez a hülye vakupapucshoz kioldó van-e egyáltalán :((

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#19133) DemonDani


DemonDani
addikt

Ti milyen memóriakártyákat használtok 32 GB-os méretben akarok venni valamit. Az az érdekes, hogy haverom 600D mellé nem tudta használni a 32 GBos SanDisk Extreme 30 MB/s-es kártyát, és a gyártó ennek ellenére teljesen normálisnak vélte ezt. Milyet érdemes venni szerintetek? Ezek után eléggé félve futok neki ennek a témának. Ráadásul a legjobb az lenne, ha microSD formátumú lenne.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19134) szilagyiakos


szilagyiakos
csendes tag

Sziasztok!

2 éve egy kis Canon SX130IS-t használok (első gépem), és most már szeretnék egy szinttel feljebb lépni, és egy nagyobb szenzoros gépet venni. Főleg természetképeket (tájképek, ritkábban makro) készítek, mivel gyakran járok túrázni. Nézegettem MILC-eket is de amikkel találkoztam idáig, azoknak nem jött be a túl szögletes-vékonyka kialakítása, kényelmetlen volt fogni... a mostani gépemhez képest is, valahogy a DSLR masszivitása jobban magával ragadott. Mostanra több fényképező tesztjét is elolvastam, (mindegyikre kb . egyformán jó képminőséget írtak, ez tényleg így van??) de az objektivek világában egyltalán nem vagyok otthon. Ami eddig tetszett (árban max 150k!), az a Nikon D3100, D5100, Canon EOS100 , Pentak K-30, K500. A Pentax K30-nál tetszik az időjárásállóság, nem ritkán előfordul hogy egy kis esőbe belefutok... a nem időjárás álló gépeknek pár csepp eső mennyire árt?
Mert amúgy a Nikonok 18-105 kitobikkal tetszettek idig a legjobban. Azt az obit nagyon praktikusnak találom, nem kéne több obival túrázni induljak. Mit javasoltok? Használt termékeket nem igazán merek vásárolni, úgyhogy inkább újban gondolkodok... Olyan gépet se szeretnék venni aminek a túl sok funkcióját nem használnám ki, mert azért még mindig csak tanulom a fényképezést... a legfontosabb az, hogy jobb képminőséget nyújtson és ár/érték jó legyen.
Amúgy találtam még 75k-ért újonnan Sony ILCE3000K-t is 18-55el, bár tudom az MILC de legalább a fogása DSLre hasolnít. és csábítóan olcsó :) bár lehet később nehezebben találokrá obikat, vagy nem?

Mit tanácsoltok?

(#19135) fungeld


fungeld
aktív tag

Most van egy bridge gépem amiben 15x-ös optikai zoom van(5-75mm). Ha veszek egy 600D-t kitobival(15-85mm) akkor az azt jelenti, hogy hiába csak 3x-os a nagyítás, mégis jobb, mint a 15x-ös?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#19136) Mr.Csizmás válasza fungeld (#19135) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a kompakt gépeknél a zoom szorzó csak a legkisebb, és legnagyobb állás különbségét mutatja ( 75/15 = 5x), gyakorlatilag a fotózás PMPO-ja.

ne rágódj rajta, a 600D-vel annyival vagy előrébb,mint hokedlihez a masszázsfotel.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19137) HollyBoni válasza fungeld (#19135) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mit jelent a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#19138) fungeld válasza Mr.Csizmás (#19136) üzenetére


fungeld
aktív tag

Na, számolni sem tudok. 5,66x-os a 15-85. Akkor úgy kérdezem, hogy a bridge nagyítását milyen objektívvel lehet elérni? Nem akkor nagyít jobban, ha a legnagyobb állás nagyobb? 75 vs 85mm [link]

(#19137) HollyBoni Van mondjuk egy madár a fán és azonos megapixel mellett nagyobb lesz a madár. Tehát nem az 5-75 és a 15-85 közti különbség számít, hanem csakis a 75 és a 85 közti.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#19139) Tin_Shield válasza szilagyiakos (#19134) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"a nem időjárás álló gépeknek pár csepp eső mennyire árt?"

Semennyire. Persze azért szándékosan nem kell kitenni az elemeknek.

"Mert amúgy a Nikonok 18-105 kitobikkal tetszettek idig a legjobban."

Az egyik legjobb kitobjektív az ár/érték arányt is figyelembe véve. Az összes márkát beleértve.

A belépő vagy kicsivel a belépő gépek között nincs markáns különbség. Ha nincs konkrét elképzelésed akkor bármelyiket megveheted, mindegyik jó, és majd kialakul, hogy mennyire kap el a gépszíj :) De ha van már távlati célod, pl szeretnél régi manuális objektívekkel bíbelődni, belekóstolnál a videózásba, esetleg telefotóznál, vagy éppen makróznál akkor érdemes már most ezekkel is kalkulálni mielőtt belevágsz valamelyik rendszerbe. Persze egy kitobjektíves gépből relatív kis bukóval ki lehet szállni. ha más irányba mennél, egy kiépített rendszernél ez már fájdalmas lépés.
És a legfontosabb: irány egy szaküzlet (vagy legalább egy MM) és kézbe venni, próbálgatni, megnézni mennyire áll kézre, mennyire tetszik a felépítése. Ezek legalább olyan fontos dolgok mint a prospektusadatok, amit nem szívesen veszel kézbe azzal sosem fogsz örömmel fotózni.

"Amúgy találtam még 75k-ért újonnan Sony ILCE3000K-t is 18-55el, bár tudom az MILC de legalább a fogása DSLre hasolnít. és csábítóan olcsó"

Ezt a Sony MILC-et nem javasolom, szerintem gagyi, inkább az SLT58, ha már Sony és DSLR méret.

(#19140) HollyBoni válasza fungeld (#19138) üzenetére


HollyBoni
veterán

A kompakton a gyújtótávolságot (mm) többel kell felszorozni, milyen gépről van szó? A madár sokkal nagyobb lesz a kompakttal mint 15-85-el, de szerintem te 18-55-re gondolsz, azt adják kitben a gépekkel.

Topik összefoglaló gyújtótávolság részét érdemes elolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#19141) fungeld válasza HollyBoni (#19140) üzenetére


fungeld
aktív tag

Bocs fáradt vagyok, igen 18-55. Most egy Fujifilm S2000HD van. Szóval akkor a kérdés: Milyen objektívekkel lehet elérni ugyanazt a nagyítást egy 600D esetén?
Rendben elolvasom.

Most nézem egy oldalon: Zoomátfogás 15x (28-414 mm ekv.) Szóval akkor 414-es kell? :Y Viszont a D600 18MP a Fuji pedig csak 10MP, szóval akkor elég egy 230-as, jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#19142) Lassú Víz válasza Mr.Csizmás (#19136) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem biztos, hogy jó volt ez a tanács. Ha a mostani cuccnak elégedett a képminőségével de rövidnek érzi a telét, akkor mire a 600 D-re feltesz egy ekv. 1200-ast mint pl. egy SX50, rámegy a gatyája.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19143) HollyBoni válasza fungeld (#19141) üzenetére


HollyBoni
veterán

Most pontos példát nem tudok, de olyan obit kell nézni aminek 258mm körül van a vége, az annyi lesz mint a Fuji.
A megapixelnek ehhez nincs köze, maximum ha digitálisan belenagyítassz gépen, a több megapixeles gépnél kevésbé romlik a minőség.

Tényleg olvass utána a gyújtótávolság témának, mert most is válaszoltam, de valószínű nem érted miért is kell az a 258mm, mit jelent az ekvivalens, stb. Ott a téma összefoglaló kiindulásnak.

(#19144) m3ss: Rossz nyomon jársz, olvasd el a madaras példáját.

[ Szerkesztve ]

(#19144) m3ss


m3ss
veterán

sztem o makrozni akar, es a lekepezest keveri a gyutavval. de lehet rossz nyomon jarok :)

visszaolvastam, tevedtem, torolheto :B

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19145) fungeld válasza m3ss (#19144) üzenetére


fungeld
aktív tag

Nem keverem, csak kíváncsi voltam erre is.Ha a makrózás felé szeretnék elindulni akkor inkább a Canon vagy a Nikon gépei között nézelódjek, mekkora az árkülönbség? Mondjuk nagyon megtetszett a 600D, szóval nehéz lesz lebeszélni. Azt tervezem, hogy kitobi, EF 50mm f/1.8 I, illetve egy makró obi, ezzel gondolom már el lehet szórakozni.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#19146) Lassú Víz válasza fungeld (#19141) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Először olvasd el az összefoglalót. Komolyan.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19147) schawo válasza fungeld (#19141) üzenetére


schawo
titán

No, akkor kezdjük az elején. Mit akarsz fotózni, mire kell gép? Fotóztál már madarat a Fujival?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19148) Tin_Shield válasza fungeld (#19138) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az 7-75 illetve a 15-85 az objektív fizikai gyújtótávolsága, a szenzor méretének ismeret nélkül nem mond semmit a látószögről. A Canon 600D APS-C, a 15 mm állásban ~75 fokos a látószöge elég jó nagylátó, a 85-ös állásban ~15fokos, enyhe teleobjektív, ezzel még csak kitömött madarakra lehet vadászni.
Van persze tizensokszoros zúm DSLR-ekre is, pl Nikon 18-300, Tamron 18-270 stb, de ezek az objektívek nem éppen arról híresek hogy pengeéles képeket lehetne velük lőni. A madarászáshoz jobb egy normális teleobjektívet venni és a zúmszorzót egy életre elfelejteni.

(#19149) Tikakukac


Tikakukac
titán

Továbbra sem tudok mit kezdeni a kompaktokkal, egyszerűen lehetetlen rendesen körbefotóznom egy gépet már. Plusz néha kell pár igényesebb kép is ide-oda és akkor nehéz a helyzet. Kell egy rendes gép na, de nem fotós buzulásra, nem nekem lesz 500k-s obiparkom és nem én fogok gépet cserélni fél évente. Van hobbim, és a fotózás nem az, időm se lenne rá, csak egy alap munkaeszköz kell.

60 plafon 70k, ebből kell egy gép cakkpakk, ahogy van. Eddig 450Dt-t néztem. Alap obival meg pár akksival stb stb. megvan 70 rongyból, az úgy okésnak tűnik.

Jobb tippek, ötletek stb?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19150) schawo válasza Tin_Shield (#19148) üzenetére


schawo
titán

de ezek az objektívek nem éppen arról híresek hogy
pengeéles képeket lehetne velük lőni

Sokzoomos kompaktok sem arról híresek.:D

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.