Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) Colonel993 válasza fungeld (#19549) üzenetére


Colonel993
senior tag

18-135mm -es igen sok rugalmasságot ad... egy Tele obit lehet meg is spórolsz egy ideig, némi lábzoom persze azért kelleni fog :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19552) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Efféle tenyérre rögzítős pántot használ valaki közületek?
Ebay-en van 1-2 jónak tűnő, nagyon olcsó megoldás, egy próbát megérhet.

A vállpánt egyre jobban zavar. Már azon is gondolkodtam, hogy totál leszedem a gépről, de azt is rendszeresen a csuklómra tekerem, így a gép nagyon védtelennek érződne, ha semmivel sem biztosítanám a leejtéstől. (de egy ilyen tenyérre fogatós megoldás meg lehet, hogy macera...)

De lehet, hogy egy ilyen csuklószíj is bőven elegendő lehet. (úgyis van itthon egy rakás nyakbaakasztós kulcstartóm, azokból simán lehetne egy ilyet összehozni, ha kicsit lerövidíteném. Még Canon feliratos nyakpántom is van, teljesen újak, az jól fog menni a Sonyhoz. De talán még Xperia is van valahol:)

(#19553) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nos, akkor elég vétel közelibe került a dolog, erős piackutatás után ahová eljutottam: rengeteg gari nélküli szürke gép van a piacon, fele leütve fele mutyizva.
Ami fogja az agyam az egy D3200 gyakorlatilag érintetlen, 2.5 év garival, full csomag ami kell. A másik meg egy 600D szintén az alap obijával, még 1 év garival. Árban 90 ropi körül mozognak, előbbi picit olcsóbb, utóbbi picit drágább.

Kelljen nekem a Canon akár még gari buktával is? D5100-ról letettem, használtban az én szám íze szerint nem nagyon vannak sajnos, mindig egy közepesen bepusztult vagy éppen gariból futós van, ami nekem nem ok.

Ötletek?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19554) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Nem öncélű mutogatás, de ha esetleg valaki tanácstalan, akkor titkos tippként engedje már meg, hogy a következő képekkel szemléltessem a Sony A58-am tudását:

(#19555) Colonel993 válasza HagaNRG (#19552) üzenetére


Colonel993
senior tag

Tekerd a nyakpántot a karodra... felülről lefelé bújtatva a csuklódat 3 fordulóból kapsz egy; az első képen látható megoldást...

Csak a turisták hordják a nyakukban a gépet :)

HagaNRG
Most én is bedobjak pár képet a "rendszerváltás előtti" A200-ammal? :)
Kérlek... sosem a géptől függött a kép milyensége, ez egy eszköz...
Zsebkompaktal is, a megfelelő körülmények között is lehet lehengerlő képet alkotni, nem hogy még Sample képeket.

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19556) Stauffenberg válasza Colonel993 (#19555) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Csak a turisták hordják a nyakukban a gépet"

Én így hordom, csak átbújtatom a könyököm ahogy előre húzom és rögtön a nyakamban lóg. Pedig nem vagyok turista. Az is igaz, hogy nem szeretem ha túlságosan ordít rólam, hogy fotós vagyok, megelégszem a turista imázzsal is, ha éppen azzal tudok jól elvegyülni. :)

(#19557) schawo válasza Stauffenberg (#19556) üzenetére


schawo
titán

Nekem egyoldalas pánton lóg a nyakamban a gép. A tökéletes turista :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19558) Colonel993 válasza Stauffenberg (#19556) üzenetére


Colonel993
senior tag

Féle tetszik érteni kolléga...
így;

avagy így

Mi nem mutatkozunk, csak a turisták...
ezért is van az, hogy ha veszel gépet és totál makulátlan pattent állapotban van és csak az LCD mattosodott ki.. akkor kb majdnem 100%, hogy a csóka amatőr és gépet csak azért hordta magával, hogy valami súrolja a hasát :)

Az általad vázolt megoldás tökre jó, meg trendi... nagyon aktuális...
Én a karra fűzős emberke vagyok, ha tudom, hogy egy ideig nem kattogtatok tovább (pl gyors bemegyünk a bótba valamiért) akkor én is átveszem átlósban.
Csak én huzamosabb ideig, illetve aktívan nem hiszem, hogy hordhatnám így... mert van egy OD mollés hátizsákom ami a hátamra van nőve mindig mikor elhagyom a panelt :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19559) Stauffenberg válasza Colonel993 (#19558) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ééértrem már. A színes ing teszi turista kinézetűvé a fotóst. :P

Hiányolom a szandál-zoknit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19560) jjeahh válasza Stauffenberg (#19559) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DDD
sztem meg rangefinder-like cuccal, kompaktal vagy turista vagy vagy rádaggatják, hogy "hipszter", dslr-el meg mindenképpen "fotós"-nak titulálnak, és minél nagyobb a szerszámod annál profibb vagy ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19561) Mr.Csizmás válasza Colonel993 (#19558) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

még jó, hogy az ilyen esetekre van pár virágmintás ingem.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19562) xXxian válasza Mr.Csizmás (#19561) üzenetére


xXxian
senior tag

Kitűnő ötlet az elvegyüléshez. :D

Van most ez a törvényi szigor amúgy is...meg kell tanulni pl. pár egzotikus küldöldi szót, s ha valaki odamegy pereskedésre utaló magatartással az ing meg a hablaty meggyőzi hogy nem érdemes.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#19563) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Nikon D5000 kerek 77 ezer Ft-ért leszállítva DHL-lel nagyon jó vétel, vagy csak annak látszik?

Aliex

(#19564) Lassú Víz válasza HagaNRG (#19552) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem rossz ez, de megbotlani nem szabad vele. :N

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19565) Stauffenberg válasza jjeahh (#19560) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Általában hipszter vagyok. Vastag keretes szemüvegem csak azért nincs, mert nem vagyok szemüveges (tudom, tudom, lehet kapni null dioptriásat a divat kedvéért). De ugye aki egy retró kinézetű gépet vásárol az csak hipszter lehet, nem kérdés. :)

Ez úgy szokott történni, hogy a haverok hozzák a tucat DSLR-t APS-C szenzorral, ami elé egy közepes minőségű kitobjektív van csavarva (vagy egy ocsmány Tamron 18-200mm), aztán jól megszakértik, hogy az enyém csak egy divatkütyü, meg különben is, az enyémben olyan pici a szenzor, hogy mikroszkóppal kell keresni, plusz ennek tetejében zajosabb fotókat készít és dinamikában is nudli.

Aztán én meg csak röhögök, mert miközben négyszer annyi DSLR fogy, mint MILC, akkor miért az enyém a divatkütyü. :D Az olyan dolgokat nem nézve, hogy a Fujifilm szintén APS-C szenzort használ, a Sony legendás 16 megapixelesét amitől minden Nikonos és Pentaxos olvadozik. Képminőségben nem tud sem többet, sem kevesebbet (SOOC JPEG-ben mondjuk annál inkább, de az másik történet).

De amikor meg véletlenül egy Full Frame DSLR-el (pl: D800, 5D Mark III) állítok be, akkor már rögtön jön az, hogy hülye felvágós barom, meg minek nekem FF szenzor, miközben az APS-C is tökéletesen elég mindenre, meg különben is, túl nagy az a felszerelés, cipelje a halál...

Ez is remekül megmutatja, hogy a legtöbben képtelenek felfogni, hogy a "melyik a legjobb gép/felszerelés" vitában egyszerűen nem létezik jó válasz. Ennek ellenére, mindenkiben ott a kényszeres önigazolás, hogy csak neki lehet igaza és az a legtökéletesebb cucc ami neki van.

(#19566) jjeahh válasza Stauffenberg (#19565) üzenetére


jjeahh
nagyúr

le kell tojni, azt használsz ami neked jó, úgy ahogy tetszik...az én gépemet általában szeretik, tapogatják, ha d7000 vagy 60d mellette volt is az oly-ra kérdeztek rá mindig, hogy azmiaz, megnézhetik-e, szal turistának tűnök vagy sem a rangefinder like cucc is feltűnő tud lenni, cserébe ha idegenekre kattogsz nem fejelnek le, mert senki nem néz igazi fotósnak...tesóm engem is lehipszterezett már, de ez a hipszterezés most divat, mellesleg ő is pana gf-et akar sötétkék bőrtokkal :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19567) Colonel993 válasza Stauffenberg (#19565) üzenetére


Colonel993
senior tag

Akarnék én ilyen "divatkütyüt"

Nagyon szeretem a retró masinákat... lévén ezeken nőttem fel...
Az acél tárcsák és gumi/bakelit tapintása számomra kuriózum, idővel biztos venni fogok egy valamire való régi filmes gépet is, mert FUN-nak olcsó.

Amm egyenlőre még én is az olcsó Toló Zoom / Manuál filmes obikkal mahinálok elsőre...
Graz-ban meló mellett majd bevásárlok üveget...

Graz-ban van valami olcsó fotós üzleti felület ahol lehet kapni Pentaxhoz ezt + azt ? :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19568) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok nikon s1 újonnan megér 50 ezret, boltból? Kit obival, garanciával? Hol a beugratás?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#19569) Stauffenberg válasza Colonel993 (#19567) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem van itthon egy-két (pontosabban kilenc) régi analóg fényképezőgépem ami még mindig működik és imádom használni. Az egyik kedvencem egy Zeiss Ikon Nettar közvetlenül a második világháború utáni évekből. 6x6-os képkockát lő 120-as rollfilmre. Egy csepp elektronika sincs benne, teljesen mechanikus, mint egy svájci óra.

Klikken, klattyan, kattan. Imádom a felhúzó mechanizmus hangját, meg ahogy exponál.

Gyerekként kaptam a bolhapiacról használt Canon A1-et meg Olympus OM-et (utóbbiból többet is megettem). Nálam innen a retró masinák imádata, nem csak digitálisból használok ilyet, hanem néha befűzök még a gyűjtemény egy-egy darabjába egy filmet és örömmel kattintom el. Csak azt sajnálom, hogy saját kézzel laborálni még mindig nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#19570) jjeahh válasza sysrq (#19568) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem simán

Stauffenberg: azért a varázslaton kívül pár előnye is van ezeknek a vázaknak, a tudat, hogy nem lőhetsz csak úgy végtelen számú képet megfontoltabbá tesz, azokat a hatalmas keresőket a mai napig nem sikerült digit fronton túlszárnyalni, a brutális építési-anyagminőség akkoriban általános volt, ahogy a full frame "lapka" is stb.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19571) Mr.Csizmás válasza sysrq (#19568) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

simán, 80-90 körül van rendesen.

helyi garis? beugratás mondjuk az, hogy nem egy túl elterjedt szisztem.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19572) Colonel993 válasza Stauffenberg (#19569) üzenetére


Colonel993
senior tag

Szerintem mi összefogunk hozni valami séta,fotó,duma,gépbuzulásos találkozót :D
Fotólabor egyetlen nehézsége a fotó vetítő/nagyító gép...
Minden más az előhívófolyadékokkal, fixírrel, merítőtálakkal meg társai; nem kiadás...
A fotó vetítő is a jó ár megtalálása mellett eleve ott nehezedik, hogy TALÁLNI is művészet...

Otthoni célokra egy egyszerű régi darab is bőven megteszi, nem kell digitális humbug.
Bevallom én is szívesen bohóckodnék újra a sötétszobában filmelőhívással mint anno általános suliban / fotószakkörön.
Az első Sony Ericsson telefonóm óta Digitálisban megy minden :DDD

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19573) sysrq válasza Mr.Csizmás (#19571) üzenetére


sysrq
őstag

Igen mo. -i. Elolvastam a pixinfos tesztet, szinte minden kétszer enyibe kerül.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#19574) Colonel993


Colonel993
senior tag

Mennyiben korlátoz egy toló zoom-os manuál olcsó Obi esetében hogy flix fényerős? azaz pl F4 és itt vége...
Ezek átlagosan szebbet mutatnak mint mondjuk kategóriájában egy állítható blendés?

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19575) schawo válasza Colonel993 (#19574) üzenetére


schawo
titán

:F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19576) Mr.Csizmás válasza Colonel993 (#19574) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

á-á, itt azt jelenti, hogy bármilyen állásban (70, 100, 150.....) mindig F4 a legnagyobb elérhető blende. persze ezt szűkítheted rekeszeléssel is.

fix blendések a tükörobjektívek. (fánk bokeh pwnt)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19577) Colonel993


Colonel993
senior tag

Szerintem jobban beleásom magam az Objektívek világába... nagyon elkorcsosultak ezek is...
ezer meg csillió szám vannak kínai meg lengyel és német tucat obik különféle varázslatokkal. @_@

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19578) ccs2929 válasza Colonel993 (#19577) üzenetére


ccs2929
senior tag

A végig fix blendét azért nem :N nevezném "korcsosulásnak", inkább az lenne az igazi, ha a mindenféle utolsó gagyi kínai obinak is ilyen paraméterei lennének :K De ez inkább csak a "prémium" kategóriás obikra vall.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#19579) Colonel993 válasza ccs2929 (#19578) üzenetére


Colonel993
senior tag

Nem is erre mondtam... de vannak érdekes darabok... meg pl nekem is van olyan makrónak mondott obim amivel a legkomolyabb makró tudás ennyi; [link]

Kell minimum 1.2 de inkább másfél méter, hogy a legközelebbi fókuszba léphessen :D

Appropó kérdés;
Mi a legköltséghatékonyabb megoldás arra, hogy legyen egy használható Tele zoom obi? illetve ugyan ezen felállás makró esetében?

Gondolok itten a kétszerezőkre meg a makró előtét lencsékre....

Ha mér a kép középső nagyjábóli része éles azaz használható már az is jó lehet.

Előre is köszönöm a segítséget :R

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19580) ccs2929 válasza Colonel993 (#19579) üzenetére


ccs2929
senior tag

Ha nem idegenkedsz a manuál fókusztól, akkor m42-es üvegek közt vannak olcsón jó példányok, tele tartományra is, meg makróra is az a legolcsóbb, ha veszel egy közgyűrűsort, és egy manuál fixet, de itt azért már elég sok kompromisszumot kell kötni :), esetleg megfordítod az obit, vagy "ikresíted" egyik obival szembefordítasz egy másikat stb. De a legegyszerűbb az egy raynox dcr-250-es makró előtét. Egy kitobival kombinálva is meglepően jó képeket láttam már vele.Dedikált makró üveget m42-ben nehéz kifogni, illetve, ha van is, akkor az már nem költséghatékony abszolút.
Jah, ami obira rá van írva, hogy makró, annál ott van a leképzése is, pl az én telémen is van makró kapcsoló, amivel 1:2-es leképzése van, és 1,5m körüli minimum fókusztávja, ami, ha jól tudom a dedikáltaknak sem sokkal közelebbi :F , így nem riasztod el az élőlényeket :K

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#19581) sysrq válasza sysrq (#19573) üzenetére


sysrq
őstag

Ma tulajdonosa lettem egy Nikon 1 S1 fényképezőgépnek. A media markt-ban voltam fogás próbán, mert egymás mellet sokat ki lehet próbálni (sajnos a legtöbb le van merülve) és szemet szúrt az 50 ezres árcédula, megkérdeztem a kiállított darabot kapom ennyiért, de nem. Teljesen új, bontatlan volt.
A rossz hír hogy ez volt az utolsó ezért az árért. A Canon milc-ével szemeztem de a fél ár csábító.
Az a kérdésem lenne van-e külön topik ennek a típusnak, vagy a Nikon milc-eknek, vagy hova férnek be a kérdéseim, mert biztos lesznek. Köszönöm.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#19582) A Zéé válasza sysrq (#19581) üzenetére


A Zéé
addikt

Leld örömöd benne :)
Külön topicja nincs (az user bázisa is elég kicsi itt a ph-n), Nikon DSLR topicban nem nagyon fordult még elő ilyen irányú kérdés. A legtöbbet szerintem a Micro4/3 topicban tudnak róla mondani, ahol eléggé off, de azért meg szoktak tűrni a más milceket is.
Általános, fotós kérdésekre, alapokhoz: [link], esetleg [link]
Ha meg már kb megvannak az alapok, és szeretnéd, ha beszélgetnétek a képekről, akkor [link]

Just a simple Lineman...

(#19583) jeni válasza sysrq (#19568) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Melyik boltból lenne a Nikon S1?
Látom MM áruház azon belül Bp-n melyik boltban? :Y
Másutt sem hirdetik meg ennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#19584) TayRol válasza jeni (#19583) üzenetére


TayRol
veterán

gondolom Mammut.

(#19585) sysrq válasza jeni (#19583) üzenetére


sysrq
őstag

westend, fehér volt még, drágábban, nem mondták miért ennyi, nem volt hirdetve mint írtam én is meglepődtem, de hagyták hogy elvigyem.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#19586) Mr.Csizmás válasza jeni (#19583) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

MM-ben szoktak lenni ilyenek, de általában hóvégén és/vagy nem tudsz emberi időben odajutni éppen... :o

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19587) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Szombathelyi MM-ban meg 700D+18-55 IS STM van 152 ezerért.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19588) jeni válasza sysrq (#19585) üzenetére


jeni
félisten

akkor a másik 40000 Ft mehet egy nagyobb obira

(#19589) sysrq válasza jeni (#19588) üzenetére


sysrq
őstag

Ez a cél, de ahogy látom mehetek a külföldi fórumokra mit is érdemes venni hozzá. Esetleg tipp a részetekről?
A gép amúgy jó, mind méretre mind súlyra, egy nagyobb, méretesebb obit is elbír a balansz (persze ez még csak tipp) az érintőképernyő így elsőre hiányzik. Jó ötlet hogy az obi nyitása be is kapcsolja.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#19590) Mr.Csizmás válasza sysrq (#19589) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

olyan sokmindent nem tudsz rátenni, sajátból kevés van: [link]

amúgy meg 2,7x crop faktorral számolj, ergo egy 24mm-es filmes nagylátó, adapterrel rátéve ~65mm lesz, egy kisportré obinak felel meg. arról nem beszélve, hogy aránytalanul ormótlan lesz egy adapterezett obival.

ez egy olyan rendszer tényleg, amire a saját obik passzolnak, vagy spéci nikon adapterrel a nikkor obik, de azok telézni jók. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19591) sysrq válasza Mr.Csizmás (#19590) üzenetére


sysrq
őstag

Ez több mint sok, sokat túrázunk és mások inkább csak cipelik a dslr-jüket, macerás elővenni, a kompaktom meg a végét járja, milc-et akartam. Mert hiába szeret fényképezni a barátnőm ha nekem kell cipelnem, de a két rendszer belépő árai ugyanott vannak (dlsr vs. milc). Még valamilyen obit kap, lehet egy "fényerős utcait" ahogy itt olvastam, vagy valami hasonlót. Macro nem hiányzik, talán egy "szeléslátószög". Szerencsére sok ismerősöm Nikonnal nyomul, az sok kipróbálható obit jelent. De örülök hogy ilyen olcsón tudtam beszállni, majd a következő gépnél már lesz tapasztalat merre tovább.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#19592) Mr.Csizmás válasza sysrq (#19591) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

wait

az "ismerős" nikon, az a "nagy" rendszer ugye? mert arra csak egy drága adapterrel tudsz csatlakozni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19593) sysrq válasza Mr.Csizmás (#19592) üzenetére


sysrq
őstag

ah, az adapterről tudtam, a 200 dollárról nem

Már a plusz markolat is heroin árban van, szerencsére az utángyártott akku nem

[ Szerkesztve ]

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#19594) Mr.Csizmás válasza sysrq (#19593) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

magánvélemény:

a nikon1 rendszer addig jó, amíg az alapot megveszed olcsón. onnantól vagy ebayen kifogsz egy olcsó obit éppen, ha helyzet hozza, vagy egy k... felkiáltással beletörődsz, és használod kitobival. használható rendszer, a bővíthetőség ár/érték/elérhetősége a korlátozója. 50k-ért szó nélkül átnyergelnék én is.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19595) jeni válasza Mr.Csizmás (#19594) üzenetére


jeni
félisten

S1 - V1 - J1 közt mik lehetnek a különbségek?
az S1 a legkisebb egyszerűbb változat a Nikon MILC sorozatában?

sysrq

asszonynak pont ilyen kell ha még se tartanád meg,átpasszolhatod :U

[ Szerkesztve ]

(#19596) Mr.Csizmás válasza jeni (#19595) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

S - alap
J - közép
V - felső
AW - terep

V1 - J1 V1-es az "extrásabb"

viszont az S1 nem egy generáció ezekkel, azóta van J2-3, V2-3, meg AW, ami időjárásálló.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19597) MC Pite


MC Pite
veterán

Elmegy az S1 kompakt helyett; bár, én inkább vennék X10/20at, mind obi, mind kezelhetőség szempontjából - gondolom kit obi only konfig lesz a kis nikon is. Mármint oké, 50K az 50K, az jó ár. De hát ettől még fényerőtlen obival ~ott tartok mint egy kompakttal, csak nagyobb rajta az obi. Tudom, vegyek 50ért hasonló kompaktot :).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19598) MC Pite válasza MC Pite (#19597) üzenetére


MC Pite
veterán

Ja, már meg lett véve. Hát, olyan fixet amilyen gyutáv kell, és amire van lé. Ekv 35-90mm között legalább 2,8, de inkább jobb fényerővel. Egy órába telne ezt itt most kigugliznom, úgyhogy nem teszem. Általános látószög kb 15mm lehet, kistele portréhoz 32mm környékén (van ilyenjük tán 1.2es, de vmi horror áron). Vagy huszonx milis manuálüvegek... (kis méret, kis bázistáv előny)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19599) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nos, most már teliben meg van minden infó 1 hét után telített lettem, D3200-D5100-600D a végső futó, mindegyikből van 90k körül ahogy kell a nagy könyvből szépen kitben.

Tud valaki boltot ahol legalább egy D5100-600D fogható? Elég fontos lenne, mert papíron sok difit nem bírok már ide-oda tologatni. Videóban a 600D az valóban jobbnak tűnik, főleg hackelve, csak kérdés lesz-e annyi idő mindig belőni, mikor kell. Tippre nem. Szóval fogás dönt, ha valaki tud boltot, akkor jelentkezzen thanx. :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19600) Colonel993 válasza Tikakukac (#19599) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ha élni akarsz azon funkciókkal amit a 600D nyújt extrában videózás terén... az olyan videó lesz ami előtt alap esetben lesz lehetőséged felkészíten a gépet...
Tehát ha pl Kisfilmeket csinálsz YuhTyúkra

De ha nem, akkor a nikonos oldal a Te barátod... abból is 5100... a 3200-al csak megapixelt nyersz

MediaMarkt-ban mindig vannak kihelyezve... oda rassolj el és mókázz velük...
Hantázd be, hogy sok barátodat küldted már MediaMarkt-ba ilyen olyan cuccért, és van-e lehetőséged egyedi ár ajánlatot kérni? (az áruház vezetővel vagy helyettesével jobb esetben kilyukadtok pár ezer forint minuszban :) )

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.