Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) konradl


konradl
tag

Erre valaki? :)

Dslr ajánlásokat kérek.

[ Szerkesztve ]

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#19902) Stauffenberg válasza konradl (#19901) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mivel mindegyik DSLR/SLT gyártónak (Canon, Nikon, Pentax, Sony) van megfizethető fix 50mm f/1.8 objektíve, ezért szinte mindegy. Ha portrézni akarsz, akkor ez így a legolcsóbb. A Canon 50mm f/1.8 különösen olcsó, még újonnan is olcsóbb mint a többihez használtan. Viszont ennyi pénzért meg csak totál ergya, régi és elavult Canon vázak vannak.

(#19903) schawo válasza Stauffenberg (#19902) üzenetére


schawo
titán

A Canon 50mm f/1.8 különösen olcsó, még újonnan is olcsóbb mint a többihez használtan.
Azt is hozzátehetjük, hogy arányosan szar is. ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19904) Stauffenberg válasza schawo (#19903) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem feltétlenül értek egyet. Optikailag semmi baj vele. Azon spórolt a Canon, hogy a legolcsóbb fröccsöntött műanyagból készítette el a tubust. Ha most azt nézzük, hogy 20k alatt hozzá lehet jutni használtan (de újonnan is 27-28k), míg a többiek kétszer drágábbak lehetnek, akkor az sem nagy gond ha fele akkora az élettartama (ami azért nem reális, ha nem gyilkolod, nem fog hamar megpurcanni).

Lehet szidni ezt az objektívet, de ennél álomszerűbb ajánlatot aligha kaphat egy amatőr, kezdő fotós. Olcsó, hamar lehet vele sikerélménye (nagy fényerő, szűk DOF, ez az első amitől hanyatt vágja magát minden kezdő, de azért élességben sem gyenge picit visszarekeszelve, de portrénál meg nem gáz nyitva sem). Ideális amatőr portré üveg egy 1,6x crop vázon az ekv. 80mm-es gyújtótávolságával. A Nikon ellenpárja sem sokkal jobb egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#19905) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

fuji iránt érdeklődőknek: mamut 1 pláza, 2. emeleten az edigitalban nyílt egy fuji tapisarok (samsung már van), x10-től xe-2-ig mindent mindent lehet tapizni, bekapcsolni.

ui.: mostantól kenyéren és vízen élek, nagyon jó az xe-1 + 18-55 kombó :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19906) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#19905) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha együtt tudsz élni a Fujifilm X rendszer hiányosságaival, akkor nagyon fogod szeretni. Várj csak amíg meglátod az első JPEG-et megelevenedni a monitorodon, amit rögtön küldhetsz printre, úgy ahogy van. :)

(#19907) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#19906) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

aha, már érintésre bejön, az AF lassúsága nekem elfogadható, sose leszek sportriporter, a nézőke is perfekt.

Édesanyámat meg szeretném megajándékozni majd egy X10-el, ránézésre illik hozzá :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19908) istvan170


istvan170
aktív tag

Egyetértek a kollégával. Pár hete van meg az X-E1 és sose voltak még ennyire jók a képeim. Nulla utómunkával lemásznak a monitorról. EVF veri nálam az optikai keresőt, az AF valóban nem DSLR szint, de bőven elfogadható. Elsőosztályú masina, nekem mindenben többet nyújt, mint a tükrös. Szerintem nekem nem lesz többet olyan.

(#19909) Benji21th válasza .: JuSzT :. (#19898) üzenetére


Benji21th
tag

Köszönöm szépen a segítséget. Megrendeltem az E-PL3-at ebayről, grippel és m42 adapterrel, kb két hét és a kezemben is lesz. Már nagyon várom :)

(#19910) MC Pite válasza istvan170 (#19908) üzenetére


MC Pite
veterán

+1
Sok műszaki cuccból szeretném az aktuális kínálat helyett magam összelegózni a cuccokat, és egy számomra mesterművet építeni. PC-n kívül másból nem adatott meg a lehetőség, és fényképezőből sem volt igazán fogam alá való sose - főleg mióta rátaláltam nagyapám filmes gépére. Súlya van, fém, bőr, mindennek ellenállása van, szaga van, érzed amikor fordítod a gyűrűt és csúsznak a lamellák egymáson, tolod a filmet, bekattintod a megfelelő paramétereket... Feláll ember kezén a szőr közben :).
Nyilván azért a nagyobb X-ek nem lehetnek teljesen ilyenek (meg q..a drága filmre fényképezni, és a hívás/nagyítás is problémás ha jót akarsz), de hangulatban, kezelésben (újra) azt nyújtják, amit egy fényképezőtől elvárok. Ezer mód, piszlicsáré hülyeségek, gagyi plasztik minden mennyiségben (ok, olympus kicsit felszívta még magát), vevők igényeit letojó magatartás (főként nagy dslr gyártók), és igazából kényelmetlen/felesleges dolgok kezelésnél: bye-bye.

Visszakanyarodva az offlavina után, ha magamnak összelegózhatnék egy fényképezőt, azt hiszem úgy ahogy van az E2 jönne ki (árat is nézve meg az egyes). Papíron pl jobb a T1, de nekem az E meg a Pro jobban tetszik, és ennyi. Egyébként a gép tulajdongait (jpg moci, vaku logika, kezelőszervek, evf, stb-stb) sokan leírták meg ezer teszt szól róla. De azok mérhető dolgok, paraméterek, stb.

Viszont az nem írható be egy táblázatba, ahogy imádod felvenni a gépet hogy 'ma mit fotózunk:)', imádod a tapintását a (mű)bőrnek [esetleg szeretsz mosolyogni amikor még fotósok is filmesnek nézik], a fémnek, és érzed a fém+üveg súlyát, értékeled a kezelését (miért nem találta fel újra más is a magától értetődőt még?), a gyártó korrekt hozzáállását (szerencsére régóta jó tapasztalatom van velük, és másoknak is), a hangulatát - főként retró kiegészítőkkel... Azt hiszem ez az érzés priceless!

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19911) doser0717


doser0717
aktív tag

Sziasztok!

70D vs. D7100?

Ezen őrlődök egy jó ideje. :F
Aztán most hétvégén vannak mindenfelé ezek a Glamour napok. Emiatt elrángatott az asszony a MediaMarkt-ba porszívót venni. Persze a fényképezőknél kötöttünk ki. :DDD

Namármost: MM-ban most e miatt az akciós hétvége miatt 15% kedvezmény van minden Canon gépre, ami a Canon EOS 70D + 18-55mm IS STM kit esetében: alapár: 330.000 Ft - 49.500 Ft (15%) = 280.000 Ft.
Igen ám, de ha gyorsban kiváltok egy Cetelem hitelkártyát (lehetséges), akkor még lejön 10% (kedvezmény összevonható), vagyis 280.000 Ft - 28.000 = 252.000 Ft. - ennyibe kerülne a 70D + 18-55mm kitobi.

Attól tekintsünk el, hogy a hitelkártyának horror a kamata, mert 45 napig kamatmentes és én a vásárlás másnapján rendezem a számlát + attól is, hogy az 1 éves díj 3000 Ft, mert ha megvesszük a porszívót, akkor az abból kapott 10% kedvezmény pont fedezi az éves díjat - és azt amúgy is ott akarja az asszony megvenni.

Szóval a nagy kérdés az, hogy:

A.: 70D vs. D7100 - melyik a jobb?
B.: 70D 250.000 Ft-ért vs. D7100 + AF-S DX 18-105 mm ED VR 332.000+ Ft-ért?

Vagy mindez csak vázra:

C.: 70D váz 230eFt-ért vagy D7100 275Ft-ért.

Alap esetben nekem a Nikon tetszene jobban. De így ár-érték arányban hogy viszonyulnak egymáshoz?

:R

i20N, Surriento, GBS 57

(#19912) A Zéé válasza doser0717 (#19911) üzenetére


A Zéé
addikt

Egyik váz se fog korlátozni nagyon-nagyon sokáig, az biztos.
Nézegesd az obikat is kicsit a rendszereken, hogy melyikek lennének szimpatikusak. Alap zoomokból mindjét rendszerre vannak egész jó alternatívák, viszont natív fixekben a Nikonok szerintem jobbak. Fényerősebb telékben meg a Canonok. Illetve ha régi manuál obikkal akarsz szórakozni, akkor a Nikon felejtős (a túl nagy bázistáv miatt). Bár a 18-105 szerintem univerzálisabban használható obi, mint a 18-55-ök, azt a +30-35k-t megéri az az obi. Canonnál a 18-135 STM obival nézd inkább a szettet.
Nézz körül az ismerősök közt, kinek milyen van, ha esetleg kölcsön kell kérni valamit tesztelni, kipróbálni, ...stb akkor jól jöhet egy ismerős azonos rendszerrel.
Nikon vázakra a 3 év gari azért elég sokat megér.

Viszont ha ezek után se tudsz dönteni, akkor vedd azt, amelyik szimpatikusabb amikor a kezedben van. Tudom, hogy itt nagyobb már az árrés, de annó hiába volt olcsóbb a Canon 1100D mint a D3100, akkor se vettem volna meg, mert nagyon nem tetszett sehogy sem, pedig ár-értékben lehet, hogy jobb volt. A végén az lesz a drágább cucc, amit megveszel, de mégse használod, mert nem jó érzés kézbe venni.

Just a simple Lineman...

(#19913) jjeahh válasza A Zéé (#19912) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a 70d műanyag borítása változott a 60d-hez képest?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19914) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Sziasztok!

A korábbi Olympus E520-amat cserélném le egy Canon gépre. Váz tekintetében az EOS 700D-re esett a választás, amit most a hétvégén meg is vennék, mert épp le van árazva, így elég kedvező áron kapható (140k), ehhez keresnék objektíve(ke)t.

A 18-250-es tartományt kéne lefedni, így mindenképp 2 objektívre gondoltam, mert ahogy néztem, 18-135 a legnagyobb, ami még viszonylag elfogadható áron van és nagyobb tartományt lefed, afölött már vagy megfizethetetlenek, vagy tudásban nem hozzák a kellő szintet.

Amire kéne a gép: kültéren természetfotók, családi fotók, illetve fontos,h beltéren rosszabb fényviszonyok között is jó képeket készítsen, sajna az előző gépem a gyári obikkal itt vérzett el.

Amiket eddig kinéztem objektíveket:
Canon EF-S 18-135mm f3,5-5,6 IS STM~110k, erről azt hallottam,h a 67mm-es átmérő miatt elég sok fényt enged be, így rosszabb fényviszonyok között is jó képeket lehet vele lőni
Canon EF-S 18-55mm f3.5-5,6 IS II+Canon EF-S IS II 55-250mm f4-5,6 -25+60=85k, viszont itt az 55-250-nél kicsit félek,h az f4-5,6 kicsit gyenge lesz rosszabb fényviszonyok között
Illetve találtam egy Sigma Canon 70-300mm f4-5,6-ot is, de ez gyanúsan olcsó, ~35k, gondolom ez kb a használhatatlan kategória, vagy nem?

Természetesen bármilyen más megoldásra is vevő vagyok, csak laikus szemmel én ezeket találtam :B :R
A keret objektív(ekre) egyelőre nagyjából 100, max 150k lenne.

Előre is köszönöm a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19915) jjeahh válasza Ragnar95 (#19914) üzenetére


jjeahh
nagyúr

1: a canon magas iso-n jobb, mint az oly, de a legrosszabb a mai dslr-ek közül, legalábbis raw-ban biztos...ha elég max iso1600, és nagyonmax 3200, akkor nem szóltam...ezt kb úgy képzeld el, hogy amennyire zajos volt az oly 800-on, kb. azt kapod a canon-nál 1600-on sztem.
2: az építési minőségét ha az oly-nak szeretted, a canon-t gyűlölni fogod
3: ha jpeg-ben fotóztál, ebben a canon az oly-hoz képest nem valami jó, ismerek én is egy emberkét, aki negyedik gépnél jár, most 60d-je van, és készül full frame-re váltani, csak azért, mert állítása szerint még mindig az első gépjéből kieső jpg képek színvilágát akarja elérni, pótolni, ami egy oly dslr volt :DDD talán mondanom sem kell, a ff cuccal szintén csalódott lesz sztem :U
szóval ezeket fontold meg...canon xxxd-t akkor érdemes venni sztem ha videózol is, illetve ha számít, hogy valamivel olcsóbban kapsz meg pár fix-et rá..esetleg ha fogásra, kezelésre jobban tetszik, mint a riválisok fgépei

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19916) Stauffenberg válasza jjeahh (#19913) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem nagyon. 60D-vel viszonylag sokáig nyomultam (csak videóztam vele), a leváló, kifehéredő gumiborítás eléggé kiakasztó, erre talán figyelt a Canon és a 70D-ben legalább ez javítva van. De még mindig nem magnézium a váz, ellenben semmi recsegés, ropogás, azért össze van az rakva. A kezelés szokásos Canon (azaz szvsz. hibátlan), AF rendszer teljesen jó, még liveview módban is.

Bármennyire is mutat a mérleg a D7100 felé, kézbe véve, ergonómiában, kezelésben nálam a Canon a favorit. Annak ellenére, hogy a cégünknél csak Nikon vázak vannak, én egyszerűen nem bírom őket. Kezdve azzal, hogy ez a gyökér, ostoba gyártó az összes létező vázon változtat kicsit a gombok helyén. Amikor egyszerre több típust is használsz, akkor ez nagyon fel tud idegesíteni. A Canon viszont következetes: 70D, 7D, 6D, 5D, stb mind egyforma, maximum a vázméret tér el kicsit.

De a kérdezőnek is válaszolva:

Egyetértek azzal, hogy mindegy melyiket vásárolja, mellényúlni nem lehet. Papíron a D7100 egy kicsit összeszedettebb, de ekkora árkülönbség mellett én azt mondom a 70D-vel sokkal jobban jár, belefér mellé még egy jobb objektív is, amivel aztán meg sokkal előrébb jár, mint önmagában egy kicsit jobb vázzal.

Én a 70D-re szavazok. De előtte kézbe kell venni őket, vannak polipok akiknek jobban bejön a Nikonok kezelése. :)

(#19917) Ragnar95 válasza jjeahh (#19915) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez érdekes, eddig mindenkitől azt hallottam,h ebben az árkategóriában a 700D a legjobb választás :F
jpg-ben fotózok, mivel a PS nem játszik, így fölösleges a raw nálam.
A 700D mellett a Nikon 5100 volt még játékban, de arra azt mondták,h az inkább videóban jobb, amire nekem nincs szükségem, mivel van egy elég jó kamerám, illetve hogy a Canont cfw-el fel lehet okosítani, így többet tud, mint a Nikon.
Stauffenberg: a 70D 130k-val drágább a 700D-nél, annyi tuti,h nem fér bele a keretbe sajna :(
Csak hobbi fotózásra kell a gép, úgyhogy 280k-t egy vázért kicsit túlzásnak érzek :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19918) Stauffenberg válasza Ragnar95 (#19917) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"(#19911) doser0717" számára ment a válasz. Ő kérdezte, hogy 70D vagy D7100 inkább.

(#19919) Ragnar95 válasza Stauffenberg (#19918) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Bocsi, nem figyeltem,h egy korábbi hsz-re válaszoltál :B :R

jjeahh: az Olympus-szal amúgy az volt a fő bajom, hogy főleg beltérben csomószor nem tudott fókuszálni a rossz fényviszonyok miatt és így nem lehetett vele fotózni, illetve hogy a kijelzője olyan pixeles volt,h kb nem lehetett rajta látni,h most jó lett-e a fotó vagy sem...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19920) jjeahh válasza Ragnar95 (#19919) üzenetére


jjeahh
nagyúr

biztos, hogy jobb váz kell neked, és nem fényerős fix üveg? :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19921) Ragnar95 válasza jjeahh (#19920) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az Olympust már eladtam, szóval ez a lehetőség már nem játszik :N

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19922) MC Pite válasza Ragnar95 (#19917) üzenetére


MC Pite
veterán

5100 állóképben jobb, 700D neg videózni. Beltér/magas iso esetére 5100, vagy 18-105, vagy tamron 17-50 2,8-al. (Vagy akármi mellé mehet a 35 1.8G fix.)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19923) jjeahh válasza Ragnar95 (#19921) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én egy nikon d5100 kit-et ajánlanék, ha a magas érzékenység fontos, videó meg kevésbé, ha telik rá 18-105-el, ha nem, akkor 18-55-el, és később egy fényerős fix-et rá...de ha a canon műanyag borításával meg tudsz békülni, úgy gondolod nem mennél iso3200 fölé, akkor a canon sem olyan gáz, és pár fix mint írtam olcsóbban van rá, meg ha egy 18-135-el ki tudod fogni, akkor nagyobb átfogásod is lesz...olympus szintű jpeg-et viszont ne várj ezektől a vázaktól...ajánlanám az oly e-pm2-őt vagy e-pl5-öt is, de nincs keresőjük (már ha ez gond), és a fix obik (bár kiemelkedő minőségűek) jóval drágábbak erre a rendszerre, mint canikon-ra...
tele fronton nem igazán vagyok témában...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19924) Ragnar95 válasza jjeahh (#19923) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Fix obikat nem nagoyn fogok venni, mivel mint írtam, főleg hobbi fotózásra kell, arra meg tapasztalatom szerint kényelmesebb jóval egy nem fix obi, mivel legtöbbször azért kell a zoom is, pont emiatt van szükségem teleobjektívra is.
ISO3200 fölé nem hiszem,h mennék, az olympus-szal sem mentem 800fölé, mivel 1600-on már kb használhatatlan volt...
A kereső az fontos + Olympust már nem szívesen vennék,mert nem voltam megelégedve az előzővel sem, váz tekintetében mindenképp Nikon/Canon vonalat választanám.
MC Pite: köszi a választ neked is :R

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19925) jjeahh válasza Ragnar95 (#19924) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az olcsó fixek pont nem profiknak vannak, én is hobbista vagyok, és csak fixeim vannak, mitöbb az összes manuál :DDD sötét zoom-okért pénzt nem adnék, csak nagyon széleslátó tartományban
sztem menj és tapogasd meg canon-nikon fronton is a kínálatot, sőt ha van lehetőséged sony, pentax-okat is, ha csak ennyi az igényed, hogy max 3200 iso, kitzumm és telezumm, akkor gondolom tökmindegy melyiket veszed azt vedd, amelyik tapi alapján szimpatikusabb

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19926) Ragnar95 válasza jjeahh (#19925) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Újonnan olcsó fixet mondjuk nem nagyon találtam még :( :DDD
Az lesz, köszi, ellátogatok egy boltba kipróbálni mindkét modellt :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19927) jjeahh válasza Ragnar95 (#19926) üzenetére


jjeahh
nagyúr

bár beltérre lehet szűk egy picit, de egy ilyen minden csak nem drága sztem :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19928) Ragnar95 válasza jjeahh (#19927) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi a tippet, ha a Canon lesz a nyerő, egy ilyenen elgondolkozom :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19929) atirag


atirag
őstag

Lehet furcsa kérésem lenne. De már egy ideje vásárolnék egy tükrös gépet mert nagyon tetszik a minősége. Használtam párszor kölcsöngépet.
Most vásárolnék egy kezdő gépet,de igazából a méret és az egyszerűség lenne a fő szempont.
Milyen márkában gondolkozzak?
Köszönöm .

(#19930) Tin_Shield válasza Ragnar95 (#19914) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"a 67mm-es átmérő miatt elég sok fényt enged be, így rosszabb fényviszonyok között is jó képeket lehet vele lőni"

Hát ezt nem tudom hol hallottad, de ebben a formában ritka nagy baromság. A szűrő átmérőjének pontosan 0,00% köze van a fény mennyiségéhez.

"viszont itt az 55-250-nél kicsit félek,h az f4-5,6 kicsit gyenge lesz rosszabb fényviszonyok között"

A közös tartományban (55-135 között), az 55-250 a fényerősebb. 55-100 között f4 vs. f5.6, 100-135 között f5 vs. f5.6 a teleobjektív javára.

A 18-135 előnye az átfogása, hogy kényelmes, mert nem kell cserélgetni, és a léptetőmotoros fókusz elvileg jobb videózni (a kézi fókusz egy tisztességes felépítésű manuális objektívvel meg még jobb videózni :) )
A 18-55+55-250 előnye hogy olcsóbb, nagyobb a tele, és mivel nem mindig, és mindenhová kell a teleobjektív, az ilyen esetekben egy relatív kicsi objektívet kell csak vinni. A különbözetből pedig kijön egy 50 f1.8 II.
Ezt a Sigmát pedig jobb minél gyorsabban elfelejteni.

(#19931) MC Pite válasza atirag (#19929) üzenetére


MC Pite
veterán

Tükörnélküli milcekben... Ha nem kell kukucska, olympus, sony, fuji. Ha kell, akkor szinte csak a panasonic marad a nem drága kategóriában.
Más kérdés, hogyha obit nem tervezel sosem cserélni, kis oly/fuji bridge/csúcskompaktok a belépő tükrösökhöz igen hasonló teljesítményt nyújtanak.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19932) atirag válasza MC Pite (#19931) üzenetére


atirag
őstag

Köszi. Inkább tükröst szeretnék. Ezeket a MILC-eket nem igazán ismerem még.
Két obit szeretnék hozzá. Egyet amit adnak gyérilag majd egy 70-300-astis. Nem fogok minden nap fotozni csak ha a családot elviszem valahova. De valahogy ezek a gépek jobb képet csinálnak még az én kezemben is:)
Még régen vettem egy kompaktot egy canon s3is-t ,de nem tudtam igazán tetszetős képet csinálni vele.
Nem volt rossz,de mikor tükrös gép volt nálam az ég és föld volt.

(#19933) Tin_Shield válasza atirag (#19929) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha csak a képminőség miatt vennél, akkor nem feltétlenül kell a tükrös gép, a MILC-ek ugyanolyan képminőségre képesek.
De ha szimpatikusabba tükrös vonal akkor gyakorlatilag négy márka van. Nem minőségi hanem ABC sorrendben: Canon, Nikon, Pentax és a Sony. Mindegyik márkának van egyszerű belépő szintű gépe, nagyon hasonló tudással. Ha nincs konkrét elvárásod akkor bármelyik megfelelő lehet. Vannak azonban különbségek is, az egyik kicsit ebben jobb a másik kicsit abban, ha meg tudod fogalmazni az elvárásaidat, akkor lehet a konkrét típusokat ajánlani ill. összevetni pro és kontra

(#19934) Tin_Shield válasza atirag (#19932) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"Ezeket a MILC-eket nem igazán ismerem még."

Ha jól sejtem a kérdésed alapján akkor a tükrösöket sem igazán ismered :)

Ha csak ennyi az elvárásod akkor menj el egy szaküzletbe (az MM-et azért nem javaslom mert ott pl Pentax gépek nincsenek, és Sony sem mindig) és nézd meg az összes gépet ami az általad gondolt limitbe még belefér. Aztán vedd azt amelyik legszimpatikusabb és a legolcsóbb. És ezt minden irónia nélkül komolyan így gondolom. A 70-300 helyett pedig válaszd inkább a kitobjektív tele párját (gyártótól függően 55-200/250/300).

[ Szerkesztve ]

(#19935) MC Pite válasza atirag (#19932) üzenetére


MC Pite
veterán

"Köszi. Inkább tükröst szeretnék. Ezeket a MILC-eket nem igazán ismerem még." És a tükrösöket?
"Most vásárolnék egy kezdő gépet,de igazából a méret és az egyszerűség lenne a fő szempont."

Értem. Köszönöm, viszonlátás...
70-300/55-200as duplakit helyett szerintem egy 18-105/18-135, vagy mivel nálam a méret és egyszerűség szempontjából a tükrös duplakitek valahogy nem épp ennek a mintaképei, esetleg nézd meg azokat a gépeket (beleértve XZ2,X20 is) amiket írtunk/folyamatosan írunk a topikban csak a legtöbb ember nem veszi a fáradságot hogy legalább egy fél-egy oldalt visszaolvasson, csak ír olvasás nélkül.
Utána mondhatod mi nem tetszik/mit nem szeretnél.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19936) atirag válasza MC Pite (#19935) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm a válaszokat. Próbáltam visszaolvasni,de legonkább obi-k voltak vagy drágább gépek.
Nem teljesen igaz,hogy nagyon nem ismerem a tükrösöket mert régen még volt egy konica minolta gép amit sokat használtam.
Csak nagyon nagy volt és emiatt nem volt nálunk mindig.
És azért gondoltam egy "kompaktabb" méretüre. Igazából amire szeretném használni ahogy írtam is az a lányom fotózása ha megyünk valahova és most megy iskolába gondolom ott is lesznek események amit szereték jó minőségben lefényképezni.
Majd bemegyek egy szaküzletbe és megnézem melyik az ami kézreálló leginkább.

Köszönöm a válaszokat.

(#19937) Tin_Shield válasza atirag (#19936) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"mert régen még volt egy konica minolta gép amit sokat használtam."

Ezt a vonalat a Sony viszi tovább, miután megvette őket. Pár dolog lehet még ismerős is lesz, ha a kezedbe veszel egy Sony gépet.

"Csak nagyon nagy volt és emiatt nem volt nálunk mindig."

Sokaknak ez a baja tükrössel, többek között nekem is, ezért váltottam MILC-re. Értem én, hogy a DSLR "Maga A Nagybetűs Fényképezőgép", vannak olyan területei a fotózásnak ahol nincs is jelenleg jobb megoldás, pl sportfotózás, (nagytelés) természetfotózás, ilyesmik. De amit leírtál arra tökéletesen elég egy MILC is, és azt nem fogod otthon hagyni azzal az indokkal hogy túl nagy. Képminőségben nem kell kompromisszumot kötnöd. Egy Sony Nex ugyanazt hozza mint egy Sony, Pentax vagy Nikon DSLR, ugyanaz a szenzor van benne. A Fujifilm X gépei egy picit még jobbak is. Az Olympus újabb szériás gépei a kisebb szenzorméretük ellenére közepesen magas érzékenységig (ISO1600) abszolút versenyképesek, e fölött is csak hangyányit maradnak le, a Canon DSLR-eket gyakorlatilag beérték.
Egy kis összehasonlítás (a Fuji géphez adott kitobjektív sajnos nincs fenn a camerasize-on, a képen láthatótól kicsit rövidebb).
Persze lehet a fogáspróbán elbuknak majd nálad a MILC gépek, de azt javaslom élből ne zárd ki, hanem próbáld ki ezeket is.

[ Szerkesztve ]

(#19938) atirag válasza Tin_Shield (#19937) üzenetére


atirag
őstag

Igen tudom,hogy a sony aki megvette. És tetszenek az alpha-k.
Néztem MILC-et ,de azért furcsák mert nagyon orr nehezek. És emiatt nem látom egyensúlyosnak őket. De az is lehet ,hogy csak meg kellene szokni.

(#19939) erzol válasza atirag (#19938) üzenetére


erzol
őstag

Én csak olympus milcet használok és csak régi manuális obikkal orrnehéz, Natív obival, akár 40-150-el sem az. :N

[ Szerkesztve ]

(#19940) Tin_Shield válasza atirag (#19938) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A jót könnyű megszokni :)
A Nex kitobjektívje 116g, az Oly 14-42II 113 g, ettől a legpehelysúlyúbb váz sem lesz orr nehéz, és ugyanez igaz a kit telékre is. Az legkisebb APS-C DSLR vázak, kitzúmok és telék is átlagosan kétszer olyan nehezek.
Nagy illúzióid ne legyenek a méret terén, a valamikori Konica-Minolta tükröstől a maiak sem lettek kisebbek, a tükörmechanika-kereső-bajonett szentháromság meghatározza a minimális méretet, csak markolaton lehet(ne) spórolni, ez meg önmagában értelmetlen, mert a többi méret ettől még marad. Canon azért megpróbálta, lásd az EOS-100 nevű gnómját.
De nem akarlak meggyőzni hogy mindenképpen valamelyik MILC a nyerő, tanácsot kértél, választ kaptál, a döntés a tiéd :)

[ Szerkesztve ]

(#19941) Ragnar95 válasza Tin_Shield (#19930) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Végül a 700D lett a győztes 18-135-ös objektívvel kitben, mivel eléggé le volt árazva (220k volt a kit), így mellé még belefér vagy egy 50es fix f1,8-al v az 55-250-es tele is :K
De először meglátom, mire elég ez a 18-135, mivel elvben ez 29-216-nak felel meg, szóval lehet,h nem is fog kelleni a 250-es.
Köszi mindenkinek a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19942) atirag válasza Tin_Shield (#19940) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm megnézem őket.
Mivel nem értek hozzá annyira mi a különbség a natív obi meg a sima között?
És honnan lehet tudni melyik az? Lehet kapni olyat ami szettben natív obival van?

(#19943) schawo válasza atirag (#19942) üzenetére


schawo
titán

Szettben csak natív obival lehet kapni. Ezek a natív objektívek: [link]. Valamiért a Samyang/Rokinon 7.5mm-es halszem hiányzik a listáról.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19944) Stauffenberg válasza atirag (#19938) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A MILC-ek addig jók amik nem raksz rájuk túl nehéz objektíveket. Egyébként úgy kell fogni őket, ahogy régen tettük az analóg, markolat nélküli gépekkel, az objektívnél bal kézzel, nagyjából a tömeg középpontban. Azt már a DSLR-ek nevelték bele az emberbe, hogy egy gépet a markolatnál fogva kell megtartani. Sokkal könnyebben is beremeg az egész így, mintha bal kézzel a tömeg középpontban tartanád és a jobb kezed csak a kezelőszervek simogatására lenne használva.

Persze a markolat előnye ott jön elő, mikor a vázhoz képest relatíve nehéz objektívet raksz fel, akkor már az lesz kényelmesebb. De nem véletlen, hogy a MILC userek többsége kényes az objektívek méretére és tömegére.

(#19945) Tin_Shield válasza atirag (#19942) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A natív az a gyári, direkt az adott bajonettre tervezett és gyártott objektív, van ebből mindenféle, olcsó kitzúm és teleobjektív, fényerős fix, fényerős zúm stb. Van még ezenkívül nem gyári, de az adott bajonettre gyártott objektív. Jó esetben a gyártó megvette a licencet, rosszabb esetben visszafejtette, ezeket hívják 3rd party objektíveknek. Megfelelő adapterrel pedig szinte minden régi és új, manuális és elektromos objektív felszerelhető mindenféle MILC-re és DSLR-re (persze vannak különbségek egyes gyártók és bajonettek között, és sok nyűggel is együtt kell élni, de ez már a mélyvíz kategória)

(#19946) Tin_Shield válasza Ragnar95 (#19941) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Grat, jó fényeket hozzá!

(#19947) atirag


atirag
őstag

Köszönöm mindenkinek. Így már kicsit jobb a rálátásom:)

(#19948) MC Pite válasza atirag (#19938) üzenetére


MC Pite
veterán

Canon 100 vagy 1***D, tud csattogbi, jó lesz, tessék a kasszához fáradni, kész.
Következő!

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19949) atirag


atirag
őstag

Megneztem par gepet köztük MILC-eket is .
Jo gépnek tűnnek ,de igazabol ket márka volt ami tetszett.
Az olympus es a Sony . A többit ha probaltam automatan akkor ha valami mozgó tárgyat fotóztam az bemozdult. Ezek viszont nem.

(#19950) schawo válasza atirag (#19949) üzenetére


schawo
titán

Teljesen automatán akarsz mindent használni? Mert az említett jelenség user error. Egy fényképezőgép nem tudhatja, hogy mi a téma. Kevés fényben teljesen automata üzemmódban gyárilag beállított vagy user programozott stratégia alapján választ záridőt, rekeszt, érzékenységet. Az, hogy ez most neked az adott tesztelési körülmények éppen bejött az adott géppel, önmagában semmit sem jelent a jövőre nézve. Egy jó tanács: felejtsd el az automata üzemmódokat, ha jót akarsz magadnak, és nem akarod a képeid sikerét a véletlenre bízni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.