Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) sasa134 válasza Stauffenberg (#20800) üzenetére


sasa134
addikt

+1 :D

látom is ahogy tömegével fognak Fuji X meg PEN/OM-D tulajok D40x-re váltani, miután a tudatlanság sötét erdejéből Mr Googlestatisztika kivezette őket. :DD

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#20802) szabolcs1975 válasza JohnyBlue (#20796) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

inkább mondjatok valami érdekes témát BP-n (nem ilyen lerágottakat, hogy lánchíd, vagy ilyesmi) ahová érdemes elmenni csinálni pár fotót. Főleg elhagyatott gyárak, kilakoltatott házak, hasonlóak érdekelnének...köszi szépen.

(#20803) .: JuSzT :. válasza szabolcs1975 (#20802) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Most épül Legó guiness rekord a bazilika előtt, 4 napon keresztül.

(#20804) szabolcs1975 válasza Stauffenberg (#20800) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

nem értelek ! Mikor húztam én le az X-M1-et ?

de tényleg, mikor is ?

(#20805) Byk01 válasza szabolcs1975 (#20802) üzenetére


Byk01
senior tag

Hős utca-Pongrác utca sarok :U

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20806) JohnyBlue válasza szabolcs1975 (#20802) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Egész Budapest egy nagy fotótéma....

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#20807) szabolcs1975 válasza .: JuSzT :. (#20803) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

az is érdekes, de most inkább ilyen kihalt, elhagyatott, lerombolt főleg gyárakat, telepeket fényképeznék. Köszi szépen azért.

(#20808) .: JuSzT :. válasza szabolcs1975 (#20807) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Csepel, Tungsram strand.

(#20809) .: JuSzT :. válasza Byk01 (#20805) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

"eladó" bringa legyen nála :)

(#20810) schawo válasza .: JuSzT :. (#20809) üzenetére


schawo
titán

Nem szükséges, ha van nála eladó fotóscucc ;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20811) Freddy76 válasza szabolcs1975 (#20802) üzenetére


Freddy76
addikt

Népszínház utca és környéke. Este érdemes kalandozni a kis utcákban, tíz után. A helyiek szeretik, ha fényképezik őket. Festői.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#20812) Tikakukac válasza Freddy76 (#20811) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt lakom, valóban festői a táj ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20813) Mr.Csizmás válasza szabolcs1975 (#20807) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

diószeghy utca 21

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20814) Real_Necro válasza Mr.Csizmás (#20813) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egyszer jártam arra fényes nappal gyalog... A Korányiról kanyarodtunk jobbra a Diószeghyre. Mellettünk ment el egy rendőrautó... nem álltak meg sehol :D

[link]

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#20815) Throme


Throme
veterán

... enyhén szét lett csapva ez a totyik... :K

(#20816) #16820480 válasza Mr.Csizmás (#20792) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igazából szerintem elég lenne simán az olcsóbb E-M10 is, mert nem vagyok még messziről sem profi fotós. De annyira bejön, hogy van blende gyűrű, meg úgy általában tök kényelmes mindent állítani. Ha ehhez még valahogy egyszer azt is megoldanák, hogy az AF olyan gyors legyen, mint egy DSLR-ben, akkor azt hiszem számomra tökéletes gép lenne. Igazából az M1-ből is az evf hiányzik leginkább, meg hogy (saját bénaság, tuti, és rtfm megoldás lett volna) nem találtam hogy hol kell manuális fókuszra állítani.
Mondjuk szeirntem ha vennék, akkor X-E2 lenne belőle, meg egy 23mm-es 1,4-es obi mellé, mert a 35-ös nekem szerintem kicsit szűk lenne, a 27-es meg nagyon sötét a 2,8-as aperturával.

Mondjuk hozzáteszem, hogy most először fotóztam végig egy témát fix obival, és a megszokási idő után egész jól sikerült ráérezni szerintem, úgy összességében nem volt egyáltalán hiányérzetem a zoom miatt. Cserébe az 1,4-es blende valami elképesztő.

[ Szerkesztve ]

(#20817) Stauffenberg válasza #16820480 (#20816) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Q-menü, ráállsz az AF módok pontra és a tárcsát tekerve átváltod MF-re. :)

(#20818) #16820480 válasza Stauffenberg (#20817) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, hmm, ez nem lett volna valóban olyan egyértelmű... Kerestem mint az őrült a kapcslót az obin, vagy mellette, de semmi...

Majd ha legközelebb a kezeim közé kerül, akkor kipróbálom. Amúgy be lehet ezt állítani valami egyszerűbbre is, mondjuk egy gombra, vagy valami.

(#20819) Lassú Víz válasza #16820480 (#20816) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az E-M1-ben király EVF van és gombra programozható az AF-MF váltás. ;]

Valahogy a Fujisok mindig elfelejtik, hogy más gyártónak is vannak hasonló elnevezésű készülékei netalán-tán hamarabb is léteztek, pl. Olympus E1. Annyi karaktert van a hozzászólásban, az az X- igazán odatehető még.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20820) #16820480 válasza Lassú Víz (#20819) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ennyi, és Fujis lettem? ;]

Amúgy igen, oda lehetett volna tenni, de mivel az eleén kiírtam többször is, így gondoltam egyértelmű, hogy erről beszélek. :B

(#20821) Stauffenberg válasza #16820480 (#20818) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem bonyolult. A Q-menü egy gyorsmenü, majd ha kipróbálod, akkor meglátod, hogy mennyi minden érhető el onnan gyorsan. Nem kell benne kotorászni, csak ráállsz az állítani kívánt opcióra és tekered a tekerni valót. :)

Egyébként szerintem Fn gombra is programozható a váltás, de erre most így konkrétan nem emlékszem. Ha meg X-E2 a cél, akkor azon a vázon van kapcsoló is erre.

(#20822) Lassú Víz válasza #16820480 (#20820) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A hozzászólásod E-M10-zel indult ami ugye nem Fuji, majd M1.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20823) #16820480 válasza Stauffenberg (#20821) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, igazából az a váz lenne a cél, úgyhogy akkor ez még annyi problémát sem jelentene.

Lassú Víz: Az előtte levő hozzászólásra gondoltam, csak ott közben van egy adag off, meg egyéb vita. :R

(#20824) schawo válasza Lassú Víz (#20822) üzenetére


schawo
titán

Igen, az én fejemben is zörögtek a fogaskerekek, mire megértettem miről van szó :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20825) imibogyo válasza szabolcs1975 (#20793) üzenetére


imibogyo
veterán

Egyrészt ilyen nem hangzott el, sőt ha kicsit visszább olvasol jó pár DSLR is volt ajánlva, másrészt a vitastílusod és az adott topik teleszemetelése után el tudom képzelni miért tiltottak ki a másik topikból.

Még annyit, hogy egy a vitán kívülálló emberként én pont téged látlak annak aki lekaksizza mindenki más véleményét, tapasztalatát és teszed mindezt olyan mázban, mintha téged utálnának ki, mindenki ellened lenne. Az a hozzászólásokból is látszik, hogy nagyjából senki sem ért veled egyet. Ez nem lehet véletlen, nem gondolod? Egy-két direkten beléd kötő alakot simán ki lehet fogni (nekem is sikerült már párszor), de ha senki sem ért veled egyet, akkor azon azért érdemes lenne elgondolkodni. :U

(#20826) JohnyBlue válasza imibogyo (#20825) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Te Freddy76 rokona vagy ? :R ;]

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#20827) szabolcs1975 válasza imibogyo (#20825) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Az a hozzászólásokból is látszik, hogy nagyjából senki sem ért veled egyet. Ez nem lehet véletlen, nem gondolod? Egy-két direkten beléd kötő alakot simán ki lehet fogni (nekem is sikerült már párszor), de ha senki sem ért veled egyet, akkor azon azért érdemes lenne elgondolkodni. :U

Azért a dxomark mérnökei elég jól egyetértenek velem, illetve én velük.De köszönöm. Egyébként vannak még fotósok ezen a topicion kívűl is (csak mert írtad, hogy SENKI sem ért velem egyet), ezt meg csak halkan jegyzem meg, és elég nagy problémának tartom, ha valaki azt gondolja, hogy ez a topic a fotózás univerzuma.

(#20828) imibogyo válasza JohnyBlue (#20826) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen, csak sajnos én örököltem a rosszabb géneket.
Nekem nincs olyan cuki fejem. :P

(#20827) szabolcs1975:
Na jó, de amiket itt beírogattál azoknak sokszor nem volt semmi alapja (például a már említett éljenek a MILC-ek stb.). Ilyen egyáltalán nem hangzott el. Sőt pl. a Pentax dslr-je igen csak sűrűn előjött ajánlásban. Vagy az ilyen "nem tanulni kell hanem tudni" jellegű beszólások. Lássuk be kevés szakmaiságot tükröznek. Ezek után nehéz a hozzászólásaidat szakmaiként felfogni, még ha annak is szánod. És ezt a lehető legjobb értelemben mondom, nem támadólag. :N

[ Szerkesztve ]

(#20829) Tin_Shield válasza szabolcs1975 (#20827) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(inkább töröltem, zárjuk a témát)

[ Szerkesztve ]

(#20830) schawo válasza szabolcs1975 (#20827) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20831) Vyndree


Vyndree
őstag

Olyan DSLR gépet keresek, ami legalább 10MPixeles, 2008-nál nem régebbi (5-6 éves), 50-60eFt-ben obival megáll és lehessen vele videózni. Melyik mostanság a legjobb ár/érték vétel ebben a kategóriában? Pantax-ot (K-200D) és Sony-t (Alpha 200) nézegettem, de ebben a kategóriában ezek videót nem tudnak. :(
Kicsit bonyolítom, volna egy Lumix FZ38-asom amit cserélni szeretnék, így lenne a legegyszerűbb. (vagy ha nem megy akkor eladom és utána kp)

(#20832) A Zéé válasza Vyndree (#20831) üzenetére


A Zéé
addikt

hát videózni a Nikon D3100 és Canon 500D fullhd, Nikon D90, Canon 1100D hd ban tudnak. Ezek az első vázak, amiknél megjelent ez a funkció. Pentaxnál asszem csak később jött, talán a K5 környékén, Sonyt meg nem tudom.
Ezekből a D3100 és az 500D egy kicsit emelve a kereted beleférhet. Videózni a Canon talán jobb, ha van rá Magic Lantern. Viszont azt nem árt tudni, hogy azért egyik se lesz olyan kezes bárány. KB manuál fókusszal lehet csak értelmes snitteket összehozni velük.

szerk: Nikonból a D5000 kimaradt, az a D90-hez hasonlóan 720p-t tud.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#20833) _seth_ válasza Vyndree (#20831) üzenetére


_seth_
veterán

Canon 1100D + 18-55: 12MP, HD, ISO max 6400, 2,7" kijelző, 9 fókuszpont, 495 gramm.
Nikon D3100 + 18-55: 14MP, FHD, ISO max 12800, 3" kijelző, 11 fókuszpont, 455 gramm.

Ezeket már 60 körül meg lehet venni csak figyelni kell az apróhírdetéseket :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20834) Byk01 válasza A Zéé (#20832) üzenetére


Byk01
senior tag

Viszont tuti, nem lesz idősebb egyik sem 2008-asnál, mert az első videós DSLR a D90 volt, ami 2008-ban jelent meg. :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20835) aleister válasza _seth_ (#20833) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem inkább vegyen a kitobi helyett egy 35 1.8G-t.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20836) _seth_ válasza aleister (#20835) üzenetére


_seth_
veterán

Vegyen de ezek a gépek kitobi nélkül is kb ennyibe kerülnek, a 35 1.8G pedig 40-45e így ha van rá 50-60 ezre felesleges ilyet ajánlani neki. Később, idővel persze vehet egy ilyet is :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20837) k1csi válasza Vyndree (#20831) üzenetére


k1csi
senior tag

Panasonic GH1 + adapterezett régi manuális obik. Mondjuk ez nem DSLR, de ez nem hátrány.
Ill. nézd meg a The EOSHD <xxx> Shooter’s Guide-ot (több verzió van belőle, Panasonic, Canon, Sony).
Kiegészítők viszont jóval többe kerülnek...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#20838) aleister válasza _seth_ (#20836) üzenetére


aleister
veterán

Ez igaz. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20839) Vyndree válasza _seth_ (#20833) üzenetére


Vyndree
őstag

Köszönöm a gyors válaszokat.
Amennyiben a videózás nem olyan fontos, mert megoldom máshogy, akkor esetleg van más ami jobb, vagy ebben a 60k-s kategóriában esetleg más? Stabilizátor ügyileg ezek hogy állnak?
A Sony-t azért ajánlották, mert abba beépített stabilizátor van és árban nagyon jó, csak ott meg az obival leszek bajban.

Szóval újra. Van egy Lumix FZ38-am és szeretnék előre lépni olyan 20-25eFt-tal drágább gépre. Bridge is szóba jöhet, de talán a tükörreflexes lenne az igazán előrelépés. Kitobivan nem számítok előrelépésre, viszont Sony-hoz a kit 18-70-es amivel már lehet alkotni, továbbá ahogy néztem 55-200 vagy 70-300-as obikhoz jó áron hozzá lehet jutni. Kérlek javítsatok ki ha valamit rosszul látok.

Biztos nagyon jó a GH1, de árba az nálam nem fér bele.

(#20840) Mr.Csizmás válasza Vyndree (#20839) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

milc nem játszik?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20841) rbalint88 válasza Vyndree (#20839) üzenetére


rbalint88
addikt

GH1 kitobival 60 körül megvan. G3 is meglőhető annyiért, abban jobb a szenzor, viszont kevésbé profi váz és videós hekkről se tudok hozzá. Akitől vettem, az viszont videózni használta.

(#20842) _seth_ válasza Vyndree (#20839) üzenetére


_seth_
veterán

Sonyt nem ismerem ugyanakkor ha cél, hogy valami olcsón meglegyen akkor érdemes olyan márkát választani amiből sok van ezért a canon és nikon, ezekhez objektív is van rengeteg jó áron.

Az említett canon és nikon vázakhoz egyaránt van stabilizátoros objektív (ezeknél nem a szenzor azaz a váz hanem az obi ami stabis) canon esetében a 18-55 IS II egy egészen jó darab, éles, szép képet ad. A nikont nem ismerem de szerintem az sem marad el tőle :)

Kétlem, hogy kitobival ne legyen különbség egy 1/2,33"-as érzékelőjű gépről való váltás után :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20843) Byk01 válasza Vyndree (#20839) üzenetére


Byk01
senior tag

Bridge géppel nem nagyon lépsz előre, mert azokban általában ugyanakkora érzékelő van, mint a kompaktokban (amelyikben meg nem, az nem fér a keretedbe).

Ajánlják neked a MILC-eket is, és az képminőségben valóban előrelépés lenne, kezelésben meg kompaktról váltva nem hiszem, hogy hiányozna bármi is. Az első-második generációs m4/3-os gépek már beleférnek a keretedbe, és valamilyen szintű videót is tudnak. Azért írtam a m4/3-os rendszert, mert már elég nagy használtpiaca is kialakult, sok mindent meg tudsz venni jó áron hozzá.
Egy probléma van ezekkel (nem emlékszem, írtad-e, mit akarsz fotózni) a követő fókuszuk nem az igazi, szóval gyorsan mozgó emberek-állatok-tárgyak fotózására nem igazán alkalmasak.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20844) Vyndree válasza rbalint88 (#20841) üzenetére


Vyndree
őstag

GH1 itt az apróban, olx-en, jofogas-on nincs, hol érdemes keresni?

(#20845) Tin_Shield válasza Vyndree (#20844) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Itt

(#20846) Vyndree válasza Byk01 (#20843) üzenetére


Vyndree
őstag

Érdekelnek az ötletek, mi lenne jó nekem ebben az árfekvésben. MILC-ben eddig nem gondolkoztam. Általános célra lenne, városnézéshez, kiránduláshoz, családi fotózáshoz legyen leginkább jól használható, de közeli tárgyakat, növényeket, bogarakat, valamint a holdat, a csillagokat is szeretek fotózni, no és a repülőket akár tízezer méter magasan.
Ez a mostani gépemmel és tudásommal ezen és ezen a szinten válik valóra, ezeken szeretnék javítani. Ez lehet a bridge határa, hiába a nagyobb pixelszám, vagy többszörös zoom, az már nem sokat segít.
Tisztában vagyok azzal, hogy kitobival a két szélsőség nem fog menni, de mivel a nagyon közeli és a nagyon távoli nem annyira fontos.

A legfontosabb, hogy kirándulós és családi képeket a legjobb minőségben tudjam készíteni.

(#20847) Nagya21 válasza Byk01 (#20843) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Talán a nikon1 rendszer elég gyors a fokuszálásban.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#20848) Byk01 válasza Nagya21 (#20847) üzenetére


Byk01
senior tag

Ez lehet, de én az AF-ről szólós részben már a mikro4/3-os gépekről írtam (lehet, nem fogalmaztam elég egyértelműen).

A Nikon1-et meg remélhetőleg vasárnap már tesztelni fogom ilyen téren :)

(#20846) Vyndree:Ezekből legfeljebb a közeledő repülőgép állítja kihívás elég a MILC-ek autofókuszát. Az áthaladózás meg olyan téma, ami komoly befektetést és eszközparkot igényel. Néha engem is elkap a villamos hév, és ekv. 450-nel próbálkozom, de ezeket a képeket jellemzően még a vázon törlöm :)

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20849) Vyndree válasza _seth_ (#20842) üzenetére


Vyndree
őstag

Apropó szenzor. A bridge gépnek 1/2,33 inch, a DSLR-nek pedig 15.8 x 23.6mm. Most akkor hogy is van ez? A kompakt gépeknek a szenzora átszámítva 25 x 59mm, nem a nagyobb a jobb vagy valamit nem jól értelmezek?
(tudom, mint ha az autós fórumon kérdezném, hogy az Audinak tényleg 4 kereke van?)

(#20850) Mr.Csizmás válasza Vyndree (#20849) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

inkább 2,5x5,9 mm :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.