Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok!

Múltkor kérdeztem, hogy 550d-ről váltanék MILC-re, és mi lenne jó választás, akkor eléggé az OM-D E-M10 felé sikerült orientálódni, de még nem lett belőle semmi egyelőre. Most viszont lenne egy olyan lehetőség, hogy utalvánnyal kicsit kitolhatom az összeget. A lényeg az lenne, hogy a lehető legjobb képminőséget sikerüljön kihozni az adott összegből. Állókép lenne a fő cél. Ha mondjuk olyan 400e lenne a keret forintban nagyjából, akkor mit lenne mér érdemes megnézni?
Amit szeretnék, hogy legyen normális evf, ha lehet, illetve valami jó minőségű alap zoom obival tudjam legalábbis eleinte használni. Méretben viszonylag kompakt lenne jó, hogy könnyebben lehessen hordozni, mint a mostani Canont.

Köszi!

(#20502) Stauffenberg válasza #16820480 (#20501) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én erre egy Fujifilm X-E2 vázat tudnék mondani a 18-55mm f/2.8-4.0 objektívvel. Nagyon jó állókép minősége van és az új hibrid AF rendszerrel már sokkal gyorsabb is (na azért még nem piacvezető, de gyorsabb). A későbbi bővítésnél az objektívek mondjuk drágák (arányosan jók is), egy XF 35mm f/1.4 szinte kötelező hozzá, mesés rajza van.

De egyébként meg szerintem simán maradhatsz az E-M10 váz mellett és az extra dohányt költsd objektívekre.

(#20503) .: JuSzT :. válasza #16820480 (#20501) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szia.

Azért nézz rá erre is, azóta lett egy ilyen akció, melyet a klubkártyával már 300e ft alatt is megkapod, és emellé a fennmaradó 100e Ft ból még egy tök jó objektívet is vehetsz hozzá, és akkor már lesz 3 objektíved és egy jó vázad.

(#20504) Stauffenberg válasza .: JuSzT :. (#20503) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mitagadás, tényleg jön az E-M5 utódja. Nagyon jó áron van most ez a csomag.

(#20505) Fandango válasza Stauffenberg (#20504) üzenetére


Fandango
veterán

E-M5 utodjarol lehet tudni valami konkretabb infot vagy csak tudjuk, hogy jon?

(#20506) .: JuSzT :. válasza Fandango (#20505) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Még nem igazán. Idén nem jön ki, ennyi ami " biztos". Illetve lesz még előtte egy (felesleges) PL7.

(#20507) #16820480 válasza Stauffenberg (#20502) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt a Fujit nézegettem én is. Van annyival jobb, mint amivel többe kerül? Igazából nekem tökéletes lenne az Oly is, úgyis jó nagy részben a fotós tudásától függ a képek kimenetele. A mostani mezőnyben ezeket te hova tennéd, ha mondjuk a DSLR-ek is ott vannak az összehasonlításban?

Első menetben biztosan elég lenne egy ilyen alap zoom szerintem. A mft objektíveket nézegettem, de mondjuk inkább fixekből van választék meg jobb minőség. Csak az az igazság, hogy nem igazán használtam még fixet úgy, hogy mondjuk egy utazást azzal végigfotózni. de lehet, hogy jobb lenne egy jó kis fényerős fix...

(#20508) Stauffenberg válasza #16820480 (#20507) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A mostani mezőnyben ezeket te hova tennéd, ha mondjuk a DSLR-ek is ott vannak az összehasonlításban?"

Szerintem nem összehasonlíthatók. Egy DSLR AF rendszere számos helyzetben még mindig sokkal jobban muzsikál. Ellenben az EVF olyan előnyt nyújt amit egy DSLR nem tud. Pusztán csak képminőség alapján a Fujifilm X-E2 szerintem simán hozza egy Nikon D7100 képességeit, de ezt sem teljesen összemérhető. A Fujiban egy X-Trans II szenzor van amit lehet szeretni meg utálni. Portréra nagyon jó, mesés a bőrtónusok visszaadása, de a zöld színcsatornával mostohán bánik, tájfotóra nem a legoptimálisabb (már ha pixelkukkolók vagyunk). Egyébiránt a JPEG-ek minősége fantasztikus.

Az E-M5/E-M10 is nagyon jó, abból is nagyon hangulatos tónusvilágú JPEG-ek esnek ki. Ezt nem is tudom hova sorolnám a DSLR palettán,de semmiképpen nem belépő szint. De szerintem nem is kell őket összemérni, pont a két kategória eltérő felfogása a legszebb az egészben. Egyik sem gyilkosa a másiknak. Van akinek ez, van akinek meg amaz jön be.

"Csak az az igazság, hogy nem igazán használtam még fixet úgy, hogy mondjuk egy utazást azzal végigfotózni. de lehet, hogy jobb lenne egy jó kis fényerős fix"

Engem meg kifejezetten bosszantanak a zoom-ok. A mostani 16-50mm-es Fuji objektívemen is szeretem, hogy pont a fontos gyújtótávolságok vannak bejelölve (16, 23, 35 és 50), mindig koppra ezekre állítom, nem használok köztes értékeket.

Egy ekv. 35mm-es objektívvel én végig tudnék fotózni egy egész világkörüli utazást. :)

[ Szerkesztve ]

(#20509) #16820480 válasza Stauffenberg (#20508) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem nem lesz akkora pixelkukkolás belőle, csak most valahogy be kell bizonyítsam a barátnőmnek (ja, ő is beleszól, öreg hiba), hogy nem csak attól lesz valami jó, mert 2 kilós óriás.

Szóval igazából én is szívesen használnék DSLR-t, de a gyakorlat azt mutatja, hogy pusztán a méretei miatt alig viszem magammal, nagyjából csak nyaralásokra. Szóval nem szeretnék még egyszer egy rakás pénzt adni olyan gépért, ami aztán az ideje 90%-át itthon tölti a fiókban, mert annak semmi értelme. Akkor már a megörökített kép mindenképpen jobb minőségű a meg nem örökítettnél :)

.: JuSzT :. Köszi, nem hangzik rosszul, de nem Mo-on lakom, így szerintem nem otthon venném, valószínűleg :B

[ Szerkesztve ]

(#20510) Stauffenberg válasza #16820480 (#20509) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akkor neked minél kisebb gépre és objektívekre van szükséged. Az 1" (pl: Nikon 1) talán már túlzás, annak elég kompaktos a minősége, de az MFT a legjobb alternatíva. Kisebb ugyan az APS-C szenzornál, de azért annyival nem, hogy ez amatőr szinten problémát jelentsen.

A főnökömnek Nikon D800E mellé van egy Olympus E-M5 váza meg pár MFT üveg. Direkt azért vette, hogy utazáskor vele legyen, mert FF-nél még nem is a váz a legdurvább "tömegnövelő", hanem az objektívek. Hatalmas nagy üveg monstrumok.

(#20511) Lassú Víz válasza #16820480 (#20501) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem is jó választás az E-M10. Van Wifi, elektronikus zár, nincs AA szűrő. A maradék pénzből meg egy 45-ös fix mellé ízlés szerint egy 25-ös vagy 17-es.
Próbáld ki mielőtt elköltesz ennyi pénzt!

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20512) donnamanna


donnamanna
csendes tag

Hát ma kezembe fogtam az Olympus E PL5-öt,elég pici,meg manapság már majdnem mindenkinek DSLR lóg a nyakában, így én is amellett döntöttem végül. Az a 20e plusz nekem megéri...
Viszont az alábbi szempontokat figyelembe véve melyik az erősebb a Pentax K500 vagy az Olympus PL5?
akksi üzemidő, tájkép fotózás, éjszakai fotózás, az alapobjektív ami jár hozzá?

Előre is köszi a válaszokat!
Ja és ugye a Pentaxhoz az alapobi, ezek a DAL fedőnevűek nem képstabilizátorosak? Az mennyiben rosszabb?

[ Szerkesztve ]

(#20513) #16820480 válasza Stauffenberg (#20510) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, én is azon gondolkoztam, hogy jó az APS-C, de nem biztos, hogy kijön az előnye ilyen gépeknél. Nem látszik annyival jobbnak egy Nex minősége, sem ISO-ban, sem egyebekben, bár lehet, hogy csak nem tudom mire kellene figyelni. A Nikon nekem úgy jött le a tesztek alapján, hogy inkább sportfotózásra vagy olyan helyre jó, ahol a sebesség elsődleges. Nekem nem az, szóval valószínűleg az MFT rendszernél lesz jó maradni.

A mostani rendszerben is leginkább a 15-85-ös üveg nyomja meg a súlyt, és bár szeretem, de azért nem mondanám kényelmesnek.

Lassú Víz: Köszi neked is! Azokat a számokat ekvivalens értéknek értsem, vagy az mft rendszerben?

(#20514) Stauffenberg válasza donnamanna (#20512) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Pentaxhoz nincsenek stabilizált objektívek, mert a szenzoron oldják meg. Nem az optikai elemek mozognak, hanem a szenzor. Így 40 éves manuális objektívekkel is van képstabilizátor.

A felsorolt tulajdonságokban egyébként a Pentax K-500 jön ki győztesen, de a legfontosabbra nem válaszoltál: Fontos neked, hogy a gép és a felszerelés kicsi és kis tömegű legyen? Mert ez az ami leginkább egyik vagy másik kategória felé tereli az embert.

(#20515) Tikakukac válasza donnamanna (#20512) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy közbevetést engedj meg: attól, hogy minden ember nyakában DSLR van miért segít a döntésben? Nem az a lényege neked mi a jó, hanem, hogy másoknak?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20516) donnamanna válasza Stauffenberg (#20514) üzenetére


donnamanna
csendes tag

Abszolút nem. A kicsi gépeket nem szeretem, ezért váltam meg mindig a kompaktoktól :)
Úgyhogy (remélem) egyértelműen nálam is a K500 a befutó :)

(#20517) Larry303


Larry303
addikt

sony 6000 milyen fixüveget ajánlanátok portrézni?
illetve kéne egy fényerősebb zoom is...
szívesen venném a tanácsokat.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#20518) Mr.Csizmás válasza Larry303 (#20517) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

1. helios 44

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20519) Tin_Shield válasza #16820480 (#20513) üzenetére


Tin_Shield
őstag

mft-ben, az ekvivalens az 2x szorzó, de ezt gondolom úgyis tudod.

(#20520) Lassú Víz válasza #16820480 (#20513) üzenetére


Lassú Víz
őstag

MFT-s gyújtótávolságok. Ekvivalensben *2.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20521) atirag


atirag
őstag

Sikerült vásárolnom végül az MM-ben egy olympus e-pl5-öt. MIt érdemes venni hozzá kezdésből?

(#20522) Stauffenberg válasza atirag (#20521) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ööö... Mondjuk valamit amire szükséged van? :F :DDD

(#20523) atirag válasza Stauffenberg (#20522) üzenetére


atirag
őstag

:) Igazábol olyanra gondoltam mint valamilyen szűrőt amit ilyenkor érdemes megvenni. HóGondolok itt mondjuk az UV szűrőre amit még régen hallottam,hogy még akkor kell venni mikor új au objektív. Vagy ez hülyeség és nincs értelme.

(#20524) Tin_Shield válasza atirag (#20521) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Valami kis táskát (ha nincs) és memóriakártyát (ha az sincs :) )
Esetleg az LCD-re védőfóliát, ha fóliázós típus vagy. Nincs tapasztalatom az E-PL5 LCD-jével, a kétéves E-M5-ömön nincs és nem is volt fólia, és karc sincs. Többen vettek az ebay-ről bőr féltokot is hozzá, egy-egy szebb darabtól akár még jobban is kinézhet a gép, valamint kicsit megmarkolhatóbb lesz tőle
De leginkább használd minél többet és majd előjön mi hiányzik

(#20525) Fujis2950 válasza atirag (#20521) üzenetére


Fujis2950
tag

gratulálok hozzá. Majd kérek tapasztalatot ,mert ez az egyik befutó nálam.. esetleg pár képet feltehetsz ami jobban sikerült

(#20526) Tin_Shield válasza atirag (#20523) üzenetére


Tin_Shield
őstag

ha nem tervezel sivatagi utat, vagy nem mégy murvás rally versenyre a pálya mellé, akkor nincs szükség UV szűrőre. Esetleg egy normális minőségű polárszűrő, de azt célirányosan illik használni. Ha az objektívet védenéd akkor használd az obisapkát, illetve az ebayről lőjjél hozzá egy napellenzőt, ez utóbbi egyébként is jó dolog a becsillanások ellen.

(#20527) Lassú Víz válasza atirag (#20523) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Pótakkut, méretben passzoló táskát, lenspent. UV szűrő... a fotós társadalom fele szerint nem ember aki nem tesz az objektívre, a másik fele szerint meg minek rontani a lencsét egy plusz üveggel és légréssel, a frontlencsét megvédi a napellenző, és még a képnek is jót tesz. Döntsd el melyik utat járod. Nekem a régi kit obin egyik sincs, egyébként napellenző párti vagyok.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20528) atirag


atirag
őstag

Köszönöm a segítségeket. Remélem jó lesz a gép. Jó sok beállítás van benne:)
A napellenző jó ötlet tényleg.

[ Szerkesztve ]

(#20529) TayRol válasza atirag (#20521) üzenetére


TayRol
veterán

Pótakku és táska.

(#20530) donnamanna


donnamanna
csendes tag

Tényleg nem bpombázlak benneteket kérdéseimmel, csak annyi, ha esetleg nincs raktáron a Pentaxból akkor egy Canon 600d-t választok majd. A két gépet próbáltam összehasonlítani, de mégiscsak tőletek, profiktól lenne jobb hallani, miben más mint a Pentax K500? Vag egyazegyben érdemes lenne inkább a 600d-t venni?Habár ahogy látom, 3 éves modell.
Köszi aki segít!

(#20531) Stauffenberg válasza donnamanna (#20530) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A K-500 a videót leszámítva mindenben messze túlteljesít a Canon-on, röhögve megeszi reggelire. Nem értem miért kéne azt választanod a K-500 helyett csak azért mert nincs raktáron. Rendeld meg neten egy hivatalos kereskedőtől (választék van bőven), ingyenes kiszállítással megkapod már másnapra.

(#20532) #22145024 válasza donnamanna (#20530) üzenetére


#22145024
törölt tag

Szerintem belépőszint környékéről ne válassz kenont. Szerethető gépek, de a legtöbb esetben a konkurencia többet kínál ugyanannyi pénzért.
Pentax tulajokat még nem hallottam sírni, hogy ilyen-meg-olyan problémáik lennének; a másik 3 gyártótól viszont rengeteget :K
De ahogy fentebb is írták, azért mert sokak nyakában dslr lóg, még nem jelent egyértelmű itéletet. Pusztán csak annyit, hogy a belépőszint a legtöbb ember számára már megfizethető.
Meg nem érdemes abba a hibába esni, hogy kezdőként álmodozol a méregrága lencsékről, mert az tök felesleges az ilyen vázakhoz. Ha meg kukás objektíveket veszel, akkor mindek dslr? Gondold át esetleg mégegyszer az m43-ot... (bár a pentax-szal sem tudsz mellényúlni nagyon)

(#20533) Tikakukac válasza TayRol (#20443) üzenetére


Tikakukac
titán

Félig OFF:

Leteszteltem a karit, 10,5 megával írható, 16megával olvas. Wifi patent, beállítottam és megy a cserebere.

Ennyiért jó :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20534) TayRol válasza Tikakukac (#20533) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi az infót!

(#20535) buci30


buci30
addikt

Olympus e-pl1 vélemény? :F :R
pro-kontra?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#20536) Lassú Víz válasza buci30 (#20535) üzenetére


Lassú Víz
őstag

+ kis méret
+ aránylag jó fogás
+ tehető rá VF2 EVF (viszont sok macera levenni, feltenni, nem elhagyni)
+ beépített vaku, felfelé is fordítható ha megtartod közben
+ ma már olcsó

- 1/2000 leggyorsabb zár ISO 200 induló mellett
- nincs tárcsa, de gombokkal is jól kezelhető
- elég régi szenzor
- eredeti kit obival lassú AF
- C-AF van, de minek?
- kicsi és fix LCD

Mindig nálam van a tasiban szaladgálós, hátha szembe jön a téma gépnek. Csodát ne várj tőle, egy mai váz nyilván jobb, de kompakt árában megvehető és annál azért bőven jobb képet készít.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20537) buci30 válasza Lassú Víz (#20536) üzenetére


buci30
addikt

Tehát nyaralás, itthoni képek készítéséhez meg ha kisgyerek lesz ahoz megfelel?
Nem kell akkor egy tukorreflexesre költenem?

Mivel neked van igy tudnál irni privibe vagy itt egy beallitasi semat ami jo mondjuk automata módra?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#20538) jjeahh válasza buci30 (#20537) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nagyon szaladó kisgyerekhez nem valami jó a kontraszt af miatt, és kereső sincs, napfényben elég macera a kijelzőről komponálni, de ezt leszámítva auto módban, jpeg-ben használva minden másban ideálisabb erre a célra sztem mint egy dslr, és ez igaz az összes olympus-ra :) . autó mód: vagy automata módra állítod, vagy pl "A" mód, a rekeszt te állítod, minden mást az automatikára bízol. így játszhatsz egy picit a mélységélességgel is, már amennyit a kitobi enged...iso-t mondjuk érdemes 200-1600 közé korlátozni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20539) TayRol válasza buci30 (#20537) üzenetére


TayRol
veterán

ha a kisgyerek egy helyben van, akkor jó. ha gyors mozgású, akkor nem.

(#20540) Lassú Víz válasza buci30 (#20537) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Mikorra fog szaladgálni az a kisgyerek? (Ha jól értem még csak pajzán gondolat ;) ) A gyors és pontos AF több dolgon múlik. Nem csak a gépnek, de az objektívnek is támogatnia kell. A legjobb találati arány egy olyan MILC-cel érhető el aminek a kijelzőjét megérintve lehet fókuszálni és amint megvan a fókusz el is készíti a képet. Ilyenek pl. az Olympus E-P3 utáni gépei. Az E-PL1 a képminőséget, objektív cserét, zoom gyűrűt és kézi élességállítást kivéve lényegében annyit nyújt mint egy kompakt. Nem szabad tőle többet várni és akkor nem okoz csalódást.

Ha semmit nem tudsz a fotózásról legjobb eredményt úgy tudod elérni, hogy factory reset után a módválasztó tárcsát SCN állásba teszed, és kiválasztod a témát. Valami hasonlót csinál az iAUTO csak megpróbálja kitalálni a kép alapján helyetted a témát.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20541) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

xa-1 + 16-50 + 50-230 duplakitnek mennyi lehet a reális ára? :F (külföldi ismerős kérdezi)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20542) buci30 válasza Lassú Víz (#20540) üzenetére


buci30
addikt

Tehát ha erre kell akkor inkabb E-P3?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#20543) sasa134 válasza Mr.Csizmás (#20541) üzenetére


sasa134
addikt

Németországban a használt, de szép állapotú X-a1 + 16-50 Kit-ek kb 290-320Eur közt kerülnek meghirdetésre, az 50-230-ért pedig úgy 180-200 Eur-t szoktak kérni.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#20544) Mr.Csizmás válasza sasa134 (#20543) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

közben megtaláltam, itthon 230e körül van. :U [link]

köszi az infót. :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20545) sasa134 válasza Mr.Csizmás (#20544) üzenetére


sasa134
addikt

én általában innen vásárolgatok (jelenleg pentax dslr, de figyelemmel kísérem a Fuji árait is): [link]

mivel MILC-re akarok váltani. Jó árakon lehet csípni dolgokat, mondjuk egy X-A1 + 18-55 500Eur-ért kellemes.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#20546) Tin_Shield válasza buci30 (#20542) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az E-P3 (és az E-PL3 és az E-PM1) jóval fejlettebb gép mint az PL1, bár a szenzor alapvetően nem változott, de minden más igen. Az ekkoriban bevezetett 14-42II és R kitobik is sokkal gyorsabban fókuszálnak. Normál felhasználáshoz már rendben van az AF, de a kábé egykorú Panasonic gépek (GX1, G3, GF3) azért még érezhetően előrébb jártak. Mind pontosságban, mind gyorsaságban.

[ Szerkesztve ]

(#20547) #16820480 válasza Tin_Shield (#20519) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi, igen, a szorzó megvan, csak hirtelen az nem esett le, hogy a számok mihez vannak. :R

(#20548) tsyl


tsyl
aktív tag

Sziasztok!

Napok óta lázban égek, mert találtam egy hirdetést Nikon D3100 39.900-ért...mára már dobtam, mert komolytalan az eladó....
...Elsétáltam az egyik hipermarketbe még tegnap délután és ha jól emlékszem 83 vagy 84 ezer újonnan a Canon Eos 1100d alap objektívvel. Kézbe fogva próbálgatva teljesen megtetszett. Ráadásul most 15 ezer forintot vissza adnak ajándékutalvány formájába. Szóval úgy 68 körül lenne...
Mit javasoltok? Érdemes belefektetni? Amiket olvasgattam róla kedvezőnek tűnik.Teljesen hobbi szintű felhasználásra szeretném, no meg megismerkedni ezeknek a gépeknek a világával...Néztem a D3100-at is újonnan, de az már nagyon közel van a százhoz...
(ahhoz képest, hogy 50 ezerig húztam meg a határt...szépen kúszok fölfelé...:) )

17 éve a PH-n....

(#20549) Tin_Shield válasza tsyl (#20548) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha 18-55IS a kitobi amit adnak hozzá akkor OK.
Ha 18-55DCakármennyi van a kitben akkor kalkulálj a közeljövőben egy obicserével is (~20e körül), mert a DC egy ipari hulladék.

(#20550) Mr.Csizmás válasza tsyl (#20548) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

milc nem pálya? úgy érzem az írásodból, hogy hobbira kellene a masina.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.