Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) schawo válasza taky023 (#20648) üzenetére


schawo
titán

K30, K500

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20652) taky023


taky023
tag

Hú, köszönöm szépen, elég egyöntetű vélemények! :)

A vázolt témáknak is tökéletesen megfelelne majd a Pentax?

(#20653) Mikisys válasza taky023 (#20648) üzenetére


Mikisys
őstag

Ebből a háromból kizárólag a Pentax üti meg a mércét, ez éri meg leginkább az árát.
Megbízhatóan teljesít gyors exponáláskor is, RAW-ban készítve a képeket minimális utómunkával kiállítási minőség is elérhető.

Üdv!

(#20654) taky023 válasza Mikisys (#20653) üzenetére


taky023
tag

Köszönöm szépen még egyszer Neked is és mindenkinek! :) Már csak ennyi megerősítésre volt szükségem! :)

(#20655) sasa134 válasza taky023 (#20648) üzenetére


sasa134
addikt

Pentax K30/K50/K500 + DA 55-300 mm, a 18-55 helyett meg egy Tami 17-50/2.8, aztán meg is vagy.

Avanti Roma

(#20656) Byk01 válasza taky023 (#20652) üzenetére


Byk01
senior tag

A tükrös gépeknél jellemzően nem a váz felel meg a céloknak, hanem a rátett objektívek.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20657) KERiii


KERiii
tag

Sziasztok. Kezdő fotós vagyok. Szeretnék olyan kitet venni ami megfelelő táj, portré, makró, állatok fotózásara. Használtan néztem eddig mert ott találtam 100 000 Ft ért. Amit néztem eddig az a nikon d3200, d5100 volt. Tudnátok ajánlani Max 120 000 Ft ig használt esetleg új gépet objektívvel? Köszi

(#20658) ccs2929 válasza KERiii (#20657) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia! Esetleg Sony Slt A58 119e ft jelenleg :K

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#20659) Lassú Víz válasza KERiii (#20657) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ezek az igények túlmutatnak a kit objektíven. Valamiről le kell majd mondani. Vagy a témáról, vagy a képminőségről és DSLR-ről, vagy a keretet kell emelni. Az alapzoom objektívvel a tájkép megoldható, de a másik két témához necces.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20660) KERiii válasza Lassú Víz (#20659) üzenetére


KERiii
tag

szükség lenne még hozzá egy 55-200mm obira esetleg?

(#20661) Byk01 válasza KERiii (#20660) üzenetére


Byk01
senior tag

Meg egy makró üvegre, és az állatokhoz az 55-200 sok esetben rövid lehet, de az igazán nagy előrelépés a teljes keretednek is a többszöröse lenne.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20662) Lassú Víz válasza KERiii (#20660) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Kis testű madarakhoz kevés. Nem tudom milyen állatokat akarsz fotózni. Egy jól kiépített les nélkül falra tehető képet nem nagyon lehet összehozni. Válassz rendszert, és tudni fogod, hogy mikor lesz szükséged rá. A lényeg, hogy inkább gyűjts egy fényerősebb jobbra, mint fintorogva nézd a monitoron a CA-t meg a rossz felbontás miatti életlen képet.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20663) KERiii válasza Lassú Víz (#20662) üzenetére


KERiii
tag

akkor milyen kezdő-haladó gépet ajánlanátok? Esetleg Nikon d3200 , d5200 vagy valami Sony, Canon? az alap 18-55-el ellennék és később újítanék be az obikra amikor már beletanultam meg kitapasztaltam mit, hogyan.

(#20664) Byk01 válasza KERiii (#20663) üzenetére


Byk01
senior tag

A makrózáshoz jól fog jönni a kihajtható kijelző, úgyhogy ha fontos ez a terület, ilyet keresnék.
De inkább az objektíveket kell megnézni, melyik rendszerhez vannak meg azok (jó áron), amik később kelleni fognak, és utána nézd ki, melyik váz lesz a befutó. Minden ma kapható váz bőven elég tartalékot hordoz magában ahhoz, hogy ne az legyen a szűk keresztmetszet egy jó ideig.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20665) Lassú Víz válasza KERiii (#20663) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ez az 1 millió dolláros kérdés. Mindannyiunknak mások a szempontjai. Másra van szüksége egy műtermi divatfotósnak, egy esküvő fotósnak, egy sportfotósnak, vagy egy haditudósítónak. Egyvázas hobbifotósként csak kompromisszum létezik. Azok a szerencsésebbek akik egy D5200 + 18-105 VR kittel fotóznak 5 évig, majd vesznek egy hasonlót mert ki tudja, hogy 100 ezer expo környékén mennyit megy még el egy zárszerkezet.
Akik meg a határokat akarják feszegetni, szűk mélységélességgel, kevés fényben fotózással, vagy épp a hangya nemes testrészén a pattanás megörökítésével, azok mélyen a zsebükbe nyúlnak egy-egy fényerős szép rajzú objektívért vagy FF szenzorért, fényrendszerért. És akkor a méret, súly, élményfaktor, retro érzés még szóba sem jött. Manapság inkább 200-250 ezer körül van az a keret ahol eléggé kiszélesedik a kínálat ahhoz, hogy ne csak azt vedd amire tellik, hanem azt is ami tetszik.

A legjobb tanács az, hogy fogd kézbe a jelölt gépeket, próbáld ki melyik áll leginkább kézre, nézd meg a rendszerhez kapható objektívek minőségét, árát és utána dönts. Sajnos a gyártók sem hülyék, és úgy vannak kialakítva a szolgáltatások, kényelmi részek, hogy minél inkább egy felső kategóriás, drága eszközzel legyél elégedett. (De sokszor azok is specializáltak, lásd a D4s és a D800 közti különbségeket.) Van ahol a kereső kicsi, van ahol az AF rendszert butítják, kevesebb a gomb, tárcsa stb. A kisebb gyártóktól ugyanazért a pénzért a vázakban többet lehet kapni mint a nagyoktól, cserébe a kicsikhez nincs vagy alig van külső gyártótól származó objektív vagy kiegészítő.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20666) atirag


atirag
őstag

Milyen kártyát érdemes venni? Gondolok itt a márkára és a megbízhatóságra. Sebességben van lényeg abban az esetben ha csak fényképezek és nem videózók?
Köszönöm.
Néztem egy sandisk 64gb-os kártyát.

(#20667) .: JuSzT :. válasza atirag (#20666) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

ezt innen ennyiért

Sebességben lehet korlát, amikor mondjuk 10-20 RAW sorozatot írna kártyára a gép, akkor ott nem mindegy hogy fél percet vársz míg a következő képet lőheted, vagy mondjuk csak 3-5mp et.

[ Szerkesztve ]

(#20668) atirag válasza .: JuSzT :. (#20667) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm. Nézegettem 32-64gb-os kártyákat. Hardveraprón találtam egy sdxc sandisk 64gb-os kártyát ami 10K.
Nincs szükség ekkorára?
A 16-osra mennyi kép fér átlagban?

(#20669) .: JuSzT :. válasza atirag (#20668) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem tudom milyen géppel, mekkora felbontásban ,milyen tömörítéssel fényképezel.
Egyébként én azt javaslom, hogy inkább legyen kettő kisebb kártyád, mint egy nagyobb, mert ha elromlana, akkor van tartalék. Inkább 2db 32est vegyél.

Nekem a 15 megás RAW fileokból 500 körül fér a 8 gigás kártyára.
De ez egyszerű matek onnantól hogy tudod mekkora a kép mérete, és mekkora a kártya tárhelye.

[ Szerkesztve ]

(#20670) atirag válasza .: JuSzT :. (#20669) üzenetére


atirag
őstag

Köszi. Amugy egy olympus e-pl5 a gép amibe veszem. De a két kissebb kártya jó ötlet.
Általában teljes felbontásban szoktam fotózni.

(#20671) .: JuSzT :. válasza atirag (#20670) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Akkor dettó, én is pl5-tel képelek.

(#20672) atirag válasza .: JuSzT :. (#20671) üzenetére


atirag
őstag

Én még igazából egy normális képet sem készítettem. ( 1 hete van meg :) ) Tegnap akartam a Vácrátóti arborétumban. De rossz idő volt így majd máskor.

(#20673) KERiii válasza Lassú Víz (#20665) üzenetére


KERiii
tag

Köszi! A segítséget, akkor majd körbeolvasgatok meg nézelődök, hogy mi lenne a megfelelő.

(#20674) JuhG24


JuhG24
csendes tag

Üdv!

Nekem is a szokásos kérdésem lenne, teljesen amatőr vagyok, első nem-gagyi gépem lenne, de a normálishoz képest még az sem baj, ha gagyi, csak megtanuljam az alapokat. 100ezer környékén szánnék rá, semmi komoly téma/cél nincs, csak nyaralások, tájak, szembejövő dolgok megörökítése, ami a mobilommal már nem mindig megoldható, de sokszor még annak a minősége is megfelel nekem.

Milc gépeket nézegettem, főleg az NX300-at, ami árban picit felette van, de ebayen, ha szerencsém van picivel 100 felett is megszerezhető, korrekt minőségűnek tűnik és szép is. Az alacsony kategóriás dslr gépek is hasonló áron vannak, de ahogy nézem semmiben sem jobbak. A nézőke hiánya nem igazán hátrány.

Szóval ilyen mindenes célra 100-120 körül objektívval mi a legértelmesebb döntés? Vagy megéri-e 150ig felmenni és ha tényleg megéri, ott mit tudtok ajánlani? 1-2 év múlva majd beruházok egy komolyabbra, de most annál semmiféleképpen nem akarok többet költeni, mivel biztosan nem tudnám kihasználni.

Kösz a válaszokat!

(#20675) Stauffenberg válasza JuhG24 (#20674) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

128k körül van Olympus E-PL5 dupla kit ha klubkártyával veszed (két objektívvel, széles gyújtótávolság tartományt lefedve). Ez egy elég kompakt gép és a rendszer kiforrottabb, mint a Samsungé, használt piaca is bőven van, szóval ha megunod, könnyebb váltani, illetve használt objektívet is könnyebb Micro 4/3 rendszerhez találni, mélyen a bolti ár alatt.

(#20676) JuhG24 válasza Stauffenberg (#20675) üzenetére


JuhG24
csendes tag

Köszi a javaslatot, jónak néz ki, bár erősen a felső határ árban (ezen kívül nem tudom, hogy ez a klubtagság akkor még 8ezer?). Nem feltétlenül csak milc-et keresek, ez is lett volna a fő kérdésem, hogy ebben az árkategóriában megéri-e dslr gépet venni?

(#20677) tsyl válasza JuhG24 (#20676) üzenetére


tsyl
aktív tag

Azt írják az első éves klubtagság ingyenes.

17 éve a PH-n....

(#20678) Stauffenberg válasza JuhG24 (#20676) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Vannak köztük olyan különbségek, melyek egyik vagy másik irányba billentik a mérleg nyelvét, ezt pedig csak úgy lehet eldönteni, hogy megvizsgálod neked mik az igényeid. Tudom ez kezdőként nehéz, mert teljesen ismeretlenül nem könnyű megmondani, hogy mi az területe a fényképezésnek (vagy akár videózásnak) ami érdekel.

De összességében elmondható, hogy ha nem érdekel a gép mérete és tömege (szóval nem szempont a kompaktság), akkor egy DSLR szett olcsóbban kiépíthető. A MILC kategória csak pár éves, a legtöbb MILC rendszer még nem rendelkezik azokkal az igazán olcsó, amatőröknek szánt objektívekkel, mint bármelyik random kiválasztott DSLR rendszer. De ugye ez is attól függ, hogy melyik rendszert választod és mit akarsz fotózni (a témához való alkalmasságot elsősorban az objektív határozza meg és csak másodsorban a váz).

Szerk: Az Olympus E-PL5 amúgy is ajánlott darab, nem kötelező dupla kitben venni. Vagy megveszed így, de eladod a teleobjektívet és meglesz az egész 100k alatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#20679) Lassú Víz válasza tsyl (#20677) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha veszel teljes áron egy PEN vagy OM-D vázat. Akkor már inkább egy vázsapka + 8000 tagsági és élsz a 15% kedvezménnyel.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20680) Stauffenberg válasza Lassú Víz (#20679) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez az évi 8000 Ft tagsági díj simán megéri, főleg ha ki is tudod használni a szolgáltatásokat.

(#20681) Byk01 válasza Stauffenberg (#20678) üzenetére


Byk01
senior tag

Az Olympus E-PL5 amúgy is ajánlott darab, nem kötelező dupla kitben venni.

De szimpla kitben drágább, mint a dupla

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20682) Stauffenberg válasza Byk01 (#20681) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ja közben néztem én is. Jó nagy baromság de ez van. Korábban is elhangzott a tipp: Meg kell venni a dupla kitet, aztán eladni a teleobjektívet. Így be lehet csúszni vele 100k alá.

(#20683) bignor


bignor
tag

Sziasztok!

Milc-et keresnék az alábbi területekre és kikötésekkel:

család, kirándulás, utazás, sport (elsősorban terem)
Hajtogatható lcd szükséges, kereső nem. Videózni néha fogok vele, de nem az a hangsúlyos.
Én kezdő vagyok, komponálni nem fogok, ezért a manuál funkciók mellett az automata is viszonylagosan jó legyen.
A felső összeghatár 150.000 királyi magyar pengő.

Mit ajánlotok?

(#20684) Mr.Csizmás válasza bignor (#20683) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

xa1+16-50?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20685) bignor válasza Mr.Csizmás (#20684) üzenetére


bignor
tag

Nem rossz, esetleg még alternatíva?

(#20686) fungeld


fungeld
aktív tag

Jelenleg hol lehet a legolcsóbban hozzájutni egy 600D-hez 18-55-tel? Az eddigi legalacsonyabb ár amit találtam az 129 900 Ft. Valaki tud esetleg jobbat?

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#20687) Tin_Shield válasza bignor (#20685) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Olympus E-PL5 duplakit (mondjuk videózni ugyanolyan béna mint a Fuji)
Sony NEX-5T kit (videózni sokkal jobb mint a Fuji vagy az Oly, de az objektívek területén lenne még dolga bőségesen a Sonynak)

[ Szerkesztve ]

(#20688) bignor válasza Tin_Shield (#20687) üzenetére


bignor
tag

e-pl5-t fogdostam, nyomkodtam, nagyon frankó kis kütyü. A sonyhoz még nem volt szerencsém. Az oly obijai elfogadható minőségűek?

(#20689) Lassú Víz válasza bignor (#20683) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Teremsport... Fény nincs, vaku csak arra jó, hogy kicsesszen a sportolóval, aki viszont gyorsan mozog (vagy sakkozó). Nagy kihívás ez fotósnak, technikának egyaránt.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20690) Tin_Shield válasza bignor (#20688) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Igen. Természetesen kitobjektív mércével. Általánosan igaz hogy a m43 rendszer erőssége az objektívek minősége és választéka, egy-két közepesebb minőségű objektívet leszámítva mind remek darab.
Ugyanez igaz a Fujira is, kisebb a választék és magasabbak az árak, de cserébe szinte mindegyik kivételesen penge.
És sajnos ez nem igaz a Sonyra, szűkös a kínálat és egy-két kivételtől eltekintve az objektívek minősége is inkább közepeske...

[ Szerkesztve ]

(#20691) bignor válasza Tin_Shield (#20690) üzenetére


bignor
tag

Köszönöm a válaszokat. Akkor egy e-pl5, vagy ax-1-el nagyon nem lövök mellé.

(#20692) Mr.Csizmás válasza bignor (#20691) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

EPL5 duplakitet ki tudod hozni ~130 ezerre - jelenleg ez a bestbuy.

XA-1 kitre meg az edigitalos jó: [link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20693) Tin_Shield válasza bignor (#20691) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Család, kirándulás, utazás egyszóval általános célra mind a kettő nagyon jó. Ha van rá lehetőséged próbálgasd, és amelyiket szimpatikusabbnak érzed.
De általánosságban elmondható, hogy a teremsporthoz tapasztalt fotós kell, valamint fényerős teleobjektív és egy komolyabb DSLR. Ha csak tényleg nem sakkról van szó, ne nagyon ringasd magad álmokba...

(#20694) ccs2929 válasza fungeld (#20686) üzenetére


ccs2929
senior tag

Mintha Wa2x_ mondta volna, hogy eladná Pentaxra váltás miatt!? :F Ha rosszul rémlik, akkor sorry :B

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#20695) Stauffenberg válasza bignor (#20683) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha mozgalmas sportot akarsz fotózni, akkor nem a MILC való neked, hanem a DSLR kategória. MILC-ből dícsérik a Sony A6000 fókuszrendszerét, nem egy Olympus vagy Panasonic sebesség, de a követő móddal is megbirkózik. Ez viszont +100k alsó hangon a kerethez képest.

160k-ból kijön egy Pentax K500 dupla kit, teleobjektívvel is.

A Fujifilm X-A1 király gép, nekem is van egy olyan, imádom, de az AF nem a leggyorsabb, finoman szólva. Cserébe mesés fotókat készít és a hajtogatható kijelzője is jó minőségű.

(#20696) JuhG24


JuhG24
csendes tag

Kösz a válaszokat. Már csak egy kérdésem van, ebben az árkategóriában (100-150) mindenki milc gépeket ajánlott (x-a1, e-pl5), viszont mi a helyzet a dslr gépekkel? Itt rosszabbak, vagy nincs semmilyen előnyük? Mivel árban pont ugyanott vannak, pl egy D3200 vagy K500. Kezdőként melyik csoport az ajánlottabb?

(#20697) Stauffenberg válasza JuhG24 (#20696) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én írtam is, hogy ha a méret és a tömeg nem számít, akkor érdemesebb lehet DSLR rendszerek felé nézelődni, mert eredendően olcsóbb. Nem is a vázak, inkább az objektívek amiken sokat spórolhatsz.

Van előnyük is:

- Nem mindenki szereti az apró gépeket, kézbe kell venni őket és eldönteni melyik kényelmesebb, egy DSLR-nek nagy (vagy valamivel nagyobb) markolata van.

- Ha mozgalmas témákat (pl: sport, futkározó gyerekek) fotóznál, akkor a DSLR-ek fázis alapú AF rendszere jobb. De ez a hibrid fázis/kontraszt AF rendszerek MILC-ekben való megjelenésével (és a technológiák finomodásával) egyre jobban eltűnik, de ez még egyelőre egy nagyságrenddel magasabb árkategória. De jelenleg egy DSLR alkalmasabb mozgó témák fotózására.

- Minden esetben kapsz keresőt, míg MILC-ek esetén ebben az árkategóriában nem jellemző, egy-két típust leszámítva. Jól jön erős napsütésben, ahol az LCD képernyő nehezen látható.

- Típustól függ, de ebben a kategóriában sok MILC nem rendelkezik annyi kezelőszervvel, mint egy DSLR (sok kezdő ezt előnynek érzi, mert fél a sok pörgettyűtől meg kapcsolótól, de attól még a kezdéshez ezekben is vannak automata módok).

"Kezdőként melyik csoport az ajánlottabb?"

Nem a kezdő/haladó/profi szintek választják el azt, hogy melyik kategória ajánlottabb. Mindkettő ajánlott egy kezdőnek, inkább az számít, hogy mire van szükséged.

A Pentax K-500 egy ajánlott darab, bestbuy a kategóriában.

(#20698) RedCat


RedCat
senior tag

Sziasztok!

Eddig volt néhány régebbi kompakt gépem, de egyikkel se voltam kibékülve. Hol a kép nem volt szép, hol baromi lassan exponált, stb. Csalódtam bennük. Azóta telefonnal fényképeztem néha néha, de itt nincs zoom, itt sem túl jók a képek, stb.
Szeretnék venni egy jó gépet, amivel ha szükséges és alkalom adódik akkor tudjak fényképezni. Nem állítom hogy naponta fotozom majd vele, sőt lehet hogy hetek is eltelnek mire előveszem, de családi rendezvényeken, kirándulásokon legyen mivel fényképezni. Nekem erre kell a gép. Ennek tükrében mit javasol(tok)sz?

Első körben egy Nikon D3300 vagy D5200 között vacillálok egy 18-105 kit obival. Ez olyan 200k körül lenne. Ez jó választás, vagy mit tudtok helyette javasolni? Esetleg MILC? Ez a kategória van olyan jó mint egy tükrös gép?

(#20699) Mr.Csizmás válasza RedCat (#20698) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

telefonról jössz, családi, kirándulós néha, mit szólnál egy csúcskompakthoz? imho felesleges ilyesmire tükrös téglát venni.

olympus XZ-2 mondjuk.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20700) RedCat válasza Mr.Csizmás (#20699) üzenetére


RedCat
senior tag

Volt 1-2 kompakt gépem (igaz pár éve már), de lassan exponált, lassú volt a fókusz, nem voltak szépek a képek. A mostaniakat nem ismerem, de ha áldozok rá, akkor egy jó gépet szeretnék...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.