Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) Vyndree válasza Mr.Csizmás (#20850) üzenetére


Vyndree
őstag

Tudtam hogy valamit benéztem.
1 inch akkor nem 2.5 cm?
2,5mm lenne?

Esetleg a "1/2,33 inch" nem 1 x 2,33 inch, hanem 1/2 azaz fél,33, tehát 0,83 inch?

[ Szerkesztve ]

(#20852) xXxian válasza Vyndree (#20851) üzenetére


xXxian
senior tag

de, 2,54 CM

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#20853) rbalint88 válasza Vyndree (#20851) üzenetére


rbalint88
addikt

1/2,33" az átlója. ehhez vegyél egy 4:3 oldalarányt és megkapod a szenzor méretét.

(#20854) Vyndree válasza rbalint88 (#20853) üzenetére


Vyndree
őstag

Magamnak:

1/2.33" -> 6.13 x 4.6 mm

[ Szerkesztve ]

(#20855) A Zéé válasza rbalint88 (#20853) üzenetére


A Zéé
addikt

de még így se tudod kiszámolni, mert ezek a szenzorméretek elvileg az ősidőkből származnak, és ilyen rájuk ragadt méretek, nem a konkrét átlók.

Just a simple Lineman...

(#20856) Lassú Víz válasza Vyndree (#20849) üzenetére


Lassú Víz
őstag

x

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20857) Stauffenberg válasza Vyndree (#20851) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jajj! A középsulis érettségin elhasalt szőke cicababa osztálytársam óta nem láttam olyat aki így belezavarodik egy mezei tört számba. :D

Tipp: Nem kell túlbonyolítani, mindig a legegyszerűbb megoldás a jó. Az 1/2,33 esetében az egyet osztod 2,33-al.

De ez lényegtelen, az oldalarányok ismerete nélkül nehéz megadni a pontos méretet az átlóból. Meg felesleges is. Legyen elég annyi, hogy egy 1/2,33" méretű szenzor nagyon, nagyon apró. Semmi esetre sem nagyobb, mint a DSLR-ek esetén bevált APS-C vagy Full Frame (135, 35mm).

(#20858) Vyndree válasza Stauffenberg (#20857) üzenetére


Vyndree
őstag

A körtét az almával nem tudtam összehasonlítani. Senki nem mondta előtted, hogy ökör ez egy mezei tört! Elég lett volna annyi, hogy oszd el, váltsd át, fektesd egy vonalra, 4:3-as keretet adj köré majd mérd le a két oldalát. :)

(#20859) _seth_ válasza Vyndree (#20854) üzenetére


_seth_
veterán

Na ez az :) Amit elsőnek kiszámoltál az nagyobb lenne mint a full frame :)

Nekem 1/1.7"-os bridge gépem volt (FujiFilm S6500fd) és ahhoz képest is csoda az APS-C szenzoros dslr pedig már az is jóval nagyobb mint az 1/2,33" képérzékelő :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20860) Byk01 válasza Vyndree (#20858) üzenetére


Byk01
senior tag

Minek mondani? Ott van a /-jel (nem az egyházi személy), az eleve az jelzi :)
Nem kioktató vagy támadó jellegű hozászólásnak szánom

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20861) Vyndree válasza Byk01 (#20860) üzenetére


Vyndree
őstag

Tudtam hogy nem jó, ezért kérdeztem. A 2,5x5,9 mm-t nem én írtam, szerintem fusd át még egyszer ha nem tiszta és lépjünk túl rajta.

(#20862) Byk01 válasza Vyndree (#20861) üzenetére


Byk01
senior tag

Én csak arra reagáltam, hogy írtad, senki nem mondta neked, hogy az mezei tört. De az 1/2,33-ban a / pont azt jelzi. Az APS-C méreténél meg 15,7x23,7 egy szorzás.
De van, amikor az embernek (természetesen nekem is, bár sokan megkérdőjelezik emberi mivoltomat) a legegyszerűbb megoldás nem tűnik fel, csak az, hogy nem jó a végeredmény, mint most nálad is.

De több karaktert vesztegettünk erre, mint amennyit ért.

Szerk: off

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20863) m3ss válasza _seth_ (#20859) üzenetére


m3ss
veterán

en is hasznaltam vmi hasonlo bridge gepet, 5600fd...hasznalhatatlan volt. minden lassu, bekapcsolas, kezeles, ellosz egy raw-ot, fel seccel kesobb exponal, varnod kell kb megegyet mielott ujra lohetnel :DDD
af hangja minden rovart elijeszt. az evf-et inkabb el sem kezdem... :)
utana a d70 vmi csoda volt.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#20864) _seth_ válasza m3ss (#20863) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem is volt 5600, nem volt róla rossz véleményem :) A d70 azért más kategória :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20865) Byk01 válasza _seth_ (#20864) üzenetére


Byk01
senior tag

Én is 5600-ról váltottam, csak én D40X-re :)
De a Fuji is megvan még, a gyerek szokta magával vinni kirándulásra. Neki még jó.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20866) m3ss


m3ss
veterán

a kepminosege nem volt olyan szornyu, iso 200-on. :)
ilyen csodalatos kepeket lottem vele :DDD bar ezeket en 6500fd-nek taggeltem, mar en sem tudom melyik volt...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#20867) #16820480 válasza Mr.Csizmás (#20792) üzenetére


#16820480
törölt tag

Amúgy MFT-re te milyen objektív lennejó? Ami olyasmire gondoltam, mint az XF 23mm, szóval ilyen ekv. 35mm-es és jó fényerős?

(#20868) schawo válasza Vyndree (#20858) üzenetére


schawo
titán

Azért nem, mert nem így lehet kiszámítani. Próbáld meg, vegyél elő egy számológépet, és csodálkozz rá. Teljesen mást jelent. A valódi jelentése: 1/2.33" névleges átmérőjű videó elektroncső effektív szenzormérete. Ne próbáld matematikailag megfogni, nem fog sikerülni, sok ismeretlenes az egyenlet.

(#20867) sheratan
Választék:
15mm f/1.7
17mm f/1.8
17mm f/2.8
19mm f/2.8
20mm f/1.7

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20869) Stauffenberg válasza #16820480 (#20867) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Van Olympus Zuiko 17mm f/2.8 és Zuiko 17mm f/1.8 ami pont ekv. 35mm. Előbbi olcsó, de ugye nem túl fényerős és DOF-ban is messze van, addig az f/1.8 verzió már drágább (de persze még így szinte csak a fele egy XF 23mm f/1.4-nek).

De sokkal többen esküsznek a Panasonic 20mm f/1.7-re, ez viszont már szűkebb, pont mint a Fujifilm XF 27mm f/2.8. A szenzor méret különbségből adódó veszteséget is számolva eléggé fej-fej mellett van a Pana és a Fuji üvege, mindkettő szépen rajzol nyitott rekeszen is, meg árban is hasonlók. A Panából sokkal több van a használt piacon, míg a Fujit időnként akciózni szokták, olyankor 200 USD.

Nincs könnyű dolgunk... nekem is az ekv. 35mm a legkedveltebb gyújtótávolságom. Ez rendszerint minden gyártónál drága (vagy egyszerűen nem is létezik, mint a legtöbb APS-C DSLR és MILC rendszeren). Szóval vagy csengetsz, vagy kompromisszumra kényszerülsz. Én már egyenesen ott tartok, hogy az XF 23mm f/1.4 objektív helyett inkább vennék egy X100s gépet. :D

De most egy darabig megelégszem majd az XF 27mm f/2.8-al is. Várom, hogy megint akciós legyen, múltkor nem tudtam élni vele.

[ Szerkesztve ]

(#20870) jjeahh válasza #16820480 (#20867) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Voigtlander Nokton 17.5mm f/0.95 :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20871) #16820480


#16820480
törölt tag

Hát nézegettem az XF 23mm-es obit, de nem kicsit kerül sokba, a 27mm-es meg nem igazán fényerős egy fixhez képest :(
Az MFT üvegeket még nézegetem, de valahogy olyan kis műanyagnak tűnnek szegények, hiába írják például arra a Pana 20mm-re is, hogy milyen jól összerakott. Az az Oly 17mm 1,8-as is jónak tűnik, viszont ami nagyon tetszett az X rendszeren, hogy van blendeállítás az objektíven. Bár attól tartok, hogy még mindig sokkal olcsóbb lenne MFT-n össezhozni ezt a rendszert. De még gondolkodom rajta egy kicsit. Ha sikerülne normális áron megválni a mostani géptől és obiktól, akkor még talán beleférne az az Fuji is...
Amúgy nagyon hülye kérdés, de ezeknek az obiknak az elején azok a számok, amik két odlalra mennek ilyen 5,6-tól 22-ig, azok mit jeleznek?

jjeahh: Jó ég, meg sem merem nézni mennyibe kerülhet :)

(#20872) schawo válasza #16820480 (#20871) üzenetére


schawo
titán

Zónafókuszálást segítik manuális fókusznál. Megmutatja, hogy azon a blendeálláson mekkora távolság van elfogadható fókuszban.

Példa: Ha a fókuszod 3m-en van, és a két 22-es vonal tegyük fel 2,5 és 4m-en áll, akkor az azt jelenti, hogy ha f/22-re állítod a rekeszt, akkor 2,5 és 4m között minden fókuszban van.

Ennek elsősorban régi filmes távmérős (meg nem távmérős) vázakon van jelentősége. Utcai fotózáskor rekeszelsz, előre befókuszálsz, és megvárod, míg az alany belép a tervezett fókusztávolságba.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20873) #16820480 válasza schawo (#20872) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi, így már világos :R

(#20874) Stauffenberg válasza #16820480 (#20871) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Amúgy nagyon hülye kérdés, de ezeknek az obiknak az elején azok a számok, amik két odlalra mennek ilyen 5,6-tól 22-ig, azok mit jeleznek"

Mélységélesség számítására jó. Ha az XF 23mm f/1.4-en (meg több Fujfiilm objektíven) fitymaként hátra húzod a fókusz gyűrűt, akkor megjelenik a távolság skála is hozzá. Schawo gyorsabb volt, elmagyarázta hogyan működik.

Ezt ma sok objektív gyártó lehagyja, pedig a konzervatívabb utcai fotósoknak nagyon tud hiányozni. Sokan esküsznek rá, hogy jobb mint bármilyen AF rendszer. Persze DOF buzéria mellett nem megy, ott olyan szűk a mélységélesség, hogy értelmét veszíti a módszer. Egy gyakorlott utcai fotós úgy ismeri az adott (jellemzően fix) objektívének a látószögét, hogy fel sem emeli a gépet, csípőnél tartva villámgyorsan beállítja a fókusz a becsült távolság alapján és kattint. Ez volt nagyapáink módszere a feltűnésmentes utcai fotózásra. Ma már inkább a kihajtható LCD kijelzőben és gyors AF-ben bíznak jobban.

Mondjuk a MILC-ek megjelenése előtti időkig a digitális világban az utcai fotósok amúgy is nagy ívben le voltak szarva. Aki akart egy DSLR-nél kompaktabb gépet annak egyedül a Leica volt alternatíva. Egy DSLR-nél meg hát mennyire életszerű, hogy majd a full frame tükrössel nekiáll zóna fókuszálni az emberünk?

Aztán jöttek a MILC-ek és a gyártók felfogták, hogy ezt a kategóriát szeretni fogják az utcai fotósok (be is jött a számítás), szóval legyen az objektíveken (legalább a tipikusan utcai fotós darabokon ekv. 35-50mm tartomány közelében).

[ Szerkesztve ]

(#20875) Lassú Víz válasza Stauffenberg (#20874) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"Ha az XF 23mm f/1.4-en (meg több Fujfiilm objektíven) fitymaként hátra húzod a fókusz gyűrűt,"

Bakker... :DDD Ez a hasonlat nem jutott volna eszembe, de biztos nem szemléltetném vele (ha hinni lehet az avatarnak) egy csajnak a fókuszgyűrű működését.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20876) schawo válasza Lassú Víz (#20875) üzenetére


schawo
titán

ha hinni lehet az avatarnak
Nem lehet :N

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20877) #16820480 válasza Stauffenberg (#20874) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk van egy olyan érzésem, hogy nem igazán sokat használnám ezt a funkciót, de jó tudni, hogy van ilyen is. :K

(#20878) Stauffenberg válasza #16820480 (#20877) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Gondolom a Fujifilm ezért rejtette el a távolság skálát, a többség valószínűleg nem használná és ne piszkítson bele a minimalista formatervbe. Meg bár nem próbáltam, de tudtommal ezzel is lehet váltani AF/MF fókuszmód között, ami szerintem baromi ötletes.

Szerk: Igen, jól emlékeztem rá. Szóval a fókuszgyűrű hátra húzásával lehet váltani AF és MF fókuszmódok között (meg vázról is, de az nem ennyire egyszerű és gyors).

[ Szerkesztve ]

(#20879) rbalint88 válasza Stauffenberg (#20878) üzenetére


rbalint88
addikt

Oly 17/1,8 objektíven is így van.

(#20880) TayRol válasza rbalint88 (#20879) üzenetére


TayRol
veterán

az egy másik dolog, hogy minek.

(#20881) #16820480 válasza Stauffenberg (#20878) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk elférne simán rajta a skála, a filmes gépeken sem rejtegettek dolgokat, ez meg elvileg arra hajazó design.

Amúgy az viszont tényleg ötletes, ha ezzel váltasz fókusztípust. Még az lenne komoly, ha egy filmes gépen ezzel lehetne továbbtekerni a filmet, mint egy pump-action puskánál :B

(#20882) schawo válasza rbalint88 (#20879) üzenetére


schawo
titán

Meg a 12/2-n már évek óta. Hátrahúzod a fókuszgyűrűt, megjelenik a távolságskála, meg a zónaskála, és átvált mechanikus manuálfókuszra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20883) Lassú Víz válasza Stauffenberg (#20878) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem tudom, hogy van a Fujinál, de az Olympus ilyen objektívjeinél, pl. 17-es, elektronikusról mechanikus fókuszra is vált az objektív, ami csak manuális tud lenni. Manuális by wire fókuszt a vázon kell aktiválni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20884) rbalint88 válasza schawo (#20882) üzenetére


rbalint88
addikt

olyannal nem találkoztam még élőben.

(#20885) Stauffenberg válasza Lassú Víz (#20883) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sajnos nincs ilyen huzigálós objektívem, amikor próbáltam, akkor nem figyeltem erre. Majd egyszer jobban beleásom magam az XF 23mm f/1.4 mélylélektanába, eddig megelégedtem azzal, hogy mellette szól a bitang jó minőség és fényerő, míg ellene a horror árcédula, meg a túlméretezés.

(#20886) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#20885) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

fókuszgyűrű force-feedbackja megvan? Pite beszélt róla asszem.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20887) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#20886) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem sok konkrétumra emlékszem az objektívből, mert egy szakvásáron próbálgattam. Nagy dög, kellemes tapintás, kb ennyi. Muszájból kellett menni, inkább gyorsan letudtam az egészet, végigtapogattam mindent amit kellett, aztán viszlát.

Majd jövőhéten reményeim szerint rátenyerelek pár nap erejéig egy X-T1-re és ha szerencsém van olyan objektívet kapok hozzá amilyet csak óhajtok. :)

Neked mikor lett X-A1 dupla kited? Még meg sem vetted, de már eladó? :D

[ Szerkesztve ]

(#20888) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#20887) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

vmi olyasmi, hogy a peaking(?) kiegészítő fukkciója, hogy az éles közelében felkeményedik a gyűrű, a fókuszmotor visszahatása által, vagy ilyesmi :F

ja, meguntam a várakozást, vettem egy DK-t, amíg megjön az XE1 :U :DDD

függő vagyok :O :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20889) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#20888) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Inkább egy XC 16-50mm + XF 27mm dupla kitet vettél volna, utóbbi még érdekelne is. :D

(#20890) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#20889) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

kétmillió! na, kéccázé'

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20891) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni fényképezőgép vásárlásában.

Eldöntöttem, hogy lecserélem a Panasonic FZ-28-as gépem, csak bizonytalan vagyok, hogy mit vegyek helyette.
Anyagilag beleférne egy Nikon D3100 kitobival, azonban ez elég régi modell.
Vagy inkább vegyek egy jobb kompakt gépet (Olympus XZ-2)?

Szerintetek melyikkel járnék jobban hosszútávon? Csak hobbi, amatőr fotózásra lenne használva: nyaraláskor, családi események... Nem tervezem ,hogy pár éven belül lecseréljem, szóval nem szeretném elkapkodni a döntést.

Előre is köszi a segítségeteket!

(#20892) Tin_Shield válasza Lala6 (#20891) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha nem tervezel a későbbiekben költeni a fényképezőgépre akkor lehet jobban megéri egy csúcskompakt.
Az Oly XZ-2 jó gép, ajánlott. Esetleg érdemes még megnézni a Panasonic LX7-et. Vagy Fujifilm X10-et, ha bejön a retro stílus.

De ha nem akarod bezárni magad előtt a fejlődési (és a pénzköltési :) ) lehetőséget akkor jobban jársz egy cserélhető objektíves géppel. Igaz a hozzá adott kitobival nem leszel érdemben beljebb mint egy csúcskompakttal, de bármikor tovább lehet lépni

DSLR: 100e körül Canon 1100D és a Nikon D3100 van. Mind a kettővel lehet fotózni és nagy előrelépés lenne az FZ28-ról. Ám elég régi darabok, én csak akkor venném őket ha semmi esély arra, hogy ~30e Ft-tal megnöveld a keretet. Ha belefér egy kis spórolás akkor Nikon D3200 vagy D5100, sokkal jobb gépek, megérik a felárat. De a bestbuy szerintem ennyiért a Pentax K500 (ha nem akarsz videózni)

MILC: hasonló a helyzet, vannak 100e körül/alatt kifutott darabok (Nikon 1, Samsung NX, Sony NEX-3N, Olympus E-PM1/PL3), ezek is érdemei előrelépést jelentenének az FZ-ről. De itt is ~130e körül vannak a hosszabb távra jobban megérős gépek pl. Sony a5000/NEX-5T kit, Olympus E-PM2/PL5 duplakit, Fujifilm X-A1 kit.

[ Szerkesztve ]

(#20893) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Villam kerdes.
Nikon D7000 + 18-105 VR kit obi gyari uj, dobozos, 250 ezerert jo vetel, vagy felejtos?

Illetve, ugyanez a kombo hasznaltan 10 ezer expoval, dobozban mindnen tartozekkal 175 ezerert?

Koszi,
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#20894) jlaudio válasza Gravity1234 (#20893) üzenetére


jlaudio
tag

Én a használtat venném és a külömbözetből pl kijön egy fotóstáska, egy fényerős fix obi, egy memóriakártya.
Én is egy 13000 expós Nikon d5100 vázat vettem és hozzá egy új 18-105 obit ami szürkeimport de legalább új és olcsóbb volt mintha ez üzletben vettem volna, igaz igy a gari ugrik...
Nem bántam meg mivel most egy táskára gyűjtök és egy memóriakártya is kéne, szóval sok pénzt lehet megspórolni ha megkimélt használtat vásárolsz,

(#20895) Tin_Shield válasza Gravity1234 (#20893) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Hivatalos Nikon garanciás, 3 év váz, 1 év objektív? Ha igen akkor baráti az ár.
Ha nem akkor el kell eldöntened mennyit ér neked a hivatalos gari. Üzletben 270e körül indul ez a szett Nikon Mo. garanciával (szvsz ha már negyedmillát elköltesz akkor megér +20e Ft-ot a nyugodt alvás)

A 10e expo semmiség, ha egyébként rendben van a cucc. Alaposan át kell nézni és ki kell próbálni. Kis szerencsével - ha itthoni beszerzésű a gép - még valamennyi garancia is lehet rá. Ha nincs akkor vagy szürkeimportos, vagy több mint 3 éves, ez utóbbi esetben elég keveset használták.

(#20896) cselt


cselt
senior tag

Lenne egy kérdésem, szerintetek melyik éri meg jobban, ha tegyük fel egyforma árban vannak:

1. Használt Pana GX-1 Pana 14-42 II-es obival
2. Új Oly E-PL5 14-42 kit obival

(#20897) Tin_Shield válasza cselt (#20896) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A GX1 lényegesen komolyabb és jobban kezelhető váz, elég jó videóképességgel. Viszont a kicsit jobb képminőség és a dönthető LCD az E-PL5 mellett szól. Meg a 2,5-3 év garancia is. Az obik kb. egyformán rajzolnak.

(#20898) cselt válasza Tin_Shield (#20897) üzenetére


cselt
senior tag

meg mondjuk az E-PL5-ben van vázstabi, ami régi objektíveknél még jól jöhetne

(#20899) Tin_Shield válasza cselt (#20898) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Valóban. Sajnos nem OM-D szintű, a tesztek szerint 1-2FÉ-t tud. Ha csak a kitobit nézzük a Pana OIS valamivel jobb, viszont az Oly stabi meg a vázban van. Én amúgy valszeg az E-PL5-öt venném, de nem is a stabi, hanem a kihajtható LCD miatt, a mostani vázamon van nagyon megszerettem. (a GX1 k..va jól néz ki még mindig, ezüstben főleg, szvsz csak az E-P5 szebb nála az egész MILC mezőnyből)

[ Szerkesztve ]

(#20900) taky023


taky023
tag

Sziasztok!

Még volna egy kérdésem a Pentax K-30-cal kapcsolatban. Egyre jobban elhatároztam magam mellette, de még mielőtt megvenném, meg szeretném kérdezni, hogy melyek azok az "alap kiegészítők", amik azért jöhetnének a géppel együtt? Gondolok itt pl. arra, hogy táska mindenképp kell, de pl. napellenző, polárszűrő, különböző tisztítókból melyek ajánlottak?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.