Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) TayRol válasza kovaripeti (#20299) üzenetére


TayRol
veterán

Alattad a válasz. 128e Ft-ért megveszed az általam linkelt szettet, amiből a nagyobbik obit eladod 35e-ert. Ki lehet számolni, hogy mennyiből lesz egy szuper új szetted, Olympus hátizsákkal.

(#20302) kovaripeti válasza TayRol (#20301) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Köszi a választ mindenkinek! Ezt teszem!

(#20303) TayRol válasza kovaripeti (#20302) üzenetére


TayRol
veterán

Vagy a másik linken található, Hardverapros cuccot megveszed, egy kis alkuval. Az is teljesen új.

(#20304) jjeahh válasza Tikakukac (#20300) üzenetére


jjeahh
nagyúr

esetleg e-pm2

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20305) kovaripeti válasza jjeahh (#20304) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Ez sem rossz. És egy átlagos földi halandó mint én, vesz észre különbséget képminőségileg a pm2 és a PL-5 között? Csak automata módban lövök.
És más gyártó nem is jön szóba csak az Oly? Ebben az árban ezek most a legjobbak?

[ Szerkesztve ]

(#20306) jjeahh válasza kovaripeti (#20305) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha az obipark is számít, később vennél egy zsebfixet vagy valami, akkor igen, ezek a legjobbak...nameg ebben az árkategóriában az x-a1-et leszámítva gondolom ezeknek a legjobb a jpeg motra, automatikája :) ha a képminőséget nézed a két gép egy kutya, az eltérés a funkciókban van, pl. dönthető kijelző, tárcsák-gombok...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20307) Nagya21 válasza kovaripeti (#20305) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Vagy kifogsz a madaras tecsóban egy végkiárusított Nikon1 S1-et.
ASzfváriban mult szombaton még 50k volt a szett.( kiállított darab)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#20308) jjeahh válasza Nagya21 (#20307) üzenetére


jjeahh
nagyúr

annyiért bőven megéri, de fejleszteni rá elvileg nem olcsó és ez már nem fogja hozni azt, vagy jobbat, amit a dslr-től megszokott...legalábbis magas érzékenységen biztos nem...persze azért érdemes egy pillantást vetni rá, előnye a brutál gyorsaság, és ha nem vagy túl igényes, és/vagy rendesen megkomponálja a képeket egy ilyen pindurnikon-ból is szép dolgokat lehet kihozni :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20309) Nagya21 válasza jjeahh (#20308) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Az ebay- on a hazai árakhoz kèpest féláron vannak az obik.
Èn lőttem egy 10mm- es fixet 11k-èrt.(remèlem megjön, ésnem nyomják át a fejem)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#20310) schawo válasza Nagya21 (#20309) üzenetére


schawo
titán

Az szép.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20311) Nagya21 válasza schawo (#20310) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Köszi az elismerést, mostmár csak az kell, hogy meg is érkezzen a 0 pozitivos , márciusban regelt eladótól ;]
A többi ajánlat ilyen lencsére 23-26k volt. nálunk ujonnan 60k :O
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#20312) Tikakukac válasza Nagya21 (#20311) üzenetére


Tikakukac
titán

Épp nemrég ment a topikban a szó, hogy valaki meg tablet árust talált negyedáron. Na, hát lehet tippelni annak is mennyi volt az alapja. Ez nem a szeretetszolgálat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20313) Nagya21 válasza Tikakukac (#20312) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Teisám öntöd az emberbe a lelkesedést :U :U :U
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#20314) #22145024 válasza schawo (#20289) üzenetére


#22145024
törölt tag

Nem. Az zavar alapvetően, hogy olyan hóka-döglött az egész. A kontraszthiány miatt az élességérzet is az alsó határt súrolja, meg kicsit telefonos fílingje van. (tudom, azok rosszabbak...) Szal ez alapján nem venném meg ezt a vázat.
De amúgy továbbra is ez a favorit (G6). Bár versenyben van még az LX7-is, mert kb féláron megvan. De még nézegetek tesztvideókat...
Lehet ezeken valahogy fehéregyensúlyt állítani? Vagy akár menüből, reprodukálható módon mondjuk tetszőleges Kelvinértéket kiválasztani és nem csak a szokásos, 3200/5600/8000 fix értékeket?

(#20315) Tikakukac válasza Nagya21 (#20313) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez van. Sajnos tapasztalataim szerint a kolbászból kerítés és az ingyen ebéd az nem létező dolog. Én épp 3 napja vertem el 10k-t utazásra ahol az előre maximálisan leegyeztetett eladó nem jött el. Pedig hidd el, ez ezerszer biztosabb volt, mint egy ebay. De paypal úgyis fizet ha nem okés a dolog, annyira ne parázz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20316) phedi77


phedi77
tag

Sziasztok!

Itteni javaslatra vettem egy Oly EPM2-őt. Egy álom - imádom. Kompakt is, gyors is, gyönyörű éles képeket készít, úgyhogy nagyon boldog vagyok vele. Végre egy gép amivel auto üzemmódban a férjem is tud rólam normális képeket csinálni :)
Most egy olyan technikai kérdésem lenne: ha fény (pl. ablak előtt) áll a téma, hogy tudom az ISO növelése helyett valami más trükkel úgy lefényképezni, hogy ne legyen sötét?

(#20317) Nagya21 válasza phedi77 (#20316) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Derítő vakuzás??
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#20318) jjeahh válasza phedi77 (#20316) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez itt off, de "A" mód, és a rekeszértéket, F/szám csökkented minél kisebbre...további géppel kapcsolatos kérdésekkel bátran jöhetsz ide, általános kérdésekkel meg ide ;)
szerk, még egy tipp: portrénál az arcot próbáld meg fénybe helyezni, és használj szpot fénymérést :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20319) phedi77 válasza Nagya21 (#20317) üzenetére


phedi77
tag

Köszi! Elvileg ha egyre gondolunk: nagyon mini a géphez gyárilag kapott vaku - nem segített.

(#20320) phedi77 válasza jjeahh (#20318) üzenetére


phedi77
tag

Szorri, megyek ;)

(#20321) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Sziasztok!

Abszolút kezdő vagyok a DSLR gépek terén, így egy elég noob-nak tűnő kérdéssel fordulnék hozzátok. Úgy látom az egyik legfontosabb mérőszámnak tartják az expo-k számát a használt gépek esetén az állapot megállapítására. Ebből mit lehet megmondani (nyilván azt, hogy hányat fotóztak vele, de annyira számítana ez a gépnek)? Csupán abból indulok ki, hogy egy használt telefonnál sem azt nézem meg először (sőt, soha), hogy hány percet telefonáltak vele összesen. Egy márkásabb (Nikon, Canon) váznál mennyire számít soknak 15-20.000 expo?

(#20322) Tikakukac válasza szentkuti11 (#20321) üzenetére


Tikakukac
titán

16k volt a Nikonban és élből 20k pénzt akart alkudni egy gyerek, mikor meglátta. Szépen elküldtem a pcsába és aztán jött egy fotós srác aki kérdés nélkül elvitte árában. Az emberek csodát akarnak, fele áron 0 expro 30 év gari...
1-2 évesen 20-25k simán férjen bele. Ha kiszámolod kb mennyit lősz mire 100k lesz benne fél élet. Lehet még azután is elmegy ennyit, vagy hamarabb hal be, legyen gari és meglátod.

2 hétig volt DSLR-em, passzolom. Gondolom csatt és a tükör már nem csapkod többet :B Gyanúsan ez is ilyen lutris, de a profik talán hang alapján tudnak valamit erről, de passz :(

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20323) szentkuti11 válasza Tikakukac (#20322) üzenetére


szentkuti11
addikt

Hogyan szoktak behalni ezek a magas exposzámtól? Van valami előre utaló jel?

(#20324) #22145024 válasza szentkuti11 (#20323) üzenetére


#22145024
törölt tag

Legtöbbször úgy, hogy többet nem exponál. Lehet cseréltetni hivatalos szervízben, meg néha fusiban ha minden klappol. Az alsókateg. DSLR-ek kb 40k expót tudnak, de ez nem egy garantált érték, csak átlagos. A csere olyan 40-60kHUF közt mozog. Bár ilyenkor már be tud halni más is és a kűlcsín is elég viseletes tud lenni. Kb mintha egy autót kellene nagygenerálozni. Valakinek megéri, mert olyan olcsón jut vázhoz, valaki meg ilyenkor teszi fel a polcra, mert eladni nem akarja ekkora buktával...

(#20325) ccs2929 válasza #22145024 (#20324) üzenetére


ccs2929
senior tag

Azért a 40000 expót még alsó kategóriában is inkább 80-100000re garantálja a gyár /legalább is a Spny, de szerintem mind/, szóval 20-30e expótól nem kell megijedni, ha amúgy sérülésmentes a gép. A ledobástól jobban tartanék ..... :K

Tikakukac, akkor a 2 hét, vagy hónap alatt belenyomtál 16k expót :F :Y

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#20326) Tikakukac válasza ccs2929 (#20325) üzenetére


Tikakukac
titán

Használtan vettem 1.5 :B évesen

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20327) Stauffenberg válasza #22145024 (#20324) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez a 40k expó valamilyen hivatalos szerviz statisztikából származik? A legalja DSLR-ek is rendszerint 80-100k expóra vannak tesztelve.

Ha a 40k stimmel is, leginkább amiatt mert egy belépő DSLR-t ritkán tesznek ki extrém mennyiségű exponálásnak, így mire eléri a 40k expót már túl van 7-8 év nyúzáson, ugyan ennyi nyaraláson, néhány odaütésen, kapott már bőven rázást, port, párát, babahányást. Nem ugyan olyan mint 2-3 év alatt beletenni 200k expót egy fotóriporter gépébe a sajtópáholy kényelméből.

(#20328) mayafree


mayafree
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam és szükségem lenne a megerősítésetekre! Érdekelne az Olympus E-PL3 de amit igazán
ajánlottak és most inkább erre lenne keretem az az Olympus XZ-10!

Túl azon, hogy az E-PL3 cserélhető objektíves, látható minőségi különbség lenne az elkészült
képek terén a két gép között?

Másik gondom, hogy az XZ-10 nagy fényerejű míg az E-PL3 alap objektív nem!
Ez nem okozhat gondot később?

És ha úgy látjátok, hogy mégis érdemes az E-PL3-at választani, akkor az E-PL5 és E-PL3 között
van lényeges képminőségbeli különbség?

Szóval ár/érték arányban melyik a legjobb vétel?

És E-PL5, E-PL3 kategóriában van-e jobb alternatíva?
Esetleg Panasonic DMC-LX7EP-K vagy Fujifilm FinePix X10-ről mi a vélemény?

Több véleményre is kíváncsi lennék!

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#20329) jjeahh válasza mayafree (#20328) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Túl azon, hogy az E-PL3 cserélhető objektíves, látható minőségi különbség lenne az elkészült
képek terén a két gép között?"

ha az e-pl3-at kitoptikával használod kb. csak dinamikában lesz minőségi különbség (kiégett-bebukott részletek) ha viszont az e-pl3-ra felpattintasz egy fényerős fix-et, akkor az xz-10 labdába sem rúghat.

"Másik gondom, hogy az XZ-10 nagy fényerejű míg az E-PL3 alap objektív nem!
Ez nem okozhat gondot később?"

az xz-10 fényerejét konpenzálja az e-pl3 nagyobb szenzora

"És ha úgy látjátok, hogy mégis érdemes az E-PL3-at választani, akkor az E-PL5 és E-PL3 között
van lényeges képminőségbeli különbség?"

van. az e-pl5-ben a mai napig talán a legjobb mft szenzor van, míg az e-pl3-ban kissé elavult lapka többek között.

"Szóval ár/érték arányban melyik a legjobb vétel?"

mindegyik best buy...neked kell eldöntened fejlesztenél-e később jobb objektívekre, tehát kell-e cserélhető obis váz...esetleg én még idefűzném az olympus e-pm2-őt is :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20330) atirag


atirag
őstag

Az itteni ajánlások alapján vadászok egy olypmus e-pl5-ös gépre,de csak mostanában derült ki,hogy nincsen beépített vakuja. A külső vaku ami jár hozzá az mennyire kénylemes vagy kénylemetlen? Vagy milyen hasonló gép van amiben vaku is van?

Vagy nézzek egy e-pm2-őt? Az is jó lehet? Csak abból meg hiányzik a dönthető kijelző amit azért használnék:)

[ Szerkesztve ]

(#20331) erzol válasza atirag (#20330) üzenetére


erzol
őstag

Mindez felhasználói szokás kérdése szvsz. 1 éve használok pent, talán 1x volt rajta vaku. Tény, hogy elveszti a váz a kecsességét a kis bumszlival a tetején ugyanúgy mint az opciós keresővel. Vészmegoldásnak jó a beépített, opciós mini vaku abszolút nem helyettesít egy állítható fejű vakut szerintem.
Inkább fényerős obi+állvány kit vaku max derítésre
#20332
Mióta dönthető kijelzős a vázam szinte minden alkalommal használom. Nagyon hasznos, hogy nem kell fetrengenem egy talajközeli képhez.
Van még a pl5-ben +3 programozható gomb, vezérlő tárcsa. használható.

[ Szerkesztve ]

(#20332) Whynot? válasza atirag (#20330) üzenetére


Whynot?
aktív tag

A mediamarkt webshopban házhoz szállítással, obival 89e az E-PM2, sztem nem érdemes egy dönthető kijelzőért kifizetni a különbözetet. Jelzem, a géphez nem értek, mert én is csak olvasgatom a teszteket, de azok szerint nincs jelentős különbség... Ha tetszene a youtube-on látható oly tesztvideók minősége, már meg is vettem volna a PM2-t.
[link]

(#20333) erzol válasza Whynot? (#20332) üzenetére


erzol
őstag

Kicsúsztam a szerk. időből.
Olympus gépek nem híresek a videós képességükről. Ezt a panasonic, sony sokkal jobban megoldotta.

(#20334) atirag válasza erzol (#20331) üzenetére


atirag
őstag

Igen én is erre gondoltam,hogy nem sokat használtam vakut azért. Viszont az elöbb linkelt media markt-os ár nagyon vonzó. Mert az e-pl5 dupla kit-el 150ezer most. Igaz ebben nincs csak egy obi és lehet kevés is a 14-42-es obi. Biztos vennem kellene hozzá másikat és akkor már nem biztos,hogy olyan jó választás.

Lehet várok még valami jobb ajánlatra használtban.

[ Szerkesztve ]

(#20335) jjeahh válasza atirag (#20334) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha biztosan tudod, hogy neked kell a tele tartomány, akkor nagyon megéri a duplakit, de én nem esnék abba a hibába, hogy duplakit-et vegyek, csak mert sosem lehet tudni... :) persze, ha nem kell túladhatsz rajta, ez is igaz...de szerintem, egy átlagjúzernek az esetek 99%-ában a kitobi átfogása elég. sőt, én pl. egyetlen fényerős ekv. 50-es fix-el is ellennék, ha nem lenne olyan drága mft-re

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20336) sideburns válasza jjeahh (#20329) üzenetére


sideburns
aktív tag

"felpattintasz egy fényerős fix-et"
Ezt mindig hanyagul odaveted, azt azért tedd hozzá, hogy előbb meg kell venni azt a fényerős fixet (jó esetben is egy XZ-10 ára).
"egyetlen fényerős ekv. 50-es fix-el is ellennék, ha nem lenne olyan drága mft-re"
Ugyeugye? ;]

Manuálissal meg nem a kezdők fognak játszogatni.

(#20337) jjeahh válasza sideburns (#20336) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a "mindig" tulzás, nem emlékszek rá, hogy gyakran emlegetném, és ugyeugye odavettem azt is, hogy drága... :D
manuálisat meg mindig csak úgy odavetik páran, hogy az nem kezdőknek való, holott én is kezdő vagyok, mégis egy zacsi manuállal játszadozok :P

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20338) mayafree válasza jjeahh (#20329) üzenetére


mayafree
csendes tag

Szia!
Köszönöm a segítségedet!
Az e-pm2 szenzora a pl3 vagy pl5-höz közelít jobban?
Panasonic lx7 vagy fuji x10 akkor nem igazán jobb alternatíva?

Kedves schawo, ha lehet csak pár mondatban leírnád, hogy hosszabb távra érdemesebb venni vagy kezdésnek elég egyszerűbb gép is az eredeti hozzászólás alapján. És te melyiket ajánlanád leginkább?
És ha bárkinek van további tanácsa előre is köszönöm! Üdv.

(#20339) Mr.Csizmás válasza mayafree (#20338) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

= PL5 szenzor

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20340) jjeahh válasza mayafree (#20338) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mr.Csizmás megelőzött, pm2-ben ugyanaz a szenzor van mint pl5-ben. lx7, fuji x10 akkor lehet alternatíva, ha biztos vagy benne, hogy később nem akarod majd az obiparkod fejleszteni

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20341) donnamanna


donnamanna
csendes tag

Sziasztok!
Alap szintű DSLR gépet szeretnák vásárolni. Gondolom sokan tették fel a kérdést de tudnátok nekem ajánlani polyan DSLR belépő gépet, amivel MINŐSÉGI képet tudok kédzíteni és lehetőleg távoli témákat is??
Azaz két obis kivitelben...
Amit találtam az egy Nikon D3100 gép 18-55VR és 55-300VR obival és 190 ezerbe kerül. A második obival tudok távoli témákat készíteni??

Köszi szépen aki segít!!

[ Szerkesztve ]

(#20342) Mr.Csizmás válasza donnamanna (#20341) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

EPL5 duplakit 128 ezer.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20343) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#20342) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

És DSLR-nél maradva Pentax K-500 dupla kit (18-55mm + 50-200mm) ami meg 159.990 Ft.

De ugye attól is függ, hogy mennyire legyen tele az a teleobjektív. Mit akar és mekkora távolságból fotózni. Azért a Nikon D3100-hoz képest a Pentax K-500 egy jóval összeszedettebb, minőségibb, okosabb, jobb váz.

(#20344) donnamanna


donnamanna
csendes tag

Köszi a választ. Sajnos a Pentaxot nem ismerem, de csak jókat olvastam róla. K500-hez akkor ez a 50-200 mm obi ez teleobjektív? Ezzel kb hányszorosan lehet zoomolni??

[ Szerkesztve ]

(#20345) Mr.Csizmás válasza donnamanna (#20344) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a zoom szorzó a legkisebb, legnagyobb közti különbséget jelenti. 200 / 55 = 3,63 a válasz a kérdésedre.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20346) donnamanna


donnamanna
csendes tag

Pentax K500 hoz később milyen obit tudok venni, telefotózásra?

(#20347) A Zéé válasza donnamanna (#20341) üzenetére


A Zéé
addikt

D3100 + 18-55 + 55-300 szett 190-ért nekem elég soknak tűnik. Nem tudom hol vannak most az árak, de 100k-alatt lehetett venni nemrég a 18-55 VR obis kittel, az 55-300 VR meg semmiképp sem ér még 90k-t.

Just a simple Lineman...

(#20348) donnamanna


donnamanna
csendes tag

Nézegetem a Pentax K500 tesztfotókat, hát nem semmi...szuper! Már beleszerettem. Használ valaki ilyet esetleg közületek? Mennyire könnyen kezelhető a menüje, mennyire van sok állítási lehetőség, stb? Az 50-200 mm obi egy állatkertben pl elég? meg pl. balatoni tájképhez ilyesmikhez szeretnék gépet.
A Nikon 3100 kiesett, olvasza, nincs magyar nyelv

[ Szerkesztve ]

(#20349) Kaics


Kaics
tag

Sziasztok!

Vennék gépet, obit nem is nagyon cserélgetnék, inkább a képminőség miatt az egész felhajtás. Sokat utazom és szeretnék minél jobb képeket lőni. Anno volt Nikon D40-em, akkor elégnek bizonyult.

Tudnátok valamit ajánlani ártól függetlenül?

(#20350) donnamanna


donnamanna
csendes tag

A Pentaxhoz viszont sehol sem találok magyar használatit...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.