Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) schawo válasza #16820480 (#19850) üzenetére


schawo
titán

Szerintem nagyon kellemesen masszív, nem lötyög, nem kotyog, nem zörög, a zoom gyűrű nagyon finoman jár, nagyon jól össze van rakva az egész, nem kitobi szint.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19852) fungeld


fungeld
aktív tag

Köszi mindenkinek, majd ha megint megyek Budapestre, akkor lehet, hogy megnézem újból. Nekem elég fontos a videózás is, szóval azért kezdtem el a 600D felé húzni, a magic lantern pedig végleg eldöntötte.
Egyébként lehetne rosszabb. Egy 600D-vel álmodtam és ott kb olyan csúszós volt, mintha vizes szappant fognék. Ráadásul az ujjaim beszorultak az objektív meg a markolat? közé :D

Szerk: Pentaxot én sem láttam.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#19853) #16820480 válasza schawo (#19851) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi! Mondjuk még gondolkodom, hogy kell-e ekkora obi. Régebben volt (nem micro) 4/3 14-42, az kicsit keves volt zoomátfogasban, a mostani Canon 15-85 kellemesebb. Miért nem csinálnak ilyen 14-55 vagy 14-60-as obit...?

(#19854) szp1 válasza #16820480 (#19853) üzenetére


szp1
addikt

[link]

[link]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#19855) Tin_Shield válasza #16820480 (#19853) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Van Olympus 12-50 csak - időjárásállóság és "makró" ide vagy oda - az én ízlésemnek túl bumszlira sikeredett. És sötétre.
12-40 f2.8 és a kitobik közé szerintelem esélytelen valami komolyabb, de még nem pro obi, pedig egy m43-os 14-54-n vagy 12-60-n valszeg sokan elgondolkoznának, köztük én is. Csak ehhez még mindig nagyon kicsi m43-os piac világviszonylatban.

(#19856) schawo válasza szp1 (#19854) üzenetére


schawo
titán

Ezek 4/3-os dslr obik. Pont ezeket hiányolja mikróból.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19857) szp1 válasza schawo (#19856) üzenetére


szp1
addikt

Hopp..! Bocsi... :B ..értő olvasás alszik... :B

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#19858) #16820480 válasza Tin_Shield (#19855) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet igen, hogy nem elég elterjedtek, bár azért már egész sok obi van a rendszerre. Az is eszembe jutott, hogy ez is marketing, hogy vegyék meg az emberek a nay zoomokat, meg kiegészítőket, ne maradjanak az egy obival, mert az nem üzlet a gyártónak.

(#19859) .mf válasza schawo (#19849) üzenetére


.mf
veterán

Hol láttál használtan 70 alatt 14-150-est? Én csak 90-ért láttam 1db-ot hirdetve az utóbbi 2-3 hónapban.

Sheratan: 14-150-es eddig kimaradt (még?), 40-150-esem volt, full-műanyag (bajonett kivételével) építése és pille súlya (190 g?) ellenére eléggé egyben volt, és ami a lényeg, optikailag teljesen rendben volt. Miután sikerült egy 14-140-II-t jó áron kitből vennem, összehasonlítottam a kettőt: ugyan a Pana képminőségben kicsivel gyengébb, de cserélgetés nélkül lefedi azt a tartományt, így az maradt, a 40-150-es ment.
A 14-140-II is baba, a tubus külseje és a bajonett fém, ennek ellenére 265 g, ha jól emlékszek, ilyen átfogással, beépített stabival...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19860) schawo válasza .mf (#19859) üzenetére


schawo
titán

Az jó (neked), én 70-ért adtam el az enyémet kábé egy éve.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19861) #16820480 válasza .mf (#19859) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, jól hangzik, bár mondjuk valószínű egy E-M10 váz lenne majd hozzá, abban meg úgyis van stabilizátor, szóval ezért gondoltam feleslegesnek. A másik esélyes, hogy veszek mellé egy 14-42 ii-t, és kibékülök az átfogással. Bár azért jól jön néha az az ekv 100mm fölötti tartomány.

(#19862) schawo válasza #16820480 (#19861) üzenetére


schawo
titán

Sigma 60/2,8?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19863) .: JuSzT :. válasza #16820480 (#19861) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Az em10 most best buy, főleg a prémium kedvezménnyel ^^.

(#19864) Throme válasza Colonel993 (#19843) üzenetére


Throme
veterán

Nem roszak ezek a canonok!
Nincs semmi baj a műanyag burkolattal.
pl:
1200D
5:30-tól :)

(#19865) Tikakukac válasza Throme (#19864) üzenetére


Tikakukac
titán

Attól, hogy nem tört szét még nem lesz sem minőségibb sem jobb fogású a full csupasz kopós műanyag. Szerintem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19866) Nagya21


Nagya21
addikt

Üdv Mindenkinek!!
Ma voltam a szfvári madaras tecsóban, és szembejött velem egy kiárusítás tábla, egy Nikon1 s1 mellé letámasztva.
A dupla obis kit 80k volt, nem birtam nem otthagyni :DDD :DDD :DDD
A sima 1 obis kit 68K.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#19867) fungeld


fungeld
aktív tag

Lehet, hogy nem jó helyen kérdezek, de jobb topikot nem találtam. Először is egy 600D-ről lenne szó.
1. Milyen memóriakártyát érdemes hozzá venni, ami nem túl drága, de jól használható?
2. Milyen ,,filléres" kiegészítőket érdemes hozzá rendelni első körben ebayről?(akksi, távkioldó, stb...)
3. Ezek az ebayes olcsó uv, polár, nd szűrők mennyivel rosszabbak a drágább, márkás társaiknál és melyikekre érdemes beruházni?
4. Mennyire gyakoriak a gyárilag hibás Canon vázak, objektívek?(USA-ból jönne és nem lenne túl jó, ha egyből vissza kéne küldeni)
5. A 600D és a T3i ugyanaz csak más van ráírva, semmi különbség sincs köztük?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#19868) Freddy76 válasza fungeld (#19867) üzenetére


Freddy76
addikt

Canon topik.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19869) Mr.Csizmás válasza Nagya21 (#19866) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

te vagy a második ilyen, ha visszakeresel, valakinek már sikerült egy ilyet fognia, jó vétel volt, grat :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19870) HollyBoni válasza fungeld (#19867) üzenetére


HollyBoni
veterán

Amire tudok válaszolok:

1. Megbízható márka, minimum Class 10, megbízható forrás mert sok a hamisítvány.

2. Azt vegyél hozzá amire szükséged lesz, idővel megtudod. Felesleges pl a távkioldó ha egyszer nem veszed elő.

3. Az 1-2 ezer forintos olcsó szűrőket NAGYON kerüld. Iszonyatosan le tudják rontani a képminőséget. Valami jobb Hoya vagy B+W alá nem adnám.

5. Ja.

[ Szerkesztve ]

(#19871) Benji21th


Benji21th
tag

Sziasztok!

Szeretnék beruházni egy MILC-re. Eddig kompaktot (Fuji JX500) és mobilt (Lumia 920) használtam, de most arra jutottam, hogy jobb lenne komolyabban belemerülni a fotózásba. Leginkább tájképeket készítenék, valamint városképeket, főleg éjszakait, esetleg portrékat, HDR képeket. Nem szeretnék 60-70 ezer forintnál többet költeni rá kezdésként (Objektívvel együtt), mert ha esetleg nem válna be, nem szeretnék ennél többet "bukni", viszont szeretném nyitva hagyni a lehetőséget a bővítésnek, ha mégis beválna.
Túl nagy elvárásaim nincsenek szerintem a masinával:
-Könnyen kezelhető legyen
-Ne legyen túl "elavult"
-Tudjon HDR-képet készíteni, ne nekem kelljen manuálisan
-Érintőképernyőnek örülnék, de nem létfontosságú
-Legyen üzemmód tárcsája
-Jól bánjon a jpeg-vel
-A hozzátartozó alap objektívvel is lehessen értékelhető képet készíteni
-Ne legyen túl pici, meg lehessen fogni

Természetesen nem újban gondolkozok, ha kevesebbe kerül, mint a fent megjelölt összeg az nem baj :)
Ti miket ajánlotok?
Köszönettel
Benji

(#19872) schawo válasza Benji21th (#19871) üzenetére


schawo
titán

-Tudjon HDR-képet készíteni, ne nekem kelljen manuálisan
Fogalmam sincs, melyik tud ilyet, de legjobban teszed, ha utána sem nézel, hanem gyorsan kivered a fejedből :)

Ebbe a keretbe az Olympus PL1-2-3, P1-2-3 gépei férnek bele kitobjektívvel, használtan, jó jpg minőséggel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19873) jjeahh válasza Benji21th (#19871) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1 schawo-nak, hdr-es témában, és itt felsoroltam pár milc-et is annó

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19874) fungeld válasza schawo (#19872) üzenetére


fungeld
aktív tag

Lehet, hogy csak az expozíciósorozatra gondol. Ha nem akkor én sem értem.

(#19870) HollyBoni Köszi! Az olcsó UV szűrőket is kerüljem vagy ott teljesen mindegy?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#19875) Lassú Víz válasza schawo (#19872) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem akkora hülyeség mint amekkorának elsőre látszik. Egy témamódot simán megérne. Sokan vannak akik tudni sem akarják, hogy HDR-t fotóznak csak iAuto módban szeretnének egy olyan képet amit a szobában az ablak felé nézve látnak.
Az E-M1-ben pl. két HDR program is van.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19876) Freddy76 válasza schawo (#19872) üzenetére


Freddy76
addikt

D5100 pl. tud. Vagy az iPhone-ok a 4-től felfelé...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19877) .: JuSzT :. válasza schawo (#19872) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

g6-ban is van gyári HDR mód

(#19878) Benji21th


Benji21th
tag

Köszönöm a tippeket. Igen az expozíció sorozatra gondoltam, mert pont az Olympusok némelyikénél olvastam, hogy bár csinál, nem fűzi őket össze. A felsorolt gépek között látom a Samsung NX1000-et, 100-at, ezeket meg szabad venni, vagy csak beleférnek a keretbe? A Nikon J1 volt a kezemben, érdekes. Bár a listán nincs, de a Panasonic G3 nagyon megnyerő volt papíron, valahol itt mozoghat árban is ha minden igaz, de még nem találkoztam vele használt piacon. Elismerten jó jpeg-t csak az Olympusok csinálnak?

(#19879) .: JuSzT :. válasza Benji21th (#19878) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A G3 szinte mindig best buy volt, most valóban nincs eladó, de pár hónapja ötösével volt eladó, lehetett bőven válogatni. Ha olyat találsz, azzal nem lesz bajod.

(#19880) Lassú Víz válasza Benji21th (#19878) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A Fuji X széria is király, de az sem olcsó.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19881) konradl válasza Lassú Víz (#19880) üzenetére


konradl
tag

Sziasztok!

Az elmúlt 1 hétben folyamatosan bújtam a fórumot és kerestem hozzám illő gépet.
Szeretném a segítségeteket kérni.
1. Portrékat szeretnék fotózni
2. Használtban gondolkodom és 50-70 közötti áron

Milyen gépet ajánlotok?
Portréhoz milyen objektívet javasoltok?

Köszönöm szépen a segítséget.

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#19882) .: JuSzT :. válasza konradl (#19881) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szia.

Ha pusztán csak a nagyon szép végeredmény a lényeg, akkor én szerintem valami alap milc váz + jóféle régi manual portréobjektívvel próbálkoznék.
Mivel az alany nem szalad el, ezért az AF nem lenne számomra annyira szempont. Plusz egy állvány.
Valami váz stabis olympus váz hogy állvány nélkül is könnyebb legyen. Csomó jó 50mm/fényerős obit kapni 10-20e ft körül+ 20-30 körüli váz, memóriakártya, pótakksi, táska és nagyjából meg is van az általad belőtt ár. Esetleg még az állvány is beleférhet.

(#19883) konradl válasza .: JuSzT :. (#19882) üzenetére


konradl
tag

Mi van akkor, ha azt mondom ez csak a kezdet.
Ahogy kitanulom a beállításokat és a gép használatát.
Életképeket szeretnék fotózni a portré mellett.
A sport is köztük lenne és ott szükség lenne az af-re :)
Ezért is szeretnék dslr gépet.
Így mit mondasz? :)

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#19884) .: JuSzT :. válasza konradl (#19883) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Általában nem a váz szokott lenni a szűk keresztmetszet a fotósoknál.

Egy milc vázra is rakhatsz később drága és nagyon jó AF üvegeket.

DSLR vonalba nem nagyon tudok beleszólni, de most 70 körül a Panasonic G5 vázak azok amikből találsz is eladót, illetve lehet bővíteni. A szenzor már elég jó benne, van EVF ami a nappali napsütéses időkben jó lehet a portréhoz, illetve az érdekes látószögeket segítve van benne jó, és érintésérzékeny forgatható LCD. Ami számomra az életképekhez különösen jó volt, főleg elektronikus zárral. Értsd: az ölemben tartom a gépet, LCD kihatjva, elektronikus zárra állítva, és a kijelzőre bökéssel fényképezek 2-3m ről úgy, hogy a kutya nem mondja meg rólam hogy fényképezek. Jól lehet vele elkapott pillanatokat lőni bárhol, bármilyen közelségből.

(#19885) jjeahh válasza konradl (#19881) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hi! +1 .: JuSzT :.-nak, egy milc, és manuálok, én pl az összes képemet egy 30k-s milc-el lőttem, olcsó manuálokkal megspékelve: [link], [link], de mozgó témára nem ideális egy ilyen kombó

ennyiért talán még belefér egy canon 450d 50mm F1.8-al, igaz érzésre nem kapod meg azt a minőséget, mint egy oly-nál + egy full fém-üveg manuálnál, elég öreg gép, szal nehezebb jó állapotban kifogni mint egy milc-et, de cserébe van af-od :)

szerk: ja sport...akkor milc nem játszik :(

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19886) schawo válasza konradl (#19883) üzenetére


schawo
titán

Sport? Akkor a keret kicsi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19887) konradl válasza schawo (#19886) üzenetére


konradl
tag

Ne komoly sportközvetítésekre gondolj :)
A Margitszigeten lévő futókra esetleg családi focimeccsre.
Vagy egy kutya?

Olympus 520-at néztem 40-150es obival.
Vélemény róla és hasonló minőségre ajánlat?

jjeahh: A hölgyről a képek milyen géppel készültek?

[ Szerkesztve ]

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#19888) .: JuSzT :. válasza konradl (#19887) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Általában a képre kattintva jobb oldalon láthatod mivel és hogyan készült a kép.

(#19889) jjeahh válasza konradl (#19887) üzenetére


jjeahh
nagyúr

olympus e-p1, és általában helios üveg, vagy om zuiko 50mm F1.8

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19890) Benji21th


Benji21th
tag

Kerestem, kutattam, de G3-at (14-42mm) csak 80-90 ezerért találtam. PL3-at (14-42mm), J1-et (10-30mm) és GF3-at (14-42mm), NX1000-et (20-50mm) 50 és 65 ezer között, NX100-at (20-50mm) 35-50 ezer között találtam. Ezek az árak szimpatikusabbak. Kérdésem, hogy ezek közül ti melyiket és miért választanátok, illetve a G3 megér-e ennyivel többet jelen pillanatban ( A héten szeretném megvásárolni).
Köszi

(#19891) .: JuSzT :. válasza Benji21th (#19890) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ezek közül én a pl3 at javasolnám, ha találsz 60 körül objektívvel.

Egyébként a G3 amit láttál, elég drágás. Karácsony körül 50 körül mentek már a vázak, hozzá 20 körül lőhető kitobjektív.

(#19892) .: JuSzT :. válasza Benji21th (#19890) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Illetve, most az edigitalban nem rossz vétel, 68.000 ft ért a samsung NX1100 sem. CSAK akkor , ha nem szeretnéd nagyon bővíteni, mert kicsit ritka és drága az obipark.

Egyébként én nagyon szerettem, nagyon jó a fogása, gyors, gyors benne a sorozat.nagyobb szenzor, igaz csak rawban erős és "zajmentes".

(#19893) Benji21th válasza .: JuSzT :. (#19892) üzenetére


Benji21th
tag

Ránézésre nagyon kis töketlennek tűnik a PL3hoz képest. Mit takar az, hogy gyors? A PL3-hoz képest? Volt esetleg mindkettő a birtokodban? Egyébként a G3-al ott követtem el a hibát, hogy csak kitben kerestem, amazonon találtam vázat 150 euróért.

(#19894) .: JuSzT :. válasza Benji21th (#19893) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Azért az építési minősége kissé elmarad az olytól, ez tény. Igen volt mind a kettő, mint ahogy árban is egyforma, ezért azokban a szempontokban sem lényegesen eltérő a két gép amiket írtam.

Gyors mint, gyors a menüje, elég gyors a fókusz, gyors a kártyára írás, hasonló gyors sorozatlövés.

a PL3 nak gyalázatosan nincs fogása, főleg a kitobjektívvel. Meg kell nézni élőben melyik áll jobban kézre.
Szerintem még mindig elsődleges szempontok között kellene lennie a fogásnak, persze van aki bármilyen vázzal jól el van. Mondjuk kapható mindkettőre műbőr/bőr féltok, amivel szépek is lesznek és a fogás is szépen javul, főleg nyáron a melegebb izzadósabb időjárásban nem csúszkál annyira a kezed, biztosabb a fogás.

(#19895) Benji21th válasza .: JuSzT :. (#19894) üzenetére


Benji21th
tag

Szóval, ha jól értelek, akkor ha forintra ugyanannyi lenne a kettő és most kéne venned, akkor a samsungot vennéd? (Eltekintve a bővíthetőségtől)

(#19896) .: JuSzT :. válasza Benji21th (#19895) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem, az olympust. De ha jól látom az olympus mindenütt drágább 12.000 el. Bár ha az amazont nézted, lehet hogy külföldön vagy, és ott másak az árak :)

(#19897) Benji21th válasza .: JuSzT :. (#19896) üzenetére


Benji21th
tag

Ha eltekintünk az akciótól, ugyanannyiba kerül az edigitalban a két gép. Apródon árulnak egy két hónapos PL3at 65ezerért, akkor az akcióssal is egálban van. :D Belföldön vagyok, amazon és ebay kinti segítséggel jönne létre. :)

(#19898) .: JuSzT :. válasza Benji21th (#19897) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha rendes magyar gari van hozzá, akkor én a pl3-at választanám. Főleg ha egy kis alkult is enged az eladó esetleg.
Jó dolog a dönthető kijelző, sokszor jól jön.

[ Szerkesztve ]

(#19899) schawo válasza .: JuSzT :. (#19892) üzenetére


schawo
titán

Vannak nagyon jó kis obik a Samuhoz is. Meg szokott fordulni itt aprón egész jó árakon több fajta is, újként hirdetve. De most épp nincs. :( Lehet, hogy elfogytak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19900) .: JuSzT :. válasza schawo (#19899) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Tipikus volt, amikor nekem volt NX em, egy sem volt eladó, ahogy eladtam, volt 1 hétre rá 5db is eladó,
Igen, nagyon jó a választék az adatok szerint, teszteket nem néztem, de az m4/3 árakhoz képest nem is nagyon vannak elszállva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.