Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) jjeahh válasza #16820480 (#19398) üzenetére


jjeahh
nagyúr

x-a1 olcsó, és nagyon jó, viszont ha később fejlesztenél rá, az nagyon költséges lesz :D Stauffenberg-nek ilyen van asszem, őt kérdezd

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19402) schawo válasza #16820480 (#19400) üzenetére


schawo
titán

Az a "csak 3-tengelyes" pont annyira jó, mint az 5 tengelyes. Próbáltam fotónál, videónal, tökéletes. És a 3-tengelyesnek semm köze a PL és PM PEN-ekben található 2-tengelyes megoldásokhoz, azok messze nem olyan jók.

A motorossal nem a zoom megoldása a baj, azt meg lehet szokni (vagy nem csak az), de a képminőség csapnivaló.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19403) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

evf-es milc-ből mi a legalja árban?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19404) TayRol válasza #16820480 (#19400) üzenetére


TayRol
veterán

em10. az a stabi majdnem olyan jó, mint az 5 tengelyes.

(#19405) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#19403) üzenetére


jjeahh
nagyúr

használt g1, ha csak ár számít, g3, ha ár-érték arány

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19406) schawo válasza Mr.Csizmás (#19403) üzenetére


schawo
titán

Újban Nikon V1 kit 90pénz, gondolom Germániában is kábé annyi. Ez a legalja, szó szerint.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19407) Lassú Víz válasza schawo (#19399) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Csak nehogy olyan legyen mint a halálos fegyver valahányban:

- Tiszta új volt ez a kocsi!
- Új az még mindig...

:D

A Fujit is figyelembe kell venni az X sorozatú gépekkel, meg a rá való objektívekkel. Az AF sebesség volt a gondja, de nagyon sokat javultak ezen a téren a kezdetektől mostanáig. Ha van rá lehetőség ki kell próbálni. A magam részéről az E-M1-et imádom, de gondolom ott sem reális a belépő DSLR-t csúcs MILC-re cserélni.
Érveim mellette a PDAF (régi obik támogatása, követő AF értelmet kap), és a fogása, kezelhetősége.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19408) Mr.Csizmás válasza schawo (#19406) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

és fölötte? szenzorméret legyen, nex, fuji, minden játszik, új is. :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19409) #16820480 válasza jjeahh (#19401) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, valóban olcsóbb az M10-nél :) Még az X-E2-t néztem, de azt hiszem az sem egy olcsó mulatság, plusz amekkora obival jön, nem lenne sokkal kisebb a mostaninál :D

schawo: Ja, hogy a képminőség a gyenge. Mondjuk várható volt valamilyen szinten, ilyen méretben csoda kéne hozzá, hogy jó minőséget kapjon az ember.

Amúgy az 5 tengely az hogy jön ki? Mint a csillagkapuban? Mert ugye a 3 dimanzióban 3 független tengely van.

TayRol: :R

(#19410) schawo válasza Mr.Csizmás (#19408) üzenetére


schawo
titán

Fölötte a kifutó G5 nálunk kitben 160-20=140ezer, majd jönnek az aktuális vázak G6 kit 200, E-M10 kit 210, NEX6 225, végül a kifutó X-E1 240 (Samsung NEX30 valahol 350 körül).

(#19409) sheratan
3 dimenezióban 3 tengely, de 6 független mozgás van a forgó mozgást is beleszámítva. ;)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19411) Mr.Csizmás válasza #16820480 (#19409) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

tud billenteni, és elfordulni is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19412) MC Pite válasza xXxian (#19385) üzenetére


MC Pite
veterán

Vagy 20000 hsz kellett mire egy értelmes ötlet felbukkan a topikban, helyes :D

Csizmás, ekkorát esett egy hét alatt. A (reális) árára sajna nem lépcsőzetesen ment le. Képzeld el a pofám mikor a 350es héten adta oda tesztre az enyémet hogy eladó, köv héten írtak hogy tetszik, csak már annyi az új ára...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19413) Mr.Csizmás válasza schawo (#19410) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

amúgy az mi már, hogy az edigitalban xe1+18-55 lenni 350e, AW-ben meg 240e?! :o bdsrstnt

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19414) schawo válasza Mr.Csizmás (#19413) üzenetére


schawo
titán

A 350 az a beragadt készlet (más néven cumi :DDD), már sokfelé 240.

(#19412) MC Pite
Másfél éves, várható volt, hogy bezuhan, főleg, hogy már rég kint van az utódja, a 350-es ár vicc volt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19415) Mr.Csizmás válasza schawo (#19414) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

AW-n kívül hol lehet még kapni? (szlovákcéges paraj webshop nem játszik) :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19416) schawo válasza Mr.Csizmás (#19415) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19417) Mr.Csizmás válasza schawo (#19416) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

uhh :W sorry, nagyon hétfő reggel van.... :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19418) schawo válasza Mr.Csizmás (#19417) üzenetére


schawo
titán

:DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19419) MC Pite válasza schawo (#19414) üzenetére


MC Pite
veterán

Naná, részben ezért is váltottam(kezdtem bele a cserébe;legkisebb különbözet elve, csak mielőtt ez az elv teljesült volna, módosult az ár, és be..tam) - csak hogy egyszerre, ekkora lépésben csökkentik, meglepő volt. Azok a kereskedők igen meg...ák akiknek van polcon, (gondolom főként emiatt) nem szokás ekkora lépcsőben csökkenteni.

Látom (odaát) megint érik samyang 8mm rendelés, ha lenne 2-3 ember erre, (meg aki repülőn elhozza, vagy csak hely ahol jó árban van), csatlakoznék.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19420) Mr.Csizmás válasza schawo (#19414) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

mit gondolsz?

nex-6 vs. xe-1?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19421) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#19420) üzenetére


MC Pite
veterán

nagy mértékben annak a függvénye hogy milyen obikat tervezel használni hozzájuk... Anno dpreviewon találtam egy srácot, akinek egyszerre volt mindkettő; ha van kedved keresgélni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19422) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#19421) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

egyelőre kitobi, és adoptált filmesek.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19423) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Fujifilm témához, mert látom felmerült két típus is:

Valóban van egy X-A1-em, nagyon kedvelem, de sajnos az AF rendszer olyan amilyen. És itt meg lehet említeni az X-E1-et is, ami egy alomból való vele, szóval annak sem acélosabb a fókuszrendszere. Csak az újabb modellek (X-E2, X-T1) azok amik már jónak nevezhetők, de a csúcstartók még mindig az Olympus/Panasonic gépek. Ha MILC-ről van szó, persze. Azért a DSLR még mindig más kategória AF terén.

A Fujifilm rendszere viszont nem igazán tartogat egyetlen budget objektívet sem. Máshol azért felbukkannak 200 dolláros olcsó, műanyagtubusos csodák, ez Fujinál nincs. Illetve van, egyedül az XF 27mm f/2.8, ami elég sűrűn akciós mostanában külföldön, 200 USD + vám + áfa és egész baráti áron van egy egészen frankó minőségű fixed, bár fényerőben meg, hát csak átlagos.

Bár én odáig vagyok meg vissza a Fujifilmtől, főleg mivel ritkán fotózok olyat amihez szükséges a villámgyors AF, de kell még némi vérfrissítés, hogy őszintén tudjam ajánlani olyanoknak akik képesek 1000 dollárokat spórolni egy-egy világklasszis objektívre. Az X-A1 ügyes darab, de azért ismerni kell hozzá magadat, hogy biztosan megfelel-e. Majd az X-A2 ha megkapja az új hibrid AF rendszert, akkor igazán bestbuy lesz.

Egyébként meg vegyetek inkább Olympus OM-D E-M10-et. Az X-E1-el szemben is inkább azt ajánlanám, NEX-6 mellett meg egyértelműen az Olympus jobb (nem videózol).

[ Szerkesztve ]

(#19424) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#19423) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

AF kérdés: praktican nőttem fel MF nem idegen az se, szóval nem létfontosságú az AF. fuji azért jól hangzik a fém 18-55-össel, nex-nél meg van focus peaking.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19425) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#19424) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pont MF obik miatt dilemmázok nex-pana g3, g5 között már legalább fél éve... :U sztem csak pana g5 lesz a végén, csak várok egy olcsó darabra, oszt lecsapok majd...nemrég 160 fontért volt ebay-en kitben, kár, hogy azt nem vettem meg :(((

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19426) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#19424) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Fujifilmen is van focus peaking. :) Az tény és való, hogy nem olyan hatásfokú, mint amit a Sony tud (de hát a Sony a piac legjobb focus peakingjét adja, szóval azt amúgy is nehéz felülmúlni), de van. Az X-T1-en ráadásul már színezhető, így várható, hogy a régebbi modelleken is FW update formájában megjelenik (talán az X-E2 már meg is kapta utólag, de ebben nem vagyok biztos). Ennek én is örülnék, mert egy jó focus peaking mellett én még kifejezetten élvezem is a manuális fókuszálást.

Jelenleg csak egy fehér élkiemelés van (belenagyítás közben is). Segíteni segít, de nem esek hasra tőle.

Szerk: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19427) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#19425) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

APSC kellene, csillagozás, és pár hasonló nagyobb szenzort igénylő dolog miatt, meg akkor a filmes obiknál se 2x crop lenne.

Stauffenberg yeah, thx

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19428) jjeahh válasza Stauffenberg (#19426) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jajj, odaát meggyőznek, hogy peaking állóképre sz*r, és amikor olvaslak mindig összezavarodok :DDD te tök szereted a peakinget, pár helyen csudajókat írnak róla, sőt aki manuálozik szinte mind nex-en teszi ahogy elnézem, és közben hatalmas az ellentábor is, akiknek szintén hiszek :DDD ML peaking nekem nem tetszik, de a nex-est is ki kéne próbáljam már valahol, hogy legyen saját véleményem is...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19429) Stauffenberg válasza jjeahh (#19428) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"ki kéne próbáljam már valahol, hogy legyen saját véleményem is"

Ennél csak kevés fontosabb dolog van a megfelelő fényképezőgép kiválasztásánál.

"odaát meggyőznek, hogy peaking állóképre sz*r"

Nem tudom mitől lenne rosszabb állóképhez használni a focus peakinget, mint videóhoz. Nyilván ha AF-es objektívet használsz, akkor AF-el állítasz élesre, de MF objektíveknél ennél jobb segédletet elképzelni sem tudok. Ha videóhoz jó, akkor fotóhoz miért szar? Hát de nekem mindegy, mindenki úgy használja a gépét ahogy akarja, akit zavar kapcsolja ki és állítson élesre segédlet nélkül. Ezen én senkivel sem fogok összeveszni. :)

[ Szerkesztve ]

(#19430) pityutool


pityutool
tag

Sziasztok!
Egy ilyen canon 500d gép megtenné egy kezdő dslr gépnek? (pana fz30 bridge-ről váltanék). Ilyen áron, ezzel az obival jó vétel lehet? Köszönöm a segítséget! Tanuló-gépet szeretnék, hogy szerezzek egy kis tapasztalatot dslr-el is. Ami jelenleg zavarni szokott a jelenlegi gépen az a nagy képzaj (iso 200-on még so-so, iso 400on pedig katasztrófa), valamint, hogy kis mélységélességet csak közeli fotóknál és tele állásban lehet igazán kicsikarni belőle.

[ Szerkesztve ]

Topi

(#19431) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#19424) üzenetére


MC Pite
veterán

Focus peaking X-E1en is van. Finomabb szemcsézettségű mint a sony, és csak fehér lehet (egyelőre?). E2 (még) nem kapta meg a színezést.

Mondjuk a sony 16-50ese még a fuji 16-50esével sincs egy ligában ha jól tudom, a 18-55 meg odébb játszik. Van asszem sigma sonyra(ócsóé'), bár nem tudom mennyire jók.
X-E1-re a kötelező darab a 35ös(ha fujid lesz hamar rákívánsz), ennek is szerencsére lemenet az ára - de aki nem fél ebayen euból használttól, igen jó áron juthat hozzá (most hogy csökkent az új ára is) nemsokára.

Csizmás, valahol ki kéne próbálni (nagyváros, MM?) - mert sok dologban más a kettő.
A kezelés meg a fém vagy rabul ejt, vagy nem; meg kiderül hogy ezeknek a gépe számodra zavaró vagy sem (mondjuk gyári fw esetén, ami esélyes -készülj ebből előtte fel-, ez nem túl fasza eredményt fog hozni) - engem nem zavart, van aki szerint a 2 gép hasonlóan gyors, nemtom, nex6 kimaradt nekem (esélyes volt egy darabig, bár pl a pdaf impelemtálása kb semmit nem hozott).
Az E1 nem gyors - de nem is 'fáj' használni (nyilván függ attól mihez szoktál).

jjeahh, youtube jobb híján. De ugye peakinget is belenagyítva használjuk. Ill én már af-nél is használom néha a belenagyítást, egy klikk, szeretem ezt a fícsört; fényerős üvegnél időnként jól jön. Szóval szerintem jó a fp. Főleg tele tartomány környékén, szépen látod ahogy söpör végig a képen/témán a sok kis fp pötty, patent. Ha nagyon nagyon lágy üveggel csinálod és kevés fénynél, akkor nem lesz pötty (no kontraszt), csak a nagyítás marad.
Igen, E1 picit jobban lagzik belenagyítva, de ilyenkor (mf) úgyis az élességre, pöttyökre koncentráltam, így pont leszartam. A mostani digit törőékes megoldás ritkán jobb mint a fp, de néha van 1-1 téma amihez marha jó, de ez nálam tízből kétszer van kb, inkább fp-et használok.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19432) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#19431) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

használt 35 - ok, megjegyzem (4-500$ jáj)

a 18-55 odébb úgy érted, hogy feljebb?

btw. a gyorsaság sose volt preferencia nálam, inkább az alkotás folyamata.

volt már fujim, igaz csak egy s8000fd...az tetszett nagyon, a kezelés, meg a jpg színek is.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19433) jjeahh válasza MC Pite (#19431) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pont a belenagyítást akarom elkerülni :( illetve jöhet az is, olyan picibe az élőkép közepén mint panáknál, na az nekem nagyon tetsz. a digit törőék sztem meg meg sem közelíti az igazit bazinagy optikai keresővel, ha azt megvalósítanák digit vázon is... :))

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19434) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#19432) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem tudok anélkül semmilyen tényt írni a 18-55ről hogy ne kössenek belém, ha valahonnan idézek; akkor sem. :D Maradjunk annyiban hogy érdemes ránézni pár tesztre... Meglepően korrekt - árához képest.
Halk, relatív gyors, fényerő oké, nyitva oké, stabi oké. Képe oké, bokeh zoom létére egész oké. Hátránya kb annyi, hogy X-E1-el kevés fénynél (pl 40es(ekv) izzó szobában) tele tartományt el kell felejteni, vagy ideiglenesen af-c-re átkapcsolni. Mondjuk ezen a téren nem tudom mennyivel jobb a gyakorlatban a nex a kitobival.
Én általában 27-28mm/3,2es tartományig használtam kevés fénynél, egyszer itt még több a beeső fény, másodszor a gyenge af fénynek is több esélye van. Persze, tudom, ilyenkor fényerős fixet érdemes használni, de nem árt tudni hogy ilyenkor nem olyan virgonc.Pl.

jjeahh, ez megvan már. E-ken csak ff-hez mérhető nagyságú kereső van, a T1-en már elég konkrét méretű.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19435) Lassú Víz válasza jjeahh (#19433) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A belenagyítás jó. Csak az E-P1-en szarul van megcsinálva az aktiválása. Az alapján elhiszem, hogy el akarod kerülni.
Már az E-PL1 is nagyságrenddel jobban használható belenagyítós fícsört kapott dedikált gombbal, a tapisok meg végképp rendben vannak.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19436) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#19432) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"a 18-55 odébb úgy érted, hogy feljebb?"

Az egy kifejezetten jó objektív, messze az átlagos kitobjektívek szintje felett. Nem csak a kezdő f/2.8 fényerő miatt, hanem amúgy is. Összeszerelés minősége, képminőség. Sajnos nem konstans f/2.8, de ha az lenne, akkor sokkal drágább is lenne vele egy kit. :)

(#19437) jjeahh válasza Lassú Víz (#19435) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, ez is gond, de az is zavar, hogy full kijelzőn belenagyít, így nem látom a képkivágást, a kompót stb, tehát fókuszálok, belenagyítok, korrigálok, kilépek a nagyított képből, komponálok, lövök...persze ha nem mozdult el időközben az alany... :DDD akkor ismét belenagyítok, korrigálok...és így tovább. szal ez nekem nagyon frusztáló :D na de mindegy maradok annyiban, hogy peakinget kipróbálom ha lehetőségem lesz, de valszeg pana g5 kell nekem vagy g3, csak nem jöttem még rá arra, hogy a kép közepén kisablakos belanagyítós ficsőrrel 100%-osan belenagyít-e a képbe a cucc mint magic lantern magic zoom-ja pl., mert ott baromi jól használható sztem ez a feature
szerk: na ez alapján valszeg nem, csak 4x-esen, bármit is jelentsen ez... :(((

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19438) MC Pite válasza jjeahh (#19437) üzenetére


MC Pite
veterán

Pl egy gomb (tárcsa) benyom, nagyít, fókuszálsz, majd expó félig le, és visszaugrik rendes nézetre és még tudsz újrakomponálni ha kell. Különben pana, vagy T1 osztottan :D

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19439) Lassú Víz válasza jjeahh (#19437) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Komponálsz, a belenagyítás területét oda teszed ahová az élességet állítod, nagyítasz, fókuszálsz, expo.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19440) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

nézegetem itt ezt a hirdetést:
http://budapest.expressz.hu/canon-eos-5d-mark-iii-dslr-fenykepezogep-24-105mm-f-4l-is-usm-af-48039458/
eléggé átverésnek tűnik, volt aki utánanézett már?

(#19441) jjeahh válasza Lassú Víz (#19439) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"a belenagyítás területét oda teszed ahová az élességet állítod"
ez taccskijelző nélkül még lassabban megy, mint a ki-be lépkedés :DDD

MC Pite: "expó félig le, és visszaugrik rendes nézetre"
jó lenne ha így lenne az én vázamon is, rengeteg f*sza mf segéd feature van, de az e-p1 egyiket sem tudja :( az osztott mód is szuper lehet, de az csak fuji t1-en elérhető, nem?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19442) schawo válasza cipofuzo87 (#19440) üzenetére


schawo
titán

Ez nem tűnik átverésnek, hanem konkrétan az.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19443) MC Pite válasza jjeahh (#19441) üzenetére


MC Pite
veterán

Hja, T1en, annak elég nagy a kukucskája.
Basszus, megremegett a kezem a rendel gomb fölött... link
Nagytesó mellett (meg X10 mellett) nem sok értelme lenne, max hogy pici, és szééép ezüst :D
Bár ha vki repcsivel jönne haza, hozatnék egyet, 40ért eladnám utána :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19444) pityutool válasza pityutool (#19430) üzenetére


pityutool
tag

Esetleg D5000 hasonló árban? Bár itt nem olyan nagy átfogású az obi. Egy D5100-hoz, vagy egy D3200hoz képest mennyivel tud kevesebbet (képminőségben és funkciókban) a most linkelt gép, vagy az előzőleg említett canon 500D?

Topi

(#19445) Throme válasza pityutool (#19444) üzenetére


Throme
veterán

D5k iso-ban és videóban (felbontás) tutira kevesebbet tud. A 3200-hoz képest a hajtogatós LCD ami sztem egy előny. Kicsit nagyobb maga a váz mint a másik két nikon, talán még a canonnál is nagyobb.
Az LCD zsanérja alul van ez állványon lehet probléma.
Beállítható csendes mód, mikor a tükörcsapkodás két részletben történik így valamivel halkabb, mint a normál (pl templomban kevésbé feltűnő). Ezt valszeg nagyon kevesen és nagyon keveset használják ki.
A gombok egy része bal oldalt vannak a kijelző mellett. Ez szerintem jobban néz ki, de a másik két nikont elméletileg egy kézzel is lehet kezelni, ami talán előnyösebb.

szerk: bocs a d3200 nál is bal oldalt vannak a gombok, így csak az 5100-ra igaz az egy kezes kezelés....

Szenzorban is elmarad az 5100 és 3200 mellett.

A 18-55 obit hamar cserélni fogod. Még ha veszel mellé egy 55-200/300 telét, akkor is rossz helyen van a váltás. Szvsz persze.

szerk 2: nem ismerem nagyon a használt árakat, de ha 290 €az ára az nekem soknak tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#19446) Mikisys válasza pityutool (#19444) üzenetére


Mikisys
őstag

Az 500D jobb választás, kezdésnek.
Ki tudod próbálni, vagy legalább meg tudod élőben nézni?
Itthon is találni jó összeállítást, ezekről itt nem sok mindent árulnak el.
Lehet jó fogás, de lehet nagy csalódás, neked kell döntened.

Üdv!

(#19447) Colonel993


Colonel993
senior tag

Újabb kérdéssel állnék a korábban taglaltak élére (Pentax K500)
Innen potom pénzért meglehet kapni, korábban sokan dicsérték az üzletet, hogy megbízható... tehát van alapja az +1 év bolti garinak a gyártóin kívül

DE

Adott volna egy lehetőség itt PH-n Gigastore kollégán keresztül venni gépet ugyan ezen felállásban... kb 8000 HUF összeget spórolva...
de a garancia mint megfogalmazta egy Hozzá "névre szóló" garancia van mind a 2 évre...
Nekem ezzel kételyeim vannak... tehát jó lenne ha valakinek vannak egyéni tapasztalatai (NEM VÁSÁRLÁS TERÉN) garanciáztatás terén velekapcsolatosan és/vagy egyéb nem Trash/Troll kategóriás hozzászólásai ennek életképességéről azt megtudnám köszönni...

8000 HUF egy olyan összeg ami jobb lenne inkább Obira költeni, de ha ezzel valami bizonytalan nemlétező garit kockázatok akkor inkább hanyagra teszem a dolgot és megyek a kicsivel drágább webshopba, nem kockáztatnék

Sajnos levelezéseink alapján nem kaptam számomra meggyőző választ, nem gyártói papírt kapok hanem az övét, számla helyett névre szóló valami... Kb ha valami van a gépem tulajdonjogát is kétes így igazolni...

Ezért kérném a TI segítségetek ha vannak tapasztalataitok, illetve ha nem is tapasztalat de valós alapon nyugodjon a dolog !

:R :R :R

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19448) TayRol válasza Colonel993 (#19447) üzenetére


TayRol
veterán

+8000 ft-ért biztosan a boltot választanám.

(#19449) Wa2x_ válasza Colonel993 (#19447) üzenetére


Wa2x_
veterán

Digitalko ;)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19450) Colonel993


Colonel993
senior tag

Kezdtek meggyőzni.... :/
Már csak 1-2 betűzdelés kell és tényleg hanyagra teszem a témát...

Volt már pár eladója meg Ő is mondott 1-2 dolgot... bíztam benne, hogy pár emberke jelentkezik, hogy én vagyok az az XY Gipsz Jakab és nyugodtan merj Bízva Bízni

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.