Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) Tikakukac


Tikakukac
titán

Azért még kicsit nyaggatom a topikot, lehetséges utak:

Majd' 3 év garis D3100 és 18-105-ös obi vagy gari nélküli d5100 és ehhez is 18-105-ös obi? Árban tök egyre jön ki mindegyik, ennyi rászánok, egy ideig ezután kusskuss.
Ami mondjuk kicsit megütött az az IR vevő hiánya a D3100-on, utólag gondolkoztam és marha sokszor volt idén is eurotúránkon, hogy rohangálni kellett egy-egy kép miatt időzítgetni, ez marha jól jönne. Vezetékes meg ugye..hát na, nem hiába lett wifi mindenben.
Gari miatt a szívem nagyon húz, mert ez nem laptop, tehát itt nem fogok itthon buherálni semmit sajnos, más kérdés, hogy vajon mennyire necces egy 10k alatti expoval beterhelt gép. Szvsz nem nagyon de hát na, majd okosok megmondjátok :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19302) xXxian válasza Sokimm (#19300) üzenetére


xXxian
senior tag

Lehet csak nekem fura ahogy megközelíted a dolgot...

MIntha azt mondanád van pénzed trabantra, de ha a hozzáértők meggyőznek, hogy más autó ár/érték tekintetében jobb, akkor nem kizárt hogy veszel egy opelasztrát, esetleg egy Q7-et, neadjIsten egy Veyront.

A többség a ráfordítható összeget képes meghatározni (természetesen lehet +/- x százalék eltérés) és ehhez igyekszik megtalálni a bestbuy modellt.

Az pedig hogy MILC vagy DSLR nem feltétlen jelent jobb / rosszabb minőséget; ha visszaolvasol kicsit kiderül hogy az AF rendszer működése, a kiegészítők ára, a méret és a súly (stb.) ami inkább eltér.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#19303) Stauffenberg válasza Sokimm (#19300) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez nem így működik. Szerinted ki fog itt neked a saját szabadidejében azzal dolgozni, hogy felsorol neked százféle géptípust 20.000 és 500.000 között tízezres lépcsővel haladva és még ír is róla pár mondatot? Azért megkönnyíthetnéd a dolgunkat azzal, hogy eldöntöd végre mennyit szánsz rá. Szerinted mi hülyék vagyunk és ha azt mondod 50 ezerből akarsz DSLR-t venni, akkor majd olyan típust mondunk amit lenyom egy 30 ezres is?

Egyébként 20-30 ezerért nincs semmi, ezt leírtam korábban is. Bontásra váró roncsok maximum. 40-50 ezer a legalsó küszöb ahol lehet venni működő DSLR-t és objektíved is lesz hozzá (na nem feltétlenül egy Canon 50mm f/1.8). Azt írtad korábban volt egy 30D vázad és szeretted. Most egy ilyen megvehető 40-50k körül. Mondjuk magas érzékenységű fotózásra ne nagyon számíts vele, meg alapvetően semmivel ebben az ársávban, talán csak a frissebb, de boltiárukat villámgyorsan eldobó MILC-ek segíthetnek ezen az igényen, amik már szintén kifoghatók ennyiért (erre is voltak tippek korábban).

Előbb döntsd el mennyit szánsz rá, utána érdemes konkretizálni.

(#19301) Tikakukac: A D5100 érezhetően sokkal jobb a D3100-nál, viszont érdekes, hogy nincs már rá garancia. Még a legelső itthon forgalomba hozott példányokon is kéne lennie kb fél évnek, tekintve alapból 3 évet ad a Nikon minden vázra.

(#19304) Sokimm válasza Stauffenberg (#19303) üzenetére


Sokimm
senior tag

"Mivel ha azt mondom 20.000 forintot szánok rá, dobtok 3 géptipust... De ha 30.000 ért exponenciálisan jobb gépet lehet venni, akkor ne ajánljatok 20.000 forintosat. És ez a lépcsőzés elmehet akár fél milláig IS..."
(idéztem magamat)

Ez azt jelenti, hogy ha valaki otthon van a 20-50k kompakt piacon, akkor ránéz a magas fényerejű obis leírásomra, és azt mondja:
"sony xy 20k, vagy nikon xy 35, de a szenzor miatt alacsony az iso, ajánlanák inkább valami nagyobbat.
és jön még egy szám, mondjuk fuji, xy 45k-ért.
" A tudásbázisát megosztotta, kimeríteni nem merítette az illetőt a válaszadás. :)

Aztán jön egy másik szakmabeli, aki mondjuk milc-ekkel foglalkozik, és azt mondja:
"használtan az igényeidnek megfelelően ezt mondanám: sony xy, vagy lumix xy, ezeket már 50-70 között megkapod, de a kezelhetetlensége miatt, és a lassú autofocus miatt én ajánlanám inkább a canon xy-t, 80-ért."

Aztán jön egy dslr fan, és azt mondja: "ennyiért már (ilyen feltételek mellett, amit leírtál), szerintem jobban megéri egy 40d, vagy dxxx nikon. Persze ha még valami fontos neked, akkor ajánlom a pentax xy-t, bár ez 100 körül van... "

És akkor áthidaltuk mondjuk a piaci lehetőségeket, minden kategóriából átlag 5 géppel. :) (amit már páran előtted sikeresen tanácsoltak is, problémázás mentesen! :) )

(szerk.: Jah és már sóztak rám szakmabeliek olyan autót, ami használhatatlan volt, de a szakmabeli szemével "megéri". Üzleti haszna nem volt belőle, mert ő csak "megvizsgálta" a vásárláskor az autót, és az adott piaci helyzethez mérten azt mondta, vegyem meg... Megvettem, mert ha annyiból is lehet autót venni, akkor mért költenék többet rá? (gondoltam én buta), aztán idővel kiderült, hogy ha dupla annyit költöttem volna az autóvásárlásra, akkor 3x annyi élettartalma lett volna az autónak, és nem kellett volna a fél életem az autó alatt tölteni... Ezt szeretném a fényképezővel elkerülni, mert valaki szerint 5d alatt nem fényképező a fényképező, valaki meg a telefonnal is boldog. Nah én a köztes palimadár vagyok, aki szeretné a pénzéért, a lehető legjobbat megvenni...)

Eldöntöttem mennyit szánok rá: Nem többet, mint amennyit ér! :)
Ehhez meg is köszöntem a segítséget mindenkitől, aki tolt pár infót, továbbá nem kívánom védeni a kérdésemet, szerintem kimerítettem a válaszadási lehetőségeket.

Az meg, hogy kinek mire van szabadideje, szerintem ne egy nyilvános fórumon hozd fel, mert senkinek a fejéhez nem szegeztem fegyvert, hogy mondja el amit tudni akarok... :D

Biztosan hülye igényeim vannak, ezt már belátom, de azért a hozzászólások fogalmazását illetően nem magamat érzem furának.

Téma off. A többieknek a segítséget köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#19305) Sokimm


Sokimm
senior tag

(már szerkeszteni nem tudtam, de ez még kikívánkozik belőlem:

Jah és már sóztak rám szakmabeliek olyan autót, ami használhatatlan volt, de a szakmabeli szemével "megéri". Üzleti haszna nem volt belőle, mert ő csak "megvizsgálta" a vásárláskor az autót, és az adott piaci helyzethez mérten azt mondta, vegyem meg... Megvettem, mert ha annyiból is lehet autót venni, akkor mért költenék többet rá? (gondoltam én buta), aztán idővel kiderült, hogy ha dupla annyit költöttem volna az autóvásárlásra, akkor 3x annyi élettartalma lett volna az autónak, és nem kellett volna a fél életem az autó alatt tölteni... Ezt szeretném a fényképezővel elkerülni, mert valaki szerint 5d alatt nem fényképező a fényképező, valaki meg a telefonnal is boldog. Nah én a köztes palimadár vagyok, aki szeretné a pénzéért, a lehető legjobbat megvenni...)

[ Szerkesztve ]

(#19306) jjeahh válasza Sokimm (#19305) üzenetére


jjeahh
nagyúr

fényképezőben nem igazán van gagyi márka, bármelyik ismertebb márka viszonylag megbízható cuccokat gyárt.. olyan meg, hogy a "pénzedért legjobb" nincs, csupán igény függő, hogy számodra milyen gép lesz a legjobb..hogy felhozzam magam példának: én egy gx7-el, mft obiparkal vagy egy sony a7-el, és cuki manuálokkal hosszú évekig ellenék panasz nélkül, és akkor is ezeket venném, ha lenne pénzem nikon d800-ra és temérdek nikon fix-re, holott egyáltalán nem jobb gépek az előbbiek az utóbbinál, csupán az én igényeimnek jobban megfelelnek.
a te igényeid viszont picit kuszák, mivel volt 20k-s kereted, aztán majdnem határtalan lett, azt írtad, hogy a samu képminősége megfelelt neked, és közben felsoroltad a 30-40d-ket fix obival is, gyors af kell, aztán írtad, hogy a nex az egyik álmod konica manuállal, majd, hogy nincs igényed fogásra, kezelőszervekre, mégis a 7d a másik álmod...ezekből nekem az jött le hogy bármit kipróbálnál, csak lehetőleg olcsó legyen, de nem baj ha félmillió sem :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19307) Stauffenberg válasza Sokimm (#19304) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A topik címe: Milyen cserélhető objektíves gépet (DSLR, MILC, SLT)?

Ide is úgy jöttél, hogy cserélhető objektívesre kérsz tanácsokat. Elmondtuk, erre jött az, hogy te 20 ezeres kategóriára gondoltál inkább. Most meg jön az, hogy a 20 ezret kompaktokra értetted. Hát... az biztos, hogy nem sokan vásárolnak úgy használt cuccot, mint te. Az okfejtéseddel valamelyik több millió forintos középformátumú szett mellett kellene kikötnöd, ha mindig a "többet ráköltve, többet kapok" elvet követed.

Húzd meg a határt, hogy mennyit akarsz költeni és fektesd le az igényeidet. Ennél egyszerűbb vásárlási módszer aligha létezik. Ha akarod, akkor csűrd-csavard a dolgokat, de annak az lesz a vége, hogy a végtelenségig jönnek a "tegyél hozzá még egy kicsit és sokkal jobbat kapsz" ajánlatok és ahelyett, hogy fotóznál, még mindig a fórumokat túrod.

(#19308) k1csi válasza Sokimm (#19305) üzenetére


k1csi
senior tag

Nem tudtam mélységében visszaolvasni, amit láttam nem derült ki milyen gyutáv kell neked, zoom kell-e vagy fix is jó, mire használnád (ezis meg azis közhelyeken túl) stb.
Kb. ezek az opcióid:

1. Csúcskompakt pl. Panasonic LX7, Olympus XZ-2 stb.
2. MILC fixekkel, itt elsősorban fixek vannak megfizethetően pl. Panasonic G5 + 20 1.7 + 45 1.8
3. Belépő DSLR fényerős zoommal pl. Canon 550D/600D vagy Nikon D5100 + Tamron 17-50 2.8 (megfelelő bajonettel)

A fotós cuccok még az olcsóbbak is drágák érdemes vigyázni rá, ha ez nem lehetséges akkor legolcsóbb MILC pl. Panasonic G3 + adapterezett régi fixek (nagylátóra meg pl. 14 2.5 mert az nem lesz meg régi obiban).
A fotós cuccok nem tűrik jól a leejtést nem szeretik a port stb.

Ha nem is romlik el akkor is itt nem áll meg a pénz költése, rájössz, hogy neked kellene külső vaku, állvány, más obi, távkioldó, TTL vakukábel, CPL vagy ND szűrő stb (végtelen hosszú lista).

Semmi nem pótolja, hogy utánaolvasol, kipróbálsz egy-két dolgot. Nagyon sok fotós könyv azzal indít, hogy az alap kategóriákat bemutatja (itt persze újabbakat érdemes nézni). Senki sem fog barkochbázni veled meg regényt írni hogy hátha beletrafál mit szeretnél, mert nekem nem nagyon derült ki.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#19309) Tikakukac válasza Stauffenberg (#19303) üzenetére


Tikakukac
titán

Na ez a jó kérdés, mert én is matekoltam, hogy így necces.

Dell szerű S/N azonosítás és ez alapján gariztatás ugye itt álom?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19310) Stauffenberg válasza Tikakukac (#19309) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Intézz egy emailt a Nikon Magyarországhoz, kérdezz rá. Alapvetően elég korrektek és segítőkészek (kivéve ha olyat kérsz amit nem tudnak megoldani, akkor csak a pökhendi baromarckodás megy, de az más tészta).

Alapvetően két lehetőség van:

- Külföldi vásárlású a gép vagy szürkeimportból van, akkor is volt rá érvényesíthető garancia, de akkor csak 1 év.
- Nem tiszta a gép előélete.

(#19311) Tikakukac válasza Stauffenberg (#19310) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor ez úgy műxik mint notiknál, kircsi, köszöntem a tippet, kérek egy sorozatszámot aztán írok nekik mailt :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19312) nzozz válasza DemonDani (#19290) üzenetére


nzozz
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!
A Canon 600D nem igazán szimpatikus, esetleg még a Sony SLT A58. Egy többé-kevésbé kezdő ismerősömnek szeretnék segíteni gépet választani, kimondott fotótéma nincs, mindenféle téma fényképezésre lesz használva.

A képérzékelős vagy vagy az objektívbe épített stabilizátor a hatékonyabb? A vázba épített ill. az objektívbe épített fókuszmotorok "hatékonysága" közt van különbség?

:R

[ Szerkesztve ]

(#19313) Stauffenberg válasza nzozz (#19312) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Attól függ, nagyobb látószögek esetén a szenzoros stabilizáció hatékonyabb, míg tele tartományokban az optikai bizonyul jobbnak. De ugye ez nagyban függ attól, hogy melyik milyen minőségű. Az objektívbe épített is lehet bénácska egy Olympus OM-D esetén használt világklasszis 5-tengelyes stabilizátor mellett.

(#19314) cselt


cselt
senior tag

Sziasztok!

Fényképező gép vásárlásán gondolkodom, eddig csak kis kompaktokkal kattintgattam, ill kölcsönben járt nálam egy Pana FZ-30-as gép, de azt is csak alap szinten használtam. Most szeretnék egy sajátot de az FZ-30-nál egy kicsit kisebb gépet, amit könnyebben magammal tudok vinni és ezért gondoltam a milc gépekre. Egyelőre még nem ástam bele magam a témába, de azért is tetszene inkább a milc mint a bridge, mert ezeken több állítási lehetőség van, ami a későbbiekben még jól jöhet.
Teljesen általános célra használnám, leginkább mondjuk családi összejövetelek megörökítésére, kirándulások során fotózásra.
Minderre a keretem olyan 70ezer Ft lenne.
Tudtok ajánlani valamit? Használt gép is szóba jöhet.

(#19315) jjeahh válasza cselt (#19314) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link], ha később fejlesztenél is (jobb obik, vakuk), akkor olypanákat ajánlom figyelmedbe..illetve kifoghatsz még modernebb keresős vázakat is (pana g3, g5), csak azok már nem olyan picik, mint egy pen mini vagy gfx

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19316) Tikakukac válasza Stauffenberg (#19310) üzenetére


Tikakukac
titán

Nos, mindkettő állítás igaz lehet, vagy csak az eladó sokallt be kicsit, a kérdésemre, hogy serialt kaphatok-e, egy "túl bonyolult ez nekem, hagyjuk" típusú válasz jött. Tehát valami van a háttérben. Kezd is elmenni a kedvem az egésztől őszintén, ha szürkés és behozott a gép azs em érdekel, de ne kamuzzunk már ennyit...

Lehet a 3 év garis D3100 lesz aztán ha kicsit lemegy a D5100 ára akkor nyergelek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19317) DemonDani válasza nzozz (#19312) üzenetére


DemonDani
addikt

Fotózásra ilyen áron a Pentax K-500 lehet a nyerő, kicsit tekerj visszább, nemrég elég sok szó esett róla, hogy merre hány méter.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19318) Fujis2950 válasza MC Pite (#19296) üzenetére


Fujis2950
tag

bocsi nem akarok nevet mondani, de kaposvári fényképész az illető.

(#19319) Fujis2950 válasza Stauffenberg (#19298) üzenetére


Fujis2950
tag

látod ezzel én is egyet értek, egy olyan mint a kocsiknál a japán kontra német ( francia stb) vita. Vagy Opel kontra Golf. sose fog Golfos Opelt venni, hiába lehet akár év autója győztes is.

(#19320) MC Pite válasza Fujis2950 (#19318) üzenetére


MC Pite
veterán

Az egy dolog hogy s fotós furcsaságokat mondott, nem izgat. De a-tól z-ig kérdezel és nézelődsz hónapok óta, látszólag 0 eredménnyel, mintha semmi elképzelésed nem lenne, semmit bem írtunk volna neked.

A fenti keretes problémát ajánlom feloldani ehy használt 80K-s korláttal, sztem ekörül kezdődnek a normális gépek, 60alatt és 160fölött meg eleve hagyjuk ki első körben.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19321) Colonel993 válasza Fujis2950 (#19319) üzenetére


Colonel993
senior tag

Pedig egyik kedvenceim az Opel Astra 1.6 a másik meg a VW Golf IV / R32 :DDD

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19322) Fujis2950 válasza Colonel993 (#19321) üzenetére


Fujis2950
tag

meg a honda civic?

(#19323) Fujis2950 válasza MC Pite (#19320) üzenetére


Fujis2950
tag

nem kötekedni akarok, nagyjából megvan ,hogy mi lesz, főleg a fórumnak köszönhetően. de ez egy beruházás, ami nem egy két nap alatt zajlik le. meg vidéken nem olyan egyszerű, mint egy nagyvárosban. De ha téged idegesít, hogy néha hozzászólok akkor ez volt az utolsó. bár nem hinném, hogy pont olyan ember véleménye érdekelne ,aki folyton csak kötekedni tud.Szerintem semmi rosszat nem írtam ,csak idéztem ,amit tegnap egy fotós próbált rábeszélni- akár saját akár szakmai szempontból.Nem olyant írtam, hogy holnap vagy holnapután rohanok és megveszem ezt vagy azt a gépet. Persze akinek van erre pár százezre , az könnye beszél. Legtöbbünknek, egyéb célokra is kell, pl számlák , étel, gyereknevelés stb. A fotózás nekem egy hobbi. Persze szeretnék jobb és jobb képeket csinálni szó se róla. Ennek is megvan (lesz ) a folyamata. De ha elfogadsz tőlem egy tanácsot, emberileg, ne nézz le senkit , mert valamikor, valamiben Te is kezdő vagy, vagy voltál. Ezen gondolkodj, mielőtt bármi hasonlót leírsz. Részemről befejeztem a fórumot

(#19324) cselt válasza jjeahh (#19315) üzenetére


cselt
senior tag

Köszi, megnézegettem őket a panák tetszetősek. Már csak meg kell várni, hogy valaki tegyen fel apróra egyet jó áron :)

(#19325) Colonel993


Colonel993
senior tag

Végső felállásomban még a vásárlás előtt egy utolsó lelki meggyőző irányt kérnék az itteni tapasztaltabb egyénektől, pláne aki birtokolta az említendő kamerákat (nagyon szépen kérem :B ) ...

Canon D5100 vs Pentax K500 Kit obival

Én az utóbbi mellett vagyok jelenleg 75%-ban rá hajlok mer;
-Nagyobb érzékelő (még ha nem is sokkal)
-100%-os kereső (és említették korábban, hogy nagyon baba... mérföldkövekkel jobb mint a D5100-é.. ezt ha megerősítenék tutira annak nagyon tudnék örülni)
-Jobb sorozat lehetőség [6kép/mp]
-Mert Pentax és nem Nikon :)
-Adapterrel AA cellákat is betud fogadni tápellátásra
-Elméletileg Ő jobban kivan élezve fotózásra mint a D5100, így számomra lényegtelen a videó milyensége. a fotók szebbek legyenek

Amiért mégis tetszik a NYikon D5100;
-Olcsóbb obi választék
-3 év garancia
-össze vissza origamizható kijelző

Fenti szófosásaim helytállóak? Érdemes nekem K500-ra másznom... nyúzni pár hónapig Kit obival aztán venni mellé még egy 200 vagy 300mm -es obit és örök élet + 1 nap?

Nagyon szépen köszönöm előre is !

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19326) Colonel993 válasza Colonel993 (#19325) üzenetére


Colonel993
senior tag

Illetve amin még elgondolkodtam az a Nikon D3200...
Ő mellette a mégjobb ár és a korábbi Nikon előnyök... kivétel a kijelző hajtogatás...
Plusz a 24Megapixeles felbontás.
Bár tudom, hogy a Megapixel nagyon nem minden, sőőőt a képzajt is átlagosan magával vonzzák az olcsóbb érzékelők nagyobb felbontáson.
Bár alap esetben én fényben fogok fotózni illetve, hosszú záridővel ha nincs fény.

Ő róla mit tudtok még mondani a korábbi 2 játékossal egyetemben?

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19327) jjeahh válasza Colonel993 (#19326) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"-Nagyobb érzékelő (még ha nem is sokkal)"
ezt kihúzhatod, mert aps-c-aps-c között a külömbség soha nem fog feltűnni
"-100%-os kereső (és említették korábban, hogy nagyon baba... mérföldkövekkel jobb mint a D5100-é.. ezt ha megerősítenék tutira annak nagyon tudnék örülni)"
én személy szerint nem vennék kisebb és nem teljes lefedésű keresővel gépet, de ez szubjektív, neked mennyire fontos
"-Elméletileg Ő jobban kivan élezve fotózásra mint a D5100, így számomra lényegtelen a videó milyensége. a fotók szebbek legyenek"
itt is kb akkora a külömbség gyakorlatban, mint a szenzorméretnél, inkább a te tudásodon múlik majd, hogy a kép jó lesz-e vagy nem, egyik gép sem fog korlátozni sztem, ha csak a vázat nézzük
"mellé még egy 200 vagy 300mm -es obit és örök élet + 1 nap?"
van akinek kitobi is elég egy életre, de ha kicsit igényesebb vagy nincs megállás :D rájössz, hogy kellenek fixek, rendszervakuk, állvány, szűrők miegymás
D3200: döntsd el, hogy szükséged van-e valamilyen okból kifolyólag a nagy felbontásra, mert ha nincs csak akadályozni, zavarni fog ( fáljméret, feldolgozás sebessége stb. )
többivel kb egyetértek :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19328) Colonel993 válasza jjeahh (#19327) üzenetére


Colonel993
senior tag

Van egy ilyen remek oldal, ahhol lehet látni a gépekkel készült képeket azonos körülmények között;
[link]

Itt látható hogy K500 sokkal színhűbb és élesebb képeket csinál... a D3200 meg a nagy felbontás miatt tud hozni 1-2 részeltet de gyatrább a képminőség (gondolom ez utómunkával javulna... de nem mindegy, hogy pár réteg maszk és csúszka vagy napos szöszmötölések egy alap képpel)

Emiatt is éreztem a K500-nak fotó részre való maximális hajlását és inkább raknám mögé a D3200-at.

A Kereső milyensége számomra fontos... ha ebben valósan érezhetően "jobban látom a világot" azaz fókuszba besegít, komponálás könnyíti akkor ez a nekem való fícsőr.

Ellenben a fájlméretek nem mozgatnak, van jó kártya, onnan meg van hova feltolni ha már nem férne rá a NAGY NAGY winyókra... a RAW meg eleve nem kis tételű móka...

Tehát jó lenne dűlőre jutni, mert bele esek a korábbi emberke hibájába és csak illegek - billegek... leakarom sarkítani a dolgot... a jövőre is tervezek de a fotózás és annak képminősége és a gép rugalmassága ami számít nekem...

Nikon VS Pentax
D3200 K500

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19329) jjeahh válasza Colonel993 (#19328) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"These images are JPEGs straight from the camera"
ha raw-ozni is fogsz, akkor az ilyen összehasonlítások nem sokat érnek sztem

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19330) Colonel993 válasza jjeahh (#19329) üzenetére


Colonel993
senior tag

Még mindig nem jutottam előrébb...
Nem tudom melyikkel járnék jobban
Szemre K500 szebb képet lő, D3200 nagyobb felbontás de több szemetet is szed össze és életlenebb, kevésbé szín hűbb... ellenben még ott vannak az olcsó Obi előnyök

Te melyiket vennéd ? :DDD

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19331) xXxian válasza Colonel993 (#19330) üzenetére


xXxian
senior tag

Tapi volt már? Melyik a kézreállóbb?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#19332) Stauffenberg válasza Colonel993 (#19330) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Milyen objektíveket akarsz venni? Mert ez mindenkinél más, ha én a saját igényeim szerint nézem a dolgot, akkor eléggé fej-fej mellett vannak.

Na meg az sem elhanyagolható, hogy a K-500 esetében olyan dolgokat kapsz, ami még a D5300-ban sincs. Amit a kicsit drágább objektívekre költenél, azt megfogtad a vázon. :)

De persze ha ennyire fontosak az olcsóbb objektívek (főleg a használt piac esetében), akkor legyen Nikon. Rosszul azzal sem jársz.

+1 az előttem hozzászólónak. Elmész, belenézel mindkettő keresőjébe és nem kívánod majd azt a sötét lyukat amit a Nikon optikai keresőnek csúfol. :)

[ Szerkesztve ]

(#19333) jjeahh válasza Colonel993 (#19330) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha csak ez a két cucc lenne a piacon, én a k500-at, mert fogásra jobban tetszik, a keresője számomra kielégítő, mindig raw-ban képelek, a vázból kieső jpeg-ek nem érdekelnek, és nem ijedek meg egy kis manuálozástól, sőt..de mindenkinek másak az igényei, szal...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19334) Colonel993


Colonel993
senior tag

Noh... így már előrébb vagyok !

Köszi fiúk... :R

Megerősítést akartam, hogy nem vagyok-e birka... és főleg ne utólag jöjjek rá erre
K500-ban ami igazán megfogott az a Sorozat sebessége, kereső állítólagos szépsége, formaterve mint a legtöbb pentaxnak és ami még lényeg nekem az az AA cella lehetőség (mert ezeket bármelyik mezei ABC-ben kapni ha a világvége mögött vagyok balra hat méterre és kihalt a delej az akkuból)

Üveg terén még tervezek egy Fix 200 vagy 300 -as obit...
Ezek elméletileg olcsóbbak és fényerősebbek... Zoomolni úgy se akargatok ha nagyobb távokon vagyok (bár nem kizárt egy köztes menet pl 80-200mm, de tényleg max extra Bokeh és néhány távolabbi tárgy vadászáshoz kell... azt meg szerintem a 200mm-es obi is megadja, tekintve az 1,5X-ös Gyútáv szorzót is)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19335) DemonDani válasza Colonel993 (#19330) üzenetére


DemonDani
addikt

Csak hogy tetézzem a döntőképtelenséged (kedvességem határtalan :DDD ), a D3200-at meg lehet kapni elég jó áron az egészen jól sikerült 18-105-ös VR kitobival is, és akkor már egyből beljebb vagy az obik terén, nem annyira kell azonnal telét nézelődni, lehet makrósat nameg fixet nagy fénnyel.

(#19334) Colonel993
ennek fényében a fenti kicsit irreleváns, de már hagyom

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19336) xXxian válasza Colonel993 (#19334) üzenetére


xXxian
senior tag

Ugyanezen az úton jutottam el én is a K-500-ig. :)

100%-os kereső, 2 vezárlőtárcsa, AA aksi-lehetőség, felhasznált anyagok, ergonómia, sorozat, etc.

Azt is megkockáztatom, hogy - bár elvileg nem vízálló a váz - pár dolgot mégis megörökölt K50/K30-tól. Pl az SD kártyafedél plasztik alatt van gumi tömítés...

Fix 200 és 300: M obik vannak olcsón (10-15k), pentaxfourums-on jó pontszámot kaptak.

Az viszont igaz pl. hogy fix 50 drágább mint Nikonnál (s sokkal drágább mint Canon-nál, bár itt megtudtuk hogy Canon igen nyomott áron árulja ezt)

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#19337) A Zéé válasza Colonel993 (#19334) üzenetére


A Zéé
addikt

milyen fix 200 és 300-as obikra gondolsz, amik olcsók? Azok nem igazán szoktak azok lenni.

Just a simple Lineman...

(#19338) xXxian válasza A Zéé (#19337) üzenetére


xXxian
senior tag

Pl itt:

[link]

"SMC Pentax-M 200mm F4 (gy.sz.: 6185280) - 12e Ft"

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#19339) Colonel993


Colonel993
senior tag

Haladunk...
Gyerünk győzzetek meg ! :DDD
D3200 szerintem már ott kiesett, hogy igen lassú a sorozat, kb nincs :D illetve a kereső milyensége, meg az említett kitobi amivel én is szemeztem és 2X eldöntötem hogy az kell.. aztán mégsem
Nincsen Time Laps, nincs auto expozíciós sorozat (HDR -hez ez kötelező... álványon meg egy kicsit bemozdulva is máshol van és nem biztos hogy a Fotóbolt tud utóigazítani)
Tényleg a nagy felbontás és a későbbi Obi ellátottság árral összevetve, és megerősítem elég filléres... most is van fent pattent áron Hardveraprón eladóban egy alig 2 hónapos példány

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19340) DemonDani válasza Colonel993 (#19339) üzenetére


DemonDani
addikt

Time lapse mellé egyébként is általában külső egységet használnak, szóval nem az a hatalmas negativum.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19341) Colonel993 válasza DemonDani (#19340) üzenetére


Colonel993
senior tag

szerintem meg De mert így csak lerakom városban/hajón/akárhol... beállítom hogy milyen időközönként és mennyit aztán seggelek 1 órát.. és készen vagyunk.
Mindezt úgy, hogy nincs egy külső cumó amivel még babrálnom kell és nem is kellett költenem pluszba..

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19342) A Zéé válasza xXxian (#19338) üzenetére


A Zéé
addikt

jah, hogy a régi manuálok. Ez tényleg elég olcsó. Jó is?
Nikonból indultam ki, ott a régi manuál obik közül ami jó, az általában drága is. Az AF-es fix telék meg jócskán drágábbak, mint azok a kitek, amikről most szó van :)

Just a simple Lineman...

(#19343) Mikisys válasza Colonel993 (#19339) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha fényképezőgépet akarsz venni, akkor Pentax K500, vagy valamelyik testvére.

Objektív rengeteg van hozzá, mindegyik K-bajonettes objektívvel használható.

Neked kell döntetned!

Üdv!

(#19344) HollyBoni válasza Colonel993 (#19341) üzenetére


HollyBoni
veterán

2-2500ft a külső cumó ebayről, és pont ugyanannyit kell vele babrálni mintha a fényképezőn állítanád be, és még az is lehet több beállítási lehetőség van rajta, tudsz bulb módban is fotózni vele.

Amúgy meg HDR-hez nem kell auto bracketing, én ilyen képeknél mindig beállítom minden egyes expónál hogy mennyire szeretnék alul vagy felül exponálni és hány képet akarok csinálni, mivel a gyári értékek szarok.

[ Szerkesztve ]

(#19345) MC Pite válasza Fujis2950 (#19323) üzenetére


MC Pite
veterán

Vidéki vagyok, nem kell részletezni. :( Hszekből úgy tűnik ki, mintha kb semmi nem lenne még mindig leszűrve, körvonalazva; más bajom nincs. Én is elég sokat kérdeztem, keresgéltem váltásnál (meg fárasztóan sokat olvasok utána a dolgoknak, esetleg kérdezek is) - viszont próbálom körvonalazni magamban és másoknak is hogy mit szeretnék, mikor a prioritások, enélkül igen nehéz - de ezt szerintem itt már sokszor olvastad.
Hogy minek veszed, vagy miért sértődsz meg rajta, nem vágom; de azt már mondták hogy akkor nézelődj, amikor veszed. Hogy mennyiért, teljesen irreleváns, és rossz helyre ment amit erre reflektáltál. Hetek alatt változnak a dolgok, és akkor újra lefutod a köröket, amik még most sem tisztázódtak le, ergó energiapazarlás.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19346) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Úgy döntöttem, hogy profi fotóssá szeretnék válni. Az egészre 600k-t szeretnék szánni (váz, objektív(ek), világítás, háttér, kontroller). Milyen arányban érdemes beosztani ezt az összeget? Művészi profil képeket, portrékat szeretnék lőni állványról és anélkül. Milyen vázat, milyen objektíveket (paraméterek, ár)nézzek? Mélységélességgel sokat szeretek játszani. Érdemes használt piacon körbenézni, ár/értékben jól fogok járni? Hangtechnika terén pl tudom, hogy nagyon megéri használt cuccok között körbenézni, de fotó cuccok terén nincs ilyen tapasztalatom.

(#19347) schawo válasza cipofuzo87 (#19346) üzenetére


schawo
titán

Elég fura, hogy valakinek elképzelése sincs arról, hogy mire van szüksége, és az mennyibe kerül, de profi szeretne lenni. Ez olyan mintha valaki bejelentené, hogy autóversenyző akar lenni, és van rá 5 millája.

1. Milyren autóversenyző (fotós)?
2. Mennyi ismeret/tapasztalat van?
3. Mennyi van még rá?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19348) JohnyBlue válasza schawo (#19347) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Én inkább csinálnék egy lakótelep közepére két eladóval egy kis pici vágóhidat meg húsboltot. Bár az 600ból nem jön ki :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#19349) cipofuzo87 válasza schawo (#19347) üzenetére


cipofuzo87
tag

Ahhh, köszi, hogy segítesz

(#19350) schawo válasza JohnyBlue (#19348) üzenetére


schawo
titán

Akkor is jobb bótnak tűnik.:DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.