Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) TayRol válasza Mr.Csizmás (#20400) üzenetére


TayRol
veterán

pl.
bár a 27-es obi nem a legjobb üvege a Fujinak.

(#20402) Stauffenberg válasza TayRol (#20401) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nincs semmi baj azzal a Fujinon XF 27mm f/2.8 objektívvel, főleg ha dupla kitben ennyire nudli felárral tudod megvenni. Én is sokkal szívesebben venném meg az XF 23mm f/1.4 R objektívet, csak az éppen 300k pénz.

Az XF 27mm f/2.8 egyetlen komoly baja, hogy kicsit harmatos a fényerő. Azért jó ez már persze, de f/1.8-nak jobban örülne mindenki, főleg ha az eredeti 120k árát nézzük. Viszont az X-A1 duplakitben kifizetett felárért már egy igazi csillag, mondhatni hülye aki kihagyja. :)

Ha Csizmás megveszi a dupla kitet és nem tetszik neki az XF 27mm f/2.8, akkor én szívesen átveszem annyi zsetonért amennyivel többe kerül a sima kitnél! :P

(#20403) schawo válasza Stauffenberg (#20402) üzenetére


schawo
titán

Az a 27/2,8-cal a gond, hogy pont az alacsony fényerő miatt elveszti a rendszer adta előnyöket az MFT 20/1,7-tel szemben, ami árban újonnan, használtan és kitfelárban is ugyanott van.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20404) TayRol válasza Stauffenberg (#20402) üzenetére


TayRol
veterán

Én csak annyit írtam, hogy nem a legjobb üvege a Fujinak. :) Szerintem ez teljesen helytálló. Más kérdés, hogy még így is jobb, mint sok konkurense.

(#20405) Stauffenberg válasza schawo (#20403) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez a bajom nekem is. Múltkor majdnem megrendeltem usánkából 200 dollárért (+vám + áfa) mert annyit még megér, de így sem veszi fel a versenyt a Canon EF-M 22mm f/2 üveggel ár-érték arányban. Az egy nagyon jól eltalált darab, újonnan 60k körül van, nagy kár, hogy az EOS M rendszer nagy ívben le van tojva a Canon által. Így 2014 derekára már bőven kinyöghettek volna egy bőven jól használható vázat is.

(#20406) penomope


penomope
csendes tag

Ahogy olvasgatom, az E-PM2 ajánljátok most mindenkinek, ha 120000 tájékán keres gépet. Szinte mindenhol 130000 körül találtam. Jól látom, hogy most a MediaMarktban 89.000 forint? Vagy valamit nem veszek észre?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#20407) Tin_Shield válasza penomope (#20406) üzenetére


Tin_Shield
őstag

120e környékén már inkább az E-PL5-öt. 90e-ért kifejezetten jó vétel szerintem az E-PM2.

(#20408) erzol válasza penomope (#20406) üzenetére


erzol
őstag

130-ért dupla kitben kapod hátizsákkal + 1év ajándék prémium klubtagsággal.
Ugyanennyi a pl5, ha már van kártyád és igénybe veszed a - 15% kedvezményt.

(#20409) kovaripeti válasza Tin_Shield (#20407) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

A pm2 és a pl5 képminőségileg ugyan azt tudja? Csak pár extra dolog van a kezelhetőségben? Auto módban ugyan azt hozza?

(#20410) kovaripeti válasza erzol (#20408) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Hoppá! Ez sem semmi!
Ér valamit a nagyobb objektív? (képileg)

[ Szerkesztve ]

(#20411) Tikakukac válasza kovaripeti (#20410) üzenetére


Tikakukac
titán

Tisza egyik partjáról a másikra lőttem kézből vele olyan képet, hogy a csákónak nagyítva meg tudtam számolni a fekete szálait a szakálából. Szal néha nem rossz, de nyilván a kicsi jobban pörög nálam is, a másik inkább spéci esetben jön elő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20412) Tin_Shield válasza kovaripeti (#20410) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Igen, nem fényerős, de korrektül rajzol (kitobihoz mérten természetesen)

#20409 képminőségben nincs közöttük különbség

[ Szerkesztve ]

(#20413) erzol válasza kovaripeti (#20410) üzenetére


erzol
őstag

pl5:
+dönthető kijelző
+3 programozható gomb
+1 módválasztó tárcsa
Minden másban ua. a kettő.
dupla kit:
m.zuiko 14-42 II+40-150 mm-es obi.

[ Szerkesztve ]

(#20414) TayRol válasza kovaripeti (#20410) üzenetére


TayRol
veterán

teljesen jó az a 40-150.

(#20415) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Köszönöm mindenkinek!

(#20416) Kaics válasza jjeahh (#20361) üzenetére


Kaics
tag

Igen, azt hiszem ez pörfikt' lesz, köszönöm! :D

(#20417) kovaripeti válasza TayRol (#20414) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Ja még egy kérdés. Tudom ezt mindenkinek magának kell tudni: Akinek van 40-150-e ez használja is. Megéri duplakit-et? Csak azért, mert amikor Nikon 55-300-am volt, utáltam cserélgetni, pedig pöpec képeket csinált. Vagy annyira jó, hogy talán kiránduláskor le sem venném? A 14-40 meg inkább beltérre csak?

(#20418) schawo válasza kovaripeti (#20417) üzenetére


schawo
titán

Ha nem szereted a tele tartományt, akkor is a duplakitet vedd, és add el a teleobit a πcsába.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20419) .: JuSzT :. válasza kovaripeti (#20417) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én közel egy évet használtam, nem volt más mellette, nem is kellett, beltérben sosem fotóztam, családom nincs, szóval lehet hogy nem én vagyok a jó példa, de én elvoltam vele bőven.

Ha csak szimplán a fotózás öröme miatt veszel gépet, azzal is örömöt lelsz ami van, mert ha csak a kitobi van, nyílván nem mész vele repülőt fotózni.

Nálam kevesen rühellik azt amikor a város forgatagában keresed a nyugodt helyet ahol nem fúj a szél, nem löknek fel, lepakolsz akár a comodra, kupakokkal szarakodsz, esetleg örülsz ha nem ejted el. Csomó szívás van a csereberével, én kvára rühellem.

[ Szerkesztve ]

(#20420) erzol válasza kovaripeti (#20417) üzenetére


erzol
őstag

Egyik kézben tartom az obit hátsó sapi nélkül+a váz bal oldalát. Másik kéz bajonett old, obi leteker, üvegeket megcserélem a kezemben és már tekerem is fel. Fél perc. Ugyanez félig nyitott táskába is picit besűllyesztve megy pikk-pakk.
Pici gép kis obikkal gyerekjáték...:U

[ Szerkesztve ]

(#20421) schawo válasza erzol (#20420) üzenetére


schawo
titán

Fél perc? Jó sokat tökölsz vele:DDD Nekem kb 4-5mp egy obicsere.:P

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20422) erzol válasza schawo (#20421) üzenetére


erzol
őstag

Kupak rajta, obi a táskába,hátizsák a hátamon... :DD

(#20423) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Már tudom, hogy mit akarok: pm2
Tudom, hogy milyet: Dupla kit
Már csak azt nem tudom, hogy nekem melyik kell: 3 év garival, vagy ugyan ennyiért 2 év gari+flashair kártyával?
Tulajdonképp ez a flashair kártya mi is? eltárolja a képeket a 8 gb-os kártyán, és ha wi-fi közelben vagyok, meg tudom osztani a neten? De ha nincs wifi akkor nem?

[ Szerkesztve ]

(#20424) schawo válasza kovaripeti (#20423) üzenetére


schawo
titán

A mintaboltból.

A 3 éves gari mellett kapsz egy egyébként 8000 forintba kerülő Olympus klub egyéves tagságot, amivel kauciómentesen bérelhetsz objektíveket, vázakat, 15% kedvezményt kapsz minden további vásárlásból, és egy évig nagyon kedvezményesen vásárolhatsz egy extra kiegészítőt az akciós listáról (pl a 45/1.8-at megkapod 60ezerért).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20425) Lassú Víz válasza erzol (#20420) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Gép nyakban, bal kézben vázsapi, obi hátsósapi összefordítva háttal. Bajonett old, obi leteker, résbe a két sapi, obi sapira teker, balkéz vázsapi beteker. Nyugiban obi elrak, másik elővesz. Obi hátsó sapka leteker (de még rajta ujjal megtartva), pozícióba állít. Vázsapka old, egymáshoz illesztés, bal kézzel két sapka összefog. Kicsit széthúz, sapkák ki, obi be, felteker. Vázsapi, obisapi összeteker, táskába el.

Körülményesnek tűnik leírva, de gyakorlatban sokkal egyszerűbb, és ennél rövidebb ideig nem lehet nyitva a porosodásra érzékeny rész.

Én sem szeretek objektívet cserélni, és lemaradni képről, mert nem az az objektív van fenn amivel le lehet fotózni. De sokkal több képről maradnék le, ha nem is lenne az az objektív amit fel kellene tekerni az adott képhez.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20426) erzol válasza Lassú Víz (#20425) üzenetére


erzol
őstag

Értem a szisztémád, így is hama megy, de én csuklópántot használok csak, a nyakba akasztás nem jött be.
Abszolút +1 a harmadik bekezdésednek.
Lehet, hogy kütyümánia, de ha már megvan egy obim el nem adnám. (Igaz csak a kitek vannak natívból, a többi még túl drága nekem.) Az öreg manuálok meg gyűlhetnek, amíg van hova raknom. :)

(#20427) Tikakukac válasza kovaripeti (#20423) üzenetére


Tikakukac
titán

Kpasz egy progit amivel telóra is tudod áthúzni a képeket, vagy a gépre anélkül, hogy kivennéd a karit. Nekem most jött meg a 32 gigás, hétvégére felküldetem és kipróbálom.
Gyakorlatilag azt csinálsz a képekkel amit jónak látsz küldheted posztolhatod, mentheted vagy hagyhatod ahol van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20428) kovaripeti válasza Tikakukac (#20427) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Köszönöm!

(#20429) erzol válasza Tikakukac (#20427) üzenetére


erzol
őstag

Egy ilyen kártyának milyen az adatátviteli sebessége?
Nem gyorsabb a kártyaolvasó egy cl10-essel?

(#20430) Tikakukac válasza erzol (#20429) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem tudom majd megnézem mennyit tudhat.

Nyilván gyorsabb kártyaolvasóval. Itt a poén az, hogy nekem isztonyat sokszor 2-10 kép megy ki a gépből, és mindig nyitogatni meg állványról leszedni...szopós. Ezért is vettem ezt. 2 perc, átmegy és ennyi, mindenki happy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20431) cselt válasza Tikakukac (#20430) üzenetére


cselt
senior tag

Mennyiért árulják ezeket a kártyákat?

(#20432) TayRol válasza Tikakukac (#20430) üzenetére


TayRol
veterán

hm, elgondolkoztató... és van hozzá program, amivel lehet küldeni?

(#20433) erzol válasza cselt (#20431) üzenetére


erzol
őstag

(#20434) Tikakukac válasza cselt (#20431) üzenetére


Tikakukac
titán

9.5k volt a 32 gigás cl10-es flashair, 2,5 hét alatt megjött.

TayRol: Droidra meg ios-re is. Meg a gépen is van kliens és azzal lehet mókolni vele, aztán rendes hálózati meghajtó lesz belőle és azt csinálsz vele amit akarsz.

erzol: Haha ;] Meg is érdemli aki itthon így veszi. Bekérdeztem az összes nagykerbe ahol rálátásom van és egyik sem tart wifis karit, még hozni se nagyon akartak. Így berendeltem kintről a szokásos memkari/usb driver boltosomtól-negyedáron. Ennyi :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20435) #22145024


#22145024
törölt tag

A Lumix G Vario 45-150-es nagyon gagyi? A G6-os vázat lehet kapni duplakitben ezzel a lencsével a 14-42 mellett, de kb ugyanannyival kerül többe, mintha külön venném (külön biztos nem venném meg)

szerk.
Egy másik helyen meg van sima kit-ként 14-140-nel. Ennek a 14-42-t lefedő része mennyire van pariban az "eredeti" 14-42-vel?

JuSzT:
Nem egybe kell kifizetnem, így igazából elfér az árcédulán. De ha csak egy ótvar műanyag izé, ami a gagyizúmok (28-200) minőségét hozná csak, akkor még porfogónak se kellene.

[ Szerkesztve ]

(#20436) .: JuSzT :. válasza #22145024 (#20435) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha külön nem vennéd meg, akkor nincs rá szükséged :)

Nem, nem gagyi.

(#20437) TayRol válasza Tikakukac (#20434) üzenetére


TayRol
veterán

jól hangzik.

dobsz egy linket (akár pm-ben), hogy honnét vetted? ha publikus.

(#20438) erzol válasza Tikakukac (#20434) üzenetére


erzol
őstag

Így nagyon jól hangzik. TayRol kérdése engem is érdekelne...

[ Szerkesztve ]

(#20439) Tikakukac válasza TayRol (#20437) üzenetére


Tikakukac
titán

Teljesen publikus, ebayről van, sinceritytrading-től :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20440) erzol válasza Tikakukac (#20439) üzenetére


erzol
őstag

:R
Meg is rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#20441) Tikakukac válasza erzol (#20440) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak nehogy valami kínja legyen, mivel 200km-re van tőlem a kari így tesztelni még nem tudtam :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20442) erzol válasza Tikakukac (#20441) üzenetére


erzol
őstag

Ennyi pozitív értékelésnél csak nem lesz átb@szás.
Paypal-nál lehet balhézni, ha tré van...

(#20443) TayRol válasza erzol (#20442) üzenetére


TayRol
veterán

megvárom, míg mindketten kipróbáljátok.:D

(#20444) Tikakukac válasza erzol (#20442) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem úgy gondoltam hanem használhatóságra. Mert volt elég sok gubanc azért ekörül...

Plusz ez önmagában semmi. Rengeteg sok pluszos eladót láttunk már aki egy idő után leadta a szintet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20445) erzol válasza Tikakukac (#20444) üzenetére


erzol
őstag

32 gigás cl10 samsung sd-t vettem ennyiért itthon. Ha csak sima kártyaként jól működik nem bánom. A wifi működés nem biztos, hogy ok?
Adják szettben a digitcamnál ilyen kártyával a pm2-t. Kompatibilitással csak nem lehet gond.

(#20446) Tikakukac válasza erzol (#20445) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen a wifire a progira és a tabilitásra panaszkodtak, olykor a kari rendes sebességére is.

Lekérdeztem, elviekben nem lehet gond, Olvasd át Amazont. Ott pedig volt, nem is 1-2-nél. Elmélet és gyakorlat az nem ugyanaz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20447) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Én EyeFi kártyával szórakoztam egy meló alatt ahova kellett. Nem ájultam el tőle.

Még jó, hogy ma már egyre több gépben van beépített WiFi.

(#20448) donnamanna


donnamanna
csendes tag

Sziasztok.
Végre holnap meglesz, nagyon remélem az új gépem. A kérdésem, hogy összképileg, főleg képminőség szempontjából a Pentax K500 felveheti a versenyt a kategóriája társaival? pl. a Canon 1200-val?
Köszi! Éjszakai fotózása milyen??

(#20449) schawo válasza donnamanna (#20448) üzenetére


schawo
titán

Hát, sokkal jobb, mint a kanyon.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20450) donnamanna válasza schawo (#20449) üzenetére


donnamanna
csendes tag

Még annyi hogy az aksija kb 200 lövést bír azért?
Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.