Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48701) Yeffy


Yeffy
veterán

Koszi mindkettotoknek. :K

Igen, sajnos egyre inkabb kezdem azt erezni, hogy ez veszett ugy.
Lehet, hogy olvaso lesz ebbol.
Bar nem tudom, hogy annak a 3000-es Microsoft billnek van-e USB-s verzioja.
Tudtok hasonlot?

Vagy ami meg szoba johet, nemreg talaltam, Dell-nek meg HP-nak van FP-s egere, elobbi turheto aron.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#48702) Domonkos válasza Yeffy (#48701) üzenetére


Domonkos
Ármester

M$-nek van meg a sculpt ergo billentyuzete. (bar szerintem vitathato, hogy az mennyire ergo...)
Amit szeretnel konfiguraciot, olyan billentyuzet nem letezik. Az ergo vonalat meg amugy sem lehet olcson meguszni. A legjobb eredmenyt talan ugy tudnad elerni, hogy ha epitesz, de a full meretu billentyuzetek ott sem nepszeruek, raadasul nem is olcsok. :(

Ujjlenyomatolvasoval kapcsolatban meg amit a tobbiek mondtak: folosleges a billentyuzetbe epiteni. Ugyanugy, ahogy a numpadnak sem kellene a billentyuzet tobbi reszevel egybe lennie...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48703) Yeffy válasza Domonkos (#48702) üzenetére


Yeffy
veterán

Ertem.
Epiteshez nem ertek, maradnek a kesz billzeteknel.
Van meg javasolt ergo bill ezeken kivul?

En sokat hasznalom a numpadot, kifejezetten nem szeretem, ha nincs egybe epitve a botukkel.
Ahogy a "csik" enter-t is utalom. :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#48704) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok.

Nem tudom jó helyre írok-e a kérdésemmel.
Egy ilyen billentyűzetet szeretnék venni: [link]
(mindenképpen megveszem ne beszélj le róla)

Látom, hogy nincs rajta Í betűnek gomb és tudom, hogy AltGr kombinációval lehet hossz Í-t írni.
Na de ahogy nézem ezen mindkét Alt gomb Alt gomb. Vagy itt a jobb oldali AltGr-ként funkcionál?
Lehet egyáltalán ezzel billel Í betűt írni? :D

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48705) Mr.Csizmás válasza AuraSync (#48704) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jobb oldalival tudsz, ha a bevitel nyelve magyar kiosztásra van állítva. AltGr+J = í, AltGr+i = Í

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48706) Domonkos válasza AuraSync (#48704) üzenetére


Domonkos
Ármester

Epp eleg lett volna csak az osszefoglalot elolvasnod, hogy ezt megtudd.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48707) dqdb válasza Domonkos (#48706) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valamint létezik UK ISO kiosztásban is, nem csak US ANSI-ban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48708) pengwin válasza AuraSync (#48704) üzenetére


pengwin
addikt

Tudtommal AltGr felirat csak a német kiosztáson (és az azon alapulókon, pl. magyar) van. Funkcionálisan tök ugyanaz a jobb Alt.
Ha az eggyel előttem említett UK ISO kiosztást veszed meg, akkor ott csak a billentyűk feliratai térnek el egy magyar billentyűzettől, lesz helye az Í-nek is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#48709) nyunyu válasza AuraSync (#48704) üzenetére


nyunyu
félisten

Na de ahogy nézem ezen mindkét Alt gomb Alt gomb. Vagy itt a jobb oldali AltGr-ként funkcionál?

Szerencsére PCken a Model M óta egymástól független a két Alt gomb, így oprendszer nyelvi beállítás függő, hogy melyik mit csinál, van ahol ugyanazt (US ANSI), van ahol a jobb oldali AltGr-ként funkcionál (ISO DE/UK/HU...)
(Model F XT/F AT-n csak egy Alt volt.)

Végignéztem az AEK2 PCBjét, tényleg egy helyre van kötve a szóköz melletti 2 Command gomb :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48710) dqdb válasza pengwin (#48708) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha olyan billentyűzetkiosztás az aktív, ahol nincsen a billentyűknek harmadlagos funkciója (a normál és a Shift rétegen felül), akkor a jobb oldali Alt pontosan ugyanúgy viselkedik, mint a bal oldali Alt, ilyen például a US layout.

Ha olyan billentyűzetkiosztás aktív, ahol van a billentyűknek harmadlagos funkciója (magyar és többi európai nyelv például), akkor a jobb oldali Alt billentyű AltGr-ként viselkedik, és a harmadlagos funkció az AltGr lenyomásával érhető el (például magyar kiosztáson AltGr+Q = \). Ami AltGr viselkedés megegyezik azzal, hogy a Ctrl-t és a valamelyik Alt billentyűt lenyomod egyszerre (Ctrl+bal Alt+Q = \ és Ctrl+jobb Alt/AltGr+Q = \ magyar kiosztáson), ez a "trükk" pár ugrógépen keresztüli távoli asztal kapcsolatoknál néha jól tud jönni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48711) Domonkos válasza dqdb (#48710) üzenetére


Domonkos
Ármester

3? :F Szerintem inkabb 4: sima, shift, altgr, shift+altgr. Mondjuk tenyleg keresni kell azokat a kiosztasokat, amik mind a negyet hasznaljak...

Szerk: A 105-os magyarban azt hiszem hogy kellene mukodnie a shift+altgr-es retegen az l, j, a, i billentyuknek.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48712) nyunyu válasza Domonkos (#48711) üzenetére


nyunyu
félisten

Magyar kiosztással nem működik, Shiftet nyomva tartva nem értelmezi az AltGr+billentyű kombókat.
Ezért van nálunk külön az AltGr-I/J, A/E, K/L...

De mintha az US int'l vagy az UK kiosztásokon működne a Shift+AltGr.
US int'l-en tényleg működik: AltGr-A = á, Shift-AltGr-A = Á.
UK-on is: AltGr-I = í, Shift-AltGr-I = Í
De ezeken a kiosztásokon sehol sincs Ő és Ű, csak a fontosabb nyugati nyelvek ékezetes karakterei érhetőek el AltGr-ezve.

Sima amerikai kiosztásra állítva persze egyik sem játszik, hiszen azon nincs AltGr funkcionalitás.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48713) dqdb válasza nyunyu (#48712) üzenetére


dqdb
nagyúr

US int'l-en tényleg működik: AltGr-A = á, Shift-AltGr-A = Á.
És a Ctrl+Alt+Shift+A? Csak erre a tesztre nem telepítenék egy ilyen kiosztást :)

Domonkos: 3? :F Szerintem inkabb 4
Harmadlagos funkciót írtam, amiben benne van, hogy több is lehet. Ami a magyar kiosztásnál pontosan hármat jelent, ahogyan leteszteltétek, hiába lenne négynek értelme.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48714) Domonkos válasza dqdb (#48713) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Ami a magyar kiosztásnál pontosan hármat jelent
Nem. Itt van peldanak az i:
siman: i
shift: I
altgr Í
shift+altgr: í

4

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48715) dugo_ válasza starius (#48692) üzenetére


dugo_
veterán

Elírás volt, rip. :D

(#48716) Ébri válasza dqdb (#48710) üzenetére


Ébri
senior tag

CTRL+ALT csak windowson egyezik AltGr-el. (Legalábbis linuxon nem így működik, így lehet ctrl+alt shortuctokat csinálni, míg win alatt vagy shortcut, vagy más betű.)

(#48717) dqdb válasza Domonkos (#48714) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ami négy Windows 10-en három.

Ébri: köszi az infót, ezt nem tudtam. Kizárólag headless Linux van a közelemben, mindegyik US kiosztással, mivel ezeken nulla karakternyi magyar szöveget kell beírnom, szóval ezen a téren nincsen tapasztalatom.

nyunyu: Egy Alt gombos billzetekkel visszamenőleges kompatibilitás?
Valami ilyesmi lehet a háttérben.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48718) nyunyu válasza dqdb (#48713) üzenetére


nyunyu
félisten

És a Ctrl+Alt+Shift+A? Csak erre a tesztre nem telepítenék egy ilyen kiosztást :)

Mivel a Win belsőleg Ctrl+Alt-ként kezeli * az AltGr gombot az európai/nemzetközi kiosztásokon, így ugyanúgy Á az eredmény.

*: Egy Alt gombos billzetekkel visszamenőleges kompatibilitás???
De szerintem olyat a nyolcvanas évek vége óta nem használ senki, max néhány F hívő :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48719) Yeffy válasza Yeffy (#48703) üzenetére


Yeffy
veterán

Valaki?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#48720) dqdb válasza Yeffy (#48719) üzenetére


dqdb
nagyúr

A klasszikus értelemben vett középen emelkedik-kissé íves-kissé lejtő kialakítású olcsóbb ergonomikus billentyűzetek eltűntek a piacról, az egy szem Logitech K350-en kívül a Microsoft kínál már csak ilyeneket.

Ezek helyét átvették pár árkategóriával feljebb a kínálatban a split megoldások, mint a Matias Ergo Pro, vagy az ortolineáris vonalon az ErgoDox és társai a térben mindenfelé dönthetőségével. vagy ott vannak a még extrémebb térbeli formákkal operáló hajlított két kezes megoldások csillagászati áron, mint a Kinesis Advantage2.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48721) AuraSync válasza nyunyu (#48709) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Köszi a segítséget emberek. :)
Amúgy magához a billhez mit szóltok?
Ebben valami speed kapcsolók vannak. Annak jobb a reakció ideje mint a red-nek vagy mi? :)

Tudom tudom az összefoglaló, de nem szerettek beszélgetni egy jót? :D

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48722) Domonkos válasza AuraSync (#48721) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Tudom tudom az összefoglaló, de nem szerettek beszélgetni egy jót? :D

Az elso 287 alkalommal meg szerettem, de utana azert ez is unhato. Foleg amikor a kereso mezobe kevesebbet kellene gepelni, mint amennyit a kerdeshez irnak az emberek. :N
De ha van az osszefoglalo temainal jobbad, akkor hajra! :)

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48723) dqdb válasza AuraSync (#48721) üzenetére


dqdb
nagyúr

Amúgy magához a billhez mit szóltok?
Azt, hogy megteszi, gamer világítótestként nem rossz, de ennyiért már lehetne tényleg jó billentyűzetet venni.

Annak jobb a reakció ideje mint a red-nek vagy mi?
Nem ártana elolvasni az összefoglalót, mielőtt ennyi pénzt kiadnál. Voltál már MM vagy hasonló bolt környékén billentyűzetet nyomkodni, hogy neked tényleg piros kapcsoló kellene-e?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48724) Yeffy válasza dqdb (#48720) üzenetére


Yeffy
veterán

Ertem.

Ezekrol az uj csodakrol egyebkent tudni, hogy jobbak/rosszabbak, mint az altalad emlitett, klasszikus stilusuak?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#48725) dqdb válasza Yeffy (#48724) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ennek a kérdésnek a megválaszolására nem én vagyok a legjobb személy. A régi natural keyboard vonalat rettenetesen kényelmetlennek tartottam, és pár hete nem vált be nálam egy kvázi split kiosztású billentyűzet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48726) Domonkos válasza Yeffy (#48724) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem is nagyon lehet oket egy lapon emliteni. :U
Noha tenyleg nem mindenkinek tud a kedvence lenni...
Nekem bejonnek.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48727) AuraSync válasza dqdb (#48723) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Egy Logitech G910-ről váltok erre és asszem abba is valami speed kapcsolók vannak és imádtam.
De lejárt az ideje. Ózsdi dizájn, nagy nehéz böcek volt már. Kb olyan mikor vastag kávás telóról váltasz káva mentesre. :D
Amúgy az elsődleges szempontom nekem nem a kapcsolók hanem a dizájn és a világítás effektek mennyisége és testreszabhatósága.
Tudom, hogy van jobb ennyiért, de nekem menő gamer bill kell nem szürke öregapó billntyűzet ami úgy néz ki mint a régi 286-osom bille.

Igen van olyan hülye még a mai világba akinek fontos az RGB. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48728) dqdb válasza AuraSync (#48727) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha nem akarod, hogy billentyűzetként jobbat ajánljunk, mint például a hasonló árú és csillámpóni világításra szintén képes Ducky One 2 RGB, nem érdekel a gépelési kényelem, sem az építési minőség, sem az olyan tanácsok, hogy legalább próbáld ki a kapcsolótípust, mielőtt elköltesz rá 50e forintot, akkor miért kérdezed a véleményünket :F

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48729) Mr.Csizmás válasza dqdb (#48728) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

leírta, hogy úgyis megveszi :D asszem K63-at linkelt, az sztem korrekt darab. talán még az is cserkós.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48730) dqdb válasza Mr.Csizmás (#48729) üzenetére


dqdb
nagyúr

K70 RGB MK.2-t, ami tényleg rendben van. Csak éppen a Duckyval megegyező áron adják, és ez utóbbi billentyűzetként egy polccal feljebb van.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48731) AuraSync válasza dqdb (#48728) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Nem is hallottam még arról a Ducky-ról, de most ahogy megnéztem hát...
Mint a 286-osom billentyűzete csak feketében. :D

Én nem olyan véleményekre gondoltam, hogy “annyiért van jobb is”.
Mindig mindennél van jobb ezt mindenki tudja.

Tapasztalat engem jobban érdekel, hogy aki használt Corsair bill-eket ilyen kapcsolóval az mit vélekedik róla.
Vagy pl van-e billentyű kopás, esetleg valami gyári hibák vagy stb...

Na de mind1 értem én a lényeget. Itt is mint minden topic-ban vannak olyanok akik csak egy márka mellett voksolnak “csak mert” a többit meg leszólják, hogy csak világítani jó vele. :)

Én a G910-emmel is tökéletesen meg voltam elégedve aztán az is gondolom csak egy sz@r gagyi kategória csak mert Logitech. :)

Köszi :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48732) Domonkos válasza AuraSync (#48731) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Na de mind1 értem én a lényeget. Itt is mint minden topic-ban vannak olyanok akik csak egy márka mellett voksolnak “csak mert” a többit meg leszólják, hogy csak világítani jó vele.

Esetleg ha venned a faradtsagot es utananeznel a dolgoknak; vagy legalabb itt a topikban visszakeresnel azokra a billentyuzetekre amikrol beszelunk, akkor nem irnal ilyen butasagokat. :N

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48733) pengwin válasza AuraSync (#48727) üzenetére


pengwin
addikt

Amúgy az elsődleges szempontom nekem nem a kapcsolók hanem a dizájn és a világítás effektek mennyisége és testreszabhatósága.

Nomen est omen... :))

Vegyed nyugodtan és ne vedd rossz néven, hogy az itteni topiklakó szakiknak más a szempontsora.
Nagyon valószinű, hogy úgysem lennél maradéktalanul boldog, mert soha nem lesz olyan a dizájnnja, amit te akarsz.

Üdv, pengwin

(#48734) Mr.Csizmás válasza AuraSync (#48731) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van razer, tesoro, sharkoon, thermaltake stb. szerintem ezeknek te vagy a célcsoportja. :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48735) AuraSync válasza Mr.Csizmás (#48734) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Hidd el körbe néztem mielőtt ráböktem erre.
Azt elfelejtettem mondani, hogy nekem ez a Low profil dolog is fontos mert ölben van a bill játék közben és az a jó ha kevésbé van megtörve a kezem.

A legjobb egy olyan lapos Mac billentyűzet lenne.

Tényleg azok amúgy milyenek? Azokba milyen kapcsoló van? Mert láttam róla vidit és tök lapos mintha egy laptop-ot nyomogatnának. Jók azok a Mac billek?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48736) dqdb válasza AuraSync (#48731) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vagy pl van-e billentyű kopás
Mivel gyárilag mártogatós kupakokkal szállítják, így a technológiába van kódolva a kopás. Az, hogy ez nálad kijön-e, már más dolog, az jobban függ a bőrödtől, mint mások tapasztalatától. Ha megveszed hozzá a Corsair doubleshot PBT kupakkészletét, akkor nem fog kopni. Az általam ajánlott Duckyt eleve ilyennel szállítják, ez volt az ajánlás oka.

esetleg valami gyári hibák
Ez egy frissen megjelent modell, így nem igazán van vele gyakorlati tapasztalat.

csak világítani jó vele
Világítani éppen nem jó vele, a 100-200 Hz-en villogó billentyűzetvilágítás fárasztja a szemet.

Itt is mint minden topic-ban vannak olyanok akik csak egy márka mellett voksolnak “csak mert” a többit meg leszólják,
Ez eléggé félrement. Ebben az árkategóriában a Duckyt One 2-t vagy a Varmilo VA109M-et szoktuk ajánlani, az utóbbinak erőssége a jó minőségű magyar kupakkészlet és gyengéje a világítás, ezért hoztam fel csak a Duckyt.

Az általad kinézett Corsair ettől függetlenül egy jó billentyűzet, két gyenge pontja van, a világítás és a kupakkészlet.

Azt elfelejtettem mondani, hogy nekem ez a Low profil dolog is fontos mert ölben van a bill játék közben és az a jó ha kevésbé van megtörve a kezem.
Márkán belül ott van a Lapdog, pont erre találták ki.

Tényleg azok amúgy milyenek? Azokba milyen kapcsoló van? Mert láttam róla vidit és tök lapos mintha egy laptop-ot nyomogatnának. Jók azok a Mac billek?
Próbálnék jót mondani róla, de nem tudok. Nem mechanikusak, ollóshoz hasonló megoldással operálnak.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48737) 7 válasza AuraSync (#48731) üzenetére


7
addikt

Ha jól értem, beleszerettél a Corsair megjelenésébe, és meg akarod venni. Vedd, összességében nem egy szörnyű billentyűzet, lebeszélni úgysem tudnak róla itt, és a jelek szerint hajlandó vagy kiadni érte ennyit. :)

Azzal számolj, hogy a billentyűsapkái ABS műanyagból készültek, ami viszonylag hamar elkezd fényesedni, kopni. Emellett érdemes szem előtt tartani, hogy az alsó sor nem standard méretű gombokkal van szerelve, úgyhogy cserélni nem nagyon fogod tudni igény esetén.

Objektív szempontból ugyan jobb vétel a Ducky (jobb anyaghasználat, megbízhatóan jó összeszerelés, standard méretek, jó minőségű világítás), de neked most ez a jelek szerint másodlagos szempont, szóval menj az eredeti elhatározásoddal, aztán majd kérünk beszámolót. :P

[ Szerkesztve ]

(#48738) Domonkos válasza AuraSync (#48731) üzenetére


Domonkos
Ármester

jah-jah-jah! Egy beszamolo tenyleg johetne majd rola! :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48739) gaben22 válasza AuraSync (#48735) üzenetére


gaben22
senior tag

K70 RGB MK.2 biztos nem low profile, legalábbis ami a kapcsolókat illeti, maga a keret lehet vékonyabb.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#48740) dqdb válasza gaben22 (#48739) üzenetére


dqdb
nagyúr

Van belőle LP változat.

A nem LP kapcsolós, eléggé vastag házas XD75-nél XDA profilos kupakokkal az ESC billentyű 31 mm magasan van, szóval az LP jelző eléggé relatív (egy Kailh LP kapcsolós billentyűzetnél ez 23 mm).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48741) nyunyu válasza dqdb (#48740) üzenetére


nyunyu
félisten

Még mindig istenien néz ki ez a miniszoknyás kupak.


Közben rájöttem, hogy az MX LP-ben a kupak hüvelyének vége a plate szintje alá csukódik, így a hagyományos térdszoknyás Cherry profil előbb koppanna a plateen, minthogy tövig tudnád nyomni a kapcsolót, bokáig érő OEMet meg eleve le se tudnád nyomni.

Így kénytelenek leszünk megbarátkozni a minden irányba világítós tangákkal, ha vékony mechát akarunk. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48742) nyunyu válasza nyunyu (#48741) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez persze azt is jelenti, hogy az MX LP kapcsoló az MX kereszt ellenére nem lesz kompatibilis a forgalomban lévő kupakok nagy részével:

Feketével rajzoltam be a plate síkját, és kb. a sárgáig ér le a kupak hüvelye tövig nyomott állapotban.
Ezzel egyvonalban lenne a Cherry szoknya, OEM profilé még 1mm-mel lejjebb lenne!
Vagyis Cherry kupakkal minimum 1, OEMnél 2mm hiányzik a billentyű útból.

Az más tészta, hogy a kapcsoló lábkiosztásának alaprajza sem egyezik a régi MXekkel, szóval új PCBt is kell hozzá tervezni, nem lehet a meglévőekbe berakni.

Kérdés, így mennyire lesz életképes a konkurens LP kapcsolókkal szemben.
Cherry utolsó pár éves teljesítményét elnézve nem kell attól tartani, hogy ellepik a piacot vele, és boldog-boldogtalan fog ilyen kapcsolós billzetet gyártani :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48743) Yeffy válasza Domonkos (#48726) üzenetére


Yeffy
veterán

Ertem.

Hat, koszonom mindkettotoknek, akkor lehet, hogy nem rohanok meg keyboard-ot venni. :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#48744) AuraSync válasza dqdb (#48736) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Csak ámulok, hogy mennyi mindent kell nézni egy billentyű vásárlásnál. Világítás Hz meg kupak készlet? :Y
Azt hittem csak a nagyon drága prémium billek vannak jobb anyagból.
A világítás Hz-ről meg fogalmam sem volt. XD

Néztem amit írtál másik fajta kupak készletet a Corsair oldalán, azzal az a baj, hogy nem low profilos hanem sima magas gomb és ahogy neztem low nincs is.

Vagy van másik cég ami gyárt billekhez ilyen gombokat?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48745) dqdb válasza nyunyu (#48741) üzenetére


dqdb
nagyúr

Így kénytelenek leszünk megbarátkozni a minden irányba világítós tangákkal, ha vékony mechát akarunk. :W
Csuklótámasznak hívják a megoldást ;]

Nem félek attól, hogy DIY körben mostanában megjelenik a Cherry LP kapcsolója, hogy tovább fragmentálja a piac ezen részét is.

Vagyis Cherry kupakkal minimum 1, OEMnél 2mm hiányzik a billentyű útból.
Legfeljebb a DSA és az XDA profil átmegy majd mainstreambe. A lapos kialakítás miatt úgyis búcsút lehet inteni az eltérő magasságú soroknak, ott pedig már szferikus felület jobb választás a hengeresnél.

Megemlíthetném azt is, hogy végre kaptunk jó minőségű magyar kupakkészleteket, erre kijönnek a gyártók olyan designnal, amire nem lesznek jók, és kezdődik minden elölről :DDD

Kérdés, így mennyire lesz életképes a konkurens LP kapcsolókkal szemben.
A Kailh LP nem váltotta meg a világot, ahogyan a TTC sajátja sem. Azonban mivel ez Cherry, helyből több reflektorfényt kap, valószínűleg a fontosabb partnerek építenek is rá (a Corsair mellett a CM is piacra dobott már ilyen billentyűzetet). Nem tartom jó iránynak, mert először a kupakok minőségét áldozták fel a világítás miatt, most a kupakok ergonómiáját a laposításért. Bár az már eléggé régen kiderült, hogy az irreális elvárásommal (minél kényelmesebb gépelés) kisebbségben vagyok a billentyűzetvásárlók között :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48746) ribizly válasza dqdb (#48745) üzenetére


ribizly
veterán

Nem vagy kisebbségben, csak borzalmasan drága annak elérése jelenleg. Én reménykedem benne, hogy néhány éven belül az ilyen osztott, ergonómikus cuccok (de legalábbis egy) már elérhető lesz normális áron akár limitációkkal.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#48747) Ringman válasza dqdb (#48745) üzenetére


Ringman
nagyúr

Low profile switchhez a devlin kupakja passzolna, vagy flat híveknek a g20

(#48748) Arem


Arem
csendes tag

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Max. 25.000 Forint
2.Használt szóba jöhet?
Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Genius Scorpion K5, most jött el a gép felújítása után a perifériáké is, és egy komolyabbra szeretném
cserélni a modtanit.
4.Mire használnád a billentyűzetet?
FPS játékra főleg
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Mechanikus
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nincs
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
ISO magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Numpad és kurzorblokk legyen rajta.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Világítás és csuklótámasz előny, de nem lényeges.

Előre is köszönöm! :)

(#48749) koko52


koko52
veterán

Üdv!
Van két CNC gép egyik rádiós billentyűs a másik nem. Most behalt a rádiós és cserélem, viszont a másikat is szeretném rádiósra. Ha egyformákat veszek akkor azonos frekin mennek és bezavarnak egymásnak? (pl ha valaki 10-et vesz egy irodába akkor 10 különbözőt kell vennie?)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48750) dqdb válasza Arem (#48748) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha nem sürgős, akkor várd meg a magyar kiosztású CM CK550-et, hogy ismét legyen készleten (február végére ígérték), körülbelül ilyen áron lett készlethiányos. Ha sürgős, akkor Tesoro GRAM MX One barna kapcsolóval.

Ringman: mind a G20, mind a Devlin Q egy eléggé nagy hátránnyal bír: alig lehet beszerezni. Group buyban néha előfordul, és ennyi. Ezzel szemben XDA-t és DSA-t pillanatok alatt le tudsz akasztani a neked tetsző színben.

ribizly: szerintem az osztott cuccok már most is elérhető árban vannak. Nem azt mondom, hogy olcsók, mert messze nem azok, de körülbelül két tucatmechanikus árából már hozzá tudsz jutni egyhez.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.