Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48201) dugo_ válasza Mr.Csizmás (#47703) üzenetére


dugo_
veterán

Indokolatlan vétel volt... :D :D

(#48202) Mr.Csizmás válasza dugo_ (#48201) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

na igen, 5k-ból rendesen berúgni se lehet már, ellenben billt venni igen :DDD

ps. még donornak is megérné, de ahogy nézem, szinte új :F

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48203) nyunyu válasza dugo_ (#48201) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez melyik hiperócó EagleTec/E-Element akar lenni?

Gondolom a szokásos tömegoszlató kapcsoló lehet benne, és az előző gazdája ultimátumot kapott, hogy vagy a billentyű megy világgá, vagy a felesége/nője.

(Héten már én is megkaptam, hogy hallják, hogy nagyon belelendültem a melóba.
Annyira hangos lett az Outemu Purple stemmel elbarmolt 1800 :( )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48204) Mr.Csizmás válasza dugo_ (#48201) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

K65 mx red = 15k :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48205) dugo_ válasza Mr.Csizmás (#48204) üzenetére


dugo_
veterán

Hagyjál... ;] Donornak vettem. Majd egyszer, valamikor...

Tervben van, hogy kap a Lolita valami rendes kupakszettet, a mostani megy erre a Redragonra és esetleg kap ez is barna kapcsolókat. Ha ki bírom forrasztani ezt a kínai ólommenteset és nem tépem szét a nyákot, mint a múltkor... :D

nyunyu

Azt nem tudom, de nekem igazából jobban bejön a floating design, mint az egy éve vett és kb. használatlanul eladott Kumara teknője.

Outemu Blue természetesen, szoftveresen ugyanazt tudja a fentivel.

THE QUICK BROWN FOX JUMPS OVER THE LAZY DOG

Nem bírta megszokni a tulaj a TKL-t, visszaváltott full size-ra.

[ Szerkesztve ]

(#48206) Qtya123


Qtya123
őstag

Na néhány napos olvasgatás, tájékozódás és sok vívódás után ma vettem egy Tesoro Gram MX One billentyűzetet cherry brown kapcsolóval.
Sokat agyaltam, hogy mi legyen, apróról nem akartam venni használtat, mert egyrészt ott is kevés a magyar kiosztás, másrészt beszéltem néhány eladóval és kb mindegyik ismeretlen előéletű, nem az adott eladó az első gazdája a billentyűzetnek.

Először red switcheket akartam, mert mindenhol azt hallom, hogy húú az kell játékra. Aztán próbálgatva rá kellett jönnöm, hogy nekem nem fekszik a teljesen lineáris vonal. Kell egy nagyon kicsi érzet nekem, hogy na MOST nyomtam le a billentyűt. Ez játékban, mikor egy-egy billentyűt gyorsan lenyomok és felengedek és már ott sincs az ujjam a brown switchel jobban tudatosul bennem. Rednél olyan érzésem van, hogy biztos lenyomtam én azt a billentyűt?
A blue viszont a másik véglet volt, ott nekem túl nagy az ellenállás. Szerintem a brown arany középút mindenre. Legalábbis nekem.

A másik, hogy nagyon vegyes véleményeket olvastam a cherry licensz lejárta utáni lekoppintott switchekről, így maradni akartam a cherry vonalon, biztos, ami biztos.

Erre szerintem 25ezer Ft-ért magyar kiosztással, numpaddal jó a Gram MX One.
Magáról a billentyűzetről sokat nem akarok írni, azt már megtették a PH tesztben.

Néhány dolog:
Brutális súlya van a korábbi membránosaimhoz képest. Nagyon jó rajta gépelni, játszani. Jobban érzem, hogy az adott gombot lenyomtam. Ezt a jobban érzem dolgot eddig nem értettem. Úgy voltam vele, hogy a membránost is érzem, milyen hülyeség már ez.
Olyan csúszásgátló gumik vannak rajta, hogy csak nézek. A korábbi billentyűzeteim gumitalpai ezek szerint silányak voltak, mert tudtak csúszkálni. Ez mintha oda lenne ragasztva. Szinte előbb tolom el az asztalt. :D
Tényleg nagyon durva. (gondolom itt azért a súly is közrejátszik)

Egyetlen negatívum számomra, hogy csak kék fénnyel tud világítani. Nem annyira komálom a kéket, jobban örültem volna egy fehérnek, vagy narancs színnek. A fényerő még minimumra állítva is kicsit erős nekem. Emiatt inkább kikapcsolt világítással használom. Illetve néha még félreütök, de gondolom szoknom kell.

Nagyjából ennyi, remélem sokáig tudom hibamentesen használni.

[ Szerkesztve ]

(#48207) pengwin válasza nyunyu (#48203) üzenetére


pengwin
addikt

Én most kezdtem dolgozni új helyen, és nagyon előzékenyen nem vittem billentyűzetet...

De b+ hallom, hogy több kolléga billentyűzete hangosabb az open office-ban a kék Outemunál is, és még a kapott új Dell billentyűzetem is nagyon hangos.
Egyébként 3 fajta Dell gumidóm van az irodában: a szélesedő szóközös, egy normális zárt kialakítású, és az újabbak ilyen undorító lapos chiclet kialakításúak... nekem az utóbbi jutott, már érzem az ujjaimat... :((

Ezért nem értem azokat, akik csendes billentyűzetnek gumidómosat akarnak venni: mindegyik irtózatoasn felhangosodik inkább kevesebb, mint több idő alatt, és nincs lehetőség a halkításra, mert kötelező a bottom out. Nyilt irodatérben nem vicces.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#48208) nyunyu válasza pengwin (#48207) üzenetére


nyunyu
félisten

Dell gumidóm van az irodában: a szélesedő szóközös,

Ajaj, SK-8115 mikor számított új billzetnek?

Első melóhelyemen ~12-13 éve volt egy, de aztán valamelyik kolléga trombitának nézte.
Akkoriban osztogatták 6-7k+áfáért a HRPben.

Aztán pár munkahellyel később ~7 éve szembejött egy nagyon nyúzott példány. akkor asszem már nem lehetett újonnan kapni.
Addigra persze már nyoma sem volt az új korában vajpuhaságnak, meg halkságnak.

Mondjuk a tavalyi projektemen is akadt olyan mazochista, aki egy IBM Preferred billzetet használt.
IBM logóból ítélve lehetett legalább 10 éves, hiszen 2007-től Lenovo logóval gyártották az utódjait.
(Preferred Pro ugyanígy néz ki, de más beszállítóval gyártatták, kevésbé tartós.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48209) minek?:S


minek?:S
őstag

Sziasztok!

Végül is úgy tűnik, hogy úton van az utód, bár az sajnos még nem tiszta, hogy működőképes-e, de elvileg olyan állapotban lett félre rakva. Viszont a kérdésem az lenne, hogy ez milyen billzet lehet? [link]

Ajándékba kaptam mellé, de nem tudni róla semmit.

Üdv.:M.

(#48210) minek?:S válasza minek?:S (#48209) üzenetére


minek?:S
őstag

ha a típuson kívül valami tulajdonságot is tudnátok mondani, annak örülnék. nyunyu? Domonkos?

Üdv.:M.

(#48211) pengwin válasza nyunyu (#48208) üzenetére


pengwin
addikt

Azok a legrégebbiek, én mint írtam a chiclet kialakítású borzadályt kaptam (úgy néz ki, mint egy laptop billentyűzet, és Scroll Lock-Pause-Print Screen helyett médiagombok vannak rajta)

(#48209) minek?:S
Valamilyen rebrandelt darab lehet (nem Philips gyártmány). Szerintem valamilyen speciális rendszerhez való, így első ránézésre. Lehet valami zárt protokollt használ, hiába van rajta szabvány dugó, ha jól látom.
A hátulja beszédesebb lenne a modellszámmal... de így első tippre valamilyen Key Tronic lehet.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#48212) minek?:S válasza pengwin (#48211) üzenetére


minek?:S
őstag

[link] Ez az össz, amit tudok róla. Ő is azt mondta, hogy lehet, hogy speciális cucc.

Üdv.:M.

(#48213) Domonkos válasza minek?:S (#48210) üzenetére


Domonkos
Ármester

Passz. Ez szamomra full ismeretlen. :(

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48214) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok .

1.Mekkora összeget szánsz rá? Kb 30-40 ezer Ft
2.Használt szóba jöhet? Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Ollós . Mert tönkre ment .
4.Mire használnád a billentyűzetet? Munkára , gépelésre .
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) Mechanikus
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nincs .
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) Kizárólag Magyar.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) Hagyományos kiosztású , numerikus .
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)Ha van akkorcsuklótámasz , valamint alap világítás , elég egy szín lehetőleg fehér , ami csak a kupakokon a betűket világítja meg.

(#48215) Domonkos válasza Boss81 (#48214) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha megvarod a ck550-et, akkor az, ha nem, akkor valami tesoro.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48216) Boss81 válasza Domonkos (#48215) üzenetére


Boss81
senior tag

Minőségre melyik jobb ? :F
Billentyűzetben nem vagyok otthon ?

Illetve a ck550-re mennyit kellene várni kb ? Van erről valami infó ?

[ Szerkesztve ]

(#48217) dqdb válasza Boss81 (#48216) üzenetére


dqdb
nagyúr

Minőségre a CM, de még a forgalmazó sem tudja, mennyit kell rá várni, pár napja írta itt.

elég egy szín lehetőleg fehér , ami csak a kupakokon a betűket világítja meg
Kifutott az utolsó kizárólag fehér színű világítású mohikán is tavaly a CM Masterkeys Pro sorozattal, így már csak RGB maradt, és persze annak a fehér színt kikeverő sokszor enyhén lilás korlátaival. A fény orrán-száján dőlni fog a billentyűzetből, nem csak a feliratoknál, erre mechanikus vonalon a gyártók mostanában még külön rájátszanak az alacsonyabb szoknyás floating designnal. Ja igen, és vibrálni is fog a világítás.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48218) Boss81 válasza dqdb (#48217) üzenetére


Boss81
senior tag

Köszi a választ .

Esetleg erről van valakinek véleménye , tapasztalata , vagy csak magáról a márkáról ?

(#48219) Domonkos válasza Boss81 (#48218) üzenetére


Domonkos
Ármester

Semmit nem tud felmutatni, hogy indokolta tegye az arat. Raadasul nem is magyar.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48220) Ringman válasza Boss81 (#48218) üzenetére


Ringman
nagyúr

valószínű csak átneveztek valami oem márkát. rossz (majdnem razer/asus magasságban lévő) ár/érték arány

(#48221) Boss81 válasza Domonkos (#48219) üzenetére


Boss81
senior tag

Valahogy sejtettem , hogy ez lesz a válaszod :K

(#48218)Akkor hanyagolható egyértelműen . :)

Viszont találtam egyet itt az oldalon véletlenül a tesztekben amiről nem írnak rosszakat , sőt , még egy Ajánlott plecsnit is kapott , és egész jó áron van .
Valamint amire használnám bőven elég lenne .

Mi róla a véleményetek ?

(#48222) dqdb válasza Boss81 (#48221) üzenetére


dqdb
nagyúr

Első lépésként azt tanácsolnám, hogy menj el a legközelebbi MM-be, és nyomogasd meg a kiállított mechanikus billentyűzeteket, hogy kiderüljön, a három (plusz egy) fő kapcsolótípus közül melyik jön be.

Csak mert az általad talált Zalman piros kapcsolós, míg a Natec piros vagy kék kapcsolós. A piros kapcsoló a közvélekedés szerint nem olyan jó gépelésre, mert taktilitás hiányában tövig fogod nyomni, míg a kék Outemu kapcsoló egy oldalon szerepel a rettenetesen hangos billentyűzettel a szinonimaszótárban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48223) Boss81 válasza dqdb (#48222) üzenetére


Boss81
senior tag

Sajnos nem tudok elmenni személyesen megnézni (rokkant vagyok) .

A Zalmant kilőttem az már biztos .

A Natec amint gondolkozom , kék kapcsolós , a hangja nem zavar de itt hallható .
Munka közben úgy is a fejemen van a fejhalgató , és nincs a közelemben senki .

Amúgy én piros kapcsolósból nem is találtam magyar kiosztásút :(

(#48224) pengwin válasza Boss81 (#48223) üzenetére


pengwin
addikt

Ha munkához kell, akkor szerintem jobb a kék kapcsoló az esetek többségében, de egy idézet a linkelt tesztből:

Az egyedüli hátulütő a fentebb taglalt klikkes kapcsolókat lengheti körbe: ne kerteljünk, hangosak. Mi nagyon díjaztuk a zajterhelés ezen formáját (amit kétségtelenül megszépített a 80-as, valamint 90-es évek iránt érzett intenzív nosztalgia és rajongás), de egyáltalán nem biztos, hogy mások is hasonló áhítattal hallgatnák ezt naphosszat, ezért ha tehetjük, vásárlás előtt mindenképpen tegyünk vele egy próbát, hogy eldönthessük, a gépelést kísérő lárma kedves-e szívünknek vagy sem. Az biztos, hogy zsúfolt irodába nem ajánljuk (hacsak nem szeretnénk kollégáink rosszalló pillantásait és a felénk repülő paksamétákat gyűjteni), ahogy olyan környezetbe sem, ahol bizonyos napszakokban zavarhatunk vele valakit a pihenésben.

Ha esetleg pesti vagy akkor tudok mutatni egy a Thorhoz nagyon hasonló* kínai mechát, abból azért el tudod dönteni, hogy megfelel-e a kék Outemu kapcsoló, és tetszik-e a nyitott kialakítás.

*: ugyanolyan double shot kupakok szitázott kiegészítő feliratokkal, német feliratos, de a magyarral megegyező kiosztás.

Üdv, pengwin

(#48225) Boss81 válasza pengwin (#48224) üzenetére


Boss81
senior tag

Igen munkához kell , tehát megfelelő lesz a kék . Olvastam a tesztet végig :)

Köszönöm a felajánlást , de nem pesti vagyok , így nem tudok a lehetőséggel élni . :R

[ Szerkesztve ]

(#48226) pengwin válasza Boss81 (#48225) üzenetére


pengwin
addikt

Szívesen!
Én látatlanba vettem egy ilyen Outemu kék kapcsolós kínai mechát első nekifutásra, és nagyon bejött.
A hangját szokni kell, de nagyon jó érzés gépelni rajta, nekem rögtön ment hiba(karakter duplázás vagy kihagyás) nélkül, ezt azóta sem tudom egyik másik kapcsolóról sem elmondani.

Üdv, pengwin

(#48227) pengwin válasza minek?:S (#48212) üzenetére


pengwin
addikt

És már sinen is vagy, mint József Attila... ;]

Tényleg valami nagyon speciális darab, kapcsolókkal kezdve... ott a topikban Ericsson kapcsolókra tippelnnek, amiről szerintem sokan nem is tudtuk, hogy léteznek.

(#48228) ribizly
Nálunk nyílt az irodatér, és nagyon jól hallatszik, ha valaki éppen gépel, szerintem egy kis ügyeskedéssel munkaahely-kompatibilissé tudom tenni a kék Outemut én is.
Ki akarom tölteni valamilyen szövettel vagy csomagolóanyaggal a NYÁK körüli részeket a házban, és akarok rá rakni egy vastagabb kupakkészletet. Szerintnem bepróbálkozok az olcsó aliexpresszes magyar kupakokkal... még sose kopott le billenntyűzetemről felirat.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#48228) ribizly válasza pengwin (#48224) üzenetére


ribizly
veterán

Én munkahelyen használok MX Blue-s megoldást, de az első megrökönyödések után kiderült, hogy senkit sem zavar. Inkább az a jellemző, hogy feltűnő, ha valakinek hirtelen válaszolok, mert akkor megy a bottomout rendesen.;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#48229) Boss81 válasza pengwin (#48226) üzenetére


Boss81
senior tag

Mindjárt meg is rendelem , aztán ha megjön írok véleményt , remélem amire szeretném használni megfelelő lesz . :K

(#48230) Domonkos válasza Boss81 (#48223) üzenetére


Domonkos
Ármester

Natec vagy a Redragon lett volna az olcso kategoriabol az en ajanlatom. Szerintem semmi lenyegi dologban nem rosszabbak, mint az a Zalman.
Eggyel jobbak lennenek a CM-ek (mondjuk a magyarito szettel), de annyival megsem jobbak, mint amennyivel tobbe kerulnek - szerintem.
Ar-ertek aranyban ezek a belepo szintu mechak verhetetlenek.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48231) Boss81 válasza Domonkos (#48230) üzenetére


Boss81
senior tag

Köszi a választ és a segítséget .
Közben megrendeltem , ha minden igaz kedden itt lesz :)

(#48232) minek?:S válasza pengwin (#48227) üzenetére


minek?:S
őstag

Hát na igen, hallottam már Alpsról, Mitsumiról, Buckling springről, MX Cherryről, de Ericssonról még nem. Nagyon nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lehet ez, alig várom, hogy átvegyem. Az tuti, hogy az első az lesz, hogy megnyomkodom, hogy egyáltalán milyen érzés lenyomni stb, aztán kirakok ide is pár képet, hátha valakinek beugrik valami, ha meg nem, akkor meg lehet találgatni majd.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#48234) Ringman


Ringman
nagyúr

jól sejtem, hogy továbbra sincs fullsize iso pcb, ami hotswap?
apámnak kellene a kb (már szerintem) használhatatlan lenovo enhanced keyboard helyett valami billentyűzet, ami:
- nem hangos
- nem túl könnyű lenyomni
- nem mx sand
- van rajta vol +/- és mute gomb (max rábindelem valami nem használt billentyűzetre)
- magyar (ez utóbbit max kupakszettel intézem)

hotswap esetén legalább több switchet ki lehetne próbálni, és rájönni hogy mi a jó neki.
itthon mx-black, mx red, gateron red, meg flaretech switches billentyűzet van, de egy kailh brownos numpadon kívül más taktilis nincsen.

b verzió egy újabb gumidóm, de ez a viszonylag jó lenovo is 2 év alatt meghalt)

gépelési stílus: kalapács, sok félreütéssel

(#48235) dqdb válasza Ringman (#48234) üzenetére


dqdb
nagyúr

ANSI-ban akad 60-70%, TKL és teljes méretben is. ISO-ban egyik méretben sem.

Kalapácsra a Kailh Box Burnt Orange kapcsolót tudom ajánlani (persze a stemmel kapcsolatos probléma megemlítésével), annál kell erő a taktilis huplin átküzdéshez, és a hupli után is fokozatos keményedik fel. Vagy kisebb taktilis huplival ott van a Halo True a végén extrém rugóerővel, azonban ez nagyon nem budget árkategória (kivéve ha erre lecsapsz).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48236) nyunyu válasza Ringman (#48234) üzenetére


nyunyu
félisten

Erre szerintem még mindig egy Cherry G80-1000 vagy 3000 a nyerő, attól függően mennyire akarsz Win gombos billzetet. (1000-ből nincs Win verzió)

Ugyan nem hot swap, de viszonylag könnyen tudod benne cserélni a rugókat, stemeket, így finomhangolhatod, hogy mennyire legyen ErgoClear a kapcsoló benne.

Amelyik stem nem fér bele gyárilag, az kuka (Khm, Outemu Purple)

Amiről tudom, hogy kompatibilis vele:
- összes Cherry MX
- Gateronok (+Zealio)
- Outemuból csak a 2.2 vagy még újabb jelzésű stemek (Clear 2.2, Silent Clear)

Mondjuk az Outemu 2.2 stemhez már kell lube, különben nagyon hangos.

Kailh stemeket nem próbáltam, de csak Speed Copper van otthon, rendes mélységben kapcsolóm nincs.

Kupakszettjük meg nagyjából szabványos, egyedüli extra a lépcsős Caps, de olyan van a KPRepublic kupakszettben.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48237) Ringman válasza dqdb (#48235) üzenetére


Ringman
nagyúr

full size kellene :(

ha bejönne a lineáris neki, akkor a wooting one + numpad is jó opció lenne, abban tudok rugót cserélni, kívánt kapcsolóerő függvényében

(#48238) Ringman válasza nyunyu (#48236) üzenetére


Ringman
nagyúr

win gomb kell, cherry g80-3000 szerencsére néha kifogható használtan olcsón.

csak megint ott tartunk, hogy 80€ (kupak) +30-50$ (switch) + billentyűzet ára a végösszeg.
g80-1800-at biztosan nem szokná meg.

Mx Board 3.0 az plate mounted?

[ Szerkesztve ]

(#48239) nyunyu válasza Ringman (#48238) üzenetére


nyunyu
félisten

ISO PCB+ház sem jönne ki olcsóbbra, mint egy használt 3000, de legalább forrasztani kéne :DDD

Tényleg, MXB3 is plate mounted, így könnyű benne variálni a kapcsolót, de annak extragyenge háza van (kétszer szétszeded, és kettétörik :W) , és semmivel sem kompatibilis Caps kupakja.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48240) dqdb válasza Ringman (#48237) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ahogyan írtam, ISO-ban semmilyen méret nem érhető el készen Kailh hotswap sockettel. Ortolineáris és többféle ANSI méret kapható és ennyi. A másik jó kérdés a ház lenne, TKL-ben még előfordul, de az is általában csak alumíniumból és aranyáron.

Inkább egy donorból kellene kiindulni, ahogyan nyunyu írja, különben darabokból építkezve hamar 5-600 USD környékén találhatod magad.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48241) Sirandrish


Sirandrish
legenda

CM CK550 egy nap távlatából!
Először is megemlítem hogy ez az első mechanikus billem, és még csak próbálni sem próbáltam eddig egyet sem. Annyit tudtam róluk hogy nagyon strapabírónak vannak bélyegezve, ami a 3-4. 10-12K-s elfogyasztott gamercsodabill után igencsak fontos tulajdonság lett, így döntöttem egynek a beszerzésén!
Mivel nulla tapasztalatom van ezekkel, így innen kértem segítséget. Kaptam ajánlást, nem keveset, de valahogy mindig ez a CK550 volt ami az én értékrendemnek leginkább megfelelt, a topiklakók szerint.
Sajna ez nem volt kapható, így magam kezdtem nézelődni.
Mint tudjátok nézegettem Tesorot, Asust, HyperX-et meg már a franc se tudja mit, de végül mázlim volt és egy topiklakó szemfülességének hála, le tudtam csapni egy CM billre, mint ahogy írtam csak és kizárólag a ti ajánlásaitoknak hála, hiszen nulla tapasztalatom volt ilyen billekkel.

És akkor a lényeg! Nem tudom mit tud a Tesoro, nem tudom mit tud az Asus, de hogy ez a CK550 számomra minden forintot megért az tuti! A gépelés teljesen új világ. Esküszöm hogy élvezetes írni, sose akarom abbahagyni. :D
A játékoktól féltem kicsit, hogy talán a magasabb gombok miatt kényelmetlen lesz, de alaptalan volt az aggodalmam. Kényelmes, pontos, és szuperül használható játékra is.
És még itt az RGB...tudom, ez sokaknak nem szempont, és a végén már én is elengedtem volna, de utólag örülök hogy nem tettem, mert imádom. A makrózhatóság is bejön, már használtam, pedig azt hittem hogy sose fogom használni.

A lényeg!
Köszönöm hogy erőltettétek hogy ezt vegyem, mert lehet jó a Tesoro is, vagy az Asus, de hogy ez hibátlan élmény minden tekintetben, az egészen biztos!
Általános felhasználás, mint face, ph, hobbi játék, bátran ajánlom mindenkinek! Garantálom hogy nem fog benne csalódni senki! :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#48242) Domonkos válasza Sirandrish (#48241) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szuper! Orulunk, hogy tetszik! :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48243) Sirandrish válasza Domonkos (#48242) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát még én :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#48244) nyunyu


nyunyu
félisten

Utóbbi hetekben/hónapokban kifejezetten dőzsölhetünk az új magyar billzet opciók láttán (CK550, Gram MX One)
Jó lenne, ha továbbra is megmaradna a havonta egy új 20-25k körüli billzet megjelenés.

Bónusz pont járna a 15k-ért osztogatott világítás nélkülieknek, feltéve, ha nem csak Outemu Blueval kínálják.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48245) Crabface válasza Ringman (#48238) üzenetére


Crabface
senior tag

Vagy bolhán túrsz egyet magadnak... ;]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#48246) pengwin válasza Ringman (#48238) üzenetére


pengwin
addikt

Nekem van egy hot swapes ISO billentyűzetem ami kb. 1,5-2 éve 48$ volt, csak azóta felment az ára kb. 30-40$-ral, meg valószinüleg csak Outemu kapcsolókkal kompatibilis. Utóbbi nekem nem baj, de ha nagyon variálni akarod a kapcsolókat akkor azért komoly korlátozás.

Ha hajlandó vagy ilyennel szóba állni, akkor szerintem találsz még alin valamilyen előre összerakott darabot, amihez csak adnak egy garitúra kapcsolót és egy kupakkészletet.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#48247) Ringman válasza pengwin (#48246) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, utánanézek majd, én is néztem ilyet, az outemu-only volt.

---
más:
blue switch tesoro durandal; magyar - 17k

[ Szerkesztve ]

(#48248) Domonkos


Domonkos
Ármester

Hasznal valaki auto shift funkciot? Azt, ami ugy eliminalna a shift hasznalatat. Minden billentyunek van egy timeoutja (kezdetben 150ms - de ez konfiguralhato), es attol fuggoen, hogy az adott billentyut timeout-on belul vagy tul tartod nyomva, ugya sima karaktert, vagy a shift-tel kombinalt valtozatat kuldi. RSI ellen talaltak ezt is ki.
Hatranya persze ennek annyi, hogy a bevitt karakterek nem lenyomaskor, hanem felengedeskor, vagy a timeout leteltevel fognak csak megjelenni; ergo laggolnak. Szokhato mondjuk.
Meg hat ugye a nyomvatartom->ismetel dolog is elveszik, de az amugy is csak a gyengeknek valo.

Ez igy onmagaban nem rossz feature, de keveset tud. Szoval tegnak PoC jelleggel megcsinaltam, hogy ne a shift-et nyomja, hanem reteget valtson kozben. Eddig csak olyan retegvaltoim voltak, hogy egyik kezzel valasztottam a reteget, masikon meg voltak az extra funkciok. Ezzel igy most nem kell ket kezzel nyomjam az extra karaktereket, raadasul siman ossze is tudok ket reteget vonni, es nem veszitek a kenyelembol.
Ez termeszetesen on-the-fly kapcsolhato dolog, igy ha sok szoveget irom (mint pl most), akkor a laggot eliminalando kikapcsolom a fenebe. Aztan meg ha programozok vagy versenyzek, akkor johet vissza. :)

Meg nem minden tokeletes rajta, de ha egyszer formaba vagom, akkor megy upstream.

Ti hasznalnatok ilyesmit?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48249) Ringman válasza Domonkos (#48248) üzenetére


Ringman
nagyúr

anne pro esetén igen, fn-lock volt a 2 alt egyidejű lenyomása, akkor használtam, ha csak a kurzorbillentyűk és az home/end és pageup/down kellettek valamihez.

(#48250) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Eddig egy ezereves 5000ft-os ms curved billentyuzetet hasznaltam. Jol elvagyok vele csak sokszor sotetben szeretek dolgozni jatszani es nem latom a billentyuket.

Elhataroztam hogy veszek egy vilagitosat illetve beallok a sorba es akkor mar legyen gamer...
Ezzel a cmck550-el szemezek.

Kerdes: van-e magyar kiosztasu? Tapasztalat van-vele?
Meg latom hogy van 3 fele kapcsoloval. Mi a kulonbseg? Valahol ki lehet probalni? Igazabol eletemben nem volt meg mechanikus billem igy nem tudom mivel allok szemben...

Koszonom elore is a segitseget.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.