Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48601) Casanova* válasza 8Ba8 (#48598) üzenetére


Casanova*
veterán

Játékra nekem a kék kapcsoló tökéletes. Nagyon jó ezen fps-t játszani.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#48602) dqdb válasza Crabface (#48599) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az ízlés már csak ilyen dolog. El lehet mondani, hogy mi a szokás és az általános tapasztalat, aztán simán lehet, hogy valakinek éppen az ellentettje jön be.

Ringman: akkor mit szólsz a 100 grammos Aliazhoz? :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48603) Crabface válasza Ringman (#48600) üzenetére


Crabface
senior tag

Mindennap edzenek az ujjaim...

[ Szerkesztve ]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#48604) ribizly válasza 8Ba8 (#48598) üzenetére


ribizly
veterán

Röviden: A Brown hozza a feeling-et, csak halkabb. :D
Persze ettől kicsit bonyolultabb a dolog, de legyen elég ennyi. Ha majd sikerült megtapiznod valahol akkor fogod érteni miért írtam ezt.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#48605) Ringman válasza dqdb (#48602) üzenetére


Ringman
nagyúr

nálam már az mx linear grey is betette a kaput

(#48606) dqdb válasza Crabface (#48603) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez nem edzettségről szól, hanem az ízületekről, amiket nehéz edzeni. Elvileg a minél könnyebb a jobb, mert kíméli az ízületeket (azért a túl könnyű sem jó, mert az már a használhatóság rovására megy, hogy attól lenyomódik egy billentyű, hogy csúnyán nézel rá). Ezzel szemben egyesek az extrém nehezet szeretik, mert nekik az a kényelmes, hiába mond ez ellent a biológiának. Nos, nekik kell valamilyen black vagy Kailh Box Heavy kapcsolót ajánlani.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48607) nyunyu válasza Ringman (#48605) üzenetére


nyunyu
félisten

nálam már az mx linear grey is betette a kaput

Tegyél bele Outemu 2.2 stemet.
Úgy biztosan a túloldali szóköz stabot téped ki a helyéről a kapcsoló lenyomása helyett. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48608) dqdb válasza nyunyu (#48607) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ortolineáris kiosztásnál tegyen be 4u space-t, ami ott stabilizátorok hiányában 4 switchet jelent, és ne szedje ki a rugót háromból :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48609) (ex)Cat válasza 8Ba8 (#48594) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Én is a blue felé hajlanék amúgy, ha a laposabb kivitelt nem csak red-del adnák. Pedig milyen rohadt jó kombó lenne már. :(

Nem kényelmetlen amúgy csuklótámasz nélkül a teljes magasságú gombokat használni?

(#48610) junpet


junpet
tag

Ez talán érdekelhet néhány embert: Hot swap ISO for Full / TKL / Compact

(#48611) pengwin válasza junpet (#48610) üzenetére


pengwin
addikt

Normális minőségű, 62 gombos ISO?
Nem én vagyok a célközönsége, de nagyon is hiánypótló!

Üdv, pengwin

(#48612) 8Ba8 válasza (ex)Cat (#48609) üzenetére


8Ba8
csendes tag

Azt mondom, hogy nem kényelmetlen, de igazi minőségi csuklótámaszos billentyűzetem nem volt.! Előtte volt egy ideig Cougar 200K-m, ami lapos "laptop szerű" billentyűzet. [link]
Azt is meg tudtam szokni, egyedül ezek a kapcsolók fogtak ki rajtam.. :B

(#48613) Crabface válasza pengwin (#48611) üzenetére


Crabface
senior tag

Az hagyján, de Magyar feliratos is lesz :D

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#48614) csako válasza Crabface (#48613) üzenetére


csako
veterán

Halk + RGB? ;]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#48615) Crabface válasza csako (#48614) üzenetére


Crabface
senior tag

Max 20k...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#48616) Domonkos válasza Crabface (#48615) üzenetére


Domonkos
Ármester

20k-ert mar az is elvarhato, hogy vezetek nelkuli legyen :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48617) nyunyu válasza junpet (#48610) üzenetére


nyunyu
félisten

Kérdés, mennyi lesz, mire ideér.

Most egy Full vagy TKL ANSI GMMK 115$-ra jön ki Gateron kapcsolókkal + kupakokkal, ha az ISO is ennyi lesz, akkor postázva+ÁFÁval nem nagyon fog 40k alá beférni.

Annyiért meg nem nagyon tudnak versenyezni a 25k körüli CM CK550-nel, vagy a Tesoro Gram MX One-nal, hotswap ide vagy oda.

Persze, ha sikerült összehozniuk valami magyar doubleshot kupakot, akkor megérheti a felárat, de ezt erősen kétlem, nem sok esélyt látok rá.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48618) nyunyu válasza (ex)Cat (#48609) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem kényelmetlen amúgy csuklótámasz nélkül a teljes magasságú gombokat használni?

Billentyűzet függő:

Ha eleve vastag a háza, plusz OEM kupakkal van megverve, akkor muszáj csuklótámaszt használni.

Laposabb billzetekhez nem feltétlenül kell.
Pl. én a Cherrykhez (bal oldali az egy MX 3000) nem használok, mert ezeknek nem olyan vastag a háza, mint egy Tesoro Durandalnak, meg a kupakjai is 2-3mm-mel alacsonyabbak, mint az OEMek.

Egyszer összegyűjthetnénk a kezünk ügyébe eső billzetekről, hogy milyen magasan van a Ctrl, Shift, Esc az asztalhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48619) 8Ba8 válasza dqdb (#48588) üzenetére


8Ba8
csendes tag

Megjött a válasz az ügyfélszolgálattól: Egyenlőre nem állnak készen ezeknek a kapcsolóknak a forgalamzására, azonban van nekik néhány db Thaiföldön, amit postaköltség ellenében szívesen elküldenek.

(#48620) (ex)Cat válasza 8Ba8 (#48619) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Ezt nem értem. Lehet kapni FULL opti blue-val, akkor mi az hogy nem állnak készen a forgalmazásra?

Én azt nem értem, hogy miért nem lehet lapos kupakkal is kapni opikai kapcsolósat. :(

(#48621) Domonkos válasza (ex)Cat (#48620) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hat ha egyszer megvan a billentyuzet, akkor onnantol olyan kupakot raksz ra, amilyet csak szeretnel.
Mondjuk en ezektol a "lapos kupakoktol" inkabb tartozkodnek, mert nem eleg, hogy alig csokkentik a magassagot, cserebe elegge csunyak.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48622) (ex)Cat válasza Domonkos (#48621) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Nem pont ilyenre gondoltam, hanem amit pl. a tesoro tesz a sima Gram Spectrum-ra. Ez kb. fele olyan magas, mint a normál. Csak nem tudom, ilyet lehet-e külön venni valahol.

(#48623) Domonkos válasza (ex)Cat (#48622) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ertem. De hogy rovidebb a szoknyaja a kupaknak, attol a billentyuzet meg nem lesz alacsonyabb.
Kulonben meg ott a dsa profil.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48624) csako válasza (ex)Cat (#48622) üzenetére


csako
veterán

A gram spectrum-nál rövidebb a kapcsoló útja is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#48625) (ex)Cat válasza csako (#48624) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Jah, közben rájöttem. :( Na mindegy, most már lassan vennem kell vagy egy Red-es Gram Spectrumot, vagy egy Blue UXL-t :)

Ilyenkor hátrány a nagyon vidék, hogy nincs lehetőség megtapizni élőben. Főleg nem mindkettőt egymás mellett.

(#48626) dqdb válasza (ex)Cat (#48625) üzenetére


dqdb
nagyúr

Miért ragaszkodsz ennyire a Tesoro sajátmárkás kapcsolóihoz? Az optikairól már kiderült, hogy nem kapható, ha a garancia lejárta után tönkremegy az egyik kapcsoló, akkor kuka az egész billentyűzet. A másikban valami TTC által gyártott darab van, ezt szintén nem lehet külön megvenni, csak ehhez hozzájön, hogy a kupak sem cserélhető az egyedi rögzítése miatt.

Ha már Tesoro, akkor világítással MX One, világítás nélkül Durandal, mindkettő Cherry MX kapcsoló és MX rögzítésű kupak.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48627) ViSAS


ViSAS
senior tag

Üdv!

Segítségeteket kérném, hogy megtaláljam a megfelelő ujjaim alá valót. :D

1.Mekkora összeget szánsz rá? Bármekkora, nincs határ.
2.Használt szóba jöhet? Nem.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Most: Logitech K540 wireless. Miért cserélem le: Túl puha gombok, illetve kompetitív játékhoz kell az alacsony input latency.
4.Mire használnád a billentyűzetet? Kompetitív játékok (CS:GO), illetve mindennapi multimédiás használat (hangerő fel-le / némítás).
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) Mechanikus
6.Van konkrét modell ami tetszik? Logitech G Pro-t néztem, de sajna nincs dedikált numpad része, amúgy tökéletes lenne.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) Magyar, ISO
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) Numpad kell.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Muszáj: Világítás és vezeték+vezeték nélküliség
Jó ha van: pár makró gomb, illetve csuklótámasz

:R

(#48628) Domonkos válasza ViSAS (#48627) üzenetére


Domonkos
Ármester

Megfelelo vezetek nelkuli megoldasai csak a logitechnek vannak, de ok nem igazan gyartanak jo billentyuzeteket. Nem tudsz rola lemondani?

BTW a jo minosegu kupak + magyar + vilagitos harmasbol is egyet el kell majd engedj. Anyagi kerettol fuggetlenul.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48629) dqdb válasza ViSAS (#48627) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mechanikus
Magyar, ISO
Numpad kell.
Világítás és vezeték+vezeték nélküliség

Ilyen billentyűzet nem kapható.

Mechanikus
Numpad kell.
Világítás és vezeték+vezeték nélküliség

Ilyen sem.

Mechanikus
Magyar, ISO
Numpad kell.

Ilyen igen.

Mechanikus
ISO
Világítás és vezeték nélküliség

Corsair K63 Wireless és ennyi

Mechanikus
Numpad kell.
ISO
vezeték+vezeték nélküliség

Filco Convertible 2

Mechanikus
Numpad kell.
Magyar, ISO
vezeték+vezeték nélküliség

Filco Convertible 2 + Varmilo vagy KPrepublic magyar kupakkészlet

Mechanikus
Magyar, ISO
Világítás és vezeték nélküliség

Corsair K63 Wireless + Max kupakkészlet

Nagyon szépen összefoglaltad, hogy mi kellene, csak az egyik legfontosabb "apróság" maradt ki: milyen típusú switch kellene?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48630) Ringman válasza dqdb (#48629) üzenetére


Ringman
nagyúr

Mechanikus
ISO
Világítás és vezeték nélküliség
Corsair K63 Wireless és ennyi

logitech G613

(#48631) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Érdeklődnék, melyik a legolcsóbb anti-ghosting ajánlott billentyűzet?
Jelenleg Microsoft Natural Ergonomic 4000 billentyűzetem van, aki ezzel jött ki az anyaméhből annak biztos szuper kényelmes, én nagyon sokat melléütök 2 hónap után, oké, hogy angol, de í-nek sincs gomb a shift és a Z közt, Alt+J kissé kényelmetlen, a feleségem meg egyenesen a falnak megy minden nem magyar kiosztású klavitól nem beszélve a teljesen speciális kialakításáról.
Az antighosting mennyire ritka? Sajnos GTA online-ban észrevettem, hogy mikor a helikoptert vezetem és egyszerre szeretnék W-vel gyorsítani, A-val balra forogni és Numpad 4-gyel balra dölni, utóbbit nem kapja meg a játék, de külön-külön működik a fordulás és dőlés.
Ja, láttam, hogy az ajánlottak közt van az Apple keyboard with numeric keypad, nekem volt, 2-szer cseréltettem gariban, elkezdenek tönkremenni a gombok. Ha van rá jó sok forintod és tökéletesen megfelel, hogy legkésőbb a garancia letelte után fél évvel dobhatod a kukába akkor tényelg nagyon kényelmes.

Szerk:
Lehet, hogy rollovernek hívják amire gondolok nem ghostingnak?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48632) dqdb válasza rasotamas (#48631) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem antighosting kell neked (azt a legegyszerűbb billentyűzet is tudja), hanem 6KRO vagy NKRO. Ahol nem hangsúlyozzák ki, hogy 6KRO vagy NKRO, az biztosan csak 2KRO, ezeket kerüld el, mert ugyanott lennél vele, mint most vagy.

Csak a két fogalmat a marketingesek szeretik keverni.

Az xKRO arról szól, hogy hány tetszőleges billentyűt tudsz egyszerre lenyomni úgy, hogy azt a billentyűzet érzékeli. Az antighosting arról szól, ha lenyomsz több billentyűt, akkor a billentyűzet nem küld olyan kódot a számítógép felé, amit le sem nyomtál (ha rossz a mátrix szervezése, akkor előfordulhat ilyen fantom észlelés).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48633) rasotamas válasza dqdb (#48632) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm! Tudsz olcsón ilyet javasolni?
Egyébként ez csak bizonyos kombinációknál fordul elő ugye? Nem minden kombinációnál.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48634) dqdb válasza rasotamas (#48633) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem tudok.

Ahol az adatlapon nem hangsúlyozzák ki, hogy legalább 6KRO, ott simán előfordulhat, hogy a gyakorlati tapasztalat sem ér semmit, mert két batch között megváltoztatnak valamit. Gamer darabokat nézegess, ott tervezési szempont elvileg az xKRO.

Egyébként ez csak bizonyos kombinációknál fordul elő ugye? Nem minden kombinációnál.
Igen, a mátrixtól függ, hogy mely kombinációknál akad vagy megy az érzékelés 2KRO esetében is. A 6KRO arról szól, hogy bármely 6 billentyűt letudod nyomni, a Shift, Ctrl és/vagy Alt nem számítanak bele (nem mindegyik a háromból ilyen, majd a többiek kijavítanak).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48635) rasotamas válasza dqdb (#48634) üzenetére


rasotamas
veterán

Értem, köszönöm.
Akkor lehet, hogy egy átmappelés is megoldja, pl numpad 4,8,5,6-ról ha átmappelem a játékot 1,5,2,3-ra.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48636) dqdb válasza rasotamas (#48635) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link] [link]
ezeken az oldalakon tudod tesztelni, mi megy és mi akad össze

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48637) Ringman


Ringman
nagyúr

bluetooth hotswap 75%-os billentyűzet massdropon - azt nem néztem, hogy alin olcsóbb-e, mint általában :)

szerk:
vsz nem qmk/tmk mert nem írják külön

[ Szerkesztve ]

(#48638) (ex)Cat válasza dqdb (#48626) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Igazából ez az egész f@szkódás onnan indult bennem, hogy megtetszett a Tesoro GRAM Spectrum low profile megoldása. Nincs rá magyarázat, tetszik és kész. Elsősorban munkára - sőt, szinte csak arra - használnám, tehát az ilyen extra játékos profilos képességek nem izgatnak, ennélfogva az se érdekel, hogy a SW-e úgy sz@r ahogy van. Az persze már zavaróbb, ha a garancia lejárta után esetleg kukázhatnám az egészet, de bízom benne, hogy ez azért nem következik be ilyen gyorsan.

Az a bajom, hogy sosem volt még sem Blue, sem Red switches billentyűzetem, így csak a leírtakra támaszkodhatok. A red csendesebb, ez nekem egyértelműen szimpatikusabb, de ha valós probléma, hogy esetleg többszörözi a karaktereket, mert nem veszem észre(??), hogy lenyomtam már és ő meg érzékelte, akkor tuti falhoz vágnám, ahhoz meg azért drága kicsit. A Blue-ra esküszik mindenki, akivel beszéltem, szóval csak rá kellene már szánnom magam :D csak itt meg attól tartok, hogy k.hangos :D

Szóval összességében azért a GRAM, mert lapos.

(#48639) Ringman válasza (ex)Cat (#48638) üzenetére


Ringman
nagyúr

A red csendesebb, ez nekem egyértelműen szimpatikusabb, de ha valós probléma, hogy esetleg többszörözi a karaktereket, mert nem veszem észre
itt tévedés lesz, csak arról van szó, hogy lineáris az erő-elmozdulás görbéje, így nincs fizikai visszajelzés arról, hogy kapcsolt-e a billentyűzet. de megszokható hogy mennyire kell lenyomni a kapcsoláshoz (általában 1,7-2 mm).
akkor tudsz duplázni, ha lenyomod pl 3 mm-t, aztán felengeded 1,5 mm-re, aztán megint lenyomod 2mm-nél jobban. ekkor kétszer kapcsot.
blue/brown esetén van visszajelzés (taktilis "bukkanó"), hogy le lett-e nyomva eléggé a gomb. rednél (lineárisnál) nincs ilyen, csak érezni kell, mennyire kell lenyomni.

remélem érthetően írtam.

(#48640) Drenadar válasza (ex)Cat (#48638) üzenetére


Drenadar
veterán

csak meg lehet szokni! :) én is redeset rendeltem, nekem sincs tapasztalatom vele, majd kiderül :) ha nem tetszik, akkor lehet cserélni egy bármire, én a blue-tól (hangjától) tuti idegrohamot kapnék...

(feltéve, ha a posta nem veszíti e la csomagot... nem is értem, ha szállítási mód DHL, akkor miért a postának adják át a csomagot :( )

(#48641) Crabface


Crabface
senior tag

Voltam ma MediaMarkt-ban... te jó ég mik vannak kirakva vagyonokért... membrános trust, meg műmecha noname. Elszomorított, ísmét.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#48642) magellaner válasza Crabface (#48641) üzenetére


magellaner
tag

Én asus cerberus mech rgb t láttam a Mediamarktba 46 ért,ami a neten 25 ezer. Kicsit sok érte. Auchanba meg 17 ért volt Natec genesis thor 300 numpados. magyar kék kapcsolos ami egesz megéri sztem.

[ Szerkesztve ]

(#48643) Ébri


Ébri
senior tag

Sziasztok! Varmilo ISO billentyűzeteket lehet kapni vmilyen EU-n belüli áruházban? Mondjuk a nem világítós Ducky One 2 szürke és kék verziója is egész vállalhatóan néz ki. Bár még nem határoztam el magam, hogy akarok ennyit adni egy billentyűzetért :).

(#48644) dqdb válasza Ébri (#48643) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ipon, Pixel, capsunlocked, CandyKeys, európai Amazonok

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48645) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
65%, ISO, hotswap

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48646) Ébri válasza dqdb (#48644) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi, nem értem, tegnap miért nem találtam ezeket sima google kereséssel, leginkább csak usa oldalakat meg a gyártóét hozta, site:.hu-ra meg leginkább ezt a fórumot...

És van belőle silent red verzió, most már csak az árral kéne megbarátkoznom, ami nem tudom, sikerül-e.

[ Szerkesztve ]

(#48647) Ringman válasza dqdb (#48645) üzenetére


Ringman
nagyúr

na ebből már csak az fn-row és a jobb oldali ctrl hiányzik :)

(#48648) dqdb válasza Ringman (#48647) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mindig csak a kifogások ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48649) Ringman válasza dqdb (#48648) üzenetére


Ringman
nagyúr

az irány jó, csak még nem értek célba.

(#48650) Domonkos


Domonkos
Ármester

fml :W

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.