Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48851) Ringman válasza Kos 7 (#48850) üzenetére


Ringman
nagyúr

valami uk layoutos mecha mx silenttel, pl fnatic rush vagy fnatic streak (mini)

a "viszonylag halk" tág kategória, de nyunyu dolgozik mechával mac-esekkel körülvéve

(#48852) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok! Ajánljatok legyetek szívesek billentyűzeteket, amik megfelelnek az alábbi elvárásoknak:

1.Mekkora összeget szánsz rá?
50-60K Ft között.

2.Használt szóba jöhet?
Nem.

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Egy teljesen átlagos Logitechet.

4.Mire használnád a billentyűzetet?
Könyvet nem írnék rajta, de néha hosszabb szövegeket begépelnék vele, ezen kívül játékra (MOBA).

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Mindenképpen mechanikusat.

6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nincs.

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
Lehetőleg magyart.

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Kell numpad és kurzorblokk is.

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
RGB-s billentyűzetet szeretnék, amin akár billentyűnként tudom állítani a háttérvilágítás színét.

(#48853) Ringman válasza Putyin90 (#48852) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha magyar kell, rgb-vel, akkor tesoro gram spektrum, vagy várd meg, míg megint lesz a cm ck550 gateron brownból.

mindenesetre próbáld ki valahol hogy a red vagy a brown kapcsoló jó-e neked (vagy a clicky blue, de abból nem biztos hogy van rgb)

(#48854) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

üdv mindenkinek.
vezetékmentes - magyar - háttér világítós billentyűzetet keresnék teljesen hétköznapi felhasználásra. Nem nagyon találtam .. tud valaki segíteni? Ár max 15 e. Thx

(#48855) nyunyu válasza Gempas 70 (#48854) üzenetére


nyunyu
félisten

Szorozd meg kettővel és imádkozz, hogy lehessen még kapni magyar K800-at. (Nem lehet :DDD)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48856) dqdb válasza Gempas 70 (#48854) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az egyetlen megoldás magyar, vezeték nélküli és világítós billentyűzetre: egy Corsair K63 Wireless UK/DE/Nordic változat vásárlása és hozzá a Max Keyboardtól világítós magyar kupakkészlet, és még ekkor is csak TKL méretű billentyűzeted lesz a megadott keret körülbelül ötszöröséért.

Vagy wireless, vagy háttérvilágítás, egyszerre a kettő nem megy, főleg magyar kiosztással nem.

A K800 évek óta nem kapható, akadt még 60%-os méretben egy Rapoo, de az sem kapható már.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48857) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

nyunyu, dqdb Köszi.. sejtettem hogy kompromisszum kell.. thx

(#48858) wAfu


wAfu
tag

Sziasztok!

Megnéztem az ajánlott billentyűzeteket és úgy látom, hogy a vezeték nélküli billentyűzetek annyira nem ajánlottak. :DDD

Azért megkérdezem: van olyan magyar kiosztású vezeték nélküli billentyűzet, amivel azért érdemes lehet próbálkozni? Tudnátok kérlek egy kicsit segíteni?

Egy Logitech K520-szal próbálkoztam, de befürödtem: véletlenszerűen laggolt a billentyűzet, akármelyik USB portot is próbáltam. Másnál persze hibátlanul működött...

Több mint egy 10 évig egy vezeték nélküli Logi UltraX Media Desktopom volt, gondolom ezt a szintet azért csak megugorja 1-2 típus? Ha jól emlékszem ollós volt, utána elég gagyinak tűnt a K520.

(#48859) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Sziasztok ! Szeretnék egy világítós , Magyar kiosztású billentyűzetet ami numpad nélküli és nem horror áron van . Extra gombok funkciók nem kellenek és a keret max 15K , már amennyiben létezik ennyiért .
Köszönöm :R

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#48860) nyunyu


nyunyu
félisten

Vajon a CK530-ból is lesz magyar verzió?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48861) Ringman válasza nyunyu (#48860) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezek évről évre rondábbak, hova tűnt a masterkeys nagyrészt letisztult formavilága?

btw miért az egyértelműen rosszabb (mármint szerintem :) ) oem profil lett elterjedt, a "cherry" profil is szabadalommal védett volt és külön kellett volna a gyártóknak licencelnie?

(#48862) pengwin válasza nyunyu (#48691) üzenetére


pengwin
addikt

Bepróbálkozok egy kupac 72P-s progresszív rugóval.

Ez sokkal szimpatikusabb megoldás a bottom out halkítására, mint az Outemu Silent Clear. Abban nem tetzsik, hogy nincs pretravel és hamarabb bottom outol.

Üdv, pengwin

(#48863) tiempo


tiempo
tag

Sziasztok!

Valaki tudna ajánlani egy slim gamer/multimédiás, mechanikus billentyűzetet ami világít is és kb 20k körüli árban mozog?

(#48864) aDaM909


aDaM909
tag

Üdv! 2k körül melyik billentyűzetet javasoljátok? Az ajánlott listán lévők már nem nagyon elérhetőek. Tudom, hogy ezek többnyire nem jó minőségűek, de addig amíg nem veszek jobbat jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#48865) nyunyu válasza aDaM909 (#48864) üzenetére


nyunyu
félisten

Amelyiktől nem kapsz azonnal sikítófrászt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48866) powerwade válasza aDaM909 (#48864) üzenetére


powerwade
senior tag

Milyen pénznemben 2k? :U

(#48867) aDaM909 válasza powerwade (#48866) üzenetére


aDaM909
tag

Forint, de még a 3k is belefér. A kérdésre válaszoljon már, aki tud. ;)
Sajnos mindet nem tudom kipróbálni egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#48868) 7 válasza aDaM909 (#48867) üzenetére


7
addikt

Dell KB216. Munkahelyen ilyeneket tapicskolunk, a célnak megfelel. Csodát ne várj tőle. :P

[ Szerkesztve ]

(#48869) aDaM909 válasza 7 (#48868) üzenetére


aDaM909
tag

Esetleg ez: Logitech K120 ?
Ezen meg a DELL-en gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

(#48870) Domonkos válasza aDaM909 (#48869) üzenetére


Domonkos
Ármester

[link]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48871) Exodius


Exodius
őstag

Egyem meg a kitalálóját! Cherry MX Silent Red-del még tökéletes is lenne. :)

(#48872) nyunyu válasza Exodius (#48871) üzenetére


nyunyu
félisten

175$-ért lehet minőségibb billzetet is kapni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48873) dqdb válasza nyunyu (#48872) üzenetére


dqdb
nagyúr

A WASD, mint barebone építési minőségre teljességgel rendben van, valahol a Ducky-Varmilo páros közelében vannak. Azonban mivel nem forgalmazzák az EU-ban, így vámmal és szállítási költséggel sokkal drágábbra jön ki, mint az előbbi kettő, így hiába lenne jó, nem éri meg.

A kupakkészleteik ellenben hozzák a tejfölös doboz érzést, szóval komplett billentyűzetként akkor sem ajánlanám, a Ducky-Varmilo áron adnák. Ez az a billentyűzet, amit árulnak barebone-ként és úgy kell megvenni.

Űr témában ez a kupakkészlet hozza a minőséget, bár majdnem annyiba kerül az ikonos novelty kiegészítő szettel, mint a komplett billentyűzet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48874) Exodius válasza dqdb (#48873) üzenetére


Exodius
őstag

Az is szép! :)

(#48875) aDaM909


aDaM909
tag

Nálam még 4k is belefér (Forintban), szóval annyiért melyik a legjobb minőségű? Köszi ;)

[ Szerkesztve ]

(#48876) Ringman válasza aDaM909 (#48875) üzenetére


Ringman
nagyúr

lenovo preferred pro hardverapróról.

(#48877) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Hali! Lehet itthon switch testert kapni (nem horror áron)? Szétnéztem pár hazai webshopban, de sehol nem találtam semmit. Cherry kapcsolók érdekelnének, de ha azon túl van másmilyen kapcsoló is a testeren az csak bónusz. :)

What I cannot create, I do not understand

(#48878) Ringman válasza PandaMonium (#48877) üzenetére


Ringman
nagyúr

itthoni lehetőségről nem tudok, marad az aliexpress vagy az ebay

(#48879) PandaMonium válasza Ringman (#48878) üzenetére


PandaMonium
őstag

Köszi a gyors választ! Igazából pont a hosszú várakozási időt akartam elkerülni, de nem jött be, úgyhogy végül berendeltem Ali-ról, egy hónap és nálam is lesz a tester... :D

Más: Tesoro Blue optikai kapcsolóval van valakinek tapasztalata a topikban? Cherry Blue-hoz mennyire hasonlít? Tesoro Gram SE tetszik, de kicsit riaszt, hogy nem cherry kapcsolós...

What I cannot create, I do not understand

(#48880) Mr.Csizmás válasza PandaMonium (#48879) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

túl van misztifikálva a cherry mibenléte, a klónok már rég behozták a minőségbeli lemaradásukat, a forkolt variánsokról nem szólva (zeo purple, orange, stb.)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48881) Domonkos válasza Mr.Csizmás (#48880) üzenetére


Domonkos
Ármester

Inkabb mondjuk azt, hogy van olyan, ami mar le is korozte; de azert akad olyan, aminek meg nem sikerult behoznia. A greetech es a ttc (szerintem) meg mindig hulladek.

QC-ban viszont a cherry meg mindig kifogasolhatatlan. Ebben pedig nem sok szeria eroskodik...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48882) Domonkos válasza PandaMonium (#48879) üzenetére


Domonkos
Ármester

Az optikai kapcsolok tenyleg jobbak, de teljesen meg leszel love, ha cserelni kell. En nem tudok olyanrol, hogy ezeket kulon lehetne kapni, mondjuk mint egy cherry (klont).

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48883) PandaMonium válasza Domonkos (#48882) üzenetére


PandaMonium
őstag

Nem gond, 1 év gari van rajta, nyáron pedig ha jobban lesz időm lecserélem egy 60%-os customra (ezért kell a tester) :) Köszi a feedbacket, meg is rendeltem.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#48884) Mr.Csizmás válasza Domonkos (#48881) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

utóbbiakat nem nevezném klónnak, inkább csak utánzat :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48885) pengwin


pengwin
addikt

Kis halkítás után behoztam a mezei lila Outemus billentyűzetet munkahelyre.
A piros Cherry-n szocializálódott kolléga kis nyomkodás után megjegyezte, hogy hát igen, lineáris kapcsolós billentyűzetet simán be lehet hozni, az nem hangos...

Az Outemu Clear után én is inkább egy reszelős lineárisnak érzem a lila kapcsolót, annyira gyengusz a taktilitása. :(

Üdv, pengwin

(#48886) csako válasza PandaMonium (#48883) üzenetére


csako
veterán

Nekem van 4 db belevaló kék kapcsolóm (nekem a red jobban bejön), szívesen elküldöm, ha úgy alakul :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#48887) nyunyu válasza pengwin (#48885) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem nincs bajom az Outemu Pink/Magenta 1.0 stemek taktilitásával, igaz én Cherry kapcsolóházba építve (inkább barmolva) használom őket.

Viszont a hangjuk nagyon idegesít, lényegesen hangosabb lett a melós MX 1800-am, mint az otthoni Outemu Clear 2.2-re tuningolt vintage MX 1000.

Hiába van o-ringezve, ha gyorsan gépelek rajta, akkor nagyon pengenek a rugók :W
Pedig azok is meg lettek kenve.

Így már felfele lógok ki a kollégák mínusztech, alma és egyéb billzetpótlékai közül hangerőre. :(

Előző, MX Brown rugókat+stemeket használó modern 1800-am simán partiban volt a többiekkel, de annak a taktilitása ugye nem sok van.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48888) pengwin válasza nyunyu (#48887) üzenetére


pengwin
addikt

Nem az ICE Purple-röl és hasonló exotikumokról beszéltem, hanem a sima lila Outemuról. Alul szürke felül áttetsző ház, és valamilyen Redragon billentyűzetből lett kiforrasztva. Lehet ugyanarról beszélünk, mert feltünően jobban peng, mint a Clear Sky kapcsolóim. Ugyanabban a házban is van egy Clear, mert ANSI billentyűzetből származnak a lila kapcsolók, úgyhogy csak 104 volt belőlük...

Nagyon kiváncsian várom a progresszív rugókat, szerzek majd be hozzá száraz teflonspray-t is, és kicsit megkenem a Clear stemek oldalát meg a rugók végeit.

Egyébként ezek a taktilis kapcsolók teljesen vállalhatóak nyílt irodában is, pedig amit bevittem az jó kis nyílt kialakítású, nagy műanyag dobozházas gémercucc. Igaz kitömtem a PCB alatti részt kis antistatikus csomagolószivaccsal, majd a kapcsolócsere alkalmával vágok a plate és a PCB közé is belőle sniccerrel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#48889) 7 válasza Domonkos (#48882) üzenetére


7
addikt

Egyelőre nem lehet kapni külön switchet, de ki tudja, mennyire kap szárnyra. Plusz kérdés, hogy mennyire hajlamosak meghibásodni a kapcsolók maguk. Ha jól értem, akkor itt az érzékelési mechanizmus a PCB-n kap helyet, a switch csak kitakarja/töri az infravörös fényt. Szóval érintkezési hibára pl. kevésbé számítanék. Persze cserébe ha a PCB-n hibásodik meg az elektronika, akkor az fájdalmasabb, mert nem lehet egyszerűen switch-cserével megoldani a hibák egy részét.

Flaretech:

[ Szerkesztve ]

(#48890) Domonkos válasza 7 (#48889) üzenetére


Domonkos
Ármester

Megmondani nem tudom, hogy melyik lenne a jobb megoldas.
Ha a kapcsoloba epitik az egeszet, az jo, mert hiba eseten konnyu a javitas, de tuti dragabbak lesznek a kapcslok is.
Ha az erzekelest a PCB-n levo komponensek fogjak megoldani, akkor olcsobb lehet a kapcsolo, de hiba eseten nagyobb vele a szivas.

Remelem mindketto el fog terjedni, hogy legalabb azt is nehez legyen kideriteni, hogy ki-kivel kompatibilis... :P

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48891) ZergDeaDraCe


ZergDeaDraCe
újonc

Hello!
TKL mechanikus billt keresek.
Leginkább red/brown kapcsolósat vagy ahhoz hasonló működésű elvűt. RGB vagy magyar nyelv jó bónusz, de nem ragaszkodom hozzá. Árban max 25k-ra gondoltam.
Az A4Tech bloody b930-at néztem ki. Jó ez, vagy tudtok jobbat?
Starcraft 2höz kéne leginkább.

(#48892) nyunyu válasza pengwin (#48888) üzenetére


nyunyu
félisten

Sima Outemu "Purple":

Első Ice Purple-nak teljesen átlátszó polikarbonát háza volt, de ugyanez a stemje, aztán jött az Ice Purple V2, amit 2.0, aztán 2.1 stemmel szereltek, ezek asszem csak a taktilis hupli kialakításában különböztek.
Ha jól rémlik a 2.2 stemmel egyidőben jött ki az egy az egyben Cherry másolat, négyfülű házuk, ebből van polikarbonát Ice és nejlon Sky verzió is.
(2.2 stem volt az első Cherry méretezésű, amihez nem kell szétfaragni a nem Outemu kapcsolókat.)

De lassan a custom Outemu verziókat sem tudom követni. :DDD

Kailhoknál már rég elvesztettem a fonalat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48893) PandaMonium válasza csako (#48886) üzenetére


PandaMonium
őstag

Köszi a felajánlást. Visszafelé is érvényes, szívesen küldök a 4 piros kapcsolómból ha szükség lesz rá. :) Ma veszem át a billentyűzetet, ha lesz időm majd írok egy rövid review-t ha van rá igény.

What I cannot create, I do not understand

(#48894) kac


kac
csendes tag

Sziasztok!

Szereztem egy ilyen billentyűzetet: MagicForce 68

Néztem, hogy egy kis átalakítással tmk/qmk firmware-re alkalmassá lehetne tenni:
[link1]
[link2]

Viszont úgy tűnik elfogytak a pcb-k:
[link3]
[link4]

Kérdésem, hogy tudja-e valaki hol lehetne hozzá pcb-t beszerezni?

Le is lehetne gyártatni, de itthon 10k felett van a gyártás egy darabra,
külföldről 10k alatt postával 5 darab (EasyEDA).
[link5]

Ha nincs más forrás,
akkor akit még érdekel az EasyEDA-s rendelés, jelentkezzen!

Üdv, Laci

(#48895) pengwin válasza kac (#48894) üzenetére


pengwin
addikt

"kis átalakítás"

gyakorlatiléag teljesen új billentyűzetet építenél... ;)

Üdv, pengwin

(#48896) Domonkos válasza kac (#48894) üzenetére


Domonkos
Ármester

Inkabb szerezz be egy usb->usb konvertert, ami tud qmk-ul. ;)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48897) Bucsi13


Bucsi13
tag

Sziasztok! Új billentyűzeten gondolkodom, találtam is szimpatikusat, de azt hiszem, egyszerűbb, ha megválaszolom az összefoglaló kérdéseit:

1.Mekkora összeget szánsz rá?
<30000 alattit, ha kompromisszumos, ha viszont minden stimmel, 40-ig belefér a keretbe.
2.Használt szóba jöhet?
Nem.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Egy egyszerű gumidómos logitechet váltanék mechanikusra.
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Vegyesen játék-gépelés(szöveges dokumentumok és programozás is)
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Mechanikus, silent+tactile (brown) kapcsolós.
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Első ránézésre az fnatic streak kipipálja minden igényemet, de vannak fenntartásaim azzal, hogy "gémer" márkától mennyire lehet normális minőségre számítani.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
Mindenképpen ISO, a nyelv onnantól már másodlagos szempont, de nyilván nem hátrány ha gyárilag magyar mintás.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
"Normál" méretűre gondoltam, de egy TKLre rábeszélhető vagyok.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Szeretnék világítást, vagy szimpla fehéret, vagy RGB-t.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#48898) pengwin válasza Bucsi13 (#48897) üzenetére


pengwin
addikt

Magyarból CM CK550 ha újra kapható lesz, de a kinézett Fnatic-kal se nyúlsz mellé.

A "nem gémer" cuccok nagyon ritkák, és ami van az tipikusan elég drága is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#48899) Rájmó


Rájmó
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani billentyűzetet/billentyűzeteket az alábbi szempontok alapján? Már ha van ilyen.. :)

1.Mekkora összeget szánsz rá?
- 25-30 ezer, 35 még belefér, de az a plafon.
2.Használt szóba jöhet?
- Igen.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
- Valami noname (talán Medion? ) gumiharangosat.
4.Mire használnád a billentyűzetet?
- Elsősorban játék, de szeretnék rajta kényelmesen is gépelni ha esetleg hosszabb ideig kell.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.).
- Mechanikus.
6.Van konkrét modell ami tetszik?
- Az Asus Claymore-nak tetszik a kinézete, bár tudom, hogy túlárazott, és nem ajánlott kategória. :)
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
- ISO mindenképp.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
- Elsősorban TKL, de ha levehető a numpad akkor TK is szóba jöhet.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
- RGB-s billentyűzetet szeretnék, amin akár billentyűnként tudom állítani a háttérvilágítás színét.

Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Privátra illik válaszolni :)

(#48900) VVoid válasza Rájmó (#48899) üzenetére


VVoid
aktív tag

Esetleg nézd meg ezt, Fnatic mini Streak, ha nem kell magyar billentyűzet.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.