Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6201) madgie válasza Tulku (#6200) üzenetére


madgie
titán

Imádom a Nex3-at, jó kézbe venni, használni, de az a 16-os annyira ótvar, hogy komolyan elgondolkodtam azon, hogy a PC mellé rendszeresítek egy köpőcsészét, mert amikor megnyitom a rawokat a lightroomban... a többit nem írom inkább :))

(#6202) #58660352 válasza Tulku (#6200) üzenetére


#58660352
törölt tag

Akkor tehát egyenlőre még türelmesen várnunk kell:

- vagy az NEX kap egy 20mm F1.7 minőségű pancake optikát
- vagy az MFT vázakban lesz végre egy NEX-5N minőségű szenzor

(...)

(#6203) Messer22 válasza #58660352 (#6202) üzenetére


Messer22
senior tag

A "vagy" az biztos :))

Messer

(#6204) Tulku válasza madgie (#6201) üzenetére


Tulku
veterán

Várgyááá, tegnap fenykípeztem a családot, oszt gondoltam auto izón rajt hagyom a gyári zúmot...majd a guta kerülget. Mindenki műanyag, torz, szétesik, megminden.

Persze a nikonyos képek (és pláne a filmek manuál(!) élesség állítással) 1.8 fé körül (merhogy lehet 1.4 és 2 közé állítani a manuál blendét a nikonyon kis ügyességgel) döbbenetesek. És az a dof...

A 16-os ment a levesbe, én nem kínlódok véle, forgóeszköz lesz az, mint a sterling ezüst egykoron (azt se lehet használni sok mindenre, bár ha a tükrökre, meg filmekre gondolok...)

20 1.7 és 45 1.8 a ti megmentőtök...örüljetek néki, és mondjatok imát az mft jóistenének!

(#6205) Marseille199


Marseille199
senior tag

Megvan a 45/1.8, köszönet érte Mercutio kartácsnak :)

Bocsi, de a pillanatnyi tudatnivalóm a világ felé:

:DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#6206) madgie válasza Tulku (#6204) üzenetére


madgie
titán

Jaja, az obikkal ki is vagyok ám békülve :) Csak hát beltéri képeknél sokszor döbbenetes a nex szenzor-előnye. Már azon is gondolkodtam múltkor, hogy lehet néha finoman indirektbe deríteni kéne ( pedig aki ismer, az tudja, hogy szinte soha nem vakuzom :) )

(#6207) Tulku válasza #58660352 (#6202) üzenetére


Tulku
veterán

Engemet nem a szenzor zavart, ellettem vón a GH2 szenzorával egy életre, hisz ott vót a 20 1.7 és a 45 1.8, na meg a 14-140 es egy ideig (messze a legjobb zúm ami a kezembe volt megfizethető szinten)

De a forma, méret, mint egy kisebb dösölörö, én nem akarom ezt.
A nex nekem való, persze az optika...

(#6208) Messer22 válasza Marseille199 (#6205) üzenetére


Messer22
senior tag

Ej de jó valakinek :DDD

Messer

(#6209) Marseille199 válasza Messer22 (#6208) üzenetére


Marseille199
senior tag

:C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C

Örömatta bódottág van, nemsokára indulhat a portrézás :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#6210) gorgo


gorgo
őstag

Csókolom!

Hm, lenne pár láma kérdésem vaku ügyeben. Kinéztem egyet, (Mezt MB36 AF-5) de nem világos számomra, hogy mennyire kommunikál a géppel. Alkalmas rendszervakunak, vagy manuálisan kell minden szart állítgatnom? Pana G3 vázra tenném.
Egyáltalán a 4/3 flash mode kompatibilis az m4/3-dal?

Elegem van már az olyan képekből, amin egy sötét háttérben középen egy kiégett téma van. (20mm-en előfordul) Illetve egy beépítettnél erősebb vaku sosem árt...

Persze alternatívákat is szívesen vennék, nem ragaszkodom ehhez.
Kösz!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6211) Parci válasza #58660352 (#6202) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából, ha nem beltérben lődözik az ember, akkor elég az m4/3 szenzor, én erre jutottam. a nex váz valóban vonzó, de a kompaktabb optikák híján nekem egyáltalán nem alternatíva. azt hiszem, a 16-os nagylátó helyett is hamarabb vennék egy lx-3-as kompaktot multiaspect szenzorral.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6212) #58660352 válasza Tulku (#6207) üzenetére


#58660352
törölt tag

Az új Panasonic GX1 weboldalán a gyártó azt állítja, hogy 200%-al (!) sikerült javítania a szenzor jel/zaj viszonyát: link

Ha ennek mondjuk csak a fele igaz, akkor már érdemes lehet elgondolkoznom a dolgon...

(#6213) BEE válasza madgie (#6206) üzenetére


BEE
addikt

Ezzel a szenzorral az igazi királyság a Pentax TAv módja.
Tekered a blendét meg a záridőt a két tárcsán, a gép meg választ hozzá
ISO-t. 6400-ig nyugodtan mehet, az meg elég szokott lenni mindenre.
A funkció megvolt a régi gépeken is, de a szenzorok miatt nem sokat ért.
A NEX -eket rá lehet venni ilyen működésre ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#6214) nord_ válasza Tulku (#6207) üzenetére


nord_
veterán

Vagy még egy picit kellett volna várnod a GX1-re. :)

(#6215) madgie válasza BEE (#6213) üzenetére


madgie
titán

Á, a NEX még normális auto ISO-t sem tud, nem hajlandó ISO 1600 fölé menni automata beállításoknál, ami vérciki a szenzor tulajdonságait nézve :(((

(#6216) Tulku válasza madgie (#6215) üzenetére


Tulku
veterán

nex 5n auto iso-ja elég jó, megy az 6400-ra is nekem, és ami nagyon jó, hogy nem csak a beállítható paramétereket tudja (100,200,400,800...stb) hanem a köztes iso-kat is (pl: 1250).
Persze ilyen kor mindig mérges vagyok; miért nem lehet manuálisan is ilyen értékeket beállítani...
Vitalíjjjj gyere hekkelni! :)

(#6217) Tulku válasza nord_ (#6214) üzenetére


Tulku
veterán

Isten őrizz, 17-mbit/s-os interlaced videó...akkor sokkal elébb vennék egy GF2-t occcón, Vitalij épp hekkeli, nekem semmi pluszt nem jelent a gx1 hozzá képest.

(#6218) Tulku válasza #58660352 (#6212) üzenetére


Tulku
veterán

Mindenképpen várd meg akkor a GX1 teszteket, esetleg tapasztalatokat, ha csak fényképezel, akkor lehet az a te géped.
Nagyon kompakt, nagyon tetszetős (nekem) és a 3 palacsintával el vagy menet közben (még palacsinta zúmod is lesz jó pénzért, amit egyetlen rendszer sem mondhat el magáról)

Ha olyan a szenzora mint a GH2-nek, akkor király gép lesz, persze a nex szenzora nekem jobban bejön, de mft-re mérföldekkel több-jobb optika van.

Ha gyorsan olcsót akarsz, vedd meg a fentebb linkelt eladó gépet, ez most best-buy szerintem, nagyon gyors, érintőképernyős, és ad hozzá egy elfogadható minőségű palacsintát is a pók...

(#6219) Gondwana válasza #58660352 (#6212) üzenetére


Gondwana
addikt

a gyártó azt állítja, hogy 200%-al (!) sikerült javítania a szenzor jel/zaj viszonyát
Holy marketingesek! Logaritmikus mennyiség kifejezve százalékban sokkal többnek hat, mintha csak azt írták volna, hogy 3dB javulás a GF1 szenzorához képest, ami kb. annyi, amennyivel a GH2 szenzora jobb a GF1-2-3-tól a DxO szerint (ez a rész gondolom, az iso800-ig tartományra vonatkozik, a 6dB betoldás alapján - kb. ez látszik a G2-vel való összehasonlításban is).

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6220) Tulku válasza Gondwana (#6219) üzenetére


Tulku
veterán

Úgy látom azonban, hogy az itt belinkelt oldalon sok esetben a GH1 szenzorát hozták ki jobbnak, amit erősen kétlek, lévén egykoron mindkét gép hosszabb-rövidebb ideig tulajdonomban volt...

A 200% természetesen marketing fogás, de ha mindebből az is kisülhet, hogy az egyik masinéria beltérben (adott szituációban) elmosottabb-zajosabb képet lőhet, míg a másik nem, akkor akár piedesztálra is emelhetjük.

(#6221) Gondwana válasza Tulku (#6220) üzenetére


Gondwana
addikt

DxO csak a nyers szenzoradatokat teszteli, az ő termékük úgyis csak abból dolgozik. Ez alapján pl. LightRoomban jobb képet lehet kihozni GH1-ből, mint GH2-ből - egy paraszthajszálnyival. (Tudod, kognitívdisszonálok - azt hiszem, pont a tied volt az a GH1)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6222) Tulku válasza Gondwana (#6221) üzenetére


Tulku
veterán

GH1-em és GH2-m is volt, ezért merem megkockáztatni, hogy ég és föld a különbség a GH2 javára...

(#6223) Parci válasza Tulku (#6222) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bocs, de az ég és föld még úgy is túlzásnak hat, hogy nem is volt gh2-m. :)
maradjunk annyiban, hogy több rajta a pixel, és nincs banding.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6224) Tulku válasza Parci (#6223) üzenetére


Tulku
veterán

Kisebb a "zajszemcse". Mondjuk úgy tudnám kifejezni, hogy ha az egyiknek a képén a zaj murvaszerű foltokban jelentkezik, akkor a másik képén homokszemcse szerűen. Ezt pedig az LR szinte maradéktalanul, szinte az élesség változása nélkül el tudja tüntetni...ezt sajna a nex-nél nem tapasztalom, ott mást kell alkalmazni. A jpeg-je mindkettőnek elég felejtős nagy iso-n, de ezzel azt hiszem semmi újat nem mondtam.

Az "ég és föld" természetesen túlzás, mint ahogy a dxo teszt is, illetve te is említettél egy gh2 vs nex 5n lapka összehasonlításban valami hasonlót egykoron, természetesen ez engem nem mentesít hebrencs kifejezésemért...

(#6225) need


need
addikt

Sziasztok...

Szeretném tudni hogy ezeknek a 4/3 gépeknek van e szervízmenüjük..?
Ill. honnan tudom azt pontosan mennyi expot készítettem a gépemmel..?
Oly Epl1..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#6226) nord_ válasza Tulku (#6217) üzenetére


nord_
veterán

Jah, hogy vidijó... ezt mindig elfelejtem. Nálam a GF1 mozgóképe is elég. :D

(#6227) Parci válasza Tulku (#6224) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pacásodik a gh1, ez tény, de ne feledd, hogy a gh1 iso 1600 = gh2 iso 3200. másrészt elég jól szűrhető a color noise a szutyok lájtrúmban :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6228) Marseille199 válasza BEE (#6213) üzenetére


Marseille199
senior tag

Effektíve ez olyan, mint a Nikonokon a felülbírálható P mód?

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#6231) sebgutkopf válasza BEE (#6213) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Pedig milyen jó lenne az auto iso engedélyezése M módban... csupán egy fw kérdése lenne az egész.

(#6232) Mercutio_ válasza #58660352 (#6202) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg a Pana 16MP-s szenzorát (G3, GX1) vagy a multi-aspect GH2 szenzort nézd meg, hátha amit raw-ban tud az már hozza azt amit elvártál volna az Oly váztól :U

Messer22: Lehetett vón neked is jó :DDD

Tulku: Ha a fényértékeknél 1/3-os lépésközt állítol be, akkor se tudsz köztes ISO-kat kiválasztani? GF1/G3-nál ez működött.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6233) EFT válasza need (#6225) üzenetére


EFT
tag

Fájlnév utolsó 3-4 számjegy? Márha nem reseteltél korábban..
Szervizmenüről én nem tudok.

(#6234) Parci válasza EFT (#6233) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig van, google biztos segít. legalábbis oly dslr-eknél volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6235) Tulku válasza sebgutkopf (#6231) üzenetére


Tulku
veterán

Vazze..ezt hányszor elkántáltam...de nem hallgatott meg a NEX úrIstene.

De (írtam már néked, s azt hiszem ez a gépes egy manuál félisten lesz) berakod a blendét 1.8-2-be manuál, s módba teszed, aztán elmégy és sz..sz egyet, majd auto iso-n élvezed a ritmust...

Ma ismét bebizonyosodott, hogy manuálban akár videózni is ezerszer jobb, mint a kit obival ocsmányságokat lövöldözni. A fenykípekről nem is beszélek...

(#6236) Tulku válasza Mercutio_ (#6232) üzenetére


Tulku
veterán

Nem. Itt nincs!

Nem kérek visszajelzést, ez sanyi...nem panaszkodik! Csak szívat...

(#6237) Mercutio_ válasza Parci (#6234) üzenetére


Mercutio_
félisten

G és GH szériánál van, GF-nél nincs :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6238) madgie válasza Mercutio_ (#6237) üzenetére


madgie
titán

Mármint mi? Szervizmenü? Úgy rémlik, hogy a GF1-en simán behoztam.

(#6239) EFT válasza Parci (#6234) üzenetére


EFT
tag

Igazad van. Megint tanultam vmit. :)

(#6240) Mercutio_ válasza madgie (#6238) üzenetére


Mercutio_
félisten

Olyasmi, ahol megnézhető a tényleges expószám (merhogy exif-be nem teszi bele a Pana)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6241) Marseille199 válasza Mercutio_ (#6237) üzenetére


Marseille199
senior tag

És hogy tudnám megnézni a G3-on?

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#6242) eeXaa


eeXaa
addikt

...vagyy G2-n?

(#6243) madgie válasza Mercutio_ (#6240) üzenetére


madgie
titán

(#6244) scarabaeus válasza madgie (#6243) üzenetére


scarabaeus
őstag

Elolvastam az alja fölöttit is, aztán ezen dőltem :))

"I have to buy blind i.e. I cannot see the serial. How can I increase my chances of a hackable body ?
a. Buy the Gold body, and if not available, buy the Red Body. These are the colors that most people DO NOT buy, and from the posts of people in this thread, they seem to work."

Van az érvelésben igazság, de még hackért cserébe is durva lenne:D

Quoth the Raven "Nevermore."

(#6245) Mr.Csizmás válasza scarabaeus (#6244) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

??

vagyis vegyél dzsukel aranyat, vagy pirosat? :F :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6246) scarabaeus válasza Mr.Csizmás (#6245) üzenetére


scarabaeus
őstag

Gondolom, abból kevesebb fogy, régi sorozatú is lehet elfekvőben. Aztán ha valaki megkapja a csak ezért arany színűt, aztán mégse tudja hackelni:)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#6247) Mr.Csizmás válasza scarabaeus (#6246) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja ja...oly epl1-ből 75 volt a piros kit :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6248) need válasza EFT (#6239) üzenetére


need
addikt

igazatok van...én is tanultam valamit és ki is próbáltam...

thx a linket aki küldte.. :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#6249) neevous válasza Mr.Csizmás (#6245) üzenetére


neevous
tag

Havernak van piros GH-1-e, de élőben teljesen korrekt.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#6250) Marseille199 válasza need (#6248) üzenetére


Marseille199
senior tag

Én nem tudom megnézni :S

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.