Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6501) Tulku válasza Parci (#6500) üzenetére


Tulku
veterán

Hát azt sohasem bocsátom meg nekik (inkább nem értem) hogy miért szabályozták le a shutter speed minimumát 1/100-ra filmfelvétel közben...mikor megláttam, csomagoltam vissza a dobozába...sajna én ilyen vagyok, hirtelen haragú.

Az AF-je pedig valóban bitang jó, egy szinten van a GH2-vel...követő AF-ig nem jutottam el az ideg miatt.

(#6502) Gondwana


Gondwana
addikt

Nem is olyan hatalmas ez a GH1: ugyanabban a Kata DH421 táskában hordom, amelyikben az LX3 lakott.
Itt vannak képek 14 f/2.5-tel LX3 konverterrel 2x meg nélküle 1x kb ugyanakkora távolságból. (Nem, nem softfocus effektszűrő, hanem 0.75x konverter - kb. ugyanakkora távolságról lőve - a moiré az valódi, nem utólag fotósoppoltam oda)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6503) Marseille199 válasza Parci (#6500) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nem olvastam a Hogan madarászós kalandját, de megkockáztatom, hogy orbitális hülyeség... Tudod miért tudta "csak a Nikon 1-et használni"? Mert ő Thom. Thomas HogaNIKON. Az a csávó maga egy Nikon reklám...Nekem ne mesélje senki, hogy mft-vel nem lehet madarászni, csak a N1-el....

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#6504) Tulku válasza Parci (#6500) üzenetére


Tulku
veterán

Elég nagy a kavar a fudzsi tényleges ára körül, ahogy olvasom a zindexen...

(#6505) Messer22 válasza Tulku (#6504) üzenetére


Messer22
senior tag

Nem számít!
Nekünk úgyis mindegy a tényleges ár :))

Messer

(#6506) Mr.Csizmás válasza Messer22 (#6505) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem nem ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6507) Tulku válasza Messer22 (#6505) üzenetére


Tulku
veterán

Hát nekem biztosan...

(#6508) Dare2Live válasza Tulku (#6504) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

engem a képérzékelője, képminősége érdekelne még az említetteken kívül... elég nagy szavakkal dobálózik Fuji.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6509) Tulku válasza Dare2Live (#6508) üzenetére


Tulku
veterán

Ez a célja a marketingeseknek...beszéljenek róla

A többi, majd később letisztult formában előjön, mint az aranymosóknál a homokból az aranyrögök.
Most ott tart a "szóbeszéd" hogy mégis 1300 ojró a kit, olyan gyors az AF mint az x100-é, és hasonló a kinézete mint a lajkának. Egy hónap múlva sokkal okosabbak leszünk...az pedig, hogy akkor kinek lesz ilyenje, nehéz kérdés.
Ettől függetlenül az utóbbi idők egyik nagy dobásának tartom, különöst, hogy mindjárt 3 fényerős fix-szel jön ki, kopipésztelhetné a sanyi is...

(#6510) Parci válasza Marseille199 (#6503) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most hülyeséget írtál

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6511) nord_ válasza Parci (#6498) üzenetére


nord_
veterán

Nálam egy jól használható, 100%-ig megbízható Microsoft Exchange kliens az alap. Nem "8-4-ig az irodában" játékos vagyok, meg el is várják, hogy ha nem vagyok íróasztal mögött, akkor tegyem meg azt, hogy a céges levelezésben online maradjak.
De másodtelefonnak nekem is egyértelműen gombos cucc kéne, valami por- és nedvességálló fajta. :)

(#6512) Parci válasza nord_ (#6511) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pont egy ilyen samsung ütős-vágósom volt, aztán jött ez a rohadt x10 mini pro, napi 2x falhoz vágnám szívem szerint. igazából egy 3,2"-os, jó felbontású, de normál billentyűzettel is rendelkező, érintős, por- és ütésálló cumó kéne. ahol az érintőképernyős szarságokat csak böngészés közben kapcsolná be, amúgy normál telefonként működik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6513) nord_ válasza Parci (#6500) üzenetére


nord_
veterán

Jó az a V1, múltkor próbálgattam az Artworknél. Minőségi eszközt keresőknek első helyen lenne a listán, az bizonyos. Fém és üveg masszivitás, a fotózás ájfónja. :D
(Kár, hogy azt az egy nyamvadt fixet mind gyútáv, mind fényerő tekintetében igencsak rosszul pozicionálták. Annyi mindenre odafigyeltek (az AF-től kezdve a kiegészítőkig)... mintha az objektív tekintetében egy kevéssé alapos, lelkes és kevéssé fotós szakember állt volna a csapat élén.)

(#6514) Parci válasza nord_ (#6513) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, obik kellenek még. a két kitobi nagyon jól sikerült optikailag, de a másik kettő elég céltalan. kellenek az f1,4-es fix pancake-ek oda is, nagyon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6515) Marseille199 válasza Parci (#6510) üzenetére


Marseille199
senior tag

Lehet :F

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#6516) FEDman


FEDman
addikt

(#6517) scarabaeus válasza FEDman (#6516) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nnna, igaz lett akkor.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#6518) Marseille199 válasza FEDman (#6516) üzenetére


Marseille199
senior tag

Jó lesz, csak nem óccó :D

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#6519) Parci válasza FEDman (#6516) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

350e ft+ / obi ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6520) sebgutkopf válasza Parci (#6500) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az AF-jét el is fogadnám.
Le kell koppintania a többieknek a nikon féle af rendszert a követő módot és kész.
Azt fizikálisan meg lehet csinálni a jövőben, míg a nikon az 1-es rendszerbe nagyobb szenzort már nem fog tudni tenni később se.

(#6521) sebgutkopf válasza Dare2Live (#6508) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ezt tovább gondolva az rendben van, hogy jobbnak ígérkezik mint a jelenlegi kínálat bármely más tagja. A kérdés az, hogy a nagy szavakkal nem generálnak-e akkora elvárásokat a fogyasztókban, aminek végül már az új szenzor se tud megugrani.
Valamennyivel jobb lesz, de kérdés mennyivel? Valószínű, hogy itt egy újabb evolúcióról van szó, míg az emberek már revolúciót várnak. :U

(#6522) sebgutkopf válasza FEDman (#6516) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ezek milyen gyutávon lesznek? Az első fecske. Nagyon kezd érni az mft rendszer, de kellett a sok év. Az 5 kitzoom helyett, ha ez már piacon lenne 1 éve a 2011-es fixekkel együtt a többi milc gyártó nem tudna ennyit halászni.

(#6523) Parci válasza sebgutkopf (#6522) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

12-35/2,8 és 35-100/2,8 -- ez utóbbi elég vonzó, persze csak teoretikusan, 7-800 dollárom sincs egy obira. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6524) Parci válasza sebgutkopf (#6520) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, de az m4/3 szenzor sem lesz nagyobb, és az aps-c sem. mondom, nem alkalmas a cucc minden létező fotózási probléma megoldására, de nem is kell. a kérdés mindenki esetében az, hogy az ő problémáira megoldás-e. kit érdekel, hogy nem elég gyors az af egy rendszernél sporthoz, ha nem használja ilyesmire? no és a makró? portrék?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6525) Mr.Csizmás válasza FEDman (#6516) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kezdik megközelíteni a nagytesót, a 35-100 akkora mint a 4/3 40-150 (az ára is lehetne amazé :)) )

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6526) gorgo válasza FEDman (#6516) üzenetére


gorgo
őstag

Hmm, azért jó hogy lesz, még ha nekem nem is :)
A normál zoom nagyon fasza tartományban van. Kár, hogy konstans... Nem értek az optikához, de ez véletlenül nem spórolás a gyártó részéről?? Ugyanis ha nyitva is jó egy obi, akkor lejjebb zárva még jobb! Ha nincs más ok, akkor arra következtetek, hogy spóroltak. Kevesebb anyag és munka. Bár kisebb a súly, viszont én inkább örülnék +50-80g-nak ha rekeszállítás lenne. Persze ez értelmetlen szófosás, mert sosem lesz...

Off: tud valaki olyan üzletet, ahol élőben nagy választékban vannak (megtekinthetők) fotós hátizsákok. Kinéztem a Vanguard BIIN47-et, de megnézném, ha lehet.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6527) Mr.Csizmás válasza gorgo (#6526) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pont ellenkezőleg

35-ön van 2.8-al, és ha tekersz, akár 50, akár 70, akár 100mm-n is adja a 2.8-as kezdő fényerőt, nem sötétedik be, mint vacak kitzoomok.

rekeszelni persze tudsz, de azért kellemes, hogy 90-100 környékén is van f2.8 kezdő, amire szokás szerint 1-2-t kell rázárni, hogy szépen alakítson (miközben a sötétedős zoomoknál meg f5.6-ra zárhatsz még még...)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6528) FEDman válasza gorgo (#6526) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem itt valamit félreértesz, a konstans fényerő nem azt jelenti, hogy nem lehet az adott obin rekeszelni. :N

Egyszerűen csak arról van szó hogy a kezdő fényerő zoom állástól függetlenül mindig azonos.

Szemben mondjuk egy f/3,5-5,6 kit obival ami a tele vége felé folyamatosan veszít a fényerejéből.

(#6529) FEDman válasza Parci (#6519) üzenetére


FEDman
addikt

Kellemes darabok kellemetlen árazással. :D

(#6530) Parci válasza FEDman (#6529) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tegyük hozzá, hogy ezekhez már normális ergonómiájú váz is kéne, a gh1 erős határeset, a gh2 meg ugyanúgy néz ki. nem kell nehezebbnek lennie a váznak, de még jobb markolatúnak igen -- magyarán egy picit nagyobbnak is valószínűleg. kíváncsi leszek, hogy milyen lesz a gh3, ha gh1-2 külső kap egy új belsőt, az egy kicsit lehangolna. ott a jó kis e-1, vehetnék alapul... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6531) FEDman válasza Parci (#6530) üzenetére


FEDman
addikt

A nagyobbik 35-100/2,8 így szemre nem nagyobb a Lumix 14-140-nél. Az meg volt már a kezemben GH1 vázon és az még teljesen kellemes kobináció volt.

A G1 - G2 - GH1 - GH2 formára gyakorlatilag szinte teljesen azonos. Meglepődnék ha most ezen nem változtatnának mélyrehatóbban. Már az is meglepő, hogy a mai világban 4 egymást követő váz szinte azonos külsővel jöjjön ki. :)

(#6532) sebgutkopf válasza Parci (#6524) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez igaz. Mindenkinek a saját szemszögéből kell néznie, hogy a saját céljára megfelel-e. Aki tájfotózik annak nem kell villám AF viszont valószínűleg jobban örül egy nagyobb szenzor által nyújtott nagyobb dinamikaátfogásnak. A beltéri fotósok és portrézni kedvelők is a nagyobbat szeretik. Persze van, amikor nem hátrány az 1-es szenzora, de szám szerint ebből kevesebbet tudok felsorolni. :)

Pedig de jól össze lehetne legózni egy álom rendszert! Igaz abból annyi féle lenne ahányan vagyunk :D

(#6533) gorgo válasza Mr.Csizmás (#6527) üzenetére


gorgo
őstag

Jó-jó, na, nem volt még ilyenem :). Furcsállottam is! Örvendetes, hogy lehet rekeszelni!
Lássuk az árat ;] :Y

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6534) Mr.Csizmás válasza sebgutkopf (#6532) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fullframe milc milyen lenne? :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6535) Marseille199 válasza Mr.Csizmás (#6534) üzenetére


Marseille199
senior tag

Mint egy Leica. Lassan eljön ezek ideje is szvsz :D

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#6536) Parci válasza sebgutkopf (#6532) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ügyesen kevered a szavakat, de: a nikon 1 általános felhasználásra elég jó. sőt, nagyon jó. szinte bármilyen helyzetben megállja a helyét. a nagyobb szenzor egy tök más kérdés, azzal annyit érsz el, hogy jobb a kép minősége. kérdés, hogy mi ér többet, egy eszköz, amivel a kép tutira elkészül, vagy egy másik, amivel lehet dxo eredményekkel dicsekedni. kevés képemnél volt gond a szenzor, megmondom őszintén.

ugye, így mennyire másképp hangzik ugyanaz? ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6537) gorgo


gorgo
őstag

Mintakép az új üvegemmel. Fájintos darab, remélem összeszokunk. (canon nFD1.2)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6538) sebgutkopf válasza Mr.Csizmás (#6534) üzenetére


sebgutkopf
őstag

öööööö .... NAGY! :D

Az obik meg főleg.

(#6539) sebgutkopf válasza Parci (#6536) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Kérdés, hogy az kéne, amivel egy kép tutira elkészül, vagy egy olyan kéne, amivel úgyanúgy elkészül a kép csak jobb minőségben. Ez mindaddig igaz amíg az "általános felhasználásról" beszélünk.
Amikor túllépünk az általános felhasználásról, akkor lehet prioritása a nikon jobb AF rendszerének, vagy makró képességének, vagy másnak az aps-c féle szűkebb dof, vagy nagyobb dinamika, vagy jobb kevés fényes teljesítménye.

Egyedül az AF rendszerére vagyok irigy. Ha azt valaki átvenné az aps-c szenzoros cuccok közül, de akár mft vonalon is, akkor már valószínűleg rá tudnám magam szánni a tükrös cucc teljes felszámolására.

Az örök vitánk alap érdekessége, hogy én egy olyan rendszert támadok, amely termékét valószínűleg soha nem fogom megvenni, míg te egy olyan rendszert védesz, amelybe valószínűleg te se fogsz soha belépni. :)

Lehet, hogy majd végül megtalálja a piacát, sejthető az előnyeiből, hogy milyen réteg célokra jó választás, mert van ilyen. Csupán annyi, hogy ez egy szűkebb réteg, mint akiknek a többi milc rendszer szól.

(#6540) Mr.Csizmás válasza sebgutkopf (#6538) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egy APSC milcnek örülnék, amin használható obik lennének (nex kiesik, samsungról hallott valaki?)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6541) Tulku válasza Mr.Csizmás (#6540) üzenetére


Tulku
veterán

Samsung? Az miféle állatfaj? :DD

Hűtőt akarsz venni...bár abban sem jók.

ps Példa, dolgoztam egy ideig a klíma vonalon. Ott ment a sami mint az úthenger, abból adtunk el a legtöbbet. Ilyen-olyan inverter, dizájn, ki-bebukó előlap, plzam szűrő, miegymás baromságok. Felszerelve, mint a traktor, negyede-fele hibás, teljesítménye feledhető. A Daikin pedig csak klímát gyárt, ahová azt felraktuk, ma is megy, csendesen, jó hatásfokkal.

Szerintem cipőt a susztertől...

[ Szerkesztve ]

(#6542) nord_ válasza Mr.Csizmás (#6540) üzenetére


nord_
veterán

Fuji.

(#6543) Parci válasza sebgutkopf (#6539) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne legyél abban olyan biztos, hogy sosem vennék nikon mirrorlesst. őszintén szólva, a szenzor mérete egyáltalán nem tart távol a rendszertől, egyelőre az obik terén kell bővülniük. ami meg az af rendszert illeti, azért eléggé beletartozik a tipikus felhasználásba, sőt, a legtipikusabb. én vagyok atipikus abban, hogy többnyire mozdulatlan dolgokat fotózok, de egyébként ez sem igaz. a legutolsó bevetésen is egy csomó kép volt, amit az asszony a nikon dslr-rel meg tudott csinálni, én meg az e-pl1-et szépen félretettem, igen sűrű szentségelések közepette.

a nex vázakkal (5n + evf, 7) semmi bajom sincs, szerintem nagyon modernek és tényleg nagyon jó a szenzor. de őszintén szólva nagyon túl van ez lihegve, sokkal inkább a mélységélességi játék miatt kell reálisan a nagy lapka, mint a zajosság és társai. van iso 3200-as fotóm e-pl1-gyel, pedig ott már mindenki szerint használhatatlan. a kép érdemein semmit sem változtatna, ha kicsit kevesebb lenne a zaj. vagy ha egyáltalán nem lenne.

persze, minden egyéb változatlansága mellett én is a jobb minőségnek örülök. de minden egyéb nem változatlan. a sony a szenzorban jó, a nikon a sebességben. még nekem is többet ér az utóbbi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6544) Tulku válasza nord_ (#6542) üzenetére


Tulku
veterán

Baromira irigylem az obiparkját...ha vadmilliomos lennék, biztos beneveznék egybe a 3 obival.

(#6545) madgie válasza Parci (#6543) üzenetére


madgie
titán

"egy csomó kép volt, amit az asszony a nikon dslr-rel meg tudott csinálni, én meg az e-pl1-et szépen félretettem, igen sűrű szentségelések közepette."

Vettél volna Panát :P :DDD

(#6546) Ijk válasza Parci (#6543) üzenetére


Ijk
nagyúr

Érdekes múltkor még az egekbe volt magasztalva a kontraszt érzékelős AF;]

Egyébként a DOF is megoldható lenne V1-en, f1.0-ás obikkal. Én főként a jó obikat hiányolom az 1-ből.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#6547) Mr.Csizmás válasza nord_ (#6542) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

előbb olyan fizetés kell hozzá ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6548) Parci válasza Ijk (#6546) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az fedman asztala. de a pontossága miatt igaza van. viszont az e-pl1 af-jét én aztán sosem magasztaltam, keresd ki légyszi, hogy hol mondtam ilyet... (a bevetés előtt egy héttel vettem)

amúgy a pana sem megoldás, ha követő af-et akarsz, de tény, hogy alap feladatokra már korrekt és határozott, tehát az oly-féle problémák fontosabb felét orvosolja.

ettől függetlenül, a nikon iszonyú sebessége, 600 megapixel/másodperc feldolgozója, 10-20-60 fps sorozata iszonyú jó dolog. annyira fel vagyok már b@szva, kénytelen vagyok leírni, hogy leszarom, hogy a sony iso hatmillión hány dxo pontot csinál. leszarom!! soha, egyetlen képem sem lett azért szar, mert túl zajos volt. soha. ezen kép még nem bukott el. lehet, hogy fekete-fehérbe landolt végül, de igazából még az sem feltétlenül (az inkább beégett részek miatt lehet kényszer). 12 mp-es fotók, könyörgöm, monitoron normál méretben nézve kutya baja a legszarabbaknak is!

szóval mondhatja valaki, hogy oké, az af nem rossz, de majd lesz másnak is, bezzegviszont itt aztán akkor a szenzor, hogy behugyozik. nos, ha szűk dof-ra kell, igaza van. ha viszont a képminőség miatt mondja, akkor szerintem az a kevésbé fontos feature a kettő közül. klassz, jó dolog, én is irigylem, de igen-igen megválogatnám, hogy mit adok fel érte. és miután a nex-ekhez még az obikat is fel kell adni, nincs kérdés.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6549) Ijk válasza Parci (#6548) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jólvan na, csak egy kis gonosz csipkelődés volt, már nem emlékszem ki és mikor magasztalta a kontraszt AF-t:D

Egyébként egyetértek a magas érzékenység résszel, én speciel még iso1600-at is ritkán használok. Mondjuk attól tartok hogy ha a V1 mellé raknánk a D200-am aps-c érzékelőjét magas iso-n, nem biztos hogy a d200 nyerne;] A jó öreg CCD, tipikusan "low-iso" kamera.

Egyébként két váz kell aztán csókolom. Egy nikon V1 mindenes utazóváz, és mellé egy használt D200 vagy akármelyik más olcsóbb nikon dslr. Veszel egy 85 f1.8-at, ha célirányosan szűk DOF-os portrékat akarsz készíteni akkor a D200-at használod, ha tele kell, akkor átdobod a 85-öst a V1-re és kész:D

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#6550) Messer22 válasza Parci (#6548) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

AZ obikat nem kell feladni a nexhez, csak visszatérsz az analóg MF korszakba az adapterezett obik miatt :DDD

Messer

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.