Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59051) ALFA válasza Fecogame (#59049) üzenetére


ALFA
senior tag

Igen, én is erre emlékeztem, de reméltem, hátha a tudomány mai álálsa már megoldotta ezt a gondot.
De nem. :-(

Köszönöm, keresek valami más megoldást.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#59052) ALFA válasza Rimuru (#59050) üzenetére


ALFA
senior tag

Ahhoz kellenne egy másik gép is, de nem van.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#59053) Rimuru válasza ALFA (#59051) üzenetére


Rimuru
veterán

Csak azt a particiot (es particios tablat) nem tudod piszkalni amirol bootolsz, ha windows alatt elore megcsinalod a particionalast es olyan particiorol bootolsz amit nem akarsz piszkalni akkor megoldahato.
vagy chainlodot kell csinalni a pendrivera.

Vigyázat, csalok!

(#59054) batai15 válasza 0xmilan (#59047) üzenetére


batai15
félisten

köszi! még annyit kérdeznék hogy iso filet mivel tudom kicsomagolni hogy usb-t készítsek?

(#59055) 0xmilan válasza batai15 (#59054) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem kell kicsomagolni, mountolni kell ahogy a linkelt leirasban is irjak:

Mount the Windows 7 ISO
Create or use an existing directory to mount the Windows 7 ISO:

sudo mkdir -p /mnt/iso
sudo mount -o loop /tmp/en_windows_7_professional_x64_dvd_X15-65805.iso /mnt/iso

Utana tudod cp-vel masolni az iso tartalmat a USB drivera.
sudo cp -av /mnt/iso/* /mnt/usb/

[ Szerkesztve ]

(#59056) King Unique válasza batai15 (#59054) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszokat nem tudom mennyire olvastad el és nézted át, de azokban eleve benne van, hogy egyes rendszereknél simán fel lehet csatolni grafikus felületen a fájlkezelőben. Valamint egy másikban az is, hogy milyen egyéb módon lehet még megoldani, beleértve pl. terminálban is.

[ Szerkesztve ]

(#59057) batai15 válasza 0xmilan (#59055) üzenetére


batai15
félisten

rendben köszönöm.
Futólag néztem át, mert holnap reggel lesz idő meg csinálni, elnézést kérek. :R

(#59058) kicsi83 válasza Fecogame (#59039) üzenetére


kicsi83
tag

Egyelőre marad Win 7 is, (hogy őszinte legyek nincs kedvem megint telepíteni :)), így marad akkor NTFS is. IP-vel kapcsolatban teljesen igazad (mi a f.ért bonyolítanám megint). :R

(#59040) ubyegon2

Sikerült másik topikot is végignézni, úgy ahogy kezdek képbe kerülni :)

(#59041) Dave™

FTP-t azért szeretem, mert ha bármi kell ha szülőknél vagyok stb., akkor el tudom érni (HTPC az megy 0-24-ben).

Tényleg köszönöm az eddigi segítséget, szerintem fogok még jönni :D

(#59059) ubyegon2 válasza kicsi83 (#59058) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen, látom és egyre inkább így látom a helyzetet. :U

Kevés rosszabb dolog van, mint amikor szanaszét szóródnak a hasznos infók..... szerintem

[ Szerkesztve ]

(#59060) ALFA válasza Fecogame (#59049) üzenetére


ALFA
senior tag

USB sajna egyáltlán nem működik, másik merevlemezzel megoldás lett volna, de csak flopit meg cd-t lehet a bios-ból butultatni - talán, ha valahogy a cd-t át lehetne kereszteltetni pendrájvra, megoldódna a dolog, de anélkkül sajna nem megy.:-(

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#59061) Heeken válasza ALFA (#59060) üzenetére


Heeken
tag

Plop Boot Manager - Egy próbát megér szvsz. :)

(#59062) BoB válasza ALFA (#59060) üzenetére


BoB
veterán

Kiveszed a merevlemezt majd egy másik gépben felteszel rá amit akarsz aztán visszarakod.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#59063) zoltanz válasza ALFA (#59060) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen, a Heeken által linkelt Plop install dolgait Floppy-ra is ki lehet írni, aztán mehet pendrive-ról a boot.
Install

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#59064) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Egy olyan kérdésem lenne,hogy sima felhasználó fiókból hiába inditom a terminálból sudo su parancsot nem fogadja el root jelszót.Pedig jól írtam be.Mi lehet a hiba?

(#59065) Rimuru válasza qwertly (#59064) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem a root jelszot kell megadni hanem a sudo-t hasznalo user jelszavat.
su - - igy a root jelszot kell megadnod

Vigyázat, csalok!

(#59066) ubyegon2 válasza qwertly (#59064) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

SU vagy SUDO? c. írás az Összefoglalóból megvolt már?

utána ezt elemezgesd:

forrás

[ Szerkesztve ]

(#59067) ALFA


ALFA
senior tag

Vaööö, hogy te miket tudsz! :C
Tudtam én, hogy nem szabad a flopijaimat kidobni!
Megnézem, inglisül mit ir az apróbetük között, majd vigyááz, ha beválik, jövök neked eggyel, csak ne legyen időd félreugrani.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#59068) ALFA válasza zoltanz (#59063) üzenetére


ALFA
senior tag

Kössz, téged felvettelek a listára.;)

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#59069) ALFA


ALFA
senior tag

Tudnám, hogy időnként hova tűnik a prohadver servere, miért van időtúllépés miat újra belépési kényszer? :F
Más weboldal gond nélkül bejön, nem általános webes hiba...

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#59070) Frawly válasza ALFA (#59060) üzenetére


Frawly
veterán

Írj ki CD-re egy minimum netinstallos Linux verziót, általában a legtöbb disztróból van ilyen. Ezek pont akkorák, hogy ráférjenek egy CD-re, ne kelljen DVD. Ezt bebootolod, és leírás alapján folytatod a telepítést, a legtöbb csomagot netről fogja lehúzni egyenként.

Ha ezt nem tudod megoldani, dobd ki a gépet. Ha nem tud USB-ről bootolni, akkor valami nagyon régi ócskavas lehet (erre utal az is, hogy még van benne floppymeghajtó, meg DVD meghajtó helyett csak CD meghajtó van), ráadásul ennyi minden rossz rajta, lehet nincs értelme vele szenvedned. Azt sem írtad még, hogy pontosan milyen gép, gyártó-modellre pontosan kéne.

A PH nálam sem jön be sokszor.

[ Szerkesztve ]

(#59071) zoltanz válasza Frawly (#59070) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem is van egy ős P4-es gépem, böngészésre kis multimédiára Youtube, alap dolgokhoz elég, egy könnyebb súlyú Linux-xal (Debian). Ez sem bútúl még pendrive-ról, de azért a lomisoknak nem adnám.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#59072) BoB válasza Frawly (#59070) üzenetére


BoB
veterán

"a cd olvasója pedig rossz"

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#59073) growler válasza ALFA (#59048) üzenetére


growler
őstag

Talán egy kicsit macerás, de egy alternatíva lehet. [link]

(#59074) ubyegon2 válasza growler (#59073) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Itt elég egyszerűen oldják meg a dolgot, ha megoldják.... :U

(#59075) growler válasza ubyegon2 (#59074) üzenetére


growler
őstag

Ezt így nem ismertem, - de azt tudom (mert a napokban próbáltam) hogy
az Unetbootin Ext4-re formázott eszközre is ki tudja írni az ISO-t.
(Egy kb. 4.3-GB méretű ISO-t, először dd-vel írtam ki - de nem indult.
Ezután jött a Unetbootin - amivel rendszerint Fat32-re formázott pen.-re
szokják kiírni az ISO-t. De mivel a Fat32 max. fájlmérete 4-GB, ezért
formáztam Ext4-re a pent. ... Be is boot-olt, de kiderült hogy ez csak
telepítő .. live-ként nem lehet kipróbálni ... ment a lecsóba ! :)

(#59076) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Erre válaszként.

Igen. Nem érdemes kéklufira sem hallgatni, mert hozzáértő, nem érdemes arra sem hallgatni, akinek problémái vannak egy valljuk be, kicsit kényesebb desktop rendszerrel. Akármilyen szuper a Manjaro és Arch klón társai, be kell látni, hogy hisztisebbek a nem rolling vonalnál. Népszerűtlen lesz, amit mondok, de totál kezdőnek az Ubuntu variánsok, azok közül is a Linux Mint való.

Bár ezzel is lehetne vitatkozni, de az eleje stimmel: kezdőbarát disztrók

olvasd át ezt is, hogy dönteni tudj:
A barátságos Linux

Ja, az kimaradt, kire érdemes hallgatnod! Szerintem rám. :D Pár éve úgy próbáltam ki az egészet, hogy ezredennyi segítség nem volt magyar nyelven, ráadásul egy igen béna wubi nevű Windows alatti Linux telepítővel találkoztam először. Abszolút nulla számtech tudásom és képzettségem volt (ez nem sokat változott), képzelj el olyan időket, mikor nem létezett még PC sem. Nem otthon nem volt mindenkinek, hanem a suliban sem ismerték.

Érdekességképpen pillants bele, hogyan bénáztam a kezdetekkor (huha, 3245 hsz....ajaj). Ma sem értek túlzottan hozzá, de elég jól tudom használni a Mint-et. Többihez még béna vagyok mindig. ;)

Dualboot-tal érdemes kezdened, aztán időközben úgyis látod, hogyan alakul a dolog. Ha nekem ment anno, akkor neked főleg menni fog. :) Én a Linux Mint-tel való kezdést ajánlom Cinnamonnal, ha a profilodban lévő gépről van szó.

(#59077) ubyegon2 válasza growler (#59075) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én sem használom ezeket a módszereket. Sajna tényleg van pár disztró, aminek nincs live-ja, mondjuk én általában egy perc múlva nyomok is az installra live alatt, mert maga a telepítési/particionálási megoldás is érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#59078) Frawly válasza ubyegon2 (#59076) üzenetére


Frawly
veterán

A rollingos disztrók semmivel nem háklisabbak. Az Archnál nem azért ér téged folyamatos kudarc, mert rolling, hanem mert minimalista disztró, és még a szemléleted nem formálódott át rá, ezért még nem neked való.

Kezdőknek is teljesen jó a rolling, csak nem az Archcsal javasolt ebbe mindjárt azonnal belekóstolni.

Illetve máskor az illető topikba válaszolj, itt emberünk nem fog rátalálni a válaszra.

(#59079) ubyegon2 válasza Frawly (#59078) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

https://logout.hu/tema/re_linux_a_mindennapokban_manjaro_kde/hsz_434-434.html

Illetve máskor az illető topikba válaszolj, itt emberünk nem fog rátalálni a válaszra. :)

A rollingos disztrók semmivel nem háklisabbak. Az Archnál nem azért ér téged folyamatos kudarc, mert rolling, hanem mert minimalista disztró, és még a szemléleted nem formálódott át rá, ezért még nem neked való.

Nem kudarc ér, hanem a rendszer nyekken meg sűrűn. Ezen az én szemlélődésem se sokat tud változtatni. :P

Galiba már megint a Manjaro topikban. [link]

Ezekkel nem én találkozom. :N

[ Szerkesztve ]

(#59080) cigam


cigam
félisten

Valaki próbált már Windows-os tabletre (konkrétan Toshiba Encore2) Linux-ot telepíteni? Hogyan boldogulnak az érintőkijelzős kezeléssel?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#59081) ALFA válasza Rimuru (#59050) üzenetére


ALFA
senior tag

Ha adnál magyar leírást, megtenném, de inglisül nem boldogulok, túl sok ismeretlen egyenlőtlenség van benne. :(

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#59082) ALFA válasza Frawly (#59070) üzenetére


ALFA
senior tag

CQ60, ha fontos.
A tulaj szerint határeset, még jól használható, és még viszonylag jó áron el lehet adni, ha majd felbukkan egy számára megfelelő alternatíva.
Lehet, hogy számodra az a megoldás, hogy kidobsz mindent, amit meguntál, nála más a helyzet.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#59083) ALFA válasza ubyegon2 (#59076) üzenetére


ALFA
senior tag

Bár ezzel is lehetne vitatkozni, de az eleje stimmel: kezdőbarát disztrók

Az ilyen "2%" és hasonló adatokra mindig visszakérdeznék, hogy honnan van az adat. Volt olyan weboldal, amelyik a látogatottági statisztika alapján 40%-ot publikált. :P

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#59084) ALFA válasza growler (#59075) üzenetére


ALFA
senior tag

Igen, a "live cd"-s ajánlatokra jó ideje nem reagálok, mert azok már régen dvd méretűek.
Live cd-nek ott a jó öreg puppy, csakhát azt picit macerás kezelni, így inkább nem ajánlom. ;)

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#59085) Frawly válasza ALFA (#59082) üzenetére


Frawly
veterán

Ez nem is annyira rettenetesen régi gép, nem tudom miért szivatsz minket téves infókkal. Ebben már DVD író is van, meg USB-ről is kéne, hogy bootoljon, meg nincs benne floppy. Attól függ mennyi RAM van benne, alapból 2 GB, de ha felbővítettétek 4-re, akkor azon bármilyen disztrónak szépen kéne mennie, ha be sikerül bootolni a telepítőjét.

(#59079) ubyegon2: megnyekken, mert valami szkriptből feltelepített hulladék, nincs beállítva. Azért lenne fontos, hogy te magad telepítsed a Wiki alapján, úgy látod mit tettél fel, milyen beállításokat eszközöltél, úgy rá tudsz jönni szintén a Wiki alapján, hogy hol kell reszelni rajta, melyik telepítési lépés hibádzik, meg tudod próbálni újra. Így csak fent van valami, és találgathatsz mi vele a baj.

[ Szerkesztve ]

(#59086) ubyegon2 válasza ALFA (#59084) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

"Hogy mi is az a netinstall telepítő? Egy nagyon pici (Ubuntu Xenial esetén egy 53 MB méretű) lemezkép, mellyel egyrészt a kevesebb memóriával rendelkező gépek tulajdonosai tudnak egy Ubuntut telepíteni, másrészt pedig ezzel telepíthető a lehető legfrissebb Ubuntu verzió, hiszen a telepítőn kívül minden szükséges komponenst az internetről (vagy opcionálisan a helyi hálózatban létrehozott Ubuntu tükörről) tölt le. "

Telepítsünk Ubuntut – Netinstall telepítővel!

(#59087) ubyegon2 válasza Frawly (#59085) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

megnyekken, mert valami szkriptből feltelepített hulladék, nincs beállítva

Eddig nem így aposztrofáltad a Manjarot! :D

Csak a grub-update miatti kernel panic volt, de az megvolt minden Arch alapúnál egyaránt, ez meglett volna a pure Arch install-lal felrakott disztró esetén is. Azért nem szuttyogok az Arch telepítéssel félnapokat, mert ha az összeomlana, akkor tutira arcidegzsábát kapnék, ha meg felrakok 10 perc alatt valami telepítősegédes Arch-ot, akkor csak tudomásul veszem, hogy ez is megnyekkent! ;] Ez van.

Nekem aztán mondhatjátok, amit akartok, csak a saját tapasztalataimra tudok hagyatkozni és ez kezdő szinten nem kevés. szerintem

Különben meg fel kellene, hogy világosítsalak, mert pont, hogy ennél a script-tes megoldású ArchmergeD-nél lehet 100 %-ig tudni, hogy miket telepítesz fel, ott vannak felsorolva a script-csomagok, már eleve fel sem teszed azt a csomagot, ami nem kell, például printer, bluetooth, etc., a többi scriptcsomagból is kikommenteled, ami nem kell vagy beleírod, amit pluszban szeretnél, mented és utána futtatod. Az alaprendszer meg maga az Arch pure! Kiválasztod a szükséges DE-t vagy WM-et és utána jönnek a scriptek. Ennél kevés átláthatóbb telepítést láttam eddig, ha megnéznéd, tudnád is miről van szó, így csak mondogatod, hogy így a scriptes telepítés meg úgy.

példa a fentiekre: (itt például kicserélem a transmissiont a qbittorrentre és nem a telepítés után kell kínlódnom) a pirosakat módosítottam a scriptben most

echo "Installing category Internet"

sudo pacman -S --noconfirm --needed chromium
sudo pacman -S --noconfirm --needed filezilla
sudo pacman -S --noconfirm --needed firefox
#sudo pacman -S --noconfirm --needed hexchat
#sudo pacman -S --noconfirm --needed transmission-cli
#sudo pacman -S --noconfirm --needed transmission-gtk
#sudo pacman -S --noconfirm --needed
sudo pacman -S --noconfirm --qbittorrent

és így tovább......

echo "Installing category Multimedia"

sudo pacman -S --noconfirm --needed clementine
sudo pacman -S --noconfirm --needed deadbeef
sudo pacman -S --noconfirm --needed openshot
sudo pacman -S --noconfirm --needed shotwell
sudo pacman -S --noconfirm --needed simplescreenrecorder
sudo pacman -S --noconfirm --needed smplayer
sudo pacman -S --noconfirm --needed vlc
#sudo pacman -S --noconfirm --needed

ha még nem láttál ilyet, akkor megnézheted! Tényleg nem olyan rossz az ötlet, lévén az Arch-osok is saját telepítő script-tel dolgoznak.

https://github.com/ArchMergeLinux/amd-mate/blob/master/200-software-arch-linux-repo-v2.sh

*************************************************
Gyurmafigura Arch Linux telepítő script-je példának

Teljesen tisztában vagy mindennel, ha már itt tartunk, éppen a Manjaro esetén nem tudod, miket telepít a gépre.

Remélem kicsit sikerült megvilágítanom számodra az Arch telepítés átlátható és átláthatatlan metodikája közötti különbséget. (persze az átláthatatlan bemutatása nélkül) :D

Ha van kérdésed, tedd fel, segítek, ha tudok! (ne zavarjon, hogy laikus vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#59088) Dave™ válasza cigam (#59080) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én Surface Pro/Surface Pro 2-re tettem, először Ubuntut, aztán Manjarot. Mindkettő ment simán, érintőkijelzős támogatás Gnome alatt kiváló, a KDE alatt a billentyűzet gyenge pont, azzal trükközni kell.

(#59089) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Linuxmint alatt,mit kell tennem hogy sima felhasználó alatt indított a terminálból a sudo su nem fogadja el a root jelszót.Pedig tudom jó lett beírva.

(#59090) growler válasza qwertly (#59089) üzenetére


growler
őstag

Elég a sudo
Ha huzamosabb ideig akarsz emelt szintű jogosultsággal vandálkodni:
sudo -i
(Míg, be nem zárod a terminált, vagy ki nem adod az exit parancsot.)

(#59091) zoltanz


zoltanz
nagyúr

LXDE asztali környezetnél, hol tudom megadni milyen programok induljanak automatikusan? Köszönöm.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#59092) ubyegon2 válasza qwertly (#59089) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha a két nappal ezelőtti kérdésedre érkezett válaszok nem elegendőek...... :U

sudo su miért kell neked? A legegyszerűbb megoldás, ha nem használod.

[ Szerkesztve ]

(#59093) ubyegon2 válasza zoltanz (#59091) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

https://wiki.archlinux.org/index.php/LXDE#Autostart

Csak ez van, az lxde oldalán vannak leírások, de az oldal kampeca lett. :U
Próbáld konfigolással megoldani, ahogy látom, elég egyszerű.

(#59094) csixy válasza ubyegon2 (#59079) üzenetére


csixy
addikt

Dehogy nyekken. Megy mint az óra !!! Mindössze alapból ennyit illik legalább tudni hozzá : sudo pacman -Syu

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#59095) zoltanz válasza ubyegon2 (#59093) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi megtaláltam, megy. Az mitől lehet, hogy a Kmix (nem használok pulse-ot) Xfce alatt jól működik, van OSD visszajelzés hangerőszabályzáskor, de LXDE-nél nincs.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#59096) Lacc válasza cigam (#59080) üzenetére


Lacc
aktív tag

Egy éve még rossz volt, ököl szabály, hogy az Xorg stabilabb mint a Wayland (mai napig, Ubuntu is azt használja alapból a 18.04-nál), bár pont az utóbbira mondják, hogy több mindent támogat, mégis bugos volt.

Ha csak egy tap, vagy dupla tap (érintés) az az bal egérgomb, vagy dupla klikk funkció kell, akkor nincs probléma, de ha további gesture-k is, mint jobb klikk, scroll, multi-touch lehet probléma. Esetleg ha kis gyerek használja, aki egy másodperc alatt 10-20 érintést is lead a képernyőn, és attól néha laggolhat (bár ezt csak Iiyama monitornál tapasztaltam)

(#59097) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

Olyan megoldást keresek Ubuntu 16.04 Gnome alá, amivel egyszerre tudom használni az NTFS HDD-im tartalmát a Win10-el.

Használat alatt azt értem, hogy tudják rájuk új fájlokat menteni is.

A jelenlegi probléma az, hogy bár a Linux automatikusan felismeri a partíciókat, az egyéb programok (pl. Transmission, DeadBeef) rendszeresen meghülyülnek, hiába töltök le valamit Linuxon, újraindítást követően azt írja ki, hogy nem találja a fájlt, ha az NTFS partícióra mentek. Azt szeretném, ha letöltök egy torrentetet linuxon, Windows alatt is seedelje és vica-versa.

Ha jól értem, az fstab-os autommount megoldás nekem nem lesz jó, mert az a Linux-ra hoz létre egy mount könyvtárat. Ekkor hova mentem az új fájlokat? Hova mutasson a torrent fájl, hogy ne hülyüljön meg?

(#59098) CPT.Pirk válasza Slownz (#59097) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fstab-os felcsatolást kell csinálnod. Ennek az a módja, hogy a /mnt alá csinálsz egy tetszőleges mappát, ahhoz a mappához adsz hozzáférést a saját felhasználódnak, majd pedig az fstabban létrehozol egy új bejegyzést, amit a torrentes partíciódat fixen felcsatolja a /mnt/mappád alá.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#59099) ubyegon2 válasza Slownz (#59097) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Rossz hírem van, mert az FSTAB-ban kell operálnod. :D Tudnod kell hozzá a partició számát (sdx?) és ez alapkján a blkid terminal parancsban kiolvasod az UUID-ot és azzal szerkeszted be a megfelelő sort az FSTAB-ba.

példa:

UUID=0b26696b-8d0d-4432-8595-9f2d49145952 /media/ubyegon/Data ext4 noatime,nosuid,nodev,nofail 0 0

Értelemszerűen nem ext4 lesz nálad. noatime sem kell

beraknád az FSTAB-ot ide? cat /etc/fstab kimenet

(#59098) CPT.Pirk

Van már egy kész particiója Win alatt, de szerintem ha fájlkezelőben rákattint, akkor azt becsatolja a /media alá (már rég nem /mnt) így gyakorlatilag csak ezt az elérési utat kell megadni az UUID-dal az FSTAB-ban.
szerintem

[ Szerkesztve ]

(#59100) Rimuru válasza Slownz (#59097) üzenetére


Rimuru
veterán

fontos dolog hogy winx-ben kapcsold ki a felhibernalasos allapotot, sokszor volt szo rola a topicban.

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.