Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74701) Csibor82


Csibor82
csendes tag

Erre senki?
[link]

(#74702) PioDVD válasza Black Dragon (#74649) üzenetére


PioDVD
senior tag

A doboz amúgy továbbra is úgy néz ki, mint ami meg volt hajlítva (a függőleges törések, főleg, amelyik végigfut a dobozon), illetve fent az az íves törés is azt mutatja, hogy ott is volt valami, ami megnyomta.

(#74703) sandró60 válasza Black Dragon (#74689) üzenetére


sandró60
addikt

Elöszőr sajnálom,hogy igy jártál :W .
Amit irtál "vagy csak a garanciapapírt kivették?" ez igy nem igaz mivel a garancia kis könyv a doboz keskenyebbik reszén kivűl fólia zacskóban van ráragasztva a tévédobozra.
Múlt héten a fiamal voltam az Euronics-ban.Elöttünk bontottak ki originál dobozt. A tetején átlátszó széles ragasztócsik volt.Helyben megnéztük az eladó kiemelte a különböző tartozékok zacsiját+a képernyöt szemrevételeztük.

(#74704) Black Dragon válasza PioDVD (#74702) üzenetére


Black Dragon
addikt

Az üzletvezető is erre hivatkozik, bármit is próbálok neki bizonygatni. Nyilván igaza van, mármint abból a szempontból, hogy ez is lehetett az oka, hogy ez történt a tv-vel, de én nem feltételeztem egyből azt, hogy itt Uri Geller szórakozott a tv tetejével, inkább féltem a lyuktól az oldalán, de annak pedig semmi jelentősége nem volt mint kiderült.
Nyilván a hibáiból tanul az ember, és ezek után már mindent mindig kinyitok, de ez totál alfa állapotomban nem volt feltűnő számomra, láttam már gyűrött dobozt, nem tulajdonítottam neki jelentőséget, kár volt.

Azért kíváncsi lennék hogyan sikerült ilyet tenné a tv-vel, mivel tudták ilyen szépen behorpasztani, mert nem kevés súly kellhetett hozzá.

sandró60: Már nem fogom ismét kicsomagolni a tv-t, de ha jól emlékszem egy szép vaskos leírásban volt benne közép tájon 2 oldal, amin le volt pecsételve a garancia, vagy valami hasonló. Nem néztem meg alaposan, mert ebben az esetben már úgy is mindegy, de ők biztosan kibontották a csomagolást.

[ Szerkesztve ]

(#74705) Beni2360 válasza Csibor82 (#74701) üzenetére


Beni2360
félisten

Válasz a másik topikban.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74706) Biga123 válasza Black Dragon (#74704) üzenetére


Biga123
addikt

Az én digitalko s tévém garipapirja is dobozon belül volt a kis műanyag tartóba ami fel is volt vágva!! mert bizony lepecsételték tehát ők is kinyitják. És utána vissza volt ragasztva a tv doboz.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#74707) Konyika válasza Black Dragon (#74704) üzenetére


Konyika
senior tag

El ne képzeld, hogy minden tv-t kivesznek a dobozból. Feltépik, garanciapapírt kiveszik, lebélyegez majd vissza a dobozba :((

És ennyi megy a futárnak!

(#74708) Black Dragon válasza Biga123 (#74706) üzenetére


Black Dragon
addikt

Akkor jó, nem csak nekem volt ilyen.

Konyika: Hát igen, ez az amit úgy se vallanának be, ha csak nincs róla felvétel, hogy tényleg megcsinálták. Ugyanis azt írták, hogy sértetlen, hibátlan állapotban küldik tovább, és az egészet bekamuzhatják, közben meg sem nézték, hogy a tv milyen állapotban volt.

[ Szerkesztve ]

(#74709) Csibor82 válasza Beni2360 (#74705) üzenetére


Csibor82
csendes tag

Az én Soundbarom nem LG, ezért nem hiszem, hogy ez lesz a megoldás.
Ha hazaértem, kipróbálom.
Köszönöm szépen!

(#74710) #94529552 válasza Black Dragon (#74708) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van még valamilyen vizsgálat, vagy hogy áll az ügy?

(#74711) tomama


tomama
aktív tag

Tv raktártól szabad rendelni?mik a tapasztalatok?eztrendelném tőlük.

(#74712) Beni2360 válasza Csibor82 (#74709) üzenetére


Beni2360
félisten

Az LG Sound sync (optikai kábellel) nem a projektorra hanem a TV -re vonatkozik.
Tehát a Tv hang szinkronizálása optikai kábelen keresztül.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74713) Black Dragon válasza #94529552 (#74710) üzenetére


Black Dragon
addikt

Mondjuk úgy, hogy sikerült megállapodásra jutni az ügyvezetővel. Ennél többet nem szeretnék erről leírni, de azt biztosra mondhatom, hogy a futárcég nem állt kötélnek, nem vállalták a balhét, a digitalko pedig nélkülük nem fizetett/cserélt semmit sem. Igazságügyi szakértő kellett volna, aki ellenőrzni a csomag sérlését, aki 20+áfáért dolgozott volna, utána a pereskedés az ügyvéddel, akit szintén meg kell fizetni, a lényeg, hogy erre most nem volt szükségem, és a végén a tv sokszorosát fizettem volna ki nekik az igazamért.

Bárki aki rendel egyébként a cégtől tudja, hogy egy Bt.-ről van szó, egy ügyvezetővel, és egy alkalmazottal, semmi több. A Tv raktár is ilyen, nem rossz dologként mondom, csak hogy hogyan is kell elképzelni a céget.

(#74714) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Üdv!
Én naív azt hittem hogy optikai kineneten tudok állítani hangszínt.Hát nem. (49lf632)
Tudom előbb kérdeznem kellett volna.De a hang minősége viszont sokat változott.

(#74715) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

Van egy 42la690s TV-m. Eddig kevés focit néztem rajta, bár ekkor is zavart a felhősödés, de most hogy napi 2-3-at megnézek, mostmár nagyon zavar. Kezd számomra élvezhetetlen lenni.

Nincs valakinek beállítási trükkje, hogy hogy lehet csökkenteni ezt a felhősödést? Nem vagyok nagy beállítós mágus, próbálgattam 1-2-t de nem hozott javulást sajnos.

Vagy aki sok focit néz elntudná nekem küldeni a kép beállításait, akár privátban is.

Nagyon megköszönném, sokat segítene! :R

Üdv!

Xiaomi 13 eu dev...

(#74716) PioDVD válasza retesz147 (#74715) üzenetére


PioDVD
senior tag

Úgy rémlik, a felhősödés az edge led "átka".
Viszont még így is az edge-t ajánlják focihoz, mert a direct meg más miatt rossz. (Már meg nem mondom, mi az, de megtalálható itt, a fórumban.)

Szóval, nem hiszem, hogy beállítással eltüntethető. De áruld majd el a módját, ha mégis. :)

(#74717) sandró60 válasza retesz147 (#74715) üzenetére


sandró60
addikt

Amit most ajánlok a felhősödés ellen.
Az igen csak "sufni"tuningos megoldás.Előre bocsátom,hogy én a rivális cég tévéjét nyüstölöm.Itt azért fordulok"elő",mert fiam vett LG-t
A tip amit a másik fórumban már kipróbáltak,hogy a tévé hátoldalán lévő csavarokat egy kicsit meg kell lazitan,de tényleg csak egy negyed- fél fordulatott.Igy talán nem nyomodik rá annyira.

(#74718) Beni2360 válasza sandró60 (#74717) üzenetére


Beni2360
félisten

És akinek nincs sufnuja az mit csináljon?
retesz147:
Egyébként beállítással lehet mérsékelni de TV típusától függ milyen lehetőségek vannak.
Mivel ezt a sorozatot nem ismerem így tanácsot sem tudok adni. :(

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74719) nagyfejü válasza tomama (#74711) üzenetére


nagyfejü
őstag

Én is onnan rendeltem , és minden korrekt volt. Kivéve hogy ha minden irás igaz akkor ips panelesnek lett hirdetve és va panelest kaptam??!!

(#74720) lafaty80 válasza Black Dragon (#74684) üzenetére


lafaty80
őstag

Nézd, nem szeretem mondani hogy megmondtam...

- Egyrészt ne siránkozz, mert mindkét fél (futár, és eladó) is le fog sz@rni nagy ívben. Megteszik a kötelező köröket, jelzésedet valahol egy mail mappából egy másikba teszik, a delete és közlik hogy sajna...
- Gondolom téged sem érdekel hogy ők miből élnek, szóval ahogy múltkor is írtam, élj az elállás jogával. Csomagold szépen vissza, amennyire lehet tüntesd el a dobozon a nyomokat, ha van, és küldd vissza. Na most eddigi tapasztalatom alapján 5/0 futár ellenőrzi a csomagot előtte, főleg ha látják hogy nagyon "alaposan" becsomagoltad. Ugye amikor megérkezik, és kibontják, lesz egy kis bibi, mivel nálad nem nézték meg, majd valakinek be kell nyelnie. De az már nem te leszel.

És fontos hogy kezdeményezd az elállást, mert ha jól tudom 30 nap áll rendelkezésükre hogy válaszoljanak bármire is, nehogy lekésd.

Hangsúlyozom én ezt tenném, ez Magyarország...

(Persze ez ritka eset, mert az utóbbi 1-2 évben mindent átnézek én is már)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#74721) tomama válasza nagyfejü (#74719) üzenetére


tomama
aktív tag

Két fajta panellel is árulják?Mondjuk nem tudom melyik a jobb.

(#74722) Black Dragon válasza lafaty80 (#74720) üzenetére


Black Dragon
addikt

Az ügy mondhatni megoldótt, tehát már lezárulni látszódaik a dolog.

De köszönöm a segítséget, ha nagyon véletlenül legközelebb ilyen fordulna elő a családban, akkor már tudom a megfelelő teendőket.:)

(#74723) Soká válasza tomama (#74711) üzenetére


Soká
senior tag

Ha visszaolvasod az én elmúlt 4 napnyi hozzászólásomat, akkor választ kapsz a kérdésedre...

(#74724) retesz147 válasza sandró60 (#74717) üzenetére


retesz147
addikt

@PioDVD: Igen tudom, hogy ez az átka, de ez van, ezen szeretnék kicsit csökkenteni, ha lehet.

@sandró60: Melyik másik fórumban? És melyik csavarokat, amik a TV hátulján a fekete külső borításon vannak, vagy már a külsö borítást lebontva a belső csavarok (ha van ilyen)? Az összes csavart?

@Beni2360: "Egyébként beállítással lehet mérsékelni de TV típusától függ milyen lehetőségek vannak." Igen, ezt a beállítást keresem én is, mert mintha anno olvastam volna, csak már nem emlékszem és keresővel se találom. 2 évet meg nem akarok visszaolvasni, ezért írtam ide, hátha valaki csípőből tud ajánlani 1-2 beállítást, amivel kicsit csökkenthető.
De másban is szívesen várom, akár a hang, akár filmezéshez, ha már így elkezdtem ebbe belemenni :)

Egyébként mindhármatoknak köszönöm, hogy próbáltok segíteni! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#74725) Soká válasza nagyfejü (#74719) üzenetére


Soká
senior tag

Ezen csak azért csodálkozom, mert nekem határozottan azt mondta a boltos, hogy csak IPS-es van nála (Tehát aminek Y van a számozásában) és az enyém az is.

(#74726) tomama


tomama
aktív tag

LG 50LF652V-hez érdemes a magic remote-ot megrendelni?

(#74727) online1986 válasza chatran (#74568) üzenetére


online1986
tag

Ha érdekel csere akkor én benne vagyok .Nekem meg remote jobban bejön.

(#74728) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

3 napja vásároltam egy LG UF680V Típusú televíziót, melyre rá szerettem volna kötni HDMI-vel a laptopomat (Asus X555UJ Intel Core I5 6200U, 4GB DDR3 RAM, GT920M VGA).

A probléma ott van, hogy a Laptop szerint a kimeneti kép UHD (38..*2...), de a TV információi szerint 1080p-s képet kap. Lehetséges, hogy a TV UHD-ban kapja a képet, csak nem jelzi, vagy a gép jelzi rosszul?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Gép:

TV:

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#74729) Biga123 válasza tomama (#74726) üzenetére


Biga123
addikt

Igen.

Én ma szereztem be, LF652 + MR600 simán viszi a T-s boxot , mit előtte az MR500 szal nekem megért ennyit hogy ne keljen 2-3 távirányítóval variálni. a mutogatás csak hab a tortán de már azt is megszoktam.

Azért az LG nek se kell a szomszédba menni egy kis huncutságért, nem hiszem el hogy ezt nem lehetett volna megoldani a gyári távval, vagy ha támogatná a TV az MR500 at. De hát minden modellévhez vedd meg az újat , mert az pénz nekik. :N

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#74730) PioDVD válasza racskobalazs (#74728) üzenetére


PioDVD
senior tag

Csak tippek:
1. Kábel?
2. Másik hdmi a tv-n?
3. Mintha rémlene olyan, hogy valamelyik márka valamelyik tv-je csak tv-adásnál uhd, hdmi-n nem tudja. De ez csak halványan dereng. (És értelme sem sok lenne.)

(#74731) Andrej1 válasza #94529552 (#74677) üzenetére


Andrej1
aktív tag

A szerelő mondta, hogy kb fél éve nem kaptak már . Egy próbát azért megér egy személyes látogatás . Köszi a tippet :R

Biga123 Most az Emag-on az újracsomagolt AN-MR600 távirányító 6990 Ft . Én beruháztam rá mert ennyiért ajándék :) . Most még van egy db ha érdekel ! Látom már időközben vettél is egyet :)

[ Szerkesztve ]

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#74732) #94529552


#94529552
törölt tag

A Médiában 10-20%-os akciók, pl. az alap LG 43LF5400 78k, vagy az 50LF652V 165k, vagy 55LF652V 190k-ért!. :R Ezt nem gondoltam volna, hogy eddig süllyed az ára utóbbinak is. De csak 2016. 06. 19-ig vagyis vasárnap, vagy amíg van nekik. Aki nem hitelre veszi, annak még jár + két év garancia :C .

[ Szerkesztve ]

(#74733) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Üdv!
TV Vásárlás előtt állok.
Eddig két kiszemelt van a Samsung UE48H6400 és a Panasonic TX-50DS630E.
Előbbi 170, utóbbi 200K lenne. Most bejött a képbe egy LG is..LG 50LF652V.
Ő viszont 230 lenne. Nem tudom, szerintetek megérheti a felárat?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#74734) Sirandrish válasza #94529552 (#74732) üzenetére


Sirandrish
legenda

De ezeket nem is lehet a boltban átvenni?
Mert ugye az online ár ennyi..és azt írják hogy a boltokban jelenleg nincs is.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#74735) trevor85


trevor85
újonc

Sziasztok!
Véleményeteket szeretném kérni egy tv-ről!
Pontosan egy LG 49UB830 tipusról!
Kinek milyen tapasztalata van?

(#74736) Cornelius79


Cornelius79
csendes tag

Sziasztok!
Találtam egy vonzónak tűnő ajánlatot, ami után elkezdtem nyomozni.
Idetaláltam, és az összefoglalót átolvasva teljesen összekeveredtem.

A készülék egy LG40UH630V.
Az összefoglalóban szereplő magyarázat szerint a H azt jelenti a nevében hogy ez 2009-es készülék.
Ez mégis hogy lehet?
Hol volt 7 évig?
Ugyanakkor 4k, meg webos 3.0

Végkép nem értem. Segítene valaki?
Előre is köszönöm.

Ugyan itt keresek LG tévét 150-200 közti áron.
Melyiket érdemes választani?
40-es mérettől felfelé gondolkodom.

(#74737) PioDVD válasza Cornelius79 (#74736) üzenetére


PioDVD
senior tag

Idén is h az évjelölő betű. A webos 3-ból következik, hogy idei.

(#74738) sandró60 válasza retesz147 (#74724) üzenetére


sandró60
addikt

Csak saját felelőségre.Temészetesen a hátsófedél levétele után kell ezt megcsinálni.Elképzelhető,hogy garancia vesztéssel járTehát,ha már lejárt a garancia akkor kell próbálkozni vele. :K

(#74739) Black Dragon válasza Sirandrish (#74733) üzenetére


Black Dragon
addikt

230k az kicsit irreális 652V-ért, ha jól láttam mostanság már 170 körül mozog az ára. Itt is van rá a bizonyíték.

Egyébként nekem ilyen TV-m van, és nekem totálisan bejött, néha kicsit lassúcska a webos, de én hozzászoktam, és mindent más feladatot tökéletes ellát. Én még ráadásul 195-ért vettem pár hónapja.

Azt viszont nem tudom megmondani, hogy a másik két modell milyen, rajtad áll szerintem, hogy melyik márkát preferálod.

Pumma: Nem találtam a media weboldalán a 43LF5400-at, biztos hogy 78k az ára?

[ Szerkesztve ]

(#74740) racskobalazs válasza PioDVD (#74730) üzenetére


racskobalazs
senior tag

1. Nem tudok egy 2.0-s 4k kábelt venni, nincs rá keret. Úgy hallottam, hogy a sima 1.4 is támogatja a 4k-t csak nem 60hz-en.
2. Ugyan az a jelenség.
3. Azért az nagyon durva lenne.

+1: Valami más megoldás esetleg, hogy 4k-ban legyen a kintről játszott tartalom is?

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#74741) Watt25 válasza racskobalazs (#74740) üzenetére


Watt25
veterán

Régi téma: nem létezik 1.4, 2.0 stb. kábel. Ezek vannak. (Aki mást mond hazudik, nem ért hozzá, át akar verni.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#74742) Madwe válasza Watt25 (#74741) üzenetére


Madwe
nagyúr

Lol. Csak hogy az általad linkelt hdmi oldalnál maradjak: 1.4 és 1.4a valamint hdmi 2.0 meg nyilván 2.0b se létezik stb. Fuss neki mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

(#74743) PioDVD válasza #94529552 (#74732) üzenetére


PioDVD
senior tag

Hát, ez engem is érdekelne, találtál olyat, hogy online ár + hitel (vagy + garancia), vagy csak tippelted? Örülnék neki, végre eldőlne, de egyrészt bolti készletet nem ír, másrészt a hitel (vagy + garancia) a reklám szerint csak az újságban szereplő cuccokra áll.

(#74744) racskobalazs válasza Watt25 (#74741) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Akkor úgy írom, ahogy a kábelre van írva: High-Speed
Nos, ennyi van rá írva.
Valami megoldás ennek tudatában?

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#74745) Watt25 válasza Madwe (#74742) üzenetére


Watt25
veterán

Na, akkor te is fuss neki még egyszer. Kábelekről volt szó. (Te melyikhez tartozol a 3 közül, akit említettem? :) )

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#74746) Watt25 válasza racskobalazs (#74744) üzenetére


Watt25
veterán

Akkor elvileg a kábel megfelelő a célra. Nem értem, hogy olyan hogy történhet meg, hogy a számítógép 4K képet küld, de a tévé 1080-nak érzékeli.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#74747) Madwe válasza Watt25 (#74745) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezen a logikán haladva 4k tv se létezik csak uhd, mert az is csak egy szabvány nem a marketing megnevezés? Miért ne lehetne valami a szabvány szerint hívni?

(#74748) Watt25 válasza Madwe (#74747) üzenetére


Watt25
veterán

Dirket csinálsz magadból hülyét? Megkérdőjelezed a hdmi.org-on lévő egyértelmű leírást?
A kábelek számmal jelölése a kereskedők direkt lehúzós baromsága. ("Ha 2.0-ás eszközt veszel, akkor vegyél új kábelt, mert a régi tuti nem jó.") Te is kereskedő vagy?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#74749) Madwe válasza Watt25 (#74748) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha hdmi 2.0-s kábelt veszel 1.4 helyett mondjuk, azt azért teszed mert kell a 4k 60hz. Vagy szerinted az 1.4es szabványú kábel pl 4k-n támogatja a 60hzet? Te meg a hdmi.org-on létező szabványok helyességét kérdezed meg?

[ Szerkesztve ]

(#74750) racskobalazs válasza Watt25 (#74748) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Valamint, ha 1910*1080 képet azonnal felviszem 4k-ra akkor a tv-n "nincs jel" felirat jelenik meg, de ha folyamatosan növelem kisebb léptekben akkor felengedi 4k-ig. Ez most mégis mi?
Laptop leírásban tud 4k képet kiadni. Mind az integrált mind a dedikált vga képes rá.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.